Petőfi Népe, 1977. április (32. évfolyam, 77-100. szám)

1977-04-26 / 96. szám

1977. április 26. • PETŐFI NÉPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Vasas—Ferencváros 4—1 (2—0) Népstadion, 70 000 néző, vezet­te: Palotai. Góllövők: Váradi 2, (egyet 11-esből), Komjáti, Izsó. illetve Ebedli (11-esből). Tatabánya—Dunaújváros 3—0 (1—0) Dunaújváros, 4000 néző, ve­zette: Jaczina. jlj. Góllövők: Hegyi 2, Szabó. Diósgyőri VTK—Videoton 2—1 (2—0) Székesfehérvár, 8000 néző, ve­zette: Kőrös. Góllövők: Görgei, Fekete, illet­ve Czeczeli. Bp. Honvéd—Rába ETO 1-1 (1-1) Győr, 8000 néző, vezette: Mo­hácsi. Góllövők: Kozma, illetve Szo- kolai. Kiállítva: Somogyi (Rába ETO) és Varga I. (Bp. Honvéd), Csepel—Dorog 3—0 (1—0) Csepel, 1500 néző, vezette: Pá­dár. Góllövők: Somogyi, Aszalai, í Csordás. SZEOL AK—Zalagerszegi TE 1-1 (1-0) Zalaegerszeg, 5000 néző, vezet­te: Maczkó. Góllövők: Birinyi, illetve Csép­it regi. Ojpesti Dózsa—MTK-VM 5—2 (2—0) I Népstadion, 50 000 néző, vezet­te: Somlai. Góllövők: Nagy 2, Schuman, Fekete, Törőcsik, illetve Kiss, j Kovács. Salgótarján—Haladás VSE 1—1 , (1-0) Szombathely, 10 000 néző, ve­zette: Halász M. Góllövők: Loch, illetve Farkas. Békéscsaba—Kaposvár 1—1 (1—0) Békéscsaba, 13 000 néző, vezet­te: Bana. Góllövők: Pásztor, illetve Tú­rái. Az NB I. állása 1. O. Dózsa 26 19 2 5 75-38 40 2, Vasas 26 18 2 6 78-35 38 3. Bp. Honvéd 26 16 6 4 41-28 38 4. FTC 26 15 7 4 59-27 37 5. Haladás 26 13 6 7 41-30 32 6. R. ETO 26 12 4 10 39-34 28 7. Videoton 26 11 5 10 50-37 27 8. MTK-VM ............. 2 6 12 3 11 41-40 27 9. DVTK £>A3?ÍOl 26 11 3 12 33-40 25 10. Tatabálíya 26 11 2 13 42-43 24 11. Békéscsaba 26 7 9 10 29-38 23 12. ZTE 26 8 6 12 32-35 22 13. Kaposvár 26 7 6 13 28-36 20 14. SZEOL 26 6 8 12 24-52 20 15. SBTC 26 7 5 14 31-56 19 18. Csepel 26 5 8 13 28-42 18 17. Dunaújv. 26 6 6 14 28-47 18 18. Dorog 26 3 6 17 20-61 12 I Az NB II. állása 1. PMSC 30 18 9 3 72-24 45 2. Izzó 30 18 8 6 57-33 40 3. Sz. MÁV 30 14 8 8 49-46 36 4. SZMTE 30 15 5 10 62-47 35 5. Budátok 30 13 8 9 68-52 34 6. DVSC 30 13 8 9 41-32 34 7. Kanizsa 30 13 8 9 46-43 34 8. BVSC 30 11 11 8 49-44 33 9. Eger 30 13 6 11 53-54 32 10. Szekszárd 30 11 10 9 33-34 32 11. Volán 30 11 9 10 41-32 31 12. MÁV DAC 30 12 5 13 44-50 29 13. KKFSE 30 11 5 14 46-46 27 14. Várpalota 30 8 9 13 33-42 25 15. Komló 30 9 7 14 32-42 25 16. Ganz-M. 30 7 11 12 40-52 25 17. Ózd 30 9 5 16 39-49 23 18. Fűzfő 30 7 9 14 32-49 23 19. Szóin. MÁV 30 6 7 17 24-47 19 20. Oroszlány 30 5 8 17 34-77 18 Szóin. MTE—Nagykanizsa 6—1 Vasas Izzó—KFSE 1—0 Volán—Várpalotai Bányász 0—1 Eger SC—BVSC 0—3 Pécsi MSC—MÁV DAC 3—0 Űzd—Oroszlányi Bányász 2—3 Fűzfő—Komlói Bányász 2—2 Debreceni VSC—Szolnoki MÁV 3—0 Budafoki MTE—Sz.f.várl MÁV E. 5—1 Szekszárdi Dózsa—Ganz-MAVAG 1—1 A megyei labdarúgó-bajnokság 1 állása 1. Honvéd Kun B. 29 22 5 2 104-25 49 2. Honvéd Mezőfi 29 19 5 5 69-25 43 3. Lajosmizse 29 18 7 4 62-31 43 4. Bajai SK 29 16 7 6 56-22 39 5. Kalocsai SE 29 14 7 8 61-40 35 6. Honv. Gábor A. 29 11 10 8 55-50 32 7. Soltvadkert 29 12 8 9 42-43 32 8. Honv. Szamuely 29 11 8 10 37-42 30 9. Fájsz 29 11 7 11 46-39 29 10. Tompa 29 11 7 11 42-53 29 11. Sükösd 29 11 6 14 46-44 26 12. Izsák 29 10 5 14 40-60 25 13. Gara 29 9 7 13 24-51 25 14. Kiskőrös 29 6 12 11 28-35 24 15. Bácsalmás 29 10 3 16 37-45 23 16. Kunszentm. 29 7 9 13 40-61 23 17. Vaskút 29 8 6 15 37-50 22 18. Hajós 29 7 7 15 41-64 21 19. Kecel 29 5 7 17 39-86 17 20. Ersekcsanád 29 5 2 22 34-77 12 A megyei ifjúsági labdarúgó-ba jnok ság állása 1. Honv. Kun Béla 24 22 — 2 112-14 44 2. Kalocsai SE 24 21 1 2 100-14 43 3. Bajai SK 22 15 4 3 67-16 34 4. Sükösd 23 16 1 6 55-25 33 5. Kiskőrös 24 13 5 6 55-15 31 6. Gara 25 12 6 7 47-32 30 7. Vaskút 25 8 9 8 31-34 27 8. Kunszentmiklós 24 12 2 10 49-46 26 9. Lajosmizse 24 10 3 11 38-25 23 10. Tompa 22 6 5 11 34-48 19 11. Bácsalmás 24 7 3 14 44-50 17 12. Kecel 24 5 7 12 30-79 17 13. Fájsz 24 6 4 14 30-66 16 14. Ersekcsanád 26 5 3 18 52-94 13 15. Hajós 24 5 3 16 27-95 13 16. Izsák 25 4 3 18 27-79 11 17. Soltvadkert 25 4 2 19 25-95 10 SPORT-SPORT - SPORT Látványos második félidő Kecskeméti TE—Erzsébeti Spartacus MTK 4—1 (1—1) Kecskemét, 500 néző. Vezette­Kószó. KTE: Nagy E. — Görbe, Nagy J., Szabó T., Virágh, Csordás, Por- handa, Zubornyák, Mányoki, Do­bó (Némedi), Nagyhegyesi (Ko­vács S.). Edző: Bánhidi József. ESMTK: Csontos Gy. — Erdődi, Steinbeiszer, Szilágyi, Bárányos, Molnár, Hentes (Kontha), Druzsin, Fritz, Kovács, Milei (Szalai). Ed­ző: Sinkovics Ferenc. Esett az eső, csúszós volt a pá­lya. A közönség is csak lassan gyülekezett. Változatos, de nem túlságosan nagyiramú játék kez­dődött. A 3. percben Mányoki lőtt mellé, majd Dobó elcsípte Csontos Gy. rövid kirúgását, ám Nagyhe­gyesi elcsúszott, s oda lett a hely­zet. A 7. percben Szabótól vették el a labdát, s most Druzsin in­dított hosszan. A 11. percben Hentes előbb ellökte Szabót, majd beadás helyett a kapu mögé ívelt. A 15. percben Fritz Vagy 40 m-es vágta után durrantott mellé. Ügyesen adogatott az .ESMTK. A pálya közepén tartogatták a lab­dát, s ezzel fékezték a KTE-roha- mokat. A 24. percben Porhanda szögletét Viirágh élesen lefejelte a bal sarok felé, ám az erzsébeti kapus egy reflex-mozdulattal láb­bal mentette a biztos gólnak lát­szó labdát. Egy perc múlva is­mét Fritz ugrott ki. Nagy J. be­érte és szerelte. A 37. percben Mányoki jobbról az alapvonalig futott. Beadásába Szilágyi a 16- oson belül kézzel beleütött. A játékvezető határozottan a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Vi­rágh nagy erővel a jobb alsó sa­rokba lőtte. 1—0. A 43. percben egy ártalmatlan­nak látszó labdánál Szabó elcsú­szott. Nagy E. elkésve vagy in­kább feleslegesen kifutott, s Hen­tes a kapu közepébe gurította a labdát. 1—1. A szünet után lényeges válto­zás történt a KTE csapatában. A középpályán Csordás és Virágh, valamint Porhanda teljesítménye ugrásszerűen javult. Kovács S. beállásával pedig felgyorsult a támadójáték. Az 53. percben Por­handa szögletét előbb Csordás lőtte rá távolról, majd a kipat­tanó labdát Porhanda a jobb ka­pufára lőtte, s onnan a hálóba pattant. 2—1. Még három perc sem telt el, amikor 22 méterről szabadrúgás­hoz jutott a KTE. Porhanda el­csavarta a labdát a sorfal mellett. Ügy tűnt. hogy a vetődő kapus biztosan fogja, de a vizes labda kicsúszott a kezéből, s alatta a hálóba gurult. 3—1. Az erzsébetiek visszaestek, s ezután inkább keménykedésben jeleskedtek. Hentes nagyon csú­nyán letalpalta Szabót, s egymást követték a lökdösések. A 60. perc­ben Mányoki beadását Kovács ka­pásból emelte a bal sarokra, de Csontos Gy. mentett. A 67. perc­ben Zubornyák a félpályán túlról indulva robogott a kapu felé. Az elébefutó kapus fölött azonban nem sikerült átemelnie a labdát. A 79. percben Mányoki beadását Kovács előrevetődve fejelte az oldalhálóba. A 80. percben Ko­vács kétszer is- becsapta őrzőjét, majd középre gurított, ahol Né­medi egy fordulat után lőtt, és a labda egy védőt érintve a jobb sarokba jutott. 4—1. A KTE az utolsó percig szo­rongatott. Ez a mérkőzés is meggyőzően bizonyította, hogy milyen sokat jelent, ha egy csapatnak a pálya közepén több nagy munkabírású, nagy területen játszó embere is van, s ugyanakkor gyors, szemfü­les szélsője is, aki képes lefutni a védőjét, és állandóan zavart okozni a védelemben. Ilyen volt a KTE-ben a szünet után beállt Kovács, a középpályán pedig a Csordás, Virágh kettős. Persze akadt még jó telesíttnény a KTE- ben rajtuk kívül is. Porhanda a két góllal, Görbe és Nagy J. pe­dig a biztos, határozott védőmun­kájával tűnt ki. Az ESMTK-bóP- csak Steinbei­szer, Molnár és Bárányos játszott végig jól. Szabó Zoltán Valamennyi élcsapat győzött Honvéd Kun Béla SE—Kecel 8—1 (4—0) Kiskunfélegyháza, 500 néző, vezette: Vágó. H. Kun Béla SE: Serdült — Hevesi, Horváth, Iványi, Kókai Dongó, Borbély (Rigó), Bálint dr., Farkas, Kisznyér, Patyi. Edző: Villányi Csaba. Kecel: Herman — Mezei I., Fábián, Huszár, Ba­kos, Majorosi, Mezei II., (Romsics), Cserni, (Vat­ta), Szvetnyik, Tótyik, Szabó II. Edző: Lovászi László. \ A hazaiak nagy fölényben játszottak a sportsze­rűen küzdő vendégcsapat ellen. Góllövők: Bálint dr. 3, Kisznyér 3, Farkas, Patyi, iletve Fábián. Jók: Kókai, Bálint dr., Kisznyér, il­letve Fábián. I Ifjúságiak: H. Kun Béla SE—Kecel 10—0 (4—0) Góliővők: Bodai 3, Cseri 3, Koczka 2, Lovász, Mol­nár. 0 Parázs jelenet a Kun B. SE—Kecel mérkőzésen. A fejelni készülő Patyi elől húzza le a labdát Herman, a kecellek kapusa. (Farkas Tibor felvétele.) Kalocsai SE—Izsák 2—2 (1—2) Kalocsa, 500 néző, vezette: ifj. Molnár. Kalocsai SE: Niezner — Illés A., Pécsi, Illés L., Szabó (Var­jú), Posztobányi, Lakatos, Kapi­tány, Jenei, Vén (Szegezdi), Dinnyés. Edző: Malomszegi Ottó. Izsák: Mezei I. — Németh, Gyiffkó dr., Bőthi, Tóth, Köves- di, Pataki, Varga, Lipokatich, Birkás (Szász), Mezei II. Edző: Seres Lajos. Zuhogó esőben, alacsony szín­vonalú mérkőzésen igazságos eredmény született. Góllövők: Jenei, Lakatos, il­letve: Tóth 2. Jók: Jenei, Laka­tos, Dinnyés, illetve: Bőthi, Gyiffkó dr., Kövesdi. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Izsák 7—0 (4—0) Góllövők: Szabó 3, Kovács 2, Nagy 2. Tompa—Ersekcsanád 2—1 (0—1) Tompa, 300 néző, vezette: Zsigó. Tompa: Friebert — Czombos, Neszvecskó, Czivanov, Baráth, Virágh, Horváth, Pásztor, Czeg- lédi, Béleczki (Grósz). Edző: Fö­di István. Ersekcsanád: Csordás — Ba­jai, Gyuricza, Ádám, Szabó, Tri- ébl, Vancsik, Zatity, Marinkó, Bárdos, Vörös. Edző: Rizsányi András. A hazai csapat végig fölény­ben játszott, a sok kihagyott gólhelyzet ellenére is megérde­melten nyertek. Góllövők: Czeglédi, Ádám (ön­gól), illetve: Gyuricza. Jók: Czeglédi, Virágh, Horváth, illet­ve, Marinkó, Vörös, Ádám. Ifjúságiak: Tompa—Érsekcsa- nád 5—1 (2—0). Lajosmizse—Fájsz 3—1 (1—1) Fájsz, 300 néző, vezette: Baán. Lajosmizse: Mádi — Vajda I., Kisjuhász, Kovács, Szívós, Kál­lai, Haraszti, Márkli, Vajda II., Kucsera, Bende. Edző: Máté Fe­renc. Fájsz: Balaton — Kupusz, Dé- bics, Vlasits (Fekete), Kovács, Galambos, Cziczovszki, Szabó, Tornai, Horváth (Bolvári), Zsá- kai. Edző: Rónai Sándor. A gyengén játszó tartalékos hazai csapat ellen megérdemel­ten győzött a Lajosmizse. Góllövők: Bende 2, Márkli, il­letve: Zsákai. Jók: Bende, Márk­li, illetve: Zsákai, Galambos. Ifjúságiak: Fájsz—Lajosmizse 1—0 (1—0). Góllövők: Csapio­vi cs. Mezőfi SE—Vaskút 3—2 (2—1) Kecskémét, Szolnoki u. 250 néző, vezette: Farkas. H. Mezőfi SE: Kiss A. — Lé- nárt, Kiss L., Seres, Popp, Var­ga, Ferenczi, Farkas, Kenyeres, Horváth, Bodor. Edző: Krivy Ottó. Vaskút: Szász — Matusek, Matus, Leitner I., Germán, Péter 1., Dömóny, Csóti, Péter II., Bedzsula, Schaffer. Edző: Szesztrenka József. Már az 5. percben 2—0-ás ve­zetésre tett szert a hazai csa­pat, majd kényelmeskedni kezd­tek, végül nagy küzdelem után sikerült a két bajnoki pontot megszerezni. Góllövők: Farkas, Kiss L., il­letve: Dömény 2. Jók: Lénárt, Papp, Kenyeres, illetve: Dömény, Szász, Péter I. Kiskőrös—Kunszentmiklós 1—1 (0—1) Kiskőrös, 300 néző, vezetté: Martinez. % Kiskőrös: Kecskés — Bor, Pol­gár, Dedák, Czár, T’etróczi, (Mar­ton), Sárközi, Váczi, Jenei, Pap- lanos, Bajusznács (Antal). Ed­ző: Gacs Tibor. Kunszentmiklós: Székely — Szabó II., Janovics I. Janovics 11., Cservencsik (Faragó), Bakos, Bérezés (Berényi), Szabó I., For­ró, Csovcsics, Lovászi. Edző: Toponári András. Két ellentétes félidő. Az első félidőben a vendégek voltak job­bak, szünet után a hazai csapat vette át a játék irányítását. Góllövők: Csovcsics, Sárközi, Jók: Bor, Czár, Polgár, illetve: Szabó I., Szabó II. Ifjúságiak: Kiskőrös—Kun­szentmiklós 5—1 (3—0). Góllö­vők: Dusnoki 2, Hajnák 2, Pál, illetve: Forró. Sükösd—Soltvadkert 2—0 (1—0) Sükösd, 300 néző, vezette: Biczéder. Sükösd: Faddi I. — Jagicza, Bogárdi, Szabó, Kovács, Lógó I., Németh, Marusa, Radics, Evanics, Benda (Kollár). Edző: Bujdosó Márton. Soltvadkert: Májer — Köpe, Dujai, Frittmann, Lehr, Szarka, Szávai, Kugelman, Erdős, Sörös, Mészáros, Edző: Meskó István. A jóiramú, küzdelmes mérkő­zésen végig a Sükösd irányította a játékot, s biztosan győzött. Lógó I. a kiállítás sorsára jutott. Gólövők: Marusa, Lógó I. Jók: Bogárdi, Kovács, Németh, illet­ve: Dukai, Sörös. Ifjúságiak: Sükösd—Soltvad­kert 2—1 (1—1). Góllövők: Sző­ke 2, illetve: Szőrű. Bajai SK—Honvéd Gábor Á. SE 2—0 (1—0) Baja, 300 néző. vezette: Buús. Baja: Gilián — Radics, Mol­nár, Petresevics, Márity, Vidosa, Egyed, Onódi I., Bohács, Havasi (Bódi), Kemény. Edző: Varga Imre. H. Gábor A. SE: Balogh — Kühner, Markó, Minorics, Stü­ber, Udvari (Dementes), Baráth, Kozma, Bencsik, Zahorecz, Túri. Edző: Kévés Ferenc. A Bajai SK rögtön támadóan lépett fel, a nyomasztó fölény ellenére sok gólhelyzet maradt kihasználatlanul. Góllövők: Bohács, Kemény. Jók: Molnár, Radics, illetve: Küh­ner, Markó. Bácsalmás—Gara 4—0 (1—0) Bácsalmás, 400 néző, vezette: Kiss A. Bácsalmás: Futó — Bizáncz, Aradi, (Knepig), Narancsik, Szál, Krisztin, Kovács, Heves, Patops- kai, Rudics, Kispál. Edző: Locs- kai Ferenc. Gara: Vedelek — Murinyi I., Miskó, Bergman. Forrai, Zom- borcsevics, Török, Molnár (Uher), Takács, Tomaskov, Tóth. Edző: Karagics István. A végig jól játszó hazai csa­pat nagyobb arányú győzelmet is megérdemelt volna. Góllövők: Kispál, Kovács, Ru­dics, Hegyes. Jók: Szál, Kovács, illetve: Forrai. Ifjúságiak: Gara: Bácsalmás 4—1 (2—1). Góllövők: Szokoly, Pécsi, Molnár, Murinyi II., il­letve : Vörös. Honvéd Szamuely SE—Hajós 2—0 (1—0) Hajós, 200 néző, vezette: Czenczik. H. Szamuely SE: Bálint 1— Krasznai, Mózsik, Kovács, Ke­rek, Barabás, Németh, Gulyás, Dézsi, Gács, Szakái. Edző: Pala András. Hajós: Mendler — Huber, Ba­logh, Szeicz, VeinStein, Geiger, Kovács, Schön, Koch, Bagó, Sí­pos. Edző: Balogh Gyárfás. Kemény küzdelemben a jó for­mában játszó Szamuely SE meg­érdemelten szerezte meg a győ­zelmet. Góllövők: Németh, Szakái. Jók: Barabás, Gács, Szakái, illetve: Szeiez, Schón, Bagó. Négy kapufa, egy gól Kecskeméti SC—ÉPGÉP 1—0 (0—0) Bp. Albertfalva. 200 néző. Ve­zette: Tóth B. KSC: Bozóky — Losonczi, Ku- rucsai, Kecskés, Szabó, Heim, Szlvorecz, Tóth (Prikidánovics), Hájer, Puskás, Vági. Megbízott edző: Molnár Ferenc. ÉPGÉP: Persőtzi — Balogh, Nánási, Popovics (Turner), Pat­kós, Kovács, Böjti, Postás, Haffer (Horváth), Ligeti, Krajcs. Edző: Mezei József. Kellemes napsütéses időben, de meglehetősen csúszós pályán kez­dődött a játék. A 9. percben 18 m-es szabadrúgáshoz jutott az ÉFGÉP. Kovács erős lövése el­suhant a kapu mellett. A 16. percben átjátszotta Losonczit és az oldalhálóba lőtt. Feljött a KSC, s egymás után vezette a támadásokat. A 20. percben Szabó labdáját Puskás fejjel továbbította a kapu felé, s a kirohanó Persőtzi Vági fejéről húzta le a labdát. A 29. percben Hájer labdáját Nánási szögletre fejelte. A szögletet röviden men­tették. Szabó 22 m-es bombalövé­se a felső lécről vágódott vissza. Sztvorecz most Heim elé csúsz­tatta, akinek lövése végig csú­szott a felső kapufán, majd el­hagyta a játékteret. A 32. perc­ben Kecskés labdáját Puskás fe­jelte, s a kapus — némi szeren­csével — most is védett. A 40. percben Hájer átadását Puskás 6 méterről, teljesen tiszta helyzet­ből, mellé küldte. A szünet után a 47. percben Szabó szabadrúgá­sát védte a kapus. Az 52. percben Puskás lövése súrolta a kapufát, de sajnos ez is mellé ment. Az 58. percben Heim balról ívelt szögletet. Puskás felugorva a jobb kapufára • fejelte a labdát. Nagy kavarodás támadt ezután, majd újból szöglet lett belőle. Heim most jobbról ívelte be, és Puskás magasra ugorva a bal alsó sarok­ba fejelt. 1—0. A 65. percben Hájer beadását Prikidánovics abszolút gólhelyzet­ben az üres kapu fölé lőtte. A 73. percben Hájer a lövés helyett be­gurított, s Nánási szögletre men­tett Puskás elől. A 77. percben Prikidánovics kicselezte a védő­ket, s a 16-osnál járt, amikor el­esett. A 79. percben Puskás az ötösön belülről a léc mellé gu­rított. A 80. percben Sztvorec nagy lövését a kapus ujjheggyel a lécre nyomta, s onnan szögletre pattant. Az első félidőben is a KSC bir­tokolta többet a labdát. A szünet után pedig szinte egykapura ját­szott a kecskeméti csapat, s a gólhelyzetek egész sorát hagyták ki. Jók: Heim, Sztvorecz, Kecskés, Hájer, Szabó, illetve Kovács. Merényi Béla Egy góllal jobb volt a Jánoshalma Jánoshalmi Spartacus— Szarvasi Főiskola Sp. 1—0 (0—0) Jánoshalma, 1000 néző. Vezet­te: PálvölgjŰ. Jánoshalma: Csernák — Fad­di, Németh, Fenyvesi IV., Ma- ráczi, Angeli, Urbán, Gerber dr., Horváth, Szabó (Bátyai), Feny­vesi III. Edző: Csongor János. Szarvas: Széplaki — Kerekes (Keszka), Gajdos, Filyó, Kajtár, Plástyik, Brakszatórisz, Rozsán!., (Jakab), Rozsán II., Oravecz, Kovács. Edző: Bulla József. Szemerkélő esőben, csúszós ta­lajon indult a mérkőzés. A 3. percben Fenyvesi III. a 16-osról küldött nagy erejű lövést, s Széplaki nagy bravúrral tornász­ta ki a felső sarokból. A 16. percben Kovács- lőtt jó helyzet­ből mellé. A 21, percben ismét Fenyvesi 'irt.''ke^erté'tíieg’V vé­delmet cseleivel, majd csavart lövését szögletre hárította a szarvasi kapus. A vizes talajon sokat csúszáltak a játékosok, nagy küzdelem folyt, s gyakori volt a bizonytalanság. A 36. percben Angeli a kapuig cselez­te magát, ám a lövés elsuhant a léc mellett. A másik oldalon Ro­zsán II. távoli lövését védte Csernák. A 41. percben szöglet után Maráczi fejese csúszott el a léc mellett. A fordulás után fölénybe ke­rült a Jánoshalma. Sok támadást vezettek, de a szarvasi védelem is jól tömörült, s így igazán gól­veszélyes támadás nem sok akadt. Az 55. percben Faddi adott kö­zépre. Gerber dr. a 11-es ponton lekezelte a labdát, majd gyatrán lőtt a kapu mellé. A szarvasi Kerekes tört ezután előre és lö­vését Csernák hárította nagy bravúrral. A 61. percben Ora­vecz lövését is a jánoshalmi ka­pus mentette. A 67. percben Brakszatórisz fordult le őrzőjé­ről, majd a hosszú sarokra he­lyezte a labdát, s ismét csak Csenákon múlott, hogy nem lett gól a veszélyes lövésből. A 77. percben Angeli balról ‘-csavarta középre a labdát. Feny­vesi III. fejjel a bal sarokba csúsztatta.' T^O]r' A gól után a szarvasiak fel­hagytak a védekezéssel, de már képtelenek voltak ritmust vál­tani. A Jánoshalma a második fél­időt végigtámadta, s egy góllal feltétlenül jobb volt ellenfelénél. Jók: Németh, Angeli, Urbán; Fenyvesi III., illetve: Gajdos, Oravecz, Kovács. Madarász Ferenc Potyagól döntötte el a két pont sorsát Honvéd Szabó L. SE— Kiskunhalasi MEDOSZ 1—0 (0—0) Mezőtúr, 500 néző. Vezette: Tóth L. Honvéd Szabó L. SE: Hegedűs — Spacsek, Hoppál, Dávid, Papp, Aranyosi, Szegő, Kupcsok, Gulyás, László, Magyar. Edző: Bencsik Gyula. Kh. MEDOSZ: Szabó — Tápai, Kocsis, Kiss, Gulyás, Földes, Szőke, (Agócs), Nagy, Karsai, Oláh, Dobra (Csáki). Edző: Vi­rágh István. Mintegy 10 perces hazai fö­lény, s közben a 7. percben Sze­gő hatalmas lövése a felső léc fö­lött suhant el. A 10. percben Oláh átadásával Karsai ugrott ki, de hosszan szöktette magát. A 12. percben szöglet után Kúp­osok fejelt és Szabó mentett. A 25. percben Szőke megsérült és Agócs állt be helyette. A 20. percben Oláh beadását Nagy elől csípte el a mezőtúri kapus. A 26. percben Hoppál kézzel hárított a 16-osnál. A szabadrúgást védte a kapus. A 37. percben hazai szögletből a labda a kapufa élé­ről pattant ki. A szünet után MEDOSZ-fölény, s közben egy potyagól mégis a hazaiak javá­ra döntötte el a két pont sorsát. Az 57. percben Oláh felszabadító rúgása rövidre sikerült. Aranyosi rálőtte, s a labda — az elmélázó Szabó mellett — bevánszorgott a sarokba. 1—0. A 78. percben, az éppen be­állt Csákit a játékvezető után- rúgásért kiállította. A 82. perc­ben Oláh ívelt szabadrúgását Agócs a léc mellé fejelte. Nehe­zen nyert csak a hazai csapat és potyagóllal. Igaz, végig többet tá­madtak, s így a győzelmük meg­érdemeltnek mondható. Jók: Hegedűs, Papp, Dávid, Magyar, illetve Szabó, Kocsis, Karsai. Szalai László NB III. DÉLKELETI CSOPORT 1. BTASK 2. Szarvas 3. Lehel 4. Szegedi D. 5. EGSZÖV 6. Szabó SE 7. ESMTK 8. Jánosh. 9. Gyula 10. KTE 11. Bem SE 12. K.halas 13. KSC 14. Nagyszénás 15. Láng 16. T.-sztm. 17. SZVSE 18. ÉPGÉP 19. Cegléd 20. Szentes 30 19 7 4 50-22 4S 30 18 5 7 77-35 41 30 14 12 4 36-18 40 30 16 7 7 58-37 3» 30 13 11 8 55-31 31 30 15 5 10 35-28 3Í 30 12 9 9 64-57 3J 30 14 5 11 40-43 31 30 12 8 10 46-38 33 30 12 7 11 45-40 31 30 12 5 13 42-42 20 30 9 11 10 44-51 20 30 12 5 13 41-49 29 30 9 8 13 34-55 2« 30 8 8 14 34-49 24 30 9 4 17 31-44 23 30 8 5 17 38-63 21 30 6 8 16 39-46 20 30 8 4 18 34-58 20 30 4 6 20 28-63 14 Nagyszénás! Tsz SK—Honvéd Bem 1—0 Szegedi VSE—Szentesi Vízmű 3—0 ÉGSZÖV MEDOSZ—Ceglédi VSE 3—1 Szegedi Dózsa—Gyulai SE 3—0 Lehel SC—Békéscsabai TASK 0—0 Láng Vasas—T.szt.mikl. Vasas 1—0 Magyarország csapata második lett Varsóban kötöttfogású junior birkózóversenyt rendeztek, ame­lyen magyar fiatalok is részt vettek. A pontversenyben Len­gyelország (49) mögött Magyar- ország (36) lett a második, meg­előzve Bulgáriát (29). A magya­rok eredményei: Nádasi (74 kg) és Fodor (82 kg) súlycsoportjá­ban első: lett. Tóth (52), Növényi (9), Gáspár (100), második, Ko­vács (nehézsúly- harmadik, Sós (57) és Rácz (68) negyedik helyen végzett.