Petőfi Népe, 1977. április (32. évfolyam, 77-100. szám)

1977-04-19 / 90. szám

/ EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN • Két válogatott játékos szen­vedett súlyos sérülést az NB I. szombati fordulója során. Képün­kön Pusztait, a Ferencváros szél­sőjét támogatták le a pályáról Kozma III. durva „belépője” után. (Farkas Tibor felvétele.) : Ferencváros—SZEOL AK 1-1 (1-0) Szeged, 15 000 néző. Vezette: I Tátrai. Orkánszerű szélben nagy ira- jmú, érdekes játék folyt. Az első j félidőben az FTC gólokat lőhe- j tett volna, de csak egyszer sike- : rült hálóba találni, s a szünet i után a SZEOL AK egyenlített. Góllövők: Vad, illetve' Jernei. Dorog—Kaposvár 2—1 (1—0) Dorog, 3000 néző, Vezette: Győri. Alacsony színvonalú mérkőzé- jsen durva védelmi hibákból es­etek a gólok. Góllövők: Peszeki I., Szabó, illetve Zentai. Rába ETO—MTK-VM 1—0 (1—0) Győr, 5000 néző, Vezette: Kúti. A hideg és az erős szél ron- ) tóttá a játékot. A Rába ETO ját­szott erőteljesebben. Góllövő: 1 Mile. : Dunaújvárosi Kohász— Békéscsaba 0—0 Dunaújváros, 3000 néző. Vezet- I te: Lauber. Érdekes módon a Békéscsaba !: akkor játszott gólveszélyesebben, j amkor a második félidőben a {széllel szemben küzdöttek. : Diósgyőri VTK—Tatabánya 1-1 (1-0) Tatabánya, 3000 néző. Vezette: I Nagy B. Két ellentétes félidőt láthattak I a nézők. A szél segítségével mind- | két csapat lőtt egy gólt. Góllö­vők: Fekete, illetve Nagy I. Vasas—Ü. Dózsa 4—1 (3—0) Népstadion, 30 000 néző. Vezet- j te: Hámori. Nagyszerűen játszott a Vasas I és teljesen szétzilálták a Dózsa li védelmét. Góllövők: Izsó 2, Zom- bori, Váradi, illetve Nagy. Haladás VSE—Zalaegerszegi TE í i_o (1—0) Szombathely, 15 000 néző. Ve­zette: Palotai. Kemény, érdekes mérkőzés. Egy öngól döntött a Haladás ja­vára. Góllövő: Pusztai (öngól), i Salgótarján—Videoton 0—0 j; Salgótarján, 6000 néző. Vezette: j Marton. A Videoton a két Kovács kiál­lítása után is veszélyesebben tá- i madott. Kiállítva kovács J. és í Kovács L. Bp. Honvéd—Csepel 2—0 (1—0) Népstadion, 15 000 néző. Vé­lj zette: Müncz. Egyik csapat sem jászott jól. A Honvéd jobban kihasználta a íj helyzeteit. Góllövők: Weimper, Póczik. Az NB I. állása 1. Ű. Dózsa 25 18 2 5 70-36 38 2. FTC 25 15 7 3 58-23 37 3. Honvéd 25 Ifi 5 4 40-27 37 4. Vasas 25 17 2 6 74-34 36 5. Haladás 25 13 5 7 40-29 31 6. Videoton 25 11 5 0 40-35 27 7. Rába ETO 25 12 3 10 38-33 27 8. MTK-VM 25 12 3 10 30-35 27 9. DVTK 25 10 3 12 31-39 23 10. Tatabánya 25 10 2 13 39-43 22 11. Békéscsaba 25 7 8 10 28-37 22 12. ZTE 25 8 5 12 31-34 21 13. Kaposvár 25 7 5 13 27-35 19 14. SZEOL 25 6 7 12 23-51 19 15. Dunaújváros 25 6 6 13 28-44 18 16. SBTC 25 7 4 14 30-55 18 17. Csepel 25 4 8 13 25-42 16 18. Dorog 25 3 6 16 20-58 12 Az NB II • állása 1. PMSC 29 17 9 3 69-24 43 2. Izzó 29 15 8 6 56-33 38 3. Szfv. MÁV 29 14 8 7 48-41 36 4. Kanizsa 29 13 8 8 45-37 34 5. SZMTE 29 14 5 10 56-46 33 6. Budafok 29 12 8 9 63-51 32 7. DVSC 29 12 8 9 38-32 32 8. Eger 29 13 6 10 53-51 32 9. Volán 29 11 9 9 41-31 31 10. BVSC 29 10 11 8 46-44 31 11. Szekszárd 29 11 9 9 32-33 31 12. M. DAC 29 12 5 12 44-47 29 13. KKFSE 29 11 5 13 46-45 27 14. Komló 29 9 6 14 30-40 24 15. Ganz-M 29 7 10 12 39-51 24 16, Ózd '29 9 5 15 37-46 23 17. Várpalota 29 7 9 13 32-42 23 18. Fűzfő 29 7 8 14 30-47 22 19. Szóin. MÁV 29 8 7 16 24-44 19 20. Oroszlány 29 4 8 17 31-75 16 Kossuth KFSE—-PMSC 1—1 Komló—Eger 3—1 Volán SC—Ganz-MAVAG 1—0 Székesfehérvár—DVSC 2—1 MÁV DAC—Fűzfő 3—1 BVSC—Budafok 3—0 Vasas Izzó—Oroszlány 4—1 Szolnoki MÁV­-Szekszárd 2—0 Várpalotai Bányász —Szóin. MTE 2—1 r ■ % SPORT* SPORT - SPORT Kemény küzdelemben győzött a KSC Kecskeméti SC—Honvéd Szabó Lajos SE 2—0 (1—0) Kecskemét, 800 .néző. Vezette: Simon J. KSC: Bozóky — Losonczi, Ku- rucsai, Szabó, Kecskés, Heim, Sztvorecz, Tóth, Hájer, Puskás, Vági. Megbízott edző: Molnár Fe­renc. Honvéd Szabó L. SE: Hegedűs — Spacsek, Hoppál, Dávid, Di- nya, Papp (Molnár), Aranyosi, Czirnák, László, Gulyás, Szegő. Edző: Bencsik Gyula. • Ideális labdarúgóidőben kez­dődött a játék, s mintegy húsz percen át változatos mezőnyjá­ték folyt. Egyik csapat sem állt be védekezni, de a támadások egyenlőre nem sok veszélyt rej­tettek. A 13. percben Gulyás vá­ratlan lövését Bozóky a felső sa­rokból ütötte szögletre. A lapo­san berúgott szögletet Hoppál 5 lépésről, kapásból a léc fölé küldte. A 15. percben Heim lőtt 20 méterről, de a kapu közepébe tartó labdája nem okozott gon­dot Hegedűsnek. A 34. percben 30 méterről szabadrúgáshoz ju­tott a KSC. Szabó lövése a léc mellett suhant el. A KSC ekkor már átvette a játék irányítását, s a vezetés sem késett sokáig. Hájer cselezett a jobb oldalon Beadását Dávid messzire kifejel­te. A kaputól vagy 25 méterre Szabó kezelte le a labdát, majd laposan, nagy erővel lőtt, és a labda két védő lába előtt meg­pattanva, mielőtt a kapus észre­vette volna, a jobb alsó sarokba vágódott. 1—0. A gól után még nagyobb lett a KSC fölénye. A 40. percben Tóth lőtt váratlanul, s a bal felső sa­rokba tartó lövését Hegedűs nagy bravúrral tornászta szögletre. Há­rom szöglet jelezte még a KSC egyértelmű fölényét. A szünet után a 48. percben Szabót buktatták. Vági csavart szabadrúgását a kapus vetődve védte. Az 51. percben László a balösszekötő helyén tisztán kapta a labdát Bozóky jó ütemben fu­tott ki és beledobta magát a lö­vésbe, végül felszabadított a vé­delem. A 60. percben Hoppál fellökte Tóthot. A szabadrúgás Sztvorecz melléről pattant az alapvonalon- túlra. A KSC ezután még lendületesebben játszott, s a Szabó L. SE játékosai rengete­get szabálytalankodtak. Feltűnő­en sok volt a lökés, visszarántás és a kemény „belépő”. A 63. percben Vági szabadrúgása szállt fölé, majd kétsze*- is Hegedűs kapus mentett látványos vető­déssel. A 78. percben a kiugró Vági elől mentettek szögletre. A szög­let után a gólvonalon kapkodott a vendégvédelem. S^pacsek a sa­ját kapusa kezéből rúgta ki a lab­dát, éppen a kapu másik oldala felé, ahol Puskás közelről a há­lóba nyomta. 2—0. A 82. percben Vági beadása után Puskás cselezett három vé­dő között a 16-osnál, végül kirúg­ták előle a labdát. A 84. percben veszélyesen pattant a labda a KSC kapuja felé. Szabó ollózva mentett a berohanó Dinya elől, majd mindketten elestek, s a föl­dön Dinya alaposan belerúgott Szabó vállába. A játékvezető azonnal kiállította Dinyát. A 88. percben Puskás került nagy helyzetbe, de lövését a kapus menteni tudta. A KSC nehezen lendült játék­ba. Igaz, szélsők nélkül nehéz is gólveszélyes támadásokat vezet­ni. A játék inkább a második fél­időben gyorsult fel, amikor Vági gyakran húzta meg a védelmet a bal oldalon, s a másik oldalon Hájer is megtalálta a számára legmegfelelőbb harcmódot. A be­felé cselezve sokszor okozott za­vart a védelemben. A KSC-ben Bozóky néhányszor bravúrosan hárított, ami azért is komoly tel­jesítmény, mert közben túlságo­san sok dolga nem volt. A vé­delem minden tagja helytállt. Kurucsai és Szabó a mezőny fö­lé nőtt. A középpályások vala­mivel halványabb teljesítményt nyújtottak mint legutóbb. Elöl Vági — különösen a szünet után — jól játszott. Puskásra három őrző is jutott, s többnyire elve­szett köztük, de amikor alkalom nyílt, most is ott volt és gólt lőtt. A Szabó Lajos SE képzett, jó fizikumú, kemény játékosokból áll. olykor azonban sokat, s fe­leslegesen szabálytalankodtak. Csak Hegedűs kapus és Dávid játszott az átlagosnál jobban. KTE-győzelem a megyei rangadón Kecskeméti TE—Kiskunhalasi MEDOSZ 3—2 (1—0) Kiskunhalas, 800 néző. Vezette: Faragó. KTE: Kerpits — Gönbe, Szabó, Nagy J., Virágh, Csordás, Zubor- nyák, Mányoki, (Garaczi), Dobó, Porhanda, Kovács (Nagyhegyesi). Megbízott edző: Bánhidi József. Khalasi MEDOSZ: Szabó — Föl­des, Tóth, Csáki (Nagy), Gulyás, Kiss R., Tápai, Oláh (Dobra), Sző­ke, Karsai, Agócs. Edző: Virágh István. X W/L A CIHA J^O; Erős szél fújt a pálya hosszá­ban, s először a KTE-t segítette. Ennek ellenére a MEDOSZ kez­dett nagy lendülettel. Tápai ha­talmas pártdobását Kerpits köz­vetlenül a gólvonal előtt csípte el. Az 5. percben Porhanda bal­ról ívelt szabadrúgását Szabó védte. A 8. percben Görbétől el­pattant a labda Agócs elé, ám a csatár meglepődött, s elhibázta a nagy lehetőséget. A 10. percben Kerpits Oláh elől szedte fel a labdát, a másik oldalon pedig Szabó harcolt ki szögletet. A 15. percben Oláh szögletét Földes a léc mellé fejelte. A 27. percben az eddig inkább beszorult KTE váratlanul vezetéshez jutott. Jobb­ról futott a támadás. Mányoki beadását a szemfüles Zubornyák közelről a léc alá vágta. 1—0. A 44. percben már az ötödik MEDOSZ-szögletet látjuk, de ez is eredményfélért maradt.’ A szünet után a szél a ME- DOSZ-t támogatta, s ennek meg­felelően újból fölényt harcoltak ki. Az 50. percben Szőke a kapu torkában hagyott ki egy nagy helyzetet. Az 55. percben Tápai hatalmas partdobását még men­tették a védők, de a labda újból Tápai elé került, aki vagy 28 méterről nagy gólt lőtt. í—1. A 60. percben Mányoki vissza­gurított a felfutó Nagyhegyesihez, aki laposan a bal sarokba lőtt. 2—1. Két perc múlva Virágh egyedül tört kapura, és futtából nagy gólt lőtt. '3—1. A 82. percben szépített a ME­DOSZ. Karsai átemelte a labdát Nagy J. felett, s a berohanó Nagy a kapus fölött a hálóba emelt. 3—2. A MEDOSZ elkeseredetten tá- ! madott az utolsó percekben, s két szögletet harcoltak ki, de a jól záró KTE-védelem mellett az egyenlítés nem sikerült. A mérkőzés végig nagy iramban folyt. A MEDOSZ támadott töb­bet de a KTE játszott szervezet­tebben s a helyzeteiket is jobban használták ki, s így a győzelem jogosságához nem fér kétség. Jók: Csordás, Virágh, Mányoki, illetve Földes, Tápai. Szalai László Csak két kapufára futotta az erőből Szegedi Dózsa—Jánoshalmi Spartacus 3—0 (0—0) Szeged, 1000 néző. Vezette: Pató. Szegedi D.: Tóth — Kakuszi, Bíró, Pócsik, Erhődi dr., Magyar, Szeghalmi, Szamosszegi (Pipicz), Veres, Kanász. Edző: Reményűi László dr. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Szabó (Csermák), Ma- ráczi, Angeli, Urbán, Bátyai, Horváth, Gerber dr., Fenyvesi Ilii. Edző: Csongor János. * A szegediek kezdték a játékot, s mindjárt a Jánoshalma indított gyors támadást. Angeli elcsípte Magyar átadását és Fenyvesi III. elé tette, aki kiugorva 18 méter­ről a felső lécet találta el. A to­vábbiakban már a szegedi csapat támadásait láthattuk, a János­halma pedig szervezetten, szoros emberfogással védekezett. Csak távoli lövésekhez jutott a Dózsa és a 10. percben Magyar 20 mé­terről lőtt a kapu fölé. A 17. percben Bátyai labdáját Gerber dr. küldte a léc fölé. Egy perc múlva ismét Gerber dr. ugrott ki a védők közül. Tóth kifutott, ám a keresztező Kakuszi elrúgta előlük a labdát, s az a kapufát érintve vágódott szögletre. A 24. percben Veres lövését Csernák a kapufára nyomta. A fordulás után is a szegediek rohamoztak, közben majdnem a Jánoshalma szerzett gólt. Fenyvesi III. lövé­se most is a kapufán csattant. A 62. percben Bátyai elől mentettek szögletre, s ebből Maráczi a kapu fölé fejelte a labdát. A 64. perc­ben Szeghalmit a 16-os ‘előtt Szabó buktatta. A szabadrúgás után Magyar a kapu közepébe fejelte a labdát. 1—0. A 66. percben Horváth elhúzott Magyar mellett, majd Bírót is kicselezte, de a keresztező Kaku­szi a kaputól 18 méterre csúnyán felvágta. A 73. percben Szeghalmi szögletét Veres élesen fejelte a kapuba. 2—0. A 82. percben B. Kovács be­adását Szeghalmi küldte a háló­ba a kimozduló Csernák mellett. 3—0. A Jánoshalma a 64. percig szervezetten, jól védekezett, s közben veszélyes - ellentámadások­kal többször gólhelyzetbe is ke- ! rültek a JSE-csatárok, ám két ízben is csak a kapufát sikerült eltalálni a kapu helyett. A hazai csapat jól játszott, s a győzelem teljesen megérdemelt. Jók: Bíró, Emődi dr.. Szeghalmi, Kanász, illetve Csernák, Németh, Gerber dr. Szécsi István Az NB III. Délkeleti csoport állása 1. BTASK 29 19 6 4 50-22 44 2. Szarvas 29 18 5 6 77-34 41 3. Lehel 29 14 11 4 36-18 39 4. Szegedi D. 29 15 7 7 55-35 37 5. ÉGSZÖV 29 12 11 6 52-30 35 6. ESMTK 29 12 9 8 63-53 33 7. Szabó SE 29 14 5 10 34-28 33 8. Gyula 29 12 8 9 44-35 32 9. Jánoshalma 29 13 5 11 39-43 31 10. KTE 29 11 7 11 41-39 29 11. Bem SE 29 12 5 12 42-41 29 12. Kk.halas 29 9 11 9 44-50 29 13. KSC 29 11 5 13 40-49 27 14. Nagyszénás 29 8 8 13 33-55 24 15. T.-szentm. 29 9 4 16 31-43 22 16. Láng 29 7 8 14 33-49 22 17. ÉPGÉP 29 6 8 15 39-45 20 18. Cegléd 29 8 4 17 33-55 20 19. SZVSE 29 7 5 17 35-63 19 20. Szentes 29 4 6 19 28-62 14 Honvéd Bem J. SE—Ceglédi VSE 3—0 Nagyszénás! Tsz SK—Láng Vasas 2—0 Szegedi VSE—T.szentm. Vasas 2—0 Lehel SC—Erzsébeti SMTK 2—1 Szentesi Vízmű—ÉPGÉP 3—3 ÉGSZÖV MEDOSZ—Szarvasi F. Sp. 3—2 Békéscsabai TASK—Gyulai SE 2—1 TÖMEGSPORT A Petőfi Kupáért küzdöttek Madarason az úttörők A madarasi úttörőcsapat a név­adója tiszteletére Petőfi Kupa út­törő labdarúgótornát rendezett út­törők és kisdobosok részére és mindkét versenyen Kunbaja, Katymár, Bácsalmás és a vendég­látó Madaras úttörői vettek részt. Űttörök: Bácsalmás—Madaras 2—0, Bácsalmás—Kunbaja 2—1, Bácsalmás—Katymár 7—0, Mada­ras-Kunbaja 2—0, Madaras— Katymár 3—1, Kunbaja—Katymár 3—0. A korcsoport végeredménye: 1. Bácsalmás 6 pont, 2. Madaras 4, 3. Kunbaja 2, 4. Katymár 0 pont. Kisdobosok: Bácsalmás—Kunbaja 4—0, Bács­almás—Madaras 3—0, Bácsalmás —Katymár 3—0, Katymár—Mada­ras 1—0, Katymár—Kunbajai—1, Madaras—Kunbaja 3—0. Végeredmény: 1. Bácsalmás 6 pont, 2. Katymár 3, 3. Madaras 2, 4. Kunbaja 1 pont. Mindkét korcsoport győztese elnyerte a Petőfi Kupa vándor­díját. A kupát Boríts Antal, a madarasi úttörőcsapat vezetője adta át Vojnics Antal és Kovács Ernő csapatkapitányoknak. A rendezőség úgy határozott, hogy a Petőfi Kupát ezután minden év tavaszi szünetében megrendezik. 1977. április 19. • PETŐFI NÉPE • T MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Vereséget szenvedett Izsákon a bajnokjelölt Honvéd Gábor A. SE—Sükösd 3—1 (2—1) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Horváth. Honvéd Gábor Á. SE: Balogh — Baráth, Minorics, Eiler, Macz- kó, Benesik, Perei, (Udvari), (Kü- chner), Koszorús, Zahorecz, Túri, Kozma. Edző: Kévés Ferenc. Sükösd: Szentes — Bajai, Rácz. Lógó I., Benda, Szabó, Németh, Marusa, Lógó II., Evanits, Kol­lár. Edző: Bújdosó Márton. Gyenge teljesítményt nyújtott a Gábor Á. SE is, s csak a ha­zai pálya előnye segítette győ­zelemre a lelkesen küzdő, de ugyancsak mérsékelt teljesít­ményt nyújtó sükösdiek ellen. Góllövők: Túri, Koszorús, Macz- kó, illetve Németh. Jók: Balogh, Küchner, Minorics, illetve Szabó, Evanits. Kunszentmiklós—Lajosmizse 2—2 (2—1) Kunszentmiklós, 300 néző, ve­zette: Szabó. Kunszentmiklós: Székely — Szabó II., Janovics I., Janovics II., Perényi, Bakos, Szabó I., Csovcsics, Bérezés, Forró, Lová­szi. Edző: Toponári András. Lajosmizse: Tóth — Vajda I., Kisjuhász, Kovács, Bende, Kállai, Szívós, Vajda II., Kislőrincz, Márkli, Tömöri (Kucsera). Edző: Máté Ferenc. A helyzetei alapján a hazai csapat közelebb állt a győzelem­hez. Góllövők: Forró, Szabó I., illet­ve Márkli, Vajda II., Jók: Jano­vics I., Perényi, Szabó I., illetve Kállai, Szívós, Kucsera. Ifjúságiak: Kunszentmiklós— Lajosmizse 1—0 (1—0). Góllövő: Frittman. Izsák—Honvéd Kun Béla SE 2—1 (0—1) Izsák, 400 néző, vezette: Far­kas. Izsák: Mezei I. — Németh, Gyiffkó dr., Bőthi, Szász, (Tóth), Kövesdi, Pataki, Lipokatich, Bir- kás, Mezei II., Varga. Kun Béla SE: Újhelyi — He­vesi, Horváth, Iványi I., Kókai, Dongó, Borbély, Bálint dr., Far­kas, Kisznyér, Patyi. Edző: Vil­lányi Csaba. Az első félidőben a vendégek támadtak többet, szünet után a hazai csapat vette át a játék irá­nyítását, s nagy küzdelem után szerezte meg a bajnoki két pon­tot. Góllövők: Gyiffkó dr.. Varga (11-esből), illetve Horváth. Jók: Mezei I., Németh, Gyiffkó dr., illetve Hevesi, Kókai, Kisznyér. Ifjúságiak: H. Kun Béla SE— Izsák 5—0 (3—0). Góllövők: Bo- da, Danovics, Vakulya, Koczka, Tóth (öngól). Honvéd Szamuely SE—Bácsalmás 2—1 (1—0) Kalocsa, 600 néző, vezette: Zsigó. H. Szamuely SE: Bálint — Krasznai, Mózsik, Kovács, Kerek, Barabás, Molnárfi, Gulyás, Bese, Gács, Szakái, Edző: Pala András. Bácsalmás: Futó — Lengyel, Aradi, Narancsik, Szál, Krisztin, Kovács, Rudics, Patocskai, He­gyes, Kispál. Edző: Locskái Fe­renc. Izgalmas mérkőzésen sok gól­helyzetet hagytak ki a hazai csa­tárok. Góllövők: Molnárfi, Szakái, il­letve Aradi. Jók: Bálint,- Mózsik, Kerek, illetve Futó, Aradi. Kecel—Fájsz 0—0 Kecel, 800 néző, vezette: Bru­der. ■ Kecel: Herman — Huszár, Fá­bián, Mezei I., Bakos, Majorosi, Szabó I., (Cserni), Mezei II., Vaj­da, Szvetnyik, (Tótyik), Szabó II. Edző: Lovász László. Fájsz: Balaton — Kupusz, Dé- bics, Vlasits, Kovács, Galambos, Cziczovszki, (Horváth), Herner, Szabó, Tornai (Kráczer), Zsákai. Edző: Rónai Sándor. Közepes színvonalú, kemény mérkőzést vívott a két csapat igazságos eredmény született. Herner (Fájsz) a kiállítás sorsára jutott. Jók: Fábián, Mezei I., Szvet­nyik, illetve Kupusz, Débics, To­rnai. Kiskőrös—Hajós 1—1 (0—0) Kiskőrös, 400 néző, vezette: Aczél Tibor. Kiskőrös: Ba — Petróczi, Pol­gár, Dedák, Antal, Czár, Sárközi (Marton), Szlovák, Váczi, (Ba- júsznács), Jenei, Bor. Edző: Gacs Tibor. Hajós: Mendler — Weisten, Schön, Szeicz, Reich (Hargitai), Kovács, Balogh, Sípos, Bagó, Koch, Geiger. Edző: Balogh Gyárfás. Balogh fejesgóljával vezetést) szerzett a hajósi csapat, amit Sárközi gólja egyenlített ki. A kiskőrösi csapatnak meg kellett küzdeni az egy pontért. Jók: Dedák, Jenei, Bor, illet­ve Koch, Bagó, Balogh. Ifjúságiak: Kiskőrös—Hajós 10—o (3—0). Góllövők: Dusnoki 3, Pál I. 2, Filus 2, Kelemen 1, Csatlós 1, Hajnák 1. Kalocsa—Soltvadkert 1—0 (0—0) Soltvadkert, 600 néző, vezette: Horváth I. Kalocsa: Niezner — Illés L., Pécsi, Illés A., Szabó, Jenei, Ka­pitány, Varjú, (Dinnyés), Vén, Lakatos, Matos II., Edző: Ma­lomszegi Ottó. Soltvadkert: Ma jer — Köpe, Dukai, Lehr, Frittman, Szarka, Szávai, Erdős. Benkő, Sörös, Mé­száros (Kugelman). Edző: Meskó István. A második félidei jobb játé­kával győzött a kalocsai csapat. Góllövő: Vén. Jók: Pécsi, La­katos, Szávai, Sörös. Matos II., Benkő a kiállítás sorsára jutott. Ifjúságiak: Kalocsa—Soltvad­kert 8—1 (3—1). Góllövők: Matos III. 3, Szabó 2, Kovács, Kiss, Molnár, illetve Barta. Mezőfi SE—Gara 1—0 (0—0) Gara, 150 néző, vezette: Ihos. Mezőfi SE: Kiss A. — Lénárt, Kiss L. (Puskás), Seres, Érsek (Papp), Varga, Ferenczi, Farkas, Kenyeres, Horváth, Bodor. Edző: Krivy Ottó. Gara: Vedelek — Zomborcse- vics, Forrai, Bergman, Murinyi I., Miskó, Tóth, (Török), Tomaskov, Szabó, Molnár, Takács, Edző: Karagics István. A játék alapján a döntetlen jobban megfelelt volna, Kenye­res gólja lesgyanús helyzetből esett. Jók: Kiss A.. Kiss L„ Ke­nyeres, illetve Zomborcsevics, Forrai, Bergman. Baja—Érsekcsanád 2—0 (1—0) Érsekcsanád, .250 néző, vezette: Nagyczirok. Baja: Gilián — Radics (Ko­csis), Mahácsi, Győrfi, Márity, Vidosa, Petresevics, Onódi, (Bó- di), Bohács, Havasi, Kemény. Edző: Varga Imre. Érsekcsanád: Csordás — Lévai, Gyuricza, Ádám, Koszorús, Triebl, (Szabó), Horváth, Kocsis, Vetró, Marinkó, Vörös (Bárdos). Edző: Rizsányi András. A jobb csatárjátékot mutató vendégcsapat megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet. Góllövők: Radics, Havasi. Jók: Győrfi, Márity, Bohács, illetve Kocsis, Vetró, Lévai. Ifjúságiak: Baja—Érsekcsanád 3—0 (0—0) Vaskút—Tompa 5—0 (1—0) Vaskút, 400 néző, vezette: dr. Rákóczi. Vaskút: Leitner (Szász) — Matusek, Matus, Péter II., Leit­ner I., Csóti (Benkovics), Dö- mény, Bedzsula, Péter I., Schef­fer, Germán, Edző: Szesztrenka József. Tompa: Friebert — Kovács (Baráth), Czombos, Virág, Grósz, Neszecskó, Horváth, Czeglédi, Pásztor, Langó, Czimanov, (Bé- leczki). Edző: Födi István. A végig fölényben játszó Vas­kút ilyen arányban is megérde­melten győzött. Góllövők: Bedzsula 2, Scheffer 2, Dömény, 1. Jók: Bedzsula, Scheffer, Péter II., Matusek, il­letve Czombos és Béleczki. Ifjúságiak: Vaskút—Tompa 1—1 (0—0). Góllövők: Stábl, il­letve Kovács. A MEGYEI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Honvéd Kun B 28 21 5 2 96-24 47 2. Honv. Mezőfi SE 28 18 5 5 66-23 41 3. Lajosmizse 28 17 7 4 59-30 41 4. Bálái SK 28 15 7 6 54-22 37 5. Kalocsai SE 28 14 6 8 59-38 34 6. Honv. Gábor A. 28 11 10 7 55-48 32 7. Soltvadkert 28 12 8 8 42-41 32 8. Fájsz 28 11 7 10 45-36 29 9. Honv. Szamuely 28 10 8 10 35-42 29 10. Tompa 28 10 7 11 37-52 27 11. Gara 28 9 7 12 24-47 25 12. Sükösd 28 10 4 14 44-44 24 13. Izsák 28 10 4 14 38-58 24 14. Kiskőrös 28 6 11 11 27-34 23 15. Vaskút 28 8 6 14 35-47 22 16. Kunszentmiklós 28 7 8 13 39-60 22 17. Bácsalmás 28 9 3 16 33-45 21 18. Hajós • 28 7 7 14 41-62 21 19. Kecel 28 5 7 15 38-78 17 20. Érsekcsanád 28 5 2 21 33-75 12 A MEGYEI Ifjcsagi bajnokság Állasa 1. Honvéd Kun B. 23 21- 2 102-14 42 2. Kalocsai SE 23 19 1 3 90-16 39 3. Bajai SK 22 15 4 3 67-16 34 4. Sükösd 22 15 1 6 53-24 31 5. Kiskőrös 23 12 5 6 50-14 2» 6. Gara 24 11 6 7 43-31 28 7. Vaskút 25 8 9 8 31-34 27 8. Kunszentmikl. 23 12 2 9 48-41 26 9. Lajosmizse 23 10 3 10 38-24 23 10. Bácsalmás 23 7 3 13 43-46 17 11. Tompa 21 6 5 10 29-47 17 12. Kecel 23 5 7 11 30-69 17 13. Fájsz 23 5 4 14 29-66 14 M. Érsekcsanád 25 5 3 17 51-89 13 15. Hajós 24 5 3 16 27-95 13 16. Izsák 24 4 3 17 27-72 11 17. Soltvadkert 24 4 2 18 24-93 Itt