Petőfi Népe, 1976. november (31. évfolyam, 259-283. szám)

1976-11-23 / 277. szám

1916. november 23. • PETŐFI NÉPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Bp. Honvéd—SBTC 3—0 (2—0) Salgótarján, 6000 néző, Vezet­te: Halás2. A Bányász nagyon gyengén, a Honvéd pedig feltűnően frissen játszott. Góllövők: Pintér, Pál, Weimpert. MTK-VM—Csepel 2—1 (1-1) Hungária krt. 2000 néző. Ve­zette: Mohácsi. A Csepel nagy erőfeszítést tett a pontszerzés érdekében, sa vezetést is megszerezték. A szü­net után az MTK-VM már job­ban játszott, a Csepel pedig vlsz- szaesett. Góllövők: Kiss, Siklósi, illetve: Branikovits. Vasas—Dunaújvárosi Kohász 3—2 (1—1) Dunaújváros, 6000 néző. Vezet­te: Tompa. Hazai vezetés után a Vasas nagy lendülettel támadott, s a lendületes, gyors játék meghozta aa eredményt. Góllövők: Váradl, Gass, Török, illetve: Engelbercht, Mártha. ZTE—Haladás 0—0 Zalaegerszeg, 8000 néző. Ve­zette: Somlai. Nagy csatát vívott a két csa­pat. A ZTE támadott, a Haladás jól védekezett. Ferencváros—Kaposvári Rákóczi 2—0 (2—0) Üllői út. 10 000 néző. Vezette: Tátrai. Az első félidőben, fergeteges rohamokkal szerzett kétgólos előnyt az FTC. A szünet után a Ferencváros engedett az iramból. Góllövők: Onhausz.' Vad. Dorogi AC—Videoton 1—1 (1—0) Székesfehérvár, 4000 néző. Ve­zette: Nagy B. Péntek már a 3. percben a Do­rognak szerzett vezetést. Ezt kö­vetően a Videoton kihagyott egy 11-est, s a végén csak a 82. perc­ben sikerült az egyenlítés. Góllö­vők: Péntek, Szalmásy. Diósgyőr—SZEOL 2—1 (2—0) Diósgyőr, 5000 néző. Vezette: Jaczina. A Diósgyőr a 16. percben már 2—0 arányban vezetett, s a má­sodik félidő nagy részében vé­dekezésre kényszerült. Góllövők: Fekete, Váradi. illetve: Szántó (öngól). Ű Dózsa—Békéscsaba 6—1 (3—1) Űjpest, 4000 néző. Vezette: Há­mori. Látványos játékkal nyert a Dózsa, bár néhány gólban a csa­bai kapus is alaposan benne volt. Góllövők: Fekete 3, Tóth A„ Pa- róczai (öngól). Sarlós, illetve: Vágási. Rába ETO—Tatabányai Bányász 5—1 (1—0) Győr, 3000 néző. Vezette: Kúti. A második félidőben szétesett a Tatabánya védelme. Góllövők: Vass (öngól), Mile 2, Szokolai, Somogyi, illetve: Halász 11-es- ből. Az NB I. állása 1. O. Dózsa 2. FTC 3. Vasas 4. Bp. Honvéd 9. Haladás 6. Videoton 7. ZTE 9. Tatabánya 9. B.-csaba 10. DVTK 11. Rába ETO 12. MTK VM 13. Kaposvár 14. D. Kohász 13. SZEOL 16. SBTC 17. Csepel 18. Dorog Az NB 1. Szív. MÁV 2. PMSC 3. Budafok 4. Izzó 9. BVSC 8. SZMTE 7. Szekszárd 8. Eger 8. Debrecen 10. Volán 11. M. DAC 12. Oanz-M. 13. KKFSE 14. Kanizsa 19. Komló 16. Fűzfő 17. Várpalota 18. Szóin. MÁV 10. Ózd 20. Oroszlány 15 12 1 2 48-10 25 19 10 4 1 39-13 24 15 10 1 4 43-22 21 15 9 2 4 21-18 20 19 8 3 4 26-10 19 15 7 2 6 34-23 18 15 8 4 5 20-16 16 15 7 1 7 22-29 15 15 5 5 5 20-23 15 15 7 1 7 17-24 15 15 6 2 7 20-22 14 15 6 1 8 21-24 13 15 4 4 7 17-21 12 15 4 3 8 20-27 11 15 3 5 7 13-31 11 15 4 1 10 22-41 0 15 2 4 9 13-26 8 15 1 4 10 8-33 6 II. állása 16 8 6 2 28-19 22 16 7 7 2 29-13 21 18 0 2 5 46-30 20 16 9 2 5 33-23 20 16 0 7 3 31-23 19 16 9 1 6 34-26 19 16 8 3 5 19-20 19 16 7 4 5 34-29 18 16 a 2 6 24-10 10 16 8 6 5 26-21 16 16 7 2 7 28-30 16 16 8 4 6 23-26 16 16 6 3 7 29-24 10 16 5 5 8 20-25 15 18 0 4 7 15-19 14 10 5 4 7 18-23 14 18 4 3 9 18-23 11 16 3 4 9 12-24 10 18 3 3 10 18-30 9 16 1 S 0 13-42 0 Volán SC—Vasas Izzó 1—j Egri Dózsa—Nagyk. Olajbányász 1—1 BVSC—Szóin. MÁV 1-1 Komlói Bányász—Ganz-MAVÁG 1—0 MÁV Előre—MÁV DAC 4—1 Szolnoki MTE—Ózd 3—1 Fűzfő—Várpalotai Bányász 2—1 Debreceni VSC—Kossuth KFSE 0—1 Szekszárdi Dózsa—Pécsi MSC 1—1 Budafok—Oroszlány 8—1 SPORT* SPOR T - SPORT A Jánoshalma állt közelebb a győzelemhez Kecskeméti SC—Jánoshalma 1—1 (1—0) Jánoshalma, 700 néző. Vezette: Futó. KSC: Bozóki — Losonczi, Ku- rucsai, Érsek, Hájer, Tánczos (Farkas), Seres (Kozma), Vági Oskolás, Szabó, Kutast. Edző: Kiss János. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Maráczi, Fenyvesi IV., Farkas, Angeli, Ádám, Urbán, Gerber dr., Fenyvesi III. Edző: Csongor János. Mély talajú pálya fogadta a megyei rangadó résztvevőit. Az első 10 percben változatos játék folyt, különösebb esemény nél­kül. Az első komolyabb lövést Angeli küldte kapura a 10. perc­ben és Bozóki szépen védte. A 15. percben Szabó lőtt távolról, de rossz volt az irányzéka. A 17. percben az előretörő Hájer cé­lozta meg Csernák kapuját, s a kapus jó érzékkel tenyerelte szögletre a labdát. Három perc múlva Farkas lövése pattant szögletre a tömörülő védőkről. A 27. percben Kutasi ugrott ki a védők közül, s lövését Csernák bravúrral hárította, majd Gerber dr. került nagy helyzetbe, s a KSC kapusa tolta szögletre a lö­vését. A 36. percben Angeli indított hosszan. Farkas középre fejelte a labdát, s Gerber dr. a hálóba fejelte. A játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást a gól helyett. A következő percben Tánczos ve­zette rá a labdát a hazai védők­re. Ügyes cselekkel tisztára ját­szotta magát és a kapu bal ol­dalába lőtt. 1—0. A 4. percben Ádám labdáját hárította Bozóki. A fordulás után beszorult a KSC. Farkas adott be balról, s Bozóki elvétette a labdát, de az kicsúszott a kapufa mellett. Az 54. percben Angeli vitte fel a labdát, s egy ritmusváltással helyzetbe is került, de kisodró­dott, s Bozóki védett. A 78. perc­ben Fenyvesi III. lövése szállt mellé. A 81. percben Gerber dr. emelt középre, s Urbán a hálóba fejelt, de les miatt érvénytelen volt a gól. A 83. percben kava­rodás támadt a KSC 16-osánál. Gerber dr. most is középre emelt, s Urbán fejéről a labda a léc alá vágódott. 1—1. Az utolsó percekre teljesen be­szorult a KSC, s csak védekezett. Az első félidő változatos játé­kot, és kecskeméti vezetést ho­zott. A fordulás után viszont teljesen a Jánoshalma irányított, s a győzelmet Is megszerezhette volna. Jók: Kurucsai, Hájer, Oskolás, illetve Maráczi, Far­kas. Angeli. Madarász Ferenc Jó játékkal győzött a KTE Kecskeméti TE—Nagyszénási TSZ SK 3—0 (2—0) Kecskemét, Széktói pálya, 800 néző. Vezette: Hoffer. KTE: Nagy E. — Görbe, Gyor­sa. Nagy J., Szabó, Csordás, Por- handa, Virágh (Laki), Zubor- nyák. Dobó (Miklós), Nagyhegye­st. Edző: Bánáti Rezső. Nagyszénás: Frák — Szallai (Radics), Kókai, Verbőczi, Záb- rák (Szűcs), Cseh, Nagy II., Lin- ka II., Linka I., Nagy I., Tisza. Edző: Burázs György. Az első öt percben kiegyensú­lyozott játék folyt, majd a KTE lendült támadásba. A 8. percben a partjelző vagy 3 m-es lesről elengedte Virágot, s Kókai az utoLi só pillanatban szögletre szerelte. A 12. percben Porhanda a sa­rokzászló közeléből csavarta be a szabadrúgást. A labda kiper­dült Frák kezéből, s a gólvonalon álló Zubornyáknak csak a lábát kellett odatenni, hogy a hálóba juttassa. 1—0. ^ ...........­A 16. percben 16 m-es sza­badrúgáshoz jutottak a vendégek. Nagy I. éles lövése a sortat mel­lett a bal sarok fölé jutott. A 18. percben Nagyhegyesi lö­vését ütötte ki a kapus. A KTE- rohamok következtek, s a 23. percben Porhanda 22 m-es sza­badrúgását védte a kapus. A 28. percben is Porhanda ívelt be sza­badrúgást az alapvonal közelé­ből, de a védelem mentett. Köz­ben a partjelző néhány tévedése borzolta az idegeket, s ez végül az egyébként kitűnően bíráskodó Hoffer játékvezetőt is belesodor­ta néhány hibás ítéletbe, de na­gyobb baj szerencsére nem tör­tént, bár két alkalommal így gól­helyzetben állította meg a KTE- csatárokat. A 44. percben Zubornyák ka­pott hosszú labdát a jobb szélen. A 16-oson belül járt, s kicselez­te Kókalt, aki erre elhúzta a csatár lábát. A játékvezető 11-est .jÄHntSHi*íV.#U v» O 1. -1 * J • Az első KTE-gól pillanata. A befutó Zubornyák csak a lábát tette oda. (Batvczik’István felvétele;)- -->• «-a-»« - «•!>•>», „'...hvi ,;, ítélt, amit Porhanda élesen a bal sarokba küldött. 2—0. Újrakez­désre nem volt idő. A szünet után az 59. percben Zubornyák üresen kapta a lab­dát a balösszekötő helyén. Akár be is sétálhatott volna a kapuba, de helyette kapkodva, csúnyán mellé rúgta. A 61. percben Zubor­nyák az alapvonalig futott, be­adása Dobóról a kapus kezébe pattant. A 66. percben Porhanda meredek labdával ugratta ki Zu- bornyákot. A kapus kifutott, s Zubornyák nehéz szögből ponto­san a hosszú sarokba emelte a labdát. 3—0. A 75. percben három szöglet jelezte a KTE fölényét. A har­madik után az előrehúzódó Nagy J. fejéről élesen vágódott a lab­da a jobb alsó kapufa mellett az alapvonalon túlra. A 79. percben Nagy E. 20 m-re a kaputól ki­futva lábbal mentett, de a gyor­san elvégzett bedobás után Linka II. a még üres kapura lőtt. A labda Gyorsa lábán felpattant, s az éppen visszaérkező kapus ke­zébe hullott. A 85. percben Nagy­hegyesi belőtt labdája a kapu előtt abszolút gólhelyzetben ta­lálta Miklóst, aki azonban a lö­vés pillanatában elesett. A KTE minden játékosa el­szántan küzdött, s így — bár az igazán nagy helyzetek kimarad­tak — a csapat biztosan győzött. A nagyszénási csapat is többet mutatott a vártnál, s igy eléggé jó mérkőzést láthattunk. Jók: Szabó, Porhanda, Zubornyák, il­letve Kókai, Verbőczi, Tisza. Merényi Béla Döntetlent érdemelt volna a MEDOSZ Szegedi Dózsa—Kiskunhalasi MEDOSZ 2—1 (0—0) Szeged, 800 néző, vezette: Győ­ri. Szeged: Pozsár — Zöldi, Bíró, Magyar, Emődi dr., Pécsik, Pi- picz, Csömör, Szeghalmi, Veres (Szamosszegi), Nagy (Nyári). Ed­ző: Reményűi László dr. Kiskunhalas: Szabó — Kiss R., Tóth, Kocsis, Gulyás, Mészáros, Oláh, Szőke (Udvari II.), Karsai, Sörös, Agócs (Halász). Edző: Vi­rág István. A MEDOSZ kezdett jobban, s Agócs 16 méteres lövése alig suhant el a léc mellett. A 10. percben Karsai ellökte Emődi dr.-t gólhelyzetben, de a játék­vezető — meglepetésre — kifelé ítélt szabadrúgást. A 17. percben Szabó remek vetődéssel tisztázott Pipicz elől, majd egy perc múl­va Pécsik nagy erejű szabadrú­gását hárította. A 26. percben Szeghalmi pergetett labdája alig ment el a kapufa felett. Válta­kozó, kemény összecsapásokkal tarkított volt a mérkőzés. A 33. percben Magyar közeli fejesét mentette a kiskunhalasi kapus, majd a 41. pecben Magyar 11-esét védte ki a remek formában védő Szabó. Szünet után az 53. percben vezetéshez jutott a Dózsa. Ma­gyar 18 méterről lőtt szabadrú­gása a jobb felső sarokba vágó­dott. 1—0. Az 57. percben egyen­lített a MEDOSZ. Ekkor Karsai átcdásából Agócs vette be Pozsár kapuját. 1—1. Ezután jó ideig a két 16-os között folyt a játék. A 75. percben Pipicz váratlan lö­vése a bal sarokba vágódott a meglepett kiskunhalasi kapus mellett. 2—1. Az utolsó 10 perc MEDOSZ-fölényben telt el. A 82. percben a MEDOSZ-ba csereként beállt Halászt Zöldi valósággal leütötte a 16-oson belül, de a já­tékvezető nem látott okot a köz- beavatkozásra. A 85. percben egyenlítési alkalom nyílt Oláh előtt, de a játékos az oldalháló­ba talált. A MEDOSZ jól játszott veresé­ge ellenére is, de ezúttal nem­csak az ellenféllel kellett meg­küzdenie. Jók: Szabó, Kocsis, Gulyás, Karsai. Szalai László Az NB III. Délkeleti csoport állása 1. Szarvas 16 11 3 2 43-18 29 2. BTASK 16 10 4 2 29-13 24 3. Szabó SE 16 10 3 3 25-10 23 4. Szegedi D; 18 8 4 4 32-23 20 5. Lehel SC 16 6 8 2 17-10 20 6. ESMTK 18 7 5 4 34-29 19 7. Gyula 16 7 4 5 20-21 18 8. Kiskunhalas 16 6 5 5 30-28 17 9. KSC 16 7 3 6 28-29 17 10. EGSZOV 16 5 6 5 28-21 10 11. Jánoshalma 16 6 3 7 22-28 15 12. ÉPGÉP 16 5 4 7 28-20 14 13. KTE 16 4 6 6 22-21 14 14. Láng 16 5 4 7 24-33 14 15. Bem SE 16 6 1 0 22-25 13 16. T.-szentm; 16 5 3 8 11-19 IS 17. Cegléd 16 5 1 10 18-30 11 18. N.-szénás 16 4 3 9 20-39 11 19. SZVSE 16 3 3 10 17-42 9 20. Szentes 16 2 3 11 18-38 7 Erzsébeti Sp. MTK­-Ceglédi VSE 3—1 B.csabai TASK—Szarvasi F. Sp. 1—1 Láng vasas—Szegedi VSE 6—0 Honvéd Bem J. SE—ÉPGÉP 3—0 Honvéd Szabó L. SE—ÉGSZOV M. 1—0 Gyulai SE—Szentesi Vízmű 1—1 Lehel SC—T.szentm. Vasas 2—0 Ma este tartják a Világkupa-mérkőzést Münchenben A nemzetközi labdarúgó-életben 1960-tól számolják az úgynevezett Vi­lágkupa-mérkőzéseket, amelyeken az európai és a dél-amerlkal bajnok­együttes mérkőzött meg a kontinen­tális elsőségért. De törés következett be a sorozatban, hiszen 1971 és 1973- ban az akkor BEK-győztes Ajak Amsterdam, majd 1974-ben és 1979-ben a Bayern München nem vállalta a dél-amerlkal csapattal való találkozót. Ennek több oka Is volt. Így sokan em­lékeztek a Racing Buenos Aires—Cel­tic, majd az Estudlantes—Manchester United mérkőzések botrányaira. Am az Idén mégiscsak meglesz a két mérkőzés, mégpedig a Bayern München és a brazillal Cruzeiro Belo- Horlzonte között. Ma. kedden este a müncheni olimpiai stadionban lesz az első 90 perc majd december 2l-én a visszavágó Belo-Horlzonteban. (MTI) Játékvezetői tanfolyamok Kecskeméten December 4-lg lehet jelentkezni a Kecskeméti járási és városi Sportfel- Ogyelőségek közös játékvezető tanfo­lyamára. amelyet labdarúgás és kézi­labda-sportágban tartanak. Clmt Test- nevelési és Sportfelúgyelőség, Kecske­mét. 6000 Rákóczlváros 35/a. Ismét 2 pont a Kun Béla SE előnye Honvéd Kun Béla SE—Honvéd Mezőfi SE 3—1 U—I) Kiskunfélegyháza, 500 néző, vezette: Gerendeli. H. Kun Béla SE: Újhelyi — Iványi I., Horváth, Dobra, Don­gó, Sahin, Patyi, Csurka, Far­kas, Kisznyér, Varga (Kókai). Edző: Villányi Csaba. Mezőfi SE: Kiss A. — Szabo- vik, Lénárd, Puskás, Ferenczi, Kiss Gy., Hajerbacher, Radics, (Bodor), Szeregnyi, Horváth, Szendrődi (Jenei). Edző: Krivy Ottó. A H. Mezőfi SE jobbára véde­kezett, majd a gól után kitá­madt, s egyenlített. Szünet után eldurvult a játék. A játékvezető későn nyúlt a kiállítás eszközé­hez. A 77. percben Ferenczi, a 80. percben Hajerbacher kiállít­va. Góllövők: Farkas, Sahin, Csurka, illetve Szendrődi. Jók: Sahin, Dongó, illetve Szabovik, Lénárd. Kunszentmiklós—Ersekcsaníd 5—1 (1—0) Kunszentmiklós, 200 néző, ve­zette: Szalai. Kunszentmiklós: Alács — Kala- mán, Janovics I., Janovics II. Sza­bó. Bakos, Toponári, Lovászi (Cservencsics), Bérezés, Forró, Patai. Edző: Toponári András. Érsekcsanád: Ikotitv — Varga, Marinké, Gyuricza, Ádám, Ko­szorús, Vetró (Priat), Kákonyi, Mihó, Bárdos (Tüske), Belső. Ed­ző: Rizsányi József. A második félidőben feljavult hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. Kalamán (Kunszentmiklós) a kiállítás sor­sára jutott. Góllövők: Forró 4, Bakos, illetve Tüske (ll-esből). Jók: Bakos, Forró, Janovics II., illetve Koszorús, Kákonyi. Ifjúságiak: Kunszentmiklós— Érsekcsanád 4—1 (3—1). Góllö­vők: Faragó 2, Rizman, Bebők, il­letve Ádám. Kalocsai SE—Tompa 9—9 (3—0) Kalocsa, 300 néző, vezette: ifj. Molnár. Kalocsa: Niezner — Illés L. (Romsics), Pécsi, Posztobányi, Il­lés A., Szegezdi, Farkas, Szabó, Dinnyés, Lakatos, Vén, Kapitány. Edző: Malomszegi Ottó. Tompa: Fiebert (Horváth) — Raffal, Czombos, Bálint, Grósz, Baráth, Virágh, Czeglédi, Bélecz- ki. Pásztor, Langó. Edző: Szűcs László. A mindvégig sportszerű mér­kőzésen megérdemelten szerez­ték meg a nagy gólarányú győ­zelmet. Góllövők: Vén 5, Lakatos 2, Illés L., Illés A. Jók: Farkas (a mezőny legjobbja), Vén, La­katos, illetve Czombos, Pásztor, Virágh. Ifjúságiak: Kalocsa—Tompa 8—0 (4—0). Bajai SK—Sükösd 1—0 (1—0) Sükösd, 300 néző, vezette: Né­meth. Baja: Tóth — Egyed, Molnár, Marity, Győrfi, Ónodi, Bódi, Ha­vasi (Petresevics), Cseke (Bada), Bohács, Bada. Edző: Varga Imre. Sükösd: Szente — Jagicza, Bo- gárdi, Lakner, Bajai, Németh, Tóth, Radics, Kollár, Evanics, Maruzsa. Edző: Bujdosó Már­ton. Egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb bajai csapat került ki győztesen. A gólt a 44. perc­ben Havasi szerezte. Bada (Ba­ja) a kiállítás sorsára jutott. Jók: Márity, Molnár, illetve Lak­ner, Szente. Ifjúságiak: Baja—Sükösd 2—0 (1—0). Góllövők: Decsi, Csengő. Kecel—Kiskőrös 2—2 (1—1) Kecel, 800 néző, vezette: Varga. Kecel: Herman — Tótyik, Ila- sziló, Huszár, Polgár, Virágh, Ma­jorosi, Mezei II. (Rácz), Szabó, Fábián, Zsemberi (Kovács). Ed­ző- Lovászi László. Kiskőrös: Ba — Bor (Dedák), Szlovák I., Szentgyörgyi, Szlovák ír.. Hajnák, Sárközi, Petróczi, Po- lareczki, Paplanos, Ambrus. Ed­ző: Gacs Tibor. A hazai csapat a 7. percben Fábián révén vezetéshez jutott. 1— 0. A 42. percben Sárközi egyenlített. 1—1. A 70. percben Szlovák II. vezetést szerzett, 1—2, a 85. percben Szabó I. egyenlí­tett 2—2. Szlovák I. (Kiskőrös) a kiállítás sorsára jutott Jók: Tó­tyik, Hasziló, Fábián, illetve Sár­közi. Polareczki. Ifjúságiak: Kecel—Kiskőrös 2— 1 (1—0). Góllövők: Csernyik, Bóné, illetve Böbék. Soltvadkert—Gara 4—1 (2—1) Soltvadkert, 300 néző, vezette: Karácsonyi. Soltvadkert: Majer — Mezei, Wolf, Szarka, Galántai, Kárász, Erdős, Tóth, Fazekas (Szávai), Benkő, Frittman, Mészáros. Ed­ző: Meskó István. Gara: Kubatovics — Aranyos, Osztrogonácz, Mihók, Forrai, Zomborcsevics, Hollai, Murinyi I., Takács (Tényi), Tomaskov, Berg­man. Edző: Karagics István. Megszakadt a Soltvadkert ha­zai sikertelen sorozata. Nagyobb gólaránnyal is győzhettek volna a vadkertiek. Góllövők: Mészá­ros 2, Benkő, Tóth, Illetve Tényi. Jók: Tóth, Benkő, Mészáros, il­letve Tomaskov, Bergman. Ifjúságiak: Gara—Soltvadkert (3—0) (1—0). Góllövők: Szokoli, Fazekas, Murinyi II. Bácsalmás—Fájsz 3—2 (1—1) Fájsz, 200 néző, vezette: Pong- rácz. Bácsalmás: Köves — Barna, Aradi, Narancsik, Száll, Krisztin, Knepig, Huterer, Rudics, Egyed (Futó), Madoncza. Edző: Locskai Ferenc. Fájsz: Balaton — Kupusz, Dé- blcs, Vlasies, Galambos, Gombkö­tő I., Varga, Herner, Kráczer, Palenyik, Zsákai. Edző: Rónai Sándor. A hazai csapat igen sok gól­helyzetet hagyott ki. A vendégek három helyzetükből három gólt értek el. Góllövők: Futó 2, Száll, illetve Herner, Kráczer. Jók: Aradi, Futó, illetve Débics, Zsákai. Ifjúságiak: Bácsalmás—Fájsz 6—2 (2—2). Góllövők: Fritz 2, Páncsics 2, Vojna 2, illetve Csap­iáros 2. Izsák—H. Szamuely SE 3—1 (3—0) Izsák, 150 néző, vezette: Kiss A. Izsák: Szegezdi — Kövesdi (Li- pokatich), Tóth, Iván, Szász, Bő- thi. Pataki, Gyiffkó dr.. Mezei, Varga, Németh. Edző: Seres La­jos. H. Szamuely: Horváth — Csör­gő, Kerek, Kovács, Gulyás, Bara­bás, Molnárfi, Hein, Dezsi (Krasznai), Gács, Szakái. Edző: Kozma József. Végig jó iramú mérkőzést ví­vott a két csapat, a hazaiak tá­madtak többet. Góllövők: Varga 2, Németh, illetve Csörgő. Jók: Szegezdi, Gyiffkó dr., Varga, il­letve Csörgő, Gulyás, Szakái. Lajosmlzse—Hajós 2—2 (1—1) Lajosmizse, 300 néző, vezette: Nagycirok. Lajosmizse: Tóth A. — Vajda, Kisjuhász, Kovács, Kállai, Szí­vós, Haraszti, Kucsera, Márkli, Komáromi, Kislőrincz. Edző: Má­té Ferenc. Hajós: Mendler — Huber (Há­zi), Balogh, Szeicz, Weinstein, Szauter, Kovács, Schön, Dobler, Bagó, Fegyveresi. Edző: Balogh Gyárfás. Küzdelmes mérkőzésen 2 perc­cel a befejezés előtt egyenlített a Hajós. Góllövők: Kislőrincz, Márkli, illetve Kovács 2. Jók: Vajda, Kislőrincz, Márkli, illetve Kovács, Bagó, Balogh. Ifjúságiak: Lajosmizse—Hajós 3—0 (2—0). Góllövők: Maráczi 2, Schérér. Honvéd Gábor A. SE—Vaskút 3—3 (1—3) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Horváth. Gábor A. SE: Balogh (Stuber) — Baráth, Vidosa, Eiler, Mino- rics. Heim, Koszorús, Szvorecz, Kozma, Prikidánovics. Edző: Kévés Ferenc. Vaskút: Szász — Szabó, Matus, Germán II., Körmöndi, Péter, Dömény, Bedzsula, Csóti, Lukács, Benkovics. Edző: Szesztrenka József. Közepes színvonalú mérkőzésen igazságos eredmény született. Gól­lövők: Eiler, Szvorecz, Koszorús (ll-esből), illetve Benkovics 2, Germán II. Jók: Vidosa, Koszo­rús, illetve Benkovics, Bedzsula. A MEGYEI I. O. LABDAHÜGÖ-BAJNOKSAG Állasa 1. H. Kun B. SE 17 14 2 1 68-18 30 2. Lajosmizse 17 13 2 2 41-20 28 3. H. Mezőfi SE 17 11 2 4 42-16 24 4. Bajai SK 17 9 3 5 37-17 21 5. Fájsz 17 8 3 6 33-23 19 6. Kalocsa 17 7 4 6 41-27 18 7. H. Gábor A. 17 6 6 5 32-32 18 8. Soltvadkert 17 7 4 6 25-29 18 9. Sükösd 17 7 3 7 32-24 17 10. Kiskőrös 17 5 7 5 22-20 17 11. Kunszentmikl. 17 6 5 6 27-31 17 12. Izsák 17 7 3 7 25-39 17 13. H. Szamuely SE 17 6 4 7 26-31 16 14. Tompa 17 5 6 6 24-33 10 15. Hajós 17 5 4 8 30-37 14 16. Gara 17 5 4 8 15-35 14 17. Vaskút 17 5 3 9 25-30 13 18. Bácsalmás 17 5 1 11 19-32 11 19. Érsekcsanád 17 2 2 13 23-52 6 20. Kecel 17 1 4 12 25-65 6 MEGYEI I. O. IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG Állasa 1. Kalocsai SE 14 13 1 — 65-5 27 2. H. Kun Béla SE 14 12 — 2 66-9 24 3. Bajai SK 14 9 2 3 40-12 20 4. Kiskőrös 14 7 4 3 33-9 18 5. Kunszentmikl. 14 8 2 4 30-25 18 6. Gara 14 6 5 3 26-20 17 7. Sükösd 13 7 1 5 26-16 15 8. Bácsalmás 14 8 3 5 35-29 15 9. Vaskút 15 4 7 4 18-22 15 10. Lajosmlzse 14 9 3 6 21-16 13 11. Tompa 14 4 4 6 21-30 12 12. Fájsz 14 4 2 8 23-46 10 13. Érsekcsanád 15 3 3 9 27-49 9 14. Kecel 15 2 9 8 16-58 9 15. Soltvadkert 14 3 1 10 11-41 1 10. Hajós 15 2 3 10 13-60 7 17. Izsák 15 2 2 11 19-57 6