Petőfi Népe, 1976. április (31. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-21 / 94. szám

1976. április 21. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT* SPORT • SPORT Csak a gól hiányzott csapatunk játékából Jugoszlávia—Magyarország 0:0 TOTÓ x 0:0 1 4:0 x 0:0 1 1:0 2 1:6 2 0:1 1 2:1 1 2:1 x 2:2 x 1:1 1 2:0­2 0:2 x 0:0 1 l|p Barátságos nemzetközi labda­rúgó-mérkőzés, Banja Luka, 10 000 néző, vezette: Mateev (Ni- kolov, Mefitisev). Jugoszlávia: Petrovics — Pe- ruzovics (Obiak), Primorac, Mu- zsinics, Hadzsiabdics — Jerkovics (Katalinszki), Acsimovics (No- voszelac), Vladics — Vabec, Vu- kotics (Sljivo), Surjak. Magyarország: Gujdár — Nagy III., Bálint, Rab, Kántor — Nyi­lasi, Ebedli (Csongrádi), Pintér — Fazekas Weimper (Májer), Magyar. Változatos támadásokkal kez­elődet*. a mérkőzés, komoly gól­helyzet egyik kápu előtt sem alakult ki. Tíz perc után a ma­gyar csapat vette át a kezdemé­nyezést. A 20. percben a jugosz- lávoknak volt óriási gólhelyze­tük. Vukotics mintegy nyolc méterre a kaputól átjátszotta a védőket,, majd a kifutó Gujdár fölött kapura emelte a labdát, amely' a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 31. percben Surják játszotta át Nagy ni-at és 7 méterről lőtt, de Guj­dár nagyszerű vetődéssel tisztá­zott, akár csak 10 perccel ké­sőbb, hmikor Vukotics a kapu­nak háttal állva, ollózva lőtt a bal felső sarokra. A második félidő, elején a cse­rékkel felfrissített jugoszláv vá­logatott kezdeményezett. Az 53. percben Sljivo a kifutó Gujdár fölött is átemelte a labdát, de szerencsére a visszafutó Bálint a gólvonalról fejelte szögletre. A következő 10 perc a magyar csa­pat fölényét hozta. A 65. perc­ben Nyilasi jó, labdával indítot­ta Májért, aki Fazekashoz ját­szott, de a csatár Sljívót találta el. A 76. percben Bálint nagy­erejű távoli lövését mentette ' a bal alsó sarok irányából Petro- vics* Néhány perccel később Ma­gyar beadását Nyilasi fejelte ka­pura, de a jugoszláv védők *a gólvonalról felszabadítottak. A 83. percben Májer jobboldali, szögletét Csongrádi fejelte ka­pura, de Muzsinics szögletre mentett. A jugoszláv csapatot már az első percektől kezdve meglepte Négy perc alatt két gólt kapott a KSC Láng Vasas—Kecskeméti SC 2:1 (2:0) Bp. Rozsnyay utca, 200 néző. Ve­zette: Pintér. Láng: Furák — Szabó, Thoma, Csiszár, Ónodi, Ridács (Mihalo- viics), Ács, Oglizán, Mészáros, Gombos, Rozsnyói. Edző: Baksa Gyula. KSC: Seres, Losonczi, Lantos, Kecskés, Kurucsai (Érsek). Osko- lás (farkas), Tánczos, Drahos, Vá- gi, Bohács, Szabó. Edző: Bányai Nándor. A KSC támadásaival kezdődött, majd a 4. percben Kurucsait már letámogatták a pályáról. Fejelés közben Ridács magasra emelt láb­bal kíméletlenül az arcába rúgott. Érdekes módon a játékvezető to- vábbot intett, s még csak nem is figyelmeztette a játékost a csú­nya és veszélyes sporszerűtlansé- géért. Mintegy húsz percig tartott a KSC támadássorozata, de nem hozott eredményt. A' 17. percben Bohács balról a kapu elé lőtte a labdát és Furák csak nehezen tisztázott. Ezután négy perc alatt kapott két gólt a KSC. A 32. perc­ben Gombos távoli szabadrúgását Seres szögletre nyomta. A szög­letet röviden mentették a védők, sőt Kecskés elengedte Mészárost, mki középre ívelt és Rozsnyói a hálóba lőtt. 1:0. A 36. percben újabb védelmi hiba a KSC kapuja előtt, s Rozs­nyói másodszor is kihasználta a lehetőséget. 2:0. A 46. percben a KSC jutott sza­badrúgáshoz. Lantos lövése visz- szapattant a sorfalról Drahos elé, aki egy csel után 18 méterről a bal alsó sarok felé küldte, s Fu­rák nagy bravúrral ütötte szög­letre. A 49. percben Szabó fordult le védőjéről, s a 16-oson belül Ri­dács és Thoma közös erővel fel­vágta. A 11-est Kecskés biztosan értékesítette. 2:1. A KSC támadásait ezután nehe­zen állították meg, csak Furák kapus mefltett háromszor s nehéz helyzetben. Közben a Láng táma­dásai is többször okoztak zavart a KSC védelmében. A 76. percben Ács lövését védte Seres. A 82. percben Farkas előtt volt az egyenlítési alkalom. Üres volt a kapu, de a fiatal csatár 10 mé­terről sem találta el. A KSC lényegesen gyengébb teljesítményt nyújtott, mint ahogy mostanában megszoktuk tőlük. A védelem sokat bizonytalankodott, s a középpályán Drahos teljesít­ménye is elmaradt a várakozás­tól. A támadósor tagjai többet álltak, mint futottak. Az egész csapat erőtlennek lászott. Lantos, Seres és Tánczos játszott jól. A Láng csapatából Furák, Csiszár és Rozsnyói emelkedett ki, Merényi Béla Pontszerzés? Pontvesztés?... Kalocsai SE—Szegedi Dózsa 2:2 (2:0) Kalocsa, Tátrai. 1000 néző. Vezette: KSE: Nieszner — Rorhsits (He­gedűs), Pécsi, Szegezdi, Illés A., Farkas, Zsáki, Lakatos, Gerber dr., Vén, Dinnyés (Szarvas). Ed­ző: Molnár Ferenc. Szegedi Dózsa: Tóth — Zöldi, Ökrös, Csömör, Kozma, Veres (Nyári), Bíró, Csanádi, Pikó (Nagy), Pócsik, Emődi. Edző: dr. Reményik László. Erőteljes kalocsai támadások­kal kezdődött a játék. A máso­dik percben Gerber dr. csak centiméterekkel emelt fölé. A szegedi védelem kapkodott és a 9. percben megszerezte a veze­tést a KSE. Vén az alapvonalról adott be és Lakatos fejesét a ka­pus kiejtette. A berobbanó Sze­gezdi a bal sarokba vágta a lab­dát. 1:0. Alig három perc múlva egyen­líthetett volna a Dózsa, mert Kozma néhány csel után maga mögött hagyta a védőket, majd elhamarkodva mellégurított Most megindult a Dózsa jól szer­vezett gépezete is, de a helyzete­ket kihagyták. A 15. percben Romsits adott Pikónak kétméte­res előnyt, s ott termett a kapu előtt, ám Nieszner lábbal mentett. Két perc múlva ismét Pikó hi­bázott, majd Kozma erős lövését Nieszner kapufára nyomta. Bíró két méterről Nieszner ölébe fe­jelte a labdát, majd váratlanul növelte előnyét a kalocsai csapat. A csereként beállt Hegedűs re­mek labdát adott, s Vén a háló­ba csúsztatta. 2:0. A szünet után a Dózsa kapott lábra, I hamar szépített. Kozma szöglete elől Nyári elugrott, s ,.a labda a meglepett Pécsi melléről a hálóba pattant. 2:1. (öngól.) . Az egyenlítés a 61. percben si­került, a szegedieknek. Pécsi a gólvonal közelében előbb szépen tisztázott, -majd lyukat rúgott, s Nyári a hálóba helyezte az aján­déklabdát. 2:2. A döntetlen eredménybe mind­két együttes beletörődött, mert ezután csak gyenge csapkodás folyt. Annyira, hogy a 80. perc­ben Tátrai. játékvezető figyel­meztette a csapatkapitányokat a komolyabb játékra. Ez sem vál­toztatott azonban semmit. Furcsa mérkőzés volt. Az első félidőben jó küzdelem, kihagyott helyzetek, kalocsai vezetés. A szünet után potyagólok, majd a végén igazi „alibifoci”. Jók: Zsáki, Illés A., Szegezdi, illetve' Csömör, Bíró, Csanádi. Bagó István a magyar válogatott erőteljes já­téka. Labdarúgóink jól védték saját térfelüket, szoros emberfo­gásukkal nem hagyták kibonta­kozni a jó egyéni erényekkel bíró jugoszláv játékosokat, s en­nek következtében meghiúsult taktikai elképzelésük is. A ma­gyar csapatnak volt néhány ígé­retes támadásvezetése, amelyből gólt, vagy akár gólokat is lőhe­tett volna. Igaz ugyanezt ellen­felünk is elmondhatja, hiszen egy-két alkalommal csak a sze­rencse és a védők higgadtsága őrizte meg a kapunkat a góltól. A Banja Lukán elért döntetlen mégis a magyar csapat szem­pontjából kedvező. Elsősorban azért, mert”-a védelem, a közép­pályás sor szerkezetében már fellelhetők voltak azok az erőn­léti. technikai és nem utolsósor­ban taktikai megoldások, ame­lyekre tovább lehet építeni a pi­ramist. Azt a magyar csapatot, amely képes lesz megoldani a labdarúgó sportunk előtt álló feladatokat. i l. SZMTE—Dunaújváros 2. Komló—Nagykanizsa 3. Bábolna—KKFSE 4. Oroszlány—Volán 5. DMTE—Egri Dózsa 6. Hejőcsaba—Györigyös 7. Sújhely—Ózd 8. Egri Vasas—MVSC 9. Szfv. MÁV—Ganz-MAVAG 10. Napoli—Juventus 11. Ascoll—Inter 12. Cagliari—Verona 13. Roma—Bologna + 1 14. Samben.—Genoa A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 16. játékhéten 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. A 12 találatos szelvények száma 48 darab, nyereményük egyenként 36 661 forint; a 11 találatos szelvé­nyek száma 844 darab, nyereményük egyenként 834 forint; a 10 találatos szelvények száma 7825 darab, nyere­ményük egyenként 135 forint. A labdarúgó Meglepetés nélküli forduló a megyei I. osztályban NB II. állása 1. Dunaújváros 28 18 8 2 62-20 44 2.* Dorog 28 16 7 5 51-26 39 3. Budafok 28 16 5 7 65-41 37 4. Volán 28 12 : 10 6 40-28 34 5. KKFSE 28 14 5 9 48-33 33 6. BVSC 28 11 10 7 44-33 32 7. DVSC 28 12 8 8 40-34 32 8. Szolnok 28 10 9 9 37-29 29 9. PMSC 28 11 6 11 39-26 28 10. Komló 28 9 9 10 31-42 27 11. MÁV D. 28 9 7 12 32-39 25 12. V. Izzó 28 8 9 11 31-39 25 13. Várpalota 28 8 9 11 32-41 25 14. Kanizsa 28 8 9 11 27-40 25 15. Szekszárd 28 7 10 11 32-42 24 16. FÖSPED , 23 7 8 13 37-44 22 17. Oroszlány 28 7 8 13 32-46 22 18. Nagybátony 28 8 5 15 27-49 21 19. Bp. Spart. 28 5 9 14 26-56 19 ^0. Bábolna 28 6 5 17 33-58 17 Szolnoki MTE—D.újváros 0:0 BVSC—FÖSPED 0:0 Dorog—Debrecen 1:0 Oroszlány—V ólán SC 1:0 Vasas Izzó—Várpalotai Bányász 1:0 Budafok—Pécs 3:1 Szekszárd—Bp. Spartacus 2:0 MÁV DAC—Nagybátony 0:1 Komló—Nagykanizsa 4:0 Bábolna—Kossuth KFSE 0:0 Látványos második félidő Kecskeméti TE—ÉPGÉP 4:2 (1:2) Széktói Stadion, 1000 néző. Ve. zette: Mile. KTE: Nagy E. — Laki,' Nagy J., Virágh, Komáromi, Bende, Magyar 1., Mányoki, Dobó, Por­handa (Magyar M.), Bőthi (Gyor­sa). Edző: Máté Ferenc. ÉPGÉP: Jantner (Gergely) __— Jópeti, Turner, Kovács, Katona (Bleicher), Dénes, Ligeti, Veres, Tóth, Bleicher III., Bene. Edző: Dombóvári József. Az első. percben már Mányoki ugrott ki, s a kapus jó ütemben lépett ki, s megszerezte a lab­dát. A 2. percben Mányoki be­adása Jópetiről pattant szöglet­re. A 4. percben, szinte az első támadásból gólt ért el az ÉP- GÉP. Bleicher III. balról az alapvonalig futott. A visszagu- rítása Komáromi előtt volt, s érthetetlenül nem rúgta el, ha­nem vezetni akarta és hosszút szöktetett, éppen Ligeti elé, aki 20 méterről egyből rálőtte, s a labda a lábak közt a jobb kapu­fa tövéről, s onnan a halóba pattant. 0:1. A 6. percben Porhanda nagy erejű szabadrúgása átment a sorfalon, ám Jantner kiütötte. Támadott a KTE, s az ÉPGÉP sok szabálytalansággal védekezett. Ezekre a KTE részéről csak Bén- de válaszolt néhányszor,' igaz meglehetősen kíméletlenül. Lé­nyegesen szebb teljesítménye volt, amikor a 8. percben ka­pásból, mintegy 20 méterről cé­lozta meg Bende a felső sarkot, s Jantner csak bravúros védéssel mentett. A 17. percben a 16-os és az alapvonal találkozásánál Magyar; I. és Katona^ csatározott a labdáért. Jantner közébük rob­bant és saját játékostársát terí­tette le úgy, hogy nem tudott to­vább játszani. A sok védés után a 28. percben az ÉPGÉP kapu­sát is utolérte a kapussors. Magyar I. szögletére kifelé moz­dult, s amikor a kapura kanya­rodott, rosszul nyúlt érte és a saját kapujába ejtette. 1:1. A 30. percben Mányoki min­denkit kicselezett, s lövés he­lyett a befutó Dobó lábára tette a labdát. Jantner már elmozdult, de lábbal visszanyúlva kirúgta a labdát a gólvonalról. A 34. percben Porhanda szögletét Ben­de élesen mellé fejelte. A 35. percben Bőthi hatalmas lövését ütötte ki a kapus. A 38. perc­ben újabb meglepő gólt kapott a KTE. Ligeti és Bleicher 111. vitte fel a labdát, s úgy adogattak a kapu előtt, mintha a KTE vé-r dók ott sem lettek volna, végül Bleicher III. a tehetetlen Nagy E. mellett a bal sarokba lőtt, 1:2. A KTE-védelem ezután is csinált még néhány hajmeresztő dolgot, amiből szerencsére nem lett gól. A szünet után mindjárt nagy mezőnyfölénybe került a KTE. Az 51. percben Porhanda balról az alapvonalig vitte a labdát, majd Bőthi lábára gurította, aki azonban 3 lépésről melléa rúgta(!). A másik oldalon Li­geti ugrott meg, s Nagy E. ki­futással mentett. Közben Ligeti durván megrúgta. A 61. percben Komáromi labdáját Mányoki Dobóhoz fejelte, aki kapásból rálőtte, bár a labda kissé le­csúszott, $ ezzel megzavarta Jantnert, aki a guruló labdát „bevédte”. 2:2. (A kapus a nagy védések után balszerencsés volt, s ezután le is cserélték.) A 68. percben Bleicher I. tal- palásáért a 16-os oldalától Komá­romi ívelt szabadrúgást. Mányo­ki felugorva fejelte a bal sa­rokba. 3:2. , Jól hajrázott a KTE. A' 88. percben Komáromit futtatták a jobb szélen. Mányoki továbbadta Dobónak, aki 14 méterről a jobb kapufa belső lapjára lőtte, s onnan a hálóba vágódott a labda. 4:2. A KTE — bár az első félidő­ben is fölényben volt — csak a második, játékrészben játszott igazán meggyőző támadójátékot. A védelem elég bizonytalan volt, s a középpályások közül Komá­romi javult fel a szünet után. Elől Dobó és Mányoki vitte a főszerepet, s különösen Dobó játszott nagyon jól. Az ÉPGÉP csapatából Kovács, Ligeti és Bleicher III. emelkedett ki. Szabó Zoltán Kiskőrös—Tompa 2:0 (0:0) Tompa, 800 néző, vezette: Zsigó. Közepes iramú mérkőzésen a 70. percben SzloVák Ili megsze­rezte a. kiskőrösiek vezető gólját. A 80.' percben Sárközi állította be a végeredményt. Jók: Horváth, Virágh, illetve Szlovák II. Ifjúsági eredmény: Tompa— Kiskőrös 2:1 (1:0) Bajai SK—Sükösd 1:0 (0:0) Baja, 500 néző, vezette: Szalai. Bajai SK: Tóth — Glavatity, Petresevics, Győrfi, Egyed, Má- rity, Cseke, Havasi, Tumó (Sas); Kemény, Csehok. Edző: Varga Imre. Sükösd: Szente — Bajai, Bo- gárdi, Benda, Tóth, Szabó, Ra­dies, Kollár, Sudár, Németh, Ma- ruzsa. Edző: Bújdosó Márton. A kidolgozott helyzetek alap­ján a BSK-nak gólokkal kellett volna. győznie. A mérkőzést el­döntő gól a második félidő 49. percében Kemény lövéséből esett. 1:0. Jók: Márity, Havasi, Ke­mény, illetve Szabó, Radics. Kun Béla SE—Kecskeméti MÁV 4:0 (2:0) Kecskemét, Városi pálya, 200 néző, vezette: Bélák. Kun Béla SE: Gulyás — He­vesi, Sahin, Dobra, Nagy, Dongó, Jókai, Feleki, Farkas, Kisnyér, Iványi II. (Rigó). Edző: Lantos János. K. MÁV: Szénási (Kecskés) — Csillag, Szabó, Kállai, Kiss (Ko­vács), Bogdány II., Fazekas, Ta­nító, Bimbó, Gebei, Tassi. Edző: Balanyi Miklós. Végig a Kun Béla SE irányí­totta a játékot, az ilyen arányú győzelmet is megérdemelte. Gól­lövők: Farkas 2, Sahin, Iványi II. Jók: Sahin, Dobra, Farkas, illet­ve Szabó, Bogdány II., Tanító.’1 Ifjúsági eredmény: Kun Béla SE—K. MÁV 9:0 (4:0). Góllövők: Vakulya 3, Pallagi 3, Seres 2, Pusztai. Kiskunhalasi MEDOSZ— Kecskeméti Fémmunkás 3:0 (1:0) Kecskemét, 150 néző, vezette: Czeiiczik. Kiskunhalasi MEDOSZ: Dö- mény — Juhász I., Tóth, Juhász II., Mészáros, Udvari, Szőke, Gu­lyás, Sörös, Oláh, Csermák (Nagy). Edző: Virágh István. K. Férhmunkás: Bende — Da- nics, Haraszti, ölvedi, Vajda, Ko­vács, ' Nagy, Márkli, Komáromi, Kállai II., Zsirós (Kun). Edző: Tóth Mihály. Végig egyenlő erők küzdelmét hozta a találkozó. A bajnokjelölt Khalasi MEDOSZ védelmi- hibá­ból érte el góljait. Góllövők: Sö­rös, i Oláh, Bende (öngól). Jók: Tóth, Juhász II., Udvari II., il­letve Danics, ölvedi. Szlovák. Ifjúsági eredmény: Khalasi MEDOSZ—K. Fémmunkás 2:1 (2:1). Góllövők; Agócs, Dávid, il­letve Szabó. Érsekcsanád—Hajós 4:1 (1:0) Érsekcsanád, 200 néző, vezette: Prüder. Érsekcsanád: Tomó.— Melcher, Marinké, Gyuricza, Mihó, Szabó, Horváth, Kákonyi, (Vörös), Ko­szorús, (Ádám), Tükse, Varga, Edző: Boródi József. Hajós: Mendler — Karda, Ba­logh. Huber, Fegyveri, Geiger, Kovács,- Újvári, Szauter, Bagó, Molnár. Edző: Balogh 'Gáspár. A közepes iramú, színvonalas mérkőzésen a hazaiak ilyen ará­nyú győzelmet érdemeltek. Góllö­vők f Tüske, Marinké, Horváth, illetve Kovács. Jók: Marinkó, Szabó, Horváth, illetve Balogh, Bagó. Ifjúsági eredmény: Érsekcsa­nád—Hajós 4:4 (3:3). Góllövők: Bárdos 2, Kenyeres, Müller,, illet­ve Házi 3, Koch. Soltvadkert—Izsák 3:2 (1:0) Soltvadkert, 500 néző, vezette: Horváth S. Soltvadkert: Ma jer (Vass) — Gálán tai, Eiler, Ocskó, Erdős, Köpe, Kugelmann, Wolf, Szarka, Tóth I., Szávai. Edző: Meskó Ist­ván. -—— Egy gól elég lett a győzelemhez Jánoshalmi Spartacus—HÖDGÉP Metripond 1:0 (0:0) . Jánoshalma, 1700 néző. Vezet­te: Hámori. Jánoshalma: Csernák — Lá- ber Bucsi, Fenyvesi IV., Mará- czi, Angéli, Szabó, Csermák (Mé­száros), Horváth, Fenyvesi III., Ádám. Edző: Gacs Tibor. HÖDGÉP MSE: Kelemen — Nagy, Si$a, Feleki, Csaba, Káp­lár II., Olasz, Bunda (Káplár I.), Kecskés, Nagy L., Hegyesi. Edző; Nagyszalóki András. Az 5. percben Kecskés a fél­pályáról indulva végigvezette a labdát a bal oldalon, majd Ma- ráczitql szorongatva az alapvonal közeléből a kapufa élére lőtt. A másik oldalon' Csermák került jó helyzetbe, de | kivárt, és el­rúgták előle a labdát. A követ­kező percekben Sisa, majd Káp­lár II. lövését védte Csernák. A 17. percben MaráczL röviden gurított | haza és Kecskés rácsa­pott a labdára.- Középre gurí­totta Nagy L. elé, s a lövést Csernák védte nagy bravúrral. A 26. percben Nagy L. futotta le a hazai védőket,’ s Csernák- nak újabb nagy védéssel kellett tisztáznia. A 28. percben Kecs­kés beadására Bunda perdítette a rövidsarok mellé. A másik oldalon Ádám már csak a ka­pussal állt szemben, s a kifutó Kelemenben elakadt a labda. A 37. percben Kecskés az alap­vonalig futott, s a visszagurí­Izsák: Szegezdi — Hős, Tóth, Bakonyi, Sponga, B. Szabó, Pa­taki, Iván, (Szabó), Birkás, Mezei, Hajnal. Edző: Juhász I. Az első félidőben a soltvadker- ti csatárok igen sóik helyzetet hagytak ki. Szünet után csapko- dóvá vált a játék, s hullottak a potyagólok. A 80. percben Birkás (Izsák) a kiállítás sorsára jutott. Góllövők: Wolf, Eiler, Tóth, il­letve Mezei 2. Jók: Galántai, Wolf, Eiler, illetve Hős, Mezei. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert —Izsák 1:0 (1:0). Góllövő: Zsik- la. Gara—Fájsz 1:0 (1:0) Gara, 300 néző, vezette: Hor­váth. Gara: Kubatovics — Aranyos, . Osztrogonácz, Kubatov, Forrai, Zomborcsevics, Tóth, Sibalin, Té- nyi, Tomaskó, Holler (Fazekas). Edző: Karagics István. Fájsz: Giliáh — Kollár, Débics, Ulasity, Kovács, Pupusz, Szabó (Facskó), Gombkötő I.. Cziczov- szki, Gombkötő IÍ., Zsákai. Edző: Rónai Sándor. A 22. percben Tényi góljával a garaiak a vezetést megszerez­ték. Az eredmény a látottak alapján megfelelő. Jók: Zombor­csevics , Kubatov, Tomaskó, il­letve Gilián, Ulasity, CziczovsZki. Ifjúsági eredmény: Fájsz—Gara 5:2 (3:0). Góllövők: Belányi 3, Tordai, Vendler, illetve Kulinyi 2. Mezőfi SE—Gábor A. SE 2:1 (0:0) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Csányi. Mezőfi SE: Gulyás — Szabovik, Hajerbacher, Kis Gy., Gubacsi, Ferenczi, Nagy (Horváth), Radics (Csik), Puskás, Nagyhegyesi, Kiss L. Edző: Krivy Ottó. Gábor Áron SE: Balogh — Kö­rösi, Vidosa,. Kovács, Frittmann, Baráth I., Sztrovecz (Baráth II.), Koszorús, Vágó, Mészáros (Perei), Prikidánovics. Edző: Kévés Fe­renc. A kiegyenlített első félidő után az 50. percben a hazai csapat szerzett előnyt Mészáros révén, a 60—75. percben Puskás két szem­füles góljával a Mezőfi SE a két pontot megszerezte. Jók: Kiss Gy., Nagy, Puskás, illetve Ko­szorús, Vágó, Kovács. Bácsalmás—Kunszentmiklós 1:1 (1:0) Bácsalmás: Futó — Lengyei, ifj. Molnár. Bácsalmás: Futó — Lengyel, Barna, Narancsik, Száll, Krisztin, Knetig (Kispál), Józsa, Geiger (Rudies), Csőke, Hustyi. Edző: Locskai Ferenc. Kunszentmiklós: Székely Bakos, Janovics I-, Janovics II-, Kalamán, Toponári, Bérezés L. Szovcsics, Forró, Teták, Patai (Crervencsics). Edző: Ferró Fe­renc. Változatos mérkőzést vívott a két csapat, s a sokat tamadó ha­zaiak a helyzetek tömegét hagy­ták ki. Góllövők: Knetig, illetve 'Forró. Ifjúsági eredmény: Kunszent­miklós—Bácsalmás 2:2 (1:0). Gól­lövők: Faragó 2, illetve Pataki 2. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság állása 1. Kkh. MEDOSZ 24 22, 2 — 60-12 46 2. Mezőfi SE 24 20 2 2 73-15 42 3. Kun B. SE 24 16 5 3 67-20 37 4. Bajai SK 24 14 2 6 35-21 30 5. Fájsz 24 10 5 9 43-26 25 6. Hajós 24 10 5 9 47-46 25 7. Érsekcsanád 24 9 6 9 45-48 24 8. Kunszentmikl. 24 9 5 10 33-34 23 9. Soltvadkert * 24 10 3 11 43-45 23 10. Tompa 24 10 2 12 35-43 22 11. Sükösd 24 10 2 12 40-50 22 12. Kiskőrös 24 9 4 11 30-42 22 13. Gábor A. SE 24 10 1 13 42-41 21 14. K. Fémmunkás 24 6 7 11 34-45 19 15. Gara 24 7 4 13 30-44 18 16. Bácsalmás 24 4 5 15 30-65 13 17. Izsák 24 3 5 16 22-63 11 18. K. MÁV 24 3 3 18 21-70 9 NB III. Délkeleti csoport tott labdát Káplár II. nagy erő­vel lőtte mellé. A fordulás után a 49. percben Szabó lövése ment fölé. Az 52. percbei). Léber jobbról nyeste középre a labdát. Csernák Szabó elé csúsztatta, aki nagy erővel — kapus lába közt — a hálóba lőtte. 1:0. A 64. percben Csernák hárított ismét jó érzékkel. Nagy L és Bunda próbálkozott ismét lövés­sel. A 74. percben Szabó lőtt futtából mellé. Az utolsó perc­ben Arigeli jól csavarta be a szögletet. Maráczi felugorva a jobb felső sarokba fejelte, de Hámori játékvezető közben már lefújta a mérkőzést, s így a gól érvénytelen lett. 1. Szarvas 28 17 9 2 70:29 43 2. Szó. MÁV 28 18 6 4 68:31 42 3. BTASK 28 15 7 6 52:32 37 4. Sz. Dózsa 28 16 4 8 54:32 36 5. Jánosh. 28 14 3 11 35 :33 31 6. KTE 28 13 5 10 36:38 31 7. ESMTK 28 13 4 11 64:44 30 8. ÉGSZÖV 28 10 10 8 36 :29 30 9. Láng 28 12 6 10 35:32 30 10. Lehel SC 28 9 10 9 41:31 28 11. Gyula" 28 10 8 10 30:34 28 12. KSC 28 12 3 13 45:43 27 13. SZVSE ; 28 9 7 12 39:39 25 14. Kalocsa' 28 9 7 12 45:61 25 15. ÉPGÉP 28 9 5 14 38:62 23 16. Szabó SE 28 ‘6 9 13 26:33 21 17. Hódmez. 28 7 7 14 23:37 21 18. Sütőip. 28 8 5 15 22:49 21 19. 'Orosháza 28 6 6 16 29:48 18 20. Tisza C. 28 6 1 21 21:72 13 Szegedi > VSE—Szolnoki MÁV 2:2 Erzsébeti SMTK—Orosházi MTK 3:0 Lehel SC (Jászb.)—Sütőipar 1:0 EGSZOV—Tisza Cipő SE 1:0 Gyulai SE—BTASK 1:0 Szarvasi Főisk.—Szabó SE 2:0