Petőfi Népe, 1977. május (32. évfolyam, 101-126. szám)

1977-05-03 / 102. szám

1977. május 3. • PETŐFI NÉPE • T Nagy küzdelemben nyert válogatottunk Magyarország-Szovjetunió 2-1 (1-0) Világbajnoki selejtező labdarú­gó-mérkőzés, Népstadion 70 000 néző, vezette: Aldinger (Frickel, Steigele) NSZK-beli. Magyarország: Gujdár — Mar­tos, Bálint, Kereki, Tóth J. — Nyilasi (Török), Pintér, Zombori — Pusztai, Kovács, Váradi (Fa­zekas). Szovjetunió: Asztapovszkij — Kruglov (Troskin), Hinqsagasvili, Bajsakov, Lovcsev — Konykov, Burjak, Minyajev, Dolmatov (Ki- piani) — Fjodorov, Blohin. Nagy iramban kezdődött a ta­lálkozó. A 6. percben Minyajev felvágta Pintért, ezért sárga la­pot kapott. A 9. percben Ko­vács gáncsolta el Kuglovot, ugyancsak sárga lapot kapott. A 13. percben pintér bal oldali be­adását Váradi fordulásból lőtte a jobb sarokra, de Asztapovszkij bravúrral mentett. A 23. perc­ben Lovcsev felvágta Pintért, ezért ő is sárga lapos figyelmez­tetést kapott. A 34. percben Nyi­lasi jutott hasonló sorsra, aki Minvajevet rúgta meg. A 44. perc végre meghozta a magyar csapat vezető gólját. Zombori bal oldali beadására többen is felugrottak, de Asztapovszkij csak röviden tudott menteni, a labda Nyilasihoz került, aki a jobb sarokba sodorta. 1—0. Szünet után ismét fergeteges rohamokkal kezdett a magyar csapat. A 48. percben Burja'k kapott sárga lapot. A 65. perc­ben Pintér futott el a jobb olda­lon. Középre ívelt labdájára az őrizetlenül hagyott Kereki ugrott ki a védők közül, de közeli fe­jesét a szovjet kapus védte. Nem sokkal később Pusztai hatalmas partdobása a kapu előterébe szállt, ahol Kereki csúsztatott fe­jese Asztapovszkij felelt is át­szállt és a jobb kapufa segítségé­vel perdült a hálóba. 2—0. A 85. percben Bajsakov buktatta Pin­tért, ő sem úszta meg sárga lap nélkül. A 89. percben veszélyes szovjet támadás után Blohin ívelt középre, a tétovázó magyar védők közt Kipiáni ugrott 'eg- magasabbra és fejese a felső kapufáról vágódott a hálóba. 2—1. A várakozásnak megfelelően nagy taktikai harcot hozott a mérkőzés. A magyar válogatott erénye elsősorban abban nyilvá­nult meg, hogy az utolsó néhány percet kivéve, amikor a gólt • Ez volt válogatottunk első, s talán legnagyobb kihagyott helyzete. Váradi kapásból bombázta Pintér beadását a jobb alsó sarokba, de Asztapovszkij vetődve, óriási bravúrral a jobb kapufára ütötte; onnan a labda kipattant. (Farkas Tibor felvétele) kaptuk, saját taktikája követke­zetes betartására törekedett. Csapatunkból Pintér, Martos, Nyilasi és Kereki nyújtott ki­magasló teljesítményt. SPORT* SPORT-SPORT • SPOR I Végig fölényben játszott a KSC Igazságos döntetlen Kecskeméti SC—Szegedi VSE 3—0 (2—0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Faragó. KSC: Bozóky — Losonczi, Ku- rucsai, Szabó, Kecskés, Heim, Há- jer, Sztvorecz (Prikidánovics), Tóth (Oskolás), Puskás, Vági. Megbízott edző: Molnár Ferenc. SZVSE: Simái — Czibere, Ter­hes I., Tihanyi II., Hajdú, Nagy, Tímár, Róth, Sándor (Terhes II.), Tóth (Szabó), Tihanyi I. Edző: Mőzmer Jenő. Az 1. percben Heim harcolt ki szögletet, s ő is ívelt be. Simái Puskás fejéről ütötte le a lab­dát. A 11. percben Vági beadását Puskás felugorva élesen lefejelte a földre, s onnan a felső lécet érintve a kapu fölé pattant. A 1- 1. percben Tóth éles lövése je­lentette az első szegedi próbálko­zást. Bozóky kiütötte a labdát, majd Losonczi szögletre rúgta. A 18. percben szöglet után Kurucsai ugrott fel fejelni, de fejese mellé csúszott. . A 25. percben Sztvorecz labdá­jával Hájer megindult, majd hir- telcnül megiramodva elhúzott az őrzője mellett és hét méterről a vetődő kapus alatt a jobb sarok­ba lőtt. 1—0., Közben a 39. percben Szabó hatalmas lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot. A 45. perc­ben Hájer a bal szélen robogott el az alapvonalig. Beívelt és a labda átszállt a Puskásra vigyá­zó Nagy fölött.. Puskás védhetet- lenül fejelt a jobb felső sarokba. 2— 0. A szünet után a 48. percben Heim futtából a kapu mellé lőtte a labdát..Az 53. percben Heim fu­tott az alapvonalig. Még arra is volt idő hogy felnézzen és pon­tosan ívelt a berohanó Puskás fe­jére, aki a tehetetlen kapus mel­lett élesen a bal sarokba fejel­te a labdát. 3—0. A 81. percben Hájer előtt nyílt a nagy helyzet, ám közelről a vetődő kapusba lőtt. A 84. perc­ben a kapus kidobta a labdát a 16-os oldalvonala felé Cziberé- nek aki ki akarta cselezni Priki- dánovicsot, ám a szélső leszerelte, majd felismerve a helyzetet, a még kint álló kapus fölött egyből kapura ívelt, s a labda centimé­terekkel a léc fölé hullott. A mérkőzés nem túl nagy iramban, de végig nyomasztó KSC-fölény mellett zajlott. A kecskemétiek valójában csak a második félidőben játszottak fo­lyamatosan, s ekkor volt több helyzetük is, s többet is, hibáz­tak A védelem nagyon magabiz­tos volt, időnként felváltva, egy- egy felfutással igyekeztek segíteni a támadásokat is. Erre legtöbb­ször Szabónak volt lehetősége, aki néhány nagy erejű távoli lövés­sel is próbálkozott. A középpá­lyások elszántan küzdöttek, s — bár akadtak hibás átadások —, ez a csapatrész is sokat tett a győ­zelemért. Elöl Hájer sokat moz­gott, s minden akcióban benne volt, a végére el is fáradt. Pus­kásra most is nagyon vigyáztak, s legtöbbször nehéz volt megját­szani, de két villanással most is két gólt szerzett, -s még vagy má­sik két alkalommal nem sok hiányzott a gólszerzéshez. A SZVSE csapatából Terhes I. és Róth játszott jól. Faragó játékvezető néhány ap­ró hibától eltekintve jól bírás­kodott, de a szegedi Timárt ki kellett volna állítania az állandó reklamálásért, s egy ízben a part­jelzőt is megsértette. Sokat hibázott a KTE védelme Békéscsabai TASK—Kecskeméti TE 4—2 (3—2) Békéscsaba, 1000 néző, vezet­te: Tátrai. BTASK: Gulyás — Hajúd, Do­bó, Nemes, Schneider, Kiss (Szász), Zahorán, Sós, (Hajas), Varga, Rózsa, Kuti L., Edző: Mitykó András. Kecskeméti TE: Nagy E — Görbe, (Némedi), Nagy J., Szabó, Virágh, Csordás, Zubornyák, Má- nyoki, Dobó, porhanda, Nagyhe- gyesi (Kovács). Edző: Bánhídi József. A hazai csapat nagy iramban kezdett és az első húsz percben sorozatos védelmi hibák miatt háromgólos előnyre tett szert. A 9. percben Szabó hibájából Varga húzott el a jobb oldalon és a középre adott labdáját Ne­mes zavartalapul löhette kapás­ból a hálóba. 1—0. A 17. perc­ben Görbe késlekedett a közbe­avatkozással, majd Nagy J. szög­letre mentett. Zahorán erősen belőtt szögletét Nemes futtából fejelte a hálóba. 2—0. A 19. perc­ben Zahorán 11 méteres lövése a kapusról kipattant és a már korábban lesen álló Rózsa kö­zelről a hálóba lőtt. 3—0. A part­jelző a bírói sípszó után is je­lezte a leshelyzetet, ám Tátrai megadta a gólt. A középkezdés után Dobó belőtt labdájába Schneider kézzel ért bele. A megítélt 11-est Virág értékesítet­te. 3—1. Mányoki jobb oldali be­adását Dobó közelről a hálóba lőtte. 3—2. A 36. percben egyen­lítési alkalom maradt kihaszná­latlanul. Porhanda szabadrúgását Virágh az 5-ösön Zubornyák elé fejelte, aki nagy helyzetben Do­bóba lőtte a labdát. A 60. percben ismét súlyos vé­delmi Hibából szereztek gólt a hazaiak. Varga jobb oldali be­adása után a fedezetlenül ha­gyott Rózsa közelről a hálóba fe­jelt. 4—2. A gól után a hazai csapat lefékezett, s inkább a me­zőnyben mutattak néhány szép megoldást. A 66. percben Por­handa szabadrúgását védte a ha­zaiak kapusa, majd Némedi be­adását Zubornyák fejelte kapu­ra, de Gulyás biztosan hárított. A _ hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. Megkönnyítet­te a dolgukat, hogy a KTE a ko­rábbi hetek jó vidéki játékát nem tudta megismételni. A gó­lok közül három durva védelmi hibából esett. Jók: Nemes, Zahorán, Dobó, Varga, Rózsa, illetve Nagy E., Virágh, Csordás, Kovács S. Kiskunhalasi MEDOSZ—Erzsébeti Spartacus MTK 2—2 (1—0) Kiskunhalas, 600 néző. Vezet­te: Meizner. Kiskunhalas: Szabó — Földes (Kiss R.), Kocsis, Tápai, Gu­lyás, Mészáros, Tóth, Szőke, Kar­sai, Oláh, Agócs (Nagy). Edző: Virágh István. ESMTK: Lukács — Erdődi, Ko­vács, Fábián, Bárányos, Stein- beiszer, Molnár, Druzsin, Fritz, (Kiss), Kontha, Szilágyi (Hentes). Edző: Sinkovics Ferenc. A 2. percben nagy kavarodás >; támadt az ESMTK kapuja előtt. A labda túljutott már a kapu­son. s a gólvonalról Bárányos vágta ki a mezőnybe. A 6. perc­ben egy előreívelt la.bdát Kar­sai futtából, mintegy 16 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. 1—0. A 17. percben Szőke beadását Kontha fejelte el Karsai elől, majd Szőke lövését védte Lu­kács. A 21. és 22. percben két­szer is ítélt a játékvezető köz­vetett szabadrúgást a MEDOSZ ellen, s mindkétszer meleg hely­zet adódott a halasi kapu előtt. A %2. percben Agócstól gól­helyzetben pattant el a labda. A 47. percben Erdődi haza­adását a kapus csak merész ki­vetődéssel szerezte meg Agócs elől. Az 51. percben Szőke nagy lövése Fábiánról pattant le.. A 60. percben Steinbeiszer a MEDGSZ- védők „díszkíséretében” vitte fel a labdát, s 18 méterről a kapu­fára lőtte, s onnan a labda a há­lóba pattant. 1—I. A 62. percben Mészáros ívelt balról középre és Karsai a kapu közepébe fejelt. 2—1. A 77. percben Molnár szögle­te után kapkodott a MEDOSZ védelme és Kovács fordulásból a léc alá lőtt. 2—2. A mérkőzés végig nagy küzdel­met hozott, s bár a MEDOSZ kétszer is vezetést szerzett, a döntetlen igazságos eredmény. Jók: Gulyás, Karsai, illetve Lukács, Kovács, Steinbeiszer. Szalui László Könnyelműségek miatt vereség Ceglédi VSE—Jánoshalmi Spartacus 3—0 (1—0) Cegléd, 500 néző. Vezette: Mile. CVSE: Fekete — Zsemlye, Halmi, Klein, Bozsó, Kenéz (Csi- csó). Kovács, Kábák, Hegyi, Lip­tai, Varga. Megbízott edző: Hal­mi Lajos. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Fenyvesi IV., Maráczi, Angeli, Urbán, Dobos, Horváth, Gerber dr. (Bátyai), Fenyvesi III. (Szabó). Edző: Csongor Já­nos. A 15. percben Urbán labdáját Fenyvesi III. közelről a kapusba vágta. A 25. percben Kovács be­adását Csernák kapus elnézte és Varga közelről a hálóba pofozta a labdát. Nagy potyagól volt. 1—0. A 32. percben Gerber dr. 20 m- es lövését Fekete védte nagy bra­vúrral. A szünet után először is­mét a jánoshalmi rohamokat lát­hattuk. Urbán kétszer is az alap­vonalról adott vissza és Fenyvesi III. csúnyán hibázott. A nagy támadássorozat alatt fellazult a jánoshalmi védelem. A 65. perc­ben Varga a félpályáról indulva, a 16-osig vezette zavartalanul a labdát és onnan a jobb alsó sa­rokba lőtte. 2—0. A második gól után a jános­halmi csapat feladta a harcot. Teljesen átvették a ceglédiek a játék irányítását, s még szeren­cse, hogy a három nagy helyze­tükből csak egyet használtak ki. A ,80. percben a védőkről lepat­tanó labdát Kovács a tétovázó Németh mellett a hálóba lőtte. 3—0. Jók: Varga, Halmi, Kerrie, Klein, Bozsó, illetve Angeli, Ma- ráczi, Horváth. Szécsi István Az NB II. állása Az NB III. Délkeleti 1. PMSC 30 18 9 3 72-24 45 2. Izzó 30 16 8 6 57-33 40 3. Szfv. MÁV 31 15 8 8 51-46 38 4. SZMTE 31 16 5 10 63-47 37 5. Budafok 31 14 8 9 71-53 áfe 6. DVSC 31 13 9 9 41-32 35 7. Kanizsa 31 13 9 9 47-44 35 8. BVSC 31 11 12 8 51-46 34 9. Volán 31 11 10 10 42-33 32 10. Eger 31 13 6 12 53-56 32 11. Szekszárdi 31 11 10 10 33-37 32 12. M. DAC 31 13 5 13 46-50 31 13. KKFSE 31 12 5 14 47-46 29 14. Várpalota 31 9 9 13 36-42 27 15. G.-MÁVAG 31 7 12 12 40-52 26 16. Komló 31 9 7 15 32-44 25 17. Fűzfő 31 7 10 14 34-51 24 18. Ózd 31 9 5 17 39-50 23 19. Szóin. MÁV 31 6 7 18 25-50 19 20. Oroszlány 31 5 8 18 34-78 18 Sz. MÁV—Budafok 1-3 Sz. MÁV Előre­-Eger 2-0 KKFSE—Ózdi Kohász 1-0 Ganz-MAVAG — Debrecen 0—0 Nagykanizsa—Volán 1—1 BVSC—Fűzfő 2—2 Oroszlány—Szolnoki MTE 0-1 MÁV DAC—Komló 2—0 Várpalota—Szekszárd 3-0 PMSC—V. Izzó (félbeszakadt) o—0 csoport állása 1. BTASK 2. Szarvas 3. Szegedi D. 4. Lehel 5. EGSZÖV 6. Szabó SE 7. ESMTK 8. Jánoshalma 9. Gyula 10. KTE 11. Bem SE 12. KSC 13. K.halas 14. Nagyszénás 15. Láng 16. T.-sztm. 17. Cegléd 18. ÉPGEP 19. SZVSE 20. Szentes 31 20 7 4 54-24 47 31 19 5 7 79-35 43 31 17 7 7 62-37 41 31 14 12 5 36-22 40 31 14 11 6 56-31 39 31 15 6 10 35-28 36 31 12 10 9 66-59 34 31 14 5 12 40-46 33 31 12 8 11 46-40 32 31 12 7 12 47-44 31 31 13 5 13 43-42 31 31 13 5 13 44-49 31 31 9 12 10 46-53 30 31 9 8 14 34-56 26 31 8 8 15 35-53 24 31 9 4 18 31-45 22 31 9 4 18 37-58 22 31 6 8 16 39-46 21 31 8 5 18 38-66 21 31 5 6 20 32-66 16 Szegedi D—Lehel SC (Jászberény) 4—0 Honvéd Szabó L. SE—ÉPGÉP 0—0 Szarvasi F. Sp.— Gyulai SE 2—0 EGSZÖV MED.—Nagyszénást Tsz 1—0 Szentesi Vízmű—Láng Vasas 4—1 Honvéd Bem SE—T.sztm. Vasas l—0 KOSÁRLABDA Kovács József elbúcsúzott Baján a Türr István kosár­labda-csarnokban került sor pén­teken Kovács József, a Bajai SK veterán játékosának ünnepélyes búcsúztatására a BSK—Magyar válogatott mérkőzés keretében. A búcsúmérkőzés alkalmával Ko­vács előbb a válogatottban, majd a második félidőben a BSK csa­patában játszott. Az eseményre eljöttek a szurkolókon, baráto­kon kívül a megye, a város álla­mi és sportvezetői és a maéyar kosárlabdasport vezetői is, s ajándékokkal halmozták el Ko­vács Józsefet. A mérkőzés barátságos légkör­ben került sorra: Magyar válogatott—Bajai SK 108—79 (61—32) Baja, 900 néző. Vezette: Cziffra,’ Weidinger. Magyar válogatott: Kovács (4); Újhelyi (6), Pálfi (14), Halmos (6), Losonczi (18), Csere: Kama­rás (4), Ágfalvi, Nagy P. (8), Né­meth (9), Orbán (12), Megyei (16). Recska (12). BSK: Ikotity (10), Kubatov (4), Karácsonyi (10), Kancsár, Nyit- rai (22). Csere: Kovács (4), Bo- vánovics (2), Ágfalvi (9), Pék (2), Valaczkay (4), Varga (6). A búcsú részleteire, és Ko­vács József pályafutásának mél­tatására még visszatérünk. Lajosmizse nyerte a rangadót Lajosmizse—Honvéd Kun B. SE 1—0 (0—0) Lajosmizse, 1000 néző. Vezette: Gerendái (Szeged). Lajosmizse: Tóth — Kovács, Kisjuhász, Vajda I., Kucsera (Kislőrincz), Haraszti. Kállai, Márkli, Bende, Vajda II.. Szívós,. Edző: Máté Ferenc. Honvéd Kun B. SE: Serdült — Horváth, Hevesi, Kókai, Dongó, Iványi, Bálint dr., Zágon (Iványi II.), Kisznyér, Farkas, Patyi. Ed­ző: Villányi Csaba. A szünet után először a Lajos­mizse rohamozott, majd a 60. percben Haraszti kiállítása után 10 emberrel is a Lajosmizse tá­madott. A 65. percben Márkli bal oldali szögleténél Kisjuhász magasan kiemelkedve a tömeg­ből élesen a hosszú sarokba fe­jelt. 1—0. Jók: .Kisjuhász. Ko­vács. Vajda I., Tóth, illetve He­vesi, Horváth, Iványi. Ifjúsági eredmény: Lajosmi­zse—Kun B. SE 0—0. Honvéd Gábor A. SE—Tompa 0—0 Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Kara, Honvéd Gábor Á. SE: Balogh — Kühner, Eiler, Maczkó, Minorics, Baráth (Ustyi), Kozma, Bencsik, Koszorús, Zahorecz (Demeter), Túri. Edző: Kévés 'Ferenc. Tompa: Fribert — Kovács, Czombos. Grósz I., Virágh, Tria- nov, (Grósz II.), Horváth, Bé- leczki (Moravecz), Nesznecskó. Pásztor. Czeglédi. Edző: Földi István. Honvéd Szamuely SE—Kiskőrös 3—0 (3—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Ta­tár. H. Szamuely SE: Bálint — Radnai, Mózsik, Kovács, Kerek, Barabás, Németh, (Dézsi), Gu­lyás, Bese, Gács, Szakái, Edző: Pala András. Kiskőrös: Kecskés — Petróczi, Polgár, Dedák, Czár, Antal, Sár­közi, Jenei, Pál (Polareczki), Paplanos, Bajusznács (Bor), Ed­ző: Gacs Tibor. Polareczki (Kiskőrös) a kiállí­tás sorsára jutott. Góllövők: Gács, Bese, Barabás (11-esből). Kunszentmiklós—Fájsz 2—0 (1—0) Kunszentmiklós, 300 néző, ve­zette: Németh. Kunszentmiklós: Székely — Szabó II., Janovics II., Cserven-, esik, Bakos, Janovics I., Csov- csics. Szabó I., Bérezés, Forró, (Berényi), Lovászi. (Faragó). Ed­ző: Toponári András. Fájsz: Balaton — Kupusz, Dé- bics, Vlasits, Kovács, (Galambos, Cziczovszki, Horváth, Herner, Kráczer, Tornai, (Szabó), Zsákai. Edző: Rónai Sándor. Góllövő: Forró 2. Jók: Jano­vics II., Bakos, illetve Balaton, Herner. Ifjúságiak: Kunszentmiklós— Fájsz 1—0 (0—0). Góllövő: Gegye. Gara —Hajós 2—2 (1—0) Gara, 200 néző, vezette: Nagy- czirok. Gara: Vedelek — Jankó, For- rai. Bergman, Kubatov, Miskó 1., Zomborcsevics, Szabó, Hollósi, Takács, Tomaskov, Tóth.. Edző: Karagics István. Hajós: Mendler — Weinstein, Dobler, Sípos, Geiger (Hargitai), Basó, Kovács, Schön (Fegyveri), Balogh, Koch, Reisz.. Edző: Ba­logh Gyárfás. Góllövők: Tóth, Takács, illetve Kovács, Koch. Ifjúságiak: Gara—Hajós 3—0 (0—0). Góllövők: Petrovácz 2, Fazekas. Kalocsa—Kecel 2—1 (2—0) Kecel. 800 néző, Vezette: Ihos. Kalocsa: Niezner — Illés I., Pécsi, Illés II., Varjú, (Szabó II ), Posztobányi, Kapitány, Szabó I., (Szégezdi), Vén, Lakatos, Diny- nyés. Edző: Molnár Ferenc. Kecel: Herman — Mezei I., Fá­bián, Huszár, Bakos (Cserni), Majorosi, Szabó I., (Lavati), Me­zei II., Vajda, Szvetnyik, Szabó II. Edző: Lovász László. Góllövők: Szabó I., Lakatos, il­letve Szvetnyik. Jók: Illés II., Lakatos, Diny- nyés, illetve Majorosi, Lavatai. Ifjúsági eredmény: Kalocsai SE—Kecel 4—1. Góllövők: Ko­vács 2, Matos, Kiss, illetve Be- nediczki. Bácsalmás—Vaskút 5—1 (2—0) Vaskút, 400 néző, Vezette: Szá­lai. Bácsalmás: Futó — Bizáncz, Szál, Narancsik, Rudics, Krisztin, Kovács, Knetíg Patocskai, He­gyes, Lengyel. Edző: Locskai Fe­renc. Vaskút: Szász — Matusek (Ma­zug), Matus, Leitner I., Péter II., Csóti, Dömény, Germán, Bedzsu- la, Péter I., Schaffer (Benkovics). Edző: Szesztrenka József. Góllövők: Knetig 2, Kovács 2, Párocskái, illetve Péter I. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás —Vaskút 1—0. Bajai SK—Soltvadkert 2—0 (1—0) Soltvadkert, 600 néző, vezette: Zsigó. Baja: Gilián — Radics, Sas, Petresevics, Márity, Vidosa, Egyed, Cseke, Bohács, Havasi, Kemény. Edző: Varga Imre. Soltvadkert: Majer — Köpe, Dukai. Lehr, Szarka, Frittman, Szávai, Erdő, Sörös, Benkő, Mé­száros. Edző: Meskó István. Góllövők: Havasi, Bohács (11-esből). Ifjúságiak: Baja—Soltvadkert 4—0 (2—0). Góllövők: Kovács 2, Heckenberger, Unyi. Izsák—Sükösd 1—1 (1—1) Izsák. 400 néző, vezette: Szabó. Izsák: Mezei I. — Németh, Gyifíkó dr., Bőthi, Tóth, Köves- di, Pataki, Varga, Lipokatich, Szász (Iván), Mezei II. Edző: Se­res Lajos. Sükösd: Faddi — Görbe, Lali* ner, Kovács, Szabó, Lógó II., Páncsics, Németh, Evanics, Ma* rúzsa, Radics. Edző: Bujdosó Márton. Góllövők: Mezei II., illetve Lógó II. Ifjúságiak: Izsák—Soltvadkert 3—3 (1—2). Góllövők: Buda, Szántói, Horváth, illetve Csizma­dia, Vörös, Horváth (öngól). Honvéd Mezőfi SE—Ersekcsanád 2—1 (1—1) Ersekcsanád, 150 néző. Mezőfi SE: Kiss A. — Varga, Popp, Ferenczi, Bodor, Kiss L. (Puskás), Farkas, Seres, Kenye­res, Horváth, Kiss Gy. Edző: Krivy Ottó. Ersekcsanád: Csordás — B. Lé­vai (Horváth), Gyuricza, Ádám, Triebli, Szabó, Koszorús, Ikotity, Vetró, Marinké, Vörös, (Bárdos). Edző: Rizsányi András. Góllövők: Kenyeres, Farkas, il­letve Ikotity. A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Honvéd Kun B. 30 22 5 3 104-26 4f 2. Honvéd Mezőt'1 30 20 5 5 72-26 43 3. Lajosmizse 30 19 7 4 63-31 43 4. Bajai SK 30 18 6 6 59-21 42 5. Kalocsai SE 30 15 7 8 63-41 37 6. Honv. Gábor A. 30 11 11 8 55-50 33 7. Soltvadkert 30 12 8 10 42-45 32 8. H. Szamuety SE 30 12 H 10 40-42 32 9. Tompa 30 11 8 11 39-50 33 10. Fájsz 30 11 7 12 46-41 29 11. Sükösd 30 11 7 12 47-44 29 12. Izsák 30 10 6 14 41-59 26 13. Gara 30 9 8 13 26-53 26 14. Bácsalmás 30 11 3 16 42-46 23 15. Kunszentm. 30 8 9 13 42-61 23 16. Kiskőrös 30 6 12 12 28-38 24 17. Vaskút 30 8 6 16 38-55 22 18. Hajós 30 7 8 15 43-66 22 19. Kecel 30 5 7 18 40-88 17 20. Ersekcsanád 30 3 2 23 36-79 12 A megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság állása 1. Honv. Kun Béla 25 22 l 2 112-14 43 2. Kalocsai SE 25 22 1 2 104-15 45 3. Bajai SK 23 16 4 3 71-16 31 4. Sükösd 24 16 2 6 58-29 34 5. Gara 26 13 6 7 52-32 32 6. Kiskőrös 25 13 5 6 55-15 31 7. Kunszentm. 25 13 3 9 45-46 29 51. Vaskút 26 8 9 9 31-35 27 9. Lajosmizse 28 11 4 10 39-24 24 10. Bácsalmás 28 8 3 14 45-50 19 11. Tompa 22 6 5 11 34-48 19 12. Kecel 26 6 7 13 33-80 19 13. Hajós 25 6 3 16 27-96 13 14. Fájsz 28 5 4 16 29-69 14 15. Ersekcsanád 26 5 3 18 39-94 13 16. Izsák 26 4 4 18 30-92 13 17. Soltvadkert 26 4 2 20 24-78 11 A 9. selejtezőcsoport állása 1. Magyarország 2 11—3-23 2. Szovjetunió 2 1-13-22 3. Görögország 2-111-31