Petőfi Népe, 1976. szeptember (31. évfolyam, 206-231. szám)

1976-09-28 / 229. szám

1976. szeptember 28. • PETŐFI NEPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Újpesti Dózsa—Bp. Vasas 5—4 (1—2) Népstadion, 13 000 néző, vezet­te: Palotai. A Vasas már 4—2-re vezetett, s biztos győzelmet szalasztott el azzal, hogy beállt védekezni. Góllövők: Fazekas 3 (egyet 11- esből), Sarlós, Tóth A. illetve Váradi 3, Kovács T. Ferencváros—Békéscsaba 1-1 (1-0) Békéscsaba, 20 000 néző, vezet­te : Bana. Helyzetei alapján a Békéscsa­ba közelebb állt a győzelemhez. Góllövők: Rab, Hajdú (öngól). Bp. Honvéd—Csepel 1—0 (0—0) Népstadion, 6000 néző, vezette: Lauber. Helyzetei alapján a Honvéd megérdemelten nyerte a találko­zót. Góllövő: Weimper. Szegedi EOL—Kaposvár 1—0 (0—0) Szeged, 5000 néző, vezette: Ha­lász. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen nyert a SZEOL. Góllövő: Jernei. Haladás VSE—Diósgyőri VTK 2—0 (1—0) Szombathely, 7000 néző, vezet­te: Somlai. A helyzetek alapján a Hala­dás nagyobb arányban is nyer­hetett volna. Góllövők: Kereki illetve Salamon. Videoton—Tatabánya 4—2 (3—0) Szombathely, 7000 néző, vezet­te: Győri. A Videoton fél óra alatt már 3—0-ás vezetést szerzett, s lé­nyegében eldöntötte a mérkőzést. Góllövők: Tieber 2 (egyet 11-es- ből), Nagy II., Szalmássy illet­ve Z. Nagy, Bánfi. Dorog—Salgótarján 1—0 (1—0) Dorog, 4000 néző, vezette: Há­mori. Mindkét csapat sok gólhelyze­tet hagyott kihasználatlanul. Góllövő: Varga (öngól). Zalaegerszeg—MTK-VM 2—1 (2—1) Zalaegerszeg, 4500 néző, vezet­te: Kőrös. Nagy küzdelemben nyert a ZTE. Góllövők: Mihalecz, Pusz­tai, illetve Takács. Bába ETO—Dunaújváros 5—0 (2—0) Győr, 4000 néző, vezette: Mar­ton. Az ETO ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet a kis­sé fáradt Kohász ellen. Szepesi (Dunaújváros) kiállítva. Góllö­vők: Horváth L. 2, Pénzes, Mile illetve Fajt (öngól). Az NB I. állása 1. O. Dózsa 8 8 _ _ 3 0-9 16 2. FTC 8 6 2 _ 2 3-5 14 3. Haladás 8 6 1 1 15-9 13 4. Vasas 8 5 1 2 21-12 11 5. Honvéd 8 4 2 2 11-10 10 6. Rába ETO 8 4 1 3 14-11 9 7. Videoton 8 4 4 23-14 8 8. ZTE 8 3 2 3 8-7 8 9. Kaposvár 8 2 4 2 9-10 8 10. B.csaba 8 1 5 2 9-12 7 11. SBTC 8 3 1 4 12-17 7 12. D.újváros 8 2 2 4 11-14 6 13. Tatabánya 8 3 5 13-17 6 14. SZEOL 8 2 2 4 7-22 6 15. Csepel 8 1 2 5 7-16 4 16. Dorog 8 1 2 5 5-141 4 17. DVTK 8 2 _ 6 7-17 4 18. MTK VM 8 1 1 6 8-17 3 Az NB II. állása 1. Szekszárd 2. Pécs 3. Debrecen «• Eger 5. BVSC 6. Ganz-M. 7. Szív. MÁV f.. Izzó 9. Volán J0. MÁV DAC 11. Budafok 12. KKFSE 13. Várpalota 14. ózd 15. Kanizsa 16. SZMTE 17. Komló 18. Fűzfő 19. Oroszlány M. Szóin. MÁV —''***"— x*i. ivin v Egri Dózsa— MÁV DAC Kossuth KFSE:—Oroszlány Bány. Btidafok—Fűzfő Volán SC—Szfv. MÁV Pécsi MSC—Nagykanizsai Olajb. Vasas Izzó—Várpalota Szekszárdi Dózsa—BVSC Debrecen—Komló Ózd—Ganz-MAVAG 8 6 1 1 11-7 13 8 5 2 1 15-2 12 8 5 1 2 14-9 11 8 5 3 21-16 10 8 4 2 2 15-12 10 8 4 2 2 14-12 10 8 4 2 2 11-10 10 8 4 1 3 12-13 9 8 3 2 3 18-11 8 8 4 4 15-15 8 8 3 2 3 18-19 8 8 3 1 4 14-11 7 8 2 3 3 12-11 7 8 3 1 4 15-15 7 S 2 3 3 8-11 7 8 3 1 4 12-18 7 8 2 1 5 6-13 5 8 1 2 5 9-16 4 8 — 4 4 8-18 4 8 1 1 6 4-13 3 1—< 2—1 7—1 3— 1 2—( 1—1 1—( 1—( 0—1 4— 1 Az NB ül. Délkeleti csoport állása 1. Szarvas 8 7 — 1 28-12 14 2. Gyula 8 6 1 1 21-6 13 S. BTASK 8 5 2 1 16-7 12 4. Szegedi D. 8 5 2 1 15-9 12 5. Kk.halas 8 4 3 1 15-11 11 6. ESMTK 8 4 2 2 19-14 10 7. KTE 8 3 3 2 12-8 9 f. Lehel SC 8 2 5 1 7-5 9 9. Jánoshalma 8 3 2 3 15-13 8 10. ÉGSZÖV 8 2 4 2 11-9 8 11. Szabó L 8 3 2 3 9-7 8 12. KSC 8 4 — 4 17-17 8 12. EPGÉP 8 2 3 3 16-12 7 14. Nagyszé. 8 2 2 4 15-20 6 15. T.-sztmk. 8 3 — 5 6-12 6 16. Cegléd 8 2 1 5 8-14 5 17. Láng Vasas 8 1 2 5 6-19 4 1«. Szegedi VSE 8 1 2 5 8-24 4 19. Bem J. SE 8 1 1 6 4-15 3 20. Szentes 8 1 1 6 8-22 3 Tf.sztmk. Vasas—Honvéd Sz. L. SE 1­-0 ÍGSZÖV MEDOSZ—B.cs. TASK 1—1 Szegedi Dózsa—Honvéd Bem SE 1—0 Szegedi VSE—Ceglédi VSE 2—1 ÍPOÉP—Nagyszénást Tsz SK 5—1 Szarvasi F. Sp.—Láng Vasas 5—1 SPORT.SPORT .SPORT Góllal kezdődött Jánoshalma—Erzsébeti SMTK 6—1 (2—0) Jánoshalma, 1000 néző. Vezette: Horváth. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Fenyvesi IV., Maráczi, Angeli, Urbán, Martinkovics, Csermák (Farkas), Ádám, Feny­vesi III. Edző: Csongor János. ESMTK: Lukács — Bárányos (Szilágyi), Kökény, Fábián, Fo­rintos, Druzsin, Kecskés, Gyuro- váth, Steinbeiszer, Fritz, Geiber. Edző: Sinkovics Ferenc. A kezdés után Csermák el­nyargalt a bal odalon. Kissé ki­sodródva lőtt, s egy védőről is­mét hozzápattant a labda. A második lövését Lukács kapus éppen Urbán elé tenyerelte, aki közelről be is vágta a hálóba. Még egy perc sem telt el. 1—0. A 8. percben Angeli labdájával Urbán lefutotta a védőket, s a kifutó Lukács kapus elhúzta a csatár lábát. 11-es. Fenyvesi 111. nagy nyugalommal a hálóba he­lyezte. 2—0. A kétgólos vezetés tudatában kissé kiengedett a Jánoshalma, s mindjárt feljött az ESMTK. A 17. percben Forintos, a 19. perc­ben Druzsin lőtt távolról kapura. A 22. percben Forintos emelt a kapu elé, s Csernák bravúrosan hárította Kecskés fejesét. A 27. percben a lesrej átsző védőket Martinkovics lefutotta, s a kifu­tó kapusba lőtt. A kipattanó lab­dát Urbán az üres kapu fölé emelte. A 38. percben és a 41. percben Fenyvesi III. szabadrú­gásai veszélyeztették a kaput. Az 54. percben Urbánt Kökény a földre rántotta. A szabadrúgást Fenyvesi 111. Maráczi fejére Fer­dítette, aki látványos gólt fejelt. 3—0. A 60. percben Gergely közelről fejelt mellé. A 64. percben Urbán adott középre, s Fenyvesi 111. a kapunak háttal állva lőtt a há­lóba. 4—0. A 65. percben Fenyvesi 111. ki­harcolt egy labdát, s Farkashoz adott, aki a hosszú sarokba bom­bázott. 5—0. A 69. percben Geiger nagy ka­pufát lőtt. A 79. percben Farkas futotta le a lesrejátszó védőket, s Lukács kapus most is csak 11-es árán tudta megállítani. A bün­tetőt Csernák kapus értékesítette. 6—0. A 89. percben Szilágyi elfutott, s beadását Gyurováth a hálóba fejelte. 6—1. Minden csapatrészében jobb volt a jánoshalma, s a helyzetek alapján még több gólt is lőhet­tek volna. Jók: Németh, Urbán, Martinkovics, Ádám, illetve Fá­bián, Druzsin, Geiger. Madarász Ferenc Nagy taktikai harc, értékes Kiskunhalasi MEDOSZ—Lehel SC 1—0 (0—0) Jászberény, 1000 néző. Vezette: Tolnai. Kiskunhalas: Szabó — Földes, Tóth, Kocsis. Gulyás, Mészáros, Udvari II., Szőke (Csáky), Kar­sai, Sörös, Oláh (Agócs), Edző: Virágh István. Lehel SC: László — Karkusz, Sárközi. Kirchner, Ambrus, Vágó, Lukács, Hajdú, (Kátai), Sántha, Gergely, Kelemen (Lakatos). Ed­ző: Buchár László. Változatos játékkal kezdődött, s az első negyedórában inkább a mezőnyben pattogott a labda. A MEDOSZ több szögletet ért el, s lassan a hazai csapat vette át a kezdeményezést. Támadásaik azonban eléggé körülményesek voltak, s ebben persze a halasi csapat taktikájának is volt némi szerepe. A MEDOSZ ebben a já­tékrészben sikeresen lassította a rohamokat, s közben néhány gyors ellentámadásra is futotta a játékosok erejéből. Az egyetlen igazi gólhelyzete csak a 42. perc­ben volt a hazai csapatnak, ami­kor Gergely lövésé a kapufáról vágódott vissza. A játék képe lényegében a má­sodik félidő elején sem változott. A Lehel SC támadást támadás után vezetett, s ezek sorra el­akadtak a MEDOSZ védőkön. Tá­voli lövésekkel is hiába próbál­koztak, mert Szabó minden eset­ben a helyén volt. s több esetben is bravúrosan hárított. A második félidő közepén a halasi csatárok is mind gyakrab­ban jelentkeztek a jászberényi kapu előterében, s a 72. percben a vezetőgólt is megszerezték, ami — mint kiderült — végered­ményben a két pont sorsát is el­döntötte. Sörös jó labdával ugratta ki a csereként beállt Agócsot, aki 15-olusg gi ynambaia oi duói nyvl - -ise ntL?lef>I-eí>Í3Ö A tte* Javuló játék a szünet után Kecskeméti SC—Szentesi Vízmű 3—1 (1—1) Kecskemét, 600 néző. Vezette: Tóth B.: KSC: Magó — Kis juhász, Ko­csis (Tánczos), Kecskés, Kurucsai, Hájer (Losonczi), Kutasi, Farkas, Szabó, Petényi, Vági. Edző: Kiss János. Szentesi Vízmű: Varga — Ben- kó, Karasz, Magony, Koncz, Tö­rök, Németh, Csapó (Fodor), Sza­bó (Magyar), Bánfi, Ivanov. Edző: Szabó László. • A KSC harmadik gólját Vági kapásból bombázta a hálóba. (Banczik István felvétele.) Kapkodó, bizonytalan játékot láthattunk az elején, s az első gyenge lövést a 8. percben Né­meth küldte a léc fölé, majd egy perc múlva Kurucsai unta meg a tétlenkedést, s nagy lövést kül­dött, sajnos ezt is a kapu fölé. A 17. percben, az első gyors kecske­méti támadásnál Farkas középen lefutotta a védőket. A hosszúlábú Magony utánanyúlt, s közvetlenül a 16-os előtt felrúgta. Csúnya szabálytalanság volt, amiért azon­nali kiállítás járt volna, de a já­tékvezető szabadrúgást ítélt. Amíg a sorfalat rendezgették, Szabó a fejek mellett nagy erővel a bal felső sarokba bombázott. 1—0. A 20. percben Petényi szabad­rúgását Vági estében a kapu mel­lé fejelte. Ezután a KSC fokoza­tosan esett vissza. Nagy volt a bizonytalanság a védősorban, kü­lönösen a jobb oldalon. A 33. perc­ben Németh egyedül tört kapura, de a kifutó Magóba lőtt. A 36. percben a labdát felhozó Kecskés könnyelműen Bánfihoz adott, aki egyből kiugratta Ivanovot, s a szélső lövése a vetődő Magó ke­zéről a kapufa belső élére pat­tant, s onnan a hálóba perdült. 1—1. Az egyenlítő gól után is inkább a Szentes játszott a lab­dával. A 42. percben Bánfi a kiinduló Magó mellett az üres kapu mellé gurított. A szünet után a 48. percben Hájer egy csellel becsapta Törö­köt. Kissé oldalra keveredett, s mindenki beadást várt, s a kapus is kifelé indult. Hájer pedig ügyesen benyeste a labdát a rö­vid sarokba. 2—1. A 74. percben Szabó fejessel indította Farkas, aki az alapvonal közeléből belőtte a labdát. A berohanó Vági kapásból óriási bombát zúdított a háló közepébe. 3—1. A 77. percben Vági szögletét Gyengén játszott a KTE Gyulai SE—KTE 3—1 (1—0) Gyula, 1500 néző, vezette: Tóth Lajos. GySE: Szilágyi — Novák, Mol­nár, Szabó, Otott, Dávid, Zambo- ri, Csőke, Tóth II. (Kolarovszky), Tóth I., Steigerwald. Edző: Szi­lágyi János. KTÉ: Nagy E. — Görbe, Nagy J., Nagyhegyesi, Virágh, Szabó (Magyar M.), Csordás (Zubor- nyák), Padlás, Mányoki, Porhan- da. Magyar I. Edző: Bánáti Re­zső. Az 5. percben Otott éles be­adása jelentett veszélyeket a KTE kapujára, a labda az alap­vonalon túlra került. A 8. perc­ben Magyar I. húzott kapura, s lövése Otott lábáról szögletre pat­tant. A szögletrúgást Magyar I. végezte el és a kaputól 8 méter­re álló Mányoki óriási helyzet­ben a kapu mellé fejelte. A hazai csapat igen sok hibával játszott, sajnos a KTE sem mutatott ennél jobbat. A 15. percben ismét nagy helyzet maradt ki. Nagyhegyesi húzott el a bal oldalon, beadását Magyar I. középre fejelte a jó­kor érkező Mányokihoz, aki jó helyzetben alig lőtt mellé. A 17 percben Csőke szögletére Dá­vid jó ütemben ugrott fel és 8 méterről élesen, nagy erővel a léc alá fejelt. 1—0. A gól után sem változott a játék. A KTE ugyan támadott, de a jól záró védelmet nem sikerült feltörni. A sok szöglet a KTE fölényét je­lentette, ezek azonban nem sok veszélyt jelentettek a hazai csa­pat kapujára. A második félidő első percében ismét csak a szögletek száma szaporodott. A 49. percben Nagy méterről lőtt, s a labda a jobb kapufa tövéről a hálóba pattant. 1—0. Fergeteges hazai rohamok kö­vetkeztek ezután, de ezek sem hoztak újabb eredményt, sőt a 85. percben majdnem a MEDOSZ ért el újabb gólt. Sörös 20 mé­terről küldött lövésénél már ver­ve volt a kapus, a labda azon­ban a kapufát érintve ment ki. A MEDOSZ jól védekezett, s taktikailag nagyon fegyelmezet­ten játszott az egész csapat. A győzelem elsősorban ennek volt köszönhető, illetőleg annak, hogy a szervezett védekezés közben sem mondtak le soha a gyors el­lentámadás lehetőségéről. A si­ker szembetűnő, hiszen egy eddig veretlen csapatot fektettek két- vállra, mégpedig a saját otthoná­ban. Jók: Szabó, Tóth, Gulyás, il­letve Kirchner, Gergely. Árvái Mihály Kutasi fejelte, s Török a gólvo­nalról mentett. A KSC az első félidőben elég gyengén, a szünet után viszont már lényegesen jobban játszott. Sikerült rendezni a védelem so­rait, s a széleken vezetett táma­dások.a szünet után meghozták az eredményt. Jók: Hájer, Farkas, Vági, illetve Török, Németh. Sokan kérdezték, hogy Kiss János edző miért cserélte le a második félidőben Hájért, aki addig a támadások mozgatója volt, s közben jónéhányan gyen­gébben játszottak. — Ez valóban így volt, — vá­laszolt mérkőzés végén az edző — s nem is volt szándékomban Hájért lecserélni. A fiatal játékos azonban fájlalta a gyomrát, s kérte a lecserélését, ezért döntöt­tem így. Szabó Zoltán és Merényi Béla J. becsúszva akarta szerelni Stei- gcwaldot, a csatár középre gurí­tott és a fedezetlenül hagyott Csőké közelről a hálóba lőtt. 2—0. A 69. percben a kaputól 14 mé­terre Nagy J. akasztotta Tóth I-et. A 11-est Dávid értékesítette. 3—0. A mérkőzés utolsó perce a KTE-é volt. A 85. percben Magyar M. bal oldali szabadrúgását középen Padlás levette és a 16-osról nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba. 3—1. Abból, hogy mindkét csapat tartott egymástól, eléggé rossz mérkőzés keletkezett. A hazai csapat sok hibával játszott, de küzdőképességével, határozottabb játékával a KTE fölé emelkedett és megérdemelten nyertek. A KTE igen gyengén játszott. Jók: Otott, Zámbori, Csőke, illetve Porhanda, Virágh. Pontot vesztett a Kun Béla SE, kikapott a Mezőfi SE, Lajosmizse a második helyen Bajai SK—Vaskút 3-1 (1—1) Vaskút, 300 néző. Vezette: Szá­lai. BSK: Gilián — Egyed, Mol­nár, Győrfi, Márity, Bada, Önodi II. (Havasi), Ónodi I., Bohács, Cseke, Petresevics. Edző: Varga Imre. Vaskút: Fábik (Bergmann) — Merkler, Matus, Szábó, Germán 11., Körmöndi, Benkovics, Schäf- fer (Dömény), Bedzsula, Péter, Germán I. Edző: Szesztrenka Jó­zsef. Küzdelmes mérkőzésen a ru­tinosabb bajai csapat a hajrá­ban biztosította a győzelmet. Góllövők: Bohács 2, Márity, il­letve: Péter. Jók: Márity, Bohács, Győrfi, illetve: Bedzsula, Matus, Ger­mán II. Ifjúsági eredmény: Vaskút—Bajai SK 2—2 (2—1) Góllövők: Fazekas, Péter, il­letve : Sárközi, Kovács. Gara—Tompa 0—0 Gara, 200 néző, vezette: Baán. Gara: Kubatovics — Aranyos, Forrai, Miskó, Zomborcsevics, Bergmann, Karagity, Tomaskov, Kiss (Osztrogonácz), Török (Té- nyi), Tóth. Edző: Karagity Ist­ván. Tompa: Freiber — Kovács, Czombos, Bálint, Grósz, Baráth, (Marovics), Virágh, Szávity (Hor­váth), Pásztor, Czeglédi, Béleczki. Edző: Szűcs László. Mindkét csapat nagy becsvágy- gyal küzdött, a látottak alapján igazságos a pontosztozkodás. Jók: Forrai, Miskó, Tomaskov, illet­ve: Czombos, Pásztor, Boleczki. Ifjúságiak: Gara—Tompa 1—1 (I—0). Góllövők: Dobler, Gout, illetve: Gilicza. Sükösd—Érsekcsanád 2-1 (1—1) Érsekcsanád, 600 néző, vezet­te: Mikus. Sükösd: Szente — Jagicza, Bor gárdi, Bende, Szabó, Németh, Tóth (Radics), Kollár, Evanics, Lakner (Czobor), Marusa, Edző: Bujdosó Márton. Érsekcsanád: Ikotity — Var­ga, Marinkó, Gyuricza, Koszorús, Szabó, Mihó, Horváth, Felső, Tüs­ke, Boros. Edző: Borsodi József. Nagy iramú, változatos mérkő­zés. A helyzeteit jobban kihasz­náló vendégcsapat megérdemel­ten győzött. Góllövők: Maruzsa, Evanics, illetve: Tüske. Jók: Ja­gicza, Szabó, Lakner, illetve: Var­ga. Gyuricza, Mihó. Ifjúságiak: Érsekcsanád—Sü­kösd 2—2 (1—1). Góllövők: Bár­dos 2, illetve: Sörös, Lógó. Fájsz—Izsák' 3—1 (1—0) Izsák, 250 néző, vezette: Ihos. Fájsz: Balaton — Varga, Czi- ezovszki, Vlasity, Kupusz, Hor­váth, Zsákai, Débics, Gombkötő 1., Herner, Kráczer. Edző: Rónai Sándor. Izsák: Szegezdi — Antal, Li- pokatich, Iván, Sponga, Tóth, (Horváth), Varga (Szász), Mezei, Gyiffkó dr., Boti, Kövesdi. Edző: Juhász Imre. Már az első percben vezetést szerzett a Fájsz. Az izsáki csa­pat helyzetei kimaradtak, s bár mezőnyben egyenrangú ellenfe­lek voltak, a vendégcsapat bizto­san győzött. Góllövők: Herner2, Débics, illetve: Gyiffkó dr. Jók: Herner, Débics, Balaton, illetve: Iván, Antal, Gyiffkó dr. Ifjúságiak: Izsák—Fájsz 2—1 (1—1). Góllövők: Jakus, Petrov, illetve: Vendelek. Kunszentmiklós—Hajós 2—2 (1—0) Kunszentmiklós, 300 néző, ve­zette: Nagy L. Kunszentmiklós: Székely — Berényi, (Juhász), Janovics I., Janovics II., Bakos, Toponári, (Szabó), Bérezés, Kalamán, For­ró, Csovcsics, Patai. Edző: Topo- riári András. Hajós: Mendler — Welstein, Balogh, Huber, Fegyveri, Geiger, (Bendes), Kovács Szauter (Pan­dúr), Koth, Bagó, Dobler. Edző: Balogh Gyárfás. A lelkesebben játszó hajósi csapat megérdemelten vitte el az egyik pontot. Góllövők: Bérezés 2, illetve: Kovács, Balogh (11- esből). Jók: Bérezés, Janovics II., illetve: Balogh, Huber. Ifjúságiak: Hajós—Kunszent­miklós 1—0 (0—0). Góllövő: Vár­szegi. Honvéd Szamuely SE— Honvéd Mezőfi SE 2-1 (1—1) Kalocsa, 800 néző, vezette: Farkas. H. Szamuely SE: Túrái (Hor­váth) — Csörgő, Mózsik, Kovács, Kerek, Barabás (Kapitány), Gé­mes, Heim, Tóth, Gacs, Szakái. Edző: Kozma József. H. Mezőfi SE: Kiss A. — Ra­dics, Szendrői, Hajerbacher, Bo­dor, Kiss Gy., Ferenczi, Jenei, Kiss L.. Horváth, Szevegnyi, Sza- bovik (Mudri). Edző: Krivy Ottó. Végig nagy iramú mérkőzést vívott a két csapat, s a lelkeseb­ben játszó H. Szamuely SE győ­zött. Góllövők: Mózsik, Gémes, illetve: Szevegnyi. Jók: Mózsik, Kerek, Gémes, illetve: Jenei, Szevegnyi. Kecel—Lajosmizse 3—3 (2—3) Kecel, 500 néző, vezette: Czen- czik. Kecel: Herman — Hutár, Cser- ni (Szabó II.), Béleczki, Polgár, Majorosi, Kövesdi, Bakos, Mezei II. (Tócsik), Szabó II., Zsember, Edző: Fábián Dezső. Lajosmizse: Vajda — Kisju- hász, Kovács, Haraszti, Kállai, Szívós, Benda, Márkli, Komáro­mi (Sólyom), Kucsera (Tömöri). Edző: Máté Ferenc. Jó mérkőzést vívott a két csa­pat egymással. Góllövők: Majo­ros, Szabó I., Szabó II., illetve: Kállai 2, Bende (11-esből). Jók: Majoros (a mezőny legjobbja), Szabó I., Zsember, illetve: Kál­lai, Szívós, Bende. Ifjúságiak: Lajosmizse—Kecel 3—i (1—1). Góllövők: Lázár, Krastyánszki, Dusák (öngól), il­letve: Vida. Soltvadkert—Kun B. SE 2—2 (1—1) Soltvadkert, 400 néző, vezette: Bus. Soltvadkert: Majer — Mezei, Wolf, Galántai, Leer, Kiss (Ben- kő), Frittmann, Fazekas, Szarka, Erdős, Mészáros. Edző: Meskó István. H. Kun B. SE: Gulyás — Zs. Juhász, Sahin, Iványi I., Feleki, (Dongó), Bálint dr., Kisznyér, Rigó, Farkas, Csurka (Kókai), Patyi. Edző: Villányi Csaba. Szervezett csapatjátékával a Soltvadkert rászolgált az egyira bajnoki pontra. Góllövők: Erdős/ Frittmann, illetve: Csurka, Kisz­nyér (11-esből). Jók: Majer, Frittmann, Szarka, Mészáros, il­letve: Kisznyér. Ifjúságiak: H. Kun Béla SE— Soltvadkert 4—0 (1—0). Góllö­vők: Derdovics 2, Boda, Vakulya. Kiskörös—Bácsalmás 1-1 (0—1) Kiskőrös, 500 néző, vezette: Vereb. Kiskőrös: Ba — Antal, Szlo­vák II., Hajnák, Czár, Petróczi, (Marton), Takács, Sárközi, Szlo­vák I., Paplanos, Bor (Dedák). Bácsalmás: Keresztes — Bar­na, Aradi, Narancsik, Száll, Krisz­tin (Lengyel), Madancza, Kovács, Hegyes, Knetig (Kispál), Futó. Tragikus hirtelenséggel el­hunyt Németh, a kiskőrösiek ki­váló kapusának emlékére gyász­szünettel kezdődött a mérkőzés. Végig alacsony színvonalú mér­kőzésen a lelkes bácsalmási csa­pat rászolgált az egyik pontra. Góllövők: Futó, illetve: Szlo­vák II. Jók: Szlovák I., Szlo­vák II., illetve r Aradi, Futó. Ifjúságiak: Kiskőrös—Bácsal­más 4—1 (0—0). Góllövők: Lasz- tovicza, Lesták, Dusnoki, Pál. Honvéd Gábor Áron SE— Kalocsai SE 1-1 (0—1) Kiskunhalas, 100 néző. Vezet­te: Németh. Gábor A. SE: Balogh — Kö­rösi, Baráth, Eiler, Minorics, Bencsik (Maczkó), Sztrovecz, Ko­szorús, Serei (Túri), Csont, Pri- kidánovics. Edző: Kévés Ferenc. Kalocsai SE: Nieszner — Pong- rácz, Pécsi, Romsits, Szabó (Stáhl), Posztobányi, Dinnyés, Farkas, Vén, Zsáki, pálmai. Ed­ző : Malomszegi Ottó. A 32. percben Zsáki átadását Vén a jobb sarokba perdítette. 0—1. A 65. percben Prikidáno- vics 10 m-ről laposan a kapu bal oldalába lőtt. 1—1. A 68. percben Vént reklamá­lásért kiállította a játékvezető. Jók: Eiler, Sztrovecz, Balogh, il­letve: Nieszner, Posztobá'nyi, Zsáki. A MEGYEI I. O. I.ABDARÜGÖ-BAJNOKSÁG Állasa 1. Kun Béla SE 8 7 1 — 33-9 19 2. Lajosmizse 8 6 1 1 18-7 13 3. Báját SK 8 5 2 1 19-6 12 4. Fájsz 8 5 2 1 17-7 12 5. Mezőfi SE 8 5 2 1 16-6 12 6. Gábor A. SE 8 3 3 2 21-16 9 7. Kunszentmlkl. 8 3 3 2 13-13 9 8. Szamuely SE 8 4 1 3 13-14 9 9. Kalocsai SE 8 3 2 3 17-13 8 10. Sükösd 8 4 — 4 14-13 8 11. Izsák 8 3 2 3 13-16 8 12. Soltvadkert 8 3 1 4 12-17 7 13. Vaskút 8 3 — 5 14-17 6 14. Kiskőrös 8 1 4 3 9-12 6 15. Tompa 8 1 4 3 10-14 6 16. Bácsalmás 8 2 1 5 8-17 5 17. Hajós 8 2 1 5 10-21 9 18. Gara 8 2 1 5 5-22 9 19. Kecel 8 1 2 5 11-21 4 20. Érsekcsanád 8 — 1 7 9-19 1 A MEGYEI I. O. IFJÚSÁGI \ LABDARŰGO-BAJNOKSAG Állasa 1. Kalocsai SE 6 5 1 — 25-4 11 2. Kunszentmlkl. 6 4 1 1 15-6 9 3. Kun Béla SE 6 4 — 2 23-B 9 4. Bajai SK 6 3 2 1 16-5 8 5. Kiskőrös 7 3 2 2 13-6 8 6. Vaskút 8 2 4 2 9-15 8 7. Gara 8 3 2 3 7-16 8 8. Lajosmizse 6 3 1 2 13-7 7 9. Fájsz 6 3 1 2 13-9 7 10. Kecel 7 2 3 2 15-11 7 11. Sükösd 6 3 1 2 11-8 7 12. Bácsalmás 7 2 1 4 22-25 8 13. Soltvadkert 7 2 1 4 11-17 5 14. Érsekcsanád 8 2 1 5 18-32 9 15. Tompa 6 * 2 3 8-10 4 16. Hajós 7 2 — 5 5-25 4 17. Izsák 7 1 1 5 10-26 3