Petőfi Népe, 1976. február (31. évfolyam, 27-51. szám)

1976-02-24 / 46. szám

■t 1974. február 24. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT KOSÁRLABDA NB I. ' A lányok fölényesen győztek Eredmények sorokban . Vasárnap zárult lífünchenben a VII. atlétikai fedettpályás Európa-bajnok- ság, amelyen ß aranyérmével a Szov­jetunió szerepelt legjobban. A ven­déglátó NSZK 4, Bulgária 3 bajnok­ságot nyert, s további hat ország 1—i aranyéremmel tért haza. Kecskeméti SC—MÁV Nagykanizsai NTE 73:26 (42:12) MA: Kosárlabda Kecskemét városi bajnokság: Kertészeti—Molnác Erik isk. női, kertészeti főiskola-terem 18 óra. "Fémmunkás—Kertészeti férfi, kertészeti főiskola-terem 19.15. NB I. női. Kecskemét, .300 néző. Ve­zette: Weidin- ger, Szamosi. KSC: Do­mokos (10), Zakiján (8) — •Turászik (4) — Király (22), (Mohai (16). Csere: Verasz- tó (6), Kitt­ling (5), Ada- mik (2), Nagy E., Bielik. Ed-, ző: Adamik Ferenc. ' Gyorsan el­húzott a KSC. A 4. percben 7:2, a 10. perc­ben 26:6 volt az állás a kecskemétiek javára, s Ada­mik edző ek­kor már a tel- 'jes cseresorát szerepeltette. A KSC végig : könnyedén játszva, sokat cserélve érte el a nagy arányú győzel­mét. A nagy- kanizsaiak ha­mar feladták, s mindkét ed­ző inkább a hétfői kettős fordulóra tar­talékolta leg­jobbjainak erejét. A juniormérkőzést a 63:31 arányban nyerte. Bp, Honvéd—Bajai SK J0:71 (52:32) NB I férfi. Bp. Dózsa Gy. út. 300 néző. Vezette: Kassai, Hor­váth. BSK: Kovács (2), Kubatov (9) — Horváth — Bors (23) — Ka­rácsonyi (19), Kancsár (12). Cse­re: Ikotity (6), Likár, Bováno- vics. Edző: Mihályfi János. A BSK vezetett 5 ponttal, majd kiegyenlített és 19:9 arányban elhúzott a Honvéd. A félidőig 20.. pontos vezetéshez jutott a fwai;Q^"$iap&i;'r.A“ szünet 'után a lelkesen játszó BSK fokozatosan felzárkózott. Már alig néhány pontnyi előnye maradt a Hon­véd együttesének, de ezt meg is tartották, sőt a befejezés előtt ismét -9 pontra növelték. Vasas Izzó—Kecskeméti SC 77:71 (38:41) NB I. férfi. Bp. Izzó-terem. Vezette: Cziffra, Hercegh. 0 A KSC—MÁV Nagykanizsai NTE NB I-es női kosárlabda-mérkőzésen Verasztó Ibolya, a KSC fiatal, tehetséges játékosa dob kosarat a nagy- kanizsai Ats mellett. (Banczik István felvétele) KSC KSC: Szabó (18), Kovács (12) Farkas (10) — Felföldi (16), Pa­jor (11). Csere: Ősikai (4), Bog- schütz. A 8. percben a KSC vezetett 20:12-re, majd a félidő közepén 30:28-ra feljött, s 30:30-nál egyenlített az Izzó. Újabb ered­ményes dobások után a KSC fordult előnnyel, sőt ezt- a má­sodik félidő első felében meg is tartotta. A 26. percben 51:47 volt az állás, majd a 30. percben 53:53-nál egyenlített a budapesti csapat, s következett a KSC-nél már szinte törvényszerű vissza­esés. Három perc alatt egyet­len pontot sem értek el, s köz­ben az Izzó-játékosok sorozat­ban „ellopták” a labdát és rend­re kosárral fejezték be a táma­dásokat. 'tüiM-ra módosult az állás, majd a 37. percben 73:61- re. Ezzel végeredményben el is ment a mérkőzés. A KSC-ből csak Felföldi játszott igazán jól. Előkészületi mérkőzések Kecskeméti SC I— Kecskeméti TE II. 1:0 (0:0) Széktói edzőpálya. Vezette: Baán. KSC: Seres — Losonczi, Lan­tos, Kurucsai, Kecskés, Drahos, Pasek, Petényi (Önodi), Oskolás, Bohács, Simon (Tánczos). KTE II.: Kerpits (Tóth) — Gál, Gyorsa, Virágh, Nagy L., Laki, Pongrácz, Kovács, Lehoczki S. (Lehoczki J.), Magyar M., Liber. Végig nagyon alacsony színvo­nalú volt a játék. A KSC játszott komoly mezőnyfölényben, de Gyorsával az élen jól zárt a KTE-védelem. A gól az 55. percben esett. Tánczos szögletét Kurucsai fejelte a kapuba. 1:0. Jók: Lantos, Kurucsai, Bohács, Illetve Gyorsa, Virágh, Laki. Kecskeméti TE I.— Kecskeméti SC II. 4:1 (2:1) Városi pálya. Vezette: Berki. KTE: Nagy E. — Görbe, Nagy J., Szabó T., Komáromi, Csor- <5ás. Bende, Mányoki, Franczkó, Némedi, Magyar I. Nagy KTE-mezőnyfölény az első negyedórában. Némedi két­szer is hálóba talált. A félidő végefelé' szöglet után Szabó ka­pát lövésével szépített a KSC II. A második játékrészben a KSC tartalekcsapata is vezetett tá­madásokat, de eredmény nélkül. Az utolsó negyedóra újabb nagy KTE-fölény. Előbb Bende fejelt a hálóba, majd Komáromi átadá­sából Franczkó lőtt nagy gólt. Jók: Komáromi, Nagy J., Csor­dás. Némedi, illetve Érsek, Far­kas. KSC Ifjúsági Kupáért KTE—KSC II. 8:0 (:0) Városi pálya. Vezette: Szabó. Góllövők: Kovács J. 5, Bathó 3. Az első ízben kiírt országos ifjúsá­gi fedettpályás atlétikai bajnokságon a 400 m Síkfutásban Búkor László (BSK) , 61.5 idővel a második helyen végzett. * Az országos asztalitenisz-bajnoksá­gon a férfi egyes Klampár (Bp. Spar­tacus) nyerte. A női egyes győztese Lotaller. Férfi párosban a Klampár. Papp, női párosban a Molnár. Csík (31. sz. Építők- nyert. A vegyespáros- ,ban a, Takács II. (Szondy SE) és Vas­vári II. (Statisztika) lett az első. Tenisz EK Magyarország—Spanyol- ország 2:1. Szőke—Muntanola 3:6, 6:2, 6:2. Taróczy—Higucras 6:4, 4:6, 3:6. Taróczy, Szőke—Higueras, Munoz 6:4, 4:6, 6:3. 0 A Szőnyi úti sátortetős uszodában vasárnap Nagy Sándor (Gyulai SE) *^az 1500 m gyorsúszásban I6:01-re ja­vította a december végén Kecskemé­ten elért országos csúcsát, s tagja lett az olimpiai csapatnak. MEGLEPETÉS § Meglepetésre a kanadai Sylvia Bur­ka nyerte a norvégiai Gjövikben az idei világbajnokságot 184,84 ponttal. (Telefoto — AP—MTI—KS) Az Országos Ifjúsági Kupában a legjobb 8 csapat közt a KSC Kecskeméti SC— Rába ETO 1:0 (1:0) Kecskemét, Széktói pálya, 500 néző. Vezette ín, Nyári. . KSC: Bíró — Szabó, Udvarhe­lyi, Rózsa, Söröli, Hajer, Bodó (Szécsényi), Parti Horváth (Kme- tovics), Szilágyi, Turzó. Rába ETO: Töltösi — Pirka (Horváth), Marth, Belső, Török, László, Székely, Tamási, Farkas, Födi, Dabas. A találkozó előtt egy órával véglegessé vált, hogy Domokos, a KSC kitűnő fiatal kapusa nem tud védeni. Sérülése, sajnos, nem jött rendbe, s így Bíró állt a kapuba. Az első félórában inkább a kecskemétiek térfelén folyt h já­ték, bár komoly helyzet nem akadt. Mindössze néhány szög­űét és egy lesről elért érvényte­len gól jelezte a győriek fölényét. A 15. percben Farkas 16 méterről küldött lövését a kecskeméti ka­pus a léc fölé tolta, A 18. perc4 ben Horváth szöglete után a lab­da Bodó elé pattant, aki kapu elé ívelte. A győri kapus aláfu­tott a labdának, s majdnem a saját hálójába ütötte. A 22. percben 30 méteres sza­badrúgáshoz jutott a KSC. Hajer fűtött neki. 1 Csavart lövésére a kapus balra mozdult, s már nem tudott irányt változtatni. A lab­da a kapu jobb oldalában kötött1 ki. 1:0. Heves rohamokkal vála­szolt a győri csapat, de a KSC- védelem jól zárt. A második félidőben fordult a kocka. Most állandóan a KSC kezdeményezett, s a Rába ETO védekezésre kényszerült. A 49. percben Turzó ugrott ki, de ki­várt és a védelem szögletre mén­tett. A KSC maradt támadásban és egymás után háromszor hibáz­tak a csatárok jó helyzetben. A vendégek csak az utolsó'10 perc­ben jöttek fel. A 71. percben Da­0 Egy kis légiharc a Rába ETO kapuja előtt, a kapus győzel­mével, I bas futott el, s lövése elsuhant a kapu előtt. A .végén kissé be­szorult a KSC, de az eredmény már nem változott. A KSC nem tudta ugyan meg­ismételni a múlt vasárnapi játé­kát, de most is határtalan lelke­sedéssel küzdött mindenki. A má­sodik félidő helyzetei alapján több góllal is nyerhettek volna. Jók: Szabó, Rózsa, Söröli, Hajer, Turzó, illetve Marth, Török, László, Farkas, Födi. Az országos ifjúsági kupa to­vábbi eredményei a legjobb 8 csa­pat közé jutásért. FTC Sí—Pécsi MSC 3:0 (2:0), Szekszárdi Dózsa—DVTK 1:1 (1:1), 11-esekkel.a Szekszárd ju­tott tovább. KSI—Videoton 3:1 (2:1), Dunaújvárosi Kohász—Le- ninvárosi MTK 1:0 (0:0), ZTE Sí —Kalocsai VTSK 3:1 (3:0), Szol­noki MTE—Csepel 1:0 (0 :0), Nyír­egyházi Spartacus Petőfi—Ürkúti Bányász 3:0 (0:0). 0 Itt már nincs segítség. Töltösi, a győriek kapusa búsan néz a hálóba vágódó labda után. Felszabadulási Kupa I. CSOPORT: MEZÖFI SE—Kecskeméti MÁV 9:1 (3:0) Kecskemét, Szolnoki út, 200 néző, vezette: Varga J. Mezőfi SE: Gulyás (Tóth) — Szabovik, Hajenbacher, Ferenczi, Gubacsi (Kiss Gy.), Kovács, Ra­dies, Puskás, Nagy T„ Nagyhe- gyesi (Kiss R.), Horváth. Edző: Krivy Ottó. K. MÁV: Kecskés — Csillag, Szabó, Kállai, Kiss, Tanító, Bog- dány I., Fazekas, Bimbó, Gebei, Tassi. Edző: Balanyi Miklós. A pályaválasztó csapat játéko­sai jobban alkálmazkodtak a mély talajú pályához. Góllövők: Horváth, Puskás, Kovács, Nagy Gy. 2—2, Nagyhegyesi, illetve Bimbó. Jók: Hajenbacher, Nagy Gy., Szabovik, illetve Tanító, Bogdány I. Kunszentmiklós—Izsák 2:1 (1:0) Kunszentmiklós, 200 néző, ve­zette: Czenczik. Kunszentmiklós: Gere — Tor­ma (Bérezés II.), Janovics II., Cservencsik, Janovics I., Kocsis, Bérezés I., Toponári, Forró, Sza­bó, Patai. Edző: Ferró Ferenc. Izsák: Nagy — Sörös, Tóth, Höss (Szász), Molnár, B. Szabó (Iván II.), Sponga, Iván I., Me­zei, Bognár, Hajnal. Edző: Ju­hász Imre. Küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. Góllövők: Patai, Sza­bó, illetve Hajnal. Jók: Janovics II. , Cserventcsics, Szabó, Patai, illetve Hajnal. Jók: Janovics II., Cservencsics, Szabó, Patai, illet­ve Iván I., Szász. Sörös. Kun Béla SE— Kecskeméti Fémmunkás 2:0 (0:0) Kecskemét, Széktó, 100 néző, vezette: Farkas. Kun Béla SE: Újhelyi (Gulyás) — Hevesi, Horváth, Dobra, Don­gó, Sahin, Nagy, Csurka, Far­kas (Feleki), Kisznyér, Varga. Edző: Lantos János. K. Fémmunkás: Bende — Da- nics, Haraszti, Bakos, ölvedi. Balta, Bezsenyi, Dómján (Vajda), Komáromi, Kállai (Kun), Sinkó. Edző: Tóth Mihály. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a Kun Béla SE az utolsó percekben nyert. Góllövők: Csurka, Nagy. Jók: Hevesi, Hor­váth, Sahin, Varga, illetve Ben­de, Bakos, Bállá. II. CSOPORT: Fájsz—Sqltvadkert 1:0 (0:0) Fájsz, 350. néző,'“ vezeÜsL -Sza­bÓ J. r.. „V -91113 .VI S62ÍG1 iíí Fájsz: Tamaskó (Gilián) — Kollár, Cziczovszki, Vedelek, Ko­vács, Horváth 'Bukros), Facskó, Nagy, Zsákai, Kráczer, Csaplo- vics. Edző: Rónai Sándor. Soltvadkert: Vass — Mezei, Eiler, Szarka, Erdős, Lehoczki, Tóth T., Tóth J., Galántai, Szá­vai (Wolf),, Martin. Edző: Mes- kó István. A második félidőben fölénybe került fajszi csapat a 60. perc­ben Cziczovszki góljával szerez­te meg a győzelmet. Jók: Kollár, Cziczovszki, Zsákai, illetve Eiler, Wolf. Kiskőrös—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:0 (0:0) Kiskőrös, 300 néző, vezette: Nagy L. Kiskőrös: Ba, Balogh, Pálin­kás I., Szlovák II., Hajnák, (De- dák), Paplanos, Antal, Polereczki, Sárközi, Szlovák I., Szentgyörgyi (Pálinkás II.). Edző: Biácsi Sán­dor. Kkh. MEDOSZ: Dömény — Juhász II., Tóth, Kiss, Csáki, Mészáros, Körösi, Szőke (Veres), Karsai, Csernák (Sörös),. Agócs. Edző: Virág István. Nagy iramú mérkőzésen a helyzeteit kihasználó kiskőrösi csapat szerezte meg a győzelmet. Góllövők: Paplanos, Szlovák II. (11-esből). Jók: Antal, Hajnák, Szlovák, II., illetve Szőke, Mé­száros, Agócs. Gábor A. SE—Hajós 4:1 (0:1) Kiskunhalas, 100 néző, vétette: Varga. i Gábor Á. SE: Balogh (Stubec) — Körösi, Vidosa, Minorics,, Frittmann, Baráth (Maczkó), Kozma (Prikidánovícs), Koszo- , rús, Csont, Vágó, Dvorecz. Edző: Kévés Ferenc. Hajós: Mendler — Kanda, Ba­logh, Rendes (Lóri), Várszegi, Fegyveri (Stadler), Kovács, Mol­nár, Bagó, (Perényí), Csicsirkó, Berta. Edző: Balogh Gyárfás. Szünet után fölénybe került a Gábor Á. SE. Góllövők: Csont 2, Koszorús, Prikidánovícs (11-es­ből), illetve Kovács* Jók: Fritt-. man, Csont, Dvorecz, illetve Kanda, Balogh, Várszegi. III. CSOPORT: Tompa—Gara 2:2 (1:1) Tompa, 400 néző, vezette: Hor­váth. Tompa: Ffibert — Grósz (Ko­vács), Czombos, Kollár (Mora- vecz), Virágh, Kiss, Tóth (Kábái II.), Bálaczki, Pásztor, Kábái I., Rózsahegyi. Edző: Zag József. Gara: Nagy — Aranyos, Oszt- rogonácz, Kriskovics (Tornai), Bergmann, Fazekas (Urehr), Té- nyí, Tomaskov, Tóth, Török, (Muinyi), Sibalin. Edző: Kara- gics István. A közepes iramú' mérkőzésen mindkét kapu előtt több gólhely­zet maradt kihasználatlanul, íl-es rúgásokkal Tompa nyert 4:3 arányban. Góllövők: Pásztor, Béleczki, illetve Bergmann, Si­balin. Jók: Czombos, Virág, Bé­leczki, illetve Osztrogonácz, Fa­zekas. Bácsalmás—Érsekcsanád 3:2 (2:2) Bácsalmás, 300 néző, vezette: Vágó. Bácsalmás: Keresztes — Len­gyel, Barna, Narancsik, Szál, Markó (Zsemberi), Husztyi, Csá­ké, Geiger (Débics), Józsa, Futó. Edző: Locskai Ferenc. Érsekcsanád: Csordás — Mül­ler (Melcher), Marinkó, Gyuricza, Szabó, Boros, Mikó (Kenyeres), Koszorús, Ikotity, Tüske, Bár­dos. Edző: Borsodi József. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a 65 percen keresz­tül 10 játékossal küzdő Bácsal­más nehezen nyert. A 25. perc­ben Keresztest kiállította a já­tékvezető. Góllövők: Husztyi, Jó-, zsa, Geiger, illetve Bárdos, Tüs­ke. .Jók: Szál, Husztyi, illetve Márinkó, Koszorús. Sükösd—Bajai SK 4:0 (2:0) Sükösd, 200 néző, vezette: Horváth. Sükösd:, ^Szenté — Szőke, Ba- ' j&i; Csizmadia, ítácz, Szabó, Ra- 0Jdj)^s^'?Tótrv-.Bervda (Bogárdi), .Su­dár, Marüsa, Edző: Bújdosó Márton. Bajai SK: Tóttj — Győrfi (Ha­lász), Szemző, Márity, Glavatity, Havasi, Bada, Petresevics, Tumó, Önódi, Decsi (Kemény). Edző: Varga ■ Imre. A 31. percben a Bada bukta­tásáért megítélt 11-est Marusa lőtte a hálóba. 1:0, majd Sudár növelte az előnyt. 2:0. A 47. perc­ben Radies, a 71. percben Bo­gárdi volt eredményes. Jók: Szente, Szőke, Radics, illetve Márity, Glavatity. Szerdán kupanap KTE-Vasas, Kalocs.J SE- SZEOL, KSC-BVsC Szerdán délután játéknap lesz az országos Felszabadulási Kupá­ban, s valamennyi NB III-as csa­patunk otthonában lép pályára. 'Két csapatunknak jutott NB I-es. A KTE 14 órakor a Városi pá­lyán a Vasas első csapatával ját­szik. A Kalocsai SE a SZEOL csapatával játszik. A KSC NB Il-es ellenfelet kapott, s a Szék­tói Stadionban a BVSC vendég­szerepei. A Jánoshalmi Sparta­cus kapott csak NB III-as ellen­felet a Tisza Cipőgyár (Martfű) csapatában. Egy mérkőzés kivé­telével teljes fordulót játszanak a megyei. I. o. csapatok Felsza­badulási Kupájában. A műsoron az elmaradt-I. forduló mérkőzé­sei. A Gábor Áron SE—Fájsz mérkőzés pedig csütörtökön lesz. TOTÓ MAI MÍ SOR TELEVÍZIÓ 8.55: 9.00: 9.05: 10.05 11.55: 14.50: 14.05: 14.55: 15.55: 16.50: 17.13: 17.25: 17.45: 18.15 Tévétorna (ism.). Iskolatévé: Énekeljünk együtt! Környezetismeret (Alt. isk. 7. oszt.). Történelem (Alt. isk. 7« oszt.)*. Játsszunk bábszínházát t IV. rész: Képmutogatás. Matematika (Alt. isk. 7* oszt.). Földrajz (Alt. isk. 5. oszt.). Énekeljünk együtt! (ism.) Környezetismeret (ism.). Történelem (ism.). Matematika (ism.). Földrajz (ism.). Hírek. Sakk-matt. Zöld utat! A Szegedi Sza­lámigyár. Riportműsor. Játék a betűkkel. 18.40: Napirenden a holnap. A Horizont Szerkesztőség műsora. 19.10: MOKÉP-reklám. 19.15: Esti mese (színes!) 19.30: TV-híradó. 20.00: Tévétorna. 20.05: A legfontosabb nap. Szovjet film. 21.25: A TV-híradó különkiadása az SZKP XXV. kongresz- szusáról. (színes!) 22.05: Csapatjáték és taktika a labdarúgásban. Angol filmsorozat. 8. rész: Lövő­képesség, kapuralövés. 22.25: TV-híradó 3. 2. MŰSOR: 20JDÓ: Fiatal üzemi újságírók műsora. 20.30: Kiből lesz mester. I. rész: Látogatás szovjet iparművészeti iskolákban. 21.00: TV-híradó 2. 21.20: Körülvitorláztam a világot. II. rész: Tahititői Hambur­gig (színes!). KOSSUTH I 8.27: „Pro patria et libertate”. 8.57: Dzsesszfelvételekből. 9.19: Verdi-ciklus — XXI. rész. A két Foscari. Háromfel- vonásos opera. 10.05: Iskolarádió. 11.43: Berzsenyi Dániel versei. 12.00: Ábrahám Pál operettjei­ből. 12.35: Melódiakoktél. Közben: 13.10: Törvénykönyv. 13.25: A Melódiákoktól folytatá­sa. 13.51: Kuti Sándor dalaiból. 13.59: Verne Gyula: A dunai ha­jós' című regénye rádióra alkalmazva — II. rész. 14.47: Éneklő ifjúság. 15.10:* Offenbach: Eljegyzés lám­pafénynél. Részletek az operettből. 15.44: Magyarán szólva*... 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Harsan a kürtszó! 16.35: Kovács Lóránt f uvolázik. ­17,05: Cukrot — kukoricából. 17.30: Schubert: V. szimfónia. 18.00: A Szabó család. 19.15: Meglepetések egy kutató- hajó útján. 20.05: Miért vagyunk kiváncsiak? 20.33: Olvastam egy novellát. Vészi Endre: Muslicák a liftben. 21.05: Húszas stúdió. 22.20: Dietrich Fischer-Dieskau dalestje az 1975. évi Bécsi ünnepi heteken. Közben: 23.00: Meditáció. 23.10: A hangversenyközvetítés folytatása. 0.10: Brahms: Sirató. PETŐFI 8.05: Kúrusmuzsika. 8.20: Tíz perc. külpolitika (ism.) 8.33: Nóták. Balogh Albert népi zenekara játszik, Kispál Mária cs S. Bíró Antal énekel. 9.13: A szakszervezet tárgyalta. 9.23: DélelStti torna. 9.<33: Csehov két novellájának rádiöváltozata. 1. Kamé­leon, 2. Szög a zsákból (Ism.). 10.00: A zene hullámhosszán. 11.55: 12.00: 12.33: 12.50: 13.33: 14.00: 18.00: 18.33: 18.56: 19.15: 19.30: 20.33: 21.05: 22.04: 22.33: 23.30: Látószög. Részletek Abrahám Pál operettjeiből. Arcképek a német iroda­lomból. Zenekari muzsika. Polkák. Kettőtől hatig... . Weill: johnny Johnson. Részletek a zenés játék­ból. Daloló, muzsikáló tájak. Bizet: Az arlesi lány — II. szvit. A politikai irodalom új könyveiről. Csak fiataloknak! Olvastam egy novellát. Kálmán Imre: A cigány- prímás. Részletek az ope­rettből. Könnyűzene Moszkvából. Verbunkosok» nóták. Cherubini operáiból. 3. MŰSOR 14.05: Hangverseny Farkas Fe­renc műveiből a Zeneaka­démia nagytermében. } • .1. Milan—Bologna 1 3:1 Közben: 2. Cagliari—Inter. X 0:0 14.48: Magyar Irodalmi Arckép­s! Cesena—Napoli .0:1 csarnok. 4. Como—Sampdoria- X 0:0 15.08: Farkas Ferenc szerzői est­5. Florentina—Juventus ^ X la je közvetítésének folyta­6. Lazio—Perugia 1 1:0 tása. 7. Verona—Roma ­2 0:1 15.52: Monteverdi: Miért mene­8. Avellino—Foggia 1 2:0 külsz? 9. Catania—Catanzaro X 0:0 16.03: Janacek operáiból. 10. Modena—Novara Pescara—Spal X 0:0 17.03: Népek zenéjéből. 11. . X 0:0 17.18: Mindenki zeneiskolája. 12. Samben.—Varese 1 2:1 18.03: Hangverseny a Mindenki zeneiskolája hallgatóinak. 13. Taranto—Brescia +1 Brindisi—Palermo 1 1:0 18.54: Dzsesszfelvételekből. 19.15: Iskolarádió. . 14. 2 0:2 19.33: A Magyar Állami Hang­versenyzenekar hangver­senye. Közben: Kb. 20.40: Bemutatjuk Prenner Ist­vánt, a Szombathelyi Jár­műjavító műszerészét. Kb. 2L00i A hangversenyközvetítés folytatása. Kb. 22.00: Operakettősök. 22.42: Szöllősy András: Zene nagyzenekarra. A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság tájékoztatása szerint a 8. játék­héten 13 találatos szelvény 15 darab volt. Nyereményük egyenként 80 747 forint. Ezek közül 13 plusz 1-es két darab, nyereményük egyenként 543 292 •forint. Tizenkét találatos 299 darab nyere­ményük 2701 forint. Tizenegy találatos 3430 darab, nye­reményük egyenként 232 forint. A tiztalálatosok száma 22 453 darab, nyerményük egyenként 54 forint. A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek. (MTI)