Petőfi Népe, 1975. december (30. évfolyam, 282-305. szám)

1975-12-09 / 288. szám

1975. december 9. • PETŐFI NÉPE • 7 Ez történt a Téli Kupában I. CSOPORT: MTK-VM—Ferencváros 1:1 (1:0) Csömöri út, 5000 néző. vezette: Pádár. Mindkét oldalon adódtak hely­zetek. mégis az MTK-VM állt kö­zelebb- a győzelemhez. Kiállítva: Burg, Kovács B., illetve Nyilasi. Haladás—Csepel 1:0 (0:0) Szombathely, 1500 néző, vezet­tet Rúzsa. A látottak alapján a Haladás megérdemelten nyert. Góllövő: Dobány. II. CSOPORT: Diósgyőr—ZTE 3:1 (2:1) Diósgyőr, 300 néző. vezette: Jaczina. Helyzetei alapján nagyobb arányban is nyerhetett volna a Diósgyőr. Góllövők: Fükő, Ko- leszárik, Szimcsák, illetve Józsi II. Baba ETO—Ü. Dózsa 4:6 (2:4) Győr. 400 néző, Tapolczai. Eseményekben, gólokban gaz­dag. változatos, helyenként élve­zetes játékot nyújtott a két csa­pat- Molnár a 67. percben kiál­lítva. Góllövők: Glázer R. 3, Hor­váth L., Farkas (öngól), illetve Bíró 2, Töröcsik 2. Sarlós. HÍ CSOPORT: Békéscsaba—Videoton 1:0 (0:0) rA Békéscsaba harcos erénye­ket mutatott és lelkes játékával rászolgált a győzelemre. Góllövő: Magyar. Salgótarjáni BTC—Vasas 0:0 Az SBTC szünet után jobban alkalmazkodott a talajhoz és kö­zelebb állt a győzelemhez. IV. CSOPORT: Szegedi EOL—Bp. Honvéd 1:4 (1:2) A Honvéd gólratörőbb támadó- játékával megérdemelten nyert. Góllövők: Hágelmann. illetve Gyimesi 2, Morgós. Tóth E. K. Rákóczi—Tatabánya 3:0 (1:0) A tatabányai csapat csak ki­lenc játékossal tudott kiállni, a teljes csapattal játszó Rákóczi el­len. Góllövők: Karasz. Csépán, Burcsa. a téli kupa allasa I. CSOPORT: 1. FTC 2 2 — 6 — 3 4 2. MTK-VM 2 1 a 3 — 5 2 3. Haladás 2 ll í 3 — 5 2 4 Csepel n. 2 — CSOPORT: 2 0 1 1. Ü. Dózsa 2 2 — 8 — 4 4 2. DVTK 2 1 1 3 — 3 2 3. ZTE 2 a 1 1 — 3 2 4. RÁBA ETO III. 2 — CSOPORT: 2 4 _ 6 1. Vasas 2 1 1 3 — 0 2 2. Videoton 2 l 1 3 — 2 2 3. SBTC 2 1 1 1 — 3 2 4. Békéscsaba IV. 2 1 CSOPORT: 1 1 ~ 3 2 1. Bp. Hom'étJ 2 2 — 6 — 2 4 2. Tatabánya 2 1 1 5 — 3 2 3. Kaposvár 2 1 1 4 — 2 2 4. SZEOL 2 — 2 1 — 9 AZ NB II. ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Dunaújváros 19 12 5 2 43—14 29 2. Budafok 19 11 3 3 45—27 27 3. Dorog 19 10 5 4 28—17 25 4. BVSC 19 9 5 5 37—24 23 5. KKFSE 19 10 3 6 35—22 23 6. Volán 19 G 9 4 27—24 21 7. DVSC 10 8 5 6 23—28 21 8. SZMTE 19 7 5 7 27—23 19 9. MÁV D. 19 8 3 8 25—28 19 IQ. PMSC 19 7 4 8 29—20 18 11«. Komló 19 6 n 7 22—23 18 12. Oroszlány 19 6 6 7 28—30 18 13. Várnai óta 19 6 6 7 26—31 18 14. FÖSPED 19 G 4 9 28—34 16 13. Szekszárd 19 4 8 7 22—30 Ifi 18. Kanizsa 19 5 6 8 17—27 16 17. V. Izzó 19 4 G 9 18—2G 14 18. Nagvbát. 19 5 4 10 20—32 14 19. Bp. Sp. 19 3 7 9 18—40 13 20. Bábolna 19 5 2 12 26—43 12 FOSPED Szállítók—Dorog 1:4 Bp. Sp.—Debreceni VSC 1:1 Kossuth KESE—PMSC 1:0 BVSC—Budafoki MTE 4:1 Volán—Dunául város 2:2 Bábolna—MÁV DAC 1:1 Nagybátony—Vasas Izzó 2:1 •Szekszárdi Dózsa—Szolnoki MTE 1:1 Komlo—Oroszlányi Bányász 1:2 Nagykanizsa—Várpalota 1:3 Az 1975. évi női kosárlabda NB I eredménye a rájátszás nélkül 1. Bp. Spart. 2G 24 2 2139:1338 50 2. BSE 2G 23 3 1834:1406 49 3. MTK-VM 2G 23 3 1866:1451 49 4. KSI 2fi 19 7 1834:1399 45 5. Székesfehérv. 26 14 12 1726:1574 40 6. TFSE 26 14 12 1535:1501 40 7. Pécs 2G 13 13 1720:1736 39 8. BEAC 26 11 15 1374:1579 37 9. Diósgyőr 26 11 15 1570:1671 37 10. Szekszárd 26 8 16 1320:1643 34 11. Kecskemét 26 8 18 1380:1595 34 12. Ganz-M. 26 fi 20 1377:1754 32 13. V. izzó 26 3 21 1246:1651 31 14. Szegdd 26 3 23 1268:1891 29 Megjegyzés: A 13. és 14. helyezett csapatok kiestek. Az l—6. helyezett csapatok még további körmékőzést vívnak. , TOTÓ 1. Volán—Dunaújváros x 2:2 2. KKFSE—Pécs 1 1:0 3. Bp. Spartacus—BVSC x 1:1 4. FÖSPED—Dorog 2 1:4 •X. BVSC—Budafok 1 4:1 6. Bábolna—MÁV' DAC x 1 :l 7. Sashalom—G. MÁVAG 2 0:1 8. Barcs—Pénzügyőr x 2:2 9. PVSK-BKV Előre 1 3:0 io. Fiorentina—Roma 1 2:0 11. Lazio—Napoli 7 2 0:1 12. Milan—Inter. 1 2:1 13. Torino—Juventus-f* 1 14. Taranto—Genoa 1 2:0 x 1 :l A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 49. heti tót« mve­remények az illeték levonása után a következők: 1.3. találaios szelvény 6 darab, nyereményük egyenként 1471 lő forint: ezek közül 13 plusz. 1 találatos szelvény 4 darab, a nyere­mény és a jutalom együtt 2‘>ll B47 fo­rint: 12 talplatos szelvény 165 darab, nyereményük egyenként 3566 forint: 31 találatos szelvény 1723 darab. 342 forint. A in találatos szelvények szá- >na 12 105 darab, nyereményük 73 fo­rmt. A közölt adatok tájékoztató jel­legűek. (MTT) SPORT-SPORT - SPORT Jó játék helyett küzdelem Kecskeméti TE—Jánoshalmi Spartacus 1:0 (1:0) w*. 1M am 9 Ez az egy gól döntötte ei a 2 pont sorsát. Ami a legérdekesebb, a gólszerző Zubornyák mellett nem kevesebb mint 7 jánoshalmi játékos látható a képen. Jobbról Csernák kapus, távolabb Mizser, Faddi a földön fekve, Maráczi elkésve próbál menteni, Zubornyák a gólszerző. A 3-as számú Bucsy, Angeli és Ádám csak nézői le­hetnek az eseményeknek. (Banczik István felvétele) Kecskemét, 600 néző. Vezette: Mézes. KTE: Nagy E. — Szabó T. (Bőthi), Gyorsa (Nagy J.), La­ki, Komáromi, Bende, Csordás, Zubornyák, Mányoki, Porhanda, Virágh. Edző: Máté Ferenc. Jánoshalma: Csernák — Mi- zsen, Bucsy, Faddi, Maráczi, An­geli, Léber (Németh), Csermák, Horváth, Ádám, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Az első félidőben a KTE-t tá­mogatta az erős hideg szél. Már a második percben megszerezte a vezetést a kecskeméti csapat, s akkor még kevesen gondoltak arra, hogy ez a gól a két pont sorsát is eldöntötte. Komáromi adta be a labdát és Bucsy el­rúghatta volna, de helyette ha­za akarta pöccinteni kapusának. Balszerencséjére éppen Zubor­nyák lábára tette, aki megfor­dult, és 3 lépésről a hálóba vág­ta. 1:0. A KTE támadásaival folytató­dott, s az első játékrészben a Já­noshalma jobbára csak védeke­zett. Az 5. percben Zubornyák lőtt mellé. A 11. percben Má­nyoki futott el a bal oldalon. Be. felé kanyarodva az ötös sarkán kicselezte a rátámadó Faddit, majd nagy helyzetből gyatrán a kapu mellé lőtt. A 14. percben Csordás használta ki a szél ere­jét és 30 méterről hatalmas lö­vést küldött, de Csernák bizto­san védett. A 21. percben Má­nyoki futott el ismét a bal szé­len és beadását Porhanda közé­pen teljesen tisztán kapta. A li­es ponton éppen lőni készült, amikor Faddi önfeláldozó, de tel. jesen tiszta becsúszó szereléssel mentett. A 24. percben Gyorsa rúgta el a labdát az előretörő Horváth elől. A 32. percben Ma­ráczi nyúlt bele Mányoki lövé­sébe, majd a 43. percben Gyor­sa és Horváth csapott össze. Nem láttunk különösebb szabályta­lanságot, de Gyorsa sajnos meg­sérült, sőt ölbe vitték el. A második félidőben a szél a Jánoshalmát segítette, s mind­járt szöglethez is jutottak. Cser­mák csavarta a rövid sarokra és majdnem meglepte Nagy E.-t, aki szinte a gólvonalról öklözte ki. Áz 55. percben Mányoki a mér. kőzés legnagyobb helyzetét hagy­ta ki. Középen kiugrott, s méte­rekkel hagyta maga mögött Bu- csit. Akár a kapuba is besétál­hatott volna, de elhamarkodot­tan lőtt, és a labda a jobb sarok mellé ment. A 65. percben Cser­mák maradt tisztán a jobb olda­lon. Lövésébe Nagy E. bele­nyúlt, s a labda a léc fölött csú­szott szögletre. Egy perc múlva Faddi az ötösön belül lyukat rú­gott. Zubornyák két lépésről Csernák lábába rúgta a labdát. A 71. percben Zubornyák lefu­totta az elcsúszó Faddit. Már csak Csernákkal állt szemben, de a kapus hasába rúgta a labdát. A 75. percben a jobb oldalon Németh futott el. A védők lest reklamáltak, de a partjelző nem intett. Németh százszázalékos helyzetben a kifutó Nagy E. fö­lött az üres kapu fölé ívelt. A 78. percben Mányoki iramodott meg, s mar a 16-oson belül járt, amikor Faddi látványosan sze­relte. A rangadón jó játék helyett inkább kemény, elkeseredett küzdelem folyt. A gyorsan meg­szerzett vezető gól után a KTE csatárok sorra elhibázták a nagy helyzeteket, s ezzel alaposan megnehezítették a saját helyze­tüket. A Jánoshalma első fél­időben csak védekezett, s egyet­len lövést sem küldtek kapura. Jók: Laki, Csordás, Zubor­nyák, Mányoki. illetve: Csernák, Faddi, Maráczi. Szabó Zoltán KOSÁRLABDA Ganz-MÁVAG—Kecskeméti SC 61:54 (39:22) NB I. női. Bp. Csömöri út. Ve­zette: Cziffra, Karner. Az első félidőben nem ment a védekezés a kecskemétieknek. A MÁVAG alaposan elhúzott. A szünet után fordult a kocka, s most már a KSC irányította a játékot, s alaposan csökkentette a hátrányt, de behozni már nem tudták a fővárosiak előnyét. A győzelem egyébként azt jelentet­te a Ganz-MÁVAG csapatának, hogy bent maradt az NB I-ben. Ld.: Zakiján 16. Domokos 10. A közalkalmazottak A Közalkalmazottak Szakszer­vezete Bács-Kiskun megyei bi­zottsága vasárnap első ízben ren­dezte meg a közalkalmazottak úszóversenyét a kecskeméti fedett sportuszodában. A dicséretes kez­deményezésre nyilván az indítot­ta' a közalkalmazottak sportbi­zottságának vezetőit, hogy a zö­mében irodákban, hivatali helyi­ségekben dolgozó közalkalmazot­tak számára az úszás — amely az egyik legegészségesebb moz­gás — felüdülést jelent. Az első alkalommal kiírt verseny sikert aratott és azon 29 versenyző vett részt. Nők: 100 m gyorsúszás: 1. Ha­lászná (MÉVI) 2:37. 50 m gyors­úszás: 1. Dr. Prohászka Károly- né (MÉVI) 1:02. 100 m mellúszás: 1. Dr. Dorogi Judit (Megyei Ta­nács) 2:23, 2. Halászné (MEVI) 2:38. 50 mellúszás: 1. Dr. Pro­hászka Károlyné (MÉVI) 1:02, 2. Institórisné (MÉVI) 1:08, Férfiak: 100 m gyorsúszás: I. korcsoport: 1. Abonyi Géza (Me­gyei Tanács) 1:10, 2. Mészáros A további NB I-es eredmények: BSE—KSI 73:55, TFSE—Vasas Izzó 33:31. (Ez a vereség az Izzó kiesését jelentette). Bp. Sparta­cus—Szekszárdi Vasas 91:30, Szé­kesfehérvár—DVTK 79:76, BEAC—Pécsi Tanárképző 68:53. A vasárnapi mérkőzésekkel a női kosárlabda NB I-ben is befe­jeződött a bajnokság, illetőleg a ráadás — vagyis az úgynevezett rájátszás — még hátra van. Ezen az utolsó felvonáson már csak az 1—6. helyezett csapatok, tehát a Bp. Spartacus, a BSE, MTK-VM,. KSI, Székesfehérvári Építők és a TFSE vesz részt. úszó versenyéről (Járási Hív § 1:112, 3. Farkas F. (SZNT) 1:42. II. korcsoport: 1. André László (MÉVI) 1:42, 2. Ur- bán (Járási Hiv.) 1:44. 3. Szeg­halmi (MÉVI) 1:45. 100 m mellúszás: 1. Abonyi Ja­kab (MHSZ) 1:26. 2, Abonyi G. (Megyei Tanács) 1:37. 3. Mészá­ros (Járási Hiv.) 1:58. II. korcsoport: 1. Szeghalmi Je­nő (MÉVI) 1:44. 2. André (MÉVI) 1:47, 3. Pocsai (Járási Hiv.) 2:00. II. korcsoport: 50 m mellúszás: 1. Dorogi Károly (Járási Hiv.) 1:19, 2. Fülöp Gyula (SZMT) 1:32. Az alapszervezetek közt pont­verseny is folyt, s ennek eredmé­nye a következő: 1. Megyei Élel­miszerellenőrző és Vegyvizsgáló Intézet, 2. Kecskeméti Járási Hi­vatal, 3. Megyei Tanács. A ver- senw helyezettjei oklevelet kap­tak. A sportbizottság a vetélkedő tapasztalatai alapján úgy döntött, hogy a közalkalmazottak úszóver­senyét a jövőben megyei verseny­ként rendezi meg. • A negyedik percben már 2:0 volt Szolnoki MÁV—Kecskeméti SC 3:1 (2:0) Szolnok, 1500 néző. Vezette: dr. Jármai. Szolnoki MÁV: Fehér — Tóth, Repka, Földesi (Csontos), Holler, Pagonyi, N. Szabó (László’, Géczi, Molnár, Papp. Edző: Hi­mer István. KSC: Gór — Lpsongzi, Lantos* Kurucsai; > > Kecskés-,»%ÍKhaho6>nlESaM sek. Petényi, Farkas, Szabó," Sh' mon (Tánczos). Edző: Bányai Nándor. A Szolnoki MÁV kezdett és nem is ért még labdához kecs­keméti játékos amikor a 30. má­sodpercben már a hálóban volt a labda. N. Szabó Pagonyit in. dítottak, aki elfutott Kecskés mel­lett, majd bekanyarodott a 16- osra és 14 méterről, ballal a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A 4. percben Géczi átemelte a labdát Kurucsain. Kecskés előtt volt, de nem rúgta el és a be. robbanó Pagonyi ismét a jobb alsó sarokba bombázott. 2:0. A MÁV támadott továbbra is, s csak a 20. pqrc után jött fel a KSC. Közben a 7. percben még Kurucsai hazaadása kiperdült Gór kezéből és szögletre pattant. A 17. percben még Szabó elöl mentett Repka az utolsó pilla­natban. Elzután már inkább a KSC irányította a játékot. A 20. percben Farkas beadását Pasek nagy erővel lőtte a léc mellé. A KSC kezdeményezett tehát ez­után, de a támadósorban nem volt igazi erő. Szabó próbákozott néhány távoli lövéssel, de ezek rendszerint célt tévesztettek. Elég sok szabadrúgáshoz jutott a K,SC. A 31) | np-rherfijtjldälll méterről Szatx'ri^ufrttM tsT'Pa nak, aki nagy erővel küldte a jobb alsó sarokra, s a kapus nagy vetődésesl hárított. A második félidőben a szolno­kiakat segítette az erős szél. Az 52. percben nagy kavarodás tá­madt Gór kapuja előtt, végül Pa­gonyi lövése a kapufa oldaláról perdült ki. Az 53. percben Repka buktatta Simont. Pasek készülődött a sza­badrúgás elvégzésére, de ez még meg sem történt, amikor Repka teljes erejével belerúgott az elő­refutó Simonba. A játékvezető azonnal kiállította, de Simont is ölbe vitték le. (Ritkán lehet látni ilyen játékon kívüli durva, indokolatlan szabálytalanságot.) A KSC a legveszélyesebb csatá­rát vesztette el, pedig innen már szinte állandóan a kecskeméti csatárok rohamoztak, s ugyancsak szükség lett volna egy szemfüles góllövőre. A 70. percbén Szabó már a ka­pust is kicselezte, de gyengén gurított az üres kapura és Rácz a gólvonalról mentett. A 73. percben Farkas begurított labdá­ját Tánczos az üres kapura lőt­te, s most is a berobbanó Rácz vágta ki a gólvonalról. A 75. ( percben Kurucsai. nagy é&tife a > UHkel*« üfréftirS ere- ! ben Csontos 35 méterről váratla. nul lőtt. A szél megnyomta a labdát és az a baloldali lécről a hálóba pattant. 3:0. A 87. percben Tánczos labdá­ját bravúrosan védte Fehér. A 90. percben Szabó futott el. Farkas fejjel Losonczi elé csúsz­tatta a labdát, aki a hálóba lőt­te. 3:1. A gyorsan bekapott két gól után a KSC sokkal többet tá­madott és a helyzetek is megvol­tak az egyenlítéshez, de ezeket sorra elhibázták, sőt egy sze­rencsés távoli lövésből a Szolnok növelte az előnyét. A csatársor néhány tagjára, sajnos, a múlt heti jó játék után most alig le­hetett ráismerni. A szolnoki csapatból Fehér, Rácz, Holle, Pagonyi, a KSC-böl Lantos, Kurucsai, Pasek és a sé­rüléséig Simon játszott jól. Merényi Béla A kapu előtti határozottság döntött ÉGSZÖV MEDOSZ—Kalocsai VTSK 2:0 (2:0) Kiskunlacháza, 700 néző, ve­zette: Pál völgyi. ÉGSZÖV: Szeles — Prádel, Pi­lisi, Csatári, Földi, Czikora. Ho­nik, Horváth J., Dárdai, Sallai (Szondi), Kovács Gy. Edző: Sípos Fertínc. Kalocsai VTSK: Búzái — Illés A., Pécsi, Posztobányi, Illés I,., Gerber dr.. Farkas (Halász), Sze- gezdi, Kapitány, Szabó S. (Dinv- nvés), Matos. Edző: Molnár Fe­renc. Orkánszerű szélben, dermesztő hidegben indult a játék. Bár a választás a kalocsaiaknak ked­vezett, Pécsi érthetetenül n szél­lel szembeni játékot választotta. A széltől támogatott MEDOSZ pergőtűzszerű támadásokat ve­zetett. Az első percben Horák szabadrúgása zúgott el a léc mel­lett, majd Sallai lövése Illés L-en irányt változtatva került kapu mellé. A 12. percben nagy tömö­rülés támadt a VTSK kapuja előtt, s a lepattanó labdát Sallai csúnyán fölé durrantotta. A 25. percben a lesen álló Mórákat üresen hagyta a VTSK.védclem, a csatár elvetődre kapura fejelt és a labda Búzái kezéről p bal alsó sarokb pattant. 1:0. Tovább támadott az ÉGSZÖV. A 32. perc­ben Czikora 40 méterről kapura lőtt. A labda, amelyet a szél is felgyorsított, a meglepett Búzái fölött a léc alá vágódott. 2:0. A 43. percben vezette az első veszélyes támadást a VTSK: Ma­tos labdájával Gerber ugrott meg. de Szeles felszedte előle a labdát. Szünet után mérséklődött a tomboló szél. kiegyenlített lett a játék, enyhe VTSK-fölén nyel. Az 52. percben a lesen álló Dár­dai Búzáiba lőtt majd a lepatta­nó labdát Kovács nagy helyzet­ben mellé vágta. A másik olda­lon Gerber dr. lövését Szeles rit­ka bravúrral hárította. A 61. percben Horák lesről indult és óriási helyzetben mellé gurított. Kemény adoik-kapok küzdelem folyt a pályán elsősorban a ha­zaiak jóvoltából akik durva be- lemenésekkel igyekeztek megfé­lemlíteni a kalocsaiakat. A játék­vezető erélytelensége miatt dur­va jelenetek egész sora játszó­dott le. A 66. percben Illés L. bombaszabadrúgását védte Sze­les majd a 71. percben Matos ígéretes helyzetben bombázott fölé. A gyengén bíráskodó játék­vezető a ,85. percben Matost egy összecsapás után kiállította. Á mérkőzés hullámzó mezőnyjáték­kal ért véget. Derekasan helytállt a VTSK a ..felsőhöz" egyik tagjának ottho­nában A vereség ellenére har­cos erényeket csillogtatott a né­ha kíméletlenül játszó ellenfél­lel szemben. A tomboló szél ir­reálissá tette a játékot, s vég­eredményben csak a kapu előtti nagyobb határozottság döntött a lacháziak javára. Jók: Szeles, Pi. risi, Czikora, illetve Pécsi, Ka­pitány. NB III. Délkeleti csoport Őszi végeredmény 1. Szó. MÁV 10 13 4 2 49—22 30 21 Szarvas 19 11 7 1 44—17 29 3. ÉGSZÖV 10 9 7 3 28—15 25 4. KTE 30 10 4 5 28—25 24 5. BTASK 19 9 5 5 37—26 23 6. Szegedi D. 19 10 2 7 35—24 22 7. Láng. V. 19 9 4 6 26—21 22 8. SZVSE 10 8 4 7 29—24 20 9. Jánosh. 19 9 2 8 23—26 20 10. ESMTK 19 8 3 8 46—35 19 11. Kalocsa 19 6 3 8 34—41 19 .12. Lehel SC 19 6 6 7 31—26 18 10. Gyula 19 6 6 7 22—23 1« 14. EPGÉP 19 6 5 8 26—42 17 15. Szabó SE 19 5 5 9 21—24 1*5 16. Sütőipar 19 5 5 9 18—30 15 17. KSC 19 6 1 12 26—37 13 18. Hódm. 19 4 4 11 16—32 12 19. Tisza Cipő 19 5 — 14 15—49 10 20. Orosháza 19 2 5 12 22—37 9 EI’GÉP—Orosházi MTK 2:1 Békést-». TASK— HODCJÉP Metripond SE 2:1 Erzsébet Sg. MTK— Tisza Cipő (Martfű) 3:1 Fővárosi Siltöip.— Szarvasi Főlsk. Sp. 2:0 Láng Vasas—Szabó L. SE 1:0 Gyulai SE—Szegedi VSE 2:0 Lehel SC—Szegedi Dózsa 2:0 Sükösdön rendezték meg a bajai járás úttörőinek asztalitenisz-bajnokságát A Bajai Járási és Városi Út­törő Elnökség a sükösdi 1026. sz. Petőfi Sándor úttörőcsapatot kér­te fel a járási asztalitenisz-baj­nokság megrendezésére. Igye­keztek úgy előkészíteni a ver­senyt, hogy a járás iqelátogató pajtások kellemes" emlékekkel távozzanak. A vendégeket megérkezéskor egyenruhás pajtásók fogadták, majd az öltözőkbe kísérték őket A tornatermet felirat, olimpiai zászló, őrsi zászlók, virágok dí­szítették. A Himnusz hangjaira felvonták az olimpiai zászlót, majd a köszöntő után a sorso­lás és a bemelegítés következett. A négy asztalon, két korcsoport­ban összesen 32 versenyző in­dult. A versenyzők körmérkő­zést vívtak, így az eredmény- hirdetésre 4 órakor került sor. A rendezők erre is gondoltak. A vendégek az iskolai napköziben tízórait, majd ebédet is kaptak. Akik éppen nem játszottak, kö­rülnéztek iskolánkban, elbeszél­gettek a sükösdi pajtásokkal. Az ünnepélyes eredményhirdetéskor az első 3 helyezett fellépett a dobogóra, s az oklevél mellé y^y;-e§yf!íáh[lá' csokival is ked­veskedtek á rendezők. Eredmények: I. korcsoport, lányok: 1. Mé­száros Borbála (Sükösd), 2. Ko­vács Viktória (Nemesnádudvar), 3. Zámbó Irén (Bácsalmás). II. korcsoport: 1. Kovarik Kornélia (Dávod), 2. Sípos Ka­talin (Sükösd), 3. Hortobágyi Éva (Baja). I. korcsoport, fiúk: 1. Jónás Mihály (Bácsalmás), 2. Melchner István (Nemesnádudvar), 3. Ko­vács I..ászló (Baja Közp. fiú). II. korcsoport: 1. Bízó József (Dávod), 2. Váradi Károly (Bács­almás), 3. Sümegi Tamás (Nag.v- baracska), 9 A moszkvai Út- és Autómérnöki Főiskola egyetemi hallgatóinak hasznos kedvtelése a versenyautó-készítés.. A gépkocsiipar leendő mérnökei a versenyautó-laboratóriumba a főiskola II, és III. év­folyamán kerülnek amikor már jelentős elméleti alapokkal ren­delkeznek és érdeklődési körök is kialakul. Képünkön: a főiskola hallgatói által készített versenyautó. (Fotó: APN-KS) Érdekes és hasznos hobby