Petőfi Népe, 1976. augusztus (31. évfolyam, 181-205. szám)

1976-08-10 / 188. szám

I 1976. augusztus 10. • PETŐFI NÉPE • 1 TOTÓ 1. BVSC—Oroszlány 2. Ganz-M.—MÁV DAC 3. Szóin. MÁV—Várpalota 4. Szfv. MAV—Kanizsa 5. Fűzfő—Pécs 6. Egri Dózsa—Izzó 7. Szekszárd—Volán 8. Gyula—Szeg. VSE 9. Jánoshalma—Láns 70. ESMTK—KSC 71, Gyöngyös—DMTE 12. B.gyarm.—Borsodi B. 73. Sashalom—Siófok +1 14. Pét—Bauxitbányász 13 találatos szelvény 24 darab, nye­reményük egyenként 3U 339 forint. Ezek közül 13 plusz 1 találatos szel­vény 23 darab, nyereményük 42 0(14 forint. 12 találatos szelvények száma 709 darab, nyereményük egyenként 685 forint. 11 találatos szelvény 8442 darab, ezekre egyenként 68 forintot fizetnek. A 10 találatos szelvények száma 52 607 darab, egyenként 17 fo­rint a nyeremény. (MTI) 1 3:1 1 2:1 2 0:3 X 0:0 2 0:2 1 3:0 >) -1 j 1-. i 2:0 1 3:o 1 5:1 X 1 :l 1 3:1 X 0:0 1 2:0 Az NB II. állása MA: SPORT-SPORT • SPORT Biztosan győzött a Jánoshalma Jánoshalmi Spartacus—Láng Vasas 3:0 (1:0) Jánoshalma. 800 néző. Vezet­te: Kószó. Jánoshalma: Csernák — Fad- di, Bucsy, Fenyvesi IV.; Gerber dr. Angeli. Szabó (Farkas); Cser­mák, Horváth. Ádám, Fenyvesi III. Edző: Csongor János. Láng Vasas: LeSi — Mihálo- vits, Torna, Rohonczi. Ónodi, Zalavári, Tóth, Farkas, Rozsnyói, Mózer, Sinka (Leskó). Edző: Baksa Gyula. Góllövők: Gerber dr. 2, Feny­vesi III (11-esből). Jók: Fenyvesi III.i Angeli, Csermák, illetve Rozsnyói, Farkas. Kiállítva: a 65. percben Ónodi (Láng). A 12. percben Ádám hatalmas lövése fölé szállt. Szabó, Fény* vési III. és Ádám lövése kerülte el a kaput, majd a 24. percben Tóth lőtt a léc mellé. Beszorult a Láng. A 29. percben Gerber dr-t buktatták a 16-oson belül. A li­est Fenyvesi III. értékesítette. 1:0. Továbbra is a Jánoshalma szorongatott. A vendégek ritkán jutottak el a jáiioshalmi kapuig. A 43. percben Szabó 5 méterről lőtt fölé. A 60. percben Gerber dr. 2 lépésről találta el a kaput. Önodit utánrúgásért kiállították; s még jobban beszorultak, a ven­dégek. A 75. percben Csermák beadását Rohonczi a gólvonalról mentette. A 80. percben 18 mé­teres szabadrúgáshoz jutott a Jánoshalma. Gerber dr. átemel­te a sorfal fölött és nagy gólt lőtt. 2:0. A 87. percben Gerber dr. lőtt újabb gólt. 3:0. A 89. perc­ben Tóth szabadrúgása elsuhant a kapufa mellett. Kecskeméten a Széktói Stadi­onban 16.30-kor. Ferencváros—Bp. Honvéd „Bajnokok Tornája"-mérkőzés A két csapat várható összeál­lítása: Ferencváros: Hajdú — Martos, Bálint, Rabi Megyesi (vagy Vé- pi) — Nyilasi, Ebedli, Mucha — Pusztai, Szabó (vagy Kelemen); Magyar. Bp. Honvéd: Gujdár — Kele­men. Kocsis I., Kőhalmi (vagy Pál), Lukács — Kocsis I., Pó- czik, Morgós — Kozma, Pintér; Weimper. Magyar Hírlap nemzetközi if­júsági tornája: Kiskunfélegyhá­zán. A Kun Béla SE-pályán. 15 órakor Bács-Klskun megye —Csehszlovákia 17 órakor Magyarország —Jugoszlávia. A nyitány egyetlen meglepetése a Kun Béla SE nagyarányú győzelme volt I. Egri Dózsa Várpalota 3. BVSC 4. DVSC PMSC 6. Budafok 7. Ganz-M. Szekszárd 9. Komló 70. N.-kanizsa Szfv. MÁV 72. Ózd 73. MÁV DAC Volán 75. KKFSE 76. Oroszlány 37. Fűzfő SZMTE 19. Izzó Sz. MÁV 1----------3-0 2 X-------3-0 2 1----------3-1 2 1--------2-0 2 1--------2-0 2 1----------3-2 2 X-------2-x 2 1-------2-1 2 X-------1-0 2 — 1-0-0 1 — 1—0-0 1------- 1 2-3 ­------------ 1 1-2 ­------------ 1 1-2 —----- X 0-1 —------- 1 1-3 —----------- 1 0-2 —----------- 1 0-2 —------- 1 0-3 —------- 1 0-3 ­B VSC—Oroszlányi Bány. 3:1 (2:0) Komlói Bány.—Kossuth KFSE 1:0 (0:0) Budafoki MTE—Ózdi Kohász 3:2 (2:2) Szív. MÁV Előre—Nagyk. 0:0 Szekszárdi Dózsa—Volán SC 2:1 (1:1) Debrecen—SZMTE 2:0 (1:0) Egri Dózsa—Vasas Izzó 3:0 (1:0) Pécsi MSC—Fűzfői AK 2:0 (1:0) Várpalotai Bány.—Szol. MÁV 3:0 (2:0) Ganz-MAVAG—MÁV DAC 2:1 (0:1) A Tisza Kupáért Kalocsán Dorog—SZEOL 2:1 (1:1) Kalocsa, 800 néző. Vezette: Eőri (Csernefalvi, Egervári). Dorog: Schnitzer — Engel­brecht, Sándor, Gabala, Major — Eipel, Szabó, Pásztor — Kiss L.; Peszeki I., Bartalos, Edző: Iva- nisz Tibor. SZEOL: Bencze — Szalai; Egervári, Forgács, Kádár — Hojszák, Birinyi, Zámbori — Kozma II., Hágelmann, Jernei. Edző: Himer István. A Dorog már az első percben megszerezte a vezetést. Középen Eipel és Kiss L. adogatott, majd Kiss L. kiugrott a védők közül és a kapus fölött a hálóba emelt. 1:0. A 28. percben Szabó 20 m-es szabadrúgása átcsavarodott a sorfalon a bal sarok felé. Bencze — aki már jobbra mozdult — visszafelé dobta magát és nagy bravúrral ütötte ki a lövést. Alig egy perc múlva Bartalos a szög­letzászló közeléből lőtte be a lab­dát, amely szinte végiggurult a felső lécen. A 35. percben Kozma II. élesen belőtt szögletébe Sán­dor olyan szerencsétlenül nyúlt bele, hogy lábáról a labda a bal sarokba vágódott, (öngól.) 1:1. A 43. percben Jernei a jobb oldalon három védőn is átment. Beadását Gabala kifejelte. Birinyi 14 mé­terről azonnal lőtt, s a dorogi kapus reflexmozdulattal, lábbal védett. Az 51. percben Gabala ívelt előre egy labdát. Nem látszott veszélyesnek a dolog, mert ép­pen három szegedi védő felé szállt. Egervári azonban bele­nyúlt, s róla a labda a tisztán álló Pásztorhoz pattant, aki né­hány lépés után a tehetetlen Bencze mellett a kapu közepébe gurította. 2:0. A játék kiegyenlített lett. A SZEOL inkább Kozma II. szög­leteivel veszélyeztetett. A szélső remekül küldte be a sarokról a labdákat, s időnként hatalmas pánikot okozott a dorogi védők körében, akik ilyenkor csak újabb szögletekkel tudtak men­teni. A 60. percben Szabó a felső lécre bombázott. A 72. percben Egervári fejelte haza a labdát, közben Bencze kijött a kapujá­ból, s csak centimétereken múlt, hogy nem lett öngól. A mérkőzés nagyobb részében a Dorog erőteljesebben, szerve­zettebben játszott, s jóval több helyzetük is akadt. A második játékrésznek voltak olyan idő­szakai, amikor a szegediek is na­gyon feljöttek. A cserék azonban a Dorognak sikerültek jobban, s így megőrizte egygólos előnyét. Jók: Engelbrecht, Gabala, Szabó, Kiss L., Péntek, illetve Egervári; Kádár, Zámbori. Szabó Zoltán Értékes pont idegenből Ceglédi VSE—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:2 (2:0) Cegléd, 800 néző. Vezette: Tóth B. Cegléd: Budai — Zsemlye, Cseh, Klein, Kresják. Halmi; Fe­kete, Kábák, Simon (Hegyi). Lip­tai, Darányi (Kellner). Edző: Si- monyi Ferenc. Kiskunhalas: Dömény (Szabó) — Nagy, Tóth, Juhász, Gulyás. Mészáros, Kocsis, Szőke. Karsai. Udvari, Oláh (Sörös). Edző: Vi- rágh István. A Cegléd már az 5. percben megszerezte a vezetést. A jobbról beívelt labdát Simon a jobb sa­rokba fejelte. 1:0. A 15. perc­ben egy kapu előtti kavarodásnál Darányi lövését Dömény későn vette észre, s a labda a lábak közt a kapuba gurult. 2:0. A MEDOSZ csak ezután len­dült. játékba, s több jó helyzetet dolgoztak ki. Karsai közelről fö­lé fejelt, majd a kifutó kapus mellett Oláh az üres kapu mellé gurított. A 40. percben Oláh meg­sérült, s helyette Sörös állt be. A szünet után a MEDOSZ fö­lénybe került, s a ceglédiek csak szórványos támadásokat vezettek, s az átszervezett halasi védelem biztosan hárított. Támadott a MEDOSZ, bár sokáig úgy lát­szott. hogy nem sikerül szépíte­ni sem. A 8.5. percben Mészáros —Udvari volt a labda útja, majd Sörös ugrott ki és a hálóba lőtt. 2:1. Alig két perc múlva meg­ismétlődött az előbbi jelenet, s most is Sörös volt eredményes. 2:2. A MEDOSZ, az otthonában igen veszélyes Cegléd ellen, győ­zelemmel felérő döntetlent har­colt ki. A halasiak jobban bír­ták erővel a küzdelmet. Jók: Cseh, Halmi, Zsemlye, Kábád, illetve Juhász, Mészáros, Sörös, Karsai. Szalai László A KTE rajtja nem volt biztató Kecskeméti TE—Szabó Lajos SE 0:0 # Ebből könnyen gól is lehetett volna. A II. félidőben Csordás lövése a kapuba tartott, majd felpattant a középen álló Papp lábáról, s a Kecskemét, 600 néző. Ve­zette: Mézes. KTE: Nagy E. — Görbe, Gyorsa, Nagy J., Virágh, Csordás, Mú­nyoki, Dobó, Simon, Por­handa, Nagy­hegy esi. Edzőí: Bánáti Rezső. Szabó L. SE: Hegedűs — Dávid, Csicsely, Hdppál, Papp, Kupcsok (Di- nya), Nagy, Aranyosi, Czir- nák, Gulyás, Szalai. Edző: Bencsik Gyula. Az első percekben a KTE nagy iramot diktált, s beszorította el­lenfelét. A Szabó Lajos SE 6—7 emberrel is védekezett, s alig gondoltak ellentámadásra, A lab­dát többnyire már a félvonal tá­ján elvesztették. Gól csak azért nem lett, mert a KTE-csatárok sokat hibáztak. A 8. percben Virágh a 16-os oldalvonalától hátrahúzta a lab­dát a kapu felé. Porhanda, mint­egy 15 méterről, kapásból hatal­mas bombát küldött, s a labda a bal sarokra tartott. Hegedűs ka­pus hátalmas bravúrral előbb fel­felé öklözte, majd meg is kapa­rintotta. A játék továbbra is egy­oldalú volt, s a vendégcsapat tér­felén folyt, de a KTE csatárai inkább középen próbálkoztak, ahol pedig nagyon jól tömörül­tek a védők). A beívelt labdákat a magas védők rendre kifejelték. A 23. percben Mányoki balról belőtt labdája egy védő kezét érte a 16-oson belül, de a közelben álló játékvezető nem látta szándé­kosnak! a kezezést. (Nem is volt az.) A félidő végéig a KTE fö­lényével telt a játékidő. Virágh és Csordás rengeteget dolgozott a középpályán, de mindketten, sőt a többi kecskeméti játékos sem volt képes pontos átadásokra. A szünet után a 49. percben Porhanda szabadrúgása egy vé­dő fején megcsúszva a kapu fölé jutott. Az 51. percben a 11-es pon­ton Csordás elé került Mányoki lapos beadása. A lövés azonban egy védő lábáról kapu fölé pat­tant. A 60. perc után a Szabó Lajos SE felhagyott a védekező takti­kával, s a csatárok előre me­részkedtek. Néhányszor bizony zavarba is hozták a KTE védel­mét. A 65. percben Aranyosi nagy léc fölé jutott. (Banozik István felvétele) lövését Nagy E. kiejtette, s csak másodszorra tudta megfogni. A 70. perreben Simon beadását a védők sorra elhibázták, s Dobó került jó helyzetbe. Addig igaz­gatta afzonban a labdát, amíg ketten is közbeléptek. KTE ezzel valójában el is lőtte a puskapo­rát, s a1 végén bizony a vendé­gek szorongattak. Az utolsó perc­ben, egy szabadrúgás után a ka­putól alig 10 méterre az előrehú­zódó Hoppál előtt nyílt nagy le­hetőség, de elhamárkodva a ka­pu fölé lőtt. A KTE á mérkőzés utolsó ne­gyedóráját nem számítva, szinte egy kapura játszott. A körülmé­nyeskedés, a sok rossz átadás miatt azonban alig akadt komoly gólhelyzetük. Báj van a csapat erőnlétével is. mert a hajrában bizony a vendégek majdnem meg­lepetést okoztak. Jók: Görbe, Nagy; J., Dobó, illetve Hegedűs, Hoppál, Aranyosi. Súlyos vereséggel kezdte a KSC Erzsébeti SMTK—Kecskeméti SC 5:1 (2:1) Bp., XX. kér., Ady E. utca. 2000 néző. Vezette: Bártfai. ESMTK: Bodor — Erdősi; Steinbeiszer, Kökény, Fábián, Fo­rintos, Druzsin (Molnár), Kecs­kés, Fritz (Szilágyi), Gyurováth, Geiger. Edző: Sinkovics Ferenc. KSC: Gerdán (Magó) — Koz­ma, Kocsis T., Kecskés, Kuru- csai, Seres, Kutasi, Tánczos, Sza­bó, Puskás (Losonczi), Vági. Ed­ző: Kiss János. A 6. percben Vági beadását Tánczos a kapu fölé fejelte. A 7. percben Kecskés 20 m-es lövé­sét Gerdán szögletre ütötte. A 9.' percben 20 m-es szabadrúgás­ból Kecskés a jobb alsó sarokba csavarta a labdát. 1:0. A 70. percben Fritz beadását a szabadon hagyott Gyurováth a jobb sarokba lőtte. 2:0. Ezután inkább a KSC birtokolta a lab­dát. Szabó lövését szögletre ütöt- te. A 17. percben Szabó nagy lövése a felső lécet súrolva ment fölé. A 20. percben Vági szabad­rúgását Bodor a bal alsó sarok­ból tornászta ki. A 28. percben Szabó labdáját Puskás a kapuba fejelte. 2:1. A 36. percben Kecs­kés lövését a léc alól tolta szög­letre Gerdán. A 43. percben Vá­gi már csak a kapussal állt szemben és fölé lőtt. Az 52. percben 18 méterről is­mét Kecskés végzett el szabad­rúgást. Lövése a felső léc lapjá­ról vágódott a hálóba. 3:1. A 65. percben Kurucsai sza­badrúgása a sorfal mellett elsu­hanva a kapu mellé jutott. A 80, percig szinte semmi komoly ese­mény nemtörtént a pályán. Ek­kor Gyurováth cselezgetett, majd Kecskés elé adta, aki a jobb sa­rokba vágta. 4:1. A 83. percben Vágit buktatták a 16-oson belül. A büntetőt Kecskés mellé rúgta. A 85. percben a KSC ellen ítélt büntetőt a játékvezető, s ezt Gyu­rováth a hálóba vágta. 5:1. A 87. percben Kutasi kapott jó labdát, s bár senki sem za­varta, a kapu előtt elesett. Az első játékrészben inkább a KSC birtokolta a labdát. A szü­net után, sajnos, elfáradt a csa­pat, s a harmadik gól után va­lójában fel is adták a küzdelmet. Jók: Kecskés, Geiger, Forintos, Molnár, illetve Szabó, Kurucsai. Az NB III. Délkeleti csoport állása 1. BTASK 1 1 ~ _ 5­1 2 ESMTK 1 1 — — 5-1 2 Szegedi D. 1 1 — 5-1 2 4. Szarvas 1 1 ­— 4-1 2 5. EGSZÖV 1 1 — — 3-0 2 Jánoshalma 1 1 — — 3-0 2 7. Gyula 1 1 ­— 2-0 2 8. Cegléd-- 1 — 2­2 1 épgép i — 1 — 2-2 1 Kiskunh. 1-- 1 — 2-2 1 Lehel SC 1 — 1 — 2-2 1 12. Kecskeméti TE 1 — 1 — 0-0 1 Szabó SE 1-- 1 — 0-0 1 14. SZVSE 1 — 1 0-2 — 15. Bem J. SE 1 — —. 1 0-3 — Láng 1 — -­1 0-3 — 17. Nagyszénás 1-- -­1 1-4 — 18. Kecskeméti SC 1 — 1 1-5 — Szentes 1-- -­1 1-5 — T.-szt.mlklós 1-- — 1 1-5 — Gyulai SE—Szegedi VSE 2:0 EGSZÖV MED —Honvéd Bem J. 3:0 B.csabai Agyagipar—Szentesi Viz. 5:1 Szarvasi sp.—Nagyszénás! Tsz SK 4:1 ÉPGÉP—Lehel SC 2:2 Szegedi Dózsa—Töröksztm. Vasas 5:1 Mezőfi SE—Sükösd 3:1 (1:0) Sükösd, 300 néző, vezette: Né­meth. Mezőfi SE: Pólyák—Jenei. Sza- bovik, Kiss Gy., Ferenczi, Ha- jenbatíher, Kovács, (Kiss L.), Ra­dies, Szevegnyi, Kanalas, Hor­váth. Edző: Krivy Ottó. Sükösd: Szente—Bajai (Jagic- za), Bogárdi, Benda, Radies, Tóth, Szabó. Maursa, Kollár, Lógó (Németh II.), Németh I. Edző: Bujdosó Márton. A 11. percben Kanalas be­adásából Radics szerezte meg a vezetést. Az első félidő a ven­dégcsapat fölényével telt el. A második félidőben a sükösdi csa­pat támadott, és esélye volt a kiegyenlítésre, mégis Szevegnyi két góljával biztosan nyert a Mezőfi SE. Góllövők: Szevegnyi (2), Radics, illetve Kollár. Jók.: Szabovik, Szevegnyi, Kanalas, illetve Bogárdi. Honvéd Kun Béla SE— Hajós 8:0 (4:0) Kkfh. 600 néző, vezette: Baón, Kun B. SE: Újhelyi (Gulyás)— Hevesi, Sahin, Iványi I., Zs. Ju­hász, Bálint (Borbély), Dongó, Kókai, Farkas, Kisznyér, Patyi, Edző: Villányi Csaba. Hajós: Csányi—Kanda, Balogh. Huber (Pandur), Fegyveri, Gei­ger, (Dobler I.), Kovács, Schön, Dobler II., Wettstein, Mendler. Edző: Balogh Gyárfás. A hazai együttesek sok-moz- gásos, stílusos játékkal, nagy fölényben játszott, a sportszerű, de idényeleji formában küzdő vendégcsapat ellen. Góllövők: Farkas 2, Patyi 2, Bálint, Kókai, Borbély. Kisznyér (11-esből). Jók: Hevesi, Dongó, Kókai, illet­ve Balogh, Dobler II-, Schön. Ifjúságiak: Kun Béla SE—Ha­jós 8:1 (4:1). Góllövők: Molnár 4, Boda 2, Seres, Vakulya, illetve Koch. Izsák—Vaskút 4:3 (3:2) Izsák, 250 néző, vezette: Varga. Izsák: Szegezdi—Murai, (Iván), Hős, Molnár, Tóth, Kövesdi. Pa­taki, Mezei, Varga, Bőthi. Spon- ga. Edző- Juhász Imre. Vaskút: Szász—Melckler, Ma­tus, Bene, Gernács, Csóti, Bed- zsula. Körmendi (Szabó), Péter, Zsifkó, Benkovics. Edző: Pala- tinszki János. A jó iramú mérkőzésen a ha­zai csatársor több helyzetkiha­gyása után nehezen győzték le a vaskútiakat. Góllövők: Mezei 2, Bőthi, Tóth, illetve Péter, Csó­ti, Matus (11-esből). Jók: Bőthi, Pataki, Molnár, illetve Matus, Csóti. Ifjúságiak: Izsák—Vaskút 0:0. Bajai SK—Tompa 3:3 (2:2) Baja, 600 néző, vezette: Vágó. Baja: Gilián—Egyed, Bada, Petresevics, Győrfi, Bódi (Sas) Márity, Ónodi I., Bohács, Cseke, (Bartos), Havasi. Edző: Varga Imre. Tompa: Barkóczi—Bálint, Czombos, Oravecz, Franczisko- vics, Horváth, Baráth, Virágh, (Saki), Langó, (Kovács), Pász­tor, Czeglédi. Edző: Szűcs László, Rendkívül izgalmas mérkőzést vívott a két csapat egymással, enyhe bajai fölénnyel. Igazságos eredmény. Góllövők: Győrfi. Ha­vasi, Ónodi I. (11-esből), illetve Pásztor 3. Jók: Győrfi, Márity, Ónodi I., illetve Barkóczi, Pász­tor. Ifjúságiak: Bajai SK—Tompa 3:1 (0:1). Góllövők: Tumó 2, Eckenberger, illetve Horváth. Gara—Kecel 2:1 (0:0) Kecel, 600 néző, vezette: Hor­váth I. Gara: Kubatovics—Aranyos, Murinyi, Szabó, Forrai, Zombor- csevics, Tényi, Miskó, Berg­mann, Tomaskóv, Tóth. Edző: Karagics István,. Kecel: Benediczky—Bélesdi, Polgár, Majrosi, Huszár, Mezei, Kövesdi, Bata, (Bakos) Szabó, Rácz, Török. Edző: Fábián Zol­tán. Idény eleji mérkőzést vívott a két csapat, egyenlő eséllyel. Az első félidőben mezőnyjáték folyt. A csatárok egyik kaput sem ve­szélyeztették. Szünet után a 60. percben 11-esből a hazai csapat szerezte meg a vezetést Polgár révén. A 70. percben Tótih egyen­lít 1:1. A 84. percben Tóth sze­rezte meg a győzelmet jelentő gólt a hazai csapatnak. Jók: For­rai, Miskó, Tóth, illetve Polgár, Majrosi, Kövesdi. Kalocsai SE—Bácsalmás 3:1 (2:1) Kalocsa, 500 néző, vezette: Ka­rácsonyi. KSE: Neiszner—Tamás, Pécsi, Illés A. (Halász II.), Romsits, Szegezdi, Farkas, Illés L., Posz- tobányi, Lakatos, Erdős. Edző: Malomszegi Ottó, Bácsalmás: Köve—Lengyel, Barna, Narancsik, Aradi, Krisz­tián, Madoncza, Kovács, Piuko- vics, Futó. Hutterer, Edző: Locs- kai Ferenc. A középszínvonalú mérkőzé­sen a rutinosabb kalocsai csa­pat megérdemelten győzött. Gól­lövők: Lakatos, Pécsi (11-esből) Illés L., Illetve Futó. Jók: a ka­locsai csapat dicséretet érdemel lelkes játékáért, illetve Köves, Futó, Barna. Soltvadkert— Ersekcsanád 4:3 (3:1) Soltvadkert, 400 néző, vezette: Ifj. Molnár. Soltvadkert: Vass—Mezei, Wolf, Martin, (Karász), Galantai, Du- kai, (Benkő), Lehr, Erdős, Fa­zekas, Tóth, Mészáros. Edző: Meskó István. Érsekcsanád: Szelei—Tüske I. Vezocsik, Zavicá, Bárdos I., Koszorús, Boros, Fekete, Varga, Adám, Kákonyi. Edző: Borsodi József. Két ellentétes félidő jellemezte a mérkőzést. Az első félidőben Soltvadkert játszott jól. Góllö­vők: Dukai, Fazekas, Tóth 2, illetve Kákonyi, Boros, Varga. Jók: Mezei, Galantai, Lehr, il­letve Tüske I., Kákonyi. Ifjúságiak: Soltvadkert—Érsek­csanád 4:3 (2:1). Góllövők: Szá­vai 2, Bárdosi 2, illetve Tóth, Dávid, Frittmann. Honvéd Gábor A. SE— Kunszentmiklós 4:2 (3:1) Kiskunhalas, 100 néző. Vezet­te : Szabó. Gábor A. SE: Stuber — Körö­si. Vidosa, Kovács, Szvorecz, Kühner (Kozma), Eiler, Ko­szorús, Csont, Bencsik (Túri), Prikidánovics. Edző: Kévés Fe­renc. Kunszentmiklós: Székely — Perényi, Janovics I., Janovics II., Szabó, (Peták), Bakos (Juhász), Bérezés, Kalamán, Forró, Csov- csics, Patai. Az első félidőben a Gábor A. SE fölényben játszott. A szünet után már inkább kiegyensúlyo­zott volt a küzdelem. Góllövök: Csont, Koszorús, Eiler, Prikidá­novics, illetve Patai 2, (egyet 11-esből.) Jók: Vidosa, Kovács, Szvorecz, illetve Janovics I., Pa­tai, Forró. Fájsz—Kiskőrös 2:2 (0:1) Fájsz: 500 néző, vezette: Czenczik. Fájsz: Balaton—Varga. Czic- zovszki, Kupusz, Kovács, Débics, Horváth, (Vlasies) Herner, Krác- zer, Gombkötő II., (Bolvári), Zsákai. Edző: Rónai Sándor. Kiskőrös: Ba—Antal, Szlovák II., Hajnák, Balogh, (Dedák), Szlovák I.. Polareczki, Czár, Bor, Paplanos, Sárközi. Edző: Gacs Tibor. Változatos küzdelem után a vendégek az utolsó percben tud­tak csak egyenlíteni. Góllövők: Herner, Kráczer, illetve Antal, Bor. Ifjúságiak: Fájsz—Kiskőrös 2:2 (1:1). Góllövők: Vedelek 2, il­letve Dusnoki, Pál. Honvéd—Szamuely SE— Lajosmizse 3:2 (1:1) Lajosmizse, 300 néző. Vezette: Nagy L. Szamuely SE: Horváth — Mor. csik, Kovács, Tóth, Barabás, Görgő, Szakály, Dési, Gács, Gé­mes. Lajosmizse: Tóth E. — Tóth N., Kisjuhász, Haraszti, Orbán, Kis- lőrincz, Márkli, Szívós, Sólyom, Komáromi, Kállai II. Edző: Máté Ferenc. Megilletődötten játszott n ha­zai csapat, s bár kétszer is ve­zetett, mégsem tudott pontot szerezni. Komáromi ll-est hibá­zott. Góllövők: Tóth 2, Gács, Il­letve Sólyom, Szívós. Jók: Szakály, Gács, Illetve Kis­juhász, Komáromi.