Petőfi Népe, 1976. május (31. évfolyam, 103-127. szám)

1976-05-18 / 116. szám

1976. május 18. • PETŐFI NÉPE • 7 Ez történt az NB I-ben SPORT.SPORT • SPORT A gólarány túlzott Szarvasi Foi^koki Spartacus—Kecskeméti TE 5:1 (3:0) Ferencváros—Újpesti Dózsa 3:8 (3:4) Népstadion, 50 000 néző, vezet­te: Petri. Rangadóhoz méltó, ritkán lát­ható jó játék jellemezte a talál­kozót!, amelyen a lendületeseb­ben, gyorsabban mozgó Dózsa bi­zonyult jobbnak. Góllövők: Sza­bó 2, Nyilasi illetve Fazekas 5 (egyet 11-esből), Fekete 2, Törő- csik. Vasas—Bp. Honvéd 3:0 (2:0) Népstadion, 40 000 néző, vezet­te: Bana. A jobb csapatjátékot nyújtó Vasas akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövők: Izsó, Müller, Zombori. MTK-VM SK—Békéscsaba 1:0 (0:0) Hungária körút, 2500 néző, ve­zette: Nagy B. Közepes színvonalú mérkőzé­sen, Borsónak a 80. percben lőtt góljával nyert a pályaválasztó. Videoton—Salgótarján 0:0 Székesfehérvár, 8000 néző, ve­zette’: Győri. A Salgótarján lelkesen és ered­ményesen védekezett a csatáreré­nyeit nem csillogtató Videoton ellen. Rába ETO—Zalaegerszeg 1:1 (1:0) Győr, 4000 néző, vezette: Ha­lász. A látottak alapján a döntetlen megfelel a játék képének. Góllö­vők: Mile illetve Bogáti. Haladás VSE—Csepel 0:0 Szombathely, 6000 néző, vezet­te: Tompa. Nem bírt egymással a két csa­pat, a döntetlen igazságos. Diósgyőr—Kaposvár 2:2 (0:1) Diósgyőr, 5000 néző, vezette: Szávó. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Góllövők: Görgei, Ko­vács illetve Duschák, Kovács F. Tatabánya—SZEOL 2:0 (1:0) Tatabánya, 4000 néző. Vezette: Mohácsi. Közepes iramú, alacsony szín­vonalú mérkőzésen nyert a Tata­bánya. NB I. állása , Videoton 25 16 6 3 52:18 38 •L Ferencváros 25 16 5 4 53:33 37 3. Ü. Dózsa 25 16 4 5 64:37 36 4. Bp. Honvéd 25 12 7 6 41:26 31 5. Haladás * 25 11 6 8 32:29 28 6. Vasas 25 11 4 10 47:34 26 ’7. SBTC 25 7 10 8 34:38 24 8. MTK VM 25 10 2 13 36:36 22 9. ZTE 25 7 8 10 38:39 22 10. Tatabánya 25 9 4 12 35:43 22 11. DVTK 25 6 10 9 20 ;32 22 12r Rába ETO 25 6 9 10 29:37 21 13. Békéscsaba 25 7 7 11 20:33 21 14. Csepel 25 6 8 11 27:42 20 15. Kaposvár 25 4 11 10 32:47 19. 16. SZEOL 25 3 5 17 19:55 11 NB II. állása 1. Dunaújv. 32 18 10 3 66:25 48 2. Dorog 32 18 8 6 60:33 44 3. Budafok 82 17 6 9 70:47 40 4. BVSC 32 14 11 7 55:3fr 39 5. KKFS£ 32 16 6 10 56:38 38k 6 Volán 32 14 10 8 45:35 38 ­7. DVSC 32 14 9 9 49:40 37 8. PMSC 32 14 6 12 50:33 34 9. Szolnok 32 12 9 11 45:38 33 10. Komló 32 11 10 11 34:44 32 12/ Várpalota 32 9 10 13 39:48 28 13. MÁV DAC 32 10 8 14 37:47 28 14. V. Izzó 32 9 10 13 36:47 28 15. FÖSPED 32 9 8 15 46:55 26 16. droszlány 32 9 8 15 41:55 26 17. Szekszárd 32 8 10 14 36:51 26 18. Bp. Spart 32 7 9 16 37:66 23 19. Nagybátony 32 8 5 19 29:59 21 20. Bábolna 32 7 5 20 41:66 19 Szolnoki MTE— Bp. Spartacus 5:4 Oroszlány—FÖSPED Szállítók 4:3 Budafok—Nagykanizsa 2:2 Dorog—Volán 4:0 Bábolna—Nagybátony 4:1 Várpalotai Bányász—Pécsi MSC 2:3 V. Izzó—Kossuth KFSE 2:2 Debrecen—Dunaújváros 1:1 Komlói Bányász—BVSC 0:0 MÁV DAC—Szekszárdi Dózsa l :0 NB m. Délkeleti csoport 1. Szarvas 32 20 10 2 81-32 50 2. Sz. MÁV 32 21 7 4 77-35 49 3. Sz. Dózsa 32 19 5 8 69-36 43 4. BTASK 32 17 8 7 61-39 42 5. ESMTK 32 16 5 11 40-46 34 6. Lehel 32 12 11 9 49-32 35 •7.­KTE 32 13 8 11 40-46 34 8. Jánoshalma 32 14 5 13 38-38 33 9. ÉGSZÖV 32 10 12 10 37-32 32 10. SZVSE 32 12 8 12 42-39 32 11. Gyula 32 11 10 11 39-40 32 12. Láng 1 32 13 6 13 38-41 32 13. KSC * 32 12 4 16 47-49 28 14. ÉPGÉP 32 11 6 15 43-66 28 15. Szabó SE 32 6 13 13 30-37 25 16. Kalocsa 32 9 7 16 48-74 25 17. Hódmezőv.h. 32 8 7 17 24-46 23 18. Orosháza 32 8 6 18 33-57 22 19. Sütőipar 32 8 6 18 24-58 22 20. Martfű 32 7 2 23 26-79 16 Fővárosi sütőipar—Szabó L. SE 1:1 Orosházi MTK—Hót)GÉP 3:2 Lehel sc-rLáng Vasas 1:0 Szegedi VSE—ÉGSZÖV MED. 1:0 Gyulai SE—Tisza Cipő (Martfű) ' 5:1 MA:. XJttörőolimpia: , Kecskemét város atlétikai dön­tői: Széktói Stadion 9 órától. A PGSK nyerte Kecskemét nagydíját Kiss György lett a legeredményesebb kecskeméti versenyző Huszonegy egyesület több mint száz ver­senyzője sora­kozott fel va­sárnap dél­előtt 10 óra­kor a kecske méti Rákóczi úton az orszá­gos go-kart- verseny első bajnoki for­dulójának megnyitójára. Fekete Béla városi sport- felügyelő ' kö­szöntötte a versenyzőket és a nagy számú közönséget. a több mint ti­zenötezer ér­deklődőt. Részletes eredmények, a rajtengedé­lyesek kategó­riájában: 1. Várnai György (Csepeli Pa­pír), 2‘. Puha Vilmos (Szé­kesfehérvár), 3. Eszes. József (Székesfehér­vár). Ifjúsági ■ka­tegória: 1. Nagy József (Győri Volán SC), 2. Ifjú Se­bestyén Fe­renc (Pestvidé­ki Gépgyár, a továbbiak­ban: PGSK)., :i. Huszti József (Balatonalmá­di SC). 9 Ilyen voll az érdeklődés, a közönség a zsúfoltság ellenére is élvezte a versenyt. • Jobbra: Kiss György, a legeredményesebb kecs­keméti versenyző, a babérkoszorúval. 9 Az alsó képen a verseny kecskeméti résztvevői (baloldalt Csontos Gáspárral, az Autó. és Gépjaví. tó Szövetkezet elnökével, aki vállalta a Sparta­cus patronálását). Szenior ka­tegória: 1. Sebestyén Mihály (PGSK), 2. Kovács Sándor (PGSK), Tormási Attila (Kecs­kemét). Felnőtt kategória: 1 Kiss György (Kecskemét/. 2. Soltész Ferenc (Csepeli Papír). 3 Pihgic- zer István (Bp. ÉPGÉP). A Kecskeméti Városi Tanács nagydíját a Pestvidéki Gépgyár SK együttese nyerte el. Tiszíe- leldíjat kapott Kiss György, a legeredmenyesebb kecskeméti versenyző, a 1 legeredményesebb kecskeméti csapat: a Spartacus, továbbá a legeredményesebb egvéni versenyző: Sebestyén Mi­hály (PGSK). 9 Go-kartos bravúr a kanyarban, avagy két keréken, egy kézen. (Pásztor Zoltán és Banczik István lelvttelei.) Szarvas. 1500 /néző. Vezette: Geiger. Szarvas: Fiedler — Kerekes, Gajdos, Plástyik, Rozsán I.s Ma­gyar, Brakszatórisz. Kovács, Ja­kab (Rozsán fi.), B. Tóth (’Kál­mán), Oravecz. Edző: Bánáti Re­zső. KTE: Nagy E. — Laki, Nagy J.t Virágh, Komáromi (Görbe), Csor­dás. Porhanda, Zubornyák. Dobó, Magyar M. (Szabó), Bőthi. Edző: Máté‘Ferenc., Szarvas kezdett, de Dobó küld­te az : első lövést a 16-osról, s Fiedler biztosan í védett. A hazai­ak az egyik támadást a másik után vezették, s a KTE-védelem kapkodott. A 10. percben Komá­romi az ellenfélhez küldte a sza­badrúgást. B. Tóth kapta, szeren­csére csúnyán fölé rúgta. A 12. percben partdobás után Oravecz kapta a labdát. Vezette néhány lépést, majd 25 méterről rálőtte. Nagy E. felugrott, de kezéről a felső sarokba csúszott a labda. 1:0. Fergeteges szarvasi rohamok következtek, s a 19. percben jött a második gól. B. Tóth több KTE-védön is átverekedte magát, majd kiugratta Oraveczet, aki a hálóba lőtt. 2:0. A 21. percben Csordást alapo­san felrúgták. Dobó szabadrúgá­sát Fiedler hárította. Nagy E. is kifutva tisztázott Jakab elől. A csatár élesett, megsérült, s le is cserélték. Csordás és Porhanda pióbálkozott lövéssel. A KTE me­zőnyben jól adogatott, de ez nem volt veszélyes' ál kapura. A 35. percben Oravecz ugrott ki a bal oldalon. Középre adofif. ahol B. Tóth teljesen üresen maradt. Zavartalanul lőtt a hálóba. 3:0. KTE-rohamokkal indult, a má­sodik félidő. Zubornyák lőtt az oldalhálóba. Az 52. percben Por­handa labdájával Bőthi ugrott ki. s lövése a felső lécről lepattant. Dobó a hálóba helyezte. 3:1. A KTE maradt mezőnyfölényben. Dobó lőtt szorongatott helyzet­ből mellé. Virágh az ötösre be- cselezte magát, s itt szerelték -szögletre . a lövés pillanatában. Küzdött a KTE a szépítésért. ’ s közben váratlanul újabb gólt ka­pott. Nagy J. becsúszva szerelte Rozsán Il.-t, s a labda, sajnos. Oravecz elé pattant, aki bukdá­csolva is a hálóba lőtt. 4:1. A KTE még nem adta fel. Por­handa nagy helyzetből fölé lőtt. Dobó csavart a hosszú sarokra, s Fiedler bravúrosan öklözött. A 80. percben Brakszatórisz vagy 35 méterről lőtt kapura. Nagy E. felugorva sem tudta hárítani. 5:1. A mérkőzés első harmadában a KTE nagy védelmi hibáiból a ha­zaiak olyan nagy előnyre tettek szert, hogy a KTE később hígba küzdött, sőt, újabb hibákból csak nőtt a hazaiak vezetése. A két csapat közt — a játék alapján — nem volt ilyen nagy különbség. Jók: Oravecz. Rozsán I., Gajdos, Plástyik, illetve Csordás. Virágh. Dobó. Bőthi. Berki Zoltán Egy szerencsés góllal a Szolnok nyert Szolnoki MÁV—Kalocsai SE 2:1 (1:0) .Kalocsa, 800 néző. Vezette: Eőry. Szolnoki MÁV: Fehér — Cson­tos, Repka, Rácz, Tóth óy. (Hol­ler), N. Szabó,. Szabó (Földesi), Tóth A„ László, Molnár, Papp. Edző: Himer István. Kalocsai SE; Nieszner — Kapi­tány, Pécsi, Illés L., Rómsits II., Zsáki. Farkas (Illés A.), Lakatos, Gerber dr. Szegezdi, Vén. Edző: Molnár Ferenc. Ideges hangulatban, kapkodó játékkal kezdődött. A 10. percben Rácz mentett Vén elől. majd Csontos lőtt 20 m-ről és Nieszner védett szépen. A 16. percben Vén kiugratta Gerber dr.-t, aki 10 m-ről gyengén a kapushoz gurí­tott. Belelendült a Szolnok is, sőt hamarosan megszerezték a vezető gólt. Rácz szöktette a 25. percben Molnárt, aki a 16-oson belülre fordult, ahol Illés L. fel­vágta. A 11-est Papp. nagy erő-; vei lőtte a hálóba. 1:0. Szegezdi következett a 30. perc­ben. Lövése 10 m-ről sem sike­rült. s, éppen a kapust találta te­libe. Ezután Gerber dr.-t Csontos akasztotta a 11-es ponton, de a játékvezető továbbot intett. Az 50. percben Lakatos hosszú lab­dáját Gerbér dr. elérte, de a ci­pője orrával csúnyán íölé rúgta. A 61. percben Szegezdi középre perditáit, éppen Gerber ár. elé, aki most nagy gólt lőtt a bal sa­rokba. 1:1. A játék' ezután élénkebb lett, (sőt igen színvonalas is. A • 70. percben Molnár labdája már Nies^neren is túljutott, ám Rom- sits II. ollózva vágta ki a gólvó- nálról. A 75. percben Zsáki re­mek labdájával Vén egy csel után. a kapu előtt termett, de lö­vése Fehér kapus lábában akadt el. Ez nagyon nagy helyzet volt. A 80. percben Molnár és Pécsi rajtolt egy labdáért, s- Nieszner is kifutott. Hárman a 16-os sarká­nál ütköztek, s csak a szolnoki csatár maradt talpon. Beguritott, s N. Szabó pédig a hálóba nyom­ta a labdát. 2:1. Hiába rohamozott már kétség- beesetten a kalocsai csapat, az egyenlítés nem sikerült. A játék érdekes, helyfenként színvonalas is volt. A kalocsaiak az idei legjobb játékukkal sem tudtak pontot szerezni. Jók: László, Molnár, Papp. il­letve Pécsi. Zsáki, Romsits XI. Bagó István Csak egyszer volt erő az egyenlítéshez EPGEP—Jánoshalma 2:1 (1:0) Jánoshalma, 1200 néző. Ve­zette : Dravecz. ÉPGÉP: Gergely (Janter) '— Jópati, Kovács, Dénes, Katona,. Papp, Ligeti, Veres, Bleicher III. Koritár. Tóth. Edző: Domb­óvári József. Jánoshalma: Csernák — Né­meth (Martinkovics), Bucsy, Fenyvesi IV., Maráczi, Angeli, Szabó, Csermák, Horváth, Ádám (Léber), Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. A 3. percben Angeli balról pergette a szögletet, s a labda a kapufáról pattant ki, A 11. percben Németh 20 m-es sza­badrágásból küldött hatalmas lö­vését Gergely hárította. A 14'. percben az előretörő Angeli dur- rantott mellé. A 18. percben Jópati tisztázta szorongatott helyzetben Fenyvesi III beadá­sát. A 20. percben Ligeti vitte fel a labdát, s bár senki sem zavarta, 20 m-ről csúnyán fölé lőtt. A 29. percben Ligeti gurí­tott középre. Bleicher III lövése Csernákról kipattant, s a csatár másodszor a hálóba gurított. 1:0. A gól után Csernák szorult ápolásra, mert a’ csatár alaposan megrúgta. A félidő végéig Bleicher III kétszer is küldött veszélyes lö­vést kapura, s mindkétszer CSer- nák hárított szépen’, A fordulás után az első jános­halmi támadás góllal végződött. A jobbról1 beívelt labdát Feny­vesi III az ötös sarkáról nagy erővel, kapásból zúdította a há­lóba. 1:1. Az 59. pereben Angeli pörge­tett szögletet a kapu torkából Veres fejelte ismét szögletre. Az 51. percben Fenyvesi III indí­totta Csermákot, aki középre adott, s Fenyvesi III közelről, nagyon, nagy gólhelyzetben Ger­gely kapusba vágta a labdát. Az 53. percben Bleicher Hl indította Tóthot, aki 8 méterről nagy gólt lőtt a léc alá. 2:1. Negyedórás gyenge játék kö­vetkezett. A ’75. percben Fenyve­si III ívelt be szögletet, s majd­nem érintés nélkül a hálóba ju­tott. Gergely csak nehezen ütöt­te ki a hosszú sarokból. A J78. percben Szabó lőtte . be a lab­dát, | Horváth fejéről a felső kapufára vágódott. A 82. percben Fenyvesi III beadását Csermák fejelte rá. Gergely kiütötte, Csermák ismételt, s a hálóba is rúgta a labdát, de közben a kapust is megrúgta, | -a játék­vezető a gól helyett kifelé ítélt ■ szabadrúgást. A kapus nem is védett. tovább, s a helyette be­állt Jantner védte már nagy bravúrral Csermák következő lövését, illetőleg Szabó élé ütöt­te, s a második lövést is bravú­rosan hárította. Az első félidőben a jánoshal­mi .középpályások átadták | te­ret a \endégeknek‘, s megérde­melten jutottak vezetéshez. A fordulás után nem sikerült ki­használni a gyors egyenlítés lé­lektani előnyét, s az, újabb ,ÉP- GÉP-gól után már a Szerencsé is elpártolt. Angelit a 88. perc- . ben labda elrúgásáért kiállé- tották* Madarász Ferenc Rosszul és lélektelenül játszott a KSC Szegedi Dózsa—Kecskeméti SC 2:0 (1:0) 9 Három kecskeméti csatár és két — már tehetetlen — védő. Gól mégsem lett az esetből, mert Vági és Farkas egymást zavarta, s végül a labda Farkas lábáról kipattant oldalt, jóval a kapu mellé. Széktói Stadion. 800 néző. Ve­zette: Alberti. Szegedi Dózsa: Tóth — Nyári, Emődi dr.. Bíró, Pikó, Zöldi. Kozma, Veres, Pócsik, Csömör, Ckrös. Edző: Dr. Remény ik László. KSC: Seres \<— Drahos, Lan­tos. Kecskés, Hájer, Pasek, Par­ti, Farkas (Tánczos), Szabó, Bohács, Vági. Edző: Bányai Nándor. Nem túlságosan nagy iramban indult a játék, s a 3. percben Csömör közeli lövését védte szé­pen Seres. A‘ 7. percben Bohács lőtt a kapu mellé. A 15. perc­ben Hájer ívelését Bohács fejel­te - jól kapura, de Tóth bravúro­san mentett. Ezután nagyot esett á színvonal. Csapkodó, eredménytelen játék következett, s egy véletlen gól. A 26. perc­ben Kozma fejelt a kapu mellé, s mivel Albert játékvezető úgy vélte, hogy Kecskés is beleért, szöglétet ítélt. A labdát Kozma csavarta be. Veres belefejelt, s nem látszott veszélyesnek a do­log. de n labda HájéiL combján megperdült, s- a sok láb közt a hálóba csúszott. 1:0. A 29. percben szép adogatás után •Szabó lapos lövését védte Tóth) A KSC most nagyon igye­kezett, de' semmi sem sikerült. A 31. percben Szabó jól ment el., s pontosan tette a befutó Farkas elé, aki azonban az ol­dalhálóba lőtt. A 41. percben Bohács lövése a vetődő kapusról kiperdült, éppen a felfutó Dra­hos elé, aki először a belevetö- dő kapusba rúgta, majd amikor ismét visszapattant, másodszor­ra a kapufába vágta. Nagy bal- szerencse volt. A 47. percben Farkas csavart; kapura, s Tóth védett. Az 51. percben szöglet után Emődi de. kifejelte a labdát, s Vági fölé’ lőtte. Az 53. percben újabb nagy egyenlítési lehetőség. A kapu torkában három kecskeméti csa­tár egymást zavarta, s Farkas végül a kapu közepéből az üres’ kapu mellé rúgta a labdát. A szegediek eddig nem sok vizet zavartak ebben a félidőben, de az is kiderült hamar, hogy ez a játék inkább „altató” volt. Ke­vesen vették észre, sajnos "azok • is későn, hogy a gyors- Kozma, megunva hogy Kecskés legalább úgy fut mint ő, átment a bal­szélre. Az 56, percben Farkas még, a KSC térfelén, elügyet­lenkedett egy labdát, s nem ment utána. Drahos nem őrizte szorosan Kozmát, aki a megszer­zett labdával, balról megugrott, s benyargalt a kapuba. Seres tehetetlen volt. 2:0. A 62. percben Bohács fejelt .kapura, majd Pasek 25 m-es szabadrúgásból óriási erővel el­találta a felső kapufát. Ez volt az utolsó valamirevaló KSC-pró­bálkozás. Ami ezután követke­zett, azt jobb lenije elfelejteni. A KSC teljesen kedvét vesztve, s egyre rosszabbul játszott. Az átadások nem sikerültek, még á labdákat sem tudták olykor le­kezelni. Talán a fiatalok. Kecs­kés, és a frissen beállt Tánczos igyekezett, s Lantos és Seres verte vissza a gyorsan egymás­utánban érkező szegedi rohamo­kat. A szurkolók pedig már a 75. perc után elindultak haza, mert a játék bizony nem volt szívderítő. A KSC veresége teljesen meg­érdemelt. .Sajpos a két, egymást követő hazai mérkőzésen csak 1 pontot sikerüjt szerezni, de aki . látta a csapatokat, ezen nem csodálkozhat. A védelem sokat kapkodott, S bár mindkét gól könnyen hárítható lett vol­na, a .helyzetekből kaphatott volna a KSC akár másik kettőt is. A csatársor játéka, s főleg a hozzáállása, igyekezete a nullá­val egyenlői Jók: Emődi dr.. Veres, Csömör illetve Lantos, Seres.