Petőfi Népe, 1977. február (32. évfolyam, 26-49. szám)

1977-02-08 / 32. szám

1977. február 8. • PETŐFI NÉPE • 7 SOROKBAN KOSÁRLABDA Vereség Quitóban Öt mérkőzésből négy győzelem A SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK Kecskeméti SC—MAFC 74—67 (38—32) NB I. férfi. Bp. Kinizsi utca, 300 néző. Vezette; Cseresznyés, Bolgár. KSC: Csikai (11), Székedi, Pa­jor (7), Farkas (12), Subin (23). Csere: Szabó (8), Felföldi (2), Ko­vács (ID- Edző: Kégel Tamás. Ügy indult a mérkőzés, hogy biztos főiskolás győzelem lesz. Az 5. percBen 12—4, majd a 11. percben 18—13 volt az állás a MAFC javára. A félidő második felében fokozatosan jött fel a kecskeméti csapat. Kitűnő véde­kezéssel és pontos dobásokkal a félidőig átvették a vezetést A második félidő elején sem tudott helyzetén lényegesen vál­toztatni a MAFC. A KSC előnye tovább nőtt, s a 7. percben már tíz ponttal vezetett a kecskeméti csapat. A hajrában a MAFC még felzárkózott, de egyenlíteni, már nem tudott, s az utolsó percben már biztos volt a KSC győzelme, amely — bár meglepetés — mé­gis teljesen megérdemelt. A KSC- játékosok fegyelmezett védeke­zéssel és a lepattanó labdák, megszerzésével vívták ki a sikert. Kitűnt: Csikai Subin, Szabó, il­letve Guóth 18, Újhelyi, Nagy, Salgó 14—14. Csepel—Bajai SK 109—101 (48—47) Csepeli Sportcsarnok, 300 né­ző Vezette: Szabó II., Bánsági. BSK: Ágfalvi: (25), Karácsonyi (14), Kubatov (22), Kancsár (16). Ikotity (8). Csere: Horváth-Bors (2), Likár (12), Pék (2). Edző: Mi- hályfi János. A bajai csapat kezdett jobban. Az 5. percben 5 ponttal vezetett a BSK, s a Csepel csak a 12. percben egyenlített 22—22 állás­nál, majd megszerezték a hazai­ak a vezetést, is. A félidő végéig nagy volt a küzdelem, s váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A védekezésre egyik sem fordított túlságosan nagy gondot. A for­dulás után Pálffy révén sorozat­ban dobott kosarakat a Csepel és elhúzott. Kubatov kipontozódása ulán a bajai csapat esélye ala­posan lecsökkent, mégis sikerült valamennyire felzárkózniok, majd az izgalmas hajrában mind­két csapat 100 ponton felüli eredménnyel fejezte be a mér­kőzést. VASÁRNAPI EREDMÉNYEK Kecskeméti SC—Videoton 79—69 (39—28) NB I. férfi. Kecskemét, 800 néző. Vezette: Hornyák, Simó. KSC: Csikai (10), Székedi (4) — Farkas (22), Subin (20), Pajor (5). Csere: Kovács (6), Szabó (6), Felföldi (6). Edző: Kégel Tamás. Mindkét csapat nagy lendület­tel kezdett. A KSC vezetett, ám alig 1—2 pontos előnyt sikerült szerezni, s a Videoton többször is egyenlített, sőt a 12. percben 26—25-re a vezetést is átvették, bár csak rövid időre. Ezután a KSC öt perc alatt 11 pontot do­bott, s közben a székesfehérvári­ak egyet sem. A 17. percben 37 —25 volt az állás a KSC javára, s az arány a szünetig nem válto­zott. A második félidő 4. percéig 19 pontos előnyt szereztek a kecs­kemétiek, majd könnyelműskö- dött a csapat, s most a Videoton dobott egymás után 12 pontot. A 8. percre az előny mindössze 7 pontra csökkent. A hajrában előbb a KSC javított a helyzetén, majd a végén személyi hibákból a Videoton jött fel. Kitűnt: Far­kas, Subin és Csikai, illetve Saj- ni 20, Horváth 10. Bajai SK—Székesfehérvári Építők 113—66 (70—28) NB I. férfi, Baja, 400 néző. Ve­zette: dr. Garamvölgyi, Halász. • Kubatov (BSK) különösen a szombati Csepel elleni találkozón volt hasznos tagja a csapatának. • Kovács Tamás szélről vezetett támadásával Farkast próbálja ki­szabadítani a védők gyűrűjéből, akit ezúttal hárman is őriztek. (Banczik István felvételei) BSK: Ágfalvi (21). Karácsonyi (21). Ikotity (11), Kubatov (12), Kancsár (12). Csere: Valaczkay (8). Bánhidi (10), Pék (6), Hor­váth-Bors (6), Bovánovics (6). Edző: Mihályfi János. Az első pillanatokban az Épí­tők szerzett előnyt, de csakha­mar beindult a BSK gépezete. Hiába védekezett szívósan a szé­kesfehérvári. csapat, állandóáp., nőtt a bajaiak előnye. A BSK öt­letesen, gyorsan játszott, s oly­kor megoldhatatlan - feladat elé állította a vendégcsapat játékosa­it. A szünet után a BSK valamit engedett az iramból, s a cserejá­tékosok is szóhoz jutottak. Ki­tűntek: Ágfalvi, Ikotity, Kará­csonyig Kancsár, illetve Kisteleki (19), Zentai (14), Petőfi (12). A tengerentúl vend ég szereplő ma­gyar labdarúgó-válogatott második mérkőzését budapesti Idő szerint hét­főn hajnalban Quitóban játszotta. A hírügynökségek szűkszavú jelentése •szerint az ellenfél az ecuadori bajnok Nációnál együttese volt A tengerszint feletti 2800 m magasságban levő vá­rosban lejátszott találkozón az ecua­dori együttes 1:0 (0:0) arányú győ­zelmet aratott. Az egyetlen gólt a 74: percben Correa szerezte. Kecskeméti SC—Zalaegerszegi TE 87—61 (47—20) NB I. női. Kecskemét, 500 né­ző. Vezette: Újvári, dr. Fridzi. KSC: Zakiján (17), Domokős (14) — Bielik (15) — Verasztó (12), Rittling (19). Csere: Ada- mik (5), László (2), Kerpesits (2), Kenderesi (1). Edző: Adamik Fe­renc. ; , ... , A kecskeméti csapat az első . félidőben kitűnőén játszott 'es' R ^ J 1 megérdemelten jutott a 27 pontos vezetéshez. A második játékrész­ben a KSC sokat cserélt, s Ada­mik edző elsősorban az eredmény tartására törekedett, ami vég­eredményben sikerült is. Kitűnt: Rittling, bakiján, Bie­lik, Domokos, Verasztó, illetve Hersitsné (30), Pocsai (16), Ka- modi (11). Gondolat­ébresztés — ökölvívás ürügyén Szombat este. Hosszú so­rok kígyóznak a kecskemé­ti Fémmunkás Vállalat sorompó melletti bejárata jelé. Barátságos ökölvívó csapatmérközést hirdetnek' a kifüggesztett plakátok. A bejárati ajtón szinte fenn­akad a sok érdeklődő. Ta­nácstalanul topognak, egy­mástól kérdik; „Vajon be­férünk-e?’ Befértek. Azt a bizonyos tűt azonban nehéz lenne leejteni. Vagy kétszázan ül­nek, kél-háromszázan áll­nak. Helyenként olyan szo­rosan, hogy még összeesni sem nagyon lehet. Pedig sokaknak okuk lenne rá; két és fél óra állás nagy- kabátban, 30—35 Celsius- fokos, párás hőségben. És még fizetlek is érte... S a szurkoló egyik lábá­ról a másikra áll, olykor a máséra is. S az ezt követő vita gondolatokat ébreszt. A többi között olyat is, amely a kétszáz méterrel odébb levő impozáns, tá­gas Sportcsarnokkal van összefüggésben, amely az ed­zőtermi csapat- és közön­ségsanyargatással egyidő- ben üresen tátong. A belépőjegy árát „le­szurkolt” néző pedig jobb­híján tátog. mert a kis he­lyiségben fogytán van a levegő, s kénytelen leszed­ni néhány ablakot. A ver­senyző is levegőért kapkod a párás melegben, nyitott ablaknál meq fázik, mert a Hütftfgf nffltr*-“Mdeg ellepi- védekezés gyanánt találtak Szóval fázik és melege van. S ebben a „kutyaszo­rító'”• helyzetien mása sincs, mint a remény, hogy a csapatbajnokság Kecske­méten is kinyittatja majd a Sportcsarnok ajtaját. — banczik — • Puskás fejesét csak nehezen ütötte szögletre a kiskunfélegyházi kapus. (Banczik István felvétele) Kecskeméti SC— Honvéd Kun B. SE 4—2 (1—0) Kecskemét, 200 néző. Vezette: Baán. KSC: Bozóki (Magó) — Loson- czi (Kecskés), Hájer, Kutasi, Kis- juhász, Tánczos (Seres), Vági, Tóth, Farkas, Szabó, Puskás. Ed­ző: Kiss János. Honvéd Kun B. SE: Újhelyi (Endre) — Hevesi, Bálint dr., Dongó, Lévai (Iványi I.), Kisz- nyér, Feleki (Zs. Juhász), Kókai, Csurka, Farkas, Patyi. A hótol letisztított, de csúszós pályán kezdődött a játék. A KSC lendült támadásba. A 16. perc­ben Szabó nagy lövését Újhelyi •védte bravúrosan szögletre. A 28. percben Tánczos szabadrúgását Puskás a bal alsó sarok felé fe­jelte, s a gólnak látszó labdát ismét Újhelyi mentette. A Kun B. SE ritkán indított támadást, de ilyenkor mindig veszélybeke­rült a KSC kapuja. A 42, perc­ben Dongó a kiugró Farkast a 16-oson belül buktatta. A 11-est Vági lőtte a hálóba. 1—0. A 48. percben Farkas ugrott ki, s 14 méterről hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba. 2— 0. Az 51. percben Vági be­adását Puskás a hálóba fejelte. 3— 0. A 65. percben Bálint dr. cseles szabadrúgását a félegyhá­zi Farkas fejelte a hálóba. 3—1. A 75. percben Kecskés sérült meg, s nem is tudott tovább ját­szani. A 79. percben Tánczos be­adását Puskás fejelte a kapuba. 4— 1. A 80. percben a kiugró Patyit Magó visszahúzta. A 11-est Kisz- nyér biztosan értékesítette. 4—2. Előkészületi mérkőzésen szo­katlanul és értelmetlenül durva játék folyt a pályán. Két komoly sérülés lett az eredménye. Jók: Kutasi, Puskás, illetve Bálint dr., Dongó. Kecskeméti TE—KSC vegyes 6—1 (3—1) Kecskemét, 200 néző. Vezette: Lakatos. KTE: Nagy E. (Kerpits) — Görbe, Nagy J., (Laki), Virágh, Szabó, Csordás, Porhanda, Zu- bornyák, (Miklós), Mányoki, Ba- rócsi, (Dobó), Magyar I. KSC: Gerdán fvarga) — Var­ga (Kovács), Söröli, Kecskés, Ér­sek, Vass, Kozma, Parti, Kocsis II., Szapu, Bódogh. A KTE végig irányította a mérkőzést. A 2. percben Zubor- nyák beadását Csordás vágta a kapuba. 1—0. A 19. percben Csor­dás lövését Gerdán először ki­ütötte, s másodszorra Csordás már nem hibázott. 2—0. A 25. percben Mányoki kicselezte a vé­dőket és közelről gólt lőtt. 3—0. A 35. percben Parti átadását Szapu lőtte a kapuba. 3—1. A 67. percben Söröli kézzel ütött a labdába a 16-oson belül. Porhan­da értékesítette a büntetőt. 4—1. A 67. percben Mányoki beadását Magyar I. fejelte a hálóba. 5—1. A 88. percben Dobó ugratta ki Magyar I-t, aki közelről állította be a végeredményt. 6—1. SPORT .SPORT Előkészületi mérkőzések Férfi kosárlabda tornát rendez február 13—14-én Kiskunfélegy­házán a városi sportfelügyelőség és a Lenin Tsz SK kosárlabda­szakosztály, Kiskun Kupa néven. A résztvevők a Dombóvári VSE, a Szegedi Postás, PEAC, Salgó­tarjáni Kohász és a Kkfházi Le­nin Tsz SK, mind NB 11-es csa­pat. Szombaton 14.30-kor, vasár­nap pedig reggel 8 órakor kez­dődnek a mérkőzések a Szak­munkásképző Intézet tornacsar­nokában. * A KSC—Bp. Építők ökölvívó csapatmérkőzés viszavágója feb­ruár 13-án Budapesten lesz az Építők Dózsa György úti torna- csarnokában. ,, ^ * A Felszabadulási Kupa vasár­napi rajtja előtt február 9-én, szerdán a KSC a Honvéd Mezőfi SE csapatával játszik előkészü­leti mérkőzést a Széktói pályán. * Elkészült, s már árusítják a Kecskeméti SC féléves labdarú­gó- és sportcsarnokbérleteit. A labdarúgóbérlet 110,— Ft, a csar­nokbérlet (érvényes valamennyi kosárlabda- és röplabdamérkő­zésre) ára 165,— Ft. Ugyanitt a diákbérlet 33,— Ft-os. MINDEN SZÁMBAN MAGYAR GYŐZELEM Neubrandenburgban teljes ma­gyar sikerrel zárult a hét végi nemzetközi asztalitenisz-verseny. A csapatküzdelmek után az egyé­ni és páros számokban is magyar győzelmek születtek — csak a férfi párosban volt 50 százalékos az eredmény, mert Kreisznek Raue (NDK) volt a partnere. A döntők eredményei: Férfi egyes; Kreisz—Raue (NDK) 3:2 (—18, —9, 17, 14, 16). Női egyes: Oláh—Csík 3:1 (—13, 17, 17, 13). Férfi páros: Raue (NDK), Kreisz—Takács II., Frank 3:2 (—19, 16, —16, 19, 19). Női páros: Oláh, Csík—Smidova, Navarova (csehszlovák) 3 :i 1 (15, 17, —18, 15). Vegyespáros: Frank. Oláh—Takács II., Csík 3:1 (15, —17, 28. 19). ÖKÖLVÍVÁS Csapatmérkőzés „táblás” ház előtt Közel hat év után rendeztek ismét ökölvívó csapatmérkőzést Kecskeméten, s bár csak meg­hívásos mérkőzésről volt szó, máris megtelt a terem. Kár, hogy a Sportcsarnok helyett a Fém­munkás Vállalat edzőcsarnokát választották a rendezők, mert így bizony nagy volt a zsúfoltság. Kecskeméti SC—Bp. Építők 12—6 Meghívásos csapatmérkőzés. Kecskemét, 500 néző. Vezették: Zádori, Szabó I. Elöl a KSC versenyzői; Serdülő harma.tsúly: Lakatos pgy. Szűcs ellen. Lakatos végig fölényben volt és biztosan győ­zött. 2—0. Légsúly: Bajáki a 3. menetben döntő fölénnyel győzött Keltái ellen. Az Építők versenyzőjére harmadszor is rászámoltak és le­léptették. 4—0. Harmatsúly: Ugrina edzője az első menetben feladta Balogh el­len. Balogh sokkal jobb volt bár Vígh edző kissé korán dobta be a törölközőt. 4—2. Pehelysúly: Tarjányi pgy. Nagy ellen. Nagy csapkodás folyt. Tar­jányi pontosabban ütött és ezzel nyert. 6—2. Könnyűsúly: Asztalos pontozás­sal vesztett Mészáros I. ellen. Asztalos sokat szabálytalanko­dott, igaz, hogy Mészáros is fo­gott. 6—4. Nagynál tósúly: Kiss Gy. pgy. Mészáros II. ellen. Az est leg­jobb mérkőzését vívták. Kiss nagyon szépen öklözött. Pontos, szabályos ütésekkel kétszer is megrendítette ellenfelét. Vitatha­tatlanul jobb volt. 8—4. Középsúly: Podmaniczki ellen Folk az első menet végén fel­adta. Podmaniczki nagyon „meg­hajtotta” ellenfelét, s a szünet kezdetén Folk edzője bejelentette a feladást. 10—4. Félnehézsúly: Kemény az első menet után feladta Szabados el­len. Szabados hatalmasakat ütött. Kemény csak ballal pórbált szur- kálni, s ez nem ment. 10—6. Nehézsúly: Csala pgy. Buck- nich ellen. A Kun B. SE kölcsön- versenyzője ellen Csala nagyon jól öklözött, de a félegyházi fiú is ügyes dolgokat csinált. 12—6. A csapatmérkőzés előtt hét pár vívott bemutató-jellegű mérkő­zést. Serdülők: Szőke (KSC)—Tóth (Bp. Épí­tők) mérkőzésen a KSC-verseny- ző öklözött szebben. Lakatos I. (KSC)—Balogh (Bp. Építők), Nagy Z. (KSC)—Prádel (Bp. Építők) mérkőzésen a budapesti fiú volt fölényben. Fekete (KSC)—Bodor (Bp. Építők). Ifjúságiak: Turupuli (KSC)—Mészáros (Bp. Építők), Mészáros (KSC)—Dudás (Bp Építők). • Kemény (jobbról) csak az els6 menetben volt ellenfele a hatal­masakat ütő Szabadosnak. Felnőttek: Orbán (KSC)—Erdei (Bp. Épí­tők) mérkőzésen a KSC verseny­zője volt jobb. A bemutató­mérkőzéseket Tóth Gy. vezette, s eredményt nem hirdettek. TOTÓ MAI MÍ SOR TELEVÍZIÓ 7.59: Tévétorna. (Ism.) (Színes) 8.05: Iskolatévé. Magyar iroda­lom (ált. isk. 7. o). 9.00: Énekeljünk együtt! 9.05: Környezetismeret (ált. isk. 4. o.). 10.05: Történelem (ált. isk 7. o.) 10.50: Aprók tánca (színes). Nép­táncműsor gyerekeknek. VI/5. rész: Széki táncok. 11.05: Történelem (ált. isk. fi. o.). 12.05: Filmesztétika. 13.05: Iskolatévé. Magyar iroda­lom (ism.). 14.00: Énekeljünk együtt (ism.). J4.05: Történelem (ált. isk. 7. o.) (ism.) 14 55: Történelem (ált. isk. fi. o.) (ism.) ifi 43: Hírek. 16.50: Jerzy Polomski énekel (színes). Lengyel zenés film. 17.05: A Test folyó mentén (szí­nes) . Angol dokumentum­film (ism.). 17.55: „Egészségünkért !’* Az Egészségügyi Felvilágosító Központ műsora. 18.00: Csapajev-emlékműsor. 18.10: Mindenki iskolája. 7. Föld­rajz. 18.45: 3. Irodalom. (A február 2-1 adások 2. ism.) 19.15: Esti mese. 19.20: Tévétoma. (Színes) 19.30: Tv-híradó. 20.00: Nikolaj Pagogyin: Arisz­tokraták. vígjáték három felvonásban. A Thália Színház előadása, felvétel­ről. (18 éven felülieknek!) 20.45: Az előadásról jutott eszem­be. Dr. Váradi György műsora. 2. MOSOK: 20.00: Hosszú út a hírnévig. Do­kumentumfilm. 20.45: Hat húron pendülünk. Gi­táriskola kezdőknek — 15. 21.00: Tv-hírádó 2. 21.20: Statárium. Csehszlovák film. (16 éven felülieknek!) KOSSUTH 8.27: Vendégünk volt. Az agy­kutatás újdonságairól. Lajtha Ábel professzorral a New York-i Agykutató Intézet igazgatójával be­szélget Eke Károly. 8.57: Zenekari muzsika. 10.05: Iskolarádió. 10.35: Capua: A cigánylány. 11.20: Kodály: Triószerenád. 11.40: Molnár Géza Villa Tahi­ban című regényének rádióváltozata. 12.35: Melódiakoktél. Közben: 13.10: Törvénykönyv. 13.52: Hegedűs Géza Vergilius ifjúsága című regénye rá­dióra alkalmazva. II. 14.50: Éneklő Ifjúság. 15.10: Magyar szerzők műveiből. 15.44: Magyarán szólva ... 16.05: Harsan a kürtszó! 16.33: Bányászdalok — sum- másdalok. 16.50: Fúvószene. 17.07: Központ és periféria. 18.00: A Szabó család. 19.15: Maria Callas és Beniami­no Gigli hangversenye San Remóban. 20.01: Külpolitikai dokumen­tumműsor. 20.31: Zenekari muzsika. 21.05: Kilátó. 22.20: Népi muzsika. 22.50: Meditáció. 23.00: Yehudi Menuhin hegedül, Kenter Lajos zongorázik. 0.10: Pető István táncdalaiból. PETŐFI 8.05: Az MRT énekkara énekel. 8.20: Tíz perc külpolitika. 8.33: Verbunkosok,, nóták. 9.15: Szemforgatás nélkül. 9.25: Orvosi tanácsok. 9.33: Derűre is derű. 10.00: A zene hullámhosszán. 11.55: Látószög. 12.00: Részletek z,enés játékok­ból. Mac Dermot: A haj. 12.33: Arcképek az orosz irodalomból. 12.50: Zongoramuzsika. 13.25: Növénykedvelők ötperce. 13.33: Beszélni nehéz. 14.00: Kettőtől hatig. 18.00: Sanzonok. 18.33: Nemzetiségek zenéjéből. 18.56: Ravel: Bolero. 19.16: Televízió — esztétika — kultúra. 19.30: Csak fiataloknak! 20.33: Irodalmi kirándulások. 21.36: A Rádió Dalszínháza. 22.33: Tíz perc külpolitika. 3. MŰSOR 14.05: Zenekari muzsika. 16.03: Kapcsoljuk a 22-es stú­diót. 17.03: Thomas Bcecham opera- felvételeiből. 17.44: Liszt: Haláltánc. 18.05: Jean-Pierre Rámpái Bach-felvételeiböl. 18.50: IJ/sess/f elvételekből. 19.15: Iskolarádió. 19.33: Rádiószínház. 21.40: Zenekari muzsika. A TOTO e. HETI EREDMÉNYE 1. Bologna—Roma 2—0 1 2. Fiorentina—Napoli 2—1 1 3. Foggia—Verona 4—1 1 4. G*enoa—Torino 1—1 X 5. Lazio—Catanzaro 0—1 2 6. Perugia—Inter. 0—1 2 7. Ascoli—Cagliari 1—1 X 8. Avellino—Ternana 0—1 2 9. Catania—Brescia 1—1 X 10. Lanerossi—Como 2—0 1 11. Novara—Palermo 1—1 X 12. Rimini—Atalanta 0—0 X 13. Varese—Taranto -fr 0—0 X 14. Lecce—Samben. 1-0 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 6. heti totó fo­gadási héten 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. A nyeremények a nyereményílleték levonása után a kő­vetkezők : 12 találatos szelvény 40 darab, nye­reményük egyenként 55 326 forint. it találatos szelvény 717 darab, nye­reményük egyenként 1235 forint. A 10 találatos szelvények száma 5991 darab, nyereményük egyenként 222 forint. A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek. (MTI)