Petőfi Népe, 1975. november (30. évfolyam, 257-281. szám)

1975-11-18 / 270. szám

1975. november 18. • PETŐFI NLvE i 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN SPORT-SPORT »SPORT MTK-VM—Vasas 2:1 (1:1) Hungária krt. 4000 néző. Vezet­te: Bana. Az első félidőben bosszantóan gyenge volt a játék, s csak az MTK-VM második gólja utániéit Valamivel élénkebb. s a Vasas ez; után sok helyzetet hibázottt. Gól- lövők: Kunszt, Kiss T. illetve Izsó. Békéscsaba—Szegedi EOL 1K) (0:0) Békéscsaba. 10 000 néző. Vezet­te: Tompa. A Békéscsaba támadni próbált, a SZEOL szervezetten védekezett Csak a fordulás után lett gyor­sabb a játék, s a Békéscsaba gól­ja után a szegediek is vezettek néhány támadást. Góllövő: Paró- czai. Kaposvári Rákóczi—Csepel 5:2 (3:1) Kaposvár. 10 000 néző. Vezette: Somlai. A 13. percben már 2:0 arány­ban vezetett a Kaposvár. A má­sodik félidőben a Csepel is job­ban játszott. Az utolsó percekben újabb három gól esett, s végered­ményben a Kaposvár szép győzel­met aratott. Góllövők: Burcss 2, Varga I. 2, Kanyar, illetve Gu­lyás,' Varga. Videoton—Rába ETO 2:0 (1:0) Győr, 3000 néző. Vezette: Há­mori. A Videoton gyorsabban, tudato- sabban játszott és rászolgált a győzelemre. Góllövők: Wollek, Nagy II. Diósgyőri VTK—FTC 0:0 Diósgyőr. 25 000 néző. Vezette: Nagy B. A DVTK nagy becsvággyal küz­dött. a Ferencváros legjobbjai pe­dig mérsékelt teljesítményt nyúj­tottak. Bp. Honvéd—Salgótarján 5:2 (2:1) Kispest, 1000 néző. Vezette: Petri. Már' a második percben gólt lőtt a Honvéd, de csak a második fél­időben játszott igazán jól. Góllövők: Weimper 3, Morgós 2. illetve Marcsok 2 (az egyiket 11-esből). Üjpesti Dózsa—ZTE 3:0 (2:0) Megyeri út. 2000 néző. Vezette: Jaczina. A Dózsa-csatárok nagy lendü­lettel játszottak, s több gólt is lőhettek volna. Góllövők: Hor­váth, Nagy, Tóth A. 11-esből. Szombathelyi Haladás—Tatabánya 1:0 (0:0) Szombathely. 5000 néző. Vezet­te: Lauber. Az első félidőben felváltva ve­zették a támadásokat. A második félidőben a Haladás erősített, s a Tatabanya csak a gól után pró­bált ki támadni. Góllövő: Hauzer. Az NB I. állása 1L FTC 13 11 1 1 30-10) 23 2. Videoton 13 8 2 3 29-00 18 3. Ű. Dózsa 16 8 2 3 29-08 18 4. Honvéd 13 7 2 3 26-18 17 5. Haladás 13 6 3 4 18-15 16 6. DVTK 13 5 5 3 13-04 15 7. Kaposvár 13 4 6 3 21-26 14 8. SBTC 13 9 1 6 24-26 13 8. Csepel 13 4 4 5 17-20 12 10. MTK-VM 13 5 1 7 15-16 11 Cl. Vasas 16 4 2 7 20-23 10 12. Békéscs. 13 2 5 6 9-19 9 13. SZEOL 13 3 3 7 11-26 9 14. ZTE 16 3 2 8 19-24 6 Bj5. Rába 13 2 4. 7 14-20 8 16. Tatabánya 13 $ 2’ 'ff 12-24 8 Az NB n. állása 1. D.újváros 16 01, 4 1 40-12 26 2. Budafok 16 0« 4 2 37-22 24 3. Dorog IS 9 4 3 24-15 22 4. BVSC 16 8 3 5 32-22 19 5. KKFSE 16 8 2 6 311-22 18 6. Volán, 16 6 6 4 24-21 18 7. PMSC 16 7 3 6 28-17 17 8. Komló 16 6 5 6 19-1« 17 9. DVSC 16 7 3 6 20-27 17 10. SZMTE 16 6 3 7 24-21 15 10i FÖSPED 1« 6 3 7 26-28 15 12. Várpalota 16 5 5 6 23-27 15 13. MÁV D. 16 7 1 8 22-26 15 14. Oroszlány 16 5 4 7 25-28 14 15. Kanizsa 16 4 6 6 15-22 14 16. Nagybátony 16 4 4 8 17-23 J2 in. v. izzó 16 3 6 7 19-23 12 »8. Szekszárd 16 3 6 7 19-28 12 19. Bábolna IS 4 1 11 22-39 9 20. Bp, Sp. 16 2 5 9 19-39 9 Vasas Izzó—Nagykanizsai Olajb. 1 :l Dorog—Kossuth KFSE 2:1 Budafoki MTE—Bp. Spartacus 7:1 Szekszárdi Dózsa—Komlói Bámy. l :1 Debrecen—Volán 3*0 Bábolna—BVSC 3:2 Oroszlány—N agybátony 2:1 MÁV DAC—Pécsi MSC i:0 Várpalotai Bányász­-Dunaújváros 1:1 Szolnoki MTE—FÖSPED i Szállítók 2:0 Az NB III. Délkeleti csoport állása 1. Szarvas 16 10 6 — 41-15 26 2. Szóin. MÁV 16 19 4 2 38-18 24 8. SZVSE 16 8 3 5 28-20 19 4. ÉGSZÖV 16 6 7 3 23-05 19 5. BTASK 16 7 5 4 29-22 19 6. KTE 16 8 3 5 24-23 19 7. Jánoshalma 16 9 1 6 22-23 19 8. Szegedi D. 16 8 2 6 30-21 18 8. Láng V. 16 7 3 6 19-18 17 10. Gyula 16 8 8 5 19-19 16 11. ESMTK 16 8 8 7 33-28 15 12. Kalocsa 16 6 3 7 30-38 15 13. Lehel SC 16 4 6 6 25-09 14 14. Szabó SE 16 5 4 7 20-21 14 16. ÉPGÉP 16 8 4 7 21-30 14 06. Hódm.v.h. 16. A 4 8 15-25 12 17. KSC 16 5 1 10 20-28 11 «8. Sütőipar 16 9 J 9 13-28 10 36. Tisza C. 16 5 — 11 13-40 10 20. Orosháza 16 2 3 9 16-30 9 Szolnoki MÁV— Láng Vasa® 10 Erzsébeti SMTK—Lehel SC 1:0 Szarvasi Főlsk. Sp.—Szegedi D. 2:2 Fővárosi Sütőipar—MED. ÉGSZÖV 1:1 Szabó L. SE—Gyulai SE 3:1 Békéscsabai TASK—Orosházi MTK 3:1 Győzelem a hajrában Kalocsai VTSK—ÉPGÉP Budapest 3:1 (0:0) Kalocsa, 1200 néző, vezette: Szinger. Kalocsai VTSK: Búzái —Ka­pitány, Pécsi, Illés A., Poszto- bányi, Illés L., Gerbed dr., Far­kas, Zsákai (Szabó S.), Halász (Dinnyés), Matos. Edző: Molnár Ferenc. ÉPGÉP: Várkonyi — Faragó, Turner, Kovács, Bleicher I., P06tás, Mohácsik, Dénes, Veress (Bene), Bleicher III., Ligeti. Ed­ző: Dombóvári József. A télies időjárás dacára szép számú közönség gyűlt össze a mérkőzés kezdetére. Sérülés, és fegyelmi okok miatt ismét tar­talékosán állt fel a VTSK. A 7. percben Gerber dr. kapta jó helyzetben a labdát, de elha­markodottan mellé lőtt. A 13. percben Halász lövése csúnyán célt tévesztett Unalmas, csapko­dó volt a játék, mindkét együt­tes sok hibával játszott. A 18. percben Veress labdáját Postás nagy erővel lőtte kapufára. A 37. percben Kapitány nagy ere­jű lövése is a kapufán csattant. A 41. percben Matos labdája már gólba tartott de a lesen álló Kapitány még megtoldot­ta, így érvénytelen volt a gól. Fordulás után élénkült a já­ték, de korántsem elégítette ki a fagyoskodó nézőket A kapuk alig forogtak veszélyben, szinte úgy látszott, hogy a csapatok elé­gedettek a gól nélküli döntetlen­nek A békés játszadozásnak az ÉPGÉP vetett véget. A 75. perc­ben Bleicher 111. pontosan ta­lált középre és a jól érkező Li­getinek nem volt nehéz dolga. 0:1. A gól felpaprikázta a VTSK játékosait Három perc múlva egyenlítettek. Illés L. cselezge­tett a 16-oson belül, amikor az ÉPGÉI védők buktatták. A megítélt b inietőt Posztobángi% hatalmas etövel bombázta a jobb felső sarokba. 1:1. Ezután már a győzelemért harcolt a VTSK. A 84. percben nagy tö­mörülés támadt az ÉPGÉP ka­puja előtt. a labda Gerber dr. elé pattant, aki közelről a hálóba gurított. 2:1. Lassan hazafelé in­dult a közönség, amikor a 89. percben Matos lefutott az alapvo­nalig, középre ívelt'és Dinnyés a rosszul kimozduló Várkonyi mellett szép fejessel juttatta a hálóba á harmadik kalocsai gólt. 3:1. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a hajrában lőtt gólokkal nyert a VTSK. A játék színvo­nala elmaradt a várakozástól, de mindenképpen dicséretes az, hogy a VTSK játékosai, főleg a második félidőben, nagy akarás­sal harcoltak a sportszerűen ját­szó ellenféllel szemben. Jók: Posztobányi (a mezőny legjobbja). Pécsi, Illés A., Farkas, illetve Mohácsik, Postás, Ligeti. Csapai Lajos Sikerült itthon tartani a két pontot Kecskeméti SC—Hódmezővásárhelyi MSE 1:0 (0:0) Kecskemét, 500 néző. Vezet­te: Szendrő. KSC: Varga —• Losonczi, Lan­tos, Kurucsai, Rózsa, Drahos, Pa­sek,, Petényi, Oskolás (Farkas), Tánczos (Simon), Szabó. Edző: Bányai Nándor. Hódmezővásárhely: Kelemen — Karácsonyi, Sisa, Szabó, Káplár, Csala, Bunda, Gyurgyáík (Nagy S.), Nagy I., Olasz, Patócs (Tóth). Edző: Nagyszalóki András. Hideg szél dermesztette a játé­kosokat és a szurkolókat. A kez­déskor még hó is szállingózott, s a játék sem melegítette túlságo­san a nézőket. Az 5. percben Pa- sek szabadrúgása az egyik védő­ről szögletre pattant. A 8. perc­ben Pasek szabadrúgására Szabó ugrott fel, de lökés miatt most ellene ítéltek szabadrúgást. A pálya közepét a kecskeméti kö­zéppályások uralták, s főleg Pa­sek irányított, de a jó átadáso­kat a csatárok sorra elügyetlen- kedték. A 21. percben Petényi ívelését a kapus kiütötte, majd nagy kavarodás után szabadítot­tak fel. Egy perc múlva újabb nagy gólhelyzet maradt ki. Osko­lás az alapvonalról ívelt be és Lantos előre vetőd ve fejelte kapu­ra, s a kapus a felső lécre ütöt­te. A visszapattanó labdát Lantos fekve próbálta ismét fejelni, de a kapus megszerezte előle. A 27. percben Szabó néhány lépésről a kapusba lőtt, majd a 30. percben Tánczos hasonló hely­zetből a felső lécet találta el. A 39. percben Pasek éles lövése suhant el a bal kapufa mellett. Az ,52. percben Szabó harcolt ki szögletet, s pontosan ívelte aka- pu közepében álló Simon fejére, aki nem is hibázott. 1:0. A gól után végre láttunk néhány len­dületes KSC-támadást. A 75. percben Farkas futtából lőtt ka­pu mellé, majd Drahos ment át két védőn, s ballábas lövése mellé ment. Az utolsó 10 perc­ben elfáradt a kecskeméti csa­pat, s a HMSE szorongatott. A 82. percben Bunda nagy lövése Lan­tost találta fejbe, majd a 86. percben Olasz az oldalvonalról küldött hatalmas lövést a bal felső sarokra és Varga bravúro­san ütötte szögletre. A játék nem volt látványos, s a színvonal sem elégített ki sen­<• Kelemen Tánczos elől ütötte ki a labdát. Ez is helyzet volt. (Banczlk István felvétele) kit, de mégis győzelem volt, sőt lehetett volna jóval nagyobb ará­nyú is. Az első félidőben Pasek vezérletével a kecskeméti közép­pályás sor jól játszott. Kár, hogy Pasek most is keveset vállalko­zott lövésre, s a szünet után el is fáradt. Jók: Losonczi, Kurucsai, Peté­nyi, Drahos, Simon, illetve Kele­men, Sisa, Csala. A KTE közelebb állt a győzelemhez Szegedi VSE—Kecskeméti TE 1:1 (0:0) Szeged, 500 néző, vezette: Mile. SZVSE: Bólya — Czibere, Ter­hes, Pajtás, Tihanyi, Tímár, He­rold, Róth, Tóth (Rriszner), Sán­dor, Kovács Z. (Gerecz). Edző: Veress László. KTE: Nagy E. — Nagy J. (Do­bó), Franczkó, Laki, Bőthi, Ko­máromi (Zubornyák), Porhanda, Bende, Virágh, Mányoki, Ma­gyar. Edző: Máté Ferenc. Kellemetlenül hideg időben, de jó talajú pályán a KTE kezdte a játékot. Az első hazai támadás­nál a 3. percben Kovács a 16-os- ról kapu fölé lőtt. Az ellentá­madás során Porhandát a kapu­tól 25 méterre fellökték. A 7. percben óriási helyzet maradt ki­használatlanul. Nagy J. a fele­zővonalról kapu elé ívelt sza­badrúgást, Magyar mellel maga elé tette, lövése a kifutó Bólyá- ról szögletre pattant. A 9. perc­ben Róth élesen belőtt szabad­rúgást jelentett veszélyt a KTE kapujára. A 10. percben Porhan­da bal oldalon élesen kapu elé lőtt, és Magyar a kifutó Bólyába vágta. A 13. percben Herold meg­unva a hazai csatárok tehetetlen­ségét 35 méterről óriási lövést zúdított a kapura. Nagy E. biz­tosan hárított. Állandósult a ha­zaiak fölénye, de helyzetet nem tudtak a hazai csatárok kidol­gozni, mert a KTE jól megszer­vezte védelmét. A 16. percben Nagy E. merész kifutással men­tett Tóth elől. A 31. percben Virágh az utol­só pillanatban mentett Kovács Z. elől. A második félidő gyors gól­lal kezdődött. Egy bal oldalról belőtt labda Nagy E. térdéről Sándorhoz pattant, aki közelről a hálóba lőtte. 1:0 a hazaiak ja­vára. A 49. percben Bende a 16- osig cselezte be magát, ahol fel­tartották. A megítélt szabadrú­gást Porhanda kapu mellé lőtte. A 62. percben Porhanda erős lö­vése Bólyáról Magyar elé pat­tant, aki a fekvő kapus mellett óriási helyzetben a kapu mellé lőtt. Egyre többet támadott a KTE, különösen Mányoki volt elemében, aki több ízben egye­dül átjátszotta a védőket. A 63. percben is jó helyzetbe hozta magát, nagy lövését azonban Bó­\ lya védte. Kettős cserét hajtott végre a KTE. Komáromi helyett Dobó játszott a középpályán, a csere után Zubornyák lefutotta a védőket, lövés helyett azonban beadott és a védők menteni tud­tak. Már úgy látszott, hogy egy balszerencsés kapusgól miatt vereséget szenved a KTE, amit a hazaiak egyöntetű véleménye sze­rint sem érdemelt volna meg. A 87. percben a KTE térfeléről Franczkó vagy 40 méteres át­adással indította Zubornyákot, aki lefutotta védőjét és éles szög­ből óriási gólt lőtt a hosszú sa­rokba. 1:1. , Az utolsó percekben Mile já­tékvezető borzolta fel a kecske­métiek idegeit, amikor a KTE 16- osáról egymás után két szabad­rúgást ítélt meg a hazaiak javá­ra. A KTE átszervezett védelme és a megerősített középpályasor biztosan verte vissza a hazaiak támadásait. Bár a vasutasok tá- tnadtak többet, komoly helyze­tük alig volt. Jók: Bólya, Terhes, Tímár, il­letve Bőthi, Laki, Bende, Má­nyoki. Könnyelműsködés, kimaradt helyzetek Tisza Cipő (Martfű)—Jánoshalma 2:1 (0:1) Jánoshalma, 800 néző, vezette: Szőke. Tisza Cipő: Pál — Báli, Bod­nár, Sipos, Nagy I., Kontér, Nagy J., Mikovics, Nyitrai (Kó- kai), Szöllősi, Kovács. Edző: Zam- mer Károly. Jánoshalma: Deák — Mizser, Búcsi (Mészáros), Faddi, Mará- czi, Argeli, Németh, Csermák ,Ur- bán), Horváth, Ádám, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. A hazai csapat támadásaival kezlődött. A 16. percben Csermák tört kapura, s csak a kapussal állt szemben, azonban Pál kivetődve elhalászta előle a labdát. A 29. percben Németh egyedül húzott kapura, s a 11-es ponton a ka­pus elhúzta a lábát. A játék­vezető nem adott büntetőt, de úgy látszik, érezte hibáját, mert egy pere múlva, amikor Né­meth kicselezte a kapust és az üres kapuba gurított, s a védők mentettek, majd újra Némethez került a labda, a kapus hátul­ról meg akarta szerezni és Né­meth elesett, habozás nélkül li­est ítélt, bár ez az eset koránt­sem volt olyan szabálytalanság, mint az előbbi. A büntetőt Feny­vesi Hl. értékesítette. 0:1. A 37. percben Horváth lőtt mellé. A 40 percben Szöllősi kicselezte Bucsit, majd megtorpant és Bucsi szerel­te. Az 52. percben Csermák cse­lezte ki a kapust, majd az üres kapu mellé gurított. A 49. perc­ben Csermák lövését Pál védte. Ezután Kovács került nagy hely­zetbe, de lövés helyett beadott. Az 54. percben Nagy 1. lövés­szerű beadásánál Deák kapus megcsúszott, s fölötte a labda a léc alá vágódott. 1:1. A 70. preben Nagy J. labdá­ját Kovács a kapufára fejelte, s a visszapattanó labdát Kontér kö­zelről belőtte. 2:1. A 72. percben Németh szabadrúgását /ütötte ki Pál. Kókai lőtt lesről érvénytelen gólt. Fenyvesi III., majd Nagy I. lövése kerülte el a kapufát, s az utolsó percekben hiába rohamo­zott a Jánoshalma, az egyenlítés nem sikerült. A sok kihagyott helyzet fel­hozta a martfűieket, s a második félidőben, lelkes játékukkal meg­fordították az eredményt. Jók: Pál, Nagy J., Mikovics, Kovács. A Jánoshalma csapatában nem akadt kiemelhető teljesítmény. Madarász Ferenc Kikapott a Kun Béla SE, pontot vesztett a Mezőfi SE a megyei I. osztályban Honvéd Mezőfi SE— Kunszentmiklős 0:0 Kecskemét, Szolnoki út, 600 néző, vezette: Szalai. H. Mezőfi SE: Gulyás — Sza- bovik, Kulik, Nagyhegyes!, Gu­bacsi, Szevegnyi (Fehér), Tóth, Miklós, Puskás (Némedi), Ra­dies, Magyar. Edző: Krivy Ottó. Kunszentmiklős: Székely — Takács (Juhász) (Béna), Janovics, 1., Bérezés II., Janovics II., To- ponári, Bérezés I., Csovcsics, For­ró, Szabó, Patai. Edző: Ferró Fe­renc. Alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt az első félidőben, szü­net után a H. Mezőfi SE nagy fö­lénybe került, s a csatáraik gól­képtelennek bizonyultak. Jók: Kulik, Gubacsi, illetve Janovics 1., Toponári. Ersekcsanád—Gara 2:2 (1:1) Érsekcsanád, 150 néző, vezette: Ihos. Ersekcsanád: Csordás — Kiss, Marinkó, Gyuricza, Szabó, Bo­ros, Soós, Kákonyi, Tüske, Iko- tity, Varga (Mihók). Edző: Borso­di József. • Gara: Kubatov I. — Aranyos, Osztrogonácz, Bergman, Sibalin, Zomborcsevics, Kubatov II., Té- nyi, Takács, Tomaskov, Tóth. Ed­ző: Karagity István. Az első félidőben a vendégcsa­pat, míg szünet után az Érsek­csanád játszott jobban. Az egyen­lítő gólt a 91. (!) percben érte el a garai csapat. Góllövők: Káko­nyi 2, illetve Tóth, Kubatov 2. Jók: Gyuricza, Kákonyi, Szabó, illetve Osztrogonácz, Bergmann, Tomaskov. Ifjúságiak: Érsekcsanád—Gara 4:2 (2:2). Góllövők: Bárdos 2, Kemény 2, illetve Uher, Mun- csics. Izsák—Honvéd Kun Béla SE 1:0 (0:0) Izsák, 150 néző, vezette: Ke­resztes. Izsák: Szegezdi -*■ Tóth, Hős, Horváth E., Bakonyi, Szász (Haj­nal), Horváth F., Mezei, Pataki, Iván, Sponga. Edző: Juhász Imre. 11. Kun Béla SE: Hegyi — He­vesi, Horváth, Dobra, Lóié, Sa- hin, Dongó, Rigó, Csurka (Bo- hács), Kisznyér, Varga. Edző: Lantos János. A végig nagy lelkesedéssel küz­dő izsáki csapat, az 58. perc­ben Mezei fejesgóljával megér­demelten szerezte meg a győ­zelmet. Mezei a 70. percben bün­tetőt hagyott ki. Jók: Szegezdi, Horváth E., Tóth, illetve Sahin,s Varga, Dobra. Ifjúságiak: Kun Béla SE— Izsák 1:0 (0:0). Góllövő: Palagi. Tompa—Kecskeméti MÁV 1:1 (1:1) Tompa, 200 néző, vezette: Ve­res Tompa: Barkóczi — Budincse- vics, Czombos, Szűcs, Zsifkó, Ko­vács, Csapiáros, Horváth (Kol­lár), Pásztor (Czvianov), Füredi, Czeigerschmidt. Edző: Zag Jó­zsef. Kecskeméti MÁV: Kecskés — Csillag, Szabó, Jäger, Harmath, Tanító, Fazekas, Bódogh (Szabó II.), Kiss, Gebei, Bogdány. Edző: Balanyi Miklós. Az alacsony színvonalú mérkő­zésen egyik csapatnak sem sike­rült megszereznie a két pontot. A 2. percben Kiss szerzett veze­tést, majd a 8. percben Füredi 11-esből egyenlített.’Jók: Czom­bos, Zsifkó, Kovács, illetve Sza­bó, Gebei. Ifjúságiak: Tompa—Kecskeméti MÁV 3:1. Soltvadkert—Bácsalmás 3:1 (3:0) Soltvadkert, 300 néző, vezette: Farkas. Soltvadkert: Mayer — Mezei, Meskó, Galántai, Erdős, Szarka, Kugelmann, Eiler, Kiss, Tóth, Wolf (Keresztes). Edző: Zsikla Tamás. Bácsalmás: Köves — Futó, Barna, Narancsik, Szál, Józsa, Hustyi, Balogh (Knepig), Markó, Geiger, Krisztin (Zsemberi). Ed­ző: Locskai Ferenc. Két ellentétes félidő jellemez­te a mérkőzést. A 8. percben Ei­ler szerzett vezetést, majd a 15. percben Tóth növelte az előnyt, majd a 25. percben Meskó 11-es­ből állította be a félidő eredmé­nyét. 3:0. Szünet után a fegyel­mezetlenül játszó Soltvadkert el­len az 53. percben Narancsik 11- esből szépített. 3:1. Jók: Eiler, Galántai, Tóth, Kiss, illetve Bar­na. Ifjúságiak: Soltvadkert—Bács­almás 4:1 (2:1). Góllövők: Dávid 4, illetve Jancsó. Honvéd Gábor Áron SE— Bajai SK 3:1 (2:0) Kiskunhalas, vezette: Brúder. H. Gábor A. SE: Balogh — Kővári, Vidosa, Kovács, Fritt­mann, Jenei, Dvorecz, Vágó, Ko­szorús (Prikidánovics), Csont, Mé­száros. Edző: Kévés Ferenc. BSK: Tóth — Andruskó (Sass), Molnár, Győrfi, Márity, Glava- tity, Tumó, Kemény, Ispánovics, Havasi, Petresevics. Edző: Varga Imre. A szünet után már 3:0 arányban vezetett a Gábor Á. SE, amikor szépített a bajai csapat. Góllövők: Csont, Koszorús, Mé­száros, illetve Ispánovics. Jók: Vágó (a mezőny legjobbja), Ko­vács, Vidosa, illetve Győrfi, Pet­resevics. Kecskeméti Fémmunkás— Kiskőrösi Petőfi Sp. 1:1 (1:0) Kiskőrös, 200 néző, vezette: Tóth. K. Fémmunkás: Szőke — Ba­kos, Haraszti, ölvedi, Bállá, Pa- lincsár, Márkli, Kun (Nagy), Ko­vács Komáromi, Kállai. Edzó: Szabó. Kiskőrös: Ba — Balogh, An­tal, Hajnák, Szlovák II., Bor (Ta­kács), Sárközi, Szlovák I., Han- gyel (Pálinkás), Bukta, László. Edző: Biacsi Sándor. A jó iramú mérkőzésen sze­rencsés döntetlen. A 15. percben Bakos lövését Ba elnézte. 1:0. A második félidőben a kiskőrösi csapat irányított, a 60. percben László védhetetlen góllal egyenlí­tett. A kiskőrösi csapatnak több biz­tos gólhelyzete maradt ki, így a Fémmunkás szerencsével vitte el az egyik pontot. Jók: Szőke, Márkli, Kállai, illetve Antal, Buk­ta, László. Ifjúságiak: Kiskőrös—K. Fém­munkás 2:0 (1:0). Góllövők: Szentgyörgyi, Podobni. Kkh. MEDOSZ—Fájsz 1:0 (0:0) Fájsz, 300 néző, vezette: Hor­váth. Kh. MEDOSZ: Dömény — Csá­ki, Tóth, Gulyás, Juhász II., Nagy, Mészáros, Udvari (Szőke), Karsai, Oláh, Csermák. Edző: Virágh István. Fájsz: Gilián — Kupusz, Dé- bics, Gombkötő I., Horváth, Ko­vács, Palenyik, (Bolvári), Krá- czer, Szabó, Gombkötő II., Zsá­kai. Edző: Rónai Sándor. • A rutinos, s keményen játszó kiskunhalasi csapat a 75. perc­ben szerzett góllal nyerte meg a jó iramú, változatos mérkőzést. Góllövő: Szőke. Jók: Tóth, Gu­lyás, Szőke, illetve Horváth, Krá- czer, Zsákai. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Fájsz 3:0 (2:0). Góllövők: Agócs 2, Ko­vács. Hajós—Sükösd 3:0 (1:0) Hajós, 300 néző, vezette: Hor­váth. Hajós: Csesznék — Kanda (Hu­ber), Balogh, Csicsirkó, Fegyvert, Follárdt, Kovács, Schön, Dobleír, (Geiger), Taliósi, Molnár. Edző: Balogh Gáspár. Sükösd: Szente — Bogárdi, Ka­tus, Benda, Szabó, Bajai, Matus, Lógó, Maruzsa, Radics, Sudár. Ed­ző: Bujdosó Márton. A változatos, nagy iramú mér­kőzésen a helyzeteit jól kihasz­náló Hajós megérdemelten győ­zött. Góllövők: Kovács, Dobler, Molnár. Jók: Balogh, Schön, Mol­nár, illetve Szente, Bogárdi, Ra­dics. Ifjúságiak: Hajós—Sükösd 0:0. A MEGYEI I. O. LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Állasa 1. Kk.halas 16 16 1 — 40-9 31 2. Mezőfi SE 16 13 2 1 44-10 28 3. H. Kun Béla 16 11 2 3 42-17 24 4. Fájsz 16 8 2 6 33-19 18 5. Érsekcsanád 16 7 4 5 38-30 18 6. Bajai SK 16 8 2 6 21-16 18 7. Tompa 16 8 2 6 29-27 18 8. Hajós 16 7 2 7 35-34 10 9. K. Fémmunkás 16 5 5 6 29-27 15 .10. Soltvadkert 16 6 3 7 28-27 15 11. Sükösd 16 7 1 8 30-35 15 12. Kunszentmikl. 16 6 2 8 26-28 14 13. Gara 16 6 2 8 23-32 14 14. H. Gábor A. 16 6 — 10 27-32 12 15. Kiskőrös 16 4 2 10 20-37 10 16. Izsák 16 3 3 10 19-47 9 17. K. MÁV 16 2 3 11 17-45 7 Iß. Bácsalmás 16 2 2 12 18-45 6 A MEGYEI I. O. IFJÜSAGI labdarügö-bajnoksAg Állasa 1. H. Kun Béla 16 13 1 1 57-10 27 2. Kiskunhalas 14 10 3 1 44-12 23 3. BSK 14 10 2 2 46-17 22 4. Sükösd 14 8 4 2 39-15 20 5. Fájsz 14 7 3 4 38-19 17 6. Érsekcsanád 14 6 5 3 29-24 17 7. SoltvadkJrt 14 7 2 5 32-24 16 8. Hajós 14 6 3 5 42-29 15 9. Tompa 14 5 5 4 19-29 15 10. Kiskőrös 14 6 1 7 27-19 13 111. Kunszentmikl. 14 3 3 8 15-31 8 12. Izsák 14 3 2 9 18-31 e 13. Bácsalmás 14 3 2 9 17-37 8 14. K. MÁV 14 3 2 9 18-47 8 15. K. Fémmunkás 14 1 3 10 13-51 5 16. Gara 15 — 3 12 14-72 3