Petőfi Népe, 1975. szeptember (30. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-30 / 229. szám

1975. szeptember 30. • PETŐFI NEPE • 7 Ma: Búcsúmérkőzés A Testnevelési Főiskola kosárlabda­csapata edzőmérkőzést játszik a Kecs­keméti SC férfi együttesével a várj»- sportcsarnokban. A 16.30-kor kezdődő találkozó érdekessége lesz, hogy a TF ezeii a mérkőzésen búcsúzik három iítélrosától, akik közül ketten: Rezák és Szikora a közelmúlt óta Kecske­méten edzősködik. EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Kaposvári Rákóczi—Videoton 3:3. (3:2) Kaposvár. 20 000 néző. vezette: Nagy B. Mindkét csapat eddigi leggyen­gébb játékával osztozkodott a pontokon. Góllövők: Konrád, Var­ga, Nagy illetve Nagy II., Wollek, Karsai (11-esből). Zalaegerszeg—Tatabánya 3:0 (3:0) Zalaegerszeg. 5000 néző, vezet­te: Petri. A lendületesen, szellemesen ját­szó ZTE már az első játékrészben biztosította győzelmét. Góllövők: Bogáti. Mihalecz (11-esből), Csep- regi. Békéscsaba—Haladás 0:2 (0:1) Békéscsaba, 8000 néző, vezette ■ Müncz. A Békéscsaba a mérkőzés ele­jén elhibázta helyzeteit, míg a vendégek kihasználták, s ez dön­tő volt. Góllövő: Farkas 2j Szegedi EOL—FTC 0:1 (0:0) • Szeged, 22 000 néző, vezette: Marton. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen az FTC nagyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövő: Nyila­si. Salgótarján—-Bp. Vasas 3:1 (1:0) Salgótarján. 8000 néző, vezette: Palotai. Jóiramú küzdelmes mérkőzésen harcolta ki a győzelmet a bá­nyászcsapat. Vertig (SBTC) kiál­lítva. Góllövők: Jeck, Varga, Kaj- di illetve Váradi (11-esből). Bp. Honvéd—MTK VM 5:1 (1:1) Kispest. 8000 néző. vezette: Ba- na. A Honvéd jól kihasználta hely­zeteit és nagy gólarányú győzel­met aratott. Góllövők: Pintér 2, Szűcs, Kocsis, Bartos illetve Kiss. Újpesti Dózsa—Diósgyőr 7:2 (4:0) Megyeri út, 6000 néző. vezette: Győri. A Dózsa a helyzetek alapján akár nagyobb arányban is győz­hetett volna. Góllövők: Fazekas 4, Tóth A. (11-esből), Törőcsik 2 il­letve Egri. Oláh (11-esből). Az NB I. állása 1. FTC 7 8 — l fcO-9 12 2. Videoton 7 4 2 1 17-9 10 3. Ü. Dózsa 7 5 — 2 18-13 10 4. Bp. Honvéd 7 4 1 2 18-tli3 9 5. Kaposvár 7 3 3 1 12-10 9 6. DVTK 7 4 1 2 10-9 9 7. SBTC 7 4 — 3 13-14 8 8. Csepel 7 3 1' 3 10-10 7 9. Haladás 7 2 2 3 13-12 6 10. ZTE ' 7 2 2 3 11-10 6 11. MTK-VM 7 3 — 4 10-9 6 fli2. SZEOL 7 2 1 4 7-16 5 13. Rába ETO 7 1 2 4 10-14 4 14. Vasas 7 1 2 4 9-14 4 15. Békéscsaba 7 1 2 4 4-112 4 16. Tatabánya 7 1 1 5 9-17 3 1. D.újváros 2. PMSC 3. Budafok 4. Dorog 5. Oroszlány 6. Várpalota 7. BVSC 8. KKFSE 9. Volán 10. DVSC 11. Olajb. 12. Nagybátony 13. SZMTE 14. Komló 15. MÁV D. .16. Izzó 17. FÖSPED 18. Szekszárd 19. Bábolna 20. Bp. Spart. Nagykanizsa—BVSC 1:0 Pécsi MSC—Oroszlányi Bányász 0:0 Dorog—Vasas Izzó 2:1 Kossuth KJFSE—Szekszárdi Dózsa 6:0 Dunaújváros—Bábolna 4:1 FÖSPED Szállítók—MÁV DAC 3:0 Volán SC—Komlói Bányász 1:0 Debrecen—Budafok 4:1 Szolnoki MTE—Várpalotai Bányász i:l Nagybátony—Bp. Spartacus 3:0 állása 9 7 1 1 23-10 15 9 6 2 1 21-8 14 9 6 1) 2 20-14 13 9 5 2 2 16-12 12 9 4 3 2 21-14 11 9 4 3 2 17-15 11 9 5 1 3 14-14 11 9 4 2 3 17-10 10 9 3 4 2 14-11 10 9 4 1 4 13-16 9 9 3 3 3 10-13 9 9 3 2 4 lil-14 8 9 3 1 5 14-13 8 9 2 3 4 8-10 7 9 3 1 5 7-16 7 9 2 2 5 10-12 6 9 2 2 5 13-17 6 9 2 2 5 iD-17 6 9 2 — 7 9-21 4 9 1 2 6 7-19 4 A heti kupamérkőzések A héten folytatódnak az 1975— 76. évi európai kupasorozatok sor kerül a BEK, a KEK, és az UEFA Kupa első fordulójának a vissza­vágójára. BEK: szerdán az Ü. Dózsa az FC Zürich-el mérkőzik. Az első mérkőzés eredménye 4:0 a Dózsa javára. KEK: kedden: FC Valette— Haladás. A Haladás előnye szin­te behozhatatlan 7:0. UEFA Kupa: Vasas—Vöest Lienz 0:2-ről kell a Vasasnak megkísérelni a továbbjutást. SPORT- SPORT • SPORT MEGYEI SIKEREK, TÍZEZRES TÖMEG MÉLYKÚTON Az országos fogathajtó bajnokság döntője • A tízezres nézőseregből egy részlet. Mint már hírül adtuk, szeptem­ber 25—28. 'közötti időben bonyo­lították le Mélykúton az Alkot­mány Tsz lovas sportpályáján az 1975. évi Országos Fogathajtó Bajnokság döntőjét és a XIII. Magyar Fogathajtó Derbyt. Az első nap a versenyzőké volt. akik ismerkedtek a tereppel és a ver­senyszabályokkal. Másnap a né­gyesfogatok minősítő és díjhajtó versenyében gyönyörködött a kö­zönség, majd népi játékok és nemzetiségi találkozó tette színe­sebbé a nap programját. A szom­bat délelőtti 37 kilométeres te­repverseny már vonzotta a láto­gatókat, s egy-egy akadálynál 50 —100 főnyi csoport biztatta a ver­senyzőket. Eközben a pályán a Határőr Dózsa Sportegyesületé­nek vadász ugrató versenye, az öregfiúk díjugratása, a kettes fo­gatok versenye bonyolódott le, mintegy ötezer főnyi tömeg biz­tatása közben. Vasárnap reggel 9 órakor már igazi versenynap kezdődött, hi­szen a lelátókon több mint tízez­ren szorongtak a szinte nyárias hőségben, biztatva a kettes-foga­tok díjhajtóit. az ügető Verseny résztvevőit, s a Határőr Dózsa lo­vasait. Alig egyórás ebédszünetet engedélyeztek a rendezők a kö­zönségnek, s máris megkezdődött a négyes-fogatok karusszel (aka­dály) versenye. A rendkívül lát­ványos, fegyelemezett akadály­hajtás nem egyszer váltotta ki a közönség fergeteges tapsát. A versenyszámok, közötti szünetek­ben a bácsbokodi asszonykórus, a mélykúti vegyeskórus, és a mély­kúti úttörőzenekar szórakoztatta a nézőket. A fogathajtó bajnokság három­napos versenyének győztese az A-kategóriában; Bárdos György Gyöngyös lett, a második helyen Tóth Baranyi Sándor, a kecske­méti Magyar—Szovjet Tsz fogata • A Magyar Népköztársaság Országos fogathajtó egyéni bajnoka Muity Sándor, az akadály alatt. végzett, a harmadik helyet pedig Muity Sándor, a mélykúti Alkot­mány Tsz szerezte meg. A B-ka- tegóriábán első: Abonyi Géza. a kiskunfélegyházi Egyesült Lenin Tsz versenyzője, második: Tere- nyi István, a lajosmizsei Almavi­rág Szakszövetkezet, a harmati..,.: Dani Gábor, a solti Szikra Tsz fo­gathajtója lett. A Magyar Népköztársaság Or­szágos Fogathajtó egyéni bajno­ka (a tavaszi, nyári és az őszi forduló után) Muity Sándor, a mélykúti Alkotmány Tsz. aki el­nyerte a megyei tanács elnöké­nek különdíját is. Második: Bár­dos György Gyöngyös, harmadik: Tóth Baranyi Sándor, Kecskemét, Magyar—Szovjet Barátság Tsz. A Magyar Népköztársaság Országos fogathajtó csapatbajnoka a mély­kúti Alkotmány Tsz csapata: (Muity Sándor és Muity Ferenc), második: a mezőkeresztesi Arany­kalász Tsz csapata (Jakab Mihály és Szönye József), harmadik: a Hortobágyi Állami Gazdaság (Pe­tik Sándor és Finta Gábor). A versenyt követően Bútor Sán­dort. a Magyar Lovas Szövetség főtitkárát kértük meg. minősítse a versenyt. Mint elmondta, az or­szágban összesen három ilyen Dá- lya van, de mélykúti a legideáli­sabb, ugyanis ió a versenyzők, a lovak elhelyezése, és kitűnő az a fegyelmezettség, amellyel a hely­beliek. az Alkotmány Tsz vezetői és tagjai részt vettek e munká­ban. Bizonyíték e verseny arra is, hogy már nagy tömegeket vonz ez az 1971. óta nálunk elismert sportág, s ezért feltehető, hogy a következő évben is itt rendezik meg a versenyt. Dr. Váradi Jenő, az Országos Lótenyésztési Felügyelőség osz­tályvezetője arról szólt, hogy ha­zánk betört a nemzetközi élvo­nalba, s ezért a mélykúti rendez­vényen osztrákok, németek, jugo- szlávok jöttek el tanulni. Az országos fogathajtó baj­nokság befejezése méltó volt a község hagyományaihoz, hiszen fáklyás felvonulás, és az úttörők színpompás zászlós gyakorlata gyönyörködtette és hatotta meg a közönséget. Gémes Gábor Ennyivel feltétlenül jobb volt a Jánoshalma Jánoshalmi Spartacus—Kecskeméti SC 1:0 (1:0) Kecskemét, Széktói Stadion, 800 néző. Vezette: Szávó. Jánoshalma: Csornák — Mi- zser, Bucsi, Fenyvesi IV., Marác- zi, Angeli (Urban), Szabó, Cser­mák, (Faddi), Horváth, Ádám, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. KSC: . Varga — Lipokati'ch, Herbály, Gulyás (Pasek), Kecs­kés, Kókai, Drahos (Losonczi), Végi, Oskolás, Szabó, Simon. Ed­ző: Bányai JJándor. A 2. percben Drahos 25 mé­terről lőtt kapura, s Csernák a kapufa segítségével nyomta ki a labdát a felső sarokból. Az 5. percben Angeli futott el a bal­oldalon. Csermák fejelt kapura, s ezt Varga kiütötte újból An­geli elé, s a második lövés kapu mellé ment. A KSC következett. A 8. perc­ben Oskolás beadását Szabó fej­jel csúsztatta Vági elé. A lövést Csernák lábbal vágta szögletre. A 14. percben a KSC kapujától 25 m-re szabadrúgáshoz jutott a Jánoshalma. Horváth gurította le Maráczinak, s a hatalmas lövés a felső lécet súrolva ment ki. A 19. percben a KSC jutott 20 m-es szabadrúgáshoz, de Herbály gyen­ge lövését Csernák védte. Változatos volt a játék. A KSC támadásai sorra elakadtak a jól záró jánoshalmi védőkön, s az ellentámadások Csernák hatal­mas kirúgásaiból indítva több­ször is veszélyt jelentetek a KSC kapujára. A 21. percben Maráczi ívelt előre. Csermák elől Varga jó ütemű kifutással tisztázott. A 24. percben Lipokatich fu­tott fel. Beadását Simon mellel levette, majd nagy helyzetből mellé küldte. A 25. percben újabb gólhelyzetet hibázott el a Já­noshalma: Fenyvesi III jobbról ívelt be, s a teljesen tisztán álló Csermák a léc mellé gurított. A 32. percben Drahos—Simon adogatás után Gulyás nagy lövése suhant el a kapu fölött. A 37. percben a harmadik jánoshalmi gólhelyzet. Szabó közelről gurí­tott a kapu mellé. A 39. percben Simon lőtt mellé. A 43. percben Fenyvesi III beadása átszállt a védők fölött. Szabó újból közép­re emelte, s Csermák most nem hibázott. 1:0. A 46. percben Csermák kifutva mentett Drahos elől. Az 56. perc­ben Fenyvesi III szabadrúgását csak nehezen hárította Varga. Az 59. percben szöglet után Drahos lőtt, s Csermák újból szögletre mentett. A 67 percben KSC sza­badrúgás 20 rnnről. Vági elhamar­kodva a kapus kezébe emglte. A 74. percben Adám rossz hazaadá­sa okozott izgalmat, s szöglet lett belőle. Ezután hosszú ideig szinte sem­mi sem történt a pályán. A Já­noshalma tartotta az eredményt, s a KSC — bár többet birtokol­ták a labdát — nem tudott ki­bontakozni. A 83. percben Pasek szögletét mellé fejelte az ugyan­csak felugró, s lényegesen jobb helyzetben álló Szabó mellől. Ez • Drahos sportszerűen átugorja a kivetődő Csernákot. volt a kecskemétiek utolsó lehe­tősége Az első félidőben lendületeseb­ben játszott a Jánoshalma, s a gólon felül még legalább három nagy gólhelyzetet is elhibáztak Csermákék. A második félidőben ügyesen védekezett a jánoshalmi csapat, s a mezőnyfölénybe ke­rült KSC inkább csak vergődött, s végül egyenlíteni sem tudott. Az egygólos győzelem megfelel a játék képének. Jók: Csernák, Bu- csai, Maráczi, Fenyvesi III., il­letve Varga, Kókai. Sükösdön nyert az Érsekcsanád Kiskunhalasi—MEDOSZ— Kecskeméti MÁV 3:0 (1:0) Honvéd Mezőfi SE—Tompa- > 4:1 (1:1) Kiskunhalas, 300 néző. Vezet­te: Bélák. Kkhalasi MEDÓSZ: Dömény — Juhász K„ Tóth, Juhász L., Gulyás, Kocsis (Szőke), Udvári II., Mészáros, Karsai Oláh, Cser­mák. Edző: Virágh István. K. MÁV: Kecskés — Csillag, Pongrácz, Jäger, Dorogi, Tanító, Bogdány I., Kiss (Fazekas), Bim­bó, Gebei, Kállai. Edző: Balanyi Miklós. A 15. percben a MÁV hagyta ki az első helyzetet. Bimbó az üres kapura emelt, s Juhász K. a gólvonal előtt mentett. A 30. percben Oláh belőtt labdáját Csermák fejjel a bal sarokba csúsztatta. 1:0. A 86. percben ka­varodásból Csermák lőtt ä há­lóba. 2:0. A 88. percben Oláh lapos lövését Kecskés már nem tudta hárítani. A MÁV lelkesen és jól játszott, s a MEDOSZ csak az utolsó percekben biztosította be győzelmét. .Jók: Dömény, Tóth, Gulyás, Csermák, illetve: Kecskés (a mezőny legjobbja, Pongrácz, Tanító, Bimbó. Ifjúságiak: Kkhalasi MEDOSZ— K. MÁV 3:0 (2:0). Góllövők: Agócs 2, Forgó. Elmaradt ifjúsági mérkőzés: Khalasi MEDOSZ—Kunszent- miklós 0:0. Hajós—Soitvadkert 3:1 (3:0) Hajós, 600 néző, vezette: Dobra. Hajós: Csesznák — Follardt, Balogh, Huber (Tallósi), Bagi, Szebeni, Kovács, Schön, Dobler (Hayenbacher), Fegyveri, Molnár. Edző: Balogh Gyárfás. Soitvadkert: Balogh — Mezei, Meskó, Galántai, Erdős (Mayer), Szomor', Szávai, Kugelmann, Fá- biá, Benkő, Tóth. Edző: Zsikla Tamás. A hajósi csapat Dobler révén már a 28. percben 3:0-ás vezetés­re tett szert. Szünet után ki- egyenúlyozottá vált a játék és Fábiánnak sikerült szépíteni. Jók: Bagó, Fegyveri, Dobler, Ba­logh, illetve: Fábián, Mezei, Ben­kő. Ifjúságiak: Soitvadkert—Hajós 3:1 (3:1). Góllövők: Zsikla 3 illetve: Ta- utner. Kunszentmiklós—Gara 4:0 (3:0) Kunszentmiklós, 300 néző. Ve­zette: Varga. Kunszentmiklós: Székely — Dómján, (Csovcsics), Bérezés II., Torma, Pozsári, Toponári, Bér­ezés I., Bóna Forró, Szabó, Pa­tai. Edző: Ferró Ferenc. Gara: Kubatovics — Aranyos, Osztrogonácz, Bergmann, Forrai, Zomborcsevics, Kubatov, Tényi, Takács, Tomaskó, Tóth. Edző: Karagics István. A hazai csapat végig mezőny­fölényben volt és korszerű já­tékkal biztoséin nyert a lelkes vendégcsapat ellen. Góllövők: Bérezés I. 3, Forró. Jók: Székely, Bérezés I., Bérezés II., Toponári, illetve Osztrogonácz, Tényi Ta­kács. Ifjúságiak: Kunszentmiklós— Gara 1:0 (0:0). Góllövő: Matics. Fájsz—Gábor Áron SE 4:0 (4:0) Fájsz, 200 néző, vezette: Czen- czik. Fájsz: Gilián — Kupusz, Dé- bics, Gombkötő I., Kovács (Laj­tos), Szilágyi, Horváth, (Tornai), Kráczer, Szabó, Gombkötő II., Zsákai. Edző: Rónai Sándor. Gábor Áron SE: Kazinczi — Földes Vidosa, Jenei, Frittmann, Barta, Stravecz, Mészáros, Megy- gyes, Prikidanovics. Edző: Kévés Ferenc. Lendületes támadójátékkal a hazai együttes már az első fél­időben bebiztosította a győzel­met. Góllövők: Szabó 3, Szilágyi, Jók: Kupusz, Kráczer, Szabó, il­letve: Prikidanovics, Kovács. Kecskeméti Fémmunkás— Bácsalmás 5:1 (3:0) Kecskemét, Városi pálya, 100 néző, vezette: Gerendeli. K. Fémmunkás: Bende (Szőke) — Kovács, Kim, ölvedi, Palin- csár, Bállá, Padlás. Márkli, Vaj­da, Komáromi, Kállai II. (Ba­kos). Edző: Szabó István. Bácsalmás: Rapcsák — Kónya, Szál, Narancsik, Turcsányi, Ba­logh, Hustyi, Futó, Markó (Kne- tig), Geiger, Krisztin. Edző: Mol­nár József. Az első és az utolsó 15 percben mutatott jó játékukkal ilyen arányban is megérdemelten nyer­tek a hazaiak. Komáromi a kiál­lítás sorára jutót. Góllövők: Ko­máromi 2, Márki, Padlás, Bakos, illetve: Fűtő. Jók: Kun, ölvedi, Palincsár, Bállá, Márkli, illetve: Szál, Hustyi. Ifjúságiak: Bácsalmás—K. Fém­munkás 1:0 (0:0). Góllövő: Pataki 11-esből. Kecskemét, 600 néző, vezette* Zsigó. H. Mezőfi SE: Horváth — Sza- bovik, Kulik, Szabó, Kovács, Gu­bacsi, Szevegnyi (Miklós), Tóth, Puskás, Nagyhegyesi (Vezsenyi). Nagy. Edző: Krivy Ottó. Tompa: Barkóczi — Budincse- vics, Czombos, Zsifkó, Barta, Vi- rágfi, Kábái, Füredi, Csapiáros, Czeigerschmidt, Czvianóv (Nagy). Edző: Zag József. A vendégcsapat fegyelmezetlen játékot mutatott, Füredit soro­zatos durvaságért az 58. percben kiállították. A helyzetei alapján nagyobb gólaránnyal nyerhetett volna a Mezőfi. Góllövők: Gu­bacsi 2, Puskás, Tóth, - illetve: Czombos, Zsifkó, Virágh. Honvéd Kun Béla SE—Bajai SK , 4:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 600 néző, ve­zette: Baán. H. Kun Béla SE: Gulyás — Iványi I., Horváth, Dobra, Lan­tos, Sahin, Dongó, Dukai, (Bo- hács), Kisznyér, Jókai, Varga. Edző: Lantos János. Bajai SK: Tóth — Molnár (Sas), Ispanovics, Győrfi, Má- rity, Glavatity, _ Kiing, Petrese- vics, Herczegh, Havasi, Juhász (Kemény). Edző: Varga Imre. A gyenge színvonalú első fél­idő után Bohács beállításával szárnyakat kapott a hazai csatár­sor, s helyzeteik alapján na-r gyobb arányban is győzhettek volna. Góllövők: Dukai, Kisznyér, Varga, Bohács. Jók: Iványi I., Horváth, Dobra, Sahin, illetve: Hspanovics, Márity, Havasi. Ifjúságiak: H. Kun Béla SE— Bajai SK 2:1 (1:1). Góllövők: Pallagi 2, illetve: Vasvári. Kiskőrös—Izsák 1:0 (0:0) Izsák, 300 néző, vezette: Ihos. Kiskőrös: Csima — Balogh, Szlovák, Deák, Antal, Polereczki, Ócskái, Töviski, Hajnák, László (Gere), Tóvizi. Edző: Biácsd Sán­dor. Izsák: Nagy (Segesdi) — Szabó, Tóth, Bakonyi, Horváth E., Hős, Pataki, Horváth F., Szász, Mezei II., Sponga. Edző: Juhász Imre. Az első félidőben a hazaiak támadtak többet, míg a szünet után a Kiskőrös vette át a já­ték irányítását. Góllövő: László. Jók: László, Balogh, Csima, il­letve; Pataki, Mezei, Segesdi. Ifjúságiak: Kiskőrös—Izsák 2:0 (1:0). Góllövők: Dusnoki, Petróczi. Érsekcsanád—Sükösd 3:1 (1:1) Sükösd, 800 néző, vezette: Nagy L. Érsekcsanád: Csordás — B. Szabó, Marinkó, Gyuricza, Szabó, Melcher (Kiss I.), Koszorús I., Koszorús II., (Kiss B.), Boros, Tüske, Ikotity. Edző: Borsodi József. Sükösd: Szén te — Nagy, Ka­tus, Bajai, Benda, Szabó (Lógó I.), Tóth, Radics, Kollár, Sudár (Németh A.) Marosa. Edző: Buj­dosó Márton. Sudár a 4. percben vezetést szerzett, amelyet Koszorús I. tíz perccel később kiegyenlített. Az Érsekcsanád a második félidő­ben Tüske góljával jutott előny­höz. Négy perccel a befejezés előtt Bajai a saját kapujába gu­rította *a labdát (öngól). Jók: Ko­szorús I., B. Szabó. Ifjúságiak: Sükösd—Érsekcsa­nád 1:1 (1:0). Góllövők: Lógó II., illetve: Sós. A MEGYEI I. O. labdarügö-bajnoksAg Állasa 1. Mezőfi SE 2. Kh. MEDOSZ 3. Kun B. SE 4. Tompa 5. Fájsz 6. Hajó« 7. K. Fémmunkás 8. Bajai SK 9. Érsekcsanád 10. Kszt.miklós 11. Gara 12. Sükösd 13. Kiskőrös 14. Gábor A. SE 15. Soitvadkert 16. K. MÁV 17. Izsák 18. Bácsalmás 9 9 ------- 24-5 18 9 9 ------- 25-8 18 9 6 2 li 23-11 14 96—3 14-16 12 9513 24-17 11 9513 24-17 « 9414 19-16 9 9 4 1 4 8-10 9 9414 22-23 9 9 4—5 16-15 8 94—5 16-16 8 94—5 19-23 8 9 4—5 1)3-19 8 9 3-----6 16-19 6 9 216 12-14 5 92—7 10-30 4 9—27 13-27 2 9—27 11-32 2 ifjüs Ágiak 1. Kun B. SE 2. Bajai SK 3. Sükösd 4. Kh. MEDOSZ 5. Érsekcsianád 6. Fájsz 7. Hajós 8. Tompa 9. Soitvadkert 10. Kunszentirrtklós 11. Kiskőrös. 12. Izsák 13. K. MÁV 14. Bácsalmás 15. K. Fémmunkás 16. Gara 9 8 — 1 38-6 16 8 5 2 1 20-8 12 9 4 3 2 25-ffll 11 8431 18-7 11 7 4 3 — 16-8 11 8 4 2 2 25-13 10 8 4 Ív 3 31-18 9 7412 12-11 9 7322 19-11 8 9324 15-19 8 8314 18-13 7 8 2 2 4 1í3-14 6 a 2 — 6 11-37 4 8^16 8-24 8 8 1 — 7 7-39 2 8 — 1 7 6-38 1