Petőfi Népe, 1976. március (31. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-02 / 52. szám

1976. március 2. 0 PETŐFI NÉPE • 7 SPORT. SPORT • SPORT Mérsékelt teljesítmény ÉGSZÖV MEDOSZ—Kecskeméti SC 1:1 (1:0) a szezonnyitón I Hazai pályán is nehéznek ígéri ' kezett csapataink .számára a ko­sárlabda NB P vasárnapi fordu­lója. E/.t tükrözik az eredmé­nyek is. A három NB I-es csa­patunk közül csak a KSC női együttesének sikerült megszerez­nie a győzelmet, s a férficsapa- , tok — bár hatalmas küzdelem­ben — vesztettek' a jobban ját­szó ellenfelekkel szemben. Kecskeméti SC—Csepel 63:62 (27:28) NB I. női. Kecskemét, 500 né­ző. Vezette: halász, Bánsági. KSC: Domokos (13), Zakiján . (6), — Jurászik (15) — Király (17), Mohai (8). Csere: Rittling (2), Adamik (2), Kérpesits, Bielik, Verasztó. Edző: Adamik Ferenc /'& KSC szerzett előnyt 12:7-nél. 'h Csepel 15:12-re fordított, majd 22:19-re ismét a KSC vezetett. A második félidőben a KSC ügye­sen játszott, Király pontosan do­bott, s amikor a védők kiléptek a dobásra, sorozatban sikerült a palánk alatt Jurászikot helyzetbe hozni. A 30. percben 46:36, a 34. percben 54:44 volt az állás, te­hát eddig a kecskemétiek tartot­ták a 10 pontos előnyt. Ezután a Csepel Lerner és Katona dobá­saival feljött és a 19. percben 60:60-nál egyenlített. Izgalmas ' hajrá következett. Zakiján bedo­bott két büntetőt 62:60, de mind- \ járt utána Mohai követett el hi­bát és Lerner is bedobta mind­kettőt. 62:62. Már csak 30 má­sodperc volt hátra, amikor a kecskemétiek eladták a labdát, de a Csepel is hibázott, Király elcsípett egy átadást, de vissza­húzták. Pontosan 16 másodperc volt még, amikor csak a máso­dik büntetőt dobta be, de a nagy izgalomban a bedobáskor az egyik csepeli védő ismét Király kezébe tette a labdát, s a KSC csapata már nem adta ki többet a kezéből. A csapatból Domo­kos, Király és Jurászik nyújtott jó teljesítményt. Csepel—Kecskeméti SC 91:82 (38:39) NB I. férfi. Kecskemét. Vezet­te: Kassai, Dékei. KSC: Kovács (29), Szabó (21) — Farkas (14) — Felföldi (7), Székedi. Csere: Bogschütz (9), sGsikai (2). Pajor betegsége miatt csökkent a kecskemétiek cserelehetősége, s KÉSZÜLNEK A BIRKÓZÓK AZ ÉV NAGY VERSENYEIRE \ 0 A birkózó kötött- és ' szabadfogású olimpiai keret készül az év nagy versenyeire. Az edzéseket Gnrics György vezetőedző, Hajdú Imre kötöttfogású és Tóth Gyula szabadfogású birkózó szakági edző irányítja. (MTI-fotó, Petrovics László felvétele — KS) 0 Felföldi kosárba üti a labdát a csepeli védők között. a pontereje is. Az első félidőben egészen jól kezdett-a KSC. Ko­vács, Szabó, és ekkor még Far­■ kas is eredményesen dobott tá­volról, s a kecskeméti csapat 24:17-re, majd 30:21 arányban vezetett. Közben a Csepel játé­kosai is szorgalmasan gyűjtöget­ték a személyi hibákat, de a pa­lánk alatti kemény csatákban a vendégek magassági fölénye vi­tathatatlan volt. Székely beállá­sa után a* Csepel játéka szerve­zettebb lett, s felzárkóztak, majd a második félidő első percében megszerezték a vezetést, s végig megtartották. A kecskemétiek sajnos, elfáradtak a magas ellen­felekkel való állandó „birkózás-: ban”, s végül — bár egy pilla­natig sem adták fel, alulmaradt a KSC együttese, bár ezért sen­kinek sem kell szégyenkeznie. • Ganz-MÄ VÁG—Bajai SK 73:68 (32:37) Baja, 600 néző, vezette: Cziffra, Wein. Bajai SK: Kovács (13), Ikotity (15), Karácsonyi (2), Kancsár (2), Kubatov (21), Cs.: Horváth: Bors (15). Edző: Mihályfi János. 1A mérkőzés 'előtt kedves ün­nepségre került sör. " Vörös Bélát az egyesület nem is nagyon idős 0 A csepeli Katona cs Bielik Kati küzd egy magas labdáért. játékosát — búcsúztatták vissza­vonulása alkalmából. Az egyesülete nevében Szenti János — elnök — a csapat és a játékostársak nevében Kovács József csapatkapitány adott át ajándékot. A 6. percig a vendégcsapat ve­zetett. Ettől kezdve a BSK vette át 'a vezetést és á második félidő 16. percéig meg is tartotta. A kritikus időszakban a bajáiak előkészítés nélkül dobák el a labdát. A MÁVAG a játékot las­sítva, jól előkészítetten kosárral fejezte be. A befejezés előtt kettő és fél perccel még felvillant a remény a mérkőzés megnyerésére. 4 pon- Tos MÁVAG-vezetésnél a BSK jutott személyihez. Az elsőt be­dobták, a a második a palánkról Horváth-Bors kezébe került, de a játékos elhibázta. A labdát a MÁVAG szerezte megyés a re­mélt 1 pontból öt lett, ami már a vendégcsapat győzelmét jelen­tette. A bajai együttes nem játszott rosszul, pontosabb dobásokkal biztosan nyerhette volna a rang­adót. o ^ n«*t**T, «« Külön említést érdemel a jók közül is Ikotity, aki' ä rrie^kőzés legjobbja volt/ . Tálos Géza A lelkesedés nem volt elég Szekszárdi Dózsa—Kecskeméti SC 2:1 (2:1) Kecskemét, Széktói pálya, 500 néző. Vezette: Szabó J. Szekszárd: Skordai — Kucsera, Prancz, Csiszár, Szendrőy, Weit­her A., Adorján, Weitner J., Götz, Molnár, Hegedűs. KSC: Bíró — Szabó,' Udvarhe­lyi, Rózsa, Söröli, Hajer, Tóth, Parti, Rajtmár, Szilágyi, Turzó (Horváth). Ügy indult, hogy gólokkal nyer a KSC. Már a 2. percben meg­szerezték a vezetést a kecskemé­tiek. Rajtmár két védőt is átját­szott, majd a kifutó kapus mel­lett a hálóba gurított. 0:1. A 7. percben Hajer 30 m-es szabadrú­gását védte a kapus. A 9. perc­ben Hegedűs beadásából Molnár egyenlített. 1:1. Hajer lövése pat­tant szögletre az egyik védőről. Molnár kicselezte Rózsát és 14 méterről megszerezte a vezetést. A 39.' percben Turzó közelről a felső lécet találta el. A szünet után is fölényben játszott a KSC, s sorrá hagyták ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket. A 80. perc­ben Rajtmár teljesen tiszta hely­zetből gurított mellé. A két csa­pat nagyon lelkesen játszott. A kecskemétiek nem tudták kihasz­nálni fölényüket és nagyobb gyorsaságukat, a szekszárdi csa­patban pedig néhány egészen - jó képességű játékos játszott, s vég­eredményben ez döntött a ven­dégek javára. Jók: Csiszár, Weit­ner J., Molnár, Hegedűs, illetve Udvarhelyi, Söröli, Hajer, Szilá­gyi. Cimképünkön: Itt nem sok. hiányzott az egyenlítéshez. Rajt­már az utolsó percben a kapus mellett is élguritotta a labdát, de az a kapu mellé jutott. (ffánczik István felvétele) 0 Bohács elóirásszerűcn fejelte le a gólvonalra a labdát, sőt erősen és sarokra is helyezte. A kapusnak mégis sikerült szögletre men­teni. Kecskemét, Széktói Stadion, 800 néző. Vezette: Tóth L. 4 ÉGSZÖV: Gergely — Pagella, Pirisi, Prádel, Földi, Horváth, áallai, Horák, Polgár, Dárdai, Kovács (Nagy). Edző: Sípps Fe­renc. KSC: Seres — Losohczi, Lan­tos, Kurucsaí, Kecskés,, Drahos, Ónodi, Petényi (Tánczos), Osko- lás, Bohács, Simon (Farkas). Ed­ző: Bányai Nándor. Álmos mezőnyjátékkal kezdő­dött, I alig történt valami emlí­tésre méltó esemény a pályán, egészen a 8. percig. Ekkor Horák cselezgetett a bal oldalon és a ltj-oson belülre keveredve, ami­kor már nem tudott mit kezde­ni a labdával, ügyesen elesett. A játékvezető — rövid gondolkodás' után — a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Prádel a jobb sa­rokra rúgta és Seres alatt a lab­da a hálóba jutott. 1:0. A 12. percben Bohács szögletét Kuru- csai fejelte kapura, s a kapus védett. A 26. percben nagy ka­varodás az ÉGSZÖV kapuja előtt. Simon lövése kipattant a kapus­ról. Ónodi ismételt, ez., ismét a kapusról Petényi elé pattant, aki nagy gólt akart lőni és csúnyán fölé küldte. A 33, percben . az alapvonalról, a 16-os sarkáról Bohács ívelt szabadrúgást. Si­mon fejese a kapufán csattant, a visszapattanó labdát Oskolás lő­hettél volna rá. de leterílették. Közben Simon megkerülte a fek­vő Oskolást és a hálóba rúgta a labdát. A játékvezető les(?) címén nem adott gólt.) Az eset sok minden lehetett volna, de les egészen biztosan nem.) Nagy nyomás nehezedett az ÉGSZÖV kapujára,, s 10 emberrel védekeztek, mégis a 42. percben Losonczi labdáját Bohács Simon­hoz fejelte, aki óriási helyzetben mellé perdítétte. A 46. percben Bohács cselézett a bal oldalon, majd az alapvonal­ról kapura csavarta a labdát. A kapus nappal szemben nem látta a labdát, illetőleg későn látta meg, s már csak a gólvona­lon túl tudta megfogni. 1:1. A 60. percben Drahos Szabad­rúgását . Bohács előírásszerűén le­fejelte, s a kapus óriási bravúr­ral ütötte szögletre. A 70. perc­ben Lantos hibájából Horák egyedül indult a KSC kapujára. Szerencsére Kecskés és Losonczi is gyorsabb volt nála, s még a 16-os előtt megelőzték. Farkas­nak volt még egy jó távoli lö­vése, s a Végére mindkét csapat alaposan elfáradt az egyébként nagyon közepes iramtól. , A mérkőzés, nem hozott látvá­nyos, vagy jó játékot. A KSC já­tékosai szembenűnően lassúak, körülményesek, s a rengeteg ol­dalra és hátra adogatás sem teszi érdekesebbé a mérkőzést, s veszélyesebbé a támadásokat. A cserék csak tovább nehezítették a csapat dolgát, s bár vitatható a 11-es, a meg nem adott gól, az egyenlítés is csak inkább a sze­rencsének köszönhető. Végered­ményben egyik csapat sem érde­melt volna győzelmet. Jók: Pirisi, ’Földi, Horák, Pol­gár, illetve Lantos, Kurucsai, Ónodi, Bohács. Győzelemmel kezdett a KTE idegenben Kecskeméti TE—Orosházi MTK 1:0 (0:0) Orosháza, 1000 néző, vezette: dr. Jármai. KTE: Nagy E. — Görbe, (Gyor­sa). Nagy J., Virágh, Komáromi, Csordás, Bende, Mányoki, Fran- czkó, Porhanda, Magyar. Edző: M.átés Ferenc. Orosháza: Frák p-j. .Raff^u^ Lß- "héczRí,'' Füsti” ’Ká'tai,' “tejes, Lo­vász, Szegi (Veres), Zseák, Sza­bó, Podmaniczki. Edző: Patyi Béla. A hazaiak — bár a füves pá­lyájuk kifogástalan volt — tak­tikai okból a kisméretű salakos pályán rendezték meg a mérkő­zést. A KTE kezdte a játékot és az első támadás végén Mányoki alig emelt a kapu fölé. Ezekben a percekben a hazai csapat kez­deményezett többet, támadás azonban kapkodó, tervszerűtlen volt. Az első negyedóra után át­vette az irányítást a KTE. A 16. percben Komáromi szabadrúgása a védőkről Mányoki elé pattant, aki 10 méterről kapásból alig lőtt mellé. Nagy helyzet volt. A 18. percben Mányokit a kaputól 2b méterre felrúgták. Komáromi a szabadrúgást elhamarkodottan a kapu fölé bombázta. Egyre jobban belejött a KTE a játékba és gyors, kombinatív támadásu­kat a hazai védők csak szabály­talanság arán tudták hárítani. A 20. percben Magyart felvágták a kaputól 30 méterre.- A szabad­rúgásból I^rtíffnáa'shatSlmás líM vése egy védőről szögletre pat­tant. A félidő végefelé a hazaiak­nak volt két komoly helyzetük. Először Zseák bomba-szabadrúgá­sát védte Nagy Endre, majd a 44. percben Lovas beadását a berob­banó Szabó a kapu fölé fejelte. A második félidőben Görbq helyett Gyorsa lett a jobbhátvéd. Mindjárt az első támadásból gólt ért el a KTE. Magyar L a térfél közepéről mintaszerűen ugratta ki középen Franczkót, aki a 16-osnál mellel maga elé tette a labdát és hatalmas gólt lőtt a felső sarokba. 1:0. A gól felrázta a hazaiakat, de a KTE védelme szervezetten vé­dekezett, sokszor már a közép­pályán megakadt a hazaiak tá­madása. A 61. percben Magyar élesen kapu elé csavart szöglete után a labda több védő lába kö­zött elsurrant és a berobbanó Mányoki nagy helyzetben a ka­pu mellé lőtt. A 66. percben Má- noyik előbb -Füstit,- ma jd -rLebó- cf.kit* is átjátszotta és a Bosszú sarokba tartó lövését Frák Ma­gyar elől csak másodszorra tud­ta megkaparintani. A 70. perc­ben Porhanda labdájával Fran- czkó húzott kapura és az alap­vonal közeléből középre adott. A jókor érkező Mányoki a hálóba lőtte a labdát. Bár a partjelző nem jelzett, a játékvezető les címén lefújta az akciót. A mér­kőzés* végén ismét a hazai csa­pat szorongatott. Előbb Szabó lőtt közelről mellé, majd Lovas hir bázott kecsegtető helyzetben. A jobb KTE közepes teljesítmény­nyel is megérdemelten győzött. Jók: Nagy J., Virágh, Komáromi, Franczkó, illetve Lehóczki, Pod- maniczki. Nagy taktikai harcban nyert a Jánoshalma Jánoshalma—Szarvasi Főiskolai Spaitacus 3:1 (0:0) Jánoshalma, 1700 né^ő. Vezet­te: Szőke. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Bucsi, Maráfczi (Martinkovics), Fenyvesi IV., Horváth, Angeli, Németh, Csermák, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Szarvas: Fiedler — Rozsán, Gajdos, Brakszatórisz, Kerekes, Plástyik, Bujdosó (Oravecz), Filó, Jakab, B. Tóth., Kovács. Edző: Bánáti Rezső. Nagy taktikai harc volt a jel­lemzője az első játékrésznek. Szoros emberfogást alkalmazott mindkét csapat, s inkább a vé­dekezésre figyeltek. Fenyvesi III. és B. Tóth egy-egy nagy lövése jelentett némi eseményt. A for­dulás után változott a kép. A Já­noshalma bátor rohamokba kez­dett. Az 53. percben Fenyvesi IV. vagy 40 méteres átadással indí­totta Csermákot, aki két lépést tett és nagy erővel a rövid sa­rokba bombázott. 1:0. A 64. percben egy kavarodás után Németh az ötös sarkáról a kapusba bombázat a labdát. A 68. percben B. Tóth begurítása után csak nagy üggyel-bajjal tisztázott á jánoshalmi védelem. A 70. percben Maráczi a saját 16-osán megszerzett labdávál Né- methet indította. Nagy verseny- futás volt a labdáért Németh és Fidler kapus között. Németh nyert és az üres kapuba gurított. 2:0. A 78. percben Jakab lerázta a védőket és a 11-es pontról lőtt, Csernák óriási bravúrral védett. A 80. percben Horváth lőtt Jca- pura, s a labda visszapattant Németh elé, akit a kapus csúnyán felvágott. A 11-est Fenyvesi III. nagy nyugalommal értékesítette. 3:0. Támadott a Szarvas.. Brak­szatórisz szabadrúgását, majd B. Tóth lövését hárította Csernák. A 89. percben Jakab a kifutó Cser­nák mellett szépített. 3:1. A második félidőben többet tá­madott a Jánoshalma. A Szarvas csak a 3:0 után ébredt fel, de akkor már csak a szépítésre volt idő. Jók: Csernák, Bucsi, Maráczi, Fenyvesi IV., illetve Kerekes, Brakszatórisz, Jakab, Kovács. Madarász Ferenc Hazai pályán döntetlen Gyulai SE—Kalocsai VTSK 1:1 (1:0) Kalocsa, 2000 néző. Vezette: kaptuk meg a részletes tudósí- Maczkó II. tást, így azt a sportrovat szerdai A mérkőzésről lapzártáig nem számában közöljük. NB in. délkeleti csoport 1. Szóin. MÁV 21 14 4 3 50-23 32 2. Szarvas 21 12 7 2 40-21 31 3. Szegedi Dózsa 21 12 2 7 40-25 26 4. BTASK < 21 10 6 5 41-28 26 5. ÉGSZÖV 21 9 8 4 30-18 26 6. KTE 21 11 4 6 29-28 26 7. Láng 21 10 4 7 29-22 24 8. Jánoshaíma .21 11 2 8 30-27 24 9. ESMTK 21 10 3 8 50-37 23 10. Kalocsa 21 9 4 8 38-44 22 11. Lehel 21 7 7 7 33-27 21 12. SZVSE 21 8 4 9 32-29 20 13. Gyula 21 6 7. 8 24-28 19-14. Sütőipar ' 21 6 ' 5 10 19-34 17 15. ÉPGÉP 21 6 5 10 28-49 17 18. KSC / •21 7 2 12 29-39 16 17. Szabó SE 21 5 5 11 21-26 15 18. Hódm.v.h. 21 5' 4 12 18-33 14 19. Orosháza 21 3 5 13 23-38 11 20. Tisza C. 21 5 — 16 16-53 10 Fővárosi Sütő.— •Láng V. 1:9 (0:0) Szegedi Dózsa—Szabó L. SE 1:0 (1:0) B.csabai TASK—-ÉPGÉP M. 3:1 (1:1) ESMTK—Szegedi VSE 2:1 (l:l) Hódm.v.h. SE— Tisza C. 2:0 (2:0) Lehel SC—Szolnoki MÁV 1:0 (0:0) az NB n. Állasa 1. Dunaújváros 21 14 5 2 51-18 33 2. Budafok 21 13 5 3 53-28 31 3. Dorog 21 11. 6 4 36-18 28 4. BVSC 2 9 7 5 38-25 25 5. KKFSE 21 3 7 37-24 25 6. Volán • 21 9 4 33-26 25 7. DVSC 21> 9 5 7 26-30 23 8. PMSC 21 9 4 8 35-20 22 9. SZMTE 21 8 6 7 31-24 22 10. MÁV D. 2a 8 5 8 27-30 21 U. Várpalota 21 6 8 7 27-32 20 12. Oroszlány 21 6 7 8 29-32 19 13. Szekszárd 21 5 8 8 26-34 18 14. Komló 21 6 6 9 23-37 18 15. FÖSPED 21 6 5 10 30-37 17 16. Izzó 21 5 6 10 23-30 16 17. Nagybátony 21 6 4 11 22-35 16 18. Kanizsa 21 5 6 10 19-34 16 19. Bp. Spart. 21 3 7 11< 18-48 13 20„JBábolna 21 5 2 14 26-48 12 Budafok—Oroszlány Dorog—Komló Vasas Izzó—Bábolna Volán SC—Bp. Spart. Debrecen—Szekszárd Szolnoki MTE—MÁV DAC 1:0 (0:0) 7:3 (3:0) 2:0 (2:0) 4:0 (1:0) 2:0 (2:0) 1:1 (1:0) Pécsi MSG—Nagybát. B. 2d) (0:0) D.újv. Kohász­-FÖSPED 2:1 (1:0) Kossuth KFSE­-N.kanizsa 1:0 (0:0) Várpalotai Bán yásr—BVSC 0:0 KOSÁRLABDA NB L Egy nehéz győzelem - két szoros vereség i . x ■ x. •"• • • 'iL~>