Petőfi Népe, 1976. december (31. évfolyam, 284-309. szám)

1976-12-21 / 301. szám

1976. december 21. • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT-SPORT • SPORT Csak a MEDOSZ nyert hazai pályán Kiskunhalasi MEDOSZ—Ceglédi VSE 3—1 (1—1) Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: Mi le. Kiskunhalas: Szabó — Földes, Tóth, Kocsis, Gulyás, Mészáros, Udvari II., Nagy (Perényi), Sző­ke, Agócs, Oláh. Edző: Virágh István. Cegléd: Fekete Gy. — Zsem­lye, Lendvai, Klein, Nagy Gy. (Eozsó), Zátonyi, Károly, Kábák, Fekete T., Darányi, Hegyi (Si­mon). Edző: Simonyi Ferenc. A 3. percben Mészáros 20 m lövése Fekete Gy.-ről kipattant, S a befutó Oláh elől mentettek a védők. Az 5. percben Agócs egy csellel becsapta Zátonyit. A 16- osról küldött lövését a kapus a bal felső sarokból ütötte ki. A 7. percben egy ceglédi szöglet után Fekete T. sem zavarta sen­ki, de fejese a kapu közepébe tartott, s Szabó hárított. A 10. percben Agócs beadását Udvari II. az ötösön rosszul találta el. A 13. percben Oláh távoli erős lövése suhant el a léc mellett. A 29. percben váratlanul a ven­dégek szereztek vezetést. Zsem­lye 35 m-ről a kapu elé ívelt. A labda Udvari II.-n irányt vál­toztatott, s Fekete T. zavartala­nul lőtt a kapuba. 0—1. A 35. percben Nagy futott el a bal szélen. Két játékost is ki­cselezett, majd az alapvonalról visszagurított, ám Lendvai men­tett Mészáros elől. A 38. perc­ben egyenlített a MEDOSZ. Mé­száros a kapu elé cselezte ma­gát, majd az ötös oldalvonalától lőtt, s labdája a lábak közt a hálóba jutott. 1—1. A 40. percben Udvari II. sza­badrúgása után a léc alá tartó labdát Fekete Gy. kiütötte. A szünet után a 47. percben Szőke beadását Agócs 2 méterről fejelte a léc fölé. Az 54. percben Mészáros beadását Oláh 3 m- ről (!), nagy erővel a kapu fölé bombázta. Az 55. percben Lend­vai a 16-oson belül lerántotta Perényit. A 11-est Agócs a ka­pu közepébe lőtte. 2—1. Az 59. percben Agócs szabad­rúgását ütötte ki a kapus. A 61. percben Fekete Gy. öklözése után Perényi az üres kapura fe­jelt, de a kapus felpattanva vé­dett. A 67. percben Oláh szög­lete után Perényi a kapufára fejelte a labdát. A 81. percben biztosította be győzelmét a ME­DOSZ. Udvari II. futott el a bal­szélen. Belőtt labdája a kapuson irányt változtatott, s Szőke nagy erővel lőtte a kapuba. 3—1. A 81. percben Lendvai hibá­zott ta félpályánál. Perényi egye­dül tört kapura, de gyengén lőtt, s a kapus lábbal mentett. A kellemes időben nagy küz­delmet vívott a két csapat. A Cegléd a mezőnyben egyenran­gú ellenfél volt, de a kapu előtt a halasi csatárok jobban felta­lálták magukat. Jók: Tóth, Gulyás, Mészáros, Szőke, illetve: Lendvai, Kábák, Fekete T. Árvái Mihály A gól után sem álltak be védekezni Jánoshalmi Spartacus—Vasas Láng 1—0 (0—0) Rozsnyay u. 200. néző, vezette: Horváth L. Jánoshalma: Csernák — Fad- di, Németh, Fenyvesi IV., Ma- ráczi, Angali, 'Urbán, Farkas, Gerber dr., Fenyvesi III., Hor­váth. Edző: Csongor János. Láng: Lesi — Szabó, Zalavári, Mihalovics, Ónodi, Tóth, Luda- ics (Mózner), Mészáros (Lesitz), Juhász, Gombos, Rozsnyói, Edző: Baksa Gyula. Csúszós talajú pályán a hazai csapat kezdte a mérkőzést, s Mészáros 20 méteres lövése ke­rülte el a kaput. A továbbiak­ban a Jánoshalma teljesen át­vette a játék irányítását és a nagyszerű formában játszó kö­zépályásai révén uralták az egész játékteret. A 7. percben Angeli bal sarokba tartó labdá­ját Lesi csak bravúrral hárítot­ta. A szögletet Maráczi magasan felugorva a kapufát érintve fe­jelte fölé. A 8. percben a kiugró Urbánt Ónodi kíméletlenül fel­rúgta, de csak figyelmeztetést kapott. A 9. percben az eset megismétlődött, de Ónodi to­vábbra is a pályán maradt. Tel­jesen beszorult a Láng s a lab­da állandóan a jánoshalmi lába­kon vándorolt. A 16. percben dr. Gerber Horváth adogatás után dr. Gerber lőtt, Lesi ismét védett. A 28. percben Zalavári szabadrúgását Csernák biztosan hárította. A 42. és a 43. percben Horváth majd dr. Gerber lövé­sét védte a kapus. A szünetben két játékost is cserélt a hazai gárda. Az 51. percben Gombos az 53. percben Rozsnyai lövését hárította Cser­nák. A kezdeti hazai rohamok után ismét a Jánoshalma jutott szóhoz. A 61. percben Angeli nagyszerű indításával Urbán hú­zott kapura, de Ónodi most is kíméletlenül terítette le. A 69. percben Faddi indította Urbánt, aki a keresztező Zalavárit be­csapva, 6 méterről a rövid sa­rokba lőtt, de Lesi óriási védés­sel tisztázott. A 75. percben) Mozner lépett ki a védők közül és a kifutó - Csernák iamellett a kapufát súrolva lőtt az oldalhá­lóba. Mint később kiderült ez volt az egyetlen gólhelyzetük a Láng-csatároknak. A 78. perc­ben Fenyvesi III. egy lövéscsel­lel becsapta Zalavárit és hatal­mas erővel lőtt a bal sarokba. 1—0. A gól után a Jánoshalma nem áll be védekezni, hanem tovább­ra is bátran kezdeményeztek. A 83. percben Fenyvesi III. be­csapta Szabó, majd a földön fekvő Mihalovics kézzel ütötte el lövésre lendülő lába elől a labdát. A játékvezető figyelmen kívül hagyta a történteket. A 86. percben Fenyvesi III. kever­te meg a bal oldali védelmet, az alapvonalról dr. Gerber csuka­fejessel a kapu jobb oldalába fejelt, de a partjelző lest jel­zett. A 88. percben Juhász távoli lévését védte Csernák. A jános­halmi csapat idei legjobb játé­kát nyújtotta. A kis gólkülönb­ség végeredmény nem tükrözi a két csapat közötti teljesítmény különbségét. jj A jánoshalmi játékosok egy­mást ihúlták félül, a' Láhg Vä.s'ä^ ból Lesi kapus nyújtott kiemel­kedő teljesítményt. Madarász Ferenc A KSC „elcserélte” a győzelmet Kecskeméti SC—Erzsébeti SMTK 2—2 (0—0) Kecskemét, 400 néző, Vezet­te: Nagy G. KSC: Bozóki — Losonczi, Ko­csis, Kecskés, Hájer, Vass, Os- kolás (Farkas), Szabó, Tánczos, Seres (Kozma), Vági, Edző: Kiss János. ESMTK: Lukács — Kovács, Kökény, Szilágyi, Forintos, Mol­nár, Druzsin, Kecskés, Fritz, Gyurováth (Bárányos), Geiger, (Steinbeiszer). Edző: Sinkovits Ferenc. A sáros, helyenként tócsákkal tarkított pályán a KSC lendüle­tes támadásaival indult a játék. Az 1. percben Vági 25 méterről küldött hatalmas lövését a léc alól tornászta ki az erzsébeti ka­pus. A 37. percben Oskolás ki­cselezte a védőjét, majd a szög­letzászló közeléből ívelt közép­re. A fejelni készülő Szabót Mol­nár kilökte a labda alól. A já­tékvezető 11-e-st adott, amit Lo­sonczi a jobb sarokra irányított, de Lukács egy gyors vetődéssel szögletre hárított. Szögletsoro­zat következett, s a harmadik után Vass lőtt élesen 10 méter­ről a jobb sarokra, de a kapus ezt is szögletre ütötte. Az 57. percben Kecskés ívelt előre. Sza­bó fejérül a kapus leütötte a labdát, ám éppen a berohanó Seres elé, aki az ötösről a háló­ba vágta. 1—0. A 65. percben Vági nagy lövé­se a kapufa tetején pattant meg. A 66. percben Tánczos bal olda­lán az alapvonalig vitte a lab­dát és beívelt. Szilágyi belenyúlt a labdába és felemelte, s a jó­kor érkező Seres a bal sarokba fejelte. 2—0. A KSC a 80. percben cserélt, s mint kiderült, ez döntően ha­tott a további eseményekre. A felforgatott csapat visszaesett, s az ESMTK, bár 80 percig alig jutottak a KSC kapuja közelébe, vérszemet kapott. A. 81. percben Fritz elfutott a jobbszélen, s a kiinduló Bozóki mellett a hosz- szú sarokba lőtt. 2—1. Egy peré múlva Farkas ugrott ki, de gyen­ge lövését a kapus megfogta. A 88. percben Molnár egészen há­tulról vitte fel egyedül a lab­dát, A védők csak a 16-os táján támadták meg, s ekkor nagy kavarodás támadt, s Bárányos, aki éppen akkor állt be csere­ként, a bal sarokba kotorta a labdát. 2—2. Furcsa, de nagyon tanulságos mérkőzés volt. A KSC a nehéz, sáros talajon is rengeteget küz­dött. Az első félidőben — a hely­zetek alapján — akár jelentős előnyt is szerezhettek volna, de még a 11-es is kimaradt. A má­sodik félidőben a fölény gólok­ban is megnyilvánult, majd a szerencsétlen cserék után rövid percek alatt a győzelemből majdnem vereség lett. Jók: Hájer, Seres, Oskolás, Vági, illetve: Lukács, Kökény, Fritz. Szabó Zoltán NB III. Délkeleti csoport 1. Szarvas 20 14 4 2 57-20 32 2. BTASK 20 12 5 3 34-17 29 3. Lehel SC 20 10 8 2 28-12 28 4. Szegedi D. 20 11 4 5 38-27 26 5. Gyula 20 9 6 5 35-23 24 6. Szabó SE 20 10 4 6 27-15 24 7. ESMTK 20 8 7 5 44-39 23 8. Jánoshalma 20 10 3 7 29-29 23 9. ÉGSZÖV 20 7 8 5 37-25 22 10. Kiskunhalas 20 7 7 6 35-38 21 11. KTE 20 7 6 7 28-26 20 12. Bem SE 20 0 2 10 27-29 18 13. KSC 20 7 4 9 30-35 18 14. ÉPGÉP 20 5 6 9 31-29 16 15. Láng 20 5 6 9 25-36 16 16. T.szentmiklós 20 6 3 11 19-28 15 17. Cegléd 20 6 2 12 25-40 14 18. N.-szénás 20 4 5 11 23-45 13 19. Szentes 20 3 3 14 22-47 9 20. SZVSE 20 3 3 14 20-54 9 Bem József—ÉGSZÖV 0—1 EPGÉP—Lehel SC (Jászberény) 0—3 Szegedi VSE—Gyulai SE 1—4 Szarvasi F. Sp—Nagysz. Tsz SK 2—0 Békéscs. TASK—Szentesi Vízmű 1—0 Szegedi Dózsa—Törökszentm. V. 1—0 ÖKÖLVÍVÁS ________________________________________________ A pontverseny győztese az SBTC Négynapos, kemény küzdelem után vasárnap a döntőkhöz ér­kezett a kecskeméti Városi Sport- csarnokban rendezett országos serdülő ökölvívó bajnokság. A verseny sok szempontból hozott érdekes tapasztalatokat. A szakmai kérdések összegezé­se természetesen nem a mi fel­adatunk, s átfogó értékelésre mi nem is vállalkozhatunk. Egyet azonban — csak így kapásból — mi is megjegyezhetünk. Nemhiá­ba volt itt sok neves szakember, régi válogatott az edzők közt, akik úgy látszik, tanultak az olimpiai tapasztalatokból. Ná­lunk is kezd meghonosodni az a harcos, rohamozó stílusú ököl­vívás, .amivel az olimpián a leg­több sikert aratták. Egyenlőre persze mindez a csiszolt, techni­kás ökölvívás rovására megy, de — mint mindent — ezt is tanul­ni, fejleszteni lehet és kell is. Az ökölvívás így látványosabb, s a szurkolók számára vonzóbb is. A kecskeméti verseny rendezői gondos előkészítő munkát végez­tek, de hamar kitűnt a tapasz­talatlanság hiánya. Hiányzott például egy másik szorító, s így bizony csütörtökön éjjel 11 óráig, s a többi napokon is fél 10-kor ért véget a küzdelem, ami ugye­bár. tekintettel arra, hogy ser­dülőkről van szó, nem a legjobb megoldás. A vasárnapi döntők is belenyúltak a délutánba, s így nem csoda, hogy az ünnepélyes eredményhirdetést alig néhá- nyan várták meg. Egy kis rugal­massággal, korábbi kezdéssel va­lamit segíteni lehetett volna a dolgokon. Mindez nem változtat azon, hogy az első ízben Kecskeméten rendezett országos serdülő ököl­vívó-bajnokság szép verseny, és jó küzdelem volt. Megyénk versenyzői ebben a nagy küzdelemben megállták a helyüket. A kecskeméti Lakatos Zoltán, a félegyházi Szabó Ist­ván bajnokságot nyert, s a ba­jai Hofbauer pedig harmadik lett. 1. KORCSOPORT (I960-AS SZÜ- IETÉSÜEK). DÖNTÖK. Papírsúly: Kálmán pgy. Petro- hai ellen. 3—2. Bajnok: Kálmán Miklós (Óz­di Kohász) edzője Szabó József. 2. Petrohai (KOMÉP), 3. Vidák (SBTC) és Babrányi (Szekszárdi Dózsa). Légsúly: bajnok: Oláh Árpád (CS- Autó) edzpje Fehér Mihály. 2. Daka (ÉVIG), 3. Tóth (Bakta- lörántháza). Harmatsúly: Orosi pgy. Or- mándi ellen. 4—1. Bajnok: Orosi János (Honvéd) edzője Bakonyi Nándor, 2. Or- mándi (Nagykanizsai VTE), 3. Bada (SBTC) és Balogh (Bp. Épí­tők). Pehelysúly: Botos pgy. Fland- ler ellen. 5—0. Bajnok: Botos Tibor (SBTC) edzője Pintér János, 2 .Flandler (ZTE), 3. Hofbauer (Bajai SK) és Lakatos (Dunaújvárosi Vasbe­ton SK). Könnyűsúly: Kalányos pgy. Barócsi (Törökszentmiklós) el­len. 4—1. Bajnok: Kalányos Sándor (Komlói Bányász) edzője Dobosi János, 2. Barócsi (Törökszentmik­lós), 3. Döbrentei (Oroszlányi B.) és Szabó (Szekszárdi Dózsa). Kisváltósúly: Gertner pgy. Bu­dai ellen. 5—0. Bajnok: Gertner József (Veszp­rémi Dózsa) edzője Kindler Pál, 2. Budai (Soproni KSE), 3. Bárdi (Honvéd) és Horváth (Komlói B). Váltósúly: Ragán pgy. Farkas ellen. 3—2. Bajnok: Ragán Attila (Pécsi VSK) edzője Horváth Géza, 2. Farkas (Mezőtúri AFC) 3. Borsodi (Honvéd) és Varga (Kisvárdai Vasas). Nagy váltósúly: Csjeí pgy. Né­meth ellen. 5—0. Bajnok: Csjef Imre (Ü. Dó­zsa) edzője Varga Ferenc, 2. Németh (Tatabányai B.), 3. Ma- róczi (SZIM Vasas) és Balogh (Soproni KSE). Középsúly: Szeile pgy. Magos ellen. 5—0. Bajnok: Szeile István (Csepel) edzője Szabó Pál, 2. Magos (Óz­di K.), 3. Danyi (Honvéd) és Galambos (FTC). Nagyközépsúly: Csépányi pgy. Keresztesi ellen. 5—0. Bajnok: Csépányi István (Bor­sodi B.) edzője Simon László, 2. Keresztesi (Kaposvári Dózsa), 3. Sándor (Nyíregyházi VSC) és Juhász (Honvéd). Félnehézsúly: Szöllősi az I. m. df. Komódi ellen. Bajnok: Szöllősi Tamás (Pé­csi VSK) edzője Horváth Géza. 2. Komodi (Debreceni Sí), 3. Szabó (Bp. Építők) és Perez (Ta­tabányai B.). Nehézsúly: Alvics I. m. df. Papp ellen. Bajnok: Alvics Gyula (Pécsi VSK) edzője Horváth Géza, 2. Papp (Gyulai SE), 3. Kisin (KSI) és Magyari (Szekszárdi Dózsa). II. KORCSOPORT (1961—62-ES SZÜLETÉSŰEK). DÖNTÖK. Kispapír súly: Csuti pgy. Ju­hász ellen. 3—2. Bajnok: Csuti Pál. (Cs. Autó) edzője Fehér Mihály, 2. Juhász (Ü. Dózsa), 3. Komló (Baktaló- rántháza) és Bihari (Szekszárdi Dózsa). Papírsúly: Pintye pgy. Varga ellen. 3—2. Bajnok: Pintye Csaba (Kisvár­dai Vasas) edzője Varga Áron, 2. Varga (Mezőtúri AFC), 3. Mé­száros (Bp. Építők) és Kiss (Cs. Autó). Légsúly: Lakatos pgy. Fodor ellen. 5—0. Bajnok: Lakatos Zoltán (Kecs­keméti SC) edzője Oláh Gyula, 2. Fodor (Bp. Építők), 3. Lakatos (ZTE) és Volmann (Dunaújváro­si Vasbeton SK). Harmatsúly: Puskás pgy. Ré­vai ellen. 5—0. Bajnok: Puskás Tibor (KSI) edzője Füzessy Zoltán, 2. Révai (SBTC), 3. Kövér (KSI) és Csjef Z. (Ú. Dózsa). Pehelysúly: Kalmár ellen Bódi a II. m. fa. Bajnok: Kalmár László (Deb­receni Sí) edzője Kovács And­rás. 2. Bódi (Honvéd), 3. Váradi (Nyíregyházi VSC) és Kállai (FTC). Könnyűsúly: Farkas pgy. Kot­tán ellen. 5—0. Bajnok: Farkas Sándor (SBTC) edzője Pintér János, 2. Kottán (Keszthelyi Haladás), 3. Hódosi (Tatabányai B.) és Bernáth (Va­sas). Kisváltósúly: Maróti pgy. Gu­lyás ellen. 5—0, Bajnok: Maróti János (ÉVIG) edzője Wallenhoffer Zoltán, 2. Gulyás (Honvéd), 3. Németh (Ta­tabányai B.) és Szabó (Oroszlányi B.). Váltósúly: Füzessy pgy. Ba­logh ellen. 3—2. Ez volt a nap legszebb mérkőzése. Bajnok: Füzessy Zoltán (KSI) edzője Füzessy Zoltán, 2. Balogh (Ü. 1 Dózsa), 3. Bácskái (Hon­véd) és Borsos (Soproni KSE), Nagyváltósúly: Molnár pgy. Hranek (SBTC) ellen. 5—0. Bajnok: Molnár Tibor (Orosz­lányi Bányász) edzője Tóth László, 2. Hranek (SBTC), 3. Raf­fael (Tatabányai B.) és Hogál (KSI). Középsúly: Virágh ellen Oláht a II. m. sérülés miatt leléptet­Bajnok Virágh László (KSI) edzője Füzessy Zoltán, 2. Oláh (SBTC), 3. Sípos (Egri Vasas) és Szakáll (Győri Dózsa). Nagyközépsúly: Szabó pgy. Lovass ellen. 4—1. Bajnok: Szabó István (Honvéd Kun B. SE) edzője Tóth György, 2. Lovass (Szolnoki MTE), 3. Szé­les (Chinoin SE). P élnehézsúly: Diviki ellen Pus­ka az I. m. fa. Bajnök: Diviki Dániel (Bp. Épí­tők) edzője Szabó Ferenc, 2. Gé- mesi (Nyíregyházi VSE), 3. Pus­ka (KSI). Nehézsúly: Ormai pgy. Kiss ellen. 3—2. Bajnok: Ormai János (Tatabá­nyai B.) edzője Csiszár László, 2. Kiss (Kisvárdai Vasas), 3. Arti (Honvéd) és Major (FTC). A serdülő bajnokság összetett pontversenye: 1. Salgótarjáni BTC 21 pont, 2. Központi Sport­iskola 19, 3. Bp. Honvéd 17, 4. Pécsi VSK 15 pont. Merényi Béla Lelkes játékával győzött a KTE Kecskeméti TE—Honvéd Szabó L. SE 1—0 (1—0) Mezőtúr, 500 néző, Vezette; Győri. KTE: Nagy E. — Laki, Nagy J., Virágh, Szabó, Csordás, Por- handa, Zubornyák, Dobó (Néme- di), Franczkó (Kovács), Nagyhe- gyesi. Edző: Bánáti Rezső. Szabó L. SE: Hegedűs — Ara­nyosi, Dinya, Csicsely, Papp, Nagy, Kléninger (Dávid), Gu­lyás, Czirnák, Bácskái, Kap­csuk, (Magyar). Edző: Bencsik Gyula. Sáros, nehéz talajú pályán ját­szották a mérkőzést. A 9. perc­ben Dobó lövése után a kapus hárította a sáros talajon meg­csúszott labdát. A 14. percben Nagy E. védett bravúrosan szög­letre. A gj'ors ellentámadás köz­ben Porhandát buktatták. Franczkó 25 m-es szabadrúgása a jobb felső sarokba zúdult. 1—0. A KTE ezután is sokkal job­ban alkalmazkodott a nehéz ta­lajhoz. A 25. percben Dobó lőtt biztos gólhelyzetből mellé. Egy perc múlva Dobó lövése a vé­dőkről Zubornyák elé pattant, aki 6 méterről lőtt, de ez a lö­vés is elakadt a védőkben. A szünet után Zubornyák elől tisz­tázott a kapus kivetődéssel. A KTE középpályás sora. Porhan- dával az élén nagyon jól ját­szott, s a KTE védelme is szi­lárdan állt a lábán. A 65. perc­ben Zubornyák és a kapus raj­tolt egyidőben a labdáért. A ka­pus elesett, s így a labda a KTE-csatár birtokába került, ám balszerencséjére éppen a kapus­ba rúgta. A 75. percben Por- handa ,szögletét Zubornyák a kapu fölé fejelte. A 80. percben Hegedűs kidobása éppen Kovács­hoz pattant, aki azonban nem mert az üres kapura emelni, ha­nem Zubornyákhoz adott, s a védők felszabadítottak. A 85. percben Porhanda lövése is Kovács elé pattant, aki most is hibázott, s a kapust találta telibe. Az utolsó percekben szögletet ért el a hazai csapat, de már nem tudtak egyenlíteni. A végig fegyelmezetten és sokkal lelke­sebben játszó KTE megérdemel­ten győzött. A kecskemétiek job­ban bírták a nehéz talajon fo­lyó kemény sárdagasztást, s kul­turáltabb játékukkal, küzdeni tudásukkal múlták felül a sokat körülményeskedő hazai csapatot. Jók: Porhanda — a mezőny legjobbja — Nagy J., Szabó, Csordás, Virágh, Nagyhegyesi, illetve: Hegedűs. Czirnák, Di- rya. Berki Zoltán Az NB II. állása 1. PMSC 20 11 7 2 43-16 29 2. Szfv. MÁV 20 10 7 3 35-26 27 3. Eger 20 10 4 6 40-35 24 4. V. Izzó 20 9 5 6 38-29 23 5. SZMTE 20 11 1 8 39-31 23 6. Debrecen 20 9 4 7 28-23 22 7. MÁV D. 20 10 2 8 35-34 22 8. Szekszárd 20 8 6 6 25-27 22 9. Budafok 20 9 3 8 53-41 21 10. BVSC 20 6 9 5 36-30 21 11. Kanizsa 20 7 6 7 29-30 20 12. Volán 20 6 7 7 30-27 19 13. KKFSE 20 8 3 9 33-32 19 14. Komló 20 7 5 8 20-23 19 15. Ganz-M. 20 7 5 8 31-36 19 16. Fűzfő 20 7 5 8 25-33 19 17. Özd 20 5 5 10 24-34 15 18. Várpalota 20 4 6 10 20-28 14 19. Szóin. MÁV 20 3 6 11 15-30 12 20. Oroszlány 20 2 6 12 17-51 10 MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 17.03: Hírek. 17.15: Sakk-matt. 17.35: Egy nyugalmazott megye- székhely megtalálja helyét — riportfilm. 18.10: Mindenki iskolája. (A de­cember 15-1 adások 2. Is­métlése 1) 7. Fizika. Egy­szerű gépek. 18.40: Reklámmflsor. 18.45: 2. Irodalom. „Vallomás a szerelemről”. 19.15: Esti mese. 19.20: Tévétorna. (Színes) 19.30: Tv-hlradó. 20.00: Fórum. A műsor témája a nemzetközi élet, a külpoli­tika. 21.30: Szovjetunió—Csehszlová­kia (színes). Jégkorong­mérkőzés az Izvesztyija Kupáért. Közvetítés Moszk­vából. felvételről. 22.05: Közben: Tv-hlradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Hat húron pendűlűnk. Gi­táriskola kezdőknek — 8. rész. 20.15: Mexikói pillanatok (színes) Rövidfilmsorozat. VII. rész: Taxco és Acapulco. 20.45: Osbogbói mflvésztelep. (Színes) Rövidfllm (ism). 21.15: Tv-hlradó 2. 21.35: Régi betlehemezés András- falván (színes). Gyűjtötte: Sebestyén Adám András- falván 1935-ben. KOSSUTH 8.27: A változó világkép. 8.57: Magyar előadóművészek felvételeiből. Kovács Ló­ránt fuvolázik, Nemes Ka­talin zongorázik. 10.05: Robi, Tóbi és a Töfröcsó. Fantasztikus rádiójáték gyermekeknek — II. rész. 10.37: Leoncavallo: Bajazzók. Kétfelvonásos opera. 12.35: Melódiakoktél. Közben: 13.10: Törvénykönyv. 13.25: A Melódiakoktél folytatá­sa, 14.04: Ezeregy délután (ism.) 14.50: Éneklő Ifjúság. 15.10: Barokk muzsika. 15.44: Magyarán szólva . . . 16.05: Harsan a kürtszó! 16.35: Népdalkórusok, népi hang­szerszólók. 17.07: Fiatalok Stódiója. 17.30: Bartók-művek. 18 00: a Szabó család. 10.15: Beethoven összes szimfó­niái. Arturo Toscanini ve­zényli az NBC szimfónikus zenekarát 20.15: Gazdasági minifórum a könnyűiparról. 20.45: Gulyás László: Békési es­ték. 21.05: Húszas stúdió. 22.20: Lemezmúzeumt. 23.15: Verbunkosok, nóták, o.io: Operarészletek: Spohr: Jessonda. PETŐFI 8.05: Romantikus kórusok. 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.) 8.33: Daljátékokból. 9.33: Mindenki könyvtára. 10.04: A zene hullámhosszán. 12.00: Nóták. 12.33: Emlékezés Alekszandr Fa- gyejevre. 12.50: Hangszerszólók. 13.33: Breitner Tamás Arma Pál műveiből vezényel. 14.00: Kettőtől hatig... 18.00: Keringők fúvószenekarra. 18.10: Barangolás régi hangleme­zek között. 18.33: Nóták. Nyári Károly népi zenekara játszik, Endrédi Mimi és Csőr József éne­kel. 19.15: A politikai irodalom új könyveiről. 19.30: Csak fiataloknak. 20.33: Az özvegy Karnyóné, s a két szeleburdiak. Csoko­nai Vitéz Mihály vígjátéka. 21.59: Operettrészletek. Szirmai Albert: Mágnás Miska. 22.33: Tíz perc külpolitika. 22.43: Horváth Jenő szerzemé­nyeiből. 23.15: Orosz muzsika. 3. MŰSOR 14.05: Zenekari muzsika. Közben: 15.00: Magyar Irodalmi Arckép- csarnok. 15.20: A Zenekari muzsika foly­tatása. 16.03: Operarészletek. Weber: Abu Hasszán. 16.30: Harminc perc alatt a Föld körül. 17.00: Századunk zenéjéből. 18.00: A világgazdaság hírei. 18.05: Közkívánatra! 20.16: Mozart: A varázsfuvola. Kétfelvonásos opera. Közben: 21.27: Világlíra. 21.42: Az operaközvetítés folytatása. TOTÓ 1. SZMTE— DVSC 2 1—2 2. N.-kanizsa—Szív. M. 1 4—0 3. Oroszlány—BVSC 1 3-2 4. özd—Budafok 1 2—1 5. Volán—Szekszárd X 1—1 6. Hatvan—Nagybátony X 1—1 7. Papp J.—Kazincb. X 3-3 8. Rudabánya—Nyíregyháza X 1-1 9. Borsodi B—Balassagyarmat 1 1-0 10. Bologna—Juventus 2 0—1 11. Foggia—Milan 1 2—1 12. Genoa—Lazio 1 3-1 13. Inter—Napoli +1 1 3—2 14. Novara—Lanerossi 2 1-2 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint az X. fogadási hé­ten 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. A nyeremények a nyere­ményilleték levonása után a követke­zők: 12 találatos szelvény 19 db, nye­reményük egyenként 92 401 forint. 11 találatos szelvény 369 db. nyeremé­nyük egyenként 1903 forint. A 10 ta- lálatos szelvények száma 3045 db. nye­reményük egyenként 346 forint. A kö­zölt adatok tájékoztató jellegűek. (MTI)