Petőfi Népe, 1977. augusztus (32. évfolyam, 180-204. szám)

1977-08-16 / 192. szám

1977. augusztus 1«. • PETŐFI NÉPE • 7 LABDARÚGÓ NB III. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Kiskunhalason nyert a Sükösd Tizenkét gólt lőtt a Kun Béla SE a Garának Nagy* küzdelemben - döntetlen a kecskeméti rangadón Kecskeméti SC — Kecskeméti TE 1-1 (1-0) Kecskemét, Széktói Stadion, 4000 néző, vezette: Győri. KSC: Bozóky — Gulyás, Kuru- csai, Kecskés, Szabó J., Sztvo- recz, Linika, Vági (Tóth), Osko- lás, Puskás (Sörös), Prikidáno- vics. Edző: Molnár Ferenc. KTE: Kerpits — Görbe, Vi- rágh, Szabó T., Csordás, Komá­romi, Zubornyák (Némedi), Do­bó, Kovács, Nagyhegyesi, Má- nyoki. Edző: Veres István. A KTE kezdte a játékot, smár az első percekben erőteljesen tá­madott. A 2. percben Csordás- Dobó volt a labda útja, majd Mányoki kapta az indítást a bal oldalon, de 16 méterre a kapu­tól Gulyás szabálytalanul válasz­totta el a labdától. A legurított szabadrúgást Csordás a jobb ka­pufa mellé lőtte. Egy perccel ké­sőbb Kovács indult meg a pálya közepén és ügyes cselekkel kö­zeledett a KSC kapuja felé, Má- nyokit szöktette, de a csatár les­re futott. Ígéretes akció volt. A 4. percben ismét Mányoki cselez­te magát tisztára a bal oldalon, de 18 méterre a kaputól Gulyás buktatta. A szabadrúgást a KTE elkapkodta. A KSC csak ezt kö­vetően indította az első táma­dást. A 6. percben Oskolás fu­tott el a labdával a jobb oldalon, Szabó T-t is kicselezte, minta­szerűen adott középre. A KTE kapujának előterében álló Pus­kás azonban az egyszerűbb és gyorsabb megoldás helyett mell­re vette a labdát, s ez elég volt ahhoz, hogy a védők szögletre mentsenek előle. A 8. percben Görbe buktatta Prikidánovicsot a bal oldalon. Vági kapu elé ívelt labdáját Puskás elől fejelték ki a védők. A 9. percben Komáro­mi indított támadást a jobb ol­dalon, Zubornyákhoz játszott, aki Mányokihoz csúsztatta a labdát, de a kifutó Bozóky résen volt. A 13. percben ismét veszélyes KTE- támadás gördült a jobb oldalon. Zubornyák jó cselekkel közele­dett a kapu felé, 8 méterre a ka­putól már a kifutó Bozóky mel- letjjs, elgprította a labdát, de Kurucsai mentett. A 15. percben Zubornyák indította Kovácsot, ki "lesre ’,futottr. Egy perccel ke1 sőbb Prikidánovicsot állította meg a játékvezetői sípszó hason­ló helyzetben. Negyedóra eltel­tével kiegyenlítettebbé vált a já­ték. A 18. percben Sztvorecz elől mentettek Szabó T. a bal olda­lon. A kapu elé ívelt szabadrú­gást Puskás elől fejelték ki a védők. A 19. percben Oskolás szép cselekkel húzott el a védők mellett, az alapvonal közeléből beadott, Prikidánovics csatártár­sainak visszafelé fejelte a labdát, de a védők kirúgták a mezőny­be. Húsz perc elteltével valame­lyest csillapodtak a kedélyek, ke­vesebb hiba csúszott a támadá­sok szervezésébe. A gyors lero­hanó taktikát kezdte felváltani a tudatosabb játékszervezés. S ez elsősorban a KSC-nek jelentett előnyt. A 24. percben Prikidáno­vics kapott jó indítást a bal ol­dalon, a kézzel-lábbal, kétségbe­esetten menteni akaró Görbét is lefutotta, s a kizmoduló Kerpits mellett félmagas lövést küldött a bal alsó sarokba. 1—0. A gól után nagyon visszaesett a KTE. Elsősorban középpályá­sait zilálta szét a KSC támadó­sora. A 27. percben Sztvorecz jobb oldali beadását Puskás 8 mé­terről fejelte a kapu fölé. A 29. percben Görbe buktatta Prikidá­novicsot a kaputól 17 méterre. A szabadrúgást Szabó J. a sorfalba lőtte. A 32. percben Zubornyák játszotta magát tisztára, Mányo­kihoz továbbított, majd Csordás elé került a labda, akinek a lö­vése a jobb kapufa mellett hagy­ta el a játékteret. A 34. percben Nagyhegyesi 17 méteres, kapu közepébe tartó lövését öklözte szögletre Bozóky. A 37. percben • A labda a KTE kapujába tart. Többen már gólt kiáltottak, kissé korán, fncrt a 4-cs Szabó T. már a gólvonal előtt kirúgta a labdát a mezőnybe. Az NB II. állása 1. BKV Előre 2 2 _ — 7—3 4 2. Dorog 2 2 _ — 3—0 4 3. Nagykanizsa 2 2 _ — 3—1 4 4. Vác 2 1 1 — 3—2 3 5. DVSC 2 1 1 5—4 2 6. Volán 2 1 _ 1 4—3 2 7. B. TASK 2 1 _ 1 3—2 2 8. Fűzfő 2 1 _ 1 2—1 2 9. Budafok 2 1 _ 1 4—4 2 Komló • 2 1 _ 1 4—4 2 11. Salgótarján 2 1 _ 1 3—3 2 SZMTE 2 1 _ 1 3—3 2 13. KKFSE 2 2 — 2—2 2 Vasas Izzó 2 1 1 2—2 2 15. Eger 2 1 _ 1 4—6 2 16. Szekszárd 2 _ 1 1 1—2 1 17. Kazincb. 2 _ 1 1 1—3 1 Várpalota 2 _ 1 1 1—3 1 19. BVSC 2 _ 2 3—6 20. MÁV DAC 2 _ _ 2 1—5 _ V asas Izzó—Szolnoki MTE 1­-0 Kossuth KFSE—Váci Híradás 1­-1 Dorog—Kazincbarcika 2­-0 Olajbányász—Fűzfő 1—0 Eger—SBTC 2­-1 Komló—BVSC 4­-2 Előre—Szekszárd 2­-1 Budafok—Volán 3­-2 Debrecen—V á rpalota 3­-1 Békéscsabai TASK—MÁV DAC 3­-1 Kurucsai és Mányoki nagy harcot vívott egymással. Dobó tisztán kapta a labdát a 10-oson, a kapuval szemben, de gyengén kapu mellé gurított. El­lentámadás alkalmával Oskolás jobb oldali beadását Vági kapta a KTE 16-osán belül, de kivárt és a védők felszabadítottak előle. A félidő hajrája a KSC-fölényét hozta. A 43. percben Prikidáno­vics futott el a bal oldalon Gör­bét és a kifutó Kerpitset is ki­cselezte, de nagyon kisodródott, s éles szögből küldött lövése az üres kapu fölött hagyta el a já­tékteret. A 45. percben Oskolás kapta a,labdát”fi.:H#étei-m:aZu­pától,- dé lövése"a, hosszúsarok melletti szállt' kapu', ifíellé. I^agy.' gólhelyzet volt. Szünet után ismét nagy lendü­lettel kezdtek a csapatok. A 47. percben bal oldali szöglethez ju­tott a KSC. A 'beívelést Puskás csúsztatta a kapura, de a hálóba tartó labdát Szabó T. a gólvonal előtt rúgta ki a mezőnybe. A 51. percben Puskás—Vági adogatás után Vági lövése Csordásban akadt el. Az 58. percben a KTE vezetett veszélyes támadást a jobb oldalon. Kovács—Mányoki összjáték után Mányoki elől men­tettek a védők. Egy perccel ké­sőbb Prikidánovics vitte fel a labdát a balösszekötő helyén. Re­mek labdával futtatta a bal ol­dalon kapu felé törő Vágit, aki elöl Görbe az utolsó pillanatban mentett szögletre. Az 50. percben Kovács—Mányoki összjáték után Zubornyák kapta a labdát a jobb oldalon, de mielőtt lőhetett vol­na Gulyás közbelépett. Az 51. percben ellentámadás alkalmával Puskás 16 méteres lövése a bal­kapufa mellett hagyta el a já­tékteret. A másik oldalon Csor­dás lövése csúszott el a kapu jobb oldala mellett. A KTE fokozta az iramot, a K§C középpályás sor­ra erősen visszaesett. A 61. perc­ben Mányoki indította Nagyhe­gyest a jobb oldalon, a csatár lövését Bozóky kiejtette, de a vé­dők mentettek. A 66. percben Prikidánovics csatázott a KTE jobb oldali védőivel, eredménye­sen. Már a kapu előterében járt, amikor Virágh elrúgta előle a labdát. A 72. percben Komáromi jobb oldali beadását Dobó 16 mé­terről, kapásból lőtte kapura, de a labda elakadt a védőkben. Nagy volt a küzdelem ezekben a per­cekben. Egy-két szabálytalanság is becsúszott, de szerencsére nem durvult el a játék. A 75. percben Némeditől jó labdát kapott az ötösön álló Mányoki, de mire megfordult már nem tudott lőni, a védők tisztáztak előle. A 79. percben újabb jobb oldali KTE- támadás után Dobó elé került a labda a kaputól 15 méterre, s a jobb sarokra irányított lövése az egyenlítést jelentette. 1—1. a 82. percben ismét Dobó került gól­helyzetbe, de ezúttal magasan kapu fölé lőtte a Némeditől ka­pott labdát.' A,Jháj?átí!ftí tovább' fokozódott az izgalom, a kapko­dás. Egymás hibáiból éltek aí csapatok. A 88. percben Dobó bal oldali beadását Némedi a bal kapufa mellé fejelte, 5 méterről. A kecskeméti rangadó a ha­gyományoknak megfelelően nagy küzdelmet hozott. Az első félidő­ben a KSC, szünet után a KTE birtokolta többet a labdát. Mind­két csapat sok gólhelyzetet ha­gyott kihasználatlanul. A küzdel­mes, nagyiramú mérkőzésen el­ért döntetlennel végül is mind­két csapat elégedett lehet. Az eredmény hűen tükrözi az erővi­szonyokat. A KSC-ben Kurucsai, Gulyás, Prikidánovics és Oskolás nyújtott jó teljesítményt, míg a KTE-ben Csordás, Dobó, Nagy­hegyesi és Mányoki tűnt ki. Győri játékvezető tárgyilago­san vezette a mérkőzést. Banczik István NB III. Középcsoport 1. Perbál 2 2 _____s­2. B.-gyarmat 2 2_____<Z 3. Gyöngyös 2 2_____L 4 . Pénzügyőr 2 2_____3­5. G-MAVAG 2 í , _ l 6. EGSZÖV Ól 1 __ í 7- »$•_ 21-13: AőL o — 2 — *í 9. AURAS SE 2 1 — I 2: 10. Bp. Spartacus 2 1 — 1 1­11. IKARUSZ 2 1 - 1 t 12. Láng 2 1 - I 2­Enylng 2 1 - 12­KTE 2 - 1 1 1­Dunakeszl 2—111­16. D.-újv. Építők 2 — 1 11­17. 22. sz. Volán 2 — 1 11­18. H. Bem SE 2_____29­1 9. Cegléd 2_____í 2 0. ESMTK 2_____2 1­G yöngyösl Sp.—Bp Építők Perbáli Tsz SK-Dunaúiv. Építők Enyingi MEDOSZ—Ceglédi VSE Láng Vasas—Erzsébeti SMTK Bp. Spartacus—Honvéd Bem SE Ganz-MAVÁG—Vasas Ikarusz Dunák. VSE—EGSZÖV MEDOSZ Balassagyarmat—22. sz. Volán Pénzügyőr—AURAS ■2 ■2 ■5 ■4 ■4 ■2 ■2 ■3 ■4 ■4 — •5 — ■5 — 2—1 2-0 2—1 2—1 2—1 5-0 0—0 3—0 2—1 Császártöltés—Tompa 4—2 (1—I) Császártöltés, 400 néző, vezet­te: Baán. Császártöltés: Koch — Lend- ner, Liska, Buchmüller, Schnei­der, Varga I., Szeitz II., Markó, Schilli, Gerber dr. B. Varga II. (Jakucs). Tompa: Friebert — Kovács, Szilvási, Neszvecskó, Franczisko- vics, Baráth, Czvianov (Gilicze), Béleczki, Kábái, Czeglédi, Hor­váth. Császártöltési támadások ve­zették be a mérkőzést, s a 7. percben mégis a tompaiak sze­rezték meg a vezetést, Horváth 17 méterről küldött szabadrúgá­sából. 1—0. A hazai együttes lé­nyegesen többet birtokolta a lab­dát, a helyzeteket is jobban ki­használta, azonban az egyenlítés csak a 30. percben sikerült. Ami­kor egy jobb oldali támadás vé­gén Gerber dr. nagy gólt lőtt. 1— 1. Szünet után nagy fölény­be került a hazai együttes. Az 55. percben Szeicz II., félpályáról indult el, sorban kicselezte az egész tompái védelmet, de ami­kor lőni készült Kovács felvág­ta. A megítélt büntetőt Liska ér­tékesítette. 2—1. A 60. percben a hazai védelem mellett Béleczki kiegyenlített. 2—2. A 65. percben Lakner lefutotta a tompái védel­met, s beadását Gerber dr. érté­kesítette. 3—2. A 75. percben is­mét Gerber dr. volt eredményes. 4—2. A mérkőzés nagy részében a hazai együttes fölényben ját­szott, helyzetei alapján nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Szeitz II., Gerber dr., Liska, illetve: Horváth, Béleczki. Ifjúságiak: Tompa—Császártöl­tés 5—1 (2—1) (zsák—Jánoshalma 1—1 (1—0) Izsák, 400 néző, vezette: Sza­bó. Izsák: Varga — Németh, [ Gyiffkó dr., Bogdány (Varga II.), Bőthi, Szász (Kövesdi), Bozsó, Birkás, Pataki, Tóth, Mezei. Ed­ző: Seres Lajos. Jánoshalma: Hegyi (Dedák — Faddi, Dobos, Fenyvesi, Maráczi, Angeli, Bányai, Mészáros, Liliom (Szembaneczki), Szabó, Fenyvesi. Az első percekben csak tapo­gatózó játék folytb a .pályán. A Dobóstól kapott veszélyes latdát Fenyvesi a 15. percben mellé rúg­ta. A • • 22:" percben ■ Szász ■ beadását'" Birkás értékesítette. 1—0. To­vábbra is erős hazai támadások voltak, azonban a kapus hárított. A félidő további részében hul­lámzó játék folyt.' Félidő után az 50. percben a vendégek szöglet­hez jutottak. Az 55. percben ve­szélyes támadást vezetett Mezei, amelyet Pataki mellé rúgott. Az egyenlítő gólt a 73. percben a védők hibájából Maráczi a kapu­ba rúgta. 1—1. Az első félidőben a hazaiak, félidő után a vendé­gek voltak jobbak. Góllövők: Birkás, illetvg: Maráczi. Jók: Varga, Bőthi, Mezei, Gyiffkó dr., Angeli, Bányai. Ifjúságiak: Izsák—Jánoshalma 2— 1 (2—0) Bajai SK—Szamuely SE 1—0 (1—0) Baja, 400 néző, vezette: Far­BSK: Gilián — Vidosa, Mol­nár, Győrfi, Egyed, Márity, Ra­dies, (Havasi), Ónodi I. (Cseke), Bohács, Petresevics, Kemény. Ed­ző: Csongor János. Szamuely SE: Vargacz — Lá­zár, Kerek, Mózsik, Kovács, Be- se, (Tóth), Gács, Bartos, Borbély (Pányta), Déri, Dravecz. Edző: Pala András. Alacsony színvonalú, sok hi­bával tarkított mérkőzésen a csa­társorok közötti különbség dön­tött a BSK javára. A sok kiha­gyott helyzetből így csupán egy volt sikeres, amely eldöntötte a mérkőzést. Góllövő: Bohács. Jók: Győrfi, Giliár, Vidosa, illetve: Varga, Bartos, Gács. Sükösd—Kiskunhalasi MEDOSZ 2—0 (1—0) Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Martines. Sükösd: Szente — Vetró, Lak­ner, Bogárdi, Szabó, Kovács, Páncsics, Lógó, Kaprinovácz (Kollár, Benda), Evanics, Marusa. Edző: Varga Imre. Halasi MEDOSZ: Szabó — Ro- zinka, Kocsis, Dobra, Kiss R., Szőke (Izsáki), Mészáros, Nagy (Tápai), Karsai, Agócs, Dávid. Edző: Virágh István. A MEDOSZ tartja a múlt heti kalocsai formáját. A lelkesen küzdő sükösdiek megérdemelten vitték el a két pontot. A 25. perc­ben Kovács éles beadását Szabó Evanics elé ütötte, aki közelről besodorta a labdát. 1—0. A 80. percben mintegy 25 méterről Páncsics végezhetett el szabadrú­gást és a labda a sorfal mellett vágódott a hálóba. 2—0. (A 68. percben Dobra kiállítva). Jók: Szente, Szabó, Páncsics, Evanics, illetve: Agócs, Kiss R. Ifjúságiak: Sükösd—Kkhalasi MEDOSZ 3—3 (3—2). Góllövők: Szőke, Kernya, Ribár, illetve: Harsányi 2, Tóth. H. Kun Béla SE—Gara 12—0 (3-0) Kkfh.: 600 néző, vezette: ifj. Molnár. H. Kun Béla SE: Serdült — Széli, Kókai, Olasz, Zágon (Ivá- nyi), Bálint dr., Kisznyér (Hor­váth), Csurka, Miklós, Feleki, Szakái. Edző: Villányi Csaba. Gara: Kubatovics — Berg­mann, Miskó, Murinyi (Tóth), Forrai, Zomborcsevics, Kiss, Hol- lósi, Takács, Tomaskov, Tényi. Edző: Nagy József. Szünet után nagy fölényben játszott a hazai csapat és tetszés szerint szerezte a gólokat. Góllö­vők: Szakái 4, Feleki 3, Csurka 2, Miklós 2, Bálint dr. Jók: Bálint dr., Szakái, Csurka, Feleki, illet­ve: Forrai, Miskó. Ifjúságiak: Gara—Kun Béla SE 2—0 (2—0). Góllövők: Petre- vácz, Murinyi. Lajosmizse—Vaskút 4—0 (1—0) Lajosmizse, 500 néző, vezette: Kiss A. Lajosmizse: Madi — Szívós, Kisjuhász, Kovács F., Kisjuhász dr., Bende, Márkli, Vajda III., Kállai, Vajda II., Kovács T. Vaskút: Bergmann — Leitner, Scheffer, Míitus, Matusek (Pencz) Szabó, Csóti, Dömény, Germán, Pété* (Benkovics), Körmendi. Küzdelmes mérkőzésen megér­demelten nyert a hazai csapat. Góllövők: Vajda II. 2, Kovács T., Kisjuhász dr. Jók: Szívós, Kisjuhász dr., Márkli, illetve Bergmann, Matus, Schéffer. Ifjúságiak: Lajosmizse—Vaskút 1—0 (0—0). Góllövő: Maráczi. • Kun Béla SE—Gara 12—0. Egy jellemző kép a mérkőzésről. (Farkas Tibor felvétele.) saival kezdődött a mérkőzés és több gólhelyzet maradt kihasz­nálatlanul. A 18. percben Erdős tiszta helyzetből kapu fölé lőtt. A 23. percben Fábián beadását Erdős fejelte a hálóba. 1—0. A 31. percben Benkő hagyott ki biz­tos gólhelyzetet. Szünet után ki­egyensúlyozottabbá vált a játék, így komoly gólhelyzetet egyik csapat sem tudott összehozni. A 60. percben .Hegyest (Bácsalmás) a játékvezető kiállította. A tíz emberrel küzdő Bácsalmásnak nem sikerült a kiegyenlítést el­érnie. A 75. percben Knetig lö­vését vetődve védte a kapus. A 80. percben Krisztin nagy lövése suhant el a kapu fölött. A solt- vadkerti csapat megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pon­tot. Jók: Lehr, Dukai, Fábián, il­letve Varga, Krisztin. Kalocsa—Bajai Tsz SK 3—0 (3—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Zsi- gó. Kalocsa: Niezner (Balaton) — Pongrácz, Pécsi, Németh, Varjú, Szabó I., Posztobányi, Barabás, Kapitány, Illés, Matos II. Edző: Molnár Ferenc. Baja: Farkas—Kiss A., Mioko- vics II., Nyitr.ai, Kisalföldi, (Kar­dos), Putriik, Sztanity, Hohner, ■Miokovics «a Lfij Gál, Rausch,, (Reich). Kdííő: Bohner József. Az első félidő játékával megér­demelten győzött a KSE. A má­sodik félidőben csak három ka­pufa jellemezte a hazaiak fölé­nyét. Jók: Pongrácz, Pécsi, Posz­tobányi, Kapitány, Illés, illetve Putnik, Kiss A., Miokovics II. Ifjúságiak: Kalocsa—Bajai Tsz SK 2—2. Góllövők: Baranyi, Kiss, illetve Németh II. H. Mezőfi SE—Fájsz 3—1 (2—0) Kecskemét, Szolnoki u. 200 né­ző, vezette: Francziskovics. H. Mezőfi SE: Kiss A.—Érsek, Hajerbacher, Seres, Kiss Gy. Var­ga. Ferenczi, Puskás, Farkas, Hor­váth, Bodor. Edző: Krivy Ottó. Fájsz: Tomaskó (Fatér) — Pap- lanos, Débics (Tömöri), Vlasies, Kovács, Galambos, Dinnyés, Her- ner, Horváth, Gombkötő, Zsákai. Edző: Bújdosó Márton. Zuhogó esőben, alacsony szín­vonalú játék folyt. A gólhelyze­teit jobban kihasználó Mezőfi SE-nek sikerült a győzelmet meg­szerezni. Góllövők: Ferenczi 2, Farkas, illetve Herner. Jók: Ha­jerbacher, Varga, Ferenczi, Far­kas, illetve Vlasies, Kovács, Gombkötő. Soltvadkert—Bácsalmás 1—0 (1—0) Jánoshalma, 700 néző, vezette: Cze.nczik. Soltvadkert: Balogh—Lehr, Du­kai, Galántai, Frittman, Köpe, Fábián, Erdős, Benkő, Szávai, Mészáros. Edző: Meskó István. Bácsalmás: Futó—Lengyel, Aradi, Varga, Szál, Krisztin, Kne­tig, Krizák (Balázs), Patocskai, Hegyes, Zsivorán. Edző: Locskai Ferenc. A soltvadkerti csapat támadá­Ifjúságiak: Soltvadkert—Bács­almás 2—1 (1—0). Góllövők: Ba­bák, Katzenbach, illetve Bánki. Tiszakécske—H. Gábor Áron SE 2—1 (1—1) Tiszakécske, 300 néző, vezette: Szalai. Tiszakécske: Balia II. — Lacz- kó I., Balia I., Fazekas I., Almá- si. Sánta, Seres, Fazekas II., (Vo- nák), Laczkó II., Józsa, Pálinkás. Edző: Uzsovics Sándor. H. Gábor Á. SE: Stuber— Küchner, Baráth, Eiler, Minorics, Udvari (Maczkó), Kozma, Deme­ter, Koszorús, Túri, Zahorecz. Edző: Kévés Ferenc. Küzdelmes kemény mérkőzést vívott a két csapat. A játék alap­ján megérdemelten tartotta ott­hon a két bajnoki pontot a lel­kes tiszakécskei csapat. Góllö­vők: Seres 2, illetve Demeter. Jók: Balia I., Almási, Seres. A megyei felnőtt labdarúgó­bajnokság állása 1. H. Kun B. SE 3 3 _ _ 1 8— 1 6 2. Lajosmizse 3 3 — — 10— 1 6 3. Soltvadkert 3 3 — 5- 0 6 4. Bajai SK 3 3 — — 6— 2 6 5. H. Mezőfi SE 3 2 1 — 9— 5 5 6. Kalocsai SE 3 2 — 1 8— 4 4 7. Császártöltés 3 2 — 1 7—- 4 4 8. Sükösd 3 2 — 1 6— 3 4 9. H. Szamuely SE 3 1 1 1 5- 3 3 10. Tiszakécske 3 1 1 1 3— 5 3 11. Bácsalmás 3 — 2 1 1— 2 2 12. Jánoshalma 3 — 2 1 5- 7 2 13. Izsák 3 — 2 1 2— 4 2 14. H. Gábor A. SE 3 1 — 2 5- 8 2 15. Kkh. MEDOSZ 3 1 — 2 4- 8 2 16. Bajai Tsz SK 3 — 1 2 1- 6 1 17. Vaskút 3 — 1 2 0- 7 1 18. Gara 3 — 1 2 1-15 1 19. Fájsz 3 — — 3 4- 8 — 20. Tompa 3 — — 3 2- 9 — A megyei ifjúsági labdarúgó­bajnokság állása 1. Tompa 3 2 1 _ 11— 2 5 2. Soltvadkert 3 2 1 — 9— 3 5 3. Bajai SK 2 2 — — 9— 0 4 4. Gara 2 2 — — 4— 1 4 5. Bajai Tsz SK 3 1 2 — 5— 4 4 6. Kkh. MEDOSZ 2 1 1 — 7— 3 3 7. Sükösd 3 1 1 1 •9— 7 3 8. Kalocsa 2 1 1 — 4— 3 3 9. Lajosmizse 2 1 1 — 2— 1 3 10. Izsák 3 1 — 2 6— 8 2 11. H. Kun B. SE 3 1 — 2 5­10 2 12. Vaskút 2 — 1 2 0— 1 1 13. Bácsalmás 3 — 1 2 2— 4 1 14. Császártöltés 3 — 1 2 2— 11 1 15. Tiszakécske 1 — — 1 2— 5 — 16. Jánoshalma 2 — — 2 1— 5 — 17. Fájsz 2 — — 2 0— 10 — A Ferencváros Lajosmizsén Jubileumi sportprogram a 100. évforduló alkalmából Lajosmizse az idén ünnepli fennállásának 100. jubileumát. Ebből az alkalomból több rangos sporteseményre kerül sor. Augusz­tus 21-én, vasárnap 16 órai kez­dettel rendezik a Lajosmizse— Ferencváros labdarúgó-mérkőzést, amelyen a megállapodás értelmé­ben az FTC teljes NB I-es kezdő­csapatával lép majd pályára. Ké­zilabdában hasonlóan rangos ta­lálkozóra kerül sor augusztus 23-án, amikor is az NB I-es Deb­receni Dózsa játszik a helybeliek lelkes gárdájával. Ez a találkozó kedden 17 órakor kezdődik. Augusztus 20-án, szombaton 9 órakor járási sakkversennyel folytatódik a jubileumi sportprog­ram. Másnap, augusztus 21-én, reg­gel 9 órakor pedig járási kötött­fogású birkózóversenyt rendez­nek. A jubileumi sportprogram ese­ményeire Lajpsmizsén a Gépjaví­tó Közös Váilalkozás irodájában (Dózsa Gy. u. 126., telefon: 86.), Kecskeméten pedig a járási sport­felügyelőségen (KTE-pálya) lehet a belépőjegyeket beszerezni.