Petőfi Népe, 1976. június (31. évfolyam, 128-153. szám)

1976-06-29 / 152. szám

1976. Június 29. • PETŐFI NÉPE • 7 Az NB II. végeredménye 1. Dunaújv. 38 23 12 3 78—20 58 2. Dorog 38 22 10 6 75—40 54 3. Budafok 38 22 7 9 87—54 51 4. DVSC 38 20 9 9 70—43 49 5. BVSC 83 18 11 9 69—44 47 6. t7olán 38 17 11 10 54—44 45 7. Pécs 38 18 8 12 59—36 44 8. KKFSE 38 17 8 13 67—46 42 9. Szolnok 38 14 11 13 52—45 39 10. Izzó 38 13 11 14 49—55 37 11. Komló 38 12 13 13 43—53 37 12. MÁV D. 38 13 8 17 48—57 34 A3. Szekszárd 38 10 13 15 47—60 33 34. Oroszl. 38 12 9 17 46—59 33 15. Várpal. 38/ 11 11 16 45—63 33 16. Kanizsa 38 11 11 16 39—57 33 17. FÖSPED 38 9 8 21 47—69 26 18. Bp. 'Sp. 38 7 9 22 42—84 23 19. Bábolna 38 8 5 25 47—81 21 20. Nagybát. 38 8 5 25 31—76 21 Dunaújváros—(Bp. Spartacus 2:0 Pécs—FÖSPED 1 ;0 MÁV DAC—Kossuth KFSE (jzn Szekszárd—Dorog g.. Komló—Vasas Izzó 2:2 Debrecen—BVSC 3J1 Volán SC—Nagykanizsa , 2:0 Oroszlány—Szolnok ' 1;0 Várpalota—Nagybátony 3*1 Budafok—Bábolna 2:1 NB III. Délkeleti csoport 1. Sz. MÁV p 2. Szarvas 3. Szegedi D. 4. BTASK 5. ESMTK 6. KTE 7. Lehel SC 8* Gyula 9. Jánosh. 10. SZVSE fll. ÉGSZÖV 32. Láng 13. KSC 14. ÉPGÉP 15. Szabó L. 36. Kalocsa 17. HMSE 18. Orosháza 39. Sütőip. 20. Martfű 38 26 8 4 96­-44 60 38 23_ 13 2 97­—40 59 38 20 7 11 76—46 47 38 18 10 10 68­-52 46 38 18 7 13 91­-59 43 38 16 10 12 52­-52 42 38­14 13 11 57—39 41 38 15 11 12 55­-48 41 38 17 6 15 48—46 40 38 14 11 13 50­—44 39 38 12 14 12 46­—41 38 38 14 8 16 46­—52 36 38 12 10 16 59—61 34 38 12 9 17 54­-75 33 38 8 16 14 39­-45 32 38 10 9 19 54­—83 29 38 9 10 19 39—63 28 38 10 7 21 38­-69 27 38 8 7 23 26­—78 23 38 10 2 26 37­-93 22 Megjegyzés: Az 1. helyezett szolr ki MÁV NB Il-be Jutott. A 2. helj zett Szarvas szerdán osztályozót 1; szilc az N"B Il-be jutásért. HÓDGÉP (Hódm.)—ÉPGÉP 2:1 Szegen VSE—Láng Vasas 2:1 Szolnoki MÁV—Békéscsabai TASK 4:2 ÉGSZÖV MEDOSZ—Orosházi mTk 2:2 Martfű—Szegedi Dózsa 3 ;0 Szarvasi Főisk. Sp.—Lehel SC 2:1 * Az egyenlítésre is megvolt a lehetőség i.iftovßsa Gyulai SE—Jánoshalmi Spartacus 3:2 (1:1) Gyula, 1500 néző. Vezette: Tóth Lajos. Gyula: Szilágyi — Novák, Cső­ké, Szabó (LőrinCZ), Otott, Nagy, Hirka, Kolarovszki, Tóth I. (Bú­zás), Tóth II,, Zámbori, Edző: Szilágyi János. Jánoshalma: Csernák — Fad- di. Németh, Fenyvesi IV., Ba­ráti, . Angeli, Szabó (Mészáros), Csermák, Horváth, Ádám, Feny­vesi III. Edző: Gacs Tibor. Már az első percben szögletet értek el a hazaiak. A másik ol­dalon Csermák ugrott ki, s el­gurította a labdát a kifutó kapus mellett, s a kapufát találta el. Ezt követően a Gyulai SE kezde­ményezett többet, de jól zárt a jánoshalmi védelem, s csak szög­leteket értek el sorozatban a ha­zaiak. A 15. percben Tóth II. lö­vését hárította Csernák, a 22. percben pedig Fenyvesi III. lőtt fölé. Sokat adogatott a jánoshal­mi csapat, s ezzel igyekezett las­sítani a hazai rohamokat. A 30. percben Tóth II. indította Zám- borit, alti 14 méterről lőtt a hosszú somokba. 1:0. A 37. percben Angeli—Adám adogatás után Adám Csermákot ugratta ki, aki a kifutó Szilágyi mellett most a sarokba gurított. 1:1. A 48. percben Novák—Nagy adogatás után középre ívelődött a labda. Németh hibázott és Zám­bori 10 méterről a hálóba lőtt. 2:1. Az 53. percben Hirka szög­letét Csernák vétette el, s Kola­rovszki az üres kapuba fejelte a • labdát. 3:1. Az 54. percben Németh és Csőké csapott össze. A partjel­ző közlése alapján a játékvezető Némethet kiállítatta. Amikor a kiállított játékos az öltözőbe tar­tott. a gyulaiak gyúrója belerú­gott. (Az incidens után vagy 5 percig állt a játék. A játékvezető a végén tovább folytatta, pedig a szabályok szerint le kellett volna fújnia a találkozót.) A Jánoshalma 10 emberrel is támadott ezután. A 67. percben Csermák 7 méterről a kifutó ka­pusba lőtt. A 75. percben Ádám lefutotta a védőket, kicselezte a kapust is és úgy lőtt a hálóba. 3:2. A 75. percben a kiugró Hor- váthot Szilágyi és Novák szerel­te közös erővel a 11-es pont tá­ján. A végén a hazaiak tartották a labdát és az erédményt. A Gyulai SE az első félidőben, | a második játékrész első neJ gyedórájában sokkal többet tá- piadott. A végén egyenlíthetett volna a Jánoshalma. Jók: Hir­ka, Tóth II., Zámbori, illetve. Csernák, Fenyvesi IV., Ádám, Csermák. Sorrendben a hatodik döntetlen Szabó Lajos SE—Kecskeméti SC 2:2 (1:1) SPORT* SPORT - SPORT Jó játék a szezonzárón Kecskeméti TE—Erzsébeti SMTK 2:2 (1:1) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Szávó. KTE: Kerpics — Görbe, Ben- de. Gyorsa, Szabó, Csordás (La­ki), Porhanda,' Magyar I., Má­nyoki/ Dobó (Bőthi), Magyar M. Edző: Máté Ferenc. ESMTK: Bodor — Erdődi, Bur­ger, Steinbeiszer, Fábián. Bárá­nyos, Kökény (Tóth), Druzsík (Molnár), Kecskés, Gyurováth, Szilágyi. Edző: Vozák Sándor. A kezdés után majdnem gólt kapott a KTE. Kecskést indítot­ták, aki egészen az alapvonalig jutott, s onnan lőtt mellé. Még néhány ESMTK-rohamot láttunk. A 4. percben Bárányos élesen belőtt szabadrúgását Kerpics le­húzta. majd a KTE következett. Az 5. percben Gyorsa előretörve kétszer is ütközött a védőkkel, mindkétszer nála maradt a labda, majd amikor Mányoki elé tette, a menteni próbáló Fábián nagy erővel Burger gyomrába rúgta a labdát, s onnan alig pattant a kapu mellé. Támadott a KTE. de rengeteg pontatlan átadás csú­szott be. Görbe. Csordás, Szabó tűnt ki néhány bosszantó hibá­val. A 11. percben Bárányos be­ívelését Kecskés nagy helyzet­ből éppen Kerpics kezébe fejelte. A 12. percben Mányoki átjátszot­ta Burgert, ám a lövésébe belép­tek, s csak szöglet lett belőle. A 17. percben Mányoki ugrott ki a bal oldalon, de beérték. Az ellentámadásnál Kecskés közé­pen lefutotta a KTE-védőket. Bende a 16-oson kívül hiába pró­bálta visszahúzni, majd amikor már a büntetőterületen belül egy újabb csellel lefordult, Bende le­rántotta. Vitathatatlan 11-es. A büntetőt Gyurováth a bal sarokba bombázta. 0:1. Alig két perc múlva Dobó két védő közt ugrott kT középen, s szorongatott helyzetben nem tud­ta értékesíteni a gólhelyzetét. Porhanda lőtt mellé 7 méterről, majd a 31. percben Magyar har­colt ki egy labdát az alapvonal­nál. Fábián avaTHozott közbe, s menteni akarván nagyot rúgott a labdába, de éppen a 11-es pont környékén futó Dobót találta fej­be. s onnan védhetetlenül vágó­dott a hálóba. 1:1. A 42. percben Porhanda vagy 30 m-ről rúgta kapura a labdát, s az a felső lécen megpattanva ment fölé. A szünet után még nagyobb KTE-fölény jegyében folyt a játék. Az erzsébetiek csak a gyors Kecskés kiugratásával próbálkoztak időnként, de a KTE. védők jól őrizték a gólveszélyes csatárt. A 61. percben Csordás nagy lövésébe léptek bele a vé­dők. A 63. percben Magyar I. indult meg a jobb szélen. Befelé kanyarodva futtából 3 védőt is kicselezett, majd kapura fordul­va remek gólt .lőtt. 2:1. A válasz csak perceket késett. A7 erzsébetiek felhagytak a vé­dekező taktikával. Kecskés a fél­pályáról megindulva a 16-osig jutott, ahol azonban hosszút szöktetett. Kerpics kivetődött, ám balszerencséjére kipattant kezé­ből a labda. Három KTE-játékos is elrúghatta volna, de egymást zavarták, végül a kaputól vagy 20 méterre álló Molnárhoz jutott, aki a lábak közt laposan a bal sarokba rúgta. 2:2. (Nagy potya­gól volt.) A 77. percben Mányoki lövését ütötte ki Bodor a felső sarokból. A 84. percben láttuk a mérkő­zés egyik legérdekesebb esemé­nyét. Bodor kirúgását Porhanda a félvonal közelében levette. Lát­ta, hogy a kapus még kint van, s szinte állóhelyből, vagy 50 mé­terről kapura rúgta. A labda át­szállt a fejek fölött, s a kapus is csak dermedten nézte, amint nagy erővel a felső lécre vágó­dott, s onnan vissza a mezőnybe. (Ha ez bemegy, legalább olyan szenzáció, mint a múltkori ka­pusgól.) Ez volt az utolsó esemény is egyben, mert egyik csapat sem tudott már az ellenfél kapujához kerülni. A feltűnően kevés számú kö­zönség jó mérkőzést láthatott. A KTE időnként teljesen beszorí­totta az erzsébetieket. Túlságosan sok helyzet nem akadt, mert Mányokiék elég egyéni kitörések­kel próbálkoztak, s ebből mind­össze egy — Magyar I. gólja — vezetett eredményre. Az ESMTK támadásait a két gyors, jól cse­lező emberére alapozta, s ez is csak részben vezetőit sikerre. Gyorsa, Szabó, Magyar I., ille­tőleg Fábián, Kecskés, és Gyu­rováth játszott átlagon felül. Szabó Zoltán Mezőtúr, 400 néző. Vezette: Kószó. Szabó L. SE: Győrfi — Dávid, Kléninger, Csicsely, Papp, Hoch, (Dinya), Nagy, Gulyás, Ihász, Korsós (Farkas), Turcsek. Edző: Bencsik Gyula. KSC: Domokos — Kecskés, Lantos (Érsek), Rózsa, Hájer, Tánczos, Pasek, Petényi, Farkas, Szabó, Turzó. Edző: Bányai Nán­dor. . Mezőtúron is jó játékot, látvá­nyos küzdelmet hozott a sze­zonzáró. A nagy hőségben is fordulatokban gazdag 90 percnek lehettek tanúi a nézők. A Szabó Lajos SE kezdett jobban és meg­szerezték a vezetést. A 28. perc­ben Turcsek futott el a bal szé­len, s már a 16-oson belül járt, amikor szabálytalanul szerelték. A 11-est Kléninger vágta a há­lóba. 1:0. A KSC a 42. percben egyenlí­tett. Szögletrúgás nyomán a lab­da’a kapufáról pattant ki, éppen OSZTÁLYOZÓ AZ NB II-ÉRT Szerdán délután 16.30-kor ke­rül sor Kecskeméten, a Széktói Stadionban az Ózdi Kohász— Szarvasi Főiskolai Spartacus NB 11-es osztályozó mérkőzésre. A sporthivataltól kapott tájékozta­tó értelmében a mérkőzésre csak a Sporthivatal által kiadott pá­lyabelépők érvényesek. * KOSÁRLABDA A Székesfehérvárott rendezett országos középiskolás kosárlabda­Tánezoshoz, aki a hálóba lőtte. 1:1. A második játékrész mindjárt hazai góllal kezdődött. A kezdő­rúgás után a bal oldalon Turcsek vezetett támadást.' Több kecske­méti védő is hibázott, s végül Gulyáshoz került a labda, $ a szélső a kapuba bumbázta. 2:1. A második félidőre nagyon visszaesett a KSC, s úgy tűnt, már belenyugodtak a vereségbe. Erejükből láthatóan csak a véde­kezésre futotta, s arra ügyeltek, hogy ne kapjanak több gólt. A 88. percben 'aztán váratlanul jött az egyenlítés. Egy gyors KSC-tá- madás végén Farkas, akire senki sem ügyelt, a hálóba fejelte a labdát. 2:2. Az eléggé iramos, jó mérkőzé­sen a Szabó Lajos SE többet kezdeményezett, s a kecskeméti­ek pedig jól használták ki a keve­sebb helyzetüket. Jók: Klénin­ger. Csicsely, Papp, Gulyás, il­letve Lantos, Kecskés, Szabó, Pasek. Palágyi Béla bajnokságon a fiúknál 1. Bányai Júlia Gimnázium, Kecskemét. (Edző: Dr. Rebek Lőrincné.) A lány bajnokságban 2. KkXházi Varga J. Közgazdasági. (Edző: Bódi Tivadar.) A Középiskolás Kupában fiúk­nál 2. Bajai III. Béla Gimná­zium. Lányoknál 2. Kkfh. Var­ga J. Közgazdasági, 3. Bányai J. Gimnázium, Kecskemét. Hírek, eredmények sorokban A Kun Béla SE lett a második Honvéd Gábor Áron SE— Gara 3:0 (3:0) Kiskunhalas, 100'néző: Vezet­te: Szalai. Gábor A. SE: Stuber — Körö­si, Vidosa, Kovács, Baráth, Sztro- vecz, Kozma, (Maczkó), Perei, (Minorics), Koszorús, Csont, Pri- kidánavics. iEdző:, Kévés , Ferenc, Gara=.' -Kubovies — Aranyos, Forrái, Miskó, Zomborcsevics, Kubatov, Mutényi, Uher, Berg­man, Tomaskov, Tóth. Edző: Karagity István. A Honvéd az első félidőt vé­gigtámadta, majd a másodikban lassították a játékot, s a ven­dégek is gyakran szóhoz jutot­tak. póllövők: Prikidánovics 2, Sztrovecz., Jók: Stuber, Vidosa, Kovács, Prikidánovics, illetve Forral, Miskó. Tompa—Bácsalmás 3:0 (1:0) Tompa, 450 néző, vezette: Baán. Tompa: Friebert — Budincse- vics, Czombos, Virág, Grósz, Horváth, Kiss, (Vajzer), Baráth, Langó, Pásztor, Béleczki. Edző: Födi István. Bácsalmás: Köves — Lengyel, Barna, Narancsik, Szál, Kriszti­án, Hutter, ,Futó, Csőke, Geiger, Hustyi. Edző: Locskai Ferenc. A jól játszó hazai csapat meg­érdemelten szerezte meg a győ­zelmet. Góllövök: Béleczki Ba­ráth, Horváth, illetve Hustyi, Krisztián. Ifjúságiak: Tompa—Bácsalmás 1:0 (0:0). póllövő: Rencsák. KuniBcla SE— Mezőfi SE 1:0 (0:0) Kecskemét, Szolnoki u. 500 néző. Jv.: Martines. Kun Béla SE: Újhelyi — He- , vési, Horváth, Iványi I., Juhász, Dobra, Rigó, Dongó, Farkas, Csurka, Iványi II. (Nagy). Edző: Villányi Csaba. Mezőfi SE: Pólyák (Horváth) — Jenei, Szabovik, Kiss Gy., Gubacsi, Hájerbacher, Radics, Puskás, Kiss L. (Kanalas), Nagy, Horváth F. Edző: Krivi Ottó. A rangadó alacsony színvona­lú, csapkodó játékot hozott. Az első 20 percben egyetlen lövés sem ment kapura. A 21. perc­ben szögletet ívelt be a Kun Bé­la SE, s a beívelt szögletnél Szabovik lökte Iványi Il-t. 8 méterről közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető a Mezőfi SE ellen, amelyet Dobra gurított le Farkasnak, akinek a lövése a sorfalról pattant vissza. 34. perc­ben Nagy lövése a bal oldali ka­pufáról pattant ki a pályáról. A 36. percben Kiss L. beadására Puskás felugrott fejelni, de a labda elszállt a feje felett. Me­zőnyfölénybe kerültek a hazaiak s többet birtokolták a labdát, eredményt azonban nem sikerült elérniük. Szünet után a Kun Bé­la SE támadott többet, s a 77. percben Csurka beadását Dongó a felső kapufára fejelte, a visszapattanó labdát az egyik védő , fejelte el a kaputól, s 14 méterre álló Farkas elé pattant, aki a bal felső sarokba küldte. 1:0. Az utolsó 10 percben erősen rohamozott a Mezőfi SE, s a 80. percben Kanalas lövését Új­helyi a jobb alsó sarokba ütötte ki. A második félidőben mutatott játék alapján a Kun Béla SE győzelme megérdemelt volt. Jók: Hevesi, Horváth, Dobra, Farkas, illetve Kiss GJ?, Gubacsi, Jenei; Radics. Kiskörös­Kecskeméti MÁV 6:0 (5:0) Kiskőrös 500 néző, vezette: Nagy L. Kiskőrös: Ba — (Cs. Kovács) — Balogh, Szlovák II. Deák, Polereczki, Paplanos, Takács, Bor, (Tóvízi), Szlovák I. László, Hajnák. Edző: Biacsi Sándor. K. MÁV: Szénási — Csillag, Szalai, Kállai, Bódogh, Bogdány II., Szabó, Fazekas, Bogdány I., Bimbó, Tasst. Edző: Balanyi Miklós. A befejezésül elért győzelem tavaszi veretlenségét jelentette a kiskőrösieknek. Nagy iram, jó játékkal Paplanos mesterhárma­sával Ba 11-es góljával, s Kál­lai öngóljával 5:0-ra vezetett a hazai csapat. A második félidőben Szlovák I. 6:0-ra növelte az előnyt. Ezu­tán egyénieskedtek a hazai csa­tárok, és további gólt nem tud­tak rúgni. Jók: Paplanos, Dedák, László, illetve Szabó, Bimbó. Ifjúságiak: Kiskőrös—K. MÁV 6:0 (2:0) góllövők: Hadnagy 3, Városi 1, Ba 1, Szentgyörgyi 1. Kiskunhalasi MEDOSZ— Ersekcsanád 5:0 (4:0) Érsekcsanád, 200 néző, vezette: Czenczik. Kkh. MEDOSZ: Dömény (Sza­bó) — Csáki, Tóth, Nagy, Gu­lyás, (Jujiász I.), Mészáros, Ud­vari II. Szőke, Karsai, Oláh, Csermák, edző: Virágh István. Ersekcsanád: Tomó — Kiss (Ádám), Marinkó, Boros, Gyu- ricza, Szabó, Mihó, Tüske, Ko­szorús, Kákonyi, Varga, (Vörös), edző: Borsódi József. A bajnokcsapathoz méltó já­tékkal győzte le a lelkes ér- sekcsanádi csapatot. Szünet után a hazaiak 11-est hibáztak. Gól­lövők: Csermák 2, Karsai, Sző­ke, Mészáros. Jók: Mészáros, Szőke, Karsai, Csermák, illetve Marinkó, Szabó. . Ifjúságiak: Kkh. MEDO—Er­sekcsanád 6:1 (4:1) góllövők: Agócs 3, Dávid, Halász, Kovács, illetve Felső. Fájsz—Sükösd 3:1 (1:1) Fájsz, 400 néző, vezette: Hor­váth J. Fájsz: Gilian — Kollár, (Sza­bó), Cziczovszki, Fekete, Ko­vács, Debics, Horváth, (Vlasits), Tornai, Kráczer, Gombkötő II., Zsákai. Edző: Rónai Sándor. Sükösd: Szente — Jagicza, (Németh), Bogárdi, Bajai, (Csiz­madia) Bende, Radics, Tóth, Kol­lár, Sudár, Maruzsa, Szabó. Ed­ző: Bujdosó Márton. A közepes színvonalú mérkő­zésen megérdemelten szerezte meg a győzelmet a hazai csapat Góllövők: Kráczer 2. Tornai, il­• Sok helyzetet hagyott ki a Honv Béla, például jól megnézte küldte" balra, aztán fejjel a léc mert a háló közelebb volt. letve Sudár. Jók: Fekete, Tornai, Kráczer, Zsákai, illetve Bogárdi, Tóth, Maruzsa. Ifjúságiak: Sükösd—Fájsz 4:2 (1:1). Góllövők: Vörös 2, Szabó, Czobor, illetve Entyity, Palagyik. Izsák— Kecskeméti Fémmunkás 4:1 (0:1) Izsák, 150 néző, vezette: Far­kas. Izsák: Szegezdi—Csermák, Tóth, Csecsetka, Szász, Molnár, Varga, Mezei, Birkás, Szabó, (Beke), Pataki. Edző: Juhász Imre. * Fémmunkás: Szőke — Danics, Kovács, Kiss, Dómján, Bállá, Bezsenyi, Márkli, Komáromi, Vajda, Zsíros. Edző: Tóth Mi­hály. A szünet után mutatott játé­kával megérdemelten szerezték meg a győzelmet a hazaiak. Góllövők: Mezei 2, Varga, Szász, illetve Dómján. Jók: Tóth, Var­ga, Pataki, illetve Bállá, Ko­vács, Bezsenyi. Ifjúságiak: K. Fémmunkás— Izsák 2:2 (1:1). Góllövők: Szabó, Adorján, illetve Sörös 2. Kunszentmiklós—Hajós 8:2 (6:0) Hajós, 300 néző. Vezette: Ke­resztes. Kunszentmiklós: Székely — Szabó, Janovics I., Janovics II., Teták, Bakos. Bérezés, Kalamán, Forró, Csobcsics, Patai. Hajós: Csányi — Kanda, Ba­logh, Csicsirkó, Pandur, Huber, Kovács, Schön, Bagó, Szauter, Dobler. Edző: Balogh Gyárfás. A szétesősen játszó hajósiak ellen ilyen arányban is megér­demelten nyert a Kunszentmik­lós. Góllövők: Forró 4, Bérezés 3, Patai, illetve Balogh 2- Jók: Bakos, Bérezés, Forró. Ifjúságiak: Hajós—Kunszent­mikós 9:0 (3:0). Góllövők: Koch 4, Házi 3, Várhegyi, Újvári. Bajai SK Soltvadkert 3:1 (2:0) A soltvadkerten játszott mér­kőzésről nem kaptunk részletes tudósítást. Ifjúságiak: Bajai SK—Soltvad­kert 2:2 (1:0). éd-rangadón a Mezőfi SE. Puskás a jobbsarkot, a kapust „el- mellé küldte. Ez volt a nehezebb, (Farkas Tibor felvétele) A megyei I. o. labdarúgó-bajnokság 1. Kkh. MEDOSZ 34 31 3 — 101— 19 65 2. Kun Béla SE 34 24 6 4 106— 28 54 3. Mezöfl SE 34 25 4 5 90— 27 54 4. Bajai SK* 34 18 4 12 46— 31 39 5. Gábor A. SE 34 17 3 14 71— 51 37 6. Fájsz 34 15 7 12 59— 39 37 7. Kiskőrös 34 16 5 13 61— 54 37 8. Sükösd 34 16 3 15 61— 66 35 9. Kunszentm. 34 14 5 15 54— 55 33 10. Hajós 34 13 6 15 64— 78 32 11. Soltvadkert 34 13 3 18 57— 61 29 12. Gara 34 11 7 16 44— 58 29 13. Ersekcsanád 34 11 7 16 54— 70 29 14. Tompa 34 13 2 19 48— 60 28 15. Fémmunkás 34 9 7 18 50— 68 25 16. Bácsalmás 34 7 8 21 45— 87 20 17. Izsák 34 6 5 23 39—1111 17 18. K. MÁV 34 4 4 27 26—113 11 Megjegyzés Az 1. helyezett NB Hi­ba jutott. A 2. helyezett osztályozót játszik az NB III-ba jutásért. Az Izsák és a K. MÁV kiesett. t Megyei I. o. ifjúsági labdarúgó-bajnokság végeredménye T. Kun Béla SB 30 26 3 1 149— 20 55 2. Kkh. MEDOSZ 30 22 4 4 100— 29 48 3. Bajai SK 30.19 7 4 91— 32 45 4. Sükösd 30 18 5 7 70— 33 41 5. Kunszentm. 30 14 5 11 39— 55 33 6. Fájsz 30 13 5 12 58— 55 31 7. Kiskőrös 30 lt 2 14 63— 41 30 8. Hajós 30 13 4 13 75— 73 30 9. Ersekcsanád 30 10 7 13 59— 79 27 10U Soltvadkert 30 9 8 18 49— 62 26 11. Fémmunkás 30 9 7 14 36— 77 25 12. Tompa 30 8 7 15 30— 51 23 13. Bácsalmás 30 7 8 15 44— 66 22 14. Izsák 30 8 5 17 35— 56 20 15. K. MÁV 30 4 4 22 25—108 12 16. Gara 30 3 5 22 26—118 11 Ű TTÖRŐOLIMPIA Mészáros Csaba bajnokságot nyert A XII. nyári úttörőolimpia, amelyet annyi év után ismét Bu­dapesten rendeztek meg, hatal­mas hőségben folyt. Ez alól a Körcsarnok sem volt kivétel, ahol a fiatal tornászok vetélke­dőjét tartották, de a színvonal­nak ez sem ártott. A „B" korosztály kötelező gya­korlatainál már kitűntek a Kis­kunhalasi Fazekas Gábor Általá­nos Iskola kisdobos tornászai a jó teljesítményükkel. A kötele­zők után az élen Horváth Kál­mán, Kovács Attila és Mészá­ros Csaba — tehát három halasi fiú — volt a sorrend. A gyerekek délután ismét ver­senyeztek az idősebbek A-korosz- tályában, s itt is szépen megáll- ták a helyüket, s negyedik he­lyen végeztek, sőt a későbbi baj­nok budapesti iskolában egy cso­portban versenyezve, két szer utón még vezettek. Az igazi küzdelem másnap kö­vetkezett. Aritól volt szó, hogy sikerül-e megtartani az eddigi eredményeket. Sajnos, Kovács Attila beláza­sodott. Le kellett mondania a to­vábbi szereplést. Ezért bizony .nagy kár. Az első szeren a talajon, Hor- .váth Kálmán mutatott be jó gya­korlatot, s Mészáros Csabánál be­csúszott egy kis hiba, s az arany­érem Kranz Imréé lett. A gyű­rűn Báthory Gábor mutatott be értékes gyakorlatot. Horváth Kál­mán a duplaszaltót a földön ül­ve fejezte be, pedig ő volt a nagy esélyes. Mészáros Csaba viszont úgy állt bele a duplába, mint a cövek. Ezzel már meg is nyerte a bajnokságot. Az ugrásban nagy izgalom. Horváth Kálmán mutat­ta be a jobb gyakorlatot, s ez­zel bronzérmes. Az egyéni ösz- szetettben Mészáros Csaba baj­nok, Horváth Kálmán negyedik lett. A kiskunhalasi tornászok ezzel négy érmet szereztek ezen a magas színvonalú úttörőolim­pián. Fővárosi Sütőipar—Kalocsai SE 1:1 (1:0) Budapest, Terebesi út. Vezette: Futó. K. Sütőipar: Schillinger — Márki, Rákos, Dinopolusz, Mi- chalkó, Nagy I., Vétek, Kovács, Banka (Csontos), Majoros (Pán- czél). Mohácsi. Edző: Havasi Sándor. Kalocsai SE: Nieszner — Kapi­tány, Pécsi, Romsits, Posztobá- nyi (Erdős), Szegezdi, Halász (Il­lés A.), Farkas, Vén, Illés L., Zsáki. Edző: Molnár Ferenc. Kemény, nagyon küzdelmes mérkőzésen az első játékrészben a Sütőipar kezdeményezett, s Vé-1 tek góljával megszerezték a ve­zetést is. A szünet után Illés L. egyenlített, s a jóval többet tá­madó kalocsaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Vétek, Ko­vács, illetve Pécsi, Erdős.