Petőfi Népe, 1976. május (31. évfolyam, 103-127. szám)

1976-05-04 / 104. szám

\ 1976. május 4. • PETŐFI NÉPÉ • 7 MA: Megyei középiskolás kézilabda­döntő (négy férfi és négy női csapat részvételével): Kiskunha­las, Szilády Áron Gimnázium, 8 órától. A labdarúgó NB II. állása 1. Dunaújváros 30 19 8 3 63-22 46 2. Dorog 30 17 7 6 54-31 41 3. Budafok 30 17 5 8 67-42 39 4. BVSC 30 13 10 7 49-35 36 5. Volán 13 10 7 43-31 36 6. DVSC 30 14 8 8 47-36 36 7. KKFSE 30 15 5 10 53.-35 35 8. Szolnok 30 11 9 10 40-33 31 9. PMSC 30 12 6 12 44-33 39 10. Komló . 30 10 9 11 35-46 29 11. Kanizsa 30 10 9 11 31-42 29 Iß. Várpalota 30 9 9 12 36-44 27 13. V., Izzó 30 9 9 12 34-43 27 14. Szekszárd 30 8 10 12 35-44 26 15. MÁV D. 30 9 7 14 35-46 25 16. POSPED 30 8 8 14 39-48 24 in. Bp. Spart. 30 7 9 14 32-58 23 18. Oroszlány 30 7 8 15 33-50 22 19. N.bátony 30 8 5 17 28-53 21 20. Bábolna 30 6 5 19 35-62 17 Vasas Izzó—Dunaújváros Z:0 Oroszlány—Nagykanizsa 1:2 Komlói Bányász—FOSPED 3:0 MÁV DAC—BVSC 1:3 Bábolna—(Bp. Spartacus 13 Dorog—Pécsi MSC 3:1 Budafok—Volán • 2:0 Debrecen—Várpalota 3:0 r,Szolnoki MTE—Kossuth KFSE 2:1 Szekszárdi D—N.bátony B. 2:0 NB III. Délkeleti csoport Egymás hibáiból éltek a csapatok Kecskeméti TE—Szabó Lajos SE 2:2 (.0:0) í*. Őzarvas 30 19 9 2 74-29 47 2. Szóin. MÁV 30 20 6 4 75-34 46 3. BTASK 30 16 6 6 58-35 40 Szegedi D. 30 17 5 8 63-36 39 5. BSMTK 30 14 5 11 69-48 33 6. KTE 30 13 7 10 39-4a' 33 7. Láng 30 13 6 11 38-37 32 8. Jánoshalma 30 14 4 12 37-36 32 9. Lehel 30 m 11 9 42-31 31 10. ÉGSZÖV 30 10 11 9 37t31 31 81. SZVSE 30 11 7 12 41-39 29 12. Gyula 30 10 9 11 32-37 29 13. KSC 30 12 3 15 45-45 27 14. Kalocsa 30 9 7 14 46-66 26 15. ÉPGÉP 30 10 5 15 39-63 25 16. Szabó SE 30 6 11 13 29-36 23 117. Hódmezőv.h. 30 8 7 15 24-40 23 18. Sütőipar 30 8 5 17 23-54 21 19. Orosháza 30 7 6 17 30-51 20 20. Martfű 30 6 2 22 22-74 14 Szolnoki MÁV—Gyulai BE 3:2 Szegedi VSE—Tisza Cipőgyár l':0 Láng Vasas—HODGEP 3:0 Szarvasi Főiskolai Sp—EGSZÖV 1:0 EPGÉP—Fővárosi sütőipar 1:0 Erzsébeti Sp. MTK—Szegedi D. 4:4 Széktói Stadion, 700 néző. Ve­zette: Endes. KTE: Nagy E. — Görbe, Nagy J., Szabó, Komáromi, Bende, Zu- bomyák, Mányoki, Dobó (Csor­dás), Porhanda, Magyar I. (Ma­gyar M.). Edző: Máté Ferenc. Szabó L. SE: Győrii — Ara­nyosi, Halla, Lakatos, Papp, Nagy, Czémás, Kléninger, Vei- land (Fekete), Bácskái,. Kóczián. Edző: Bencsik Gyula. Tíz percen át a KTE beszorí­totta ellenfelét. A 3. percben Mányoki adott be az alapvonal­ról, de Czérnás elfejelte a lab­dát Porhanda elől. A 6. percben Aranyosi mentett szögletre a lö­vésre készülő Mányoki elől. A 12. percben még Porhanda szögletét Mányoki közelről a kapufa külső élére fejelte. A játék súlypontja ezután inkább a pálya középső harmadára tolódott, s bár itt még a KTE birtokolta többet a lab­dát, a gyors, erőszakos Bácskái révén a honvéd-együttes is ve­szélyeztetett. Porhanda lőtt távol­ról kapura, s a labda éppen a A Kalocsa újabb veresége Békéscsabai TASK—Kalocsai SE 4:1 (1:1) Kalocsa, 800 néző, ■ Vezette: ,Koós. BTASK: Kovács — Kiss, Ko- larovszki, Nemes, Urda, Hajas, Soós, Rózsa, Hahorán, Kuti I., Kuti II. Edző: Mitykó András. . Kalocsa: Búzái — Hegedűs, Pécsi, Illés A., 'Illés L., Zsáki, Farkas, Lógó, Szabó Gy., Vén, Posztobányi (Lakatos), Szegez- di. Edző: Molnár Ferenc. A borongós időben, „álmosan" kezdtek a csapatok. A 3. percben Lógó és Szegezdi jó helyzetben egymást zavarta. A vendégek egymás ytán háromszor is sza­badrúgáshoz jutottak. A 17. perc­ben Vént csak szabálytalanul tudta szerelni Koralovszki, de Szegezdi 18 méteres szabadrú­gása elzúgott a sorfal mellett, s Kovács kapus bravúrral, lábbal védte. Zsáki kapásból duplázott, ám a kapus most is résen volt, s szegletre tolta a labdát. A má­sik oldalon Illés A. Rózsát akasztotta, s a megítélt szabad­rúgást Zahorán a felső kapufára csavarta. Itt is, ott is csak né­hány helyzet akadt, ez is jelezte a kiegyenlített játékot. A 36. percben Farkas Zsákinak ját­szott vissza, aki egy csel után 25 méterről lövésre vállalkozott, s bombája a meglepett Kovács \ hasa alatt a hálóba vágódott. 0:1. Ezután támadásba lendült a vendégcsapat, s egy távoli lö­véssel, a 44. percben az egyen­lítés is sikerült. Zahorán—Soós és Kuti volt a labda útja, s ez utóbbi 20 méterről lőtt a hosszú sarokba. J:l. A szünet után indokolatlanul kitámadott a Kalocsa, s így könnyedén szerezték meg a ve­zetést a csabaiak. Az 55. percben Hajas belőtte a labdát *Zahorán- nak, aki ügyesen kifordult a vé­dők gyűrűjéből, s a tehetetlen Búzái mellett a jobb sarokba perdített. 2:1. A 73. percben nagy kapushi­bából növelték előnyüket a ven­dégek. Zahorán a szögletzászló­tól iveit be, s az apró termetű Rózsa a rosszul helyezkedő Bú­zái keze mellett fejelt a hálóba. 3:1. Ezek után szinte már csak a TASK együttese játszott. Ró­zsa 5 méterről óriási kapufát lőtt, majd a 85. percben sakk­matt helyzetből ugyancsak ö ál­lította be a 4:1-es végeredményt. A hazaiak közül a sokat moz­gó Farkas, Pécsi és a kapura is veszélyes középpályás Zsáki ér­demel dicséretet. A vendégeknél Rózsa, Soós, Zahorán és Kuti I. tűnt ki. Bagó István Rossz nap Jánoshalmán is Lehel SC (Jászberény)—Jánoshalma 1:0 (0:0) Jánoshalma, 1000 néző. Vezet­te: dr. Jármai. Lehel SC: Vasas — Hajdú,. Sárközi, Kátai, Kitulján, Fejes, Lukácsi, Maráz (Kelemen), Sán­ta, Urbán, Bacher. Edző: Bukhár László. Jánoshalma: Nyári — Léber, Bucsi, Fenyvesi IV., Maráczi, An- geli. Szabó, Csermák, Horváth, Ádám (Németh), Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. A 2. percben már Sánta egye­dül tört kapura, s nagy lövését Nyári bravúrral ütötte szögletre. A 3. percben Lukácsi lőtt mellé, majd Bacher erős labdája zú­gott el a jánoshalmi kapu mel­lett. A 8. percben Fenyvesi III. küldte az első jánoshalmi lövést, amit Vasas hárított. A 13. perc­ben Urbán indította Lukácsit, s a csatár jó helyzetből emelt a léc fölé. A fordulás után ismét a jász­berényieké volt a kezdeménye­zés. Bacher ügyeskedett, majd 18 méteres lövését Nyári hárította. Az 51. percben Kelemen lövése tévesztett célt. Jánoshalmi szög­kapufánál kanyarodott el. A 30. percben Szabó könnyelmű labda­eladása után előbb Bácskái, majd Kóczián került nagy gólhelyzet­be. de mindketen sokáig vártak, s nehezen tisztázott a védelem. A 35. percben Lakatos — több­szöri sikertelen próbálkozás után — a szögletzászló közelében csú­nyán felrúgta Mányokit. A 37. percben Veiland ugrott ki Szabó és Nagy J. között. A kiinduló Nagy E. fölött abszolút gólhely­zetben a felső kapufára lőtt. A második félidő első esemé­nye az 53. percben egy közvetett szabadrúgás volt, amit a gólvo- noltól alig 8 méterre ítélt a já­tékvezető a KTE javára. A lab­dát Bende a gólvonalon sorakor zó védőkbe rúgta. A 62. perc­ben egy balról ívelődő labdát Zubornyák a 16-oson belül ka­pásból próbált kapura küldeni, közben a védők ellökték. A kö-l zelben álló játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Por­handa nagy erővel vágta a háló- ' ba. 1:0. A 69. percben egy balról ke- resztbelőtt labda elcsúszott Nagy J. lába alatt. A berohanó Bács­kái 3 lépésről a hálóba lőtt. 1:1. A válasz KTE-támadás volt, de Porhanda lövése a kapusról fel­pattant és Zubornyák nem"'tüd- ta a hálóba nyomni. A' 79.'Tierc­hen Nagy E. csúnyán aláfufott egy beívelésnek, ám Görbe fel­szabadított. Alig két perc múlva egy újabb beívelésnél Nagy E. ismét rosszul számította ki a labda ívét, s csak beleérni tu­dott. A labda Kócziánhoz ke-' Tűit, aki az üres kapuba csavar­ta. 1:2. A KTE csak ezután „ébredt fel”, s támadni próbáltak. A 85. percben az egyébként nagyon jól védő Győrfi kapus hibája segí­tett. Zubornyák ívelt távolról, s a labda a léc alá tartott. A ka­pus meredeken felütötte a lab­dát. s utána pedig csak nézte, hogy a gólvonal előtt lehulló labdát a berohanó Mányoki a hálóba fejelte. 2:2. Az utolsó percekben a KTE kapuja még kétszer forgott ve­szélyben. Nagy E. védett szé­pen, majd Bende vágta ki a gól­vonalról a labdát. A másik ol­dalon pedig Csordás ballábas lö­vése suhant el a bal kapufa tövénél.' A KTE játéka alaposan elma­radt a várakozástól. Nagyon sok volt a hiba, kevés a valamire való kapuralövés. Mintha kissé lebecsülték volna az ellenfelet, pedig erre igazán semmi ok nem volt. A védelemben mindenki csinál egy-két hajmeresztő hibát, s balszerencse, hogy az éppen legjobban játszó Nagy J. és Nagy E. hibájából kapták a gólokat. A középpályásokat láttuk már sok­kal jobban is játszani. Elöl csak Mányoki — bár szigorú és so­kat szabálytalankodó őrzőt ka­pott Lakatos személyében — je­lentett veszélyt a kapura. A Szabó L. SE. sokkal jobb csapatnak látszott, mint amit a táblázaton elfoglalt helyezése mu­tat. Jól felkészített, kitűnő erő­ben levő együttes, bár gólt ők is csak a KTE-védők hibájából ér­ték el. Szabó Zoltán • Porhanda 11-es gólja. Alaposan becsapta a kapust. (Banczik István felvételei.) A gyengeség tovább tart Orosházi MTK—Kecskeméti SC 1:0 (0:0) let okozott némi izgalmat. Vasas kapus ujjheggyel tolta el a lab­dát Maráczi fejéről. Angeli, majd Fenyvesi III. szöglete is eredménytelen maradt. Mindkét oldalon egy-egy szabadrúgás élénkitete a játékot. A 62. perc­ben Fenyvesi III. szögletét Szabó megszerezte. Beadását Csermák a léc mellé fejelte. Bucsi önfeláldozóan tisztázta Sánta beadását. A 67. percben szerezte meg a győztes gólt a Lehel SC. Bacher indította ke­resztlabdával Kelement, aki bot­ladozott. Beguritását Bucsi meg­szerezte, de röviden rúgta el, s Kelemen 16 méterről a hálóba bombázott. 1:0. A 69. percben Maráczi indí­tott ragyogóan. Csermák fejjel továbbcsúsztatta, s Németh 5 méterről, külsővel a hosszú sa­rok mellé gurított/ Egyenlítési alkalom volt. Csermák lőtt még kapásból fölé, majd végig támadott a Já­noshalma, de az egyenlítés már nem sikerült. Madarász Ferenc Orosháza, 500 néző. Vezette: Asztalos. Orosháza: Frák — Rábai, Le- hóczki, Debreczeni, Füsti, Szabó, (Kátai), Szegi, Cziffra (Zseák), Lovas, Szász, Podmaniczki. Ed­ző: Patyi Béla. KSC: Seres — Kecskés, Kuru- csai, Drahos, Érsek, Tánczos (Se­res Z.), Farkas, Vági, Simon (Par­ti), Szabó, Bohács. Edző: Bányai Nándor. Bohács már az első percben nagy helyzetet hagyott ki. A kezdés után Drahos labdája át­szállt Lehóczki fölött. Bohács tel­jesen tisztán állva a kapus ke­zébe gurított. A 7. percben Pod­maniczki lövését Seres védte. A 10. perctől az orosháziak átvet­ték az irányítást, s sorra vezették a veszélyes támadásokat. A 15. percben Szegi beadását 'Podma­niczki egyből védte, s ismét Se­res mentett. A 19. percben újabb Szegi-elfutgs után Podmaniczki lövése, a felső kapufáról Lovas­hoz pattant, aki közelről mellé gurított. A 38. percben Szász szabadrúgását védte szépen Se­res. A 44. percben Farkas ismét teljesen egyedül állt a kapussal szemben, s elhamarkodva fölé lőtt. A 48. percben Érsek mentett szögletre Lovas elől. Az 58. perc­ben Szász fejesét ütötte szög­letre a léc alól Seres. A 64. perc­ben Parti próbálkozott lövéssel. A 70. percben I ismét Farkas sze­rezhetett volna gólt, de a kifu­tó kapus mellett az üres kapu mellé gurított. A 73. percben Lo­vas 6 méterről teljesen üres hely­zetből lőhetett. Seres kiütötte a labdát, majd Kecskés felszabadí­tott. A 83. percben Szabó közeli lövését ejtette ki a kapus, de Lehóczki javított. A 85. percben furcsa 11-essel szerezte meg a győzelmet a ha­zai csapat. Kurucsait fejelés köz­ben a 16-osnál ellökték. A labda így átszállt fölötte, s Kecskés akarta elfejelni, de őt is ellök­ték. Két kecskeméti védő fe­küdt a földön, amikor a játék­vezető sípolt, a 16-oshoz sétált. Mindenki' kifelé várt szabadrú­gást, ám Asztalos (NB I-es já­tékvezetőt) a legnagyobb megle­petésre a 11-es pontra mutatott. Debreceni a bal alsó sarokba rúgta a büntetőt. 1:0. A 89. percben Szabó kiugrott.- A 16-osnál buktatták. Szabó szabadrúgását védte a kapus. A kecskeméti csapat gyenge­sége tovább tart. Bár a hazaiak győzelme végül egy játékvezetői tévedésnek köszönhető, az első félidőben volt annyi helyzetük, hogy bőven megnyerhették volna a mérkőzést. A szünet után ez az arány nagyjából már egyenlő volt. A hazai együttesből Deb­reczeni, Szegi, Cziffra és Szász játszott jól, a KSC-ből Seres, Kecskés és Kurucsai emelhető ki. Merényi Béla Tovább nőtt az élcsoport előnye Hajós—Soltvadkert 1:0 (1:1) Soltvadkert, 500 néző, vezet­te: Horváth I. Hajós: Mendler — Kanda, Ba­logh, Huber, Fegyvert, Geiger, Kovács, Szautner, Dobler, Bagó, Molnár. Edző: Balogh .Gyárfás. Soltvadkert: Mayer — Wolf, Eiler, Köpe, Galántai, Erdős, Szo- mor (Dávid), Martin (Vízi), Szarka, Tóth, Szávai. Edző: Mes- kó István. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen szerencsével győzött a ven­dégcsapat. Góllövő: Kovács. Jók: Balogh, Bagó, illetve Eiler, Köpe. Ifjúságiak: Hajós—Soltvadkert 2:0 (1:0). Góllövők: Házi, Koch. Kiskőrös—Izsák 7 Ki (1:0) Kiskőrös, 500 néző, vezette: Kiss A. Kiskőrös: Ba (Cs. Kovács) — Balogh, Paplanos, Hajnák, De- dák, Polareczki, Szlovák II., Ta­kács, Sárközi (Pálinkás), Buk­ta, Bor. Edző: Biácsi Sándor. Izsák: Szegezdi — Sponga, Tóth (Csemák), Szabó, Höss, B. Mezei, Hajnal. Edző: Juhász Szabó, Pataki, Varga, Szász, Imre. Erőnlétben és játéktudásban jobb volt a hazai csapat, látvá­nyos gólokkal győzött. Góllövők: Sárközi 4, Szlovák II. 2, Bor. Jók: Paplanos, Sárközi, Szlovák 11.. illetve Tóth, Szegezdi. Ifjúságiak: Kiskőrös—Izsák 2:0 (2:0). Góllövők: Petróczi, Po­lareczki. Gara—Kunszentmiklős 3:1 (1:0) Gara, 250 néző, vezette: Bélák. Gara: Kubatovics — Aranyos, Osztrogonácz, Kubatov, Forrai, Zomborcsevics, Sibalin, Berg­mann, Tényi, Murinyi, Tóth (Hollósi). Edző: Karagics István. ' Kunszentmiklős: Székely — Kulisity, Janovics II., Janovics 1., Bérezés II.. Toponári, Tobak, Bérezés I., Szovcsics, Forró, Pa­tai. Edző: Ferró Ferenc. Az egyforma erők küzdelméből a helyzeteit jobban kihasználó garai csapat győzött. A kiállítás szentmiklós). Góllövők: Sibalin, sorsára jutott Székely (Kun- Tényi, Bergmann, illetve Tobak. Jók: Kubatov, Aranyos, Berg­mann, illetve Kulisity, Bérezés Ifjúságiak: Kunszentmiklős— Gara 1:0 (1:0). Góllövő: Páder. Sükösd—Ersekcsanád 3:0'(2:0) ' Érsekcsanád, 700 néző, vezette: Czenczik. Sükösd: Szente — Jagicza, Bo- gárdi, Benda, Bajai, Radics, Tóth, Kollár, Sudár, Szabó, Németh. Ed2ő: Bujdosó Márton. Ersekcsanád: Csordás — Gyu- ricza. Marinké, Boros, Melchner, Mihó, Koszorús, Szabó, Horváth (Ádám), Kákonyi, Tüske (Varga). Edző: Borsodi József. Az első 15 percben a Sükösd két szerencsés gólt szerzett. A mérkőzés többi részét a hazai csapat meddő támadásai jelle­mezték. Góllövök: Szabó, Né^ meth,- Sudár. Jók: Benda, Ra­dies, Szabó, illetve Gyuricza, Mihó, Szabó. Ifjúságiak: Sükösd—Érsekcsa­nád 2:0 (1:0). Góllövő: Czobor 2. Bácsalmás—K. Fémmunkás 7:0 (1:0) Bácsalmás, 300 néző, vezette: Keresztes. Bácsalmás: Köves — Lengyel, Szál, Narancsik, Futó, Józsa (Ru­dies), Knepig (Kispál), Csőke, Geiger, Krisztin, Hustyi. . Edző: Locskai Ferenc. K. Fémmunkás: Szőke — Da- nics, Kovács, ölvedi, Haraszti, Bállá, ' Nagy (Krastyánszki), Márkli, Komáromi, Vajda, Mar­sa. Edző: Tóth Mihály. A végig nagy lelkesedéssel ját­szó hazai csapat rohamait csak egy félidőn át bírta a vendég­csapat védelme. Góllövők: Gei­ger 2, Csőke 2, Kispál 2, Naran­csik (11-esből). Jók: Köves, Len­gyel, Futó, illetve Haraszti, Bal­ia. Ifjúságiak: Bácsalmás—Fém­munkás 1:1 (1:0). Góllövők: Hol­ló, illetve Lázár. EREDMÉNYEK Labdarúgás Magyarország „B”—Svájc „B” 3:2 (2:2). Népstadion, 10 000 néző, vezette: Jursa (csehszlovák). Gól­lövők: Gasa 2 (egyet 11-esből), Törőcsik, illetve Cornioley, De- marmels. Ökölvívás Befejeződött Halléban a VI. Kémia Kupa nemzetközi ökölví­vóverseny. Könnyűsúlyban Bo­tos révén magyar győzelem szü­letett. Légsúlyban Orbán, har­matsúlyban pedig Jakab ért el értékes második helyezést. Birkózás Székesfehérváron rendezték meg a vidéki felnőtt kötöttfogá­Honvéd Kun Béla SE—Bajai SK 1:0 (0:0) Baja. Rendkívül balszerencsés mér­kőzésen nyert a vendégcsapat. A BSK majd az egész mérkő­zést végigtámadta, de a gólhely­zeteket nem tudták értékesíteni, s ez megbosszulta magát. A mér­kőzés befejezése előtt két perccel szerezte a gólt a Kun Béla SE. Góllövő: Kisznyér. Jók: Sahin, Dongó, Kisznyér, illetve Glavá- tity, Petresevics, Havasi. Ifjúságiak: Bajai SK—Kun Béla SE 2:2. Fájsz—Honvéd Gábor A. SE 2:0 (1:0) Kiskunhalas, 200 néző, vezet­te: Bruder. Fájsz: Gilián — Kollár, Czi- ezovszki. Kovács, Horváth, Ku- pusz, Tómai, Krajczer (Vlasies), Débics (Facskó), Gombkötő II-, Zsákai. Edző: Rónai Sándor. Gábor Á. SE: Balogh — Kö­rösi, Vidosa, Kovács, Baráth F., Baráth L., Sztvorecz, Koszorús, Vágó, Csont (Mészáros), Priki- dánovics. Edző: Kévés Ferenc. A múlt heti hajósi győzelem után váratlanul jött a Gábor A. SE hazai veresége. A fajszi csa­pat szervezett védekezésből in­dított gyors ellentámadásai min­dig veszélyesek voltak. A honvéd­együttes képtelen volt mezőny­fölényét gólokra váltani. Góllö­vők: Baráth L. (öngól), Tornai. Jók: Cziczovszki, Kovács, Ku- Góllövő: Kisznyér. Jók: Sahin, Kiskunhalasi MEDOSZ— Kecskeméti MÁV 9:0 (4:0) Kecskemét, Városi pálya, 100 néző, vezette: Szalai. Kiskunhalasi MEDOSZ: Dö- mény (Brinza) — Juhász II., Tóth, Gulyás, Karsai, Mészáros, Udvari II., Nagy, Sörös (Agócs), Oláh, Csermák. Edző: Virágh István. K. MÁV: Kecskés (Szénási) — Csillag, Szabó, Kovács, Tanító, Bcgdány I., Fazekas, Gebei, Bog- dány II., Kállai, Tassi (Bimbó). Edző: Balanyi Miklós. A végig fölényben játszó kis­kunhalasiak még nagyobb arányú győzelmet is megérdemeltek volna • Góllövők: Udvari II. 2, Sörös 2, Agócs 2, Karsai, Cser­mák, Dömény (11-esből). Jók: Karsai,* Mészáros, Udvart II.. Nagy, illetve Szabó, Gebei. * Kiállítva:’ Toth (K. MEDOSZ) és Bogdány II. (K. MÁV). Ifjúságiak: Kiskunhalasi ME­DOSZ—K. MÁV 3:0 (1:0). Góllö­vők: Dávid 2, Czinder. Honvéd Mezőfi SE—Tompa 1:0. (Lapzártáig részletes tudósítást nem kaptunk.) A mérkőzést egyébként Tompán játszottak. A MEGYEI I. O. labdarügo-bajnoksag allasa 1. Kkh. MED. 26 24 2 — 71-12 50 2. MezŐfi SE 26 22 2 2 75-15 46 3. Kun B. SE 26 18 5 3 74-20 41 4. Bajai SK 26 15 2 9 36-22 32 5. Fájsz 26 12 5 9 47-26 29 6. Hajós 26 11 5 lft 48-51 27 7. Sükösd 26 12 2 12 46-51 26 8. Kiskőrös 26 10 4 12 37-44 24 9. Érsekcsanád 26 9 6 11 45-53 24 10. Gábor Á. SE 26 11 1 14 47-43 23 11. Soltvadkert 26 10 3 13 43-47 23 12. Kunszentmikl. 26 9 5 12 34-38 23 13. Tompa 26 10 2 14 36-46 22 14. K. Fémmunkás 26 7 7 12 40-52 21 15. Gara 26 8 4 14 34-48 20 16. Bácsalmás 26 5 5 16 37-71 15 17. Izsák 26 4 5 17 24-71 13 18. K. MÁV 26 3 3 20 21-85 9 A. MEGYEI I. O. ifjüsagi bajnokság allasa 1. Kun Béla SE 23 21 2 1 111-0.4 44 2. Kkh. MED.' 23 18 3 2 69-21 39 3. Bajai SK 23 15 5 , 3 64-24 35 4. Sükösd 24 14 5 5 59-27 33 5. Fájsz 23 10 5 8 54-30 25 6. Ersekcsanád 22 9 7 6 44-46 25 7. Kunszentmikl. 24 9 5 10 28-43 23 6. Kiskőrös 23 10 2 11 41-33 22 9. Hajós 23 9 4 10 51-51 22 10. Soltvadkert 22 8 4 10 39-44 20 11. Tompa 22 7 6 9 26-36 20 12. Izsák 24 6 4 14 25-42 15 13. Bácsalmás 23 5 5 13 29-56 15 14; K. Fémmunkás 23 5 4 14 24-69 14 15. K. MÁV 23 3 3 17 20-77 9 16. Gara 23 1 5 17 19-90 7 SOROKBAN sú birkózóbajnokságot 19 egye­sület 85 versenyzőjének részvéte­lével. A 48 kg-os súlycsoportban: 2. Dezső (KSC). 62 kg-ban: baj­nok: Réczi László (edzője: Besze László). 74 kg-ban: 2. Sárközi F. (KSC). Kosárlabda Nyíregyházán került sor a Sza­bolcs Kupa országos mini kosár­labdatornára. A döntőkben: Nyír­egyházai—OSC 78:11, Kecskemét— OSC 49 ál, Nyíregyháza—Kecs­kemét 86:27, Pécs—Leninváros 56:13, Sopron—Leninváros 45:13, Sopron—Pécs 30:28. A végered­mény: 1. Nyíregyháza, 2. Kecske­mét, 3. OSC, 4. Sopron, 5. Pécs, 6. Leninváros. • Három jelenet a KTE—Szabó L. SE mérkőzésről. Balról: Zubornyák a „darálóban’'. Középen: Laka- tos kér elnézést, mert alaposan felrúgta Mányokit. Megtette ezt persze a 90 perc alatt még több- Mőr is. Jobbról: A KTE egyenlítő gólja. Győrfí kapus csak nézi tehetetlenfii, hogy a berohanó Mányoki a hálóba fejeli a lehulló labdát.