Petőfi Népe, 1977. augusztus (32. évfolyam, 180-204. szám)

1977-08-23 / 197. szám

1977. augusztus 23. • PETŐFI NÉPE • T SPORT-SPORT • SPORT Harmadszorra is döntetlen Kecskeméti SC—Auras SE 1—1 (1—0) Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Gerendeli. KSC: Bozóky — Gulyás, Ku- rucsai, Sztvorecz, Kecskés, Bed- zsula (Sörös), Linka, Vági, Os- kolás, Puskás, Prikidánovits. Ed­ző: Molnár Ferenc. Auras: Vízvári — Németh, Mező, Kur, Bere, Kovács I., Lendvai, Michna, Kovács II., Merczel, Béres (Hamada). Edző: Besenyi István. A kezdés után a KSC lendült támadásba és hosszú percekre beszorította ellenfelét. Egymás után érték el a szögleteket a kecskemétiek. A 3. percben Lin­ka lövését védte a kapus. A 4. percben Oskolás lefutotta a vé­dőjét és holtbiztos helyzetben a hosszú sarok mellé gurított. A 8. percben jött először fel az Auras. Michna szögletét Merczel közelről mellé fejelte. A 12. percben Oskolás balról ívelt szögletét Kurucsai élesen a fel­ső kapufára fejelte. A 14. perc­ben a tétovázó KSC-védők közül Michna kiugrott, s pillanatok alatt gólhelyzetbe került. Sze­rencsére Bozóky jól jött ki, és a kapusról szögletre pattant a lab­da. Most az Auras jött fel, s ve­zették egymás után a támadá­sokat. A 23. percben Kovács II. elment Kurucsai mellett, ám las­sított és a lövésébe belenyúlt egy védő lába. A 31. percben Pus­kás remekül perdített vissza Lin­ka elé, akinek lövése a jobb ka­pufa tövénél ment ki. A 33. perc­ben Prikidánovits fejelt a kapu .mellé Oskolás szögletéből. A 38. percben Oskolás szöglete után Puskás még a sarkot is megnéz­te magának és oda fejelte a lab­dát, ám a kapus résen volt. A 44. percben Prikidánovits szög­letét Puskás maga elé tette, majd 18 méterről nagy lövést küldött a jobb felső sarokba. 1—0. A szünetben eleredt az eső, s a pálya csúszós lett. Ez sem hasz­nált a játék színvonalának. A 48. percben Lendvai váratlan lövé­sét Bozóky a felső sarokból ütöt­te ki. Az 54. percben Prikidá­novits szögletét Kurucsai ismét a felső lécre fejelte. Az 58. perc­ben Kovács II.-t kiállította a já­tékvezető. Percekig nem szabadult fel ezután a KSC kapuja. A labda a jobb oldali sarokzászló környé­kén pattogott. Végül Mich­na beadta és a hosszú Merczel három kecskeméti védő díszkísé­retében a hálóba fejelte. 1—1. A KSC ezután nagy erővel küzdött a győztes gólért, ám a támadások sablonosak, ötletnél­küliek voltak. A 67. percben Vá­gi 20 m-ről küldött lövését a ka­pus kiütötte Puskás újból rálőt­te. s a kapus ezt is elcsípte. A 78. percben a félvonal táján Priki­dánovits próbálta szerelni Mich- nát. A szerelés nem sikerült, s a játékvezető pedig — teljesen érthetetlenül — kiállította Pri- kidánovitsot. Nyilván „egyenlíte­ni” akarta a korábbi indokolat­lan kiállítást. Még ezután is a KSC rohamozott, s az Auras csak az utolsó két percben jött fel, s akkor kétszer is veszély­ben volt a KSC kapuja. Mindkét csapat sok fiatalt vo­nultatott fel. Jó iram, kemény küzdelem nem hiányzott, de szín­vonalról sajnos nem lehetett szó. A kecskeméti csapat nem reme­kelt. A védelem többször is megingott. Bozóky kivételével mindenki követett el néhány durva hibát. A középpályán az első NB III-as mérkőzést játszó Bedzsula, Vági és Linka is jól mozgott, de ők nem dönthették el a mérkőzés sorsát. A támadó­sor volt a leggyengébb csapat- 1 rész. Játékuk sajnos sablonos, könnyen kiismerhető. Hiányzik belőle a sok mozgás, az ötlet. A helyükhöz való merev ragaszko­dás is csak megkönnyíti a vé­dők helyzetét. Ilyen fölény mel­lett, mint amilyenben a KSC a mérkőzés nagyobb részében ját­szott, gólokat kellett volna rúg­ni. Az Auras SE fiatal, jól kép­zett játékosokból áll. Az egyik pontért jöttek, s ezt meg is sze­rezték. A közvetlen védelmük jól működött, s elöl — igaz in­kább a kecskemétiek könnyel- műsködése miatt — a hosszúra nőtt és ügyesen cselező Merczel néhányszor zavart okozott a KSC kapuja előtt. Gerendeli já­tékvezető általában jól bírásko­dott, csak a két kiállításnak nem volt semmi értelme és szükség sem volt rá. Két 11-est hagyott ki a KTE Vasas Ikarus—Kecskeméti TE 3—0 (1—0) ( Bp., Mátyásföld. 600 néző. Ve­zette: Pálvölgyi. V. Ikarus: Dagonya — Király, Hagenbaeh, Deáki, Ilo’svai, Ko­csis Kontha, Schuck, Darányi, Fauszt, Bencze (Muhari). Edző: Kontha Károly. KTE: Kerpits — Görbe. Franczkó, Szabó T.. Csordás (Né- medi), Komáromi, Zubornyák (Barócsi), Magyar, Mányoki. N a gyh egyesi, Kovács S. Edző: Vereb István. A kora délutáni esőtől síkos pályán mindkét csapat játékosai sokat csúszkáltak. A 9. percben Mányöki labdájával Zubornyák elfutott, ám Deáki a 16-osnál el­kaszálta. Az első negyedóra a KTE mezőnyfölényét hozta. A 16. percben Fauszt lövését Kerpits vetődve hárította. A 18. percben Mányoki beadását a kapu torká­ban fejelte el Deáki Zubornyák elől. A 20. percben Zubornyák megsérült, s le kellett cserélni. A beálló Barócsit Mányoki kiugrat­ta. A labda a kapusról Kovács S. elé pattant. A balszélső lövé­sét kivetődve csípte el a kapus. A 32. percben a KTE kapuja előtt pattogott a labda. Francz­kó fejelt, majd Magyar „gyer­tyát'’ rúgott, s a lehulló labdát Schuck a hálóba pöckölte. 1—0. A továbbiakban Csordás- nagy lö­vése suhant el felső sarok mel­lett majd a félidő utolsó percé­ben az előrehúzódó Franczkó 3 lépésről mellé fejelte a labdát. A 49. percben — a KTE-véde­lem jóvoltából — növelte előnyét a hazai csapat. Komáromi feltar­totta Muharit. A szabadrúgást Fianczkó kifejelte, de közben Kerpits kijött a kapuból és Schuck fejjel az üres kapuba to­vábbította a labdát. 2—0. Eddig a KTE volt a kezdemé­nyező, s balszerencsés körülmé­nyek közt kaptáik a gólokat. A csapategység azonban már meg­bomlott. A 69. percben javításra nyílt alkalom. Kovács S. lábát a kapus elkapta, és a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Magyar a kapu mellé lőtte. Ez végleg le­törte a kecskeméti csapatot. A 79. percben a beívelt szögletet Kontha Kerpits kezei közül fe­jelte a kapuba. 3—0. A 89. perc­ben Komáromi beadásába Ko­csis kézzel ütött bele. Ez is 11-es. A büntetőt Komáromi magasan rúgta, s a kapus kiütötte. A KTE egy gyengébb képessé­gű csapattól szenvedett veresé­get, s ez elsősorban a fegyelme­zetlen csapatjátéknak volt kö­szönhető. Jók: Király, Ilosvai. Schuck, Muhari, illetve Görbe. Nagyhegyest Franczkó. Berki Zoltán NB III. Középcsoport 1. B-gyarmat 3 3 _­8—1 6 2. Ganz-M. 3 2 1 _ 10—2 5 3. EGSZÖV 3 2 1 _ H—l 5 4. Perbál 3 2 _ 1 5—3 4 Bp. Építők 3 2­l 5-3 4 6. Bp. Spartacus 3 2­1 4—2 4 7. Gyöngyös 3 2­1 6-5 4 Ikarus 3 2­1 6—5 4 9. Láng Vasas 3 2­1 5—4 4 10. Pénzügyőr 3 2­1 3—2 4 11. K-méti SC 3­3­4—4 3 12. AURAS SE 3 1 1 1 3-3 3 13. Bem SE 3 1­2 3—4 2 14. ESMTK 3 1­2 3—6 2 15. Enying 3 1­2 2—6 2 16. D-ujv. Építők 3­1 2 2—5 1 17. K-méti TE 3­1 2 1—5 1 Dunakeszi 3­1 2 1—5 1 19. 22. Volán 3­1 2 1—6 1 20. Cegléd 3­­3 2—8­Erzsébeti Sp. MTK—D-újv. Ép. 2—1 Bp. Sp.—22. sz. Volán SE 2—0 Balassagyarmati SE—Perbál 3—0 ÉGSZÖV MEDOSZ—Gyöngyös 3-1 Bp. Építők—Enyingi MEDOSZ 2—0 Láng Vasas—Dunakeszi VSE 3—0 Ganz-MAVAG—Ceglédi VSE 3—0 Honvéd Bem SE—Pénzügyőr SE 1 —o Nemzetközi mérkőzés MA: Bologv Jambul (Bulgária)— Kiskunhalasi MEDOSZ 2—1 (1-1) Kiskunhalas, 100 néző. Vezet­te: Udvari. A III. ligás bolgár együttes vé­gig fölényben játszott, és min­den csapatrészében felülmúlta a bajnoki mérkőzéstől fáradt Kis­kunhalasi MEDOSZ-t. Góllövők: Zelencsev, Dimitrov, illetve Kar­sai. KÉZILABDA Barátságos mérkőzés Lajosmi- zs< 100 éves jubileuma alkalmá­ból: Lajosmizse—Debrecen. La- josmiz.se kézilabdapálya, 17 óra. A harmadik aranyérem Jönköpingben SPORTHÍREK Magyar szempontból a vártnál is jobban sikerült a XIV. Úszó-, Vízilabda- és Műugró Európa- bajnokság. Hargitay és Verrasztó pénteki aranyérme után a záró­napon Magyarország vízilabda­válogatottja Olaszország ellen vívta utolsó mérkőzését. A ju- goszlávoknak jobb volt a gólkü­lönbsége, így a magyar csapatnak feltétlenül győznie kellett az aranyérem megszerzéséhez. Ez sikerült, s így a magyar csapat megszerezte az EB-k történeté­ben a tizedik magyar aranyér­met. Magyarország—Olaszország 8—7 (3—0. 2—2, 1—3, 2—2) Vezette: Petrasovits (osztrák) és Bálán (NSZK). Magyarország: Molnár — Szí­vós dr., Sudár, Horkai, Kenéz, Csapó dr., Faragó. Csere: Magas dr., Gerendás, Wiesner. Az első negyedben Csapó szerzett veze­tési akcióból. Ezután Horkai vá­ratlan lövése talált a kapuba. Molnár kivédett egy 4 m-est, majd Faragó értékesített egy bün­tetőt. 3—0. A második negyed elején Faragó lőtt remek akció­gólt. s már 4—0 arányban veze­tett a csapatunk. Ezután két olasz gól következett, majd a félidő utolsó pillanatában Magas talált a kapuba. 5—2. A harmadik ne­gyed volt a leggyengébb a mi szempontunkból. Feljöttek az olaszok. Bár Molnár kapus bra­vúrok sorozatát mutatta be, em­berelőnyökből 6—5-re javítottak az olaszok. A gólunkat Faragó dobta 4 m-esből. A negyedik ne­gyedben Honkai 4 m-esből lőtt góljával már 7—5, az eredmény a magyar csapat javára. Ember- hátrányba került a magyar csa­pat. de majdnem gólt lőtt Sudár révén. Ezután Horkai talált ak­cióból a hosszú sarokba. 8—5. Ezután 4 m-esből, majd ember­előnyből szépítettek az olaszok. Az EB végeredménye: 1. Magyarország 2. Jugoszlávia 3. Olaszország 4. Szovjetunió 5. Hollandia 6. NSZK 7. Románia 8. Spanyolország 7 6 1 - 40—29 13 7 6 - 1 42—30 12 7 4 - 3 46—38 8 7 3 1 3 45—49 7 7 2 2 3 37—38 6 7 1 2 4 33—40 4 7 1 1 5 41—49 3 7 1 1 5 36—47 3 A B-csoportban: 1. Görögor­szág, 2. Bulgária, 3. Csehszlová­kia. Azt utolsó napon még az 1500 m férfi gyorsúszásban Wladár ne­gyedik lett 15.39.94-el, Koczka pedig hetedik. A női műugrás­ban Kelemen Ildikó az 5. helye­zeti 390,30 ponttal. Az év egyik legrangosabb meghívá­sos nemzetközi atlétikai versenyén, Nizzában, a magasugrók küzdelme emlékezetesen szép küzdelmet ho­zott. A győzelmet az exvilágcsúcs- tartó amerikai Dwigth Stones szerez­te meg 230 centiméteres ugrásával, de csak kevesebb kísérletével előzte meg a hasonló teljesítményt elérő NDK-s Roll' Beilschmidt-et. Mindkét ugró megpróbálkozott a 234 centimé­teres világcsúcs magassággal is, és kísérleteik többnyire meggyőzőek voltak, de egyelőre még sikertelenek. A találkozó egy szép magyar győ­zelmet is hozott, erről Boros Sándor gondoskodott a gerelyhajításban, ahol közepes mezőnyben 82.96 méteres do­bással szerezte meg az elsőséget. A Jugoszláviában vendégszereplő Kaposvári Rákóczi labdarúgócsapata Adán játszott barátságos mérkőzést a helyi AFK ellen. A találkozó 1500 néző előtt színvonalas játékot hozott, s a kaposvári együttes 4—1 (3—0) arányú győzelmével végződött. Gólja­it Konrád, Túrái, Gulyás és Máté lőtte. A Recreativo de Huelva vasárnap este 2—1 (0—0) arányban legyőzte a Budapesti Honvédőt, ezzel megnyerte a XIII Colombinoi Kupát. Előzőleg a torna harmadik helyéért az Újpesti Dózsa a Real Sociedad csapatával mérkőzött. A magyar csa­pat 2—1 arányban győzött. Spanyolországban játszott vasárnap az MTK—VM is. almeriai futball- tornán a 3. helyért vívott mérkőzé­sen 2—0 (0—0) arányban, legyőzte az. Ostortl csapatát. Góllövők: Kunszt és Borsó. Még két csapat nem vesztett pontot Soltvadkert—Lajosmizse 4—0 (1—0) Soltvadkert, 1000 néző. Vezette: Szalai. Soltvadkert: Balogh — Lehr, Dukai. Galántai, Frittmann, Kó­pé, Fábián. Benkő, (Szarka), Szá- vay. Erdős, Mészáros. Edző: Mes- kó István. Lajosmizse: Mádi — Kovács F., Kisjuhász, Szívós, Bende, Kállai * (Kovács T.j," Vajda III.. (Márkli), Vajda II., Kántor, Kisjuhász dr., Kucsera. Edző: Máté Ferenc. Az első félidőben inkább a La­josmizse birtokolta a labdát. A 7. percben Vajda II. szabadrúgása a léc mellett suhant el. A 14. perc­ben Bende legurított szabadrúgá­sát Vajda II. kapura küldte és Ba­logh szépen védett. A 28. percben 18 méteres szabadrúgásából Fá­bián a sorfal mellett a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 1—0. A 47. percben Kisjuhász a 16-oson belül ellökte Mészárost. A megítélt 11-est Fábián a jobb alsó sarokba vágta. 2—0. Az 50. percben Frittmann a soltvadkerti kapu előtt Márklit lökte el. Ez is jogos 11-es volt. A büntetőt Bende a bal sarokra rúgta. Balogh ve­tődve Kállai elé ütötte, aki közel­ről, a fekvő kapus fölött a léc fölé emelte. Az 56. percben Benkő sza­badrúgása a felső lécről pattant vissza. Az 59. percben Szávayt lökték fel a 16-oson belül. Az újabb 11-est is Fábián értékesítet­te. 3—0. A 86. percben gyors tá­madás végén Szarka lőtt a hálóba. 4—0. A rangadót megérdemelten nyerte a Soltvadkert. s a má­sodik félidőben még akár több gólt is lőhettek volna, ,^ók: Ba­logh. Dukai, Fábián. Mészáros, il­letve Szívós. Kucsera. 1 f júságiak: Lajosmizse—Solt­vadkert 7—0 (4—0.. Vezette: Ma­jor. Góllövők: Huszka 3, Horna- csek 2. Pető. Bíró. Honvéd Kun Béla SE— Jánoshalma 2—0 (2—0) Bácsalmás, 600 néző, Vezette: Nagy. Honvéd Kun B. SE: Serdült — Iványi, Horváth, Széli. Kókai Csurka (Miklós), Bálint dr.. Kisz- nyér, Olasz. Felkai (Zágon). Sza­káll. Edző: Villányi Csaba. Jánoshalma: Deák — Faddi, Bátyai. Maráczi, Fenyvesi IV., Horváth. Angeli, Farkas (Mészá­ros). Fenyvesi III.. Dobos, Szabó. Edző: Gacs Tibor. A 13. percben Bálint dr. ügyes cselekkel tisztára játszotta magát a bal sarokba lőtt. 1—0. A 16. perc­ben Dobos lövése akadt el, majd a 22. percben Bálint dr. lőtt fölé nagy helyzetből. A 28. percben szöglet után Bálint dr. a kapunak háttal állva húzta a labdát a há­lóba. 2—0. A második félidőben felváltva vezették támadásaikat a csapatok. Széli fejesét Deák men­tet le, majd Fenyvesi III. lőtt a ka­pu mellé. A 70. percben Szakáll a kifutó kapusba lőtt. A 84. percben Fenyvesi III. közelről a kapus ke­zébe fejelt. A 85. percben Maráczi emelt az üres kapu fölé. A Hon­véd Kun Béla SE jobb teljesít­ményt nyújtott. r , Ifjúságiak: Jánoshalma—H. Kun Béla SE 3—2 (2—2). Kiskunhalasi MEDOSZ— Honvéd Gábor Á. SE 3—1 (1—1) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Németh. Kh. MEDOSZ: Szabó — Földes. Rozinka, Kiss R.. Halász. Izsák, Mészáros, Nagy, (Dávid), Szőke, Karsai, Agócs. Edző: Virágh Ist­ván. H. Gábor Á. SE: Stuber — Kühner, Eiler, Minorics. Barath Kozma, Maczkó, Zahorecz, (Ben- esik), Szabó, (Ustyi), Koszorús Túri. Edző: Kévés Ferenc. Jó iramú, változatos játék folyt az első félidőben. A 3. percben Mészáros ^szabadrúgását Karsai Agócs elé fejelte, aki egyből a hálóba lőtte. 1—0. A 8. percben Túri már a kapust is kicselezte, majd kisodródva a visszafelé ve­tődő Szabóba lőtte a labdát. A Az NB II. állása 1. Dorog 3 3­- 6-1 6 2. BKV Előre 3 2 1- 7-3 5 3. N-kanizsa 3 2 1- 4 —2 5 4. V. izzó 3 2­1 8-3 4 5. Volán 3 2­1 7 —3 4 6. Komló 3 2­l 8-5 4 7. Salgótarián 3 2­1 5-3 4 8. KKFSE 3 1 2- 4-3 4 9. DVSC 3 1 1 1 5 —4 3 10. BTASK 3 l 1 1 4 —3 3 11. Budátok 3 1 1 1 5 —5 3 12. Kazincbarcika 3 1 1 i :) —3 3 13. Vác 3 1 1 1 3 —4 3 14. SZMTE 3 1­2 4 —5 2 15. Fűzfő 3 1­2 2 —4 2 16. Eger 3 1­2 5 —10 2 17. BVSC 3­1 2 4 —7 1 18. Szekszárd 3­1 2 1 —4 1 19. Várpalota 3­1 2 2 —9 1 20. MÁV DAC 3­­3 2 —8­BTASK—Budafok 1­-1 Volán—Fűzfő 3­-0 Dorog AC—MÁV DAC 3­-1 Vác-Kaztncbarcika 0­-2 Nagykanizsa—BVSC 1­-1 Salgótarjáni BTC—Szekszárd 2-0 Komlói Bányász—Eger SE 4­-1 Várpalotai Bányász—Vasas Izzó 1­-6 Szolnoki MTE—Kossuth KFSE 1­-2 BKV Előre—Debreceni VSC 0­-0 30. percben Zahorecz lövését Kühner Maczkó elé tolta, aki a felső sarokba zúdította. 1—1. A 35. percben Kozma lőtt az oldal­hálóba. Az 57. percben Agócs be­adását Karsai az elalvó Honvéd­védők közt fejelte a halóba. 2—1. A MEDOSZ a Kiss R.. Izsák. Mé­száros középpályás sora révén egyre nagyobb fölénybe kérőit. A 70. percben. Mészáros beívelésé­ből Agócs állította be a végered­ményt. 3—1. A 80. percben Koz­ma, a 85. percben Agócs került a kiállítás sorsára. Jók: Kiss R., Izsák, Mészáros, Karsai, illetve Kühner, Eiler, Maczkó, Koszorús. Sükösd—Baja 1—1 (0—0) Sükösd, 450 néző, vezette: Szabó. Sükösd: Szente — Vetró, Bogár- di, Lakner, Kovács, Szabó, Pán- csics, Marusa, Koprivanácz (Né­meth), Logo, Evanics. Edző: Var­ga Imre. Baja: Gilián — Vidosa, Molnár, Győrfi, Márity, Egyed, Radics, Ónodi I., Bohács. Kemény. Petre- sevics. Edző: Csongor János. 83. percig felváltva forogtak ve­szélyben a kapuk, gól mégsem esett, mert mindkét kapus kitű­nően védett. Ekkor a mintaszerű jobb oldali támadás végén Németh beadását Vidosa saját kapujába fejelte. 1—0. A 88. percben Bo­hács szabadrúgását Kemény fejel­te a hálóba. 1—1. Az igyekezettel nem volt baj, a mérkőzés mégis elmaradt a várakozástól, a Sükösd csapata nem tudta megismételni a halasi jó játékát, a vendégek hí­re is nagyobb volt a látottaknál. A döntetlen, teljesen igazságos. Jók: Szente, Bogárdi, illetve Gi­lián. Onódi I. Ifjúságiak: Sükösd—Baja 0—0. Császártöltés—Bácsalmás 1—1 (1—1) Császártöltés, 300 néző, vezette: Kávai. Császártöltés: Koch — Lednicz- ki, Liska. Sindler, Varga I., Mar­kó, Lakner, Szeicz II., Schilli, Gerber dr., Varga II. Bácsalmás: Lengyel — Aradi. Narancsik, Szál. Krisztin, Zsiva- nov. Holló, Patocskai, Hegyes, Varga, Balázs (Bizánc). Edző: Locskai Ferenc. A bácsalmási csapat az egész mérkőzésen szinte csak védeke­zett. A hazai együttes a gólhely­zetek tömkelegét hagyta ki. Gól­lövök: Gerber dr., illetve Holló. Jók: Ledniczki, Sindler, illetve Hegyes. Szál. I f júsági: Bácsalmás—Császár­töltés 1—0 (0—0) Tiszakécske—Bajai Tsz SK 3—2 (2—0) Baja, 300 néző, vezette: Hor­váth. Tiszakécske: Szabó — Laczkó I., Balia I.. Almási, Fazekas II., (Vonók). Sánta. Seres. Fazekas I., Laczkó, Pálinkás, (Józsa). Edző: Uzsovics Sándor. Baja: Farkas — Kisföldi, Rausch, Nyitrai, Kiss A.. Mioko- vics L, Honner (Putnik), Taba, Gál (Suhajda), Miokovics II., Szta- nity. Edző: Bohner József. Kiegyensúlyozott játék után a 'tiszakécskeiek jobban kihasznál­ták gólhelyzeteiket. Góllövők: Laczkó II., Seres, Pálinkás, illet­ve Sztanity, Taba. Jók: Seres, Pá­linkás. Balia I., illetve Sztanity, Miokovics II.. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Ti­szakécske 5—2 (0—2). Góllövők: Németh, Reich, Seidl, Bochner, Lipokatich, illetve Domonics, Szórót. Kalocsa—Vaskút 4—1 (2—1) Vaskút, 300 néző, vezette: Nagy- czirok. Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi. Tamás, Szabó, (Varjú), Posztobánvi, Németh, Jenei, Vén, Illés, (Pongrácz), Barabás. Edző: Molnár Ferenc. Vaskút: Bergman — Matusek, - Scheffer, Matus, Leitner, Csóti, Szabó, Malthaner, (Benkovics), Körmendi, Dömény, (Zsibrek), Germán II. Edző: Véber János. A rutinosabb kalocsai csatárok kihasználták gólhelyzeteiket. Gól­lövők: Vén 2, Illés, Jenei, illetve Germán II. Jók: Vén, Barabás, Illés, illetve Szabó, Leitner, Schef­fer. Ifjúságiak: Kalocsa—Vaskút 3—Ó (1—0) Tompa—Gara 1—1 (0—0) Tompa, 450 néző, vezette: Varga. Tompa: Friebert — Kovács, Szilvási, Neszvecskó, Franczisko- vics, Baráth. Czvianov, Horváth, Kábái, Pásztor. (Gilicze), Béleczki. Edző: Szűcs József. Gara: Kubatovics — Murinyi, Miskó, Bergman, Forrai, Zombor- csevics, Kiss, Hollósi, Tóth, Uher, Tényi. Edző: Nagy István. A hazai csapat az 53. percben Kábái beadásából Horváth sze­rezte meg a vezetést. A vendégek­nek a 73. percben Tóth révén si­került egyenlíteniük. Jók: Szilvá­si, Francziskovics, Horváth, illet­ve Kubatovics, Tóth, Zomborcse- vics. Ifjúságiak: Tompa—Gara 3—1 (1—1). Góllövők: Érik, Farkas, Almási, illetve Murinyi. Fájsz—Izsák 2—0 (0—0) Fájsz, 500 néző, vezette: Pong­rácz. Fájsz: Fatér — Maros (Kupusz), Paplanos, Vlasits, Kovács, Ga­lambos, Dinnyés, Kalmár, Herner, Gombkötő (Tornai), Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. Izsák: Varga — Laki, Gyiffkó dr., Kövesdi, (Szász), Németh, Bo- zsó, Tóth. Bogdány, Pataki, Var­ga, Mezei, (Birkás). Edző: Seres Lajos. A küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen nyert a hazai csapat. Góllö­vők: Herner 2. Jók: Fatér, Her­ner, Galambos, illetve, Varga, Né­meth, Gyiffkó dr. Ifjúságiak: Fájsz—Izsák 5—1 (3—0). Góilövők: Bukros 2. Csap- lovics, Csere: Kalinecs, illetve Nagy. H. Mező fi SE—H. Szamuely SE 1—0 (I—0) Kalocsa, 500 néző, vezette: Scheffer. H. Mezőfi SE: Kiss A. — Érsek, Hajerbacher, Seres. (Popp). Kiss Gy.. Varga. Ferenczi, (Vígh), Pus­kás, Farkas, Horváth, Bodor. Ed­ző: Krivy Ottó. Kalocsa: H. Szamuely SE: Var­ga — Lázár, Bese, Kerek, Kovács, Tóth. (Mihó). Gács, Bartos, Bor­bély, Dézsi, Krasznai (Dravucz). Edző: Pala András. Küzdelmes, kemény mérkőzést Vívott a két csapat egymással, szerencsés góllal győzött a ven­dégcsapat. Góllövő: Horváth. Jók: Hajerbacher, Puskás, Horváth, il­letve Varga. Kovács, Gács. A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Kun B. SE 4 4­­20— 1 8 2. Soltvadkert 4 4­­9— 0 8 3. H. Mezőfi SE 4 3 1­10— 5 7 4. Bajai SK 4 3 1­7— 3 7 5. Kalocsai SE 4 3­1 12— 5 6 6. Lajosmizse 4 3­1 10— 5 6 7. Császártöltés 4 2 1 1 8— 5 fi 8. Sükösd 4 2 1 1 7— 4 .1 9. Tiszakécske 4 2 1 l 6— 7 5 10. Kh. MEDOSZ 4 2­2 7— 9 4 11. H. Szamuely SE 4 1 1 2 5— 4 3 12. Bácsalmás 4­3 1 2— 3 3 13. Fájsz 4 1­3 6— 8 2 14. Jánoshalma 4­2 2 5— 9 2 15. Izsák 4­2 2 2— 6 2 16. H. Gábor A. SE 4 1­3 6— 11 2 17. Bajai Tsz SK 4­1 3 3— 9 1 18. Vaskút 4­1 3 1— 11 l 19. Tompa 4­1 3 3— 10 1 20. Gara A megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság 4-13 állása 2— 16 l 1. Tompa 4 3 1­14— 3 7 2. Bajai Tsz SK 4 2 2­10— 6 6 3. Bajai SK 3 2 1­9— 0 5 4. Lajosmizse 3 2 1­9— 1 5 5. Kalocsa 3 2 l­7— 3 5 6. Soltvadkert 4 2 1 1 9— 10 5 7. Sükösd 4 1 2 1 9— 7 4 8. Gara 3 2­1 5— 4 4 9. Kh. MEDOSZ 2 1 1 — 7— 3 3 10. Bácsalmás 4 l 1 2 3— 4 3 11. Jánoshalma 3 1­2 4— 7 2 12. Izsák 4 l­3 7— 13 2 H. Kun B. SE 4 1­3 7— 13 2 14. Fájsz 3 1­2 5­11 2 15. Vaskút 3­1 2 0— 4 1 16. Császártöltés 4­1 3 2­12 1 17. Tiszakécske 2­­2 4— 10­STUTTGART ELŐTT A SÚLYEMELŐK • A magyar válogatott a tatai edzőtáborban készül a stuttgarti súlyemelő VB—EB-re. Képünkön: Kőszegi György erősítő gyakorlatot végez Orvos András edző irányításával. (MTI-fotó: Petrovits—KS)