Petőfi Népe, 1977. május (32. évfolyam, 101-126. szám)

1977-05-17 / 114. szám

1977. május 17. • PETŐFI NÉPE • 7 Megyei úttörőolimpiai úszó­döntő: Kecskemét, fedett uszoda 9 óra. Az NB II. állása 1. PMSC 33 19 10 4 76-25 48 2. Izzó 33 17 8 8 61-36 42 3. Szív. MÁV 33 17 8 8 56-47 42 4. Budafok 33 15 9 9 75-56 39 5. SZMTE 33 17 5 11 67-51 39 6. Kanizsa 33 14 10 9 52-48 38 7. Volán 33 13 10 10 50-34 36 8. DVSC 33 13 10 10 42-34 36 9. BVSC 33 12 12 9 54-49 36 10. Eger 33 14 6 13 54-57 34 11. Szekszárd 33 11 11 11 40-47 33 12. MÁV D. 33 13 5 15 47-55 31 13. KKFSE 33 12 5 16 47-50 29 14. Várpalota 33 9 11 13 38-44 29 15. Komló 33 10 7 16 34-47 27 16. Ózd 33 10 6 17 42-51 26 17. Ganz-M. 33 7 12 14 41-55 26 18. Fűzfő 33 7 11 15 35-54 25 19. Sz. MÁV 33 7 8 18 26-50 22 20. Oroszlány 33 6 8 19 42-89 20 V. Izzó—Ózdi : Kohász 1-3 Oroszlány—Szekszárd 7-4 MÁV DAC—BVSC 1—2 MÁV Előre—Komló 2-0 KKFSE—Volán SC 0—1 Pécsi MSC—SZMTE 4—1 Nagykanizsa—Debrecen 2—1 Várpalota—Budafok 2—2 Ganz-MAVAG­-Eger 0-1 Szolnoki MÁV­—Fűzfő 0-0 Az NB III. Délkeleti csoport állása 1. BTASK 33 21 8 4 58-27 50 2. Szarvas 33 20 5 8 85-38 45 3. Szegedi D. 33 18 8 7 67-40 44 4. Lehel 33 15 12 6 40-26 42 5. ÉGSZOV 33 14 12 7 57-33 40 6. Szabó SE 33 16 6 11 37-30 38 7. Gyula 33 14 8 11 52-40 36 8. ESMTK 33 12 11 10 69-64 35 9. KSC 33 15 5 13 54-51 35 10. Jánoshalma 33 15 5 13 44-51 35 11. Bem SE 33 14 5 14 47-45 33 12. KTE 33 12 8 13 50-51 32 13. K.halas 33 10 12 11 48-54 32 14. Nagysz. 33 9 8 16 36-63 26 15. T-szentm. 33 10 5 18 34-46 25 16. Cegléd 33 10 4 19 39-61 24 17. Láng 33 8 8 17 37-63 24 18. ÉPGÉP 33 7 9 17 41-48 23 19. SZVSE 33 9 5 19 39-68 23 20. Szentes 33 6 6 21 35-70 18 Szegedi D—Erzsébeti Sp. MTK 3—0 SSPGÉP—Szegedi VSE 2—0 Ceglédi VSE—Lehel SC 2-1 Gyulai SE—Nagyszénási Tsz SK 4—0 Szentesi Vízmű—ÉGSZOV MED. 2-1 Honvéd Szabó L. SE—Láng Vasas 2—1 RÖPLABDA Könnyű győzelem az NB I-ben Kecskeméti SC-MTK-VM 3—0 (8, 8, 3) NB I. férfi. Kecskemét, 100 né­ző. Vezette: Balázs, Léderer. KSC: Arany, Demeter, Szeghal­mi, Konyári, Lantos. Nagy P., Csere: Maczák. Edző: Beregszá­szi Szabolcs. Az MTK-VM nem késztette teljes erőbedobásra a kecskemé­tieket. Az első játszma alig 11 percig tartott, s a három játszma mindössze 38 perc alatt ért vé­get. A KSC sorozatban érte el a pontjait mert az MTK-VM játé­kosai alig fejtettek ki komoly el­lenállást. Jók: Demeter, Lantps, Arany, illetve Dávid. Elhalasztott mérkőzések: KSC— DKSE, ZTE—V. Izzó. A RÖPLABDA NB I. ALLÄSA 7. V. Izzó 10 10 — 30:8 20 8. KSC 10 8 2 27:12 18 9. Szív. Volán 11 6 5 25:16 17 10. MALÉV SC 11 6 5 21:21 17 11. ZTE 10 4 6 16:22 14 12. MTK-VM 11 3 8 11:28 14 13. D. Kohász 10 3 7 15:24 13 14. Szomb. Sp. ST. 11 2 9 14:28 13 SPORT-SPORT - SPORT Nehéz ellenfelet győzött le a KSC Kecskeméti SC—Honvéd Bem SE 2—1 (2—0) e A KSC második gólja. A kapus már későn mozdult, s Puskás fejesét nem tudta hárítani. (Banczik István felvétele) Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Lázin. KSC: Bozóky — Losonczi, Ku- rucsai, Szabó, Kecskés, Heim, Sztvorecz, Vági, Oskolós, Puskás, Tóth (Prikidánovics). Megbízott edző: Molnár Ferenc. Honvéd Bem SE: Pocsai — Fehér, Bérezési, Dobozi, Nagy J., Mátrai, Radies, Steigerwald (Nagy Gy.), Deák, Lakatos, Lu­kács (Strasszer). Edző: Józsa Be­nő. A mérkőzés előtt másfél órá­val esett az eső, s így a pálya kissé csúszós volt. Gyors góllal kezdődött. Az első perc végén Szabó a félpályán túlról ívelt előre szabadrúgást. A 16-osnál Puskás lefejelte a labdát, s a be­rohanó Oskolás 4 lépésről, a meglepett kapus alatt a hálóba csúsztatta. 1—0. A gyors eredmény csak fokozta a csapatok harci kedvét. A Bem SE is támadni próbált. Három perc múlva ki is hagyták a nagy egyenlítési alkalmat. Az oldal­vonal közeléből Radics emelt sza­badrúgásból a kapu elé. Deák fejjel megcsúsztatta, és a labda alig kerülte el a jobb alsó sar­kot. A 11. percben Vági lőtt élesen a jobb kapufa mellé. A 17. perc­ben Szabó vágta szögletre a lab­dát Lakatos elől. A beívelt szög­letet Bozóky öklözte ki a léc alól. A 20. percben Vági küldött erős lövést vagy 25 méterről, s Pocsai üggyel-bajjal védett. A 22. percben Heim ívelt jobb­ról szögletet. A labda átszállt a kapu előtt, s Kurucsai az ötös­ről, az alapvonal közeléből új­ból középre fejelte. A labda egyet pattant a kapu előtt és Pus­kás fejjel a bal felső sarokba küldte. 2—0. A gól után nagy lett a kecs­keméti csapat fölénye. A me­zőnyben remekül játszott a KSC, s a támadások is gólveszélyesek voltak. A 27. percben szöglet után Kurucsai fejelt a kapu fö­lé. A 29. percben Puskás Vági elé csúsztatta a labdát, A csatár nagy lövését Pocsai szögletre ütötte. A 34. percben Vági gurí­tott Tóth elé. aki 20 méterről mellé lőtt. A 37. percben Osko­lás visszagurított Heimhez. aki Puskásnak adott. A csatár fejese szinte súrolta a bal kapu­fát, de mellé ment. Puskás fe­jelt még a kapu fölé a 40. perc­ben. A 42. percben Vági szabad­rúgását kiejtette a kapus, de má­sodszorra megkaparintotta a lab­dát. A szünet utón is a KSC kez­dett jobban. Az 50. percben Heim szögleténél a kapus aláfutott a labdának. Kurucsai fejelt az ötös sarkáról, de labdája elkerülte az üres kaput, Ezután, mintegy negyedórán át a ceglédi csapat, is vezetett tá­madásokat. Szabó rúgta Lakatos elől a mezőnybe a labdát, s a ceglédi csapat támadásai elakad­tak a 16-os előtt. A 76. percben újabb szöglet után Kurucsai fejelt a léc mellé. Egy perc. múlva Vági szabadrú­gását a kapu előtt Tóth ollózva irányította a jobb sarok felé, ám a labda kipattant, s végül a ka­pus zsákmánya lett. A (12. perc­ben szöglet után a 16-oson belül Szabó cselezett, majd fordulás­ból óriási lövést küldött kapura. A jobb sarokba tartó félmagas labdát Pocsai a levegőben úszva öklözte ki. A 90. percben Szabó egy teljesen ártalmatlan helyzet­ben, a 16-os sarkánál kézzel ért a labdához. A játékvezető lt-est adott, s a büntetőt Lakatos lőtte a jobb sarok felé. Bozóky villám­gyors i'etődéssel beleütött a lab­dába. ám az balszerencséjére a tenyeréről a hálóba pattant. 2—1. A KSC jól játszott és nehéz el­lenfelet győzött le, mégpedig sokkal biztosabban, mint ahogy az az eredményből kitűnik. Az első félidőben, a gyors gól, majd különösen 2—0-ás vezetés után valóban ötletes, gyors és szemre is tetszetős volt a játék. Balszerencse, hogy ebben az idő­szakban mégsem sikerült növelni a vezetést. A szünet után, ami­kor már nem ment olyan jól, mégis akadtak helyzetek, talán több is mint az elején, de a gól­lövés ékkőt1 Sem sikerült, s az utolsó percben, amikor Szabó olyan szerencsétlenül nyúlt a lab­dához. még szépíteni is tudott a Bem SE. A KSC-ből a közvet­len védelem, elsősorban Kuru­csai, Losonczi és Szabó hibátla­nul játszott. A Dóivá közepén Vági nyújtotta a _ legtöbbet, s szinte az egész pályát bejátszotta. Heim és Sztrovecz is rengeteget dolgozott, s a végére alaposan el is fáradtak. Puskás sokat mu­tatta magát és most is gólt fe­jelt. Oskolás és Tóth sokat küz­dött. A Bem SF. nagyon jó csapat. Keményen, de nagvon soortsze- rűen játszottak, s időnként ötle­tesen kombináltak. Lázin játék­vezető túlságosan sokat fütyült., de egyformán, és komoly hiba nélkül. Szerencsés góllal nyert a bajnokjelölt Békéscsabai TASK—Kiskunhalasi MEDQSZ 1—0 (0—0) Kiskunhalas, 800 néző. Vezet­te: Müncz. BTASK: Kovács — Hajdú. Do­bó, Nemes, Schneider. Szász, Za- horún, Soós (Kiss), Varga, Rózsa, Kuti L. Edző: Mitykó András. Khalasi MEDOSZ: Szabó Földes, Kocsis, Tápai. Gulyás, Kiss R., Szőke. Nagy (Halász), Karsai. Oláh. Agócs (Dobra). Ed­ző: Virágh István. A 3. percben két sikertelen szöglet után Oláh cselezett a ka­pu előtt, s végül szerelték. A 10. percben Szőke szabadrúgását Do­bó fejelte ki a kapu torkából. A 12. percben Kuti L. futtából kül­dött lövését Szabó tornászta szög­letre. A 20. percben Halász szög­letét a kapus Karsai fejéről ütöt­te ki. Tartós MEDOSZ-fölény bontakozott ki. de eredménytelen is maradt, mert a beívelt lab­dáknál a magas védőkkel nem bírtak a halasi csatárok. A 35. percben Kársait is az ötösön sze­relték. A 40. percben Szabó te- nyerelte ki a labdát a fejelni ké­szülő Zahorán elől. A szünet után a 46. percben Karsai fejelt szögletből a léc fölé. A másik oldalon Varga elől Szabó a kapufa segítségével há­rított szögletre. A 73. percben dőlt el a mérkőzés. Schneider ívelt be balról. A kapu előtt összeütköztek a tá­madók és a védők, végül a szem­füles Kuti L. elé került a labda, aki 3 méterről, a vetődő Szabó elől a kapufa belső lapjára pat­tintotta a labdát, s onnan a há­lóba perdült. 1—0. A 85. és a 88. percben két szög­let is egyenlítési alkalmat ígért, de Karsai mellé, Kocsis pedig a léc fölé fejelte a labdát. Az igen jó iramú mérkőzésen mindkét oldalon akadtak gól­helyzetek. A bajnokjelölt volt a szerencsésebb, s kissé „potya- ízű” góllal megnyerte a mérkő­zést. Jók: Schneider, Zahorán, Ró­zsa, Kuti L., illetve Kocsis, a me­zőny legjobbja, Gulyás, Karsai. Szalai László A Jánoshalma kihagyta gólhelyzeteit Törökszentmiklósi Vasas—Jánoshalmi Spartacus 3—1 (2—1) Törökszentmiklós, 500 néző, ve­zette: Mézes. Vasas: György — Veres, Kor­mos, Nagy, Orbán, Csonka, Sebő, Siklósi, Kocsis (Herbály), Pász­tor, Bukta (Bata). Edző: Juhász József. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Fenyvesi III., Maráczj, Bátyai, Urbán, Dobos, Horváth, Szabó, Fenyvesi IV. Edző: Cson­gor János. Az első negyedóra kiegyenlí­tett játékot hozott. Egyik kapu sem került veszélybe. A 16. perc­ben szabadrúgáshoz jutott a ha­zai csapat. Németh olyan szeren­csétlenül nyúl bele a Bukta ál­tal középre ívelt labdába, hogy az védhetetlenül a hálóba vágódik. 1—0. A 19. percben Németh in­dította Fenyvesi III-at, aki re­mek cselek után középre adta a labdát. Szabó jó ütemben érke­zett és éles lövése a jobb alsó sarokban kötött ki. 1—l.'A gyors egyenlítést ismét_ váltakozó me­zőnyjáték követte, komolyabb gólhelyzet nélkül. A 31. percben Sebő—Bukta adogatás után Fad­di avatkozott közbe, de röviden adott vissza. Csernák kapus ki­futva igyekezett menteni, de csak lábbal érte el a labdái. A bero­hanó Sebő és Csernák ütközése után a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Pásztor értékesítette. 2—1. A 43. percben jobb oldali támadás után Urbán középre ívelt, de a felugró Horváth elvétette a labdát és így oda lett az egyen­lítési lehetőség. Szünet után a jánoshalmi csa­pat vette át a játék irányítását. A 48. percben Szabó futott el a bal oldalon, visszagurította a labdát Ma.ráczinak, aki a kapu­fát találta el. Az 56. percben Németh nyesett szabadrúgása csúszott el a jobb kapufa mel­lett. Ezekben a percekben a ha­zai __csapat csak a védekezésre Ü L'velt, A 64. percben nagy tö­mörülés volt a törökszentmiklósi kapu előtt. A lepattanó labdát Horváth találta el jó helyzetben, de mintegy 10 méterről kapu fö­lé lőtt, A 75. percben bal oldali jánoshalmi akció után Bátyai 5 méterről a kapus kezébe sar­kalta a labdát. Á 86. percben a csereként beállt Herbály vezette fel a labdát, jól adott középre, s a nagy lendülettel érkező Se­bő lövése a jobb kapufáról vá­gódott a hálóba. 3—1. . Jók: Veres, Gvörgy, Kormos, illetne Fenyvesi III., Urbán, Hor- váth. Madarász Ferenc Szarvas. 1000 néző. Vezette: Kuti. Szarvas: Kepka — Szabovik (Paulik). Gajdos. Filyó. Portörő, Brakszatórisz. Kovács. Plástyik. Jakab. Rozsán I. Rozsán II. (B. Tóth). Edző: Grünwald Béla. KTE: Nagy E. — Görbe. Nagy J., Garaczi. Szabó, Virágh, Csor­dás. Porhanda. Zubornyák. (Ko­vács S.) Mányoki. Dobó, Barócsi. Edző: Bánhidi József. Lagymatag iramban kezdődött a játék. A 4, percben Porhanda szabadrúgását Gajdos fejelte ki a kapu elől, majd Zubornyák tá­voli lövését védte a kapus. A 10. percben Dobó ugratta ki Má- nyokit, ám Plástyik a 11-es pon­ton beérte és szerelte. Ezekben a percekben ügyesen adogatott a KTE, sajnos a csatárok semmi veszélyt nem jelentettek a szarva­si kapura, s egyenlőre a hazai csapat sem nyújtott többet. A 25. percben Zubornyák került jó helyzetbe, de várt és Filyó men­tett. A 40. percben Görbe sza­bálytalankodott feleslegesen. A 23 m-ről megítélt szabadrúgást Brakszatórisz mesterien csavarta a léc alá. 1—0. A második félidő elején Zu­bornyák elől kivetődéssel mentett a kapus. Az 53. percben a tér­fél közepén Nagy J. hibázott és Rozsán II elvitte a labdát. Kissé hosszan szöktetett, s átesett a ki­futó Nagy E. kezén, ll-es. Brak- szatórisz nem hibázott. 2—0. Az 53. percben újabb súlyos védelmi hiba. Nagy J. akart le­kezelni egy hosszan előreívelt labdát, de elcsúszott. Az aján­déklabdával B. Tóth kapuralui- zott és a kifutó Nagy E. mellett a hálóba lőtt. 3—0. A 70. percben Kovács adott középre. Rozsán 1-et az ötösön senki sem zavarta, és a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 4—0. A végén mindkét csapat bele­törődött már az eredménybe, s barátságos, unalmas adogatás folyt a pályán. A 88. percben a cselező Mányokit Filyó az ötösön buktatta. A 11-est Virágh a jobb kapufa tövére rúgta. A KTE mélyen a tudása alatt játszott. Gyenge volt a védelem, s egymást követték a súlyos hi­bák, ami rendszerint gólokat is eredményezett. A csatárok erőtle­nek voltak, s az egész csapat ked­vetlenül, szétesően játszott. Jók: Gajdos, Rozsán I., Brak­szatórisz, illetve Virágh, Dobó. Berki Zoltán pont a Kun Béla SE Ismét 6 előnye Honvéd Kun Béla SE Kunszentmiklós 2—9 (0—0) Kunszentmiklós, 300 néző, ve­zette: Karácsonyi. H. Kun Béla SE: Daru — He­vesi, (Szél)), Horváth, Kókai, Ivá- nyi I., Bálint dr., Zágony, Kisz- nyér, Miklós, Farkas, Patyi, Edző: Villányi Csaba. Kunszentmiklós: Székely —, Szabó II., Janovics II., Cserven- csik, Bakos, Csovcsics (Berényi), Janovics I., Szabó I., Bérezés, Forró, • Lovász. Edző: Toponári András. Csak a hajrában kerekedett fe­lül a jobb erőnlétben levő ven­dégcsapat. Góllövő: Bálint dr. 2. Jók: Horváth. Bálint dr., Patyi, illetve Cservencsik, Bakos, Csov­csics. Ifjúságiak: H. Kun Béla SE— Kunszentmiklós 2—0 (0—0). Gól­lövő: Boda 2. Lajosmizse—Sükösd 2—1 (0—0) Lajosmizse, 400 néző, vezette: Nagycirok. Lajosmizse: Tóth * — Vajda, Kisjuhász, Kovács, F., Bende, Kucsera, Zsíros, Tömöri, Márkli, Kállai, Kovács T. Edző: Máté Ferenc. Sükösd: Faddi — Szőke, Bo- gárdi, Kovács, Szabó, Lakner. Jagicza (Tóth). Németh, Páncsics. Marusa, Radics. Edző: Bújdosó Márton. Megérdemelten nyert a hazai csapat. Góllövők: Kállai 2. illetve Marusa. Jók: Kucsera, Márkli, Kállai, illetve Radics, Páncsics, Marusa. Ifjúságiak: Lajosmizse—Sükösd 2—1 (1—0). Góllövők: Kras­nyánszki, Maráczi, illetve Csizma­dia. Izsák—Tompa 2—1 (0—0) Izsák. 400 néző, vezette: Szalai. Izsák: Mezei I. — Németh. Gyiffkó dr., Bőthi. Szász, (Var­ga) Sponga. Pataki, Birkás, Li- pokatich, Tóth, Mezei II. Edző: Seres Lajos. Tompa: Friebert — Grósz, Czombos. Bergman, Virágh, Cvianov, Horváth, Czeglédi, Ba- ráth. Pásztor, Béleczki. Edző: Fö­di István. Az első félidőben a vendégek támadtak többet, a szünet után az 53. percben Pataki, a 68. perc­ben Tóth révén vezetést értek el a hazaiak. A 75. percben Pász­tor szépített. Jók: Gyiffkó dr.,- Pataki. Tóth, illetve Czombos, Vi­rágh, Ceglédi. Ifjúságiak: Izsák—Tompa 3—2 (0—2). Góllövők: Jakus, Petrov, Szekeres, illetve Vincze 2. Hajós—Érsekcsanád 7—3 (4—1) Érsekcsanád, 150 néző, vezette: Farkas J. Hajós: Mendler — Weinstein, Schön, Szeicz, Dobler, Balogh. Kovács, Szauter (Geiger), Bagó, Sípos, Koch. Edző: Balogh Gyár­fás. Érsekcsanád: Csordás — B. Lé­vai, (Horváth), Guricza, Ádám, Szabó D„ Triebli. Koszorús, Iko- tity, Marinké, Vetró, Vörös, (Bár­dos). Edző: Rizsányi András. A hajósi csapat megérdemelten szerezte meg győzelmét a gyen­gén játszó hazaiak ellen. Góllö­vők: Koch 4. Balogh, Szauter, Schön, illetve Marinké, Szabó D., Bárdos. Jók: Doblel, Bagó, Koch, illetve Koszorús. Ifjúságiak: Érsekcsanád—Ha­jós 3—2 (2—1) Góllövők: Csurai 2, Pauk, illetve Szeicz, Újvári. Gara—Honvéd Szamuely SE 1—1 (0—1) Gara. 150 néző, vezette: Sza­bó J. Gara: Kubatovics — Miskó, Osztrogonácz, Forrai, Kubatov, Tóth, Zomborcsevics, Tomasko, Szabó, (Czoboly), Molnár, Takács, Hollósi. Edző: Nagy József. H. Szamuely SE: Bálint — Krasznai, Kerek, Kovács, Bese, Barabás. Németh. Drávucz, Gács, Dézsi, Gulyás, Szakái. Edző: Pala András. Az első félidőben a H. Sza­muely, a szünet után a hazaiak támadtak többet. Góllövők: For­rai, illetve Dézsi. Jók: Miskó, Forrai, Kubatov, illetve Bálint, Kerek, Gács. Kecel—Baja 2—1 (1—0) Kecel, 500 néző, vezette: Hor­váth, Kecel: Herman — Cserni, (Fi- lus), Fábián, Huszár, Lavati, Vaj­da, Mezei II., Szabó II., (Orcsik), Majorosi, Szvetnyik, Bakos. Edző: Lovász László. Baja: Gilian — Radics, Sas, Petresevics, Márity, Vidosa, Egyed, Bódi, Bohács, Cseke, (Ke­mény), Havasi. Edző: Varga Im­re. A közepes színvonalú mérkő­zésen a hazai csapat szerencsé­vel győzött. Góllövők: Majorosi, Szvetnyik, illetve Lavati (öngól). Jók: Fábián (a mezőny legjobb­ja), Majorosi, Szvetnyik, illetve Bohács, Bódi, Radics. Ifjúságiak: Baja—Kecel 3—0 (1—0). Góllövők: Kovács, Kassai, Szakács. Fájsz—Kalocsa 2—2 (2—0) Fájsz, 500 néző, vezette: Kiss. Fájsz: Balaton — Kupusz, Dé- bics, Bolvári, Kovács, Galambos, Szabó, (Tornai), ferner, Kráczer, Horváth. (Cziczovszki), Zsákai. Edző: Rónai Sándor. , Kalocsa: Búzái — Illés A., Pé­csi, Illés L., Varjú (Szabó), Posz- tobányi, Kapitány, Jenei, Vén, Lakatos, Bényei (Szabó I.). Edző: Molnár Ferenc. Az első félidőben jól játszó ha­zai csapat 2 gólos vezetést szer­zett., A második félidőben hazai csapat visszaesett és Kalocsa ezt kihasználta, sikerült egyenlíteniük. Góllövők: Herner 2, illetve Laka­tos, Vén. Jók: Herner, Horváth, Kráczer, illetve Illés A. Lakatos. Ifjúságiak: Fájsz—Kalocsa 1—1 (1—1). ' Bácsalmás—Honvéd Gábor Ä. SE 2—0 (0—0) Kiskunhalas, 100 néző, Vezette: Pongrác/. Gy. Bácsalmás: Futó — Lengyel, Aradi. Narancsik, Szál, Krisztin, Kovács, Knetig (Bizáncz), Pa- tocskai, Rudics, Hegyes. Edző: Locskai Ferenc. Honvéd Gábor Á. SE: Balogh _— Kühner, Minorics, Eiler, Macz- ‘kó, Baráth (Demeter), Bencsik, Koszorús, Kozma, Zahorecz, Tú­ri. Edző: Kévés Ferenc. Lagymatag első félidő után a lelkes Bácsalmás megérdemelten vitte haza mindkét pontot. A két gólon kívül még a kapufát is el­találták. Góllövők: Rudics, Kne­tig. Jók: Futó, Aradi, Szál, Krisz­tin, illetve Kühner, Eiler, Ben­csik. Vaskút—Kiskőrös 3—1 (3—1) Vaskút, 400 néző, vezette: Ge- rendeli. Vaskút: Szász — Péter II., (Leitner), Matus, Szabó, Germán, Bedzsula, Benkovics, (Körmendi), Péter I.. Csóti, Dömény, Scheffer. Edző: Szesztrenka József. Kiskőrös: Ba — Bán, Polgár, Deák, Antal, Czár, Sárközi, Je­nei. (Bajusznács), Petróczi, Pap- lanos. Váczi, (Latinca). Edző: Gacs Tibor. A gólhelyzeteket jól kihasználó Vaskútiak megérdemelten nyer­tek. Sárközit a 87. percben ki­állították. Góllövők: Péter I. 2, Bedzsula. illetve Paplanos. Jók: Csóti, Péter I., Germán, Matus, illetve Ba, Dedák, Jenei. Ifjúságiak: Vaskút—Kiskőrös 2—i (2—1). Góllövők: Matusek, Konya, illetve Dusnoki. Soltvadkert—Honvéd Mezőfi SE 1—0 (0—0) Soltvadkert, 500 néző. Vezette: Ifj. Molnár. , Soltvadkert: Majer — Köpe, Dukai, Galántai, Szarka, Fritt- man, Szávai, Erdős, (Kárász), Ben- kő (Mészáros), Lehr, Sörös. Edző: Meskó István. H. Mezőfi SE: Kiss A. — Lé- nárt, Kiss L., (Kiss Gy.), Seres, Varga, Puskás, (Popp), Farkas, Kenyeres, Horváth, Bodor. Edző: Krivy Ottó. A színvonalas mérkőzésen az idei legjobb játékával győzött Soltvadkert. Góllövő: Sörös. Jók: Majer, Dukai, Frittman, illetve Seres, Farkas, Kenyeres. A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Honv. Kun B. 32 24 5 3 113-26 53 2. Honv. Mezőfi 32 21 5 6 73-28 47 3. Lajosmizse 32 20 7 5 65-33 47 4. Bajai SK 32 Í8 6 8 61-24 42 5. Kalocsai SE 32 16 8 8 66-44 40 6. Soltvadkert 32 14 8 10 44-45 36 7. H. Szamuely SE : 32 13 9 10 43-43 35 H. Gábor A. SE 32 11 11 10 56-54 33 9. Fájsz 32 11 8 13 48-50 30 10. Tompa 32 11 8 13 40-53 30 11. Izsák 32 12 & 14 44-60 30 12. Sükösd 32 12 5 15 50-47 29 13. Bácsalmás 32 13 3 16 48-46 29 14. Gara 32 9 9 14 29-59 27 15. Kiskőrös 32 7 12 13 34-43 26 16. Vaskút 32 10 6 16 44-57 26 17. Kunszent mi ki. 32 8 9 15 42-65 25 18. Hajós 32 8 8 16 51-72 24 19. Kecel 32 6 7 19 42-91 19 20. Érsekcsanád 32 5 2 25 41-90 12 A megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság állása 1. Kalocsai SE 27 23 2 2 107-1» 48 2. H. Kun B. 26 23 1 2 114-14 47 3. Bajai SK 25 18 4 3 85-18 40 4. Sükösd 26 17 2 7 62-31 36 5. Kiskőrös 27 14 5 7 59-17 33 r>. Gara 27 13 6 8 52-35 32 7. Vaskút 28 10 9 9 35-36 29 8. Kunszentmlkl. 26 13 3 9 45-48 29 9. Lajosmizse 27 12 4 11 41-27 23 10. Tompa 24 7 5 12 38-51 21 11. Bácsalmás 26 8 3 15 46-52 19 12. Kecel 28 6 7 15 33-86 19 13. Érsekcsanád 28 7 3 18 44-97 17 14. Fájsz 26 5 5 16 30-70 15 15. Hajós 26 6 3 18 29-101 15 in. Izsák 28 5 4 19 33-105 14 17. Soltvadkert 27 4 2 21 24-80 1» Gyenge játék és vereség idegenben Szarvasi Főiskolai Spartacus—Kecskeméti TE 4—0 (1—0)