Petőfi Népe, 1977. július (32. évfolyam, 153-179. szám)

1977-07-01 / 153. szám

4 1977. július 1. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT Első Kecskemét és Bács-kiskun megye Öngól döntött a hosszabbításban Kiskunfélegyházán a Honvéd sporttelepen rendezték meg az egészségügyi dolgozók 3. labda­rúgó-találkozóját. Mintegy 150 néző előtt először a megye öt vá­rosának női egészségügyi dolgo­zói 2x10 perces kispályás mér­kőzésére került sor. A verseny szervezője dr. Sahin Tóth István, a kalocsai kórház sebész szakor­vosa volt. Eredmények: I. forduló: Kecskemét-Kis­kunfélegyháza 2—0 (0—0), Baja- Kiskunhalas 1—1 (1—1). II. forduló: Kiskunhalas—Kecs­kemét 1—2 (0—1), Baja—Kalocsa 1—0 (0—0). ÍII, forduló: Kalocsa—Kecske­mét 0—1 (0—0), Kiskunfélegy­háza—Kiskunhalas 1—0 (0—0). IV. forduló: Baja—Kiskunfél­egyháza 0—1 (0—0), Kiskunha­las—Kalocsa 1—0 (0—0). V. forduló: Kalocsa—Kiskun­félegyháza 1—0 (0—0), Kecske­mét—Baja 0—0. A legjobb kapus Kalmár Ber­talanná (Kiskunfélegyháza), a legjobb góllövő Lehóczky Edit (Kkhalas) és Szabó Katalin (Kecskemét) 3—3 góllal. Mind­hárman díjazásban részesültek. Végeredmény: 1. Kecskemét 2. Baja 3. Kkfháza 4. Kkhalas 5,. Kalocsa 4 3 1-5-11 4 12 12-24 4 2 - 2 2-3 4 4 112 3-43 4 1-31-32 A női mérkőzések után rend­kívül nagy hőségben került sor a Bács-Kiskun megyei férfi egészségügyi válogatott és a Sze­gedi Orvostudományi Egyetem csapatai között a 2x30 perces mérkőzésre. Bács-Kiskun—Szegedi OTE 4—2 (4—0) Vezette: Barta. Bács megye: Nemes — dr. Wal­ter, Benkő, Kuti, dr. Csányi, dr. Rádi; dr. Bozóky, Galamb, dr. Kiszmeg, dr. Sahin, dr. Szigeti, Csere: Csóti, Hangai. Szeged: dr. Galuska — dr. Sza­bó, Kürti, dr. Lonovics, Bóner, dr. Győré, dr. Kiss, dr. Farkas, dr. Klóczik, dr. Tekulits, dr. Reich, Csere: dr. Tichi. A Bács megyeiek már a 22. percben 4—0-ra vezettek. Több gól kapushibából esett. Szünet után feljöttek a szegediek, de csak szépítésre futotta erjükből. Góllövők: dr. Bozóky 2, dr. Szi­geti, dr. Sahin, illetve dr. Teku­lits 2. Ezután a rendelőintézet IV. emeleti éttermében 200 személyes ebédre került sor, amelyen részt vett dr. Dobos Ferenc, a városi tanács elnöke és dr. Tóth Sándor, a kiskunfélegyházi kórház igazga­tófőorvosa, aki a férfi nagypá­lyás mérkőzésnek a szervezője volt. Dr. Tóth Sándor üdvözölte a résztvevőket, majd dr. Dobos Fe­renc néhány szóban megköszönte a kórház dolgozóinak és a szege­di egészségügyi dolgozóknak a részvételét és a színvonalas talál­kozót. P. J. • Izgalmas percek a női labdarúgó-mérkőzésen. Támad a kiskun­félegyházi csapat. (Rádi József felvétele) Kecskeméti TE—Jánoshalmi Spartacus 3—2 (1—2, 2—2, 3—2) Osztályozó labdarúgó-mérkő­zés az NB III-ba jutásért, Kiskő­rös, 2500 néző, vezette: Pádár. KTE: Nagy E. — Görbe, Nagy J„ Virágh — Komáromi, Csordás, Zubornyák (Kovács) — Mányoki, Dobó (Némedi), Porhanda, Nagy­­hegyesi. Edző: Bánhidi József. JSE: Csernák — Dobos (Lili­om), Faddi, Maráczi, Fenyvesi IV. — Horváth, Angeli, Urbán — Gerber dr.,. Fenyvesi III., Szabó (Bátyai). Edző: Csongor János. A KTE kezdte a játékot. Az 1. percben Gerber dr. jobb oldali beadását Nagy E. kiejtette, a labda Fenyvesi III. elé került, aki Szabóhoz továbbított, de Nagy J. az utolsó pillanatban közbe ^tudott avatkozni. Egy perccel később Zubornyák futott el a jobb oldalon, beadását Mányoki lőtte kapura, de Csernák jól he­lyezkedett a bal sarokra tartó lab­dára. A 10. percben szabadrúgás­hoz jutott a KTE 17 méterre a kaputól. Porhanda pontosan az ötösön álló Nagyhegyesi fejére tette a labdát, aki védhetetlenül továbbitotta a bal sarokba. 1—0. A gól után a Jánoshalma fokozta az iramot, s különösen a bal ol­dalon vezetett veszélyes támadá­sokat. A 14. percben Fenyvesi III elől röviden mentettek a kecskeméti védők. A labda a ka­putól mintegy 20 méterre levő Doboshoz került, aki éles, helye­zett lövést küldött a jobb felső sarokba. 1—1. A 22. percben Ur­bán két kecskeméti védőt is ki­cselezett, lefutott az alapvonalig, s az ötösre ívelt labdáját Szabó a tétovázó védők közül a bal fel­ső sarok irányába emelte, de a kapáslövés centiméterekkel a léc felett hagyta el a játékteret. Még ugyanabban a percben Mányoki elől mentettek a védők a másik oldalon. Változatos volt a játék. A KTE többször tartós mezőny­fölényben volt, míg a Jánoshal­ma csak szórványos, de veszélyes ellentámadásokkal kísérletezett. A 26. percben Fenyvesi III. ve­zette a labdát a KTE térfelének közepén, a kaputól 20 méterre ketten is buktatták. Maráczi le­gurított szabadrúgását Fenyvesi III. a sorfal mellett félmagasan a kapu közepébe irányította. A labda a későn vetődő Nagy E. mellett a hálóban kötött ki. 1—2.t A 32. percben Zubornyák hagyta maga mögött a jánoshalmi védő­ket, de a 16-oson belül hosszan szöktette magát, s a kifutó Cser­nák megszerezte előle a labdát. A 35. percben ismét a JSE-nek volt egy szép akciója. Urbán psordás, majd Virágh mellett is elfutott, s az alapvonal közelé­ből középre adott, Gerber dr. azonban 6 méterről kapu fölé fe­jelt. A félidő hátralevő része mezőnyjátékkal telt el. • Csernák röviden üti ki a labdát. A KTE második gólját megelőző pillanat. Szünet után erőteljes KTE-tá­­madásokkal teltek el az első per­cek. A 47. percben Csordás lövé­sét mentette Csernák, majd egy perccel később Mányoki fejesét hárította az oldalháló. A nézőté­ren felhangzott a kórus: Hajrá KTE! Az 57. percben Urbán cse­lezte be magát a kapu előterébe a kecskeméti védők között, de senkiitől sem zavartatva elhamar­kodottan, gyengén lőtt a jobb sa­rokra. A 60. percben Porhanda szólózott a bal oldalon, szögletre szerelték. A beívelt labdát Cser­nák röviden ütötte ki Dobó és Nagyhegyesi elől. Óriási volt a tömörülés a jánoshalmi kapu előtt. A labda a védőkről az éppen érkező Csordás elé került, aki mintegy 22 méterről, futtából nagy erővel lőtt a bal felső sa­rokba. 2—2. A 62. percben Dobó bal oldali beadását Mányoki a kifutó Csernák elől csúsztatta ka­pufára. A 64. percben Porhanda a jobb oldalon cselezte magát lövőhelyzetbe, labdája a felső ka­pufán gurult végig. A 75. perc­ben Horváth—Fenyvesi III. össz­­játék után Fenyvesi III. elől mentettek a kecskeméti védők. A 83. percben Porhanda vonta ma­gára a védőket a bal oldalon, tie mielőtt beadhatott volna Hor­váth felvágta. Harmadszor kö­vette el ugyanazt a szabálytalan­ságot. Kétszer Porhandával, egy­szer pedig Nagyhegyesivei szem­ben. Pádár játékvezető kiállítot­ta. A 87. percben Fenyvesi III.— Angeli összjáték után Gerber dr. kapott jó labdát, de a kapus ke­zébe lőtt. A 90. percben Csordás feltartotta Gerber dr-t. A jobb oldalról beívelt szabadrúgást Ma­ráczi elől fejelték ki a védők. A döntés a hosszabbításra ma­radt. A 92. percben Kovács kö­zeli lövését bravúros vetődéssel ütötte ki a mezőnybe Csernák. A 100. percben Fenyvesi III. csú­nyán felvágta Porhandát. A 20 méteres szabadrúgást Csernák kiütötte. A 103. percben kilencen várták Porhanda bal oldali szög­letrúgását. óriási volt a tömörü­lés az ötös és a 11-es között. A beívelt labdát Csernák röviden ütötte ki. Kirúgni illetve kapura lőni azonban senki sem tudta a nagy tülekedésben. Maráczi úgy akarta megoldani a helyzetet, hogy kifejeli a pattogó labdát szögletre. Balszerencséjére azon­ban fejese a kapu közepében kö­tött ki. öngól. 3—2. A fordulás már nem hozott lé­nyeges változást. Továbbra is a KTE volt veszélyesebb a kapura. A találkozó a várakozásnak megfelelően nagy küzdelmet, tak­tikai harcot hozott. A KTE át­gondoltabb, harcos szellemű játé­kával rászolgált az NB Ill-ban va­ló további szereplésre. A János­halma a 2—1-es vezetés birto­kában átadta a középpályát, egész csapatjátéka védekezésre összpontosult, s csak idő kérdé­se volt mikor veszíti el győzelmi reményeit. A KTE-t elsősorban jó csapatjátéka dicséri, egyénileg Csordás, Porhanda és Nagyhegye­si tűnt ki. A Jánoshalmában Fad­di és Urbán nyújtott egyenletes teljesítményt. ' Pádár játékvezető tárgyilago­san vezette a találkozót. Bánhidi József: — Ügy érzem ezen a mérkőzésen jobbak vol­tunk. Gratulálok a fiúknak, har­cosan, lelkesen futballoztak. Csongor János: — A kiállítás döntően befolyásolta a mérkőzés kimenetelét. Banczik István Ifjúsági válogatottunk szép győzelme Bács-Kiskun megye— Csongrád megye 4—2 (1—1) Szentes, 800 néző. Vezette: Tombor. Bács m.: Szabadi — Sahin, Nagy, Csinger, Tóth (Trecskó), Reich, Sridl (Szécsényi), Decsi, Koch, Lipokatich (Kiss), Tonté. Edző: dr. Koch József. Csongrád m.: Piszlinger — Szőri, Sebők, Kószó (Szeri), Szi­rok. Olasz, Lipták (Tóth), Bara­­nyi, Hegedűs, Hegyesi, Szarka. Ed­ző: Pólyák Gyula. Fordulatokban gazdag mérkő­zés volt. A 13. percben szabad­rúgás után kavarodás támadt a Bács megye kapuja előtt és Olasz 5 m-ről lőtt a hálóba. 0—l. A 14. percben Lipokatich indítá­sára Sebők és Koch rajtolt. Se­bőkről Seidl elé pattant a labda, aki 18 m-ről a léc alá zúdította. 1—1. A félidőig mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A szünet után nagyobb lett az iram. A 48. perc­ben Koch az oldalvonalról indul­va kicselezett négy védőt, majd a kapust is elfektetve lőtt a háló­ba. 2—1. Az 58. percben Olasz 11-esből egyenlített. 2—2. Egy perc múlva ismét nagy helyzet maradt ki a Bács megye kapuja előtt. A 61. percben Koch ismét nagy cselsorozat utón lőtt gólt. 3—2. A 66. percben szöglet után a kapus kiöklözte a labdát és a 16-osról Koch, kapásból bombáz­ta a hálóba. 4—2. A csoportgyőzelemre is esélyes Csongrád megye ellen látványos játékkal nyert ifjúsági váloga­tottunk. Az általános vélemények szerint ez volt a torna eddigi legjobb mérkőzése. Jók: Decsi, Szabadi, Koch, il­letve Olasz, Szirok, Hegedűs. MA: Megyei ifjúsági labdarúgó-válogatottak tornája Szentesen: 15,20: Bács-Kiskun megye-Szolnok megye. Tenisz A Kecskeméti SC fiatal teniszező! az elmúlt hét vécén trtbb versenyen la részt vettek Tóth József edzó vezetésé­vel. Berettyóújfalun a Halász. Huszár kettós ért el második helyezést. N.vlrr egyházán viszont a Magyar, Huszár összetételű csapat bizonyult a legjobb­nak az újoncok csapatversenyében. A serdülök: Czécánv és Gulyás a 3. he­lyen végeztek. Önerőből építették... Szertefoszlott remények Szegedi VSE— Honvéd Kun B. SE 2—0 (1—0) Csongrád, 1600 néző. Vezette: Balázs. SZVSE: Simái Z. — Simái S., Tihanyi B., Tihanyi Z., Terhes, Róth, Tóth J., Tímár (Takó), Czibere, Kovács Z., Nagy Z. Edző: Mőszmer Jenő. Honvéd Kun B. SE: Újhelyi — Hevesi, Horváth, Kókai, Iványi, Dongó, Kisznyér, Olasz (Jókai), Csurka, Farkas, Patyi. Edző: Villányi Csaba. A 2. percben Kisznyér szögle­tét a kapus Kókai elé ütötte. A lövés egy szegedi védőről ki­pattant, s Olasz hanyattvetődve emelte a kapura, ám a gólvonal­ról Terhes kifejelte n labdát. Az ellentámadásnál Kókai becsúsz­va szerelte Timárt, de a labdája rövidre sikerült, s Újhelyi csak merész ktvetődéssel tudta meg­szerezni. Az első percek nagy iramú küzdelme után taktikai és pozícióharc kezdődött. Kialakul­tak a párok. A szegediek kere­kedtek felül, mert a gyengélkedő félegyházi középpályások mellett gyors, hosszú indításokkal gyak­ran teremtettek veszélyes helyze­teket. A félegyháziak is sokat birtokolták a labdát, víalán töb­• Kisznyér és Tihanyi B. harcol a labdáért. bet is mint a szegediek, de a tá­madásaik vérszegényeknek bizo­nyultak. A 25. percben Tímár a 16-osnál Nagy Z.-hez gurított, akitől azonban elpattant a lab­da. A félegyházi védők egymásra vártak, s igy Nagy Z. újból meg­szerezte és a kapust becsapva a hálóba emelt. 1—0. A gól után a Kun B. SE csa­pata teljes erejéből a támadásra, az egyenlítésre törekedett. Sike­rült is helyzeteket kialakítani, de ezeket nem tudták értékesíteni. Farkas és Csurka hagyott ki hely­zetet, Horváth fejese pedig a ka­pufát súrolva ment mellé. A 44. percben Kisznyér szabadrúgása is csak az oldalhólóban akadt meg. A következő esemény az 53. perc­ben adódott, amikor Farkas buk­tatásáért megítélt szabadrúgásból Kisznyér labdája a sorfal felett a felső sarok mellé csavarodott. A félegyházink ereje és a lelke­sedése is lassan elfogyott. A sze­gediek ismét átvették a játék irányítását. A 73. percben Róth elhúzott Iványi mellett, s a belőtt labdáját Símai S. a jobb sarokba emelte. 2—0. A félegyháziak mégegyszer megpróbáltak javítani, de Csur­ka az ötösről lőtt fölé, majd a 78. percben Farkas az elébefutó kapust is kicselezve az üres kapu fölé emelt Az SZVSE ügyesen tartogatta a labdát. A vasárnapi teljesítmény után alig lehetett ráismerni a félegy­házi csapatra. A védelem „átjá­róháznak” bizonyult, s sokszor csak Újhelyi kapus bravúrjain múlott, hogy nem lett nagyobb arányú a vereség. Elöl Csurka és Farkas egy egész szezonra való helyzetet hagyott ki. A szegedi csapatból Kovács, Tihanyi B., Tóth és Nagy Z. ját­szott jól. A Kun B. SE-ből Új­helyi. Kókai és Kisznyér játéka emelkedett ki. Végül a két edző nyilatkozata: Mőszmer Jenő: Végtelenül örü­lök a győzelemnek, s a csoport­­elsőségnek, amit úgyszólván a „sírból” hoztunk vissza, Villányi Csaba: Sajnáljuk, hogy népes és lelkes szurkolóinknak nem tudtuk megadni a feljutás örömét. Nem adjuk fel, jövőre ismét megpróbáljuk ... Farkas Tibor Újabb értékes épülettel gazda­godott a Kun Béla SE sporttele­pe. Átadták rendeltetésének a minden igényt kielégítő új öltö­zőt. A mintegy 3 millió forint MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ ifi.28: 18.35: 11.40: 18.10: 18.25: 18.30: 18.35: 19.05: 19.15: 19.20: Hírek. Nemzetközi Teniszverseny. NŐI egyes döntő. Közve' tltős Wimbledonból. Dél-alföldi krónika. A szegedi körzeti stúdió műsora. Mindenki közlekedik. Reklámműsor, öt perc meteorológia. Nyitott boríték. Reklámműsor. Esti mese. (Színes!) Tévétorna. (Színes.) 19.30: Tv-híradó. 20.00: Delta. Tudományos híradó. 21.25: Komlós Aladár: Néró és a VII A. Tévéjáték. (Színest) 21.25: A varázsló. Emlékezés Kovács Margitra. 21.55: Családi kör. Szülők, ne­velők magazinja. 22.45: Tv-hlradó 3. 22.55: Képtelen képes történe­lem. Rajzfilmsorozat. Heraklész V. 2. MŰSOR: 20.00: Tv-bérlet. A Magyar Te­levízió hangversenysoroza­ta a IV. Stúdióból. Weber: Euryante nyitány. 20.10: Ezerből egy. Közvetítés a Lenfonó- és Szövőipari Vállalatból. (Ism.) 20 45: Tv-hlradó 2 21.05: Nemzetközi Tenisz­verseny. Férfi páros döntő. Közvetítés Wimble­donból. (Színes!) KOSSUTH 8.25: 8.35: 9.04: 9.34: 10.20: 10.25: w.oJi 11.451 12.35: 13.20: Kutatóállomások tengelyen. Romantikus kórusmuzslka. Katedra. Harcban a darazsakkal. Federico Garda Lorca Andalúz dalok. Magyar előadóművészek felvételeiből. Gondolat. Donizetti: Lammermoorl Lucia. Jelenet és Lucia áriája az I. felvonásból. Tánczenei koktél. Népdalok, néptáncok. 14.05: Halálig mormolt szavak. 14.20: Makarov: Hős folyó — kantáta. 14.21: Az órák újra járnak. Ese­ményjáték Eötvös Lóránd gyermekkorából. 15.10: Summásdalok — munkás­dalok. 15.21: Brahms: a-moll vonósné-Íyes. (közben. 18.05: Gondolatjel. 11.10: Zenekari muzsika. 18.13: Énekszóval, muzsikával. 19.15: Rádlószlnház. 19.59: Cj nótatelvételelnkoől. 20.28: Toscanini operafelvétclel. Közben: 21.44: Láttuk, hallottuk. 22.20: Tíz perc külpolitika. 23.40: Morrlcone fümzenélből. 0.10: Régi muzsika. PETŐFI 8.05: Magyar szerzők fúvószené- Jéből. 8.33: Az élő népdal. 8.43: A mindennapok meteoro­lógiája. 8.58: My fair lady. Részletek Lowe zenés Játékából. 9.33: Dzsessszfelvételekből. 10.00: Zenés műsor üdülőknek. 12.00: Szórakoztatózene Helsin­kiből. _ 12.33: Zenekart muzsika. 13.33: Falusi vigasság. 14.00: Kettőtől ötig.'.. 11.00: ötödik segesség. 18.00: Görög regék. 18.20: Indulók fúvószenekarra. 11.33: Operettrészletek. Sullivan— Gilbert: A mlkádó. 19.33: Slágermúzeum. 20.33: Nótacsokor. 21.30: Kellemes pihenést! 23.40: Chopln-mazurkák. Arturo Benedettl Mlchrlangell zongorázik. 3. MŰSOR 14.03: Magyar szerzők műveiből. 14.50: Magyar Irodalmi Arckép­­csarnok. 15.10: Zenekari muzsika. 10.03: Operaegyűttesek. 11.00: Magyar dzsesszegyűttesek felvételeiből. 11.30: Katedra. 18.05: Hanglemezgyültöknek. 19.00: Rádióhangversenyekröl. 19.33: Hándel- és Bach-müvfk. 21.33: Sebestyén János zongora­estje a Zeneakadémia nagytermében. értékű létesítményt Makra Sán­dor tervei szerint 1978. szeptem­ber 1-én kezdték el építeni és egy hónappal a határidő előtt, június közepére készültek el ve­le. Az épületben eg.v időben 80 személy részére biztosítható az öitözés és a fürdés. Itt kapott még helyet a 40 főt befogadó tanács­kozóterem és az elnöki iroda is. A helyiségek fűtését és melegvíz­­ellátását új rendszerű hőközpont biztosítja. Az átadáskor megemlékeztek a nemrég elhunyt Tóth Kálmán ez­redesről, az egyesület volt elnö­kéről, akinek nagy része volt ab­ban, hogy az épület létrejött. Az elnök halála után töretlen len­dülettel folyt tovább a munka, és így most már készen áll a szép öltözőépület. Amint azt a klub vezetői elmondták, nemcsak a minőségi sport célját fogja szol­gálni az új létesítmény, hanem a sportiskolások régóta vajúdó el­helyezési problémáit is meg sze­retnék ezzel oldani. 5t \