Petőfi Népe, 1977. május (32. évfolyam, 101-126. szám)

1977-05-31 / 126. szám

1977. május 31. PETŐFI NÉPE SPORT* SPORT «SPORT -SPORT A magyar válogatott csoportelső Magyarország-Görögország 3-0 (2-0) Nehezen nyert a két élcsapat Labdarúgó VB-selejtező, Nép­stadion 70 000 néző, vezette: Beck (Weerink, Vertfoort) mindhárom holland. Magyarország: Gujdár — Mar­tos, Bálint, Kereki, Tóth J. — Nyilasi, Pintér, Zombori (Török) — Pusztai, Kovács (Fazekas), Vá- radi. Görögország: Konstantinou — Kirasztasz (Elefterakisz), Nicolau, Firosz, Joszifidisz — Terzanidisz, Koudasz, Anasztasziadesz, Papio- annou Ardizoglu, Antoniadisz. Az első nagy gólhelyet a ma­gyar kapu előtt adódott. Anasz­tasziadesz elhúzta a labdát Bá­lint mellett, Tóth becsúszása után Ardizoglu elé került a labda, aki nagy helyzetben kapu mellé lőtt. Ezt követően a magyar csapat vette át a kezdeményezést. A i 13. percben Martos ívelte a lab­dát a görög kapu előterébe, s Pusztai hét méterről a hálóba fe­jelte. 1—0. A 15. percben újabb magyar gólnak tapsolhatott a közönség. Pusztai beadása Vára- dihoz került, aki Nyilasihoz to­vábbított, s a középpályás a bal sarokba lőtt. 2—0. A félidő to­vábbi részében is fergetegesen támadott a magyar csapat. Több alkalommal csak a szerencse és Konstantinou mentette meg a kaput a további góloktól. Szünet után teljesen megválto­zott a játék képe. Kezdés után a görögök kerültek tartós mezőny­fölénybe. Ekkor a magyar kapu forgott veszélyben több ízben is. A közönség jogos füttyel fogadta válogatottunk passzív játékát. A 88. percben Váradi futott el a bal oldalon, félmagas, éles be­adásszerű lövésébe Fazekas tette bele a lábát, s mielőtt Konstan­tinou beavatkozhatott volna a labda a hálóban kötött ki. 3—0. A magyar csapatban Gujdár, Martos, Nyilasi és Pusztai nyúj­tott átlagon felüli teljesítményt. • Nyilasi lövi a magyar csapat második gólját. (Farkas Tibor felv.) A magyar válogatott ezzel a győzelemmel megszerezte a cso­portelsőséget, s jogos optimiz­Kemény játék a megyei rangadón Kecskeméti SC—Jánoshalma 3—1 (2—0) mussal készülhet a VB 16-os me­zőnyébe jutást eldöntő további mérkőzésekre. Az NB II. állása Kecskemét, 1200 néző. Ve­zette: Bártfai. KSC: Bozó- ky — Losonczi, Kurucsai, Sza­bó, Kecskés, Heim (Parti) Sztvorecz, Vá- gi, Oskolás, Puskás, Tóth (Prikidáno- vics). Edző: Molnár Ferenc. Jánoshalma: Csernák (Mé­száros) — Fad- di, Németh, Fenyvesi IV., Maráczi, Bu- csy, Urbán, Dobos, Hor­váth, Gerber dr., Fenyvesi III. Edző: Csongor János. A kezdés után Puskás kiugrat­ta Sztvoreczet, aki a kapu mel­lé lőtt. Az ellentámadásnál Feny­vesi III lövése átszállt a kifutó Bozóky felett, s a jobb kapufáról pattant vissza. A 7. percben Sza­bó 25 m-es szabadrúgását védte Csernák. A 8. percben már Ger­ber dr. lövését ütötte szögletre Bozóky. Gyors, változatos volt a játék. A 11. percben Puskás há­rom védőt is kicselezett, majd 22 méterről mellé lőtt. A 13. percben Vági beadását Csernák húzta le Puskás fejéről, A 22. percben Heim beadását Vági le­fejelte Sztvorecz elé, közben Csernák belenyúlt, de nem tu­dott menteni és Sztvorecz közel­ről a hálóba vágta. 1—0. A gól után a KSC támadott nagy lendülettel. A 32. percben Losonczi előreívelt labdáját Vá­gi teljesen tiszta - helyzetből fe­jelte a kapu mellé. A 37. percben Sztvorecz lőtt a léc mellé. A 38. percben növelte előnyét, a KSC. Hatalmas Csernák-kirúgás után Szabó hosszan visszaemelte a labdát. Csernák kifutott és kiej­tette a labdát, éppen Puskás elé, aki 10 méterről az üres kapu kö­zepébe gurította. 2—0. A fordulás után ismét KSC-tá- madássorozat következett. A 48. percben Heim beadását Vági ka­pura fejelte. Mészáros kitenyerel- te a labdát Tóth elé, aki azon­ban közelről az oldalhálóba vág­1. PMSC 35 21 10 4 78-25 52 2. Szív. MÁV 35 18 8 9 60-50 44 3. Budafok 35 17 9 9 80-57 43 4. SZMTE 35 19 5 11 69-51 43 5. Izzó 35 17 8 10 62-39 42 6. BVSC 35 14 12 9 58-50 40 7. Volán 35 14 10 11 52-36 38 8. DVSC 35 13 12 10 43-35 38 9. Kanizsa 35 14 10 11 53-52 38 10. Eger 35 16 6 13 59-60 38 11. Szekszárd 35 11 11 13 40-49 33 12. KKFSE 35 13 6 16 48-50 32 13. MÁV D. 35 13 5 17 48-61 31 14. Várpalota 35 9 12 14 '42-49 30 15. Komló 35 11 7 17 38-51 29 16. Ózd 35 11 6 18 44-52 28 17. Ganz-M. 35 8 12 15 45-59 28 18. Fűzfő 35 8 12 15 39-57 28 19. Sz. MÁV 35 7 8 20 28-54 22 20. Oroszlány 35 6 9 20 44-93 21 0 Tóth lövésénél már verve volt a jános­halmi védelem, de a labda — Vági lába előtt is elsuhanva — a kapu mellé jutott. • Itt viszont már csak Maráczin múlott! Közelről éppen Bozókyba rúgta a labdát. (Banczik István felv.) Volán SC—Vasas Izzó 2—1 Kossuth KFSE—Debrecen 0—0 MÁV DAC—Szív. MÁV Előre 1—4 Ózd—Szolnoki MTE o—l Nagykanizsai O.—Eger SE 1—2 Szolnoki MÁV—BVSC 1—2 Ganz-MAVÁG—Komló 3—2 Várpalota—Fűzfő 2—2 Oroszlány—Budafok 1—3 játszott, s akkor az egyenlítésre is meg volt a lehetőségük. Kár, hogy a tét nagysága miatt né- hányan elragadtatták magukat és kemény játék ürügyén durvasá­gokat, sportszerűtlen eszközöket is harcba vetettek. Sajnos Bártfai játékvezető erélytelensége miatt erre itt mód és lehetőség nyílott. Az eredmény pedig egy súlyos sérülés. A KSC-ből a védelem maga­biztosan játszott. Kurucsai volt a legjobb ebben a csapatrészben. Sztvorecz és Vági rengeteget vál­lalt. Oskolás volt a legmozgéko­nyabb csatár. A jánoshalmi csapatból Feny­vesi IV. volt a védelem legjobbja. Maráczi védekezésben és a táma­dásokban is kivette a részét. A csatársor nem sok veszélyt jelen­tett a KSC kapujára. Merényi Béla Az NB III. Délkeleti csoport állása ta. Az 50. percben Oskolás ke­resztlabdáját Tóth kapásból a kapu mellé bombázta. Mezőnyjáték következett ezután, majd fokozatosan a Jánoshalma vette át az irányítást. A 73. perc­ben Fenyvesi III. szabadrúgása után Kurucsai a gólvonalról vág­ta ki a labdát. A 75. percben Fenyvesi III. szögletét Maráczi felugorva a hálóba fejelte. 2—1. Váratlanul izgalmas lett a mér­kőzés. A Jánoshalma támadott és olykor a kiegyenlítés is levegőben lógott. Két szöglet után nehezen tisztázott a KSC védelme. A 80. perctől ismét a KSC lendült elő­re. Oskolás beadását Puskás a kapu mellé fejelte. A 81. percben egy előreívelt labdára Puskás rá­futott és a kifutó kapus fölött átívelte a labdát és az a kapuba jutott. A földön fekvő kecskeméti csatárba csúnyán belerúgott az egyik jánoshalmi védő. A játék­vezető sípolt, s a szabályos gól helyett szabadrúgást ítélt 18 m- ről a KSC javára. Közben Pus­kást kivitték és később a mentők kórházba szállították. A szabadrúgást Szabó a sorfal felett védhetetlenül bombázta a hálóba. 3—1. A 86. percben Oskolás beadása után Vági fejesét védte a kapus. Az első félidőben a többet és ötletesebben támadó kecskeméti csapat megérdemelten jutott a kétgólos vezetéshez. A jánoshal­mi csapat a második félidőben, mintegy 25 percen keresztül jól 1. BTASK 2. Szarvas 3. Szegedi D. 4. Lehel 5. ÉGSZÖV 6. Szabó SE 7. Gyula 8. ESMTK 9. KSC 10. Jánoshalma 11. KTE 12. Bem SE 13. K.halas 14. T.-sztm. 15. Láng 16. SZVSE 17. N.-szénás 18. EPGEP 19. Cegléd 20. Szentes 35 22 8 5 62-31 52 35 21 5 9 89-42 47 35 19 8 8 70-42 46 35 16 13 6 44-28 45 35 14 13 8 60-37 41 35 17 6 12 39-32 40 35 15 9 11 56-41 39 35 14 11 10 75-66 39 35 16 6 13 59-54 38 35 16 5 14 46-54 37 35 14 8 13 54-53 36 35 15 5 15 48-47 35 35 10 13 12 49-57 33 35 10 6 19 36-51 26 35 9 8 18 36-64 26 35 10 6 19 40-63 26 35 9 8 18 37-67 26 35 8 9 18 43-49 25 35 10 4 21 42-68 24 35 6 7 22 36-72 19 2—2 T.-sztm. vasas—Lehel SC Erzsébeti Sp. MTK—Ceglédi VSE 5-2 Szegedi VSE—Láng Vasas 1—0 ÉPGÉP—Honvéd Bem SE 2—0 Szarvasi F. Sp.—Bcs. TASK 4—3 Szentesi Vízmű—Gyulai SE 1—1 Honvéd Szabó L. SE-ÉGSZÖV 2-1 A floridai Tampában vasárnap 45 ezer néző előtt került sor Franz Beckenbauer bemutatkozására, új csa­patában a Cosmos együttesében. A New York-i gárda a Tampa Bay Row­dies ellen 4:2 arányú vereséget szen­vedett . .. Igen párás időben zajlott le a talál­kozó. amint Beckenbauer a mérkőzés után kijelentette: „Már az első félidő­ben elkészültem az erőmmel." Becken­bauer és új csapata számára legfel­jebb az lehet a pillanatnyi vigasz, hogy „Ferenc császár” egy gólt lőtt, nem így viszont Pelé, aki ezúttal ered­ménytelen maradt. Pelé a mérkőzés után ezt mondta: „Ellenfelünk jobb volt. megérdemelte a győzelmet.” A találkozón a Cosmos veresége vé­gül is nem Beckenbaueren múlt, akit a szakemberek és a szurkolók is di­csértek. A MEDOSZ kihagyta a helyzeteit Szegedi Dózsa—Kiskunhalasi MEDOSZ 3—1 (1—0) Kiskunhalas, 500 néző. Vezette: Kuti. Szegedi Dózsa: Sinkó — Emődi dr., Bíró, Kakuszi, Nagy P., Pó- csik, Magyar, Csömör, Szamos- szegi, Veres, Kenász. Edző: dr. Reményik László. Kiskunhalas: Szabó — Kiss R., Kocsis, Gulyás. Dobra, Földes, Csáki (Perényi), Oláh (Agócs), Szőke, Karsai, Tóth. Edző: Vi- rágh István. Az 5. percben Karsai lőtt gól­helyzetből csúnyán a kapu mellé. A 7. percben Pócsik lövése szállt a léc fölé. A 10. percben Szőke húzott kapura egy kipattanó lab­dával, de Sinkó kapus bátor ki­vetődéssel mentett. Váltakozó mezőnyjáték következett, s a 25. percben” Szőke beadását Karsai előbb érte el, mint a kifutó ka­pus, de a léc mellé fejelte a labdát. A 36. percben Magyar nagy erejű szabadrúgása Szabó kapusról kipattant, éppen Veres elé, aki egyből a hálóba nyomta. 1—0. A 40. percben Oláh beadása után Szőke közelről lőtt a kapu mellé. A fordulás után a 46. perc­ben nagy helyzetet hagyott ki Kocsis. Oláh szögletét 4 méter­ről fejelte a jobb kapufára. Ez­után Gulyás lábáról perdült le a labda az ötösön. A 75. percben Szőke szögletét Kocsis a kapufá­ra vágta. A kipattanó labdával Perényi célozta meg a jobb fel­ső sarkot, de Sinkó a levegőben úszva ütötte ki a labdát. A 80. percben növelte előnyét a Dó­zsa. Csömör labdájával Szamos- szegi ugrott meg és futtából ha­talmas gólt lőtt. 2—0. A 85. perc­ben Szőke szögletét Karsai a léc alá fejelte. 2—1. A 90. percben Magyar ívelt labdáját Szamosszegi közelről a kapuba helyezte. 3—1. A MEDOSZ támadott többet, de gyorsabb csatárai révén a Dózsa mégis megérdemelten nyert. Jók: Pócsik, Szamosszegi. Veres, illetve Kocsis, Földes, Karsai. Szalai László Nagyszénás, 900 néző. Vezette: Balázs. KTE: Nagy E. — Garaczi, Nagy J., Szabó, Virágh. Csordás, Por- handa, Némedi (Nagyhegyesi), Mányoki, Dobó (Zubornyák), Ba- rócsi. Edző: Bánhidi József. Nagyszénás: Frák — Popon, Ti­sza, Cseh, Verbőczi, Linka II., (Nagy I.), Linka I., Nagy III., Nagy II., Szűcs, Lakatos (Bog­dán). Edző: Burázs György. Egy lesről lőtt érvénytelen gól és Nagy II. komoly gólhelyzete jelezte, hogy a hazai csapat volt kezdeti fölényben. Fokozatosan vette át ^ játék irányítását a KTE. A 19. percben Mányoki egyedül húzott kapura, s a kifutó kapusba lőtt, majd Némedi fe­jelt közelről a kapus kézébe. Tá­madott a KTE és fellazult a vé­dekezés. Linka II. átadását a keresztbe futó Linka I. fordulás­ból a hálóba lőtte. 0—1. A 34. percben Porhanda csa­vart lövése szállt a kapu mellé. Egy perc múlva Dobó a 16-osig kifutó kapusba lőtte a labdát. Végre a 38. percben Dobó a be­futó Mányoki elé csúsztatta a labdát, aki most nem hibázott. A 45. percben Barócsi nyesett labdája a kapufa belső lapjáról a kapus kezébe pattant. A máso­dik félidőben idegesen, kapkod­va, sok hibával folytatódott a já­ték. Az 56. percben Csordás átadá­sával Mányoki lefutotta a védő­ket. A kifutó kapuson is átemel­te a labdát, de a kapus vissza­nyúlva, ujjheggyel a felső ka­pufára nyomta. A 75. percben Mányoki a 11-es pontról hibázta el a holtbiztos gólhelyzetét. A 77. percben Csordás állt szem­ben a kapussal, és telibe találta. A kipattanó labdát Barócsi újból beívelte és Zubornyák most nem hibázott. 2—1. A 81. percben Má- nyokit buktatták a 16-oson belül, de a 11-es elmaradt. A helyzetek alapján a KTE akár 3—4 góllal is nyerhetett volna. A második félidőben jól játszott a kecskeméti csapat. Jók: Mányoki, Csordás. Barócsi, illet­ve Frák, Lakatos. Berki Zoltán 1—0 Honvéd Gábor A. SE.— Kiskörös 4—0 (2—0) Kiskunhalas. 150 néző. Ve­zette: Baán. Honvéd Gá­bor A. SE: Ba­logh — Küh­ner, Eiler, Mi- norics, Baráth, Maczkó, Ben- csik, Koszorús, Zahorecz, Koz­ma (Túri). De­meter. Edző: Kévés Ferne. Kiskőrös: Ba — Petróczi, Hojszák, De- dák, Czár, Je­néi, Paplanos, Antal, Polgár, Bor, Váczi. Megbízott ed­ző: Vén Lajos. Állandó Honvéd-fölénnyel telt el az első félidő, majd a máso­dik játékrészben, a 4 gólos ve­zetés után a Honvéd kiengedett. A 76. percben (4—0 állásnál), Ba­ráth 11-esét Ba kivédte. Gól­lövők: Demeter 2. Zahorecz, An­tal (öngól). Jók: Demeter, Koszorús, Zaho­recz, illetve Petróczi, Jenei, Pap­lanos. Bajai SK—Fájsz 1—0 (0—0) Fájsz, 400 néző, vezette: Szabó. Baja: Gilián — Radics (Ke­mény), Petresevics, Sas, Márity, Vidosa, Egyed, Bódi. Kovács, Cseke, Havasi. Edző: Varga Imre. Fájsz: Balaton — Kupusz, Czi- ezovszki, Horváth (Szabó), Ko­vács, Galambos, Débics (Vlasits), Herner, Kráczer, Gombkötő, Zsá- kai. Edző: Rónai Sándor. Nagy küzdelemben, szerencsés góllal győzött a Baja. Góllövő: Havasi. Jók: Petresevics, Márity, illetve Galambos, Herner. Ifjúságiak: Baja—Fájsz (1—0). Góllövő: Pintér. H. Kun Béla SE—Sükösd 1—0 (0—0) Kiskunfélegyháza, 800 néző, ve­zette: Farkas. H. Kun B. SE: Daru — Hevesi, Horváth, Iványi, Kókai, Zágon (Miklós), Dongó, Bálint dr., Far­kas. Kisznyér, Patyi. Edző: Villá­nyi Csaba. Sükösd: Szente — Jagicza, Bo- gárdi, Kovács, Szabó, Lakner, Páncsics, Németh, Evanics, Ma- rusa, Radics, Edző: Bujdosó Már­ton. A lelkesen és sportszerűen küzdő Sükösd ellen a hazai csa­patnak csak a 75. percben fejelt góllal sikerült győznie. Kisznyér 11-est hagyott ki. Jók: Kókai, Hevesi, Horváth, illetve Szente, Kovács. Lakner. Ifjúságiak: H. Kun B. SE—Sü­kösd 3—0 (2—0). Góllövők: Tajti, Vakulya, Demovics. H. Mezőfi SE—Kecel 2—1 (1—1) Kecel, 500 néző, vezette Nagy- czirok. H. Mezőfi: Kiss A. — Lénárt, Kiss L., Seres, Kiss Gy., Varga, Ferenczi, Puskás. Kenyeres, (Papp), Horváth, Bodor, (Bér­ezés). Edző: Krivy Ottó. Kecel: Herman — Mezei I., Lavati, Huszár, Szvetnyik, Fábi­án, Vajda, Szabó I., Mezei II., (Cserni), Majorosi, Bakos (Csá­szár). Edző: Lovász László. Nagy iramú mérkőzést vívott a két csapat, a vendégcsapat sze­rencsés gólokkal vitte el a két pon­tot. Szvetnyik (Kecel), Puskás (Mezőfi) a kiállítás sorsára jutott. Góllövők: Kiss L., Seres, illet­ve Mezei II. Jók: Kiss L., Kiss Gy., Lénárt, illetve Lavati (a mezőny legjobbja), Vajda, Mezei II. Izsák—Bácsalmás 3—1 (2—0) Izsák, 300 néző, vezette: Ma­darász. Izsák: Mezei I. — Németh, Gyiffkó dr., Bőthi, Tóth, Köves- di. Pataki, Varga, Mezei II., Bir- kás (Szász), Lipokatich. Edző: Seres Lajos. Bácsalmás: Futó — Lengyel (Bizánc), Szál, Krisztin, Aradi, Narancsik, Kovács, Knetig, Pa- tocskai, Rudics, Hegyes. Edző: Locskai Ferenc. Már az első percben vezetés­hez jutott az Izsák, s végig irá­nyította a játékot. Góllövők: Varga 2, Lipokatich, illetve Ko­vács. Jók: Gyiffkó dr., Lipoka­tich, Tóth, illetve Hegyes, Szál, Kovács. Ifjúságiak Izsák—Bácsalmás 2—0 (1—0). Góllövők: Seres, Bu­da. Kunszentmiklós—Kalocsa 0—0 Kunszentmiklós, 200 néző, ve­zette: Czenczik. Kunszentmiklós: Székely — Szabó II., Janovics II., Berényi, Bakos, Szabó I.. Janovics I., Csovcsics, Bérezés, Forró, Lo­vászi (Patai). Edző: Toponári András. Kalocsa: Niezner — Pécsi, Ka­pitány, Szabó J., Illés A., Laka­tos, Szabó S., Posztobányi, Var­jú, Illés L., Szegezdi. Edző: Mol­nár Ferenc. A 11-est is hibázó hazaiak kö­zelebb álltak a győzelemhez. Jók: Janovics II., Szabó I., Bérezés, illetve Niezner, Pécsi, Varjú. Ifjúságiak: Kalocsa—Kunszent­miklós 2—0 (1—0). Góllövők: Matos, Zsáki. • Horváth fejesgólja döntötte el a Honvéd Kun B. SE—Sükösd mérkőzésen a 2 pont sorsát. (Farkas Tibor felvétele.) Gara—Vaskút 3—1 (0—0) Vaskút, 500 néző, vezette: Nagy L. Gara: Kubatovics — Miskó, Forrai, Murinyi I., Osztrogonácz, Zomborcsevics, Kubatov, Berg­man (Czokoly), Takács. Tomas- kov, Tóth (Szabó). Edző: Nagy József. Vaskút: Szász — Leitner, Ma­tus, Germán, Szabó, Dömény, Bedzsula, Benkovics, Péter II., Péter I., Scheffer, Körmendi. Ed­ző: Szesztrenka József. Az erőtlenül játszó Vaskúttal szemben a garai csapat lelkes játékával megérdemelten jutott a két pont birtokába. Góllövők: Forrai. Czokoly, Takács, illetve Bedzsula. Jók: Kubatovics, Mis­kó, Murinyi I., Osztrogonácz, il­letve Bedzsula. Ifjúságiak: Vaskút—Gara 1—1 (1—0). Góllövők: Fazekas, Muri­nyi II. Soltvadkert—Hajós 3—1 (2—0) Soltvadkert, 600 néző, vezette: Martines. Soltvadkert: Vass — Lehr, Du- kai, Frittman, Galántai, Szávai, Szarka, Benkő (Kugelmann), Ká­rász, Sörös. Mészáros. Edző:Mes- kó István. Hajós: Horváth — Weinstein, Dobler, Sípos (Geiger), Balogh, Fegyveri, Kovács, Schön, Szauter, Bagó, Koch. Edző: Balogh Gyár­fás. A változatos iramú mérkőzé­sen biztosan győzött a Soltvad­kert. Lehr, és Schön a kiállítás sorsára jutottak. Góllövők: Sö­rös 2, Szarka, illetve Balogh Ill­ésből). Jók: Vass. Frittman, Ká­rász, illetve Horváth, Fegyveri. H. Szamuely SE—Érsekcsanád 5_1 (4—0) Érsekcsanád, 150 néző, vezet­te: Kiss A. H. Szamuely: Bálint — Né­meth, Mózsik, Bese, Kovács. Mol- nárfi, Gulyás, Dézsi, Krasznai, Gács, Szakái. Edző: Pala András. Érsekcsanád: Tomó (Csordás) — Marinkó, Gyuricza, Ádám, Koszorús. Triebl, Szabó, Ikotity, Vetró, Bárdos, Varga (Vörös). Edző: Rizsányi András. A jobban játszó vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. Góllövők: Molnárfi, 2, Gács, Szakái, Krasznai, illet­ve Ádám (11-esből). Jók: Csordás, Marinkó, illetve Mózsik, Bese. Lajosmizse—Tompa 8—2 (5—2) Lajosmizse, 300 néző, vezette: Karácsonyi. Lajosmizse: Tóth (Mádi) — Kovács E., Kisjuhász, Vajda I., Bende, Kucsera, Kislőrincz, Márkli, Kállai, Vajda II., Kovács •T., (Zsíros). Edző: Máté Ferenc. Tompa: Friebert — Grósz M., Czombos, Neszvecskó, Grósz J., Horváth, Virágh. Czeglédi, Pász­tor, Francziskovics II., Béleczki (Baráth). Edző: Födi István. A kitűnően játszó hazai csapat győzött. Góllövők: Vajda II. 4, Kállai 2, Bende, Márkli, illetve Pásztor, Czeglédi. Jók: Bende, Kállai, Vajda II., illetve Grócz J., Horváth, Pásztor. A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSÁG Állasa 1. H. Kun B. SE 34 25 6 3 114-26 56 2. H. Mezőfi SE 34 23 5 6 79-29 51 3. Lajosmizse 34 21 7 6 74-38 49 4. Bajai SK 34 20 6 8 65-25 46 5. Kalocsai SE 34 16 10 8 66-44 42 6. Soltvadkert 34 15 8 11 47-49 38 7. H. Szamuely SE 34 14 9 11 48-46 37 8. H. Gábor A. SE 34 12 11 11 61-58 35 9. Fájsz 34 12 6 14 50-52 32 10. Izsák 34 13 6 15 48-66 32 11. Tompa 34 12 8 14 43-61 32 12. Bácsalmás 34 14 3 17 52-49 31 13. Gara 34 10 10 14 33-61 30 14. Sükösd 34 12 5 17 51-50 29 15. Kiskőrös 34 8 12 14 36-47 28 16. Vaskút 34 11 6 17 47-60 28 17. Kunszt.m. 34 8 11 15 43-66 27 18. Hajós 34 9 8 17 56-76 26 19. Kecel 34 6 7 21 43-95 19 20. Érsekcsanád 34 5 2 27 42-97 12 A MEGYEI ifjüsagi LABDARCGÖ-BAJNOKSAG Állasa 1. Kalocsai SE 29 25 2 2 113-16 52 2. H. Kun B. SE 28 24 1 3 117-18 49 3. Bajai SK 27 19 5 3 86-16 43 4. Kiskőrös 28 16 5 7 65-17 37 5. Sükösd 27 17 2 8 62-34 36 6. Gara 29 14 7 8 57-37 35 7. Lajosmizse 29 13 5 11 43-28 31 8. Vaskút 29 10 10 9 36-37 30 9. Kunszentm. 28 13 3 12 46-54 20 10. Bácsalmás 28 9 3 16 49-55 21 11. Tompa 25 7 5 13 39-53 21 12. Kecel 29 7 7 15 34-86 21 13. Érsekcsanád 29 7 3 19 44-102 17 14. Izsák 29 6 4 19 45-105 1C» 15. Fájsz 27 5 5 17 30-71 15 16. Hajós 28 6 3 19 31-104 15 17. Soltvadkert 29 5 2 22 28-85 12 Beckenbauer nem hozott szerencsét A vártnál biztosabb győzelem Kecskeméti TE—Nagyszénási TSZ SK 2—1 (1—1)