Petőfi Népe, 1976. március (31. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-16 / 64. szám

1976. március 16. • PETŐFI NÉPE • 7 ■ SPORT - SPORT Szabálytalan gólok Szegedi Dózsa—Kecskeméti TE 2:1 (0:0) Szeged, 1000 néző. Vezette:, Fiizessy. Szegedi Dózsa: Tóth — Zöldi, Emődi, Bíró, Csanádi, Pikó (Hé- ger dr.), Pócsik, Csömör, Koz­ma, Veress, Juhász (Nyári). Edző: Dr. Reményik László. KTE: Nágy E. — Görbe, Gyor­sa, Virágh, Csordás, Bende, _ Pad­lás (Kovács), Mányoki, Némedi, Porhanda, Magyar I. (Szabó T.). Edző: Máté Ferenc. Komáromi eltiltása, Nagy J. sérülése és Franczkó családi el­foglaltsága. miatt eléggé tartalé­kos volt a KTE, mégis jól kezd­tek. Az első percben Mányoki belőtt labdája a kapu torkából pattant szögletre egy védő ' lábá­ról. Állandósult a KTE-fölény. Padlást szerelték szögletre az utolsó pillanatban, s a beívelt labdát Némedi 4. lépésről* kapu mellé fejelte. A 10. percben Né­medi beadását Mányoki lőtte mellé .kapásból. Két perc múlva Mányoki lőtt a kifutó kapusba. A 40. percben futott az első ve­szélyes szegedi támadás. Gyorsa az utolsó pillanatban mentett szögletre Veress elől. A szöglet után Bende a gólvonalról men­tett. A második félidő KTE-góllal kezdődött. Némedi ugrott ki. Lövése kipattant és Magyar l. a kapu közepébe helyezte a labdát. 0:1. Az 55. percben egy ártalmat­lannak látszó támadásból egyen­lített a Dózsa.-Veres lesen, kap­ta a labdát. Görbe fölött középre emelt, és Nyári 4 lépésről a há­lóba lőtt. 1:1. Csapkodó, heves mezőnyjáték következett. A szél segítségével a KTE veszélyeztetett. Porhanda 30 m-es lövésére a kapus már elmozdult, majd nagy szerencsé­vel kiütötte a léc i alól. A 65. percben Csordás szabadrúgása át­zúgott a sorfalon, s Tóth kapus­nak ismét szerencséje volt. Ügy látszott, hogy döntetlen lesz, amikor a 86. percben Csömör belerohant Bendébe. A játékve­zető — tévesen —, szabadrúgást ítélt. Tóth kapus kivételével mindenki a KTE 16-osán belül volt. A szabadrúgás lepattant a védőkről. Bíró a két lába közé fogta. Nagy E. menteni akart, de ellökték és Csömör 1 lépésről a hálóba kotorta a labdát. 2:1. (Még a tárgyilagos hazai szur­kolók kis elismerték, hogy a gól teljesen szabálytalan körülmé­nyek közt született). Az utolsó percek ideges hangulatban, sok szabálytalansággal folytak. Ezt a vereséget a KTE nem érdemelte meg. Mindkét szegedi gól — de főleg a második —. tel­jesen szabálytalan volt. A KTE- nek volt több helyzete, s a dön­tetlent feltétlenül megérdemel­ték volna. Jók: Tóth, Emődi, Pó­csik. Veress, illetve: Gyorsa, Vi­rágh, Bende, Mányoki. Berki Zoltán Két csapat nyert idegenben Soltvadkert—Ersekcsanád 5:1 (2:0) »Soltvadkert, 300 néző, vezette: Horváth S. Soltvadkert: Mayer — Mezei, Eiler, Galántai, Köpe, Szarka, Kugelmann, Martin, Erdős, Tóth I., Szávai. Edző: Meskó István. Ersekcsanád: Csordás — Mel­cher, Marinkó, Ikotity, Gyuricza, Szabó, Koszorús, Boros, Mikó, (Ádám), Tuskó, Bárdos. Edző: Borsodi József. A nagy. lelkesedéssel és időn­ként jól játszó soltvadkerti csa­pat akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövők: Tóth I>1 2, Szávai, Martin, Eiler, illetve Tüske. Jók: Erdős, Eiler, Köpe, illetve Tüske. Ifjúságiak: Soltvadkert—Ér­sekcsanád 2:2 (2:1). Góllövők: Tóth II., Kárász, illetve Kenye­res, Horváth. . Kiskőrös—Baja 1:0 (0:0) Kiskőrös, 400 néző, vezette: dr. Gerendeli F. Kiskőrös: Ba — Balogh, Szlo­vák II., Fábián, Deák, Antal, Szlovák I., Poler'eczki, Bor, Buk­ta, László, (Eárközi). Edző: Biácsi Sándor. Bajai SK: Tóth L. — Tóth A„ Szemző, Glavatity, Győrfi, Má- rity, Cseke, Kemény, Sas, Ha­vasi, Ónodi. Edző: Varga Imre. A 82. percben Bukta közeli lö­véssel szerezte a kiskőrösiek győztes gólját. ÍJ). Sast kiállítot­ta a játékvezető. Jók: Fábián, Deák. Bukta, illetve Szemző, Má- rity. Ifjúságiak: Kiskőrös—Bajai SK 1:2 (1:2). Góllövők: Hajnák, il­letve Halász, Vörös. Tompa—Gara 1:0 (1:0) Tompa, 300 néző, vezette: Vágó. Tompa: Friebert — Pásztor, Czombos, Grósz, Moravecz, Nesz- vecskó, Barta, Cvianov, Kábái I. (Béleczki), Füredi, Kábái II. Ed­ző: Zag József. Gara: Kubatovics — Aranyos. Kubatov, Bergunon, Forrai, Zom- borcsevics, Sibolin, Murinyi, Té- nyi, Tomaskov, Tóth. Edző: Ka- ragics István. , Az 5. percben Füredi fejesgól­jával szerzett előnyt a TompaJ 1:0. Jók: Friebert (a mezőny leg­jobbja), Grósz, illetve Tóth, Mu­rinyi. Kunszentmiklős—Siikösd 2:1 (0:1) SUkösd, 250 néző, vezette: Varga. 1 Kunszentmiklős: Székely — Torma, Janovics II., Bérezés II., Janovics I., Toponári, Kalamán, Bérezés I., Forró, Csovcsics,. Pa­tai. Edző: Ferró Ferenc. SUkösd: Szente — Csizmadia, Bogárdi, Bajai, Benda, Radies, Tóth, Szabó, Jagicza (Rácz), Su­dár, Marusa. Edző: Bujdosó Már­ton. A kunszentmiklósi csapat jó teljesítménnyel, nem kevés sze­rencsével vitte el a két pontot. Góllövők: Bérezés I., Patai, il­letve Sudár. Jók: Janovics I., Ja­novics II., Kalamán, illetve Bo­gárdi, Szabó, Tóth. Ifjúságiak: Kunszentmiklős— Sükösd 1:0. Mezőfi SE—Kecskeméti MÁV 9:0 (3:0) Kecskemét, 150 néző, vezette: Németh. Mezőfi SE: Gulyás — Szabo- vik, Hajerbacher, Kiss Gy., Gu­bacsi, Ferenczi, Nagy Nagyhe­gyesi, Radics, (Csík), Puskás, Kiss L. (Horváth F.), Edző: Krivy Ottó. K. MÁV: Kecskés (Szénási) — Csillag, Szabó, Kállai, Bódog, Ta­nító, Bogdány, Fazekas (Csizma­dia), Bimbó, Danyi, Tasi. Edző: Balanyi Miklós. A Mezőfi SE irányította á já­tékot. Góllövők: Puskás 4, Kiss L., Nagyhegyesi, Csík, Szabovik, Nagy. Jók: Hajerbacher, Feren­czi,• Nagy. Fájsz—Kun Béla SE 1:1 (0:0) Fájsz, -300 néző^ vezette- Aczél. Fájsz: Gilián — Kollár, Czi- ezovszki, Kupusz, Kovács, Dé- bics (Bolvári), Horváth, Kráczer, Erdős, Zsákai, Palenyik (Szabó). Edző: Rónai Sándor. Kun Béla SE: Hegyi — Heve­si, Horváth, Dobra, Dongó, Sa- hin, Nagy, Csurka, Farkas, Kisz- nyér, Varga. Lantos János. Jó iramú mérkőzésen nagy taktikai harcot vívott a két együttes. Góllövők: Kráczer, il­letve Varga. Jók: Gilián, Kollár, Cziczovszki, illetve Hevesi, Sa- hin, Nagy. Ifjúságiak: Kun Béla SE— Fájsz 3:1 (0:0). Góllövők: Palagi, Pusztai, Tóth, illetve Tornai. Kiskunhalasi MEDOSZ— Gábor A. SE 3:0 (2:0) Kiskunhalas, 500 néző, vezette: Vargacz. ­MEDOSZ: Szabó — Csáki, Tóth, Juhász II., Gulyás, Udvari II., Nagy, Mészáros, Karsai, Sö­rös, Oláh. Edző: Virágh István. Gábor Á. SE: Balogh — Kö­rösi, Vidosa. Frittmann, Kovács, Baráth L., Szdvorecz, Mészáros, Koszorús, Csont (Maczkó), Pri- kidánovics. lEdző: Kévés Ferenc. A Gábor Á. SE pályaavatóján, jó iramú mérkőzésen a MEDOSZ szerézte meg a győzelmet. Gól­lövők: Oláh, Sörös, Mészáros, Jók: Tóth, Gulyás, Mészáros, il­letve Kovács. Bácsalmás—Izsák 2:0 (0:0) Izsák, 200 néző, vezette: Baán. Bácsalmás: Keresztes — Len­gyel, Barna, Narancsik, Szál, Zsemberi, Hustyi, Józsa, Gőte, Geiger, Krisztin. Edző: Locskai Ferenc. Izsák: Szegezdi — Sponga, Höss, Seres, Csermák, Tóth, Pa­taki, Birkás, Iván (Szász), Me­zei, Hajnal (Fejszés). Edző: Ju­hász Imre. Az izsáki csapat nem tudta a mezőnyfölényét gólokra váltani. Góllövők: Krisztin, Csőke. Jók: Barna, Narancsik, Csőke, illetve Szegezdi, Csermák, Tóth. Ifjúságiak: Bácsalmás—Izsák 1:0 (0:0). Góllövő: Böröcz. Hajós—Kecskeméti Fémmunkást 1:1 (1:0) Hajós, 300 néző, vezette: Mar- tines. Hajós: Mendler — Kanda, Ba­logh Csicsirkó I., Fegyveri, Csi- csirkó II., Kovács, Schön, Szau- ter (Perényi), Bagó, Molnár. Ed­ző: Balogh Gyárfás. Fémmunkás: Bende — Dabics, Bakos, Vajda, Haraszti, Bállá, Nagy, Márkli, Komáromi, Kiss, Kovács. Edző: Tóth Mihály. A döntetlen megfelel a látot­taknak. Góllövők: Kajda (öngól), illetve Komáromi. Jók: Balogh, Bagó, Fegyveri, illetve Bakos, Bállá. Márkli. Ifjúságiak: K. Fémmunkás— Hajós 1:0 (1:0). Góllövő: Gróf. • Parázs jelenet a szegedi kapu előtt. Ludányi öklözi el Tánczos fejéről a labdát. (Banczik István felvételei) MA: Kedden délután 18 órakor Kecskeméten, a Városi Sportcsar­nok tanácstermében tartanak megbeszélést az országos úszó­bajnokság kijelölt versenybírái. A labdarúgó Az NB I. állása 1. FTC 17 13 3 <1 37-14 29 2. Videoton 17 11 3 3 35-.14 25 3. Ü. Dózsa 17 11 3 3 39-22 25 4. Bp.' Honvéd 17 9 5 3 32-20 23 5. Diósgyőr 17 6 7 4 16-18 19 6. Haladás 17 7 4 6 22-22 13 7. SBTC .17 6 5 6 >29-31 17 8. Kaposvár 17 4 7 6 26-33 15 9. ZTE 17 5 4 8 28-26 14 10. Csepel 17 4 6 7 21-26 14 11. Vasas 17 5 3 9 26-28 13 12. Rába ETO 17 3 7 7 19-24 13 13. Tatabánya 17 5 3 9 21-34 13 14. MTK-VM 17 5 2 10 20-25 12 15. Békéscsaba 17 3* ’ 6 8 12-25 12 1«. SZEOL 17 3 4 10 13-34 10 Az NB II. állása 1. Dunaújváros 23 15 6 2 53-18 36 2. Budafok 23 14 5 4 55-30 33 3. Dorog 23 13 6 4 41-20 32 4. Volán 23 10 9 4 37-25 29 5. KKFSE 23 12 4 7 39-24 28 6. BVSC 23 10 7 6 39-27 27 7. SZMTE 23 9 7 7 34-26 25 8. DVSC 23 9 7 7 27-31 25 9. PMSC 23 9 5 9 35-21 23 10. MÁV DAC 23 8 6 9 28-32 22 11. Szekszárd 23 6 9 8 27-34 21 12. Komló 23 7 7 9 24-37 21 13. Oroszlány 23 6 8 9 30-34 20 14. Várpalota 23 6 8 9 27-34 20 15. Kanizsa 23 6 7 10 21-34 19 16. V. Izzó 23 5 8 10 25-33 18 17. FÖSPED 23 6 5 12 30-40 17 18. Nagybátony 23 6 5 12 22-38 17 19.-Bp. Spartacus 23 3 8 12 18-50 14 20. Bábolna 23 5 3 15 29-53 13 Kossuth KFSE—FÖSPED Volán—Nagybátony Budafok—MÁV DAC Sz^ 2:0 (2:0) 3:0 (1:0) 2:1 (2:0) Pécsi MSC—Szekszárdi Dózsa 0:0 Dorog—Oroszlány 1:0(1:0) D. új város K—BVSC 2:0 (1:0) Vasas Izzó-^Szolnoki MTE 2:2 (1:1) Debreceni VSC—Bábolna 1:1 (1:1) Várpalotai B—Komlói B. 0:1 (0:1) Nagykanizsa—Bp. Spartacus 2:0 (1:0) NB III. Délkeleti csoport 1. Szarvas 23 13 8 2 34-24 34 2. Szóin. MÁV 23 15 4 4 55-23 34 3. Szegedi D. 23 14 2 7 44-27 30 4. BTASK 23 11 7 5 44-30 29 5. ÉGSZÖV 23 9 9 5 32-21 27 6. Láng 23 11 4 8 31-23 26 7. Jánoshalma 23 12 2 9 31-29 26 8. KTE 23 11 4 8 30-31 26 9. ESMTK 23 11 3 9n 53-38 25 10. Lehel SC 23 8 7 8 38-28 23 11. Kalocsa 23 9 5 9 38-45 23 12. SZVSE 23 9 4 10 35-33 22 13. Gyula 23 7 7 9 25-31 21 14. KSC 23 9 2 12 33-39 20 15. Sütőipar 23 7 5 n 20-35 19 16. ÉPGÉP 23 7 5 11 29-51 19 17. Szabó L. SE 23 5 7 11 24-29 17 18. Hódmezőv. 23 5 6 12 20-35 16 19. Orosháza 23 4 5 14 25-41 13 23. Tisza Cipő 23 5 — 18 lß-59 10 Szóin. MÁV—ÉPGÉP . 2:0 (0:0) B.csabai TASK—Szabó L. SE 2:2 (1:1) ESMTK—Gyulai SE* 3:0 (2:0) HÓDGÉP—MED. ÉGSZÖV 1:1 (0:0) Orosházi MTK—Főv. Sütő. 1:0 (0:0) Lehel SC—Tisza Cipő 5:0 (1:0) Kecskeméti SC— Szegedi VSE 3:0 (1:0) Széktói pálya, 1000 néző. Ve­zette: Mile. KSC: Seres — Lósqnczi, Lan­tos, Kecskés, Kurucsai, Drahos, Farkas (Pasek), Bohács, Tán- czos, Szabó, Vági. Edző: Bányai Nándor. SZVSE: Ludányi — Czibere, Terhes, Petrovics, Polgár (Bor­zás), Tímár, Veress, Simói S., Sándor (Gercze), Tóth, Kovács. Edző: Veress László. A szerdán letisztított edzőpá­lya egyik oldala viszonylag szá­raz- volt, de a másik felét — e ez volt a nagyobb —, víztócsák borították. A KSC- mindjárt a kapujához szorította a, szege­dieket. A 6. percben Kurucsai lövését szögletre ütötte Ludá­nyi. A 8. percben Szabó elől mentettek szögletre. Nagy nyo­más nehezedett az SZVSE kapu­jára, s a szegediek csak a 16. percben jutottak el először a KSC 16-osáig. Tóth lövése mész-, sze fölé szállt. A 26. percben a kitörő Bohácsot kézzel rángat­ták vissza, majd Czibere szög­letre vágta a labdát. A 28. perc­ben Tánczos hatalmas lövése a jobb felső sarokba tartott, ám Ludányi a levegőben úszva a felső lécre öklözte, s onnan szög­letre pattant. A 30. percben Tóth 25 m-es szabadrúgása szállt a KSC kapuja fölé. Ismét nagy ro­hamokat vezetett a KSC és a szegediek kézzel-lábbal védekez­tek. A 41. percben Bohács sza­badrúgása Szabótól elpattant Farkas elé, akit a lövés pillana­tában elnyomtak. A 43. percben Tánczos 6 méterről éles lapos lö­vést küldött, s Ludányi újabb bravúros reflexmozdulattal szög- • letre hárított. A 45, percben Szabó ugrott ki a jobb oldalon. A 16-oson belül járt, amikor Ter­hes hátulról lerántotta. A 11-est Kecskés, a kapust becsapva a háló jobb odalába vágta. 1:0. Kezdésre nem volt már idő. A második félidőben — ha le­het —, még nagyobb lett a KSC fölénye. Most főleg a szárazabb területű bal oldalon futottak a támadások. A 49. percben Bo­hács lövését védte Ludányi. Az 55. percben Bohács iramodott meg a bal oldalon. Pontosan adott a felfutó Szabó elé, aki a 16-osnál a belevetődő kapussal ütközött, de a labda nála ma­radt, és tovább futva a hálóba vágta. 2:0. A 66. percben Bohács küldte fölé a labdát jó helyzetből. A 68. percben a kiugró Tánczos lőtt a vetődő kapusba. A 78. percben Szabó 18 méterről céloz­ta meg a bal felső sarkot, s Lu­dányi ismét látványos' „repülés” után tornászta szögletre. Á 81. percben Veress az oldalvonal közelében a sárba taposta Tán- ezost. Egy néző hógolyót dobott feléje, de szerencsére nem talál­ta el. Könnyen baj lehetett vol­na az esetből. A szabadrúgást Bohács a kapu elé lőtte, ahol óriási kavarodás támadt. Szabót elbuktatták, de ő fekvő hely­zetből is a hálóba küldte a lab­dát. 3:0. A 87. percben Vági kiugrott, s egyedül tört kapura, de köz­ben hosszút szöktetett (vagy kis­sé visszahúzták), s lövésébe a kapus belevetődött. Most végre úgy játszott a KSC, ahogy azt a szurkolói már régen várták. A sáros, nehéz pá­lyán is végig bírták az iramot, s óriási akarással küzdöttek. A játék egyes időszakaiban — ér­dekes módon — még a latyakos, sáros pálya sem akadályozta a folyamatos játékot. A védelem minden tagja kitűnően helytállt. Kurucsai és Kecskés olykor a támadásoknál is segített. A kö­zéppályás sor bizonyult a csapat legjobb részének. Nehéz eldön­teni, hogy Drahos, vagy a helyét végre megtaláló Tánczos volt e a jobb. A támadósor is nagy igyekezettel harcolt az 'dónként cselgáncsszerű harcmodort al­kalmazó szegedi védelemmel. Bohács és a két gólt szerzett Szabó volt a legjobb, de Far­kasra iés Vágira sem lehet pa nász: ■ A szegediek feladták a táma­dás lehetőségét. Csak védekez­tek, még így is csak Ludányi bravúrja mentette meg csapatu­kat a további góloktól. A kapu­son kívül Terhes és Timár di­csérhető. ® A második KSC-góI két képben. Balról Szabó az ütközés után majdnem a gólvonalnál érte utói a. labdát és a hálóba vágta. Jobbról a gól utáni pillanatok. A kapus mérgesen legyint, s a KSC játé­kosai közül pedig Vági üdvözli elsőnek a gólszerzőt. fabdartgó-bajntksíg mmmmmmmmmmmmmmmmmmm állása Ellentétes félidők 1. Kiskunhalas 19 18 1 — 50-10 37 2. Mezőfi SE 10 15 2 2 56-12 32 ' 3. Kun Béla SE 19 12 4 3 46-20 28 4. Bajai SK 19 10 2 7 28-18 22 5. Fájsz ‘ 19 8 4 7 34-20 20 6. Tompa 19 9 2 8 33-33 20 7. Soltvadkert 19 8 3 8 35-33 19 8. Hajós 19 7 5 7 38-37 19 9. Ersekcsanád 19 7 5 7 40-40 19 10. K. Fémmunkás 19 6 6 7 33-30 18 11. Kunszentmikl. 19 7 4 8 29-30 18 12. Sükösd 19 8 1 10 33-40 17 13. Gábor A. SE 19 7 1 11 31-37 15 14. Kiskőrös 19 6 3 10 23-38 15 15. Gara 19 6 2 11 25-38 14 16. Bácsalmás 19 4 3 12 22-43 11 17. Izsák 19 3 3 13 19-54 9 18. K. MÁV 19 3 3 13 20-56 9 'Láng Vasas— Jánoshalmi Spartacus 2:0 (2:0) Bp. Rozsnyai út. 500 néző. Ve­zette: Krajnyák. Láng V.: Lesi — Szaibó, Tho- ma, Csiszár, Rozsnyai, Oglizán, Bognár, Ónodi, Horváth, £ Kiss (Szabó), Ács. Edző: Baksa Gyula. Jánoshalma: Csemák — Fad- di, Bucsi, Fenyvesi IV., Maráczi, Angeli, Urbán, Csermák, Horváth, Léber, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Nagyon mély talajú pályán hazái támadásokkal kezdődött a játék, a 4. percben a 16-os ma­gasságában bedobást végeztek el. Faddi \és Maráczi egymást zavarta és Maráczi belerúgta a labdát Ácsba. Onnan Bognár elé pattant, aki Csemák fölött a há­lóba' emelte. 1:0. A 10. percben szögletet íveltek a hazaiak. Og­lizán lekezelte és a hálóba lőtte. 2:0g Feljött a Jánoshalma. Urbán lövésére a kapus rosszul vető­dött. de a lábáról kipattant a labda. A 20. percben Csermák ki­ugrott. Átemelt a kifutó kapus fölött, de az .utánafutva a gól­vonal . előtt még elcsípte. Angeli, Nemzetközi kardverseny Hamburgban Hamburgban 14 ország 119 ví­vójának részvételével nagy nem­zetközi kardversenyt rendeztek, amelyen a szovjet sportolók ki­vételével a fegyvernem vala­mennyi kiválósága pástra lépett. Az elsőséget az ex-világbajnok olasz Michele Maffei szerezte meg Gedővári Imre előtt. A dön­tőben még két magyar volt ver­senyben, Marót és Gerevich. Fenyvesi III. és Csermák lövéseit hárították a védők. Teljesen be­szorult a Láng Vasas. A fordulás után nyomasztó fölénybe került a Jánoshalma. Az 50. percben Urbán jó hely­zetből lőtt az oldalhálóba. Mar ráczi lövését szögletre mentette a kapus. A beívelt szögletet Lesi kiejtette és Csermák négy lépésről a kapu mellé helyezte a labdát. A 60. percben Angeli lőtt a ki­vetődő kapusba. Fenyvesi III. szögletét Csermák térddel po­fozta közelről fölé. A 77. percben Léber lövése a kapufa éléről pat­tant ki. A 89. percben szöglet után Maráczi a hálóba fejelt, de a játékvezető gól helyett sza­badrúgást ítélt a Jánoshalma el­len. Nagy küzdelmet vívott a két csapat. A két gyors gól után a Jánoshalma végigtámadta a mérkőzést és számtalan helyzetet kihagyott. Jól játszottak, csak a szerencsével álltak hadilábon, s ennyi helyzetkihagyás után még az sem mondható, hogy a ve­reség nem jogos. Jók: Léber, An­geli, Horváth, Faddi. Madarász Ferenc Kalocsai SE—Szarvasi Főisk. Sp. 0:0 Kalocsa, 1800 néző. Vezette: Nagy B. O Kalocsa: Nieszer — Illés A., Pécsi, Illés L., Szabó S. (Szabó Gy.), Romsits, Farkas (Dinnyés), Lakatos, Kapitány, Szegezdi, Gerber dr. Edző: Molnár Ferenc. Szarvas: Fiedler — Bújdosó, Gajdos, Filyó, Kerekes, Magyar, Rozsán I., Kovács, Kálmán (B. Tóth), Brakszatórisz, Oravecz. (Rozsán II.). Edző: Bánáti Dezső. Tavaszias időben, de rendkí­vül mély talajú pályán fogadták a szarvasi bajnokaspiránst. A vendégcsapat tagjai távoli lövé­sekkel igyekeztek bevenni Nie­szer kapuját. Brakszatórisz és Oravecz küldött éles lövést, majd Oravecz csavart szögletét tisztáz­ta a kalocsai; védelem. Ebben a játékrészben még a szarvasi csa­tároké és a kalocsai védőké volt a főszerep. Kerekes 20 méteres szabadrúgása szinte súrolta a ka­pufát, majd Kálmán futtából a kapufa élére lőtte a labdát. A kalocsaiak csak szórványos tá­madásokkal próbálkoztak. A 4ß. percben Illés A. egyéni akcióját Gajdos kíméletlenül állította A hét közepén kerül sor a külön­böző európai kupák negyeddöntőjé­nek visszavágójára. A program ked­den KEK-mérközéssel kezdődik, az Eintracht Frankfurt fogadja otthoná­ban a Sturm Graz csapatát. A slágermérkőzéseket megint a BEK-találkozók jelentik, s bár in­kább az otthon játszók felé hajlik a mérleg nyelve, mégis nemzetközi szakkörökben teljesen bizonytalannak és inkább háromesélyesnek ítélik meg a Bayern München—Benfica, vala­mint a Real Madrid—Borussia Mön­meg. Végül Brakszatóriás és Ko­vács közeli lövései tették próbá­ra a kalocsai kapust. * \ • A szünet után alaposan'- meg­változott a játék képe.' A 60. perctől pedig a Kalocsa teljesen átvette a játék irányításai. La­katos és Illés L. küldték'egymás után támadásba a csatárokat. A 73. percben Gerber dr.' nagy lövése alig süvített el a léc*, mel­lett. Megjött a közönség hkngja is, s a 80. percben kimaradt a mérkőzés legnagyobb helyzete. Lakatos és Illés L. egymást za­varták, s Illés L. 2 lépésről a kapu fölé emelt. Még egy perc* is alig telt el, amikor Gerbpr dr. közelről mellé perdített. Az .első félidőben tehát a* szarvasi csapat korszerű, sok- mozgásos támadásait láthattuk, a másodikban pedig a kalocsaiak támadtak többet és teremtettek veszélyes helyzeteket. Erőnlétben felülmúlták a bajnokjelöUet. Kemény, s mindvégig sportsze­rű volt a mérkőzés, s — bár ez sablon — a döntetlen igazságos eredmény. Jók: Illés L., Pécsi, Romsits, illetve Rozsán, L., Ma- gyra, Brakszatórisz, Kerekes. Bagó István chengladbach találkozókat, esélyes­ként utazik Franciaországba a Dina** mo Kijev és Hollandiába a jugoszláv Hajdúk Split csapata. * A skopjei nemzetközi sakkvers eny 12. fordulójában az Adorján—Tarjan (amerikai) játszma függőben maradt. A világbajnok szovjet Karpov legyőz­te a jugoszláv Georgievskit és ezzel megerősítette vezető helyét. Az élcsoport állása: Karpov 10. Uhl- mann (NDK) 8,5 (1). Timman (hol­land) 7,5 (1), Adorján 7 (1) pont. (MTI)­A kimaradt helyzetek mérkőzése SOROKBAN ■ SOROKBAN ■ SOROKBAN í V Sáros pályán is lehet jól játszani