Petőfi Népe, 1976. április (31. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-13 / 88. szám

1916. április 13. # PETŐFI NÉPE • 7 SPORT« SPORT - SPORT A végére elfáradt a Kalocsai SE Kecskeméti SC—‘Kalocsai SE 5:1 (1:1) 9 Szabd hatalmas lövését Nieszner nem tudta védeni. Nincs csatársora a Kecskeméti TE-nek A játék felgyorsult, s ez a KSC-nek kedvezett'. A 80. perc­ben Drahos labdáját Szabó a 16-osról laposan a bal alsó sa­rokba lőtte. 3:1. A 82. percben Vagi iramodott meg a balszélen. Pontos beadását Szabó kapásból, óriást erővel csak centiméterek­kel bombázta a jobb kapufa mel­lé. A kalocsaiak ezután is ra­gaszkodtak az addig sem sok sikert hozó lestaktikához, s nem vették észre, hogy a kecs­kemétiek tudatosan a hátulról nagy lendülettel érkező játéko­sok elé tették a labdát, s így a kifelé mozgó védők mellett- pil­lanatok alatt jutottak többméte­res előnyhöz a KSC-csatárok. A 85. percben Losonczi indítását Szabó kapta így. s a védők nem is üldözték.' Szabó a tehetetlen Neiszner mellett a hálóba lőtte a labdát. 4:1. Három perc múl­va ugyanez megismétlődött, az­zal a különbséggel, hogy most Tánczost ugratták ki, s ő lőtt a hálóba. 5:1. Az első félidőben, a viszony­lag korán esett 11-es gól, és az azt követő kiállítás után a kalo­csai csapat 10 emberrel is job­ban látszott, mert a KSC-játé- kosok leálltak, s nem küzdöttek teljes erejükből. Egy könnyel- műsködés következtében Farkas nagyon ügyesen egyenlített. A kalocsaiak, amíg erővel bírták nagyon jól védekeztek, de — érthetően — a végére elfárad­tak. Jók: Lantos. Érsek, Szabó, Drahos, illetve Romsits, Zsáki, Szegezdi. K. Fémmlmkás: Panics — Ha­raszti, Kovács, Vajda, Kiss, Ko­máromi, Vezsenyi, Sinkó, Nagy, Zsíros. Edző: Tóth Mihály. A Jánoshalma felhagyott a védekező taktikával, és támadás­ba lendültek. A 70. percben Sza­bót buktatták, fenyvesi III. sza­badrúgását Tóth kapus nagy bra. vúrrai ütötte szögletre. A 80. percben újabb szegedi kapusbra­vúrra volt szükség. Szabó három védőt is kicselezett, és Tóth a bal alsó sarokból tolta ki a lab­dát. A 83. percben Angeli szög­lete érintés nélkül csavarodott a hosszú sarokba, de a játékvezető nem adta meg a golt. A Jánoshalma fegyelmezetten játszott, s csak egy balszeren­csés góllal vesztett. Jók: Kozma. Emődi, Csömör, illetve: Csernák, Angeli, Adám Szabó. gólarányú győzelmek I. osztályban • Egy, a Kun Béla SE—Fémmunkás mérkő. zés nyolc gólja közül. Kisnyér labdája Sző. ke kapus és Danics közt jutott a hálóba. (Farkas Tibor felvétele) Ez történt az NB I-ben Ferencváros—Diósgyőr 1:0 (1:0) Üllői út, 22 000 néző, vezette: Palotai. Az FTC játszott fölényben és nagyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövő: Magyar. Szegedi EOL—Békéscsaba 1:2 (0:0) | Szeged, 3500 néző, vezette: Tompa. A tudatosabb játékot nyújtó Békéscsaba rászolgált a győze­lemre. Góllövők: Hangai, illetve Bánáti, Alberti. Csepel—Kaposvár 1:1 (0:0) Csepel, 1000 néző, vezette: Kő­rös. Csak az utolsó negyedóra ho­zott élvezetes játékot. Ekkoc. a Csepel több helyzetet hagyott ki. Góllövők: Karalyos, illetve Tú­rái. Tatabánya—Haladás VSE 1:2 (0:2) Tatabánya, 4000 néző, vezette: Pádár. A játék képe alapján a Tata­bánya volt az esélyes a győze­lemre, a lelkesen harcoló Hala­dás szerencsés góllal nyert. Gól­lövők: Halász, i Metve Farkas,' Hauzejr. Zalaegerszegi TE—Ü. Dózsa 2:1 (1:1) Zalaegerszeg, 10 000 néző, ve­zette: Somlai. A ZTE határtalan lelkesedés­sel küzdött és megérdemelten nyert. Góllövők: Mihalecz, Rácz, illetve Bíró. h Videoton—Rába ETO 3:0 (1:0) Székesfehérvár, 7000 néző, ve­zette: Jaczina. A Videoton főleg a második félidőben játszott jól és akár na­gyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövők: Szalmásy, Kar­sai, Nágy II. Vasas—MTK-VM 4:1 (2:0) Fáy u., 7000 néző, vezette: Müncz. Mindkét csapat játékosai nagy becsvággyal küzdöttek, a hely­zetek kihasználásában azonban csak a Vasas jeleskedett. Gól­lövők: Kovács I. 3, Izsó, illetve Borsó. Salgótarján—Bp. Honvéd 0:0 Salgótarján, 8000 néző, vezette: Lguber. ADacsony .színvonalú mérkő­zés, csapkodó játék, amelyre ugyancsak' jellemző a 0:0. az nb i. Állasa 1. FTC 21 15 5 1 43-17 35 2. Videoton 21 13 5 3 45-17 31 3. Bp. Honvéd- 21 11 7 3 39-21 29 4. Ü. Dózsa 21 12 4 5 45-30 28 5. Haladás 21 10 5 6 29-25 25 6. Vasas 21 8 4 9 37-30 20 7. SBTC 21 6 8 7 31-36 20 8. DVTk 21 6 8 7 17-24 20 9. MTK-VM 21 8 2 11 32-29 18 Iß. ZTE 21 6 6 9 32-33 18 11. Kaposvár 21 4 9 8 28-38 17 12. Tatabánya 21 7 3 11 28-39 17 13. Rába ÉTO 21 4 8 9 22-31 16 14. B.csaba 21 5 6 10 15-31 16 15. Csepel 21 4 7 10 22-38 15 16. SZEOL 21 3 5 Í3 17-43 11 AZ NB II. ALLASA 1. D.újváros 27 18 7 2 62-20 43 2. Dorog 27 15 7 5 50-26 37 3. Budafok­27 15 5 7 62-40 35 4. Volán 27 12 10 5 40-27 34 5. KKFSE 27 14 4 9 48-33 32 6. DVSC 27 12 a 7 40-33 32 7. BVSC 27 11 9 7 44-33 31 8. PMSC '27 11 6 10 38-23 28 9. Szolnok 27 10 8 9 37-29 28 10. MÄV DAC 27 9 7 11 32-38 25 11. Várpalota 27 8 9 10 32-40 25 12. Kanizsa 27 8 9 10 27-36 25 13. Komló 27 8 9 10 27-42 25 14. V. Izzó 27 7 9 11 30-39 23 15. Szekszárd 27 6 10 30 30-42 22 16. FÖSPED 27 7 7 13 37-44 21 17. Oroszlány 27 6 8 13* 31-46 20 18. N.-bátony 27 7 5 15 26-49 19 19. Bp. Spart. 27 5 9 13 26-54 19 20. Bábolna 27 6 4 17 33-58 16 FÖSPED—Nagybátony 5:0 Dorog—MÁV DAC a 1:1 Bp. Spartacus—BVSC £ Dunaújváros—Oroszlány 3:0 Debrecen—Vssas Izzó 3:0 Nagykanizsai GAt.—Szekszárdi D. 2:1 Kossuth KFSE—Kon.ló I‘:2 Pécsi MSC—Szolnoki MiT 1:0 Volán SC—Bábolnai SE l :0 Várpalotai Bányász— Budafok "*l Második helyezett a KTE serdülő labdarúgó csapata A Sárbogárdi járási TSF és a helybeli Volán SC immár hetedik alkalommal rendezte meg a ta­vaszi iskolaszünetben a serdülő labdarúgók Felszabadulási Tor­náját. A mérkőzés-sorozaton a KTE fiatal labdarúgói is részt vettek és a tornagyőztes Video­ton mögött az előkelő második helyen végeztek, hat csapat kö­zött. A KTE eredményei: Bp. Volán 2:0, Alba Regia 2:0,? Sár- bogárd II. 4:0, Sárbogárd V. 0:0, Videoton SC 0:2. A KTE csapatából • kitűnt Hagy Z„ mint a torna legjobb kapusa, de ugyancsak , egyenletes, jó tel­jesítményt nyújtott Németh Z., Hvrczeg, Baracskai és Fülei is. Széktói Stadion, 1200 néző. Vezette: Nagy G. KSC: Seres — Losonczi, Lan­tos, Érsek, Kecskés, Oskolás, Tánczos, Drahos, Bohács, Pasek (Szabó), Vági. Edző: Bányai Nándor. Kalocsai SE: Neiszner — Kapi­tány, Pécsi, Romsits, Szegezdi, Illés A., dr. Gerber, Farkas, Vén (Dinnyés), Lakatos (Szarvas), Zsáki. Edző: Molnár Ferenc. Az első tíz perc a kecskemé­tieké volt. A 3. percben Pasek a jobbszélen futott el. Labdáját Oskolás tovább perdítette Végi­hez, akinek nagy lövése Pécsi­ről Bohácshoz pattant, Bohács lövése pedig Kapitányról a me­zőnybe került vissza. Az 5. perc­ben Romsits szabálytalankodott a 16-os oldalvonalánál. Loson­czi beívelését nagy kavarodás követte. Ide-oda pattogott a labda a gólvonal előtt, végül Pé­csi felszabadított. A 8. percben Bohács szabadrúgását Neiszner védte. A 9. percben Oskolás bal­oldali elfutása után a beadásba Neiszner beleütött. A labda Pa- sekhez került, aki 14 méterről, nagy erővel az üres kapu fölé lőtte. A 10. percben Bohács jobbról futott él. A 16-oson belül cse­lezett, amikor Pécsi elhúzta a lábát. Nagy G. játékvezető hatá­rozottan mutatott a ll-es pontra. Már a ll-es ponton volt a labda, amikor Kapitány kétszer is mon­dott valamit a játékvezetőnek, aki először figyelmeztette, majd másodszorra kiállította. A 11-est Kecskés a kapufa tövére fúgta, s onnan pattant a hálóba. 1:0. Szeged, 1000 néző. Vezette: Do. rozsmaii Szegedi O.: Tóth — Zöldi, Emő­di, Bíró, Csanádi, Pikó, Pócsik, Csömör, Kozma, Vörös, Nagy (Nyári). Edző: Reményik László dr. • , ■ . ‘i. Jánoshalma: Csernák — Bá­náti Bucsi, Fenyvesi IV.. Ma- ráczi, Angeli, Szabó, Csermák, T.éber, Adám. Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. A szegediek kezdtek és mind­járt veszélyes helyzeteket dolgoz, tak ki. Az 5. percben Csömör lö­vését védfe Csernák' majd a 7. és 8. percben Kozma lövése szállt a kapu mellé. A János­halma feladta a középpályát, és Szolnoki MÁV—KTE 2:0 (1:0) Szolnok, 2200 néző. vezette: Győri. Sz. MÁV: Fehér — Tóth Gy., Rácz, Repka, Hollér, Szabó Gy., . Csontos (Varga), Tóth A„ N. Szabó, Molnár (László), Papp. Ed­ző: Himmer István. KTE: Nagy E. — Gyorsa. Nagy . J.... Rendé, Virágh. Komáromi, Csordás. Magyar M.. Mánvoki, Porhanda. Magyar ( (Dobó). Ed­ző: Máté Ferenc. Széllel szemben a hazaiak kezdték a játékot. A 2. percben Papp baloldalról élesen kapu elé lőtt szabadrúgását, védte bravú­rosan Nagy E. A 3. percben Má- nyoki feltartósáért megítélt sza­badrúgást Porhanda alig lőtte ka­pu tőié. Az 5. percben n védők késlekedtek a labda elrúgásával és N. Szabó a lábak között a hosszú sarokba perditetle. 1:0­A váratlan gól megzavarta a KTE védelmét, és a 6. percben Papp lövését Bende a gólvonalon hárította. A 8. percben Holler hazaadását Fehér az utolsó pil­lanatban mentette Mányoki elől. A - szolnokiak sokmozgásos táma­dásai ezekben a percekben sok zavart okozlak a KTE védelmé­ben. s közben állandóan a KTE térfelén folyt, a játék. A KTE csatársora 'képtelen volt a labdát elöl tartani. A 40. percben Mányoki közé­pen kiugratta Csordást, akit az utolsó pillanatban Repka sze­relt. A félidő utolsó • percében A 24. percben 20 m-es szabad­rúgáshoz jutott a KSC. Pásek állt a .labda mögé, de a játék­vezető a sorfal elmozdulása miatt ismételtetett. A másodikat Bohács a sorfal fölött a jobb felső sarokra csavarta, s Neiszner óriási bravúrral a kapufára tol­ta. A labda Vági elé pattant, akinek nagy lövését Neiszner is­mét kiütötte; A KSC nagyon visszaesett, s a mezőnyben folyt tovább a já­ték. Néhányszor a KSC kapuja is veszélybe került. A 35. perc­ben Kecskés hibázott, s Farkas szerezte meg a labdát. Kicselez­te még Érseket“ is, majd a jobb alsó sarokba lőtt. 1:1. Az egyenlítés után sem válto­zott a játék. Pasek megsérült, s Szabó jött be helyére. A második félidő első negyed­órájában még kevés változás történt a pályán. A 10 emberrel játszó kalocsai csapat lelkesen és jól is védekezett. Bohácsot Zsá­ki, Szabót szegezdi őrizte, s nem is rosszul. Az 57. percben Kecs­kés hibájából dr. Gerber kapta a labdát. A beadását Zsáki nagy helyzetből Seres kezébe fejelte. Az 59. percben Bohács nagy lö­vése a bal kapufáról pattant vissza. A KSC egyre inkább be­lelendült. a kalocsaiak pedig fáradtabban mozogtak. A 60. pencben Bohács szabadrúgását Neiszner szögletre ütötte. A 73. percben Kecskés a baloldalon Bo­hácsot ugratta ki, aki felnézve Drahos elé csúsztatta a labdát Drahos pedig egyből Szabó elé tolta, aki egy fordulat után bal­lal a' bal alsó sarokba lőtt. 2:1. higgadt, jól szervezett védekezés­sel hiúsította meg a Dózsa ro­hamait. A szegedi csatárok távoli lövésekkel kísérleteztek, de ezek vagy célt tévesztettek, vagy pe­dig a jól védő Csernák hárított. A 22. percben Pikót az utolsó pillanatban Bucsi szerelte. A 32. percben Emődi hatalmas lövését Csernák szögletre hárította. A 43. percben Kozma beadá­sára Bánáti és Csömör ugrott fel. Csömör érte el és 10 méterről, a kint álló Csernák fölött a hálóba fejelt. 1:0. Az 50. percben Pócsik lövése Maráczin változtatott irányt és Csernák a bal sarokból ütötte szögletre. Csordás középen kiugratta Má- nyokit, akit a játékvezető sípja akkor állított meg, amikor a csatár már csak a kapussal állt szemben. A’második félidő elején mind­járt meleg helyzet adódott a KTE kapuja előtt, ám Benőének ismét sikerüli a gólvonalon há­rítani Papp lövését. Ezekben a percekben a KTE kezdeménye­zett többet. A védelem jobban zárt, mint a mérkőzés első felé­ben, a támadók pedig több ve­szélyt jelentettek a hazaiak ka­pujára. Az 53. percben Mányoki ugrott ki középen már egyedül húzott kapura, mikor Rácz há­tulról szándékosan felrúgta. A jogos kiállítás elmaradt. Az 55. percben egy jobboldali szöglet után Bende és Repka ugrott fel fejelni. A labda már elhagyta a lü-ost, amikor a játékvezető a ll-es pontra mutatott. Molnár 11-esét Nagy E. bra­vúrosan hárította. A 60. percben Gyorsa hazaadása után Virágh mentétt az utolsó pillanatban. A 62.- percben Mányóki húzott ka­pura és a 16-oson belül Tóth Gy. buktatta, de a bírói síp né­ma maradt. A KTE átvette az irányítást. A sorozatos támadásokban azon­ban nem volt elég átütő' erő. A 67. percben Tóth a térfél közepé­ről nagy lesről húzott kapura, lapos beadását Varga a 16-osról egyből a hálóba lőtte. A gól — bár szabálytalan körülmények között született — ritkán látható nagy gól volt. 2:0. A 75. percben Porhanda jobb­oldali beadását Mányoki fejelte kapura, majd az utolsó percben Csordás hagyott ki egy nagy helyzetet. A Szolnoki MÄV megérdemel­ten győzött. A KTE gyenge első félidő után a másodikban lénye­gesen jobb volt, de a csonka csa­társor nem sok veszélyt jelentett a hazaiak kapujára. Jók: Rácz, Tóth A., Szabó Gy., illetve Nagy E., Gyorsa, Bende. Berki Zoltán AZ NB III. délkeleti csoport allasa 1. Szarvas 27 16 9 2 68-29 41 2. Szóin.' MÁV 27 18 5 4 66-29 41 3. BTASK 27 15 7 5 52-31 37 4. Szegedi D. 27 16 3 8 52-30 35 5. Jánoshalma 27 13 3 11 34-33 29 6. KTE 27 12 5 10 32-36 29 7. ESMTK 27 12 4 11 61-44 28 8. ÉGSZÖV 27 9 10 8 35-29 28 9. Láng 27 11 6 10 33-31 28 10. KSC 27 12 3 12 44-41 27 11. Lehel SC 27 8 10 9 40-31 26 12. Gyula 27 9 8 10 29-34 26 13. SZVSE 27 9 6 12 37-37 24 14. Kalocsa 27 9 6 12 43-59 24 15. ÉPGÉP 27 9 5 13 36-58 23 16. Szabó SE 27 6 9 1? 26-31 21 17. Hódmezőv. 27 7 7 13 23-36 21 18. Sütőipar 27 8 5 14 22-48 21 19. Orosháza 27 6 6 15 29-45 18 20. Tisza Cipő 27 6 1 20 21-71 13 B.cs." Agyatfipar—Fővárosi SÜLŐ. 3:0 Szarvasi F. Sp—Erzsébeti Sp. MTK 2:1 HODGEP—Gyulai SE 2:0 EPGÉP—ÉGS/.OV MEDOSZ 4:1 Szegedi VSE—Lehel SC 1:1 Tisza Cipőgyár—Szabó L. SE 2:1 Nagy a megyei Sükösd—Bácsalmás 2:2 (8:2) Sükösd, 350 néző, vezette: Varga. Sükösd: Szente — Csizmadia (Radics II.), Bogárdi, Bajai, Benda, Szabó, Ra­dics I., Halász, Kol­lár, Sudár, Marusa. Edző: Bujdosó Már­ton. Bácsalmás: Köves — Lengyel, Száll, Zsemberi, Józsa, Krisztin, > Hustyi, Kispál, Csőke, Gei­ger, Narancsik. Ed­ző: Locskai Ferenc. Az első' félidőben kiegyensúlyozott játék folyt, a második félidőben viszont a Sü­kösd irányította a játékot. Góllö­vők: Sudár 2, illetve Geiger, Kis­pál. Jók: Badics I., Bogárdi, Sza­bó, illetve Köves, Száll, Kispál. Ifjúsági eredmény: Sükösd— Bácsalmás 3:0 (1:0). Góllövők: Czobor, Csizmadia, Radics. Mezőfi SE—Érsekcsanád 6:0 (2:0) Kecskemét, Szolnoki u. 100 né­ző, vezette: Dobra. Mezőfi SE: Gulyás — Szabo- vik, Hajerbacher, Kiss Gy., Gu­bacsi, Ferenczi, Nagy, (Kiss L.), Radics, Puskás, Nagyhegvesi, (Csík), Horváth. Edző: Krivi Ottó. Ersekcsánád: Csordás (Tomó) — Melchner, Marinkó, Gyuricza, Szabó, Mihó, (Varga), Adám, Horváth, Kákonyi, Tüske, Bár­dos. Edző: Borsodi József. Végig nagy fölényben játszot­tak a hazaiak, nagyobb arányú győzelmet érdemelt volna. Góllö­vők: Radics 2, Horváth 2, Szabo- vik, Puskás. Jók: Szabovik, Ra­dics, Horváth, illetve Marinkó, Gyuricza. Honvéd Kun Béla SE— Kecskeméti Fémmunkás 8:0 (3:0) . Kiskunfélegyháza, 300 néző, ve­zette: Csepregi. Kiskunfélegyháza: Gulyás — Hevesi, Sahin, Dobra, Dongó, Fe­leki, Nagy, Bohács (Jókai), Far­kas, Kisznyér, Iványi II., (Lé­vai). Edző: Lantos János. A találkozót a Kun Béla SE nagy fölénye jellemezte. A Fém­munkás jobbára csak védekezett. Góllövők: Kisznyér 4, Farkas 2, Iványi II., Feleki. Jók: Sahin, Feleki, Kisznyér, illetve Harasz­ti, Vajda, Komáromi. Ifjúsági eredmény: Kun Béla SE—K. Fémmunkás 9:0 (8:0). Góllövők: Pallagi 3, Vakulya 2, Seres 2, Bahán, Pusztai. Kunszentmiklós— Kecskeméti MÁV 2:0 (2:0) Kunszentmiklós, 400 néző, ve­zette: Horváth I. Kunszentmiklós: Székely (Gere) — Torma, (Bakos), Janovics I., Janovics II., Peták, Kalamán, Bérezés I„ Csovcsics, Toponári, Forró, Patai. Edző: Ferrő Fe­renc. Kecskeméti MÁV: Szénási — Csillag, Szabó, Kiss, Bogdány I., Bogdány II., Tanító, Bimbó, Ge­bei, Tasi, (Fazekas). Edző: Bala- nyi Miklós. Végig a Kunszentmiklós irányí­totta a játékot és biztosan győ­zött.. A 87. percben Bogdány I-et a K. MÁV játékosát a játékveze­tő kiállította. Góllövők: Kala­mán, Bérezés I. Jók: Gere, Ba­kos, Kalamán, illetve Szabó, Ge­bei. Ifjúsági eredmény: Kunszént- miklós—K. MÁV 3:1 (1:1). Gól­lövők: Matics, Bognár, Kocsis, illetve Tóth. Honvéd Gábor Áron SE—Izsák 3:0 (2:0) Izsák, 200 néző, vezette: Szabó. Gábor Áron SE: Balogh — Kö­rösi, Vidosa, Kovács, Frittmann, Baráth I., (Baráth II.), Zdvorecz (dr. Papp), Vágó, Koszorús, Csont. Prikidánovics. Edző: Kévés Fe­renc. Izsák: Mezei I. — Sponga, Tóth, Bakdnyi, Hős, B. Szabó, Pataki, Birkás (Varga), .Iván, Szász, (Csernák), Mezei II. Ed­ző: Juhász Imre. Mindvégig nagy fölényben ját­szott a Gábor Áron SE. Góllö­vők: Vágó, Csont, Prikidánovics, Jók: Kovács, Körösi, Baráth II., illetve Tóth, Pataki, Mezei II. Bajai SK—Fájsz 1:0 (0:0) Fájsz, 300 néző. Vezette: Czen- czik. BSK: Tóth L. — Tóth A., Szemző (Egyed), Petresevics, Glavality, Márity, Cseke, Hevesi, Tumó, Kemény, Szabó. Edzői Varga Imre.. Fájsz: Gilián — Kollár, Dé- bics, Kupusz, Fekete, Horváti), Bolvári. Cziczovszki, Kovács, Szabó, Gombkötő, Zsákai, Gomb­kötő II., Edző: .Rónai Sándor. : Rendkívül alacsony színvona­lú mérkőzésen a lelkesebb bajai csapát egy szerencsés góllal, nyert. Góllövő: Cfeeke. Jók: Tóth L., Petresevics Má­rity, illetve Gilián, Kovács. Ifjúsági eredmény BSK—Fájsz 2:0 (0:0). Hajós—Gara 2:1 (0:1) Hajós, 400 néző. Vezette: Baán. Hajós: Lendler — Anda, Ba­logh, Huber (Perényi), Fegyve­rt, Geiger, Kovács, Szautner, Molnár, Bagó, Csicsirkó (Sípos). Edző: Balogh Gyárfás. Gara: Kubatovics — Aranyos, Osztrogonácz, Kubatov, Forrai, Zomborcsevics, Sibalin, Hollósi, Tényi, Tomaskov, Bergmann. Ed­ző: Karagity István. Gyenge mérkőzésen, nehezen győzött a Hajós. Góllövők: Ba­gó, Balogh, illetve Sibalin. Jók: Anta, Balogh. Bagó, il­letve Kubatov, Forrai Sibalin. Ifjúsági eredmény: Hajós—: Gara 1:0 (1:0) Góllövő.- Koch. Kiskőrös—Soltvadkert 2:1 (1:1) Kiskőrös, 1000 néző, vezette: Albert Z. Kiskőrös: Ba — Balogh, Szlo­vák II., Szentgyörgyi I., Deák (Takács), Antal, Sárközi, Szlo­vák I., (Pálinkás), Paplanos, László, Bor, Edző: Biácsi Sán­dor. , Soltvadkert: Vass — Mezei, Eflér,' Galántai, Köpe, Szomor, (Szávai), Wolf, Kugelman, Er­dős, Tóth, Szakra. Edző: Meskó István. A soltvadkerti fiatalok lelke­sedése kevés volt a két szom­szédvár rangadóján. A 8. perc­ben már Szarka góljával ,0:l-re vezettek a vendégek. Ezután vé­gig a kiskőrösi csapat irányí­totta a játékot. A 18. percben Sárközi egyenlített. 1:1. A második félidőben László és Sárközi szerezhette volna meg a győzelmet, de labdájuk kapu. mellé, jutott. A 86. percben Szlo­vák II. előrelépett és beadásából Sárközi szerezte^-« győztes gólt. 2:1.' A kiskőrösi csapat helyzetei alapján megérdemelten nyerte a rangadót. Jók: Szlovák I., László, Sárközi, illetve Eiler, Me­zei, Erdős. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös— Soltvadkert 1:0 (0:0). Góllövő: Pertóczi. • Kiskunhalasi MEDOSZ—Tompa 3:1 (1:1) Kiskunhalas, 400 néző, vezette: Bélák. Kkh.; Szabó (Dömény) — Csá­ki, Tóth, Gulyás, Juhász II., Ud­vari II., Nagy, Mészáros, Kar­sai, Sörös, (Szőke), Oláh, Edző: Virágh István. Tompa: Friebert — BudinCse- vics, Czombos, Grósz, Moravecz, Barta, Pásztor, Füredi, Horváth, Szabó, (Béleczki), Kábái. Edző: V.árkövi, Pál. A lelkesen védekező Tompa, a 10. percben a vezetést is megsze-, rezte, majd a 80. percig döntet­lenre állt a mérkőzés. Ekkor 11-esből vezetést szerzett á ME­DOSZ, majd a 85. percben be­biztosították a győzelmet. Gól­lövők: Sörös, Udvari II., (11-es­ből), Mészáros, illetve Pásztor. (Jók: Gulyás, Udvari II., Karsai, illetve Friebert, Czombos, Füredi. Ifjúsági eredmény: Kkh. ME­DOSZ—Tompa 1:0 (0:0) Góllövő: Agócs. A MEGVET I. O. labdalügO-bajnoksag Állasa 1. Kkh. MED. 23 21 2 — 60-12 44 2. Mezőfi SE 23 13 2 2 71-14 40 3. Kun Béla SE 23 15 5 3 63-20 35 4. Bajai SK 23 13 2 8 34-21 28 5. Fájsz 23 10 5 A 43-25 25 6. Haiős 23 10 5 8 46-42 25 7. Ku n szén tm ikl. 23 9 4 10 32-33 22 8. Érsekcsanád 23 8 6 9 41-47 22 9. Sükösd 23 10 2 11 40-49 22 10. Gábor Á. SE 23 10 1 12 41-39 21 11. Soltvadkert 23 9 3 11 40-43 2l 12. Tompa 23 10 2 11 35-41 21 13. Kiskőrös 23 8 4 11 28-42 20 14. Fémmunkás 23 6 7 10 37-42 19 15. Gara 23 6 4 13 29-43 16 16. Bácsalmás 23 4 4 15 29-64 12 17. Tzsák 23 3 5 15 20-60 11 18. K. MÁV 23 3 3 17 21-66 9 Jól védekezett a Jánoshalma Szegedi Dózsa—Jánoshalma 1:0 (1:0) 1