Petőfi Népe, 1975. augusztus (30. évfolyam, 179-204. szám)

1975-08-26 / 199. szám

1975. augusztus 26. • PETŐFI NEPE 0 7 NB H. állása 4 — — 11-3 8 3 — 1 11-3 6 3 — 1 9-5 6 2 2 — 6-2 6 2 2 — 6-3 6 2 1 1 10-5 5 2 1 1 6-4 5 2 1 1 7-8 5 1 2 1 7-5 4 2 — 2 6-6 4 2 — 2 4-5 4 2 — 2 4-6 4 1 1 2 4-4 3 1 1 2 1-4 3 1 — 3 3-6 2 1 — 3 3-7 2 1 — 3 3-8 2 1 — 3 3-8 2 1 — 3 3-9 2 — 1 3 5-11 1 újváros 4 Pécs 4 Budafok 4 Szekszárd 4 Izzó 4 Oroszlány 4 KKFSE 4 Várpalota 4 Volán 4 iNagybátony 4 Dorog 4 Kanizsa 4 Komló 4 Debrecen 4 Szolnok 4 Bp. Spart. 4 Bábolna 4 BVSC 4 MÁV DAC 4 FÖSPED 4 ífezlány—Vasas Izzó 2:2 suth KFSE—Bp. Spartacus 2:0 SPED Szállítók—Volán SC 2:2 dafok—Szolnok 2:0 naújváros—Nagybátony 3:2 ts—BVSC 6:0 rog—Bábolna 3:2 rpalota—Szekszárd 1:1 gykamizsa—MAV DAC 1:0 " récén—Komló o :0 z NB III. élkeleti csoport állása . Szegedi D. 4 3 — 1 13-6 6 . Szegedi VSE 4 3 — 1 11-5 6 BTASK 4 2 2 1 11-5 6 . Szarva^ 4 2 2 — 9-4 6 . Szabó SE 4 3 — 1 8-4 6 . Jánoshalma 4 3 — 1 7-4 6 . KTE 4 3 — 1 8-6 6 . Láng 4 2 1 1 3-3 5 . ESMTK 4 2 ■— 2 12-9 4 . ÉGSZÖV 4 1 2 1 9-7 4 . Szóin. MÁV 4 1 2 1 8-8 4 . KSC 4 1 1 2 7-6 3 . Gyula 4 — 3 1 3-4 3 . Hódmvh. MSE 4 1 1 2 6-8 3 . Lehel SC 4 — 3 1 6-9 3 . ÉPGÉP v 4 — 3 1 4-7 3 . Sütőip. 4 1 — 3 3-8 2 . Martfű 4 1 — 3 3-14 2 . Orosháza 4 — 1 3 2-7 1 . Kalocsa 4 — 1 3 3-12 1 rENISZ SPORT-SPORT - SPORT A nagyobb lelkesedés döntött Kecskeméti TE-Kecskeméti SC 2:1 (0:0) .rzsébeti Sp. MTK—Fővárosi S. 4:0 Ang Vasas—Gyulai SE 0:0 zegedi Dózsa—ÉGSZÖV MEDOSZ 2:1 Szabó LajOc; SE—Hódmvh. 4:1 IPGÉP—Lehel SC 2:2 iékéscs. TASK—Tisza Cipő 5:0 zarvasi Főis. Sp.—Szolnoki MÁV 1:1 Szegedi VSE—Orosházi MTK 2:1 Kecskeméti SC—Pécsi MSC 7:2 NB I. B-s férfimérkőzés. Pécs. Tóth M.—Bóta 6:2, 6:2, Bar- ióczki—Bari ez 3:6. 8:6, 6:4. dr. Tlied—dr. Wébel 6:3, 8:6, Bako- íyi—Lengyel 1:6, 0:6. Tóth J.— Molnár 9:7. 6:8, 6:2, Kiss—Kar- óczy 6:2, 6:3. Tóth M., Bakonyi— Taricz, Bóta 6:4, 6:1. Bardóczki, Tóth J. Boróczky. Lengyel 1:6, 3:4. 5:7, dr. Glied, Kiss—Molnár, ir. Wébel 6:3. 6:3. NIM—Kecskeméti SC 8:1 NB I. B-s mérkőzés. Kecskemét. Homolai—Tóth M. 6:3, 6:4, György—Bardóczki 6:4, 6:1, Nagy—dr. Glied 6:0, 6:0, Csok- nyai—Bakonyi 3:6, 2:6. Sípos— Tóth J. 6:3, 6:2. Tomcsányi—Kiss 6:3. 6:3, Homolai, Nagy—Tóth M., Kiss 3:6, 6:0. 6:3. György, Vaj­da—Bardóczki. Tóth J. 6:3, 6:4, Sípos, Tomcsányi—dr. Glied, Ba. konyi 6:1, 6:3. Portisch—Tál döntetlen A milánói nemzetközi sakkverseny negyedik fordulójában függőben ma­radt Portisch—Tál mérkőzés döntet­lenül végződött. Az ötödik fordulóban a magyar nagymester játszmája füg­gőben maradt a csehszlovák Smeikal ellen. Az 5. forduló után az élen a szov­jet Karpov és a jugoszláv Ljubojevics áll 3,5—-3.5 ponttal. Portischnak 3 pontja és egy függőjátszmája van. . Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Petri. KTE: Nagy E. — Komaromi, Franczkó, Gyorsa, Görbe, Dobó (Zubornyák),"Manyoki (Nagy J.), Bende, Csurka, Porhanda, Hor­váth. Edző: Máté Ferenc. KSC: Seres I. — Lipokatich, Gulyás, Kurucsai (Komáromi), Baksa, Losonczi, Drahos, Farkas, Szabó, Vági, Bohács (Tánczos). Edző: Bányai Nándor. Nagy iramban indult a játék és a KTE támadott. A 3. percben Dobó távoli nagy lövése elzúgott a kapu mellett. A válasz Bohács lövése volt, ami azonban messze elkerülte a kaput. Az 5. percben Mányoki kígyózott át a védők közt, majd laposan mellé lőtt. Továbbra is a KTE mezőnyfölé­nyével folytatódott a játék. A 10. percben ismét Bohács céloz­ta meg a KTE kapuját, s nem sokkal ment mellé a labda. A 12. percben Losonczi—Vági-akció végén Vági nagy lövését Nagy E. majdnem beejtette. Szerencséjé­re egy méterrel a vonal előtt állt, s utánanyúlva megfogta, mielőtt a labda túljutott volna a gólvonalon. A KTE ezekben a percekben nagyon jól kihasználta a KSC védelme és a támadósora közti elég nagy űrt, s a középpályán Dobó, Porhanda és Görbe min­den próbálkozást megállított, s újabb rohamokat indított, vagy hatalmas, távoli lövéseket küldött Seres I. kapujára. Néhányszor csak a KSC kapusának jó helyez­kedése és bravúros védése akadá­lyozta meg a KTE-gólt. A 19. percben még ez sem segített volna, mert Mányoki abszolút gólhelyzetbe került, de nagy gólt akart rúgni az üres kapuba, és nagy erővel a felső kapufát találta el. A 21. percben szöglet után Má­nyoki kapásból lőtt, s a labda szinte súrolta a felső lécet. Gör­be célozta meg távolról Seres kapuját, aki most szögletre men­tett. Porhanda próbálkozott ez­után, igaz szabadrúgásból, s ez is a KSC kapusának zsákmá­nya lett. Ismét Dobó következett. Hatalmas távoli bombáját Seres a léc alól tornászta ki. A fél­idő utolsó öt percében kiegyen­lítettebb lett a játék. Franczkó mentett szögletre, majd a 41. percben Szabó lőtt távolról mel­lé. A 44. percben Vági 25 mé­teres lövésénél Nagy E: bizo­nyította jó formáját. A félidő utolsó eseménye Vági 25 méte­res szabadrúgása volt. Ezt Nagy E. látványosan védte. A második félidő KSC-táma- dásokkal és góllal kezdődött. A 47. percben Vági balról beadott, és Kurucsai kapásból, mintegy 10 méterről a jobb alsó sarok­ba lőtt. 0:1. A válasz nem késett. A 49. percben jobboldali KTE-szögle l. Horváth beívelte és a felugró Bende fejjel a jobb alsó sarok­ba csúsztatta. 1:1. Ezután mindkét oldalon adód­tak helyzetek, de úgy látszott, hogy egyik csapat sem tud már változtatni az eredményen. Köz­ben Dobó lement a pályáról és a közönség nagy tapsa közben futott az öltözőbe. A 79. perc­ben Kurucsai bokája kifordult, s elhagyta a pályát. Ez volt az egyik döntő esemény, mert et­től kezdve ismét a KTE táma­dott, sőt ugyancsak szorongatták a KSC kapuját. A 81. percben Gyorsa szabadrúgását Csurka fe­jelte kapura és Seres védett. A 88. percben Porhanda cselezge­tett a bal oldalon. Nem tudták elválasztani a labdától, s végül keresztbe gurított. Két KSC-védő mellett is elgurult a labda, de egyik sem tudott közbeavatkozni. Csurka elé került, aki középről, a 16-osról védhetetlen gólt lőtt a jobb sarokba. 2:1. Biztos jánoshalmi győzelem Jánoshalmi Spartacus-Kalocsai VTSK 3:0 (1:0) Kalocsa, 1800 néző, vezette: Tóth L. Jánoshalma: Csernák — Bu­rányi, Németh, Fenyvesi IV., Bucsi (Mészáros), Angeli, Szabó (Faddi), Csermák, Horváth, Aóám II., Fenyvesi. V. Edző: Gacs Tibor. Kalocsai VTSK: Balaton — Kapitány, Pécsi, Szabó. Poszto- bányi (Gábor) — Matos, Ger­ber dr., Farkas, Vén, Lakatos, Dinnyés (Németh). Edző: Molnár Ferenc. A mérkőzés előtt az egyesület vezetői köszöntötték Molnár Fe­renc edzőt 50. születésnapján, majd ünnepélyes keretek között adták át a megyei I. osztály bajnoki aranyérmeit a VTSK labdarúgóinak. Nagy iramban kezdődött a já­ték, s már a 7. percben nagy helyzetet hagyott ki a VTSK. Matos beadását Lakatos Csernák kezébe emelte. Egy perc múlva Vén hibázott ordító helyzetben. A VTSK játszott mezőnyfölény- ben. A 21. percben Dinnyés beadását Lakatos és Vén is el­hibázta. A sikertelen támadások után feljött a Jánoshalma, és pontos adogatásokkal játszották át a kapkodó VTSK-védelmel. A 30. percben Fenyvesi IV. nagy lövésére hiába vetődött Balaton. 1:0. Kezdés után Matos lőtt fölé, majd a 40. percben Lakatos ki­tűnő átadását Dinnyés a kive­tődő Csernákba lőtte. A második félidőt jánoshalmi rohamok vezették be. Az 54. percben Burányi a leálló kalo­csai védelem mellett 2 méterről lőtt hálóba. 2:0. Elkedvetlenedett a hazai csapat, s a védelem so­rozatosan nitázott. -\ fc'7. perc­ben Gerber dr. nagy hibájából ismét Csermák került helyzetbe, de Balaton bravúrosan tisztá­zott. A 71. percben Fenyvesi IV. futott el. beadását Csermáktegy csel után a hálóba vágta. 3:0. A félidő hátralevő részében is a vendégek támadtak többet: a 76. percben Fenyvesi IV. lőtt hatal­mas kapufát, a 83. percben pedig Mészáros hagyott ki nagy hely­zetét, végül a 87. percben még Vén hibázott el egy 100 száza­lékos helyzetet. Csalódottan távozott a nagy számú, győzelmet váró hazai kö­zönség. Az ígéretes gyulai dön­tetlen után ezen a mérkőzésen — leszámítva az első 25 percet — a VTSK enerváltan, kedveszeget- ten játszott, s ismét baj volt a helyzetek kihasználásával. A já­noshalmi ak nemcsak a helyzetei­ket használták ki, de lelkesedés­ben is felülmúlták a rendkívül gyenge napot kifogó hazaiakat. Jók: Csernák, Németh, Angeli, a kalocsai csapatból senkit sem lehet kiemelni. Csapai Lajos Vereséggel is döntőbe jutott ifjúsági válogatottunk Hajdú-Bihar megye—Bács-Kiskun megye 4:3 (2:/) Ifjúsági labdarúgó-válogatottak országos tornája, V. csoport, Ceg­léd, VSE-pálya, vezette: dr. Hor­váth Hajdú megye: Mikháldi (Ka­thy) — Belényesi, Mezei, Be- rettyán, Mohácsi, Sallai, Pajna (Fiedler), Makszim (Rácz Zs.), Zavadszky, Barna, Rácz P. Edző: Szabó Béla. Bács megye: Brindza — Ha­lász I., Bada. Bállá, Zsáki. Ha­lász L., Hájer, Tumó, Fuksz. Agócs, Udvarhelyi (Veres). Edző: Czagány Mihály. Nagy iramban kezdődött a ■mérkőzés. A 3. percben Tumó— Halász L. ossz játék után Ha­lász L. futott el a jobb oldalon. Kapu elé ívelt labdája átszállt a védőkön és a kifutó kapuson is. amikor Agócs nehéz szögből ka­puba fejelte a labdát. 0:1. A Hajdú megyei csapat nagy haj­rába kezdett a gól után. A 10. percben Makszim a jobb oldalon cselezte magát gólhelyzetbe, de nyolc méterről leadott nagy erejű lövését Brindza öklö- zéssel mentette szögletre. A 25. percben Sallai lövése Brind­záról Rácz Zs. elé pattant, aki három méterről a vetődő ka­pusba rúgta a labdát. A 35. perc­ben Barna kiegyenlített. 1:1. Két perccel később Rácz P. kapta a labdát mintegy 18 méterre a Bács megyei kaputól. Ügyes cse­lekkel tört be a 16-oson belülre az egymásra váró védők között, és mintegy tíz méterről lőtte a labdát a bal alsó sarokba. 2:1. Szünet után a Hajdú megyei csapat kezdett lendületesebben. Az 57. percben magasan szállt a labda a Bács megyei kapu elé. Barna ismét kihasználta a védők tétovázását, és közelről a kapu­ba fejelte a labdát. A gólban Brindza is hibás volt, mert bentragadt. 3:1. Változatos táma­dások után a 69. percben Barna tört előre a jobb oldalon. Bal­lát is átjátszotta. Mindenki be­adást várt. A szemfüles csatár azonbah félmagas, éles lövést küldött 'a rövidsarokra. A labda a kapufát súrolva, a kapu köze­pében álló Brindza mögött vágó­dott a jobb sarokba. 4:1, A gól után fergeteges hajrába kezdett a Bács megyei csapat. A 72. percben Tumó beívelt labdáját Fuksz a kifutó Hajdú megyei kapusba lőtte. Két perccel később jobb oldali beadás után Agócs a kifutó kapus fölött fejelte a lab­dát a kapu közepébe. 4:2. A 80. percben nagy tumultus támadt a Hajdú meeyei kapu előtt. A • Ifjúsági válogatottunk harmadik gólja, amely a csoportelsőséget je­lentette, (Banczik István felvétele.) szöglet után berúgott labdára ismét Agócs ugrott fel a leg­magasabbra és fejéről a bal sa­rokba tartott a labda, teljes ter­jedelmével áthaladt a gólvona­lon, amikor a kapus visszahúzta. 4:3. A_ gól feletti vitában Mezei (Hajdú megye) megfeledkezett magáról, ezért a játékvezető ki­állította. Ifjúsági válogatottunk, jobb gólkülönbséggel. ’ veresége elle­nére is, megszerezte a csoport- elsőséget, és az országos nyolcas döntőbe való továbbjutást. Jók: Mezei, Berettyán, Barna, illetve Halász L., Agócs. Az V. csoport végeredménye Négy csapat még nem vesztett pontot • A KTE egyenlítő gólja. Bende cgúsztatott fejesére későn moz­dult a KSC kapusa. A két csapat közt a legnagyobb különbség a lelkesedésben volt. Ezen a téren a KTE messze fe­lülmúlta a KSC-t, s ez volt az egyik döntő tényező. A másik, hogy a KTE taktikailag is job­ban felkészült, s remekül kihasz­nálták ' a KSC alapfelállásából adódó gyengéjét, a védők és tá­madók közti nagy űrt. Amíg a karmester szerepét betöltő ^Do­bó erővel bírta, komoly mezőny­fölényben is volt a KTE. Ami­kor a második félidőben a KSC megszerezte a vezetést, a KTE nem csüggedt, s mindjárt egyen­líteni tudott. A végén, amikor már mindenki azt hitte, hogy egyik csapatnak sincs már ere­je változtatni, a KTE-nek még volt egy kis „tartalék lelkesedé­se”. Végeredményben ez döntött. Jók: Komáromi, Franczkó, Dobó, Bende, Porhanda, illetve Seres I., Kurucsai Gulyás. Szabó Zoltán és Merényi Béla Kiskunhalasi MEDOSZ— Soltvadkert 2:1 (1:1) Soltvadkert, 500 néző, vezette: Kávai. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász I., Tóth, Juhász II„ Gulyás, Nagy, Udvari I., Szőke, Mészáros, Oláh, Jäger (Udvari II.j. Edző: Virggh István. Soltvadkert: Mayer — Mezei, Meskó, Galántai, Tóth, Kiss, Er­dős, Fábián, Dobszai (Balogh), Kiss, Szávai. Edző: Zsikla Ta­más. Nagyiramú mérkőzést vívott a két csapat egymással. Szerencsés győzelmet aratott a Kiskunhalasi MEDOSZ. Góllövők: Oláh, Udva­ri II., illetve Sörös. Jók: Dömény, Nagy, Tóth, illetve Erdős, Kiss. Ifjúságiak: Kiskunhalasi ME­DOSZ—Soltvadkert 1:1 (1:0) Góllövők: Dávid, illetve Szarka. Ersekcsanád—Kiskőrös 6:2 (3:1) Érsekcsanád, 300 néző, vezette: Horváth S. Ersekcsanád: Csordás — B. Szabó, Marinké, Gyuricza, Sza­bó (Kiss), Melcher, Koszorús II., Koszorús I., Ikotity, Tüske, Bo­ros. Edző: Borsodi József. Kiskőrös: Csima (Cs. Kovács) — Balogh, Szlovák, Hajnal, Po- lereczki, Takács, Dedák, Kiss, Töviski, László, Tóvizi. Edző: Biá- csi Sándor. A sportszerű mérkőzésen a hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. Góllövők: Koszorús I. 3, Tüske 2, Koszo­rús II., illetve Tóvizi, Lovász. Jók: Gyuricza, Boros, Koszorús I., illetve Szlovák, Tóvizi. Ifjúságiak: Ersekcsanád—Kis­kőrös 3:2 (1:1) Gara—Izsák 7:1 (4:1) Gara, 250 néző, vezette: Keresz­tes. Gara: Fulcz (Kubatovics) — Aranyos, Osztrogonácz, Mester, Forrai, Zomborcsevics, Kubatov (Sibalin), Dujmov, Tomaskov, Té- nyi, Bergmann. Edző: Kragics István. Izsák: Szegezdi (Mezei I.) — Matkovics, Hős, Beke, Bende, B. Tóth, Nagy, Horváth, Szász, Me­zei II. (Lantos), Sponga. Edző: Juhász Imre. Nagyiramú játékot hozott a találkozó. A csapatok közötti kü­lönbség döntött a Gara javára. Az eredmény túlzott. Góllövők: Tényi, Tomaskov 2—2, Zombor­csevics, Kubatov, Forrai, illetve Nagy. Jók: Aranyos, Zomborcse­vics, Tomaskov, Tényi, Dujmov, illetve Matkovics, Mezei II., Nagy. Ifjúságiak: Izsák — Gara 7:1 (2:0) Góllövők: Horváth 4, Jakus 3, illetve Kulinyi 2. Kecskeméti Fémmunkás— Sükösd 5:1 (2:0) Kecskemét, 100 néző, vezette: ifj. Molnár K. Kecskemét Bende — Kovács, Haraszti, ölvedi, Kun, Bállá, Márkli, Vajda (Nagy), Poloznik, Komáromi, Kállai II. Edző: Sza­bó István. Sükösd: Szén te— Bogárdi, Ka­tus, Benda (Csizmadia), Szabó, Németh II., Kollár, Tóth, Sudár, Marusa, Radics (Németh I.). Ed­ző: Nagy Ferenc. A jól játszó Kecskeméti Fém­munkás csapata 80 percen ke­resztül támadott. Nagyobb ará­nyú győzelmet érdemelt volna. Góllövők: Nagy 2, Kállai II., Poloznik, Komáromi, illetve Né­meth I. Jók: Haraszti, ölvedi, Bállá, Kállai II., illetve Katus, Szabó. Ifjúságiak: Sükösd — K. Fém­munkás 7:0 (4:0) Góllövők: Lógó II. 2, Halász, Ribár, Szőke, Szabó, Czobor 1—1. \ar Mezőti SE—Bajai SK 2:1 (0:1) Baja, 400 néző, vezette: Hor­váth I. Mezőfi SE: Tóth — Szabovik, Gubacsi, Nagyhegyesi, Szabó, Kovács, Radics, Szevegnyi (Czir- kos), Némedi, Nagy, Magyar (Je­néi). Edző: Krivy Ottó. Bajai SK: Péter — Baráth (Tu­mó), Ispánovics, Győrfi, Sas, Glavatity, Kiing, Kemény, Egyed, Havasi, Herczeg. Edző: Varga Imre. A 43. percben Egyed lövése a vetődő kapusról a bal kapufára, majd onnan az ellenkező saroké ba jutott. 0:1. A 72. percben Nagy a Kiingről lepattanó lab­dát a kapuba lőtte. 1:1. A 76. percben Ispánovics Kovács lá­bának rúgta a labdát. A labda nagy ívben, mint 22 méterről vágódott a bal felső sarokba. 2:1. Jók: Szabó, Nagyhegyesi, illetve Péter, Ispánovics. Kun Béla SE—Kunszentmiklós 4:1 (3:0) Kiskunfélegyháza, 700 néző, ve­zette : Szalai. Kun Béla SE: Hegyi — Iványi í., Horváth, Kovács, Lantos, Don­gó (Jókai), Dobos (Lóié), Rigó, Farkas, Sahin, Varga. Edző: Lan­tos János. Kunszentmiklós: Székely — Pozsári, Janovics, Torma, Bóna (Csovcsics), Bérezés II., Bérezés 1., Toponári, Forró, Patai. Edző: Ferró Ferenc. A Kun Béla SE a 16. percben már 3:0-ra vezetett, majd_ szü­net után tovább növelte előnyét. A vendégcsapat már csak szépí­teni tudott. A 77. percben Iványi I. a kiállítás sorsára jutott. Gól­lövők: Farkas 2, Dobos, Rigó, il­letve Bérezés I. Jók: Horváth, Hegyi, Jókai, illetve Bérezés II., Bérezés I., Patai. Ifjúságiak: Kun Béla SE—Kun­szentmiklós 4:0 (2:0) Góllövők: Kisznér 2, Tajti, Tóth. Tompa—Honvéd Gábor Áron SE 2:1 (1:0) Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Bárd. Tompa: Barkóczi — Szűcs, Czombos, Barta, Kollár, Nagy, Csapiáros, Sztojanov, Füredi, Czeigerschmidt, Kábái (Bélecz- ki). Edző: Zag József. Honvéd Gábor A. SE: Kecskés (Kazinczi) — Körösi, Vidosa,.Vá­gó, Frittmann, Barta, Jenei, Pé­csik (Minorics), Bóner, Sztravecz, Prikidánovics. Edző: Kévés Fe­renc. Mindkét félidőben a Gábor A. SE játszott mezőnyfölényben, mégis a lelkesebben játszó Tom­pa vitte el mindkét pontot. A 10. percben szöglet után Sztoja­nov fejelt gólt. 1:0. Az 55. perc­ben kavarodásból Sztravecz egyenlített. 1:1. A 76. percben Csapiáros beadását Füredi a háló­ba fejelte. 2:1. Jók: Czombos, Sztojanov, Füredi, illetve Barta, Körösi, Vágó. Fájsz—Kecskeméti MÁV 3:0 (2:0) Kecskemét, Városi pálya, 150 néző. Vezette: Varga II. Fájsz: Gilián — Kollár, Dé- bics, Kupusz, "Kovács, Szilágyi, Szabó (Kráczer), Erdős, Zsákai, Horváth, Czikovszki. Edző: Ró­nai Sándor. K. MÁV: Kecskés — Tamási 1., Pongrácz, Kállai (Csillag), Gyöngyösi, Jäger, Bogdány I., Bogdány II., Bimbó, Tanító, Ge­bei. Edző: Balanyi Miklós. Közepes színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérdemelten nyert a lelkesen játszó, de fél szezonra való gólhelyzetet ki­hagyó hazai csapat ellen. Góllö­vők: Erdős, Kráczer, Gombkötő 11. Jók: Szabó, Kráczer, Erdős, Zsákai, illetve Tamási I., Bog­dány II. Ifjúságiak: Fájsz — Kecskemé­ti MÁV 6:2 (4:0) Góllövők: Kanczler II., Kali- mecs, Tumó I., Tornai I. A MEGYEI I. O. LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ALLASA 1. Mezőfi SE 4 4 ___ _ 11-2 8 2. Kun Béla SE 4 4 — — 13-5 8 3. Kkh. MEDOSZ 4 4 — — 12-5 8 4. Tompa 4 4 — — 7-3 8 5. Fájsz 4 3 — 1 12-4 6 6. Hajós 4 2 — 2 15-11 4 7. Gábor Áron SE 4 2 2 8-6 4 8. Ersekcsanád 4 2 — 2 10-9 4 9. K. Fémmunkás 4 2 — 2 9-8 4 10. Bajai SK 4 2 — 2 4-3 4 11. Gara 3 1 2 7-5 2 12. Soltvadkert 4 1 — 3 5-5 2 13. Kiskőrös 3 1 — 2 3-8 2 14. Kunszentmlklóe 4 1 — 3 5-11 2 15. K. MÁV 4 1 — 3 5-16 2 16. Bácsalmás 4 — 1 3 4-11 1 17. Izsák 4 — 1 3 4-12 1 18. Sükösd 4 — — 4 3-13 — A MEGYEI I. O. IFJÚSÁGI LABDARÚGO-BAJNOKSAG Állasa 1. Kun Béla SE 2. Fájsz 3. Izsák 4. Bajai SK 5. Hajós 6. Ersekcsanád 7. Sükösd 8. Soltvadkert 9. Tompa 10. Kh. MEDOSZ 11. Kiskőrös 12. Bácsalmás 13. Kunszentmiklós 14. K. MÁV 15. K. Fémmunkás 16. Gara 4---20-4 8 3 — 1 16-8 6 3 — 1 16-8 6 3---10-3 6 3 — 1 16-12 8 2 1-7-4 1 2 1 11-6 1 1 1 11-5 1115-8 2 — 2 — 3-3 3 — 1 2 5-8 2 5-10 2 3-10 3 — 1 3—1 3----------3 5-16 — 3----------3 1-16 — 3----------3 4-19 — M egjelent az Olimpiai rejtvénymagazin 1. Bács 2. Ha jdú 3. Pest 4. Zala 3 2-19-74 3 1 2 — 4-3 4 3 111 3*4 3 3-125-71 _B. I. „Olimpiai rejtvénymagazin” a címe a Sportpropaganda Vállalat legújabb kiadványának, A rejt­vényújság iáén három és jövőre szintén három alkalommal je­lenik meg. A kiadvány elsődleges célja a magyar olimpiai mozgalom tá­mogatása. Minden füzetben külön pályá­zati rejtvény található, és a he­lyes megfejtők között 50 000 Ft értékű nyereményt sorsolnak ki. Az első öt számbon megjelenő sorozatrejtvény nyertese külön 50 000 forint értékű családi uta­zási utalványt nyerhet födijként