Petőfi Népe, 1976. október (31. évfolyam, 232-258. szám)

1976-10-05 / 235. szám

1976. október 5. • PETŐFI NÉPE • T EZ TÖRTÉNT \Z NB I-BEN ■fcrencváros—Újpesti Dózsa 3—0 (3—0) Népstadion, 72 000 néző, vezette: 3etri. Az FTC minden csapatrészében lobb volt és ilyen arányban is meg­érdemelten nyerte a rangadót. Gól­övök: Pusztai 2, Nyilasi. HTK-VM—Bp. Honvéd 3—0 (2—0) Népstadion, 72 000 néző, vezette: Nagy B. Az MTK-VM már az első félidei játéka alapján eldöntötte a mérkő­zést. Góllövök: Siklósi, Takács, Bor­só (ll-esböl). Zalaegerszegi TE—Bp. Vasas 3—0 (1—0) Zalaegerszeg. 5000 néző, vezette: La über. A ZTE küzdőszelleme ezúttal ered­ményes játékkal párosult. Góllövők: Csepregi 2, Rácz. Tatabánya—Dunaújváros 2—0 (0—0) Tatabánya, 2500 néző, vezette: Há­mori. ,A második félidőben a Dunaújváros támadott, mégis a Tatabánya rúgta aí gólokat. Góllövök: Bánli, Hegyi. Békéscsaba—Salgótarján 1—0 (0—0) Békéscsaba, 12 000 néző, vezette: Padár. Fordulatokban gazdag. közepes színvonalú mérkőzésen nyert a Bé­késcsaba. Kovács II. (SBTC) kiállít­va a 36. percben. Góllövö: Magyar. Kaposvár—Csepel 2—1 (1—0) Csepel. 2000 néző. vezette: Mohácsi. A harcosabb, lelkesebben játszó Rákóczi mindkét pontot elvitte Cse­pelről. Góllövök: Kiss. Kovács F. (ll-esböl), illetve Gulyás. Dorogi AC—Szegedi EOL 1—1 (1—1) Dorog. 5000 néző. vezette: Kuli. A kemény belemenésekkel tarkított mérkőzésén a Dorog állt közelebb a győzelemhez. Gól lövök: Péntek, illet­ve Hágelmann. Diósgyőr—Rába ETO 1—0 (0—0) Győr. 4000 néző. vezette: Szávo. Sok kihagyott győri helyzet után a Diósgyőr szerencsés góllal szerezte meg a győzelmet. Góllövő: Pardavi (öngól). Haladás VSE—Videoton 4—0 (0—0) Szombathely. 10 000 néző, vezette: Tátrai. A Haladás különösen, a második félidőben játszott jól. s ekkor hely­zeteit. is ki tudta használni. Góllövök: Horvath I. 2. Kulcsár, Kereki. Az NB 1 [. állása 1. FTC 9 7 2 _ 26­5 18 2. U. Dózsa 9 a L 30-12 16 3. Haladás 9 7 l 1 19-9 15 4. Vasas 9 5 1 3 21-15 11 5. ZTE 9 4 ■> 3 11-7 10 fi. Kapnsvár 9 3 4 2 11-11 16 7. Bp. Honvéd 9 4 2 3 11-13 Hl fi. Rába ETO 9 4 1 4 14-12 9 a. Békéscsaba 9 2 5 2 10-12 9 10. Videoton 9 4 5 23-18 8 ii. Tatabánya 9 4 — 5 15-17 8 12. SBTC 9 3 1 5 12-18 7 13. SZEOL 9 2 :> 4 8-23 7 14. Dunaújváros 9 2 2 5 11-16 6 15. DVTK 9 3 _ K 8-17 6 n. MTK-VM 9 v 1 6 11-17 5 17. Dorog 9 1 3 5 6-15 5 18. Csepel 9 1 2 6 8-18 4 Az NB II. állása 1. PMSC 9 5 3 1 17-4 13 2. Szekszárd 9 6 1 2 11-10 13 3. BVSC 9 5 2 2 17-12 12 4. Szív. MÁV 9 5 2 2 14-10 12 5. Debrecen 9 5 1 3 14-11 11 6. Eger 9 5 — 4 23-19 10 7. MÁV DAC 9 5 — 4 19-n 10 fi. Ganz-M. 9 4 2 3 16-15 10 9. Budafok 9 4 2 3 20-20 10 10. Volán 9 3 3 3 19-12 9 11. Várpalota 9 3 3 3 14-12 9 12. Kanizsa 9 3 3 3 11-12 9 13. V. Izzó 9 4 1 4 13-16 9 14. SZMTE 9 4 1 4 15-20 9 15. K. KFSE 9 3 1 5 17-15 7 16. Ózd 9 3 1 5 16-17 7 17. Fűzfő 9 2 2 5 12-18 6 18. Komló 9 2 1 6 7-15 5 19. Oroszlány 9 — 5 4 10-20 5 20. Sz. MÁV 9 1 2 6 5-14 4 MÁV DAC—KKESE 4-3 Ganz-M A VÁG -SZMTE 2­-3 Komlói Bányász—Budafoki MTE 1­-2 BVSC— Debrecen 2­-0 Szív. MÁV Előre— Szoksz. ardi D. 3­-0 Várpalotai Bán.vász­-Ózdi Kohász 2­-1 Orosz 1 a n y—1J M S C 2­-2 Fűzfő—Egri Dózsa 3­—2 Olajbányász—Vasas Izzó 3­-1 /Szóin. MÁV—Volán se: 1­-1 SPORT* SPORT • SPOR I Húszezer néző volt Mélykúton a fogathajtó bajnokság záróversenyén Mélykúton vasárnap befejeződött az orszá­gos fogathajtó bajnokság harmadik fordulója. A szép napsütéses időben mintegy 20 ezer néző volt kíváncsi az utolsó versenyszámra, az akadályhajtásra. A község szélén a reme­kül előkészített 830 méter hosszú, 20 aka­dállyal nehezített pályán rendkívül izgalmas verseny alakult ki. Az első hibátlan teljesítményt a solti Dani Gábor érte el. Ugyancsak hibapont nélkül tel­jesítette a távot az idei világ- bajnokságon csapatban arany­érmes Fülöp Sándor és Bárdoá György is. A 11-nek rajtoló Bá­lint Mihály az elején egy kissé nehezen vette az akadályokat, de végül ő is hibátlanul teljesítet­te a pályát. Így a négy hibátlan fogathajtó újabb futammal dön­tötte el a holtversenyt. Ebben Bárdos György bizonyult a leg­jobbnak. Az akadályhajtás eredménye a következőképpen alakult: 1. Bár­dos György (Gyöngyösi ÁG) 0—0 hibapont. 2. Dani (Solt) 0—1, 3. Bálint (Mezőszilas) 0—10 hiba­ponttal. A harmadik forduló vég­eredménye: 1. Bárdos 16, 2. Fü­löp 24, 3. Bálint 40 hibaponttal. • Akadály­hajtásban a Solti Szikra Tsz fogata az előkelő második helyet szerezte meg a világbajnok Bárdos György mögött. Csapatban: 1. Szilvásvárad! AG 200, 2. Mezőkeresztes 217,5, 3. Mezőhegyes 227,5. A Magyar Népköztársaság 1976. évi- fogathajtó egyéni bajnoka: Bárdos György (Gyöngyösi ÁG) 1750 ponttal, 2. Bálint (Mezőszi- lasi ÁG) 1550, 3. Fülöp (Kiskun­sági ÁG) 1400, 4. Papp (Döm­söd) 1000, 5. Finta (Hortobágyi ÁG). 6. ÍS25, 6. Muity (Mélykút) 725 ponttal. A Magyar Népköztársalság 1976. évi fogathajtó csapatbajnoka: Mezőkeresztesi Tsz (Szőnvi Jó­zsef, Jakab Miklós) 3300 ponttal, 2. Mezőhegy esi ÁG 2400, 3. Kis­kunfélegyházi ÁG 2200 ponttal. 0-3 -ról egyenlített a MEDOSZ Kiskunhalas, 1000 néző. Vezet­te: Kószó. KSC: Magó — Losonczi, Ku- rucsai; Kecskés, Hájer, Seres (Kisjuhász), Kutasi, Farkas, Sza­bó. Petényi, Vagi (Rózsa). Meg­bízott edző: Dezsöfi Ferenc. Kkh. MEDOSZ; Szabó — Föl­des. Tóth, Gulyás, Kocsis, Mészá­ros, Udvari, Szőke (Kiss R.), Kar­sai, Oláh (Agócs), Sörös. Edző: Virágh István. A kecskeméti csapat már a 3. percben vezetéshez .jutott. ..Far­kas! Gulyás a 16-oson belül fel­vágta. A 11-est Losonczi értéke­sítette. 1—0. Az 5. percben Kutasi beadását Farkas egyből lőtte, és Szabó vé­dett. A 8. percben Mészáros lőtt távolról mellé. A 9. percben Ko­csis szabadrúgását Hájer fejelte el a berobbanó Karsai elől. A 14. percben Oláh lövése a bal kapufa tövéről pattant vissza. A 10. percben Farkas tette ügyesen maga elé a labdát, s a keresz­tező Földes mentett szögletre. A 18. percben Sörös labdáját Hájer a gólvonalról vágta ki. A 24. percben Kecskés indította Kuta­si t. aki középen elfutott, s a jobb sarokba lőtt. 2—0. A 33. percben Farkast buktat­ták. A 20 m-es szabadrúgást Vá- gi a bal felső sarokba emelte. 3—0. A 36. percben a 16-oson belül Petényi buktatta Oláht. A 11-est Sörös vágta a hálóba. 3—1. A 38. percben Kecskés szabály­talankodott Szőkével szemben. A • Magó kapus kiütése rövidre sikerült. Seres be is vágta ez­után az egyenlítő gólt. • Jobbra: a halasi Sörös és a kecskeméti Petényi küzd a labdáért. szabadrúgást Szőke ívelte be, s Karsai a hálóba fejelt. 3—2. A szünet után a MEDOSZ ját­szott nagy fölényben. Sorra ve­zette a támadásokat a KSC kapu­jára. A 47. es 53. percben is csak szöglet árán mentett a védelem. Az 55. percben Sörös elől Magó kifutással mentett. Az. 56. perc­ben Farkas beadása Szabó elé került, aki kisodródott, majd Földes szabálytalankodott. A szabadrúgást kifejelték a halasi védők. Az 59. percben Udvari szabadrúgását Magó kiütötte, Mé­száros lövése kapu fölé szállt. Sokáig mezőnyjáték folyt, halasi fölénnyel. A KSC csak rit­kán jutott el a MEDOSZ kapu­jáig. A 82. percben két szögletét is iveitek a halasiak. A 87. perc­ben Magó rosszul nyúlt a labdá­ba, s az éppen Sörös elé került, aki a hálóba gurította. .5—3. Változatos voll a megyei rang­adó. Az első játékrészben inkább a KSC, a másodikban a MEDOSZ irányított, de a jól záró KSC- védelem mellett, szinte csak az utolsó lehetőséget sikerült kihasz­nálni az egyenlítésre. Jók: Seres, Kurucsai, Hájer, illetve Gulyás, Mészáros, Karsai, Sörös. Merényi Béla Vereség Békéscsabán Békéscsabai TASK—Jánoshalma 3—0 (2—0) Jobb volt a Lehel SC Lehel SC (Jászberény)—Kecskeméti TE 3—2 (1—1) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Huták. Lehel SC: László — Karkusz (Lakatos), Sárközi, Kátai, Kirch­ner, Hajdú, Sántha, Lukácsi, Ger­gely, Vágó (Marcis), Becher. Ed­ző: Buchár László. KTE: Nagy E. — Görbe. Nagy •>., Virágh, Porhanda, Csordás, Szabó, Padlás (Miklós), Mányo- ki. Dobó (Nagyhegyesi), Magyar I. Edző: Bánáti Rezső. Az első negyedóra enyhe KTE- fölényt hozott. Utána azonban hirtelen előrelendült a Lehel SC támadósora. Virághtól Sántha el­vette a labdát, s már ebből is majdnem gól lett. A 18. percben a cselezgető Görbétől Bacher lopta el a labdát. Kiugratta Ger­gelyt, aki elhúzott Nagy J. mel­lett és a jobb sarokba lőtt. 1—0. A 31. percben Gergely lövését védte Nagy E. A 35. percben Má- nyoki az alapvonalról Dobóhoz gurított, de a védők szögletre mentettek. A 37. percben Csor­dás elhúzott Sárközi mellett, oki o 16-oson belül buktatta. A li est Porhanda a bal sarokba vágta. 1-1. A félidő végén Bacher a jobb oldalon elment Virágh mellett. Beadását Gergely közelről ala­posan kapu mellé fejelte. A szünet után a 49. percben Szabó belőtt labdáját a kapus eltenyerelte Miklós fejéről, majd a 61. percben Porhanda szabad­rúgását ütötte a léc fölé. A 65. percben Porhanda szöglete át­szállt a fejek fölött. Görbe visz- szaemelte és Dobó fejjel a jobb sarokba csúsztatta. 1—2. Nem sokáig örülhettünk a ve­zetésnek. Alig három perc múlva a kapu előtt Nagy J. megszerez­te a labdát. Elrúgás helyett rö­vid leadással akart indítani, de eppen Gergely lábára lette, aki aztán habozás nélkül a hálóba rúgta. 2—2. A 78. percben Bacher, aki 11- es számmal gyakran tűnt fel' a jobb oldalon, keresztbelőtte a labdát. A védők nem érték el, s Gergely a kiinduló Nagy E. fölött a hosszú sarokba fejelte. 3—2. Ezzel valójában el is dőlt a mérkőzés. A 82. percben Szabó­nak volt még egy szép lövése, amit László csak reflexmozdu­lattal, s szerencsével hárított. Fordulatokban gazdag volt a mérkőzés. A KTE sokat táma­dott, de igazi, komoly gólhelyzet alig adódott. A kecskeméti véde­lem viszont többnyire csak né­zője volt Bacher, Sántha és Ger­gely ügyes játékának, s bár két gólt is a kecskeméti védelem „ké­szített elő”, a Lehel SC győzelme teljesen megérdemelt. Jók: Kirchner, Sántha, Bacher, Ger­gely, illetve Szabó, Csordás. Szabó Zoltán Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Hoffen BT ASK: Gulyás — Hajdú. Do­bó. Nemes, Schneider, Hajas (Urdaj, Zahorán, Kuti. Erős (Bar- tal). Moós, Soós. Edző: Mitykó András. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Fenyvesi IV., Maráczi, Angeli, Urban, Murtinkovics (Farkas), Gerber dr., Adóm, Fenyvesi III. (Horváth). Edző: Csongor János. A kezdés után mindjárt Moós nagy lövését védte Csernák. A 7. percben Schneider beadására Nemeth és Erős ugrott fel. s Erős fejéről a jobb sarokba pattant a labda. 1—0. A 19. percben indult az. első jánoshalmi támadás. Urban ka­pott jó labdát Angelitől, s beadás helyett éles szögből lövéssel 'pró­bálkozott, de a kapus védett. A következő percben Gerber dr. lö­vését Gulyás szögletre ütötte. Három szöglet jelezte a hazaiak fölényét, majd a 40. percben Ma­ráczi lövése a kapufát érintve, az oldalhálóban kötött ki. A 45. percben Zahorán nagy lövését Csernák szögletre hárította. Ezt Ádám még tisztázta, de Zahorán újabb lövése már a hálóban kö­tött ki. 2—0. A szünet után enyhe jánoshal­mi mezőnyfölény alakult ki, de a ritkább hazai ellentámadások mindig veszélyesek voltak. A 83. percben Soós futotta le a jánoshalmi védelmet, s tiszta helyzetből mellé gurított. A 85. percben Moós Zahorán elé adta a labdát, aki nagy len­dülettel érkezett, s futtából a há­lóba bombázott. 3—0. A békéscsabai együttes nagy lendülettel játszott. Helyzetük is lényegesen több volt, s így tel­jesen reális a győzelmük. Jók: Dobó, Nemes, Schneider, Zaho­rán. Soós, illetve Csernák, Né­meth, Angeli. Madarász Ferenc Az NB III. Délkeleti csoport állása 1. Szarvas 9 fi 1 30-12 16 2. BTASK 9 6 2 1 19-9 14 3. Gyula 9 6 1 2 22-10 13 4. Sz. Dózsa 9 5 3 1 17-11 13 5. ES MTK 9 5 2 2 23-15 12 6. Kiskunhalas 9 4 4 1 Ifi-14 12 7. Lehel SC 9 3 5 1 10-7 11 8. Szabó SE 9 4 2 3 12-8 10 9. KTE 9 3 3 3 14-11 9 10. EGSZÖV 9 2 5 2 13-11 9 11. KSC 9 4 1 4 20-20 9 12. EPGÉP 9 2 4 3 16-12 8 13. Jánosh. 9 3 2 4 15-16 H 14. Nagy szén. 9 3 2 4 16-20 8 15. T.-szentiniklós 9 3 1 5 6-12 7 Ifi. Láng 9 2 2 5 11-21 6 17. Cegléd 9 2 1 6 10-19 5 1H. SZVSE 9 1 2 6 10-25 4 19. Bem SE 9 1 1 7 4-17 3 20. Szentes 9 1 1 7 9-25 3 T.­•szentmiklósi Vasas— EPCEP 0-0 Erzsébeti SP. MTK— Gyulai SE 4—1 Szabó L. SE—Szentesi Vízmű 3—1 Nagyszénás! Tsz SK—Szegedi VSE 1— 0 Vasas Láng—Ceglédi VSE 5—2 Szegedi Dózsa—EGSZÖV MED. 2—2 Szarvasi F. Sn.—H. Bem SE 2—0 ÖTVENNÉGY GÓL A 9. FORDULÓBAN Három csapat nyert idegenben „Góleső" volt Kiskunfélegyházán vasárnap. A sort Bálint dr. nyitotta meg ezzel a szép, bal sarokba tartó lövéssel. Lajosmizse— Kunszcntmiklós 6—1 (3—0) Lajosmizse, 500 néző, ve­zette: Varga II. Lajosmizse: Tóth — Ko­vács, Kisju- hász, Haraszti, Szívós, Kislő- lincz, Márkii. Bende, Tomo- rai (Kucsera), Sólyom, (Zsí­ros) Kállai. Edző: Máté Fe­renc. Kunszentm.: Székely — Be- rényi, Janovics I Csovcsics. Janovics, II., Bakos, Toponári Kajamán (Juhász), Bér­ezés. Forró. Patai. Edző: Toponári András. , , A közepes iramú mérkőzésen a minden csapatrészben jobb ha­zaiak ilyen arányban is megér­demelt győzelmet arattak. Gól­lövők: Kállai 3, Sólyom, Bende, ' Zsíros, illetve Bérezés. Jók; Kál­lai. Bende, Kislőrincz, illetve Bérezés, Forró. Ifjúságiak: Lajosmizse—Kun­szentmiklós 2—2 (1—1) Honvéd Kun Béla SE— Izsák 12—0 (5—0) Kkfháza: 800 néző, vezette: Martines. H. Kun Béla SE: Újhelyi — Hevesi, Horváth Dobra, Dongó, Sahin, Kisznyér. (Borbély). Kó- kái. Bálint dr.. Csurka. (Farkas) p.ityi. Edző: Villányi Csaba. Izsák: S/egezdi — Sponga. Li- pokatieh, Iván. (Mezei), Tóth, Kövesdi. Horváth 1., Varga, (Horváth 11). Gviffkó dr., Fej- szés, Bőthi. Edző: Juhász. Imre. Különösen a második félidő­ben volt nyomasztó a hazai csa­pat fölénye. Góllövők: Bálint dr. 4, Farkas 4, Kisznyér 2 (mind­kettőt 11-esből), Kókai, Dongó. Jók: Horváth, Sahin, Bálint dr., Kisznyér. illetve Lipokatich, Gyiflkó dr., Bőthi. Ifjúságiak: Honvéd Kun Béla SE—Izsák 10—0 (9—0). Góllövők: Eaán 4. Demovics 3. Kocz.ka 2, Boda. Szamuely SE—Bácsalmás 2—1 (1—0) Bácsalmás. 200 néző, vezette: Bús. Szamuely SE; Horváth — Csör­gő, Mózsik, Tóth I . Kerek, Ba­rabás, Gémes, Hein, Dézsi, Gacs, (Tóth 11.), Szakái. Edzó: Kozma József. Bácsalmás: Keresztes (Köves) — Barna, Aradi, Narancsik, Szál, Kovács. Madoncza, (Lengyel). Hutterer, Hegyes, Knepig. Futó. Edző: Locskai Ferenc. Sokat támadott a Bácsalmás, szerencsével nyert a H. Szamuely SE. Góllóvők: Dézsi, Tóth I„ il­letve Narancsik (11-esből). Jók: Barabás, Hein, Szakái illetve Aradi. Kovács. Fájsz—Kecel 8—2 (4—2) Fájsz, 400 néző. vezette: Bru­der. Fájsz: Balaton — Galambos, Cziczovszki, Kupusz, Vlasits, Ko­vács, Débics, (Varga), Herner, Kráczer, Gombkötő 11., Zsákai. Edző: Rónai Sándor. Kecel: Herman — Huszár. Pol­gár, Tótyik, Majorosi, Szabó I., Kövesdi, Mezei, Szabó II.. Zsem- ber, Bakos. Edző: Fábián Dezső. A minden csapati észben jobb íajszi csapat ilyen arányban is rászolgált a győzelemre. Góllö­vők: Gombkötő II. 3, Kráczer 3, Zsákai, Herner, illetve Zsember. Szabó I. Jók: Galambos, Kovács. Zsákai, illetve Heiman, Zsember. Ifjúságiak: Fájsz—Kecel 3—1 (1—0). Góllövők: Vedelek 2. Ko­vács, illetve Barabás. Kiskörös—Hajós 4—2 (1—1) Hajós: 300 néző, vezette: ifj. Molnár. Kiskőrös: Ba — Antal. Szlo­vák II., Dedák, Szál, Hajnak, Sárközi, Petróczki, Paleneczki, Paplanos, Bőr. Edző: Gacs Ti­bor. Hajós Mendler — Huber, Ba­logh, Szeicz, (Geiger) Fegyveri, Bendes, Kovács, Szautner, (Házi), Koch. Bagó, Dobler. Edző: Ba­logh Gyárfás. Gyengén játszó hajósiak ellen a kiskőrösi csapat megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pon­tot. Gól lövök: Paplanos 4. illetve Balogh. Dobler. Jók: Szlovák II., Paplanos, illetve Kovács, Bagó. Ifjúságiak: Kiskőrös—Hajós 5—0 (2—0). Góllövők: Sáfár 2, Szál 2, Nagy. Honvéd Mezöfi SE—Gara 4—0 (1—Q) Kecskemét. Szolnoki út, 200 né­ző, vezette: Nagyczirok. Mezöfi SE: Kiss A — Radics, Hajerbacher, Bodor, Kiss Gy., Szeregnyi, Ferenczi, Jenei, Sza- bovik, Horváth, Nagy Gy. Edző: Krivy Ottó. Gara: Kubatovics — Aranyos, Osztrognácz, Miskó, Forrai, Zom­borcsevics, Kiss, Török, (Tényi), Bergmann, Tomaskov, Tóth.' Ed­ző: Karagics István. A végig nagy fölényben játszó Mezöfi SE nagyobb arányú győ­zelmet érdemelt volna a lelke­sen védekező garai csapat ellen. Góllövők: Radics 2, Szeregnyi, il­letve Osztrognácz (öngól). Jók: Radics, Szabovik, Horváth, illet­ve Kubatovics, Aranyos, Zom- borcsevics. Bajai SK—Érsekcsanád 5—0 (1-0) Baja, 500 néző, vezette: Kará­csonyi. Baja: Gilian—Havasi, Molnár, Marity, Győrfi, Bódi, Ónodi I., Ónodi II. (Bada), Bohács, (Cseke), Petresevics, Kazal. Edző: Varga Imre. Érsekcsanád: Ikotity — Varga, Vetró, (Marinkó), Gyuricza, Adóm, Szabó, Mihó, Koszorús, Horváth, Felső, Boros. Edző: Bor­sodi József. Nagy mezőnyfölényben játszott a hazai csapat a fáradtnak mu­tatkozó Érsekcsanád ellen. Gól­lövők: Bódi 2, Ónodi I. 2, Cse­ke. Ifjúságiak: Bajai SK—Érsekcsa­nád 4—1 (3—1). Góllövök: Ko­vács 2, Heczkenberger, Takács, illetve Bárdos. Sükösd—Gábor Áron SE 1—1 (1-0) Sükösd, 250 néző, vezette: Far­kas. Sükösd: Szente — Jagicza, (Ba­jai), Bogárdi, Benda, Radics, (Czobor), Lakner, Szabó, Németh, Kollár, Evanics, Marusa. Edző: Bujdosó Márton. Gábor Áron SE: Balogh — Körösi. Baráth, Vidosa, Minorics, Eliler, Szvorecz, (Maczkó), Koszo­rús. Csont, Túri, Prikidánovics. Edző: Kévés Ferenc. A vendégcsapat kezdeménye­zett, s 15 percig tűzijátékot ren­deztek a sükösdi kapu előtt, de Szente minden alkalommal bra­vúrosan mentett. Lassan magá­hoz tért a hazai csapat, átvet­te a játék irányítását. Először Németh találta el a felső kapu­fát, majd Kollár keresztbelőtt labdáját Evanics helyezte a há­lóba. 1—0. Alighogy elkezdődött a II. fél­idő, potyagóllal egyenlített Priki­dánovics. 1—1. Ezután heves küz­delemben, felváltva forogtak ve­szélyben a kapuk, de az ered­mény már nem változott. Igaz­ságos pontosztozkodás történt. Jók: Szente, Evanics, illetve Pri­kidánovics, Körösi. Tompa—Vaskút 1—0 (0—0) Tompa, 300 néző, vezette: Hor­váth. Tompa: Friebert — Kovács, Czombos, Bálint. Horavecz, Pász­tor, Baráth, Virág, Sári (Rencsár), Czeglédi, Béleczki. Edző: Szűcs László. Vaskút: Szász — Merkler, Ma­tus, Szabó, Germán. Csáti, Pala- tinusz, Körmendi, Scheffer, Bed- zsula, Péter. Edző: Szesztrenka József. Közepes színvonalú mérkőzé­sen Pásztor a 65. percben lőtt góljával szerezte meg a házai csapata győzelmét. Jók: Virág, Baráth, illetve Matus, Bedzsula. Ifjúságiak: Tompa—Vaskút 2—0 (1—0). Góllövők: Gilicze, Tóth. Soltvadkert—Kalocsai SE 3—1 (1-0) Részletes tudósítást nem kap­tunk. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság állása 1. Kun Béla SE 9 8 1 _ 4 5-9 17 2. Lajosmizse 9 7 l 1 24-8 15 3. Hajai SK 9 6 2 1 24-6 14 4. Faj sz 9 6 2 1 25-9 14 5. Mezöfi SE 9 6 2 1 20-6 14 6. Szamuely SE 9 5 1 3 15-15 11 7. Gábor Áron SE 9 3 4 2 22-17 10 8. Sükösd 9 4 1 4 15-14 9 9. Soltvadkert 9 4 1 4 15-18 9 10. Kunszentmikl. 9 3 3 3 14-18 9 11. Kalocsai SE 9 3 2 4 18-16 8 12. Kiskörös 9 2 4 3 13-14 8 13. Tompa 9 2 4 3 11-14 8 14. Izsák 9 3 2 4 13-28 8 15. Vaskőt 9 3 — 6 14-18 6 16. Bácsalmás 9 2 1 6 9-19 5 17. Hajós 9 2 1 6 12-25 5 18. Gara 9 2 1 6 5-26 5 19. Kecel 9 1 2 6 13-29 4 20. Érsekcsanád 9 — 1 8 9-24 1