Petőfi Népe, 1976. június (31. évfolyam, 128-153. szám)

1976-06-22 / 146. szám

1976. június 22. • PETŐFI. NÉPE • 7 SPORT* SPORT . SPORT Nyolcvan percig döntetlenre állt a rangadó Kecskeméti TE—Kalocsai SE 2:0 (0:0) Falusi spartakiád Az elmúlt napokban a megye egész sor községében rendezték liieg a jubileumi XXV. Falusi Dolgozok £j|>artakiádja helyi vei" senyéit. Június 19-én Kecelen, 20-án Nemesnádudvaron, Kis- kunmajsán (második forduló) és Bácsalmáson voltak, június 22. és 25-én Kisszálláson lesznek verse­nyek. ASZTALITENISZ Megyei férfi CSB: Tiszakécske —Tázlár 16:0. Győztesek: Petőfi, Szentendrei, Pákozdi, Jóljárt 4— 4. SAKK Bács-Kiskun megye 1976. évi női egyéni nyílt sakkbajnokságát Kalocsán rendezik meg július 1— 6-ig. A bajnokságra minden iga­zolt versenyző nevezhet a me­gyéből és az ország területéről. Az NB II. állása 1. Dunaújváros 37 22 12 3 76-29 56 2. Dorog 37 22 9 0 72-37 53 3. Budafok 37 21 7 9 85-53 49 4. BVSC 37 18 11 8 69-41 47 5. DVSC 37. 19v 9 9 67-42 47 6. Volán 37 16 11 10 52-44 43 7. KKFSE 37 17 8 12 66-44 42 3. Pécs 37 17 8 12 58-36 42 9. Szolnok 37 14 11 12 52-44 39 10. V. Izzó 37 13 10 4 47-53 36 11. Komló 37 12 12 13 41-51 36 12. Kanizsa 37 11 11 15 39-55 33 13. MÁV D. 37 12 . 8 17 46-56 32 14. Szekszárd 37 10 12 13 44-57 32 15. Oroszlány 37 11 9 17 45-59 31 16. Várpalota 37 10 11 16 42-62 €i 17. FÖSPED 37 9 8 20 47-88 26 18. Bp. Spart. 37 7 9 21 42-82 23 19. Bábolna 37 8 3 24 40-79 21 20. Nagybátony 37 8 5 24 30-73 21 BVSC—Vasas Izzó 3:0 Dunaújváros—Kossuth KESE 1:1 Szolnok—Komló 1:1 Várpalota—Bp. Spartacus 1:0 Volán—MÁV DAC 3:2 Debrecen—FŐS P ED 6:0 Dorog—Nagybátony ,2:0 Bábolna—Oroszlány 2:1 Pécsi MSC—Nagykanizsa- 2:0 Szekszárd—Budafok 1:1 Az NB III. Délkeleti csoport állása 1. Szóin. MÁV 37 25 8 4 92-42 58 2. Szarvas 37 22 13 2 95-39 57 3. Sz. Dózsa 1 37 20 7 10 78-43 47 4. BTASK 37 18 10 9 66-43 46 5. ESMTK 37 18 6 13 89-57 42 6. Lehel SC 37 14 13 10 56-37 41 7. KTE 37 16 9 12 50-50 41 8. Jánoshalma 37 17 6 14 46-43 40 9. Gyula 37 14 11 12 52-46 39 10. SZVSE 37 13 11 13 48-43 37 11. ÉGSZÖV ‘ 37 12 13 12 44-39 37 12. Láng 37 14 8 15 45-50 36 13. KSC 37 12 9 16 57-59 33 34. ÉPGÉP 37 12 9 16 53-73 33 15. Szabó L. 37 8 15 14 37-43 31 16. Kalocsa 37 10 8 19 53-82 28 17. HMSE 37 8 10 19 37-62 26 18. Orosháza 3710 6 21 36-67 26 19. Sütőipar 37 8 6 23 25-77 22 20. Martfű 37 9 2 26 34-93 20 Jánoshalma Sp.—Szegedi VSE 1:0 EGSZÖV MEDOSZ­-Láng Vasi is 1 :1 Lehel SC—HÓDGÉP 4 :2 Gyulai SE—Fővárosi Sütőipar K >:1 Tisza Cipőgyár—Orosházi MTK 3 :0 Szarvasi Főisk. Sp. —Békéscs. 5 • :2 Szabó L. SE—Erzsébeti Sp. MTK 0 i:0 Szolnoki MÁV—Szegedi ] D. a i:2 A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság állása 1. Kkh. • MED. 33 30 3 — 96-19 63 2. Mezőfi SE 33 25 4 4 90-26 54 3. Kun Béla 33 23 6 4 105-28 52 4. Bajai SK 33 17 4 12 43-30 38 5. Fájsz 33 14 7 !2S \ 56-38 35 6. Gábor A. 33 16 3 14 68-51 35 7. Kiskőrös 33 15 5 13 55-54 35 8. Sükösd 33 16 3 14 60-63 35 9. Hajós 33 13 6 14 62-70 32 10. Kunszentm. 33 13 5 15 46-53 31 11. Érsekcsanád 33 11 7 15 54-65 29 12. Gara 33 11 7 15 44-55 29 13. Soltvadkert 33 13 3 17 56-58 29 14. Tompa 33 12 2 19 45-60 26 15. Fémmunkás 33 9 7 17 49-64 25 16. Bácsalmás 33 7 6 20 45-84 20 17. Izsák 33 5 5 23 35-110 15 18. K. MÁV 33 4 3 26 26-107 11 A MEGYEI I. O. IFJÚSÁGI LABDARÜGO-BAJNOKSÁG Állasa 1, Kun Béla SE 29 26 2 1 147-22 55 2. Kkh. MED. 29 21 4 4 94-28 46 3. Bajai SK 28 18 7 3 78-30 43 4. Sükösd 29 17 5 7 66-31 39 5. Kunszentm. 29 14 5 10 39-46 33 6. Fájsz 29 13 5 11 66-50 31 7. Kiskőrös 29 13 2 14 57-41 28 8. Hajós 29 12 4 13 66-73 28 9. Érsekcsanád 29 10 7 12 58-73 27 10. Soltvadkert 29 9 7 13 47-60 25 11. Fémmunkás 29 9 6 14 34-75 24 12. Bácsalmás 29 7 8 14 44-65 22 13. Tompa 29 7 7 15 29-51 21 14. Izsák 29 8 4 17 33-54 19 15. K. MÁV 28 4 4 20 25-95 12 16. Gara 29 3 Jj 22 26-118 11 A Kecskeméti MÁV—Hajni sK ered­ménye nem szerepel a táblázatban, az eredményt nem kaptuk meg. Kecskemét, 700 néző. Vezette: Balázs. KTE: Kerpics — Görbe, Gyor­sa (Csordás), Virágh, Szabó, Ben- de, Mányoki, Dobó, Magyar I., Porhanda (Laki), Magyar M. Ed­ző: Máté Ferenc. Kalocsai SE: Nieszner — Kapi­tány, Pécsi, Romsits, Illés L., Sze~ gezdi, Gerber dr. (Zsáki), Farkas, Illés A., Posztobányi (Erdős). Ed­ző: Molnár Ferenc. Néhány perccel a kezdés előtt még alig 300 szurkoló foglalt he­lyet a nézőtéren, s csak később, amikor enyhült a hőség, jöttek íö'oben. Nem túlságosan nagy iramban indult a játék. Hamar kilűnt, hogy a kalocsaiak elsősor­ban a biztonságos védekezésre fordítottak figyelmet. A védők szorosan fogtak embert. Pécsi Magyar I-re. Szegezdi Porhandá- ra, Romsits Mányokira ügyelt, s 10-es számmal a hátán Illés L. pedig ..söprögetett" a kapujuk előtt. így aztán inkább a KTE támadásait láthattuk. A 4. perc­ben Dobó nem túlságosan sikerült lói ugratását Kapifány a 16-osnál Niesznerbe rúgta, s ezért.lelt ve- szélyes helyzet, de Szegezdi elfe­jelte a felpattanó labdát Porhan­da elől. Az 5. percben Vén lövé­se Virágról pattant le., Szegezdi rögtön ismételt, de ő Vént talál­ta hátba. A 7. Derében Mányoki hagyta ki az első. abszolút gól­helyzetet. Porhanda remek át­adásával ugrott ki. s Illés L. bentragadt, s nem volt les. Má­Csehszlovákia—NSZK 2:2 (2:1) Belgrad, 30 000 néző. Vezette: Gonella (olasz). Csehszlovákia: Viktor — Pi" varnik. J. Capkovic, Ondrus,, Gogh — Panenka., Mpder, Dobias —Masny, Svehlik, Nehoda. NSZK: Maier — Vogts, Schwar- zenbeck. Beckenbauer, Dietz — Wimmer, ■ Bonhof... Beer, -n-:, Hoe- ness, D. Müller; Hölzenbein. Néhány veszélyes NSZK-táma- dás után a 8. percben, egészen váratlanul a csehszlovákok sze­reztek vezetést, i Nehoda középre- lőtt labdáját Svehlik a jobb sa­rokba lőtte. 1:0. A 25. percben újabb csehszlovák gól. Dobias 20 méterről lőtt a hálóba. 2:0. Mind­járt ezután Masny abszolút gól­helyzetet hibázott el, s az NSZK csapat szépített. Egy jobboldali beívelés átszállt a védők fölött és D. Müller kapásból, félfordu­lattal a hálóba lőtt. 2:1. A második félidőben többnyire az NSZK támadásait láthattuk, bár a csehszlovák csapat is igye­kezett megjátszani a megszerzett labdákat. Az NSZK-csatárok ki­Bp. Albertfalva. Vegyész u., 200 néző. Vezette: Mátyus. ÉPGÉP: Jantner — Jópeti. Ko­vács, Dénes, Katona. Tóth (Oláh). Ligeti, Veress, Postás, Bleicher, Koritár (Bene). Edző: Dombóvári József. KSC: Varga — Losonczi. Lan­tos, Kecskés (Érsek), Rózsa, Há- jer, Pasek (Parti), Petényi, Far­kas, Szabó, Vági. Edző: Bányai Nándor. Jól előkészített, de kicsit kes­keny pálya várta Albertfalván a csapatokat. A KSC támadásai­val indult, s az 1. percben Pasek Farkast indította. Szabó kapta és a kapu fölé lőtt. A 3. percben Pasek hosszú átadását Vági fe­jelte kapura, s Jantner üggyel- bajjal mentett. A hazai csapat következett, s a 7. percben Dé­nes nagy lövése Veressről pat­tant vissza Dénes elé, aki ismé­telt,' s a második — nem túlsá­gosan erős lövés Varga és a ka­pufa között a hálóba jutott. A kapus láthatóan azt hitte, hogy a labda a kapu mellé megy. 1:0. nyoki egyedül tört kapura. Niesz­ner kifutott. Mányoki elgurítot­ta alatta a labdát, ám vagy 1 méterrel az üres kapu mellé. A 20. percben is Mányoki ugrott ki. de Szegezdi könnyen szerelte az ötösön. A 28. percben Görbe elcsúszott. A labda Szegezdi elé pattant, aki 25 méterről azonnal rálőtte, s Kerpics nagy bravúr­ral ütötte szögletre a bal felső sarokból. A 34. percben Mányoki már Niesznert is kicselezte, de kisodródva hiába adta be a lab­dát. középen nem volt csapat­társa. A játék ezután elszürkült. A kalocsaiak jól tartották embe­reiket. de előretörésre nem vál­lalkoztak. Lestaktikájuknak két­szer Porhanda próbálta meg az ellenszerét, s egyedül vállalko­zott kitörésre a leshatárról, de mindkétszer hosszút szöktetett. Az 52. Dercig szinte semmi em- lítésreméltó esemény nem volt a pályán. Ekkor Porhanda sza­badrúgása a felső lécről pattant Nieszner kapuja fölé. A 67. perc­ben Porhanda nagy lövését Niesz­ner bravúrosan ütötfe ki. A 71. percben Vén kapott jó labdát, de balra sodródva nem tudott vele mit kezdeni. Ügy látszott, hogy mindkét e«aöat elfáradt már. s belenyugo­dott a döntetlenbe, amikor egy előrevágott labdával Magyar I. indult meg a jobbsz.élen. Az alap­vonal közeléből élesen középre lőtte, éppen Mányoki _ fejére. Nieszner is rajta volt. s a csatár hagytak egy sor nagy gólhelyze­tet. vagy inkább Viktor, a cseh­szlovák kapus védett bravúrosan, s olykor talán szerencsével. A befejezés előtt nem sokkal az előretörő Beckenbauert az ötösön Dobias elkaszálta, de Gonella já­tékvezető — 6ár közvetlen közel­ben volt — kirúgást ítélt,. 1 Les helyett. A befejezés előtt néhány másodperccel szöglet után Höl­zenbein fejéről a hálóba vágó­dott a labda. 2:2. Már kezdéshez sem volt idő. A hosszabbításban mindkét csapat nagyon fáradt volt már, s bár helyzet akadt, nem válto­zott az eredmény. Az Európa-bajnokság sorsát te­hát 11-es rúgásokkal döntötték el. 3:3-ig együtt voltak. majd 4:3-as csehszlovák vezetésnél Hoeness hibázott. Magasan a kapu fölé rúgta a 11-est, s mivel Csehszlovákia az utolsót is érté­kesítette. így 5:3 arányban meg­nyerték a döntőt, amely a 11-es rúgásokkal együtt közel 135 per­ces drámai küzdelmet hozott. A 10. percben Farkas beadását Vági fejelte, s Jantner csak bra­vúros vetődéssel ütötte szögletre. A 15. percben Jantner éppen Sza­bóhoz dobta ki a labdát, aki ka­pásból a felső lécre zúdította. A 20. percben Szabó kapott egy re­mek labdát, s a kifutó kapusba vezette. A 22. percben Farkas a kintálló Jantner felett a hosszú sarokba emelt. 1:1. A 32. percben Hájer belőtt labdáját Jantner merész vetődés­sel szögletre ütötte. A beívelt szögletet újból szögletre mentet­te a kapus, majd a harmadikat kiejtette, de nem volt közelben kecskeméti csatár. Az 51. percben Hájer labdájá­val Farkas lefordult, s ballal nagylövést küldött. Jantner újabo hatalmas vetődéssel nyomta szög­letre. Az 59. percben Postás Var­ga lábai között rúgta a hálóba a labdát. 2:1. A kezdés után Farkas a 16-oson belülre vitte a labdát. Lövésébe Katona belenyúlt, s a labda ma­gasra felpattant, majd éppen a hálóba hullott. 2:2. Öngól. közelről a kapusba fejelte a lab­dát, majd araikor visszapattant, kényelmesen a hálóba helyezte. 1:0. A gój alaposan megzavarta a kalocsaiak védelmét. A 82. perc­ben Magyar M. lapos lövését Nieszner vetődve ütötte ki a jobb sarokból. A labda néhány másod­percig ide-oda pattogott, majd a 16-os sarkáról Csordás óriási erővel a jobb felső sarokba bom­bázta. 2:0. Az utolsó percekben a két csa­pat belenyugodott az eredmény­be. s A mérkőzésnek csak a kalo­csaiak szempontjából volt ko­moly tétje, bár a múltheti hazai vereség után már nekik sem sok reményük maradt. Az bizonyos, hogy az első perctől kezdve-igen fegyelmezetten és lelkesen ját­szottak. de erejükből inkább csak a védekezésre futotta. A KTE kapuja alig forgott veszélyben. A KTE támadásaiban is nagyon ke­vés volt az erő, s néhány játékos kivételével mindenki nagy hiba­százalékkal játszott. Egyénileg Bende. Virágh és a szünet után beállt Csordás tűnt ki. A kalo­csai csapatból Nieszner gólnak látszó labdákat hárított, de az el­ső gólnál hibázott. Pécsi, Rom­sits. Illés L. és Szegezdi a védő­munkájával tűnt ki. Mindkét csapat végig nagyon sportszerűen küzdött. Szabó Zoltán VÍZILABDA Befejezéshez közeledik a ser­dülő vízilabda-bajnokság. A KSC egy gólzáporos, és egy biztos győzelmet aratott az utóbbi két fordulóban: Kecskeméti SC— Bp. Siketek 20:2 (7:0, 5:1, 3:1, 5:0) Bp. Nemzeti Sportuszoda. Ve­zette: Kovács. KSC: Hegedűs — Markó. Kes­keny. Bodnár. Péczeli, Cseh. Szé- kelyr Csere: Pocsai. Simon, Tóth. EŐ.ZÖ: Mészáros Janos.^ Elsöprő arányú győzelem volt. Péczeli akkor dobott 'gólt. ami­kor csak akart. Góldobók: Pé- czeli 12, Markó. Cseh, Székely 2—2, Keskeny, Bodnár 1—1. Kecskeméti SC— Bp. Építők 9:3 (3:1, 1:0, 2:1, 3:1) Bp. Nemzeti Sportuszoda. Ve­zette: Kovács. KSC: Hegedűs — Horváth, Po­csai, Bodnár, Péczeli, Cseh. Szé­kely. Csere: Tóth, Karácsonyi Szekér. Keskeny. Edző: Mészáros János. A Vártnál biztosabban győzött a KSC serdülő csapata. Góldobók: Péczeli 4, Székely 3. Bodnár, Cseh 1—1. Az ÉPGÉP most sokkal többet •támadott, s bizony sokszor a sze­rencse mentette csak meg á KSC kapuját. A 78. percben Losonczi előrement. a szabadon maradt Bleicher kapta a labdát, s közel­ről harmadszor is megszerezte a vezetést. 3:2. A 80. percben Postás ugrott ki s Varga merész vetődéssel szedte le a csatár lábáról a labdát. A végén a KSC szorongatott. A 84. percben nagy kavarodás támadt az ÉPGÉP kapuja előtt. Szabó lövése a bal kapufa tövéiül pat­tant vissza. A 86. percben Szabó teljesen tiszta helyzetből Loson- czihoz gurított, s a lövésbe bele­léptek a védők. A 90. percben Szabó egyenlített. 3:3. A helyzetek alapján gólokkal nyerhetett volna a KSC. Szabó két kapufát lőtt, s további ab­szolút gólhelyzetek maradtak ki­használatlanul. A végén inkább a szerencse mentette meg az egyik pontot. Jók: Jópeti, Kovács. Dénes*. Postás, illetve Lantos, Ró­zsa. Hájer. Pasek, Farkas. Merényi Béla A LABDARÚGÓ EB DÖNTŐJÉBEN 11-esekkel Csehszlovákia győzött BT ___ r Háromszor vezetett az EPGEP ÉPGÉP—Kecskeméti SC 3:3 (1:1) Az ezüstérem sorsa az utolsó fordulóban dől el Sükösd—Hajós 5:0 (4:0) Sükösd, 500 néző, vezette: Bruder. Sükösd: Faddi — Jagicza, Bogár- di, Bajai, Benda, Radies (Né­meth), Tóth, Kollár, Sudár, Ma- rusa, Szabó. Edző: Bújdosó Már­ton. Hajós: Dobler — Kanda, Ba­logh, Huber, (Száuter), Pandus, Geiger (Sípos), Kovács, Bagó, Schön, Fegyveri, Csicsirkó. Edző: Balogh Gyárfás. A nagyszerűen játszó sükösdi csapat a 36. percben már 4:0 arányban vezetett Szabó 2, Maru- sa és Kollár góljaival. Az 58. percben Sudár fejesével 5:0. Ké­sőbb élvezetes játékban mindkét csapat sok gólhelyzetet kihagyott. Jók: Szabó, Faddi, Tóth, Jagicza, illetve Balogh. Ifjúságiak' Hajós—Sükösd 3:1. Kiskunhalasi MEDOSZ—Fájsz 3:1 (2:1) Kkh. 300 néző, vezette: Bús. Kkh. MEDOSZ: Dömény — Ju­hász I-, Tóth, Juhász II., Gulyás, Mészáros, Udvari II., Sörös, (Nagy). Karsai. (Szőke), Oláh, Csermák. Edző: Virágh István. ■Fájsz; Gilián — Kollár, Czi- ezovszki. Débics. Zsákai, Ko’vács, Kupuszt, Horváth. (Vlasits). Krá- czer, Gombkötő II- Tornai. Edző: Rónai Sándor. Közepes iram,, a Halasi ME­DOSZ kétgólos előnyét a szünetig csökkentették a fajaziak. A má­sodik félidőben a MEDOSZ újabb góllal biztosította a már úgyis tét nélküli mérkőzést. Góllövők: Oláh. Csermák, Juhász II-, illetve Kraczer. Jók: Juhász I., Udvari II.. Oláh. illetve Cziczovszki, Ko­vács, Kráczer. Ifjúságiak: Kkh. MEDOSZ— Fájsz 12:0 (5:0). Góllövők: Agócs 3. Körösi, Tóth, Dávid. 2—2, Ve­res, Forgó, Halász 1—1. Mezőfi SE—Kunszenlmiklós 4:1 (2:0) Kunszentmiklós, .300 néző, ve­zette: Gerendei. Mezőfi SE: Pólyák — Gubacsi, Szabovik. Hájerbarcher, Kiss Gy., Jenei. Nagyhegyesi, Kiss L. (Hor­váth), Nagy, Radics, Puskás, (Ka­nalas). Edző: Krivi Ottó. Kunszentmiklós: Székely (Alács) — Kulisity, Janoyics I., Janovics II., Peták, Juhász, (Sza­bó). Bérezés, Kalamán, Forró, Csovcsics, Patai. Minden csapatrészben jobb Me­zőfi SE biztosan nyert a szétesően játszó hazaiak ellen. Góllövők: Puskás 2, Nagyhegyesi. Gubacsi, illetve Forró. Jók: Nagyhegyesi, Jenei, illetve Forró, Patai. Gábor Áron SE—Bajai SK 2:1 (1:1) Baja, 100 néző, vezette: Bélák. Gábor Áron SE: Stuber — Kö­rösi, Vidosa, Kovács, Bárd, Spo- rek. Kozma, (Maczkó). Perei (Mi- norics), Koszorús, Csont, Prikidá- novics. Edző: Kevés Ferenc, Baja: Tóth L. —Glavatity, Pet- resevies. Bada, Győrfi. Marity, Havasi (Tóth A.), Cseke, Sas, (Tumó). Egyed, Dikán. Edző: Var­ga Imre. Alacsony színvonalú mérkőzés, a szerencsésebb csapat nyert. Gól­lövök: Koszorús, Minorics, illetve Petresevics, Jók: Körösi, Vidosa, Kovács, illetve Petresevics (á me­zőny legjobbja), Győrfi. Gara—Érsekcsanád 2:1 (1:1) Gara, 200 néző, vezette: ifj. Molnár. Gara: Kilbatovics — Aranyos, Forrai. Kubatov, Zomborcsevics, Kulinyi. Sibalin, (Fazekas), Berg­mann, Tenyi, Tomaskov, (Tóth), Hollósi, Edző: Karagics István. Érsekcsanád: Csordás — Kiss, Marinkó, Gyuriczai, Szabó, Mihó, Boros, Kákonyi, Koszorús, (Ádám), Bárdos, (Vörös), Varga. Edző: Borsodi József. Alacsony színvonalú mérkőzés, szünet után a garai csapat job­ban kihasználta a helyzeteit. Góllövők: Kubatov, Fazekas, il­letve Kákonyi. Jók: Forrai, Ku­linyi, illetve Marinkó, Kákonyi. I f j úságiak: Gara—Érsekcsanád 4:3 (3:1). • Egy a 16 félegyházi gól köz&L Farkas fejesgólja az Izsák há­lójában. H. Kun Béla SE—Izsák 16:1 (7:1) Kkfh.. 500 néző, vezette: Hor­váth S. Kun Béla SE: Újhelyi — Heve­si, Horváth, Iványi, I-., Juhász (Jókai), Dongó, Rigó, Nagy, (Var­ga), Farkas, Csurka, Iványi II. Edző: Villányi Csaba. Izsák: Szegezdi — Szabó, Höss, Molnár, Tóth. Sponga, Pataki, Iván (Birkás), Varga, Mezei, Szász. Edző: Juhász Imre. A hazai csapat fölénye egyértel­mű volt a helyzetek nagy részét is kihasználták. Höss a 78. perc­ben kiállítva. Góllövők: Iványi II. 4, Csurka 4, Farkas 2, Dongó 2, (egyet 11-esből), Hevesi. Nagy, Jókai, Iványi I.. illetve Varga. Ifjúságiak: Kun Béla SE—Izsák 3:1 (1:1). Góllövők: Vakulya,.Taj- ti, Baán, illetve Horváth 11-es- ből. Tompa—Kecskeméti MÁV 4:1 (0:1) Kecskemét, MÁV-pálya. Vezet­te: Kiss A. Tompa: Friebert. — Raffai, Vi­rágh, Mofavecz, Grócz. Kiss, Ba- ráth, Horváth, Langó, Pásztor, Czombos. Edző: Födi István. K. MÁV: Szénási — Csillag, Szabó, Kállai. Bogdány II., Ko­vács, Fazekas (Major), Bódogh, Bogdány I.. Bimbó (Szalai), Tassi. Edző: Balanyi Miklós. A második félidőben nyújtott jobb játékával megérdemelten nyert a Tompa ilyen arányban is. Góllövők: Pásztor 3, Baráth, illet­ve Bogdány, I. Jók: Pásztor, Cson­tos, Virágh, illetve Kovács, Kál­lai, Csillag. Ifjúsági eredmény: K. MÁV— Tompa 0:0. Kiskőrös—K. Fémmunkás 3:0 (2:0) Kecskemét, MFSC-pálya. 250 néző. Vezette: Vargacz. Kiskőrös: Ba — Balogh, Pap- lanos, Dedák. Hajnák, Polareczki, Szlovák II., Szlovák I. (Tóvízi), Sárközi, Zámbó, Bor. Edző: Biá- csi Sándor. K. Fémmunkás: Szőke —, Da- nics; Bakos, ölvedi. Dómján, Bal­ia, Kovács, Márkli, Komáromi, Haraszti (Marincsák), Zsíros. Ed­ző: Tóth Mihály. Végig jobb volt a Kiskőrös, s megérdemelten nyert a szétesően játszó Fémmunkás ellen. Góllö­vők: Paplanos, Bakos (2 öngól). Jók: Paplanos, Szlovák II., Sár­közi, illetve Danics* Kovács, Zsí­ros. Ifjúsági eredmény: K. Fém­munkás—Kiskőrös 2:1 (0:1). Soltvadkert—Bácsalmás 1:0 (0:0) Bácsalmás, 400 néző. Vezette: Kacsányi. Soltvadkert: Vasa — Mezei, Eifer, Wolf, Galántai, Erdős, Mar­tin, Szarka, Tóth, Dukai, Mészá­ros. Edző: Meskó István. Bácsalmás: Köves — Lengyel, Józsa, Barna, Futó, Szál, Krisz­tin, Kispál, Geiger, Csőke, Ru­dies, (Géczi), Hufltyi. Edző: Locs- kai Ferenc. Alacsony színvonalú játék folyt. A Soltvadkert Eiler szabadrúgás­góljaival nyert. Jók: Vass. Eiler, illetve Szál. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás— Soltvadkert 3:3 (2:0) Góllövők: Knetig 2, Holló, ill. Dávid, Bo- zóki, Kacsó. Váratlan, de biztos győzelem Jánoshalmi Spartacus—Szegedi VSE 1:0 (0:0) Szeged, 800 néző. Vezette: Hof­ier. * Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Fenyvesi IV., Maráczi, Angeli, Szabó (Martinkovics), Csermák (Mészáros)", Horváth, Ádám, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. SZVSE: Gilicze — Czibere, Sándor, Tihanyi B., Tímár, He­rold, Gerecz, Simái, Róth, Takó, Kovács Z. (Tóth). Edző: Tóth Lajos, Á kezdés után rögtön a hazai csapat lépett fel támadólag, de a támadásokat könnyedén hárítot­ta a Jánoshalma védelmé. Róth, majd Tihanyi lövéseit védte a kapus, s egymás után két szög­letet hárította Csernák. A másik oldalon Angeli, majd Fenyvesi III. lövése kerülte el a kaput. A 30. percben Tihanyi vá­ratlan, távoli jól eltalált lövését hárította Csernák. A második félidőre csökkent a hőség, megélénkült a játék. A já* noshalmi kapu előtt több gól­helyzet alakult ki, de ezeket a helyzeteket a hazai csatárok sor­ra elügyetlenkedték. Takó lövé­sét, majd Róth fejesét hárította Csernák. A 60. percben Szabó előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de elügyetlenkedte a helyzetet. A 63. percben Fenyvesi 111. keverte meg a szegedi védelmet, de a 16-os előtt buktatták. Mészáros lövésébe beleléptek a szegedi védők, majd Német lőtt fölé. A következő percben Fenyvesi Ill­at a* 16-oson belül buktatták, de a játékvezető nem adta meg a büntetőt. A 70. percben egy hosz- szú labdával Fenyvesi III. ki­ugrott, átemelte a rátámadó Sán* dói fölött és Gilicze mellett a há­lóba lőtt. a játékvezető nem ad­ta meg a gólt. mert lökést lá­tott. A 78. percben eldőlt a mér­kőzés. Fenyvesi III. átjátszotta Sándort, majd kicselezte a kifu­tó Giliczet és nyugodtan gurított a kapu közepébe. 1:0. A gól után sokat támadott a hazai csapat, de a Jánoshalma védelme továbbra is jó állt a lábán, könnyedén há­rította a hazai támadásokat. Végeredményben a Jánoshalma okos, higgadt játékkal megérde­melten nyert. Jók: Csernák, Né­meth. Angeli. Fenyvesi III., il­letve Sándor. Tímár. RÖVIDEN Vasárnap az ausztriai Atter- seen nagyszabású nemzetközi mo­torcsónak-versenyt rendeztek 7 orezág sportolói részvételével. A 350 kem-es siklóhajő kategóriá­ban a győztes E. Zimmerman (osztrák) mögött Hódik a 7. he­lyen végzett, az 500 kem-es osz­tályban pedig ez volt a sorrend: 1. E. Zimmerman. ... 3. Fekete Péter (magyar). 5. Berencz (ma­gyar). j A nemzetek csapatversenyében Ausztria lett az első,' 2. NSZK, 3. Magyarország. (MTI)