Petőfi Népe, 1975. november (30. évfolyam, 257-281. szám)

1975-11-04 / 259. szám

1975. november 4. • PETŐFI PíEPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Diósgyőri VTK—MTK-VM SK 14 04) Diósgyőr, 5000 néző, vezette: Somlai. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen nagy kapushibából szerezte győzelmét, a diósgyőri csapat. Góllövő: Makróczy. Zalaegerszegi TE—Csepel (0:1) Zalaegerszeg, 400 néző, vezette: Hámori. x A' ZTE kapkodó játékával szemben a Csepel higgadtabban játszott és megérdemelte a győ­zelmet. Góllövők: Csepregi, illet­ve Vénái. Kacsányi. Bába ETO—Bp. Vasas 2:0 (1:0) Győr. 2500 néző, vezette: Petri. A helyzetek és a játék képe alapján az ETO rászolgált a győ- zeleptfe. Góllövők: Horváth L., Pénzes. Szegedi EOL—Kaposvár 2:2 (1:1) Szeged, 2000 néző, vezette: -Győri. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség. A SZEOL a végén örülhetett az egyik pontnak. Gól­lövők: Varga (öngól), Antal. Csé- pán. Karasz. Ferepéváros—Haladás VSE lAÍ0:0) •Üllői út, 20 000 néző. vezette: Pád»'. A tartalékos FTC csak nehezen tudta kiharcolni a győzemet. Gól. lövő:-Bálint. Videoton—Tatabánya 3:1 (1:0) Székesfehérvár, 400 néző, vezet­te: Mtíncz. A Videoton lelkesen küzdött és megérdemelten győzött. Góllövők: Karsai 2 (egyet 11-esből), Nagy II„ ^illetve Kőműves. (11-esből). O.- Dózsa—Salgótarján *:1 (1:1) Megyeri, út. 3000. néző vezette: Hagy B. Égy- perccel, a befejezés előtt szerezte1 győztes gólját az Ű. Dó­zsa. Góllövők: Zsámbó, Horváth, Illetve Jeck. • f ­Békéscsaba—Bp. Honvéd I:} (0:0) Békéscsaba, 12 000 néző, vezet­te: Halász. A Békéscsaba lelkesen harcolt és fegyelmezett játékával otthon tartotta az • egyik pontot. Góllö­vők: Kolesánszky, illetve. Pál. Az NB I. állása 1. FTC а. Videoton 3. O. Dóssá •4. Honvéd б. DVTK 3. Haladás 7. Csepel 6. SBTC 9. Kaposvár 10. MTK-VM 11. SZEOL. 13. ZTE 13. Vasas 1«, Rába ETO 13. Tatabánya 13. B.csaba Az NB III. Délkeleti csoport állása 11 10 1 27-10 20 11 7 2 2 28-11 18 11 7 1 3 25-1/7 15 11 8 3 3 21-16 13 11 8 3 3 13-14 13 11 4 3 4, 17-15 11 u 4 3 4 14-14 11 11 8 1 8 17-19 11 11 3 8 3 18-22 11 11 4 1 6 12-12 9 m 3 3 8 11-23 9 11 3 2 6 17-18 8 11 3 2 6 110-19 8 11 2 4 8 14-17 8 11 3 1 7 12-23 7 11 1 4 6 7-18 8 L Szarvas.. 14 9 5 — 37-12 22 2. Szol. MÁV . 14 8 4 2 32-18 20 3. Jánoshalma 14 9 1 4 21-19 19 4. SZVSE 14 8 2 4 27-17 18 8. KTE' .14 8 2 4 22-20 18 6. Láng V. 14 7 3 4 19-13 17 7. ÉGSZÖV 14 5 6 3 20-14 16 8. BTASK 14 6 4 4 24-18 16 9. Szégedi D. 14 7 1 6 26-18 18 10. Gyula 14 4 6 4 17-16 14 U. Kalocsa 14 5 3 6 27-32 13 12. ESMI-K 14 5 2 7 30-26 12 13. Lehel SC 14 3 6 5 21-18 12 14. ÉFGÉP 14 4 4 6 16-27 12 18. Hódmezőv.h 14 4 3 7 18-24 11 18. Szabó SE 14 3 4 7 15-20 1« 17. KSC 14 4 1 9 18-26 9 16. Sütőipar. 14 3 3 8 12-25 9 16. Orosháza 14 2 4 8 17-27 8 *0. Tisza C. 14 4 ­10 11-38 8 Szegedi DÓ2sá—Orosházi MTK 2:1 B.csabal T. Agyag.­-Láng Vasas 1:0 Szegedi VSE—Szabó L. SE 0:0 Erzsébeti Sp. MTK Gyulai, SE—ÉPGÉP —HODGÉP 2 :l 3:1 SPORT- SPORT • SPORT A nagy gólok mérkőzése volt Pontot vesztett a Kiskunhalasi MEDOSZ Kecskeméti TE—ÉGSZÖV MEDOSZ 3:1 (2:1) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Tóth. KTE; Kerpics (Nagy E.) — Nagy J., Franczkó, Virágh, Ko­máromi, Szabó T., Zubornyák, Bende, Mányoki, Porhanda, Bőthi (Dobó). Edző: Máté Fe­renc. ÉGSZÖV MEDOSZ: Szeles — Pagella, Mángó, Prádel, Földi, Czikora (Szondi), Pirisi, Kovács, Horák, Sallai, Dárdai (Gyengési), Edző: Sípos Ferenc. A 3. percben Czikora küldte az első lövést a kapu fölé, majd Mányoki bal oldali beadását Bőthi fejelte laposan kapura és Szeles védett. Sokáig úgy lát­szott, hogy nem bírnak egymás­sal a csapatok. A KTE többet birtokolta a labdát, de az ÉG­SZÖV keményen, időnként bi­zony szabálytalanságokkal állí­totta meg a támadásokat. A 22. percben Mányoki beadását a ka­pus az oldalvonalon kívülre ök­lözte. A 25. percben Prádel szép hátrahúzással mentette Bende ravasz átemelését. A 28. percben Zubornyák kö­zépen egy csellel lefordult a védőjéről, majd 18 méterről, bal­lal hatalmas gólt lőtt. 1:0. A gól után az ÉGSZÖV is elő­re lendült, de ebből csak újaob KTE-gól lett. A 39. percben Vi­rágh szinte reménytelen helyzet­ben érte el a félpálya táján a labdát és Porhandához adta. Por- handa maga elé tette és 20 mé­terről óriási bombát küldött a bal felső sarokba. A kapus csak érinteni tudta a labdát. 2:0. Még tartott az ünneplés, ami­kor a 40. percben Pirisi kapta a labdát, s 25 méterről védhetet- lenül zúdította a bal felső sarok­ba. 2:1. A 43. percben Szeles a 16-oson kívülre futva lábbal mentett egy rövid hazaadást. A második játékrész azzal in­dult, hogy Mángó leterítette Ben. dét. A 49. percben Bende szép hátrahúzása kapott tapsot, de a labda fölé ment. Az 56. percben Mányoki bal oldalról becsapta Mángót és középre adott. Zu- bomyák az ötösről a kapu mellé fejelt. Az 59. percben Kovács lesről indult kapura. A játékve­zető kissé későn fújt, talán csak abban a pillanatban, amikor • A harmadik volt a legszebb gól. A keresztbefuto Porhanda (a kép közepén) ravaszul perdített Pagella és Szele« közt a hálóba. (Bariczik István felvétele) Nehéz győzelem Kalocsai VTSK—Jászberényi Lehel SC 3:2 (3:1) Kalocsa, 1500 néző, vezette: Faragó. Kalocsai VTSK: Búzái (Niesz- ner) — Kapitány, Pécsi, Illés A., Posztobányi, Illés L., Gerber dr., Halász (Farkas), Vén, Lakatos, Matos. Edző: Molnár Ferenc. Lehel SC: Vasas (Nagy) — Karkusz, Sárközi, Kátai, Fejes, Kelemen, Ambrus, Lukács, Mar- czis, Urbán, Bacher. Edző: Bíró István. Huszáros rohamokkal kezdett a VTSK és már a 7. percben megszerezte a vezetést. A jobb oldalon Vén csatázott a védők­kel, mesterien nyesett középre, és a pontosan érkező három ka­locsai csatár közül Lakatos a kapus lába között gurított a há­lóba. 1:0. Élénk iramú volt a játék, a jászberényiek is vezet­tek néhány formás támadást. A 12. percben Kelemen futott el a jobb oldalon, beadását a lesen álló Urbán kapta, akinek lövése a léc felső lapjáról vágódott a hálóba. 1:1. A nyilvánvaló lesgól nem törte le a hazaiakat, len­dületesen rohamoztak tovább. A 17. percben Lakatos nagy lövése tévesztett célt, de két perc múl­va már pontos volt az irányzé­ka: a kaputól 25 méterre szabad­rúgáshoz jutott a VTSK, és La­katos iszonyú erővel vágta vasra a labdát a bal alsó sarokba. 2:1. Kapushibából növelte előnyét a VTSK a 32. percben. Lakatos magasan a kapu elé perdített, Matos rárajtolt és a tétovázó ka­pus keze között befejelte a har­madik kalocsai gólt, 3:1. Szünet után az 50. percben Átjáróház volt a védelem-Szarvasi Főiskolai Spartacus—Kecskeméti SC 6:1 (3:0) Szarvas, 800 néző, Vezette: Bár­fai. Szarvas: Fiedler — Kovács, Gajdos, Magyar, Makai, Plástyik (Bújdosó). Rozsán, Kovács, Jakab, Prakszatórisz, Kituljak (B. Tóth). Edző: Bánáti Rezső. ' KSC: Varga (Divinyi) — Li- pokatich, Kurucsai, Lantos. Kecs- Drahos, Pasek, Kókai (Tán- •). Oskolás. Bohács. Simon. 5: Bányai Nándor. ! Aj: első negyedórában szinte sfemmi sem történt a pályán. Csak ifeögleteket fvelgéttek a csapatok, » komoly helyzet nem akadt. A 16. gereben balról Kituljak ível­te a szögletet. A védelem kapko­dott^ s ide-oda pattogott a labda, végül Brakszatórisz a hálóba jut­tatta. 1:0. Varga nagy bravúrral ütötte ki Kituljak lövését, s las­san fölénybe került a hazai csa­pat. A 37. percben Oskolás fejel­te a labdát Bohács elé, aki el­ment.. Gajdos mellett, s a kifutó kapus fölött fölé emelt. Egyenlí­tési alkalom volt. A 39. percben megismétlődött az első gól előtti jelenet. A belőtt szögletnél kap­kodott a védelem, s ismét Brak- szatóriaz találta meg a labdát, és a hálóba nyomta. 2:0. A 44. perc­ben reklamálás miatt jutott köz. vetett szabadrúgáshoz a Szarvas Brakszatórisz emelte meg és Ko­vács a hálóba fejelte. 3:0, Az 58. percben Oskolás labdá­ja Makai kezén gurult végig. A 11-est Kurucsai rúgta és Fidler kiütötte. Az 59. percben Jakab Lipokatich, majd Kurucsai mel­pip»; nagy játékvezetői hiba borzolta a kedélyeket a pályán és a néző­téren egyaránt. Kapitány bravú­ros becsúszó szereléssel mentett szögletre, a vendégek is ehhez készülődtek, amikor Faragó ért­hetetlenül a U-es pontra muta­tott. A büntetőt Kátai nagy erő. vei vágta a léc alá, 3:2. A gól után csapkodó, kemény lett a já­ték. Az 58. percben Vén fejese már túljutott a gólvonalon, de a játékvezető ezúttal is rosszul lá­tott. A játékvezetői hibák a Le­helt hozták fel. A 68. percben Búzái nagy bravúrral ütötte ki Urbán ívelését. A 76. percben Matos jól húzott el, de a beadás helyett elhamarkodottan fölé vágta a labdát. A 84. percben Bacher óriási kapáslövését a cse­reként beállt Nieszner reflex-. mozdulattal tolta ki, a másik ol­dalon pedig Gerber dr. fejelte mellé Lakatos beadását. A mér­kőzés utolsó szép jelenete Kapi­tány nevéhez fűződik: jól elta­lált kapáslövése alig szállt mel­lé. A küzdelmes, izgalmas mérkő­zésen a játékvezető „jóvoltából" nehezen nyert a VTSK. Lesgól, indokolatlan büntető, meg nem adott hazai gól — mindezek el­lenére is győzni tudott a jól ját­szó, keményen védekező jászbe­rényiek 'ellen a VTSK, amely ezen a mérkőzésen főleg az első félidőben nyújtott kitűnő telje­sítményt. Jók: Lakatos, Matos, Kapi­tány, Pécsi, illetve Urbán, Ke­lemen, Lukács, Kátai. Csapai Lajos lett ment el. Begurította és Ko­vács a hálóba vágta. 4:0. A 76. percben Brakszatórisz átkígyó­zott az álló védőkön. Beadását Bújdosó átemelte a kifutó kecs­keméti kapuson. 5:0. Kurucsai megsérült és kiállt. A 78. percben Bohács lábát a kapus elrántotta. A 11-est Bohács élesen a jobb sa­rokba lőtte. 5:1. A 88. percben újabb hiba a védelemben, s B. Tóth élesen lőtt a jobb sarokba. 6:1. A mérkőzés a KSC védelmének teljes csődjét mutatta, de a csa­pat minden tagja gyengén, erőt­lenül küzdött. Ez volt a KSC ed­digi leggyengébb teljesítménye. Jók: Kerekes, Magyar. Kovács, Brakszatórisz. illetve a KSC-ből Drahos, Kókai, és Bohács az igye­kezetért dicsérhető. Bajai SK—Gara 4:0 (0:0) Gara, 150 néző, vezette: Zsigó. Baja: Tóth — Andruskó (Ba- da), Molnár, Győrfi. Márity, Gla- vatity, Tumó, Kemény, Ispano- vics, Havasi (Sas), Petresevics. Edző: Varga Imre. Gara: Kubatovics — Aranyos, Osztrogonácz, Zomborcsevics, Forrai, Bergmann, Kubatov, Té- nyi. Takács (Hollósi), Tóth, Si- balin. Edző: Karagics István. • Porhanda nagy lövése a bal felső sarokban. Ez volt a KTE második gólja. Kerpics önfeláldozó bevetődés- sel megszerezte a labdát, s meg­sérült a fején. Letámogatták, és Nagy E. állt a kapuba. Az eset­nél a MEDOSZ-csatár vétlen volt. A továbbiakban társairól ezt már nem minden esetben mondhattuk el. Ahogy gyorsulta KTE támadósora, s egyre.másra vezették a támadásokat, szapo­rodtak a rúgások is. Különösen a nagy kedvvel játszó Mányoki kapott sokat, de ezzel sem tud­ták megállítani. A 63. percben a jobb oldalon törte át a védel­met. Egészen az alapvonalig ju­tott, s onnan gurított vissza. A keresztbefutó Porhanda a háló­ba perdítette a labdát. 3:1. A 80. percben Sallai lerántotta az előretörő Komáromit, és a játékvezető kiállította. Dobó sza­badrúgását a léc alól tornászta ki a kapus. Zubornyák hagyott még ki helyzetet, majd Bende lövése után kipattanó labdát Mányoki éles szögből az oldalhá­lóba lőtte. A KTE végig nagy lelkesedés­sel és a szünet után jól is ját­szott. Jók: Mányoki, Virágh, Sza­bó T., Nagy J., Bende, illetve Szeles, Pirisi, Prádel. Szabó Zoltán Győzött a jobb csapat Szolnoki MÁV—Jánoshalma 3:2 (2:1) Jánoshalma, 1500 néző. Vezet­te: Kószó. Szolnoki MÁV: Fehér — Tóth, Repka, Rácz, Holler, Szabó, Po- gonyi, Géczi (Földesi), Molnár (Kovács), László, Pap. Edző: Himer Isltván. Jánoshalma: Csémák — Mi- zser, Németh (Mészáros), Fad- di, Maráczi, Angeli, Martinko- vics, Csermák, Horváth, Adám, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Nagy iramú játékkal kezdő­dött, s a szolnokiak lényegesen többet kezdeményeztek. A 6. percben Molnár lőtt távolról. A 8. percben Pop szöglete átszállt a védők felett, s Molnár két lé­pésről a hálóba pofozta. 1:0. Az ellentámadás során Fenyvesi III. szabadrúgását Némethi a 11-es pontra fejelte és Horváth nagy erővel vágta a hálóba. 1:1. A 17- percben Rácz lőtt mellé, majd Adám remek labdájából Csermák szorongatott helyzet­ben mellé lőtt. A 28. percben Holler a félpályától Lászlót in- dította, aki néhány lépés után laposan a bal sarokba lőtt. 2:1. Egy perc múlva a góllövőt már ki is állította a játékvezető. László ugyanis a következő tá­madásnál összefutott Csernák kapussal, s elesett. A kapus fel akarta segíteni, ám László dur­ván meglökte Csemákot. A já­tékvezető erre leküldte a pá­lyáról. A 30. percben Pap ki­sodródva az oldalhálóba lőtt. A 40. percben Németh lőtt a kapu mellé. Csernák a 43. percben a léc alól tolta szögletre Pagonyi bombáját. A 47. percben Angeli is a kapu mellé lőtt, majd az 53. percben Fenyvesi III. szöglete a felső lécről pattant fölé. A 72. percben Fenyvesi III. beadását sorra elhibázták a védők. Né­meth lövését Tóth, kapusnak is beillő vetődéssel, kézzel ütötte ki. A 11-est Fenyvesi III. ér­tékesítette. 2:2. A 81. percben Pagonyi nagy lövése a kapufá­ról vágódott vissza. A 85. perc­ben Pagonyi rávezette, majd el­vitte Faddi mellett a labdát, aztán Maráczit is becsapta. Lö­vése Csermákról visszapattant, s másodszorra a hosszú sarokba küldte. 3:2. Ezzel el is dőlt a rangadó. A szolnoki csapat végig töb­bet támadott, s a csatársora jobb volt mint a hazaiaké. Kü­lönösen Pagonyi játszott naeyon jól. Jók: Pagonyi, Holler, pap, illetve Mizser. Angeli, Horváth, Ádám. ' Madarász Ferenc A jó iramú mérkőzésen az el­ső félidőben a garai csapat nem tudta a helyzeteit kihasználni. Szünet után a bajai csapat vette át a játék irányítását. Góllövők: Tumó 2, Kemény 2. Jók: Tóth, Márity, Kemény, illetve Osztro­gonácz, Tényi. Ifjúságiak: Baja—Gara 8:1 (3:0). Góllövők: Vasvári 5, Petri Karsai, Pálfi, illetve Huber. Ersekcsanád—Bácsalmás 3:1 (2:1) Hustyi, Knepig, Markó, Geiger, Krisztin. Edző: Locskai Ferenc. A kemény, de sporszerű mér­kőzésen ilyen arányban is meg­érdemelte a győzelmet a hazai csapat. Góllövők: Szabó,, Soós, Tüske (11-esből), illetváf Gei­ger. Jók: Ikotity, Tüske, Gyu- ricza, illetve Barna. Soltvadkert—K. Fémmunkás 1:1 (1:1) Soltvadkert, 300 néző, vezette: Varga. Soltvadkert: Mayer — Me­zei, Meskó, Martin, Galántai, Kiss, Szávai, Erdős, Szarka (Ke­resztes), Tóth, Wolf. Edző: Zsik- la Tamás. K. Fémmunkás: Bende — Ba­kos, Kun, ölvedi, Palincsár, Bállá, Padlás. Markli, Nagy, Komáromi (Kiss), Kovács. Edző: Szabó István. A tartalékos Soltvadkert el­Érsekcsanád. 200 pező, vezet­te: Czenczik. Ersekcsanád: Csordás — Kiss, Marinkó, Gyuricza, Boros, Ko­szorús II., Szabó, Ikotity, Ká- konyi (Soós), Tüske, Varga. Ed­ző: Borsodi József. Bácsalmás: Köves — Futó, Barna, Narancsik, Szál, Józsa, len Padlás a 10. percben meg­szerezte a vezetést, majd a 42. percben Wolfnak sikerült egyen­lítenie. Szünet után nagy küz­delem alakult ki. de gólt egyik csapat sem tudott elérni. A döntetlen megfelelt a játék ké­pének. Jók: Galántai, Mayer, Mezei, illetve Márkli, Bállá, Ko­vács. Ifjúságiak: Soltvadkert—K. Fémmunkás 2:0 (0:0). Góllövők: Lehoczki, Szomor. Izsák—Siikösd 2:1 (0:1) Izsák, 200 néző, vezette: Al- mási. • pj'X Izsák:' Nagy — Szabó, Tóth, Bakonyi, Horváth E., Hős, Pa­taki (Sponga), Horváth F., Iván, Mezei, Hajnal. Edző: Juhász István. Sükösd: Szente — Bogárdi, Katus, Bende, Szabó, Bajai (Csizmadia), Németh, Tóth, Su­dár, Lógó II. (Lógó I.), Radics. Edző: Bujdosó Márton. Hajós—Kiskunhalasi MEDOSZ 1:1 (0:0) Az első. ^félidőben a Sükösd- nek sikerült a gtíkhely^tét ki­használni, rtaíg szünet ’ütán az izsákiak vették át a játék irá­nyítását. Góllövők: Pataki, Me­zei, illetve Németh. Jók: Tóth, Pataki, illetve Németh, Katus. Ifjúságiak: Sükösd—Izsák 6:2 (2i0). Góllövők: Bognár, Molnár, Czibor 2, Balázs, Csincsók, il­letve Faddi, Fehér. Hajós, 400 néző, vezette: Sza­bó. Hajós: Csesznék — Pandur, Balogh, Gsicsirko, Follárdt, Ba­gó, Kovács, Schön, Dobler, Fegyveri, Molnár. Edző: Balogh Gáspár. Kkhalasi MEDOSZ: Dömény — Csáki, Tóth, Gulyás, Nagy, Juhász. Szőke, Mészáros, Kar­sai, Udvari, Cermák. Edző: Vi­rágh István. Izgalmas, jó- iramú mérkőzé­sen az első félidőben a Kis­kunhalas, a szünet után a ha­jósi csapat támadott többet GólllöVők: Sohőn, illetve Cser­mák. Jóki Balogh, Csicsirkó, Bagó, illetve Tóth, Mészáros, Karsai. Ifjúságiak: Kkhalasi MEDOSZ —Hajós 4:3 (2:1). Góllövők: Agócs 3, Hajós, illetve Házi, Koch. Kiskőrös—Kunszentmiklós 1:1 (0:1) Kiskőrös, 200 néző, vezette: ifj. Molnár. Kiskőrös: Ba — Balogh, Szlo­vák II., Polareczki, Hajnák, De- dák (Antal), Bor (Dusnoki), Szlo­vák . I., László, Tóvízi, Pálinkás. Edző: Biácsi Sándor. Kmiklós: Székely — Takács, Janovics I. (Dómján), Bérezés II., Janovics II., Toponári (Bó- na). Bérezés I., Csovcsics, Forró, Szabó, Patai. Edző: Ferró Fe­renc. Ellentétes félidők. Az első fél­időben Kunszentmiklós irányí­totta a játékot, míg szünet után a Kiskőrös vette át az irányí­tást. A kiskőrösi csapat eredmé- nyességét nagy akarás akadá­lyozta meg. Góllövők: Bérezés I., illetve Tóvízi. Jók: Antal, Szlo­vák 1., illetve Székey (a mezőny legjobbja), Janovics. I f j úságiak: Kiskőrös—Kun. szentmiklós 5:0 (2:0). Góllövők: Szentgyörgyi S., 2, Hadnagy 2, Tóth. Tompa—Honvéd Kun Béla SE 3:1 (3:0) Tompa, 1000 néző, vezette: Horváth S. Tompa: Barkóczi — Budincse- vics, Kovács, Czombos, Kollár, Szűcs, Zsifkó, Csapiáros, Pásztor, Füredi, Czeigerschmldt (Bélecz- ki). Edző: JZag József. H. Kun Béla SE: Hegyi —Ivá- nyi, Horváth (Jókai), Dobra, Ló­ié, Dongó, Rigó, Csurka, Bohács, Kisznyér, Varga. Erőteljes hazai támadások után a 20. percben vezetéshez juttatta csapatát. A 25. percben ismét Füredi volt eredményes. A 38. percben 16-oson belül buk­tatták Czeigerschmidtet, s a meg­ítélt büntetőt Füredi értékesítet­te. 3:0. A 75. percben a hazai csapat 11-est vétett és Kisznyér értékesítette. 3:1. Jók: Füredi, Zsifkó, Kollár, ilietve Rigó. Ifjúságiak: Kun Béla SE— Tompa 3:0. Honvéd Mezőfi SE—Fájsz 2:0 (1:0) Kecskemét, Szolnoki út, 400 néző, vezette: Albert. H. Mezőfi SE: Gulyás — Sza- bovik, Gubacsi, Nagyhegyest Tóth, Szevegnyi (Fehér), Nagy, Magyar, Puskás, Miklós, Radics. Edző: Krivy Ottó. Fájsz: Gilián — Kupusz, Dé- bics, Gombkötő I., Kovács, Krá­czer, Horváth, Palinyik, Szabó, Gombkötő II., Zsákai. Edző:'Ró­nai Sándor. Nagy fölényben játszott a Me­zőfi SE, a., fajsziak a pálya kö­zepén ügyesen adogattak. Góllö­vők: Puskás, Nagyhegyest Jók: Gubacsi, Puskás, Radics, illetve Gilián, Kráczer. Honvéd Gábor Áron SE—Kecskeméti MÄV 4:1 (2:0) A Honvéd már a 6. percben vezetést szerzett. A MÁV a me­zőnyben jól . adogatott és lelke­sen küzdött. A gólokon kívül a Kiskunhalas, 100 nézó. Vezet­te: Varga J. Gábor A. SE: Balogh — Körö­si, Vidosa, Kovács, Jenei (Megy- gyesi), Frittmann, Zvorecz, Vágó, Koszorús (Mészáros), Csont, Pri- kidánovics. Edző: Kévés Ferenc. K. MÁV: Kecskés — Csillag, Szabó I., Kállai, Tanító, Jäger, Bogdány I., Gebei, Kiss, Bimbó, Bogdány II. Edző: Baranyi Mik­lós. A MEGYEI I. O. IFJŰSAGI li. H. Kun Béla 2. Bajai SK 3. Sükösd 4. Kiskunhalas 5. Fájsz 6. Ersekcsanád 7. Hajós 8. Soltvadkert 9. Tompa 10. Kiskőrös 11. Kunszentmiklós 12. Bácsalmás 13. K. MÁV 14. Izsák 18. K. Fémmunkás 16. Gara halasi csatárok még három kar pufát is lőttek. Góllövők: Csont 2, Koszorús, Prikidánovics, illet­ve Bimbó. Jók: Vidosa, Kovács, Zvorecz, Csont, illetve Szabó I.. Tanító, Gebei, Bimbó. A MEGYEI I. O. labdarcgötBajnoksag allasa OKSAG ALLASA 1. Kk.halas 2. H. Mezőfi SE 14 18 14 13 .■/ 1 — 34-9 27 1 43-9 26 13 11 1 1 55-10 23 3. H. Kun Béla 14 10 2 2 35-17 22 13 9 2 2 40-23 20 4.-BSK 14 8 1 5 20-13 17 13 8 3 2 39-15 19 5. Fájsz 14 7 2 5 31-17 16 12 8 3 1 31-12 19 6. Ersekcsanád 14 7 2 5 38728 1« 12 6 3 3 34-15 15 7. Tompa 8. Hajós 14 8 — < 26-25 16 12 5 5 2 24-16. lS iá 0 2 6 31-32 14 112 6 2 4 41-25 14 9. Sükfesd 14 7 — 7 29-31 14 12 5 2 5 26-22 12 iff. K. Fémmunkás 14 5 3 6 26-24 13 12 4 4-4 15-18 12 11. Gara 14 6 1 7 21-28 13 12 5 1 6-25zirn 12. Soltvadkert 14 5 2 7 23-24 12 13 3 3 7 15-29 9 13. Kunszentmiklós 14 5 1 8 24-28 U 13 3 2 8 16-33 8 14. H. Gábor A. SE 14 5 — 9 24-29 10 12 3 2 7 16-43 8 15. Kiskőrös 14 4 1 9 16-29 | 12 2 2 8 16-30 6. 16. Izsák M 2 3 9 18-45 t 12 1 2 9 12-48 4 17. K. MÁV 14 2 i m 14-4* * 13 — 3 10 12-88 3 18. Bácsalmás 14 1 2 11 15-42 4