Petőfi Népe, 1975. szeptember (30. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-23 / 223. szám

1975. szeptember 23. • PETŐFI NÉPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN SPORT.SPORT - SPORT Már négy éllovas ponttal vezet a két Ferencváros—Bp. Honvéd 4:3 (2:1) Népstadion, 75 000 néző, vezet­te: Petri. Az FTC egységesebb és gyor­sabb csapatjátékával harcolta ki a győzelmet. Góllövők: Pusztai 2, Szabó, Magyar illetve Szűcs 2, Kocsis L. (11-esből). Vasas—Ű. Dózsa 0:1 (Ó:l) Népstadion, 70 000 néző, vezet­te: Müncz. A nagyobb tapasztalat a Dó­zsa javára döntött. Góllövő: Nagy. MTK-VM— Kaposvári Rákóczi 0:1 (0:0) Hungária körút, 4000 néző, ve­zette: Kőrös. A nagy lelkesedéssel játszó Kákóci meglepetésre mindkét pontot elvitte a gyenge támadó­játékot nyújtó MTK-VM-től. Góllövő: Nagy. Rába ETO—Salgótarján 1:3 (0:0) Győr, 3000 néző, vezette: Szá- vó. Az SBTC kihagyott gólhelyze­tek és elhibázott 11-es után is fölényesen nyert. Góllqvők: Szo- kolai, illetve Kajdi, Marosok, Varga. Diósgyőri VTK—Szegedi EOL 1:0 (0:0) Diósgyőr, 9000 néző, vezette: Mohácsi. Küzdelmes mérkőzésen Oláh 11-es góljával tartotta otthon a két pontot a DVTK. Videoton—Békéscsaba 3:0 (1:0) Székesfehérvár, 10 000 néző, vezette: Hámori. A Videoton minden tekintetben felülmúlta ^ellenfelét és megérde­melten nyert. Góllövők: Tieber, Wollek, Nagy II. Tatabánya—Csepel 2:0 (2:0) Tatabánya, 4000 néző, vezette: Lauber. A lelkesen játszó tatabányai csapat már az első félidőben biztosította győzelmét. Góllövők: Halász, Selenka. Az NB I. állása 1. PTC 2. Videoton 3. Diósgyőr 4. Kaposvár 5. Ül Dózsa 8. Bp. Honvéd 7. MTK-VM 8. Salgótarján 8: Csepel 10. SZEOL 11. Haladás 12. Bába ETO 13. ZTE 14. Vasas 15. Békéscsaba 18. Tatabánya 1. PMSC 2. Dunaújváros 2. Budafok 4. Oroszlány 5. Dorog 8. Várpalota 7. BVSC 8. Volán 9. KKFSE 10. Olajb. 11. Komló. 12. DVSC 13. MÁV D. 14. SZMTE 15. Szekszárd 16. Izzó 17. Nagybátony 18. FÖSPED 19. Bábolna 20. Bp. Spartacus BVSC—Kossuth KFSE Budafok—Dprog MÁV DAC—Vasas Izzó FÖSPED Szállítók—Bp. Sp. Volán SC—Szekszárdi Dózsa Dunaújváros—Komló Oroszlány—Várpalota Nagybátony—Nagykanizsa Pécs—Bábolna Szolnoki MTE—Debreceni VSC 6 5 — 1 19-9 10 6 4 1 1 14-6 9 6 4 1 1 8-2 9 6 3 2 1 9-7 8 6 4 — 2 11-11 8 6 3 1 2 13-12 7 6 3 — 3 9-4 6 6 3 — 3 10-13 6 6 2 1 3 8-10 5 6 2’ i 3 7-15 5 6 1 2 3 11-12 4 6 1 2 3 10-12 4 6 1 2 3 8-10 4 6 1 2 3 8-11 4 6 1 2 3 4-10 4 6 1 1 4 9-14 3 állása 8 6 1 1 21-8 13 8 6 1 1 19-9 13 8 6 1 1 19-10 13 8 4 2 2 21-14 10 8 4 2 2 14-11 10 8 4 2 2 16-14 10 8 5 — 3 13-13 10 8 2 4 2 13-11 8 8 3 2 3 12-10 8 8 3 2 3 9-12 8 8 2 3 3 8-9 7 8 3 1 4 9-15 7 8 3 1 4 7-13 7 8 3 — 5 13-12 6 8 2 2 4 11-12 6 8 2 2 4 9-10 6 8 2 2 4 8-14 6 8 1 2 5 10-17 4 8 2 — 6 8-17 4 8 1 2 5 7-16 4 3:1 2:2 1:0 1:1 2:1 3:1 5:1 0:0 4:2 6:1 Igazi tömegverseny volt az „Edzett ifjúságért” atlétikai toborzó • Célban a 100 m-es síkfutás „A” döntőjének résztvevői. (Bancxik István felvételei.) Sükösd—Gara 4:3, (2:1) Gara, 500 néző, vezette: Szabó. Sükösd: Szente — Csizmadia (Radies I.), Katus, Bende, Szabó, Bajai, Kollár, Tóth, Lógó, Maru- zsa, Radies II. Edző: Bujdosó Márton. Gara: Kubatovics (Fulcz, — Aranyos, Osztrogonácz, Kubatov, Forrai, Zomborcsevics (Sibalin), Tényi, Bergmann, Tatár, Toma- sov, Tóth. Edző: Karagics István. A nagyiramú mérkőzésen a gyengélkedő garai védelem mel­lett megérdemelten szerezte meg a győzelmet a sükösdi csapat. Góllövők: Maruzsa 2, Lógó, Ka­tus, illetve Tényi 2, Forrai. Jók: Maruzsa, Tóth, Radies II., illetve Forrai, Tényi. Ifjúságiak: Sükösd—Gara 3:0 (1:0). Góllövő: Radics 3. Mintha csak az időjárás is kedvezni akart volna a sebeit gyógyítgató atlétikai sportunknak, verőfényes vasárnap reggel fo­gadta a vetélkedőre felsorakozott fiatalokat a kecskeméti Széktói Stadionban. Az „Edzett Ifjúsá­gért” atlétikai toborzó Bács me­gyei réstvevőit Németh Ferenc, a KISZ megyei bizottságának első titkára köszöntötte, majd a jó szereplés, a becsületes helyt­állás reményében megnyitotta a versenyt. Néhány perccel később mint­egy hét-nyolcszáz ifjú foglalta el a futópályákat, a távolugró. és súly lökő helyeket. Óriási volt az izgalom. „Hadüzenet” ment a má­sodperceknek, a centimétereknek* amelyeknek a legyőzéséért nem­csak a versenyzők szurkoltak. Ott volt dr. Major Imre, a megyei tanács elnökhelyettese, Bodor Je­nő, a megyei tanács művelődési osztályvezetője, Farkas László, az MSZMP Kecskeméti Városi Bi­zottságának titkára, Gyapai Jó­zsef, a Kecskeméti Városi Tanács elnökhelyettese és Tóth László- né, a KISZ KB munkatársa is. • Németh Ferenc nyitotta meg a versenyt. • Rajtnál a 2000 m-es síkfutás mezőnye. Honvéd Mezőfi SE—Soltvadkert 2:1 (1:0) Soltvadkert, 400 néző, vezette: Albert Z. Honvéd Mezőfi SE: Horváth .— Szabovik, Kulik, Szabó, Gubacsi, Kovács, Radics (Miklós), Jenei, Vezsenyi, Puskás, Nagyhegyesi, Nagy. Edző: Krivy Ottó. Soltvadkert: Mayer — Mezei, Meskó, Martin (Kalászi), Kiss, Erdős, Szávai, Fábián, Dobszai, Tóth, Wolf (Szomor). Edző: Zsik- la Tamás. A két nagyon gyengén játszó csapat közül a szerencsésebb Me­zőfi SE került ki győztesen. Gól­lövők: Puskás, Nagy, illetve Fá­bián. Jók: Gubacsi, Kovács, Nagy, illetve Fábián, Meskó. Az eredmény nem is maradi el. Az értékelésnél kiderült, hogy összesen kilencszázhuszonnégy fő indult a különböző számokban. Eredményele: Fiúk, 100 I» (195 Induló): 1. Tóth András (Kal. ITSK), 2. Fábián (Kun­• A 100 m-es síkfutás helyezett­jei a dobogón. szentmiklós) 11.7, 3. Bórák (Kunszent- miklós) 11.8. 2000 m (75 induló): 1. Kiss László (Bajai m. Béla Gimnázium) 6:26.4, 2. Almást (Kiskunfélegyháza) 6:32.2, 3. Józsa (Kecskeméti piár) 6:36.0. Távolugrás (95 induló): 1. Fá­bián András (Kunszentmiklósl Dam­janich J. Glmn.) 587, 2. Nagy (Kecske­méti Katona J. Glmn.) 566, 3. Bórák (Kunszentmiklósl 551. Súlylökés (89 Induló): 1. Lógó János (Kalocsai Me- zógazd. Technikum) 12,33, 2. Kovács (Kalocsa) 11,78,. 3. Hajdú (Kunszent- rrflklóG) 11,35. Lányok, 100 m (241 induló): 1. Ben- se Verona (Kkfházi Közgazd.) 13.0. 2. Herczegh (Kkfh. Közgazd.) 13.3, 3. Gu­lyás (Kkfházi Móra F. Glmn.) 13.7. 1000 m (52 induló) : 1. Dabi Anikó (Kecskeméti Közgazd.) 3:31.6. 2. Rideg (Kalocsa) 3:36.9, 3, ^agy K.;''(^fhSzáJ" 3:39.5. Távolugrás (71 indulj); 1. var­ga Erzsébet (Kkfházi Móra F. Glmn.) 4:54,9. 2. Bielik (Kernét! 607-es ITSK) 437, 3. Dobák (Kkfh. Móra F. Glmn.) 431. Súlylökés (106 induló): 1. Bielik Katalin (Kecskeméti 607-es ITSK) 11,118, 2. Juhász (Kkfháza) 10,32, 3. Szabadi (Baja) 10,16. — A toborzó kezdeményezése­kor arra kértük az iskolák igaz­gatóit, hogy segítsenek — érté­kelt dr. Major Imre, a szervező bizottság vezetője. — Most kö­szönettel tartozunk nekik, mert a siker az ő érdemük is, mind- azoké, akik tettek érte. B. I. Ersekcsanád—Fájsz 2:2 (1:1) Érsékcsknád, 350 néző, vezette: Papp. Ersekcsanád: Csordás — B. Szabó, Marinké, Gyuricza, Szabó,, Melcher, Koszorús I., Koszorús II. (Mihó), Tüske, Boros (Kiss), Ikotity. Edző: Borsodi József. Fájsz: Gilián — Gombkötő I., Kopasz, Zsákai, Kovács, Horváth (Lajtos), Szabó, Kráczer, Erdős, Gombkötő II., Polonyik (Szilágyi). Edző: Rónai Sándor. Az első félidőben a hazai csa­pat, míg szünet után a fajszi csapat játszott jobban. A gól­helyzetek alapján a döntetlen eredmény' igazságos. A 89'. perc­ben Kráczer a kiállítás sorsára jutott. Góllövők: Koszorús II., Tüske, illetve Kráczer, Gombkö­tő II. Jók: Csordás, Gyuricza, Szabó, Boros, illetve Gilián, Sza­bó, Gombkötő II. Ifjúságiak: Ersekcsanád—Fájsz 3:0 (1:0). Góllövők: Felső II., Kenyeres II., Vancsik. Bajai SK—Kunszentmiklós 2:0 (1:0) Baja, 200 néző, vezette: Varga. Bajai SK: Magó — Molnár, Is- pánovics, Győrfi, Márity, Glava- tigy, Hercegh, Kiing, Juhász, Ha­vasi, Petresevics (Sas). Edző: Var­ga Imre. A KSC most jobban játszott Kecskeméti SC—Gyulai SE 1:0 Gyula, 1500 néző. Vezette: Tóth. KSC: Varga — Lipokaticz, Her- bály, Kecskés, Gulyás (Losonc- zi), Kófcai, D.rahos, Vági, Osko- lás, Szabó, Simon. Edző: Bá­nyai Nándor. Gyulai SE: Széplaki — Somos, Csőké (Novák), Otott, Szabó, Nagy, Dávid, Zámbori, Tóth, Ko­(0:0) larovszki (Kádár), Búzás. Edző: Himmer József. A mérkőzésről lapzártáig nem kaptuk meg az előre megbeszélt tudósítást. Így mindössze annyit tudunk, hogy a KSC lényegesen jobban játszott, mint a eddigi találkozókon. A gólt Simon lőt­te a 68. percben. A gyulai csa­pat kihagyott egy 11-est. Jók: Herbály, Vági, Szabó, Simon, il­letve Széplaki, Nagy, Dávid. A világ sportja NICOSIA: A BEK első fordulójában a ciprusi Omonia Nicosia 2:1 (0:1) arányban győzött az izlandi baj­nokcsapat, az Akranes Reykja­vik ellen. LOS ANGELES: A nemzetközi teniszverseny férfi egyesének döntőjében az amerikai Ashe 3:6, 7:5, 6:4 arány, ban győzött honfitársa, Tanner ellen. Kunszentmiklós: Székely — Dómján (Pozsári), Janovics, Tor­ma, Bérezés II., Toponári, Bér­ezés I., Bóna, Forró, Szabó, Patai (Kiss). Edző: Fér ró Ferenc. A hazaiak végig mezőnyfölény­ben játszottak, a csatársoruk azonban nem tudott megbirkóz­ni a lelkes vendégcsapat védői­vel. Góllövők: Havasi, Juhász. Jók: Ispanovics, Glavatity, Ha­vasi, illetve Székely, Bérezés I., Toponári. Góllövők: Kovács 2, Vasvári 2, Décsi. Ifjúságiak: Bajai SK—Kun­szentmiklós 5:0 (2:0). Kemény küzdelemben nyert a VTSK Kalocsai VTSR—Erzsébeti SMTK 3:1 (1:1) Kalocsa, 1800 néző, vezette: Bártfai. Kalocsa: Neiszner—Kapitány, Pécsi, Illés L., Szabó S. (Zsákai) Farkas, Posztobányi, Lakatos, -Gerber dr. (Halász), Vén, Matos. Edző: Molnár Ferenc. Erzsébeti SMTK: Bodor-Bárá­nyos, Burger, Dudás, Oberfrank, Steinbeiszer, Erdődi, Sáfrán, Kecskés, Gyurováth, Veres (Szé- csi). Edző: Marosvári Béla. Már egy órával a kezdés előtt szép számmal gyülekeztek a szurkolók a totómérkőzésre, jól­lehet, a plakátok téves időpontot közöltek. Ideges, hangulatban, néhány kemény összecsapással indult a játék. Lakatos nagy lövése a 4. percben a védőkről pattant szögletre, majd egy perc múlva Gerber dr. nagy helyzetben lőtt mellé. Lakatos nagyszerű labdá­val indította Gerber dr.-t, aki már kicselezte a kapust is, ami­kor Bodor megfogta a kitörő csatár lábát. A játékvezető bün­tetőt ítélt. A labdának Lakatos futott neki és becsapva a kapust a kapu bal oldalába lőtt. 1:0. Továbbra is a hazai együttes maradt támadásban és a 20. percben növelhette volna elő ■ nyét. Gerber dr. jól futott el, pontos beadását Vén a védők­től szorongatva a kapu torkából fejelte fölé. A 24. percben na­gyot hibázott a VTSK-védelem. Késlekedtek a közbeavatkozással, és Neiszner is feleslegesen kifu­tott a kapujából. Már csak buk­tatni tudta a kitörő Kecsikést. A játékvezető újra a 11-es' pontra mutatott és a büntetőt Gyuro­váth értékesítette. 1:1. Szünet után „maradt minden a régiben”: a VTSK egy re-más­ra vezette támadásait, az ESMTK védők elkeseredetten védekeztek. Az 58. percben Matos jó labdát tálalt Vén elé, aiki szorongatott helyzetben két csellel lerázta védőit, és a kimozduló kapus mellett „csőrrel” a kapu jobb­oldalába vágta a vezető gólt. 2:1. Érdekes módon a gól után a VTSK teljesen átadta a kezde­ményezést a vendégeknek. Ezek­ben a percekben beszorult a ha­zai csapat. Aztán újra a VTSK kezdett el játszani. A 73 perc­ben a kaputól 20 méterre Zsáki- hoz került a labda, akinek iszo­nyatos erejű lövése a felső léc­ről pattant a gólvonalon túlra. 3:1. A 87. percben szabadrúgás­hoz jutott az ESMTK. Kecskés ravaszul pörgette a jobb sarokba a labdát és Neiszner csak der- medten nézte, ahogy a labda a kapufáról pattan vissza a me­zőnybe. Nagyiramú, küzdelmes, de kö­zepes színvonalú mérkőzésen megérdemelten győzött a min­den csapatrészében jobb kalocsai együttes. A másik gól utáni rö­vid időszakot leszámítva mind­végig irányították a játékot, s többször zavarba hozták a hó- ri horgas ESMTK-védőket. Jók: Posztobányi, Illés, Zsáki, Kapitány, Lakatos, Matos, il­letve Kecskés, Burger, Erdődi, Gyurováth. > Csapat Lajos OPATIJA: A gyorsasági motorkerékpáros világbajnoki 350 kem-es futam­ban a finn Korhonen győzött 58:58.8 perces idővel. Ebben a kategóriában a világbajnokságon a venezuelai Cecotto vezet 78 ponttal az olasz Agostini (59) és Korhonen (48) előtt. (MTI) Az NB III. Délkeleti csoport állása 1. Szarvas 8 5 3 — 22-7 13 2. SZVSE 8 6 1 1 20-9 13 3. Szóin. MÄV 8 5 2 1 21-9 12 4. Jánoshalma 8 5 1 2 13-10 11 5. BTASK 8 3 4 1 15-10 10 6. EGSZOV 8 3 4 1 11-7 10 7. Láng 8 3 3 2 10-8 9 8. KTE 8 4 1 3 12-12 9 9. Szegedi D. 8 4 — 4 16-11 8 10. Gyula 8 2 4 2 8-6 8 11. Szabó SE 8 3 2 3 11-11 8 12. ESMTK 8 3 1 4 18-15 7 13. KSC 8 3 1 4 11-10 7 14. EPGEP 8 2 3 3 9-16 7 15. Lehel SC 8 1 4 3 9-12 6 16. Orosháza 8 1 3 4 8-11 5 17. HMSE 8 1 3 4 8-14 5 18. Kalocsa 8 2 1 5 11-22 5 19. Tisza Cipő 8 2 — 6 6-28 4 20. Sütőipar 8 1 1 6 6-17 3 Szolnoki MÁV—Szabó L. SE 2:1 Láng Vasas—Szarvasi F. Sp. 2:2 Szegedi VSE—Hódmvh. MSE 4:1 ÉGSZÖV MEDOSZ—Lehel SC 1:0 ÉPGÉP—Tlisza Cipő (Martfű) 3:0 Szegedi Dózsa—Fővárosi Sütőipar 2:0 Tompa—Izsák 4:2 (1:0) Tompa, 600 néző, vezette: Ka­rácsonyi. Tompa: Simity (Barkóczi) — Budincsevics, Czombos, Virágh, Kollár, Nagy (Czvianov), Csap­iáros, Zsifkó, Pásztor, Füredi, Czeigerschmidt. Edző: Zag Jó­zsef. Izsák: Nagyszabó — Tóth, Be- ke, Hős, Horváth I., Pataki, Hor­váth' II., Szász, Mezei II., Sponga. Végig fölényben játszott a tom­pái csapat, megérdemelten nyer­tek. Góllövők: Füredi 3, Czvianov, illetve Mezei II., Sponga. Jók: Czombos, illetve Mezei II. Ifjúságiak: Tompa—Izsák 3:0 (1:0). Gólövők: Szegedi 3. K. Fémmunkás—K. MÁV 3:1 (2:0) Kecskemét, MFSC-páiya, 300 néző, vezette: Almási. K. Fémmunkás: Bende (Szőke) — Kovács, Haraszti, öl védi (Vaj­da), Palincsár, Bállá, Nagy, Márkli, Kun, Komáromi, Kállai II. Edző: Szabó István. K. MÁV: Szénásiv— Csillag, Pongrácz, Jäger, Dorogi, Bogdány II. (Gyöngyösi), Bogdány I., Ta­nító, Gebei, Tormási, Kállai (Kiss). Edző: Balanyi Miklós. Az első félidőben a Fémmunkás támadott többet, de szünet után kiegyensúlyozottá vált a játék. Góllövők: Bállá, Kállai II., Kun, illetve Gebei. Jók: Haraszti, Bal­ia, Márkli, illetve Pongrácz, Ta­nító, Bogdány I. Ifjúságiak: K. Fémmunkás—K. MÁV 6:2 (2:0). Góllövők: Kovács S. 2, Bezse- kai, Tassi. Hajós—Gábor Áron SE 32 (0:1) Kiskunhalas. Hajós: Csesznák — Follárdt, Balogh, Huber, Bagó, Szebeni, Kovács, Schön, Dobler, Tallósi, Molnár. Edző: Balogh Gyárfás. Gábor Áj. SE: Kecskés — Föl­des, Vidosa, Frittman, Kovács, Csont (Hohner), Stravecz, Zsebő, Baráth (Pócsik), Vágó, Mészáros. Edző: Kévés Ferenc. Változatos, jóiramú mérkőzést vívott a két csapat. A 36. perc­ben Mészáros a Gábor A. SE-nek szerzett vezetést. 0:1. A fordulás után Zsebő góljával 0:2. A 62. és 70. percben Schön góljaival egyenlített, majd a 85. percben Tallósi a győztes gólt is megsze­rezte. Jók: Csesznák, Balogh,Ba­gó. A halasi csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény.. Honvéd Kun Béla SE— Bácsalmás 2:2 (2:1) Bácsalmás, 300 néző. Vezette: Szalai. Kun Béla SE: Gulyás — Dobra, Horváth, Kovács, Lantos, Sahin, Dongó, Bátyai, Kisnyér (Jókai), Dukai (Rigó), Varga. Edző: Lan­tos János. Bácsalmás: Köves — Kónya, Szál (Zsemberi), Narancsik, Tur- csányi, Balogh, Józsa, Futó, Mar­kó, Geiger, Krisztin. Edző: Mol­nár József. A lelkesen és jól játszó bácsal­mási csapat győzelmet érdemelt volna az élcsoportba tartozó fél­egyháziak ellen. Góllövők: Kis­nyér 2, illetve Geiger 2. Jók: Gu­lyás, Kisnyér, illetve Balogh, Gei­ger. Ifjúsági: Kun Béla SE—Bácsal­más 3:0 (2:0). Góllövők: Farkas, Vakulya, Lé- nárt. Kiskunhalasi MEDOSZ— Kiskőrös 4:1 (2:0) Kiskőrös, 300 néző, vezette: Horváth J. Kkhalasi MEDOSZ: Dömény — Juhász K., Tóth, Juhász L., Gu­lyás, Nagy, Mészáros, Udvari (Csáki), Karsai (Szögi), Oláh, Csermák. Edző: Virágh István. Kiskőrös: Csima (Cs. Kovács) — Balogh, Szlovák, Dedák, Antal, Polereczki, Ócskái, Töviski, Haj- nák (Takács), Pálinkás, Tóvizi. Edző: Biácsi Sándor. A fáradt, erőtlen játékot mu­tató kiskőrösiek ellen riiegérde- melt, de szerencsés gólokkal győ­zött a Kiskunhalas. Góllövők: Karsai 2, Udvari, Balogh (öngól), illetve Szlovák. Jók: Karsai, Tóth, Oláh, illetve Szlovák, Polereczki, Öcskai. Ifjúságiak: Kiskunhalasi ME­DOSZ—Kiskőrös 3:0 (1:0). Góllövők: Agócs, Vörös, Dávid. A megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokság állása 1. Mezőfi SE 8 8 — — 20-4 16 2. Kkh. MED. 8 8 — — 21-8 16 3. Kun Béla SE 8 5 2 1 19-11 12 4. Tompa 8 6 — 2 13-12 12 5. Fájsz 8 4 1 3 23-11 9 6. Hajós 8 4 1 3 21-16 9 7. Bajai SK 8 4 1 3 8-6 9 8. Gara 8 4 — 4 16-12 8 9. Sükösd 8 4 — 4 18-20 4 10. K. Fémmunkás 8 3 1 4 14-15 7 11. Ersekcsanád 8 3 1 4 19-22 7 12. Gábor Áron 8 3 — 5 16-15 6 13. Kunszentmiklós 8 3 — 5 12-15 6 14. Kiskőrös 8 3 — 5 12-19 6 15. Soltvadkert 8 2 1 5 11-11 5 16. K. MÁV 8 2 — 6 10-27 4 17. Izsák 8 — 2 6 13-26 2 18. Bácsalmás 8 — 2 6 10-27 2 Ifjúságiak 1. Kun Béla SE 8 7 — 1 36-5 14 2. Bajai SK 8 6 1 1 20-8 13 3. Sükösd 8 4 2 2 24-10 1» 4. Fájsz 8 4 2 2 25-13 10 5. Hajós 7 5 — 2 28-18 10 6. Ersekcsanád 6 4 2 — 15-7 10 7. Tompa 7 4 1 2 12-11 « 8. Kkh. MEDOSZ 6 3 2 1 15-7 8 9. Soltvadkert 6 2 2 2 16-10 « 10. Izsák 7 2 2 3 13-12 6 11. Klkkőrös 7 2 1 4 18-13 5 12. Kunszentmiklós 7 2 1 4 14-19 5 13. K. MÁV 7 2 — 5 11-34 2 14. K. Fémmunkás 7 1 — 6 7-38 2 15. Bácsalmás 7 — 1 6 7-24 1 16. Gara 7 — 1 6 6-37 I