Petőfi Népe, 1975. december (30. évfolyam, 282-305. szám)

1975-12-16 / 294. szám

1975. december 16. • PETŐFI NÉPE • 7 ■ ■ ■ Ez történt a Téli Kupában AZ ELŐDÖNTŐBEN: Ferencváros—Videoton 7:0 (2:0) Egressy út. 5000 néző. vezette: Miincz. A Ferencváros sokkal szerve- ' zettebben. korszerűbben játszott, mint ellenfele. A Videoton tar­talékos csapata nem sok meg- ' győződéssel vette íe! a harcot a zöld-fehérekkel szemben. Góllö­vők: Vad 2. Kelemen. Nyilasi, Branikovits, Bálint. Szabó, illetve Tieber. Újpesti Dózsa—K. Rákóczi i 11:0 (7:0) j Népliget, FTC-pálya, 400 néző, j vezette: Tompa. A7. újpesti fiatalok nagy tech­nikai fölényben • 'játszották és ilyen arányban is megérdemelték a győzelmet. Góllövők:.' Fekete. ;i. Bíró 2, Harsányi, Borbély, Tö- röcsik Sarlós. Bodnár. Horváth J. A/ ELSŐ ■ HELYÉRT: <■ Ferencváros—Újpesti Dózsa 4:1 (1:1) Knopp u.. BKV Előre-pálya, 10 000 néző. vezette: Lauber. A döntő végig heves iramú küzdelmet hozott, s csak a haj­rában dőlt. el a mérkőzés sorsa. Góllövők: Szabó 3, Nyilasi, illet, ve Harsányi. x A HAP.JÍIABfKÍ;HELYÉRT: Videoton—K.„ Rákóczi 2SÍ (1:1) Építők-pal|;a. Ú0Ó né/.c{j vez.ette: Bana. Végig változatos, izgalmas mér­kőzést vívott a két. csapat. A 11-es rúgásokkal a Videoton szerezte meg a 3. helyet, ötből négy bün­tetőt értékesített. Góllövők: Tie­ber, Kovács J-. illetve Burcsa, Túrái. SPORT-SPORT - SPORT Csak a cserék után volt igazi futball Kecskeméti SC—Tisza Cipőgyár (Martfű) 2:1 (0:0) \ % CSELGÁNCS Megérdemelt jutalmak Az NB II. állása 1. Dunaújváros 20 13 5 2 49—17 31 2. Budafok 20 12 5 3 52—28 29 3. Dorog 20 10 6 4 29—18 26 4. BVSC 20 9 6 5 28—25 24 5. KKFSE ,y­2€ 10 3 7 36—24 23 23Í 6. Volán 20 7 9 4 29—25 7. SZMTE 20 8 5 7 30—23 21 8. DVSC 20 8 5 7 24—30 21 9. PMSC 20 8 4 8 33—20 20 10. MÁV D. 20 8 4 8 26—29 20 11. Oroszlány 20 G 7 7 29—31 19 12. Várpalota 20 6 7 7 27—32 19 13. Szekszárd 20 5 8 7 26—32 18 14. Komló 20 6 6 8 23—30­18 15. FÖSPED 20 6 5 9 29—35 • 17 16. Nagybát. 20 6 4 10 22—33 16 17. Kanizsa 20 5 6 9 19—33 16 18. V. Izzó 20 4 6 10 20—30 14 39. Bp. Sp. 20 3 7 10 16—44 13 2ÖL Bábolna 20 5 2 13 26—46 12 Búttal 0 k^Koirt tír ' •7 51 Volán SC—Kossuth KFSE 2:1 Oroszlányi Bányás —- MÁV DAC 1:1 Pécsi MSC—Bp. Spartacus 4:0 Szolnoki MTE—Bábolna 3:0 FÖSPED Szállítók —Várpalota 1:1 Nagybátony—Debrecen 2:1 Dunaújváros—Nagykanizsa 6:2 Dofog—BVSC 1:1 Szekszárdi Dózsa­-Vasas Izzó 4:2 Kecskemét, 300 néző. Vezette: Faragó. KSC: Gór — Losonczi. Kure- csai. Lantos, Baksa, Pusek (Gu* pás), Petényi. Tanczos (Oskolás), .prahos, Szabó, farkas. Edző: Ba­nyai Nándor. Tisza Cipőgyár: Szolnoki i — Buli, Horváth, Kontér, Nagy I., Nagy II.. Novak (Sipos), Vass. Kovács, Bodnár, Kákái. Edző: H(jrváth,í Ferenc. Havas, csúszós talajon kezdő­dött a játék, s mindjárt látszott, hogy itt elsősorban az alacsony lermefü. j/riöi£gé$£onyabb játéko­sok Teliznek efcnyben. Az 5. perc­ben Petényi éles, távoli lövését védte a martfűi kapus, a 7- percben Kovács lövéséi Gór a felső , sijrpljbór,. ütötte szögletre. A beívelt labcíát Nagy I. a ka­pufára fejelte. A 10. percben Kovács t ütött el és Gór merész kifutással mentett. Egy perc múlva szabadrúgás után Kontér egészen tiszta helyzetből a léc fölé fejelt. Nagyon közepes iramban folyt ) tovább,- 4 -ját»k. 7). 14. ’percben ismét Petényi lőtt távolról mellé. A KSp többet támadott és irá- •• nyitottá id' íjutékiit. , Losonczi fu­tott fél. -Beadásából Tánczos lőtt gyengén, a kapus mégis kiejtet­te, . s nehezen mentettek szöglet­re. * A 22. percben Szabó lövését védte a kapus. A 28. percben Kovács középen ellütotl. Kuru- csai beérte és az utolsó pillanat­ban szögletre szerelte. A 30. percben Farkas beadása kapura csavarodott, s Szolnoki nagy szerencsével csípte el a felső sa­rokba tartó labdát. A 37. perc­ben Kovács labdáját Vass mellé rúgta. A 10. percben Kovács lépett ki a kecskeméti védők közül, s bár teljesen tiszta hely­zetbe került, keresztbe el)guri- totfe a jobb oldali léc mellett. A 42. percben* Farkas beadását Tánczos nagy erővel kapura lőt­Szombaton délelőtt Budapes­ten a OTSH székhazában Púder János. az OTSH elnökhelyettese és Molnár Péter, a Magyar Csel­gáncs Szövetség elnöke a Magyar Cselgáncs Szövetség javaslatára jutalmakat adott át az év leg­jobb cselgáncsozóinak. Kiss Endre, a KSC versenyzője, a bé­csi világbajnokságon, Kerekes Sándor (KSC) pedig a Hungária Kupán elért eredményéért kapott jutalmat, s a jutalmazottak között volt Varya András, a KSC csel­gáncsszakosztályának vezető ed­zője. A jutalmazásokon jelen, volt Király József, a KSC ügy­vezető elnöke. Harmadik helyezés a serdülő CSB-n A Kecskeméti SC cselgáncs- szakosztály Budapesten, az orszá­gos serdülő CSB-n ért el újabb sikereket. Eredményeik: Kecskeméti SC— Győri Dózsa 6:4, Bp. Spartacus— Kecskeméti SC 4:4 (41:40 segéd­pontaránnyal a Spartacus nyert). Kecskeméti SC—Bajai SK 4:3. Végeredmény: 1. Miskolci VSC, 2. Bp. Spartacus, 3. Kecskeméti SC. Játékvezetői tanfolyamot rendeznek 0 A mozgékony, gyors Farkas sokszor okozott zavart a martfűi védelemben, sőt mindkét 11-cst megelőző akcióban benne volt. A képen éppen a kapussal és két védővel -csatázik, de a lövés a kapu mellé ment. (Banczik István felvétele) te. Novákot találta telibe, aki lent is maradt, majd a kipattanó labdát Losonczi lőtte rá, és a kapus a léc alól tolta szögletre. A fordulás után Szabó küldte kapura az első nagy lövést. Az 50. percben Tánczos vágta a ka­pus lábába a labdát a kapu he­lyett, majd Kurucsai küldött tá­volról kellemetlenül pattogós lö­vést. Cserélt a lvSC és ez most sokat segített. Felgyorsultak a támadások, s főleg jobb szélen erősödtek a rohamok. A 85. perc­ben Farkas lefutotta Dalit. Jól adott középre, ahol a berohanó Szabó rúghatta volna, Szolnoki elkapta Szabó lábát. 11-es. A büntetőt Losonczi a jobb sa­rokba vágta. 1:0. A 68. percben Kovács egy csel­lel átjátszotta a K3 T-vedőket, majd 8 méterrőL lőtt. Gór egy reflexmozdulattal beledobta ma­gát a labda útjába, s meg is fog­ta. A 10. percben Oskolás beadá­sánál Horváth elfejelte a labdát a kifutó kapus elől. Éppen Szabó lábára tette, aki egyből az üres kapu mellé emelte. A 73. percben Nagy II. hosz- sz.u átadására Kovács nagy előnnyel indult. Gór vagy 40 méterre kifutva, lábbal mentett A 83. percben Kurucsai fejesét a kapus szögletre ütötte. A 88. percben Szabó a lö-oson belül előbb Bálit, majd a rá támadó Horváthot is kicselezte, s amikor kapura lordult, Horváth hátulról buktatta. Üjabb 11-es, unit Lo­sonczi most a bal sarol.Jja kül­dött. 2:0. ' d A Kecskeméti városi-járási Testnevelési és Sportfelügyelőség a játékvezetői utánpótlás biztosí­tása érdekében 1976 januárjában labdarúgó- és kézilabda-sport­ágakban rendez játékvezetői tan­folyamot. Jelentkezni írásban, vagy személyesen lehet a sport­felügyelőségen, Kecskemét, Rá- kócziváros 35 a. Fölényes győzelemmel zárt a Jánoshalma Jánoshalmi Spartacus—Főv. Sütőipar 4:0 (3:0) A 86. percben Bodnár szűr ÜK ét Gór kiöklözte, h’agy II. ism,: a kapu elé ívelte és Vass a háló­ba fejelt. 2:1. A KSC többet birtokolta a lab­dát, s a martfűiek hagyták ki a nagyobb gólhelyzeteket. A KSC valójában csak a kettős csere után játszott jól. A két 11-es jogosságához aligha férhetett kétség. Jók: Gór, Kurucsai, Pe­tényi, Farkas, illetve Szolnoki, Horváth, Novak, Kovács. Végül volt egy kiállítás is. A csereként beállt Sipos a levonu­láskor megsértette Faragó játék­vezetőt, aki pedig kiállította. Jánoshalma, 800 néző. Vezette: Tóth. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Bucsi, Maráczi, Fenyvesi III., Le­ber, Ádám, Martinkovics (Mi- zser), Németh (Bánáti), Csermák, Horváth. Edző: Gacs Tibor. Csúszós, havas talajon jános­halmi támadások és szögletek a kezdés után. A Sütőipar beállt védekezni, s szorosan elzárták a kapu felé vezető utakat. A jános­halmi csatárok távoli átlövések- kel próbálkoztak. Csermák, majd Németh is elhibázta a nagy hely­zetét, s közben a fővárosi csapat erőtlen próbálkozásait könnyen hárította a Spartacus védelme. Újból Horváth hibázott, majd a felfutó Fenyvesi III. hatalmas Hősies akarással Kalocsai VTSK—Szegedi VSE 3:2 (1:2) Megérdemelt vereség Kié lesz a koszorú? # Tízezer fontot ér az az arany ba­béi koszorú, amelyet a december végé íi í ló n cl oh b a n kiválasztancl ó sportoló kap majd. A jelölőbizott­ság elnöke Sir Matt Busby, a hí­res labdarúgó szakember. (Telefo- tó—AP—MTI—KS) Kalocsa, 'íéool'néző,’vezette: fei- mon.• I VTSK: Búzái — Kapitány, (Dinnyés), Pécsi, Illés A., Fosz- tobányi, Ilés L., Gerber dr. (Szarvas),. Farkas,- Szegezdi, La­katos, Halász. SZVSEt Lüdányi (Simái Z.) — Czibere, Terhes, Tihanyi Z., Pét- rovics, Kovács G. (Oláh), Kre- . nacs. Simái S.. Tímár, Takó, Ko­vács Z., Edző: Veress István. Fordulatokban gazdag ót perc­cel indult a mérkőzés, amelyen a téli időjárás, ellenére is nagy számú szurkoló bíztatta a hazai együttest. A 2. percben a jobb oldalon szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak.' Illés A. pontosan ível­te be a labdát és Farkas csúsz­tatott fejese a jobb felső sarok­ban kötött ki. 1:0 a VTSK javá­ra. A 4. percben Illés L. becsúsz­va szerelte Tímárt. A játékvezető érthetetlenül a büntetőpontra mulatott. Tímár futott a lab­dának és lövése Búzái kezéről pattant a léc alá. 1:1.' A" bün­tető elvégzése után Simöh játék­vezető leküldte Farkast a pá­lyáról (Simon: Farkas a büntető elvégzése után tapsolt, ezért küldtem le...). Izzó hangulatú lett a mérkőzés. A 10 emberre fogyatkozott VTSK nem vonult védekezésbe. A 28. percben köz­vetett szabadrúgáshoz jutott az SZVSE, Tímár leg úri tó s űtán a hálóba lőtt, de a yf^fékvezető.^ újra 'rúgáttá a szabadjaidéit, s- .ez * már kipattant a védőkről. (Si­mon: Nem adtam meg az enge­délyt a szabadrúgás elvégzé­sére). hatalmas csata dúlt a pályán,' á V'l'SK-játékosok egy­mást múlták, felüt lelkesedésben, önfeláldozásban. A 34. percben Kalász 25 méteres kapáslövése a kapufán csattant. A 36. percben Gerber dr. futott el, de rosszul sikerült a beadása. Az SZVSE támadásait a 45. percben siker koronázta. Kovács Z. húzott el; a bal oldalon. Kapitány nem tudta szerelni, Posztobányi is elvetette a begurított labdát és Talió né­hány lépésről a jobb alsó sa­rokba gurította. 1:2. Kalocsai rohamokkal kezdődött a második félidő a közönség tom­boló biztatása mellett. Az 52. percben Gerber dr. ívelt be szög­letet. A védők gyűrűjéből Sze- gezdi elegáns perdítéssel egyen­lített. 2.2. Zúgott a biztatás és 3 perc múlva már a vezető gólnak örülhettek a hazaiak. Újra Ger­ber dr. ívelt be szögletei, s az apró termetű Dinnyés magasan felugorva a hálóba fejelt. 3:2 a VTSK javára. Óriási küzdelem folyt a pályán. Az SZVSE fog­csikorgatva küzdött az egyenlí­tésért, a hazaiak védelme azon­ban nem ingott meg. Nagy fegyvertényt hajtott vég­re a sérülések, kiállítás miatt megtizedelt VTSK. Az 5. perctől kezdve tíz emberrel, lelkes, odaadó játékukkal uralni tudták a mezőnyt és a közönség óriási biztatása mellett vesztett pozí­cióból is tudtak, nyerni azon a mérkőzésen, amely méltó záró­akkordja volt a kalocsai labda­rugók sikeres őszi szereplésének. Jók: Halász (a mezőny leg­jobbja), Pécsi, Illés A.. Illés L., Posztobányi, illetve Kovács Z., Czibere, Krenács. Csapni bajos Láng Vasas—KTE 3:0 (1:0) , >i Bp.,- Rozsnyói út, Tűi) néfcö, ve­zette: Ágoston. Láng V.: Lesi — Szabó, Thoma, Csiszár, Szalai, Mihalovics, Og- lizán (Ónodi), Horváth, Gombos, Kiss, Ács. Edző: Baksa Gyula. KTE: Nagy E. — Laki (Böthi), Franczkó, Szabó, Gyorsa (Virágh), Komáromi, Csordás, Bende, Zu- bornyák, Mányoki, Porhanda. Ed­ző: Máté Ferenc. A fagyos, kellemetlenül síkos talajon a KTE kezdte a játékot. Az első támadás végén Mányoki átjátszotta a bal oldali védelmet és Szalai nehezen mentett szög­letre. A 8. percben Franczkó az utolsó pillanatban ollózva hárított a középen kiugró Kiss elől. A csa­patok tagjai gyakran csúszkáltak, de különösen a követő emberfo­gással megbízott KTE-védők bi­zonytalankodtak sokat. A 10. percben a jobb oldali szöglet- zászló közelében Szabó T. elcsú­szott. A játékvezető szögletet ítélt. A beívelt labdát Kiss senki­től sem zavarva a későn kimoz­duló kapus mellett (P'háló köze­pébe fejelte. 1:0. Támadásban maradt a hazai csapat, a KTE pedig kapkodva védekezett. A 41. percben Zubor- nyák a térfél közepéről kapura húzott, már a 16-oson belül járt, amikor lövésre szánta el magát. A labda egy védőt érintve már gólba tartott, majd egy földcso­món felpattanva, a kapufát érint­ve szögletre ment. A 44. percben a másik óriási helyzet maradt ki­használatlanul. Egy jobb oldali beadás után Mányoki középen az 5-ösönJ tisztán kapta a labdát. >í: K n{)i> M<hóO .<»T>i:('i iP.'K>>ln' de elhamarkodottan óriási hely­zetben a kapu fö(é'lőtt. A második félidő KTE-roha- mokkal kezdődött. A 47. percben Porhanda óriási helyzetben tisz­tán kapta a labdát, de lövés he­lyett cselezett. Az 55. percben Mányoki húzott el a bal oldalon, több védőt átjátszott, éles szög­ből beadott lövése a kapusról is­mét eléje pattant, de az ismét­lést biztosan hárította a kapus. A hazaiak ismét visszavették a kezdeményezést és a fellazult KTE-védelemben többször okoz­tak zavart a gyors csatárok. A 65. perc hozta a második gólt. Jobb oldali beadás után Csordás kifejelte a labdát Oglizán elé, aki 18 méterről nagy gólt lőtt. A part­jelző zászlóját magasba tartotta, jelezte, hogy a lövés előtt többen a kapu torkában lesen voltak, de a játékvezető a reklamálás után is megadta a gólt. 2:0. A 75. perc­ben volt az utolsó helyzete a KTE-nek, Mányoki beadása Zu- bornyák elé került, aki elől a ka­pus az utolsó pillanatban men­tett. Támadásban volt az egész KTE, mikor a 77. percben Mányoki a szögletzászlónál végzett bedobást. Szalay a mezőnybe rúgta a lab­dát. amely Kisshez "került, aki középen kiugratta Horváthot és a csatár a kifutó kapus mellett a sárokba lőtt. 3:0. A hátralevő idő csapkodó mezőnyjátékkal telt el. A KTE nem tudta megismétel­ni az utóbbi hetek idegenben nyújtott jó játékát. Jók: Mihalo­vics, Kiss, Ács, Horváth, illetve Csordás. Borki Zoltán lövése kerülte el a kaput. A 28. percben egy balról be­ívelt labda Csermák fejéről elő­ször a kapufára pattant, majd másodszorra Horváth a hálóba fejelte. 1:0. Nagy fölényben, szinte egyka- puzott a Jánoshalma ezekben a percekben. A 32. percben Mará­czi beadását Ádám lehajolva fe­jelte a kapuba. 2:0. A másik oldalon is akadt hely­zet. Nagy átjátszotta Faddit, s az alapvonalról belőtt labdáját Cser- nák hárította nehezen. A 40. percben Ádámot szerelték szabálytalanul a 16roson belül. A büntetőt Fenyvesi III. értékesí­tette biztosan. 3:0. A játék képe a fordulás után sem változott sokat. Most is a Jánoshalma támadott és a ven­dégek védekeztek. A fővárosi csatárok most a megszerzett lab­dákat tartogatták és támadások­kal is próbálkoztak, ám ezek az egyéni kísérletek rendszerint ko­rán elakadtak. Az 58. percben V Csermák,.fejelt kapu mellé 5 mé­terről. A 62. percben Léber lőtt ttíéllé a 16-osról. Németh hagyott ki két nagy lehetőséget. Először 10 lépésről a kapust találta el, majd a 11-es pontról lőtt gyengén a kapus kezébe. A 73. percben Adám beadása " végigcsúszott a- kapufán, s Csermák a hálóba to­vábbította. 4:0. Csermák hagyott még ki egy helyzetet, s több már nem is akadt. A lendületesen játszó Já­noshalma az első félidőben ki­használta, a másodikban elhibáz­ta a helyzeteket. Jók: Fenyvesi III., Maráczi, Horváth, Léber, il­letve Oborzil, Nagy. Az NB III. Délkeleti csoport állása l. Szó. MÁV 20 14 4 2 50-22 32 2. Szarvas 20 12 7 1 48—18 31 3. EGSZÖV 20 9 7 4 29—17 25 4. Sz. Dózsa 20 11 2 7 39—25 24 5. I3TASK 20 9 6 5 38—27 24 6. Láng 20 10 4 6 29—211 24 7. KTE 20 10 4 6 28—28 24 8. Jánoshalma 20 10 2 8 27—26 22 9. ESMTK 20 9 3 8 48—36 21 10. Kalocsa 20 9 3 8 37—43 21 11. SZVSE 20 8 4 8 31—27 20 12. Lehel 20 6 7 7 32—27 19 13. Gyula 20 6 6 8 23—27 18 14. ÉPGÉP 20 6 5 9 27—46 17 15. Szabó SE 20 5 5 10 21—25 15 16. KSC 20 7 1 12 28—38 15 17. Sütőipar 20 5 5 10 18—34 15 18. Hód mező. 20 4 4 12 16—33 12 19. Tisza C. 20 5 • 15 16—51 10 20. Orosháza 20 3 5 12 23—37 11 Szolnoki MÁV— HÖDGÉP Metripond SE Békéscsabai TASK—Lehel SC Szegedi D.—ÉPGÉP Erzsébet So. MTK— ÉGSZÖV MEDOSZ Orosházi MTK—Szabó L. SE 1:0 1:1 4:1 2:1 1:0 TOTÓ MAI Ml SOR afT _ , TELEVÍZIÓ & . v . - v ' ' * 'S, 8.05: ískolatévé: Matematika. . (Alt. isk. 5*. "oszt.) v. 9.00: Énekeljünk együtt! * Környt^eteeret (Ált. isk. 9.20: Ki játszik ilyet? ' > Kecsteerírrtek (UrA.) << 11.05 s Történelem (Ajt. isk. 6. oszt!) ••• V 12.10: Filmesztétika (középisk. I—TI. oszt.) 13.05: Matematika fism.) 14.00: Énekeljünk együtt! (isin.) 14.05: Környezetismeret (ism.) 15.55: Történelem (ism.) ^KjANADAÍ, TELEVÍZIÓ. (CÍ1C) 16.35: Bevezető. 16.40: 16.50: 17.00: 17.25: 17.50: 18.45: 19.15: 19.30: 20.00: 20.05: 21.05: 22.00: Claude Dubois (színes!) Énekes, zenés film. Inon, a tűz legendája (színes!) Rajzfilm. Kanada nemzeti jelképe: a juhar, (színes!) Hangulatképek a hazáról (színes!) Rövidfilm. Az Északi-sark élővilága (színes!) Rövidfilm. Ez itt Kanada. Rövidfilm. Esti mese. TV-híradó. Tévétorna. Qebeck 1759. Dokumentumfilm (színes!) Éjszakai fények. Énekes, zenés film (színes!) TV-híradó 3. 20.50: TV-híradó 2. 21.10: RENDEZŐ: FRANZ PETER WIRTH. A lobositzi csata. NSZK tévéfilm. színes!) KOSSUTH 2. MŰSOR: 20.00: A III. Nemzetközi Kisplasztikái Biennálé. 20.30: Flugos futam. Amerikai rajzfilmsorozat. Ií. rész: A Dilis Dakota Derby 8.27: Hrenyikov: II. szimfónia. 9.00: A jövőbe látni. V. rész. Beszélgetés Huszár Ist­vánnal az Országos Terv­hivatal elnökével. 9.30: Marenzió-kórusok. 9.45: Dr. Kipi-Kopp betegei. I. rész. j0.05: Iskolarádió. 10.20: Menotti: A* médium. Két- felvonásos opera. 11.26: Maros Rudolf: Ecscri la­kodalmas. 11.39: Kemény Zsigmond II. rész. 12.35: Melódiakoktél. 13.10: Törvénykönyv. 13.59: Ay. élő népdal. 14.09: Ezcregy délután . . . (ism.) 14.50: Éneklő Ifjúság. 15.10: Látogatás a furtai népi együttesnél. Riport. 15.30: Sebestyén András: Szvit fúvószenekarra. 15.44: Magyarán szólva . . . 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Harsán a kürtszó! 16.35: Fiatal művészek az 1974. évi Pozsonyi Interstúdióta. 17.05: Hol iárt, mit csinált? 17.20: Beethoven: V. szimfónia. 18.00: A Szabó-család ... 19.15: Népzenei Magazin. 19.55: A tudomány fellegvárá­ban. 20.21: Schubert: i Esz-dúr trió. 21.05: Kilátó. * 22.20: Ferencsik János Kodály- műveket vezényel. 22.50: Meditáció — az orvosi etikáról III. rész. 23.00: Hangszcrszólók. 23.30: Népdalok, néptáncok. PETŐFI 8.05: Verdi: Falstaff — Falstaff és Ford kettőse a il. fel­vonásból. 8.20: Közel-Kelet közelről 8.33: Verbunkosok, nóták. Közben: 8.50: Kultúra és civilizáció. 9.33: Derűre is derű... (ism.) 10.00: A zene hullámhosszán. 12.00: Operettrészletek. 12.33: Megmagyarázunk néhány dolgot. 12.50: Népszerű előadóművészek Haydn-f elvételeiből. 13.33: Vezényel: Farkas Antal. 14.00: Kettőtől — hatig ... 18.00: Zenekari muzsika. 18.33: Anneliese Rothenberger és Hermann Prey énekel. 1.9.15: Hogyan lehet a sötétben célbalőni? 19.30: Csak fiataloknak! 20.33: Szolgálat egyenruhában. Riport. 21.05: Szirmai Albert: Mágnás Miska. 23.12: Stark Tibor szerzeményei­ből. 23.40: Operaintermezzók. 3. MŰSOR 14.05: 14.33: 14.53: 16.03: 16.35: 17.20: 18.03: 18.30: 19.33: 21.01: Századunk zenéjéből. „Az adott világ varázsai­A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint az 50. fogadási he­ti vi 13-as és 13 plusz 1 találatos szel­vény nem volt. A nyeremények a nyereményilleték levonása után a következők: 12 találatos 60 darab, nyereményük egyenként 26 093 /orint: U találatos szelvény 977 darab, nye­reményük egyenként 641 forint: a 10 találatosok száma 9050 darab, nyereményük egyenként 104 forint. A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek. (MTI) A totó 50. heti eredménye nak mérnöke”. József At­tila versteremtő elvei 1. Budafok—Komló 1 7:1 Üj Bech-kantáta lemeze­2. MÁV DAC—Oroszlány X 1:1 inkből. 3. V. Izzó—Szekszárd 2 2:4 Sosztakovics-művek. 4. Volán—KKFSE 1 2:1 Mozart: Idomeneo. Részle­5. Dombóvár—BKV Előre 1 1:0 tek. ft. Véménd—PVSK X 0:0 Kétezer felé... 7. Kalocsa—SZVSE 1 3:2 Üj dzsesszfelvételeinkből. 8. Hódmezöv.—Szó. MÁV 2 0:1 Zenekari muzsika. 9. Hajdú V.—DMTE 2 0:2 Pódiumon: A Thália Szín­ház (ism.) 10. 11. Cagliari—Cesena Juventus—Inter. 2 2 1:2 2:0 12. Milan—Torino 2 1:2 Schönberg: Mózes és 13. Verona—Lazio X 2:2 Áron. Kétfclvonásos +1' opera. 14. Piacenza—Lanerossi 1 1:0