Petőfi Népe, 1975. augusztus (30. évfolyam, 179-204. szám)

1975-08-22 / 196. szám

1 SPORT-SPORT öt férfi és négy női kosárlabdacsapat küzd az Aranyhomok Kupáért Barátságos mérkőzés Kecskeméten a városi sport- csarnokban csütörtökön délelőtt megkezdődött a küzdelem a ha­gyományos kosárlabda Aranyho­mok Kupáért. Bár az ünnepélyes megnyitóra csak délután 17 óra­kor került sor. délelőtt egy férfi- és egy női mérkőzést lejátszottak. A 10 órakor tartptt technikai ér­tekezleten minden résztvevő jelen volt, s így a torna a kiadott program - szerint, pontos időben folyik. A n.yitii mérkőzésen a Ba­jai SK férfiegyüttese végig ve­zetve, nagy biztonsággal győzte le a nemrég MNK-t nyert Ganz- MÁVAG csapatát. Bajai SK—Ganz-MAVAG 86:75 (41:34) Férfimérkőzés. Vezette: Pajor, Král. A BSK mindjárt magához ra­gadta a kezdeményezést. 6:4 után alig néhány perc leforgása alatt Kovács vezetésével 18:6-ra hú­zott el a bajai csapat, amelyben Kovács. Kubatov és Karácsonyi is pontosan dobott. A MÁVAG dobógépei ritkán jutottak dobó­helyzethez, mert a bajaiak jól védekeztek. A félidő végén 39:34- re feljött a MÁVAG, majd a le­fújáskor Kubatov úgy ért el ko­sarat. hogy a labdája már a le­vegőben volt. amikor a félidő vé­gét jelezték, s azután hullott a gyűrűbe. A második félidőben is a BSK játszott frissebben. A 14. percben 79:57-nél volt a két csapat közt a legnagyobb különbség. A végén a bajaiak sokat cseréltek és pihentették legjobbjaikat, de így is 11 pontos, fölényes gyözel­► Kubatov és Kalmár küzd a labdáért a Bajai SK—Ganz- MÄVAG mérkőzésen. (Banczik István felvétele.) Budapesti Vasas—Kiskőrös 5:0 (3:0) Kiskőrös. 500 néző. vezette: Farkas , Bp. Vasas: Janiga — Híres, So­mogyi. Hegedűs. Deákvári, Vi- dács II., (Németh), Cserháti. (Adóm). Tímár (Szebeniczki), Lá­bát, (Krisztin). Kovács, Molnárit Edző: Kolarics Ferenc. Kiskőrös: Csima (Cs. Kovács) — Balogh. Szlovák, Hajnal (De- dák). Polereczki, Takács, (Bezzeg), Kiss, (Pálinkás), Ócskái. Töviski. László. Tó vízi. Edző: Biácsi Sán­dor. A négy ifjúsági válogatottal és Kovács Istvánnal megerősített Bp. Vasas tartalékcsapata korszerű, gyors játékkal biztosan győzött. A 20. percben Kovács szabadrú­gása jutott a hálóba. 1:0. A 35. percben Lábát a kifutó kapus fe­lett emelte a kapuba a labdát. 2:0. A 38. percben Kovács egyé­ni alakítása után növelte az előnyt. 3:0. A második félidő Tö­viski lövésével kezdődött, de a kapus bravúrosan védett. Az 55. percben Krisztin csukafejessel küldte kapuba a labdát. 4:0. A 80. percben Kovács 11-esből ál­lította be a végeredményt. 5:0. lók: Janiga. Kovács, Cserháti. Lábát illetve Szlovák. Cs. Ko­vács. Polereczki. Biácsi Sándor met arattak. Ld.: Kubatov 32, Kancsár 16. Kovács 14. illetve Kalmár 15. Az Aranyhomok Kupa pénteki, részletes programja: 10.30: Bajai SK—Bácska To­polya férfi. 11.50: KKS Polonia Waisawa—Csepel női. Délután 15.00: Ganz-MÁVAG—KKS Po lonia Warsawa férfi. 16.20 SZEOL—Kecskeméti SC. női 17.40: Bajai SK—Kecskeméti SC férfi. Az Építők győzött idegenben Egv győzelem, egy vereség NB Il-es kecskeméti kézilabdacsa­pataink vasárnapi mérlege (Kis­kunhalasról nem kaptunk tudó ­sítást.) Az Építők értékes 16:15-ös arányú győzelmet aratott Szente­sen. A KTE női csapata pedig 15:8 aranyban vesztett Budapes­ten. a KÉ\f* Metró ellen. Felszabadulási Kupa mérkőzések Kecskeméti SC— Csepel II. 3:1 (1:1) Kecskemét, Széktói Stadion, 200 néző. Vezette: Tóth L. KSC; Seres X. — Lipokatich, Kurucsai, Gu'yAs, Baksa, Lo- sonczi, Drahos, Farkas (Tánczos), Bohács, Szabó, Vági. Edző: Bá­nyai Nándor: Csepel II.: Katona — Kökény, Aszalai, Kandi, Kádár, Fábián, Popovics, Kacsányi (Lerner), Gei­ger, Budai, Tóth B. Edző: Kandi Antal. A 7. percben Vági—Farkas ado­gatás után Szabó lőtt kapu mel­lé. A 21. percben Bohács fel­ugorva a felső kapufára fejelt. A 23. percben Drahos labdájából Szabó lövése a kapusról Farkas elé pattant, aki nagy helyzetben fölé lőtte. A 25. percben Kuru­csai szabálytalankodott. A sza­badrúgást Tóth B. a Sorfal felett a hálóba emelte. 0:1. A 35. perc­ben Szabó intdította Farkast. A lövést csak nagy bravúrral véd­te a csepeli kqpus. A 42. percben Szabó nagy erővel bombázott a hálóba. 1:1. Az 51. percben Bo­hács átemelte a labdát a- kifutó kapuson, de a kapu fölé esett a labda. Tánczos fejelt közelről mellé, majd Vági lövését fogta > Vert helyzetben a kecskeméti védelem, útban a ötödik gólja. Ganz-MAVAG a kapus. A 75. percben Vági be­adását Szabó vágta a hálóba. 2:1. A 78. percben Vági beadása el­szállt. Bohács fölött. Tánczos egy csel után a bal sarokba vágta. 3:1. A KSC egészen jól játszott, különösen a csatársor dicsérhető, bár a védelem is jobbnak lát­szik ebben az összetételben. Jók: Lipokaticz, Gulyás, Drahos, Sze­bb, Vági, illetve Katona, Kandi, Geiger, Tóth B. Ganz-MAVAG—Kecskeméti TE 5:3 (3:1) Városi pálya, 400 néző. Vezet­te: Pólina. G-MAVAG: Polina — Stamler, Bodoki, Marczel (Nagy Z.), Vida (Lugosi), Berta, Weiland, Végh, Simon, Vaskor,, Ihász. Edző: Va­dász Károly. KTE: Nagy E. — Görbe, Franczkó, Gyorsa (Nagy J-), Csordás, Bende, Csurka, Mányo- ki, Dobó (Zubornyák), Virágh, Horváth. Edző: Máté Ferenc. Az 5. percbe'n Gyorsa ollózni akart és lyukat rúgott. Weiland egyedül tört kapura. Nagy E. ki­futott, s a lövés lepattant róla, de Végh 4 lépésről a kapuba helyezte. 1:0. A 11. percben Vi­rágh vagy 30 méterről kapura ívelt. A kapus mellrefogta a lab­dát, s nem vette észre, hogy mélyen bent áll a gólvonal mö­gött. A partjelző viszont jelezte, s a játékvezető középre mutatott. 1:1. A 21. percben Nagy E. kifutva megszerezte a labdát, de szabadon álló társai helyett céltalanul a félpályáig rúgta ki, ahol Stam­ler kapásból az üres kapura küldte. Nagy volt a versenyfu­tás, végül a szemfüles Végh érte el és a sarokba gurította. 2:1. A 37. percben ismét Gyorsa hibá­zott. A labda a jobb kapufára Jánoshalma—Békéscsabai Elől Jánoshalma, 400 néző. Vezette: Kószó. Jánoshalma: Csernák — Faddt, Németh, Angeli, Fenyvesi IV. (Ignácz), Ádám II., Kovács T., Horváth, Fenyvesi III., Szabó, Mészáros. Edző: Gacs Tibor. A Békéscsaba támadott többet, mégis a Jánoshalma szerezte meg a vezetést. A 28. percben kava­rodás támadt a csabai kapu előtt. Horváth fejjel csúsztatta a lab­gurult, s amikor visszapattant, ismét Végh érte el. 3:1. Idáig tehát négy gól esett, valamennyi ritkán látható, szép potyagól volt. A 65. percben Ihász, aki addig csak durvaságával és sportsze­rűtlenségével tűnt ki, most re­mekül hagyta olt Görbét, és átadását Végh a hálóba vágta 4:1. A 70. percben Bende beadá­sát Csurka a hálóba fejelte. 4:2. A 85. percben 11-eshez jutott a KTE. Ezt Bende a bal alsó sa­rokba lőtte. 4:3. A 86. percben ismét Ihász futott el Görbe mel­lett. Beadását Weiland két KTE- védő közt a hálóba fejelte. 5:3. A KTE ebben az összeállítás­ban messze elmaradt a szokott teljesítményétől. A MAVAG öt­letesebb, gyorsabb játékot mu­tatott, s győzelme nem volt vi­tás. ; Sp. II. 2:1 (1:1) dát a hálóba. 1:0. A 38. percben Róka egyenlített. 1:1, A fordu­lás után a Jánoshalma vette át az irányítást. A támadássorozat a 69. percben ért góllá. A tétová­zó védők közé beugorva Horváth a hálóba fejelte a labdát. 2:1. A 80. percben Fenyvesi III. nagy helyzetből a kapufára fe­jelt. Jók: Angeli, Horváth, Adám II., illetve Erős, Róka, Zilbauer. 1975. augusztus 22. PETŐFI NÉPE • 1 Tíz gólt kapott a Kecskeméti MÁV Honvéd Mezői! SE— Bácsalmás 4:0 (1:0) Kecskemét, Szolnoki úti pálya. 200 né/.ó. Vezette: Vágó. Mezöfi SE: Tóth — S/.ab>vik. Gubacsi, Szabó T.. Kovács. Ma­gyar. Jenei. Vezsenyi (Czirkos). Radi.s (Tóth S.h Némedi, Nagy­hegyes!. Edző: Krivy Ottó. Bácsalmás: Köves — Zsemberi, Szál. Naráncsik, Turcsányi, Krisztin. Hutterer (Lengyel). Fu­tó, Geiger, Balogh, Kónya (Nagy). Edző: Molnár József. Az első félidőben a Mezőfi SE játékosai sorra hibázták el a nagy „ziccereket", végre a 37. percben Jenei pontos beadását Nagyhegyesi a hálóba vágta. 1:(). Aztán Futó játszotta át Guba­csit, de korán lőtt és Tóth vé­dett. Az 51. percben Czirkos lab­dájával Jenei lefutotta a védő­ket. Köves jó ütemben futott ki. ám balszerencséjére Jenei nem találta el a labdát, s az a térdé­ről leperdülve a hálóba gumit. 2:0. A 62. percben Némedi kiug­rott és a hálóba lőtt. A 79. perc­ben Czirkos közvetett szabadrú­gását Tóth S. felugorva a hálóba fejelte. 4:0. A két csapat között nagv volt a tudáskülönbség, de a Mezöfi SE csak a helyzeteinek kis töre­dékét tudta értékesíteni. Jók: Szabó T. Jenei. Czirkos. Nagv- hegvesi, illetve: Szál. Turcsányi. Futó. Kun Béla SE—Sükösd 2:1 (2:0) Sükösd, 300 néző, vezette: Ká­vai. Kun Béla SE: Gulyás — Ivá- nyi I., Horváth, Kovács, Lantos. Dongó, Dobra, Rigó (Lóié), Far­kas. Sahin, Varga. Edző: Lantos János. Sükösd: Szente — Bogárdi, Katus. Bajai, Benda, Radies (Né­meth II.). Toth, Szabó, Lógó, Su­dár, Marusa. Edző: Nagy Fe­renc. A 25. percig egyenrangú ellen­felek játéka folyt. Szente po­tyagólja hangolta le a sükösdi csapatot, ugyanis Lantos 20 mé­teres gyenge lövését beütötte a saját hálójába. 1:0. A 40. perc­ben Farkasnak sikerült növelni az előnyt. 2:0. Szünet után a sü­kösdi csapat támadott többet, de két kapufán kívül csak Marusa 11-esével tudott szépíteni. Jók: Rigó, Farkas, illetve: Katus. Ba­jai. Ifjúságiak: Kun Béla SE—Sü­kösd 3:1 (2:0) Góllövők: Kiszner 2, Seres, il­letve : Lógó. Tompa—Ersekcsanád 3:2 (1:1) Tompa. 600 néző. vezette: Baán. Tompa: Barkóczi — Szűcs. Czombos, Barta, Francziskovics I. (Budincsevics), Nagy (Kovács), (.'vianov. KoL.ár, Füredi. C/ei- gerschmidt. Kábái. Edző: Zag József. Erselccsanád: Csordás — B. Szabó, Marinké. Gyuricza. Bo­ros, Melcher, Koszorús II., Ko­szorús I.. Ikotity. Tüske. Kiss. (Szabó). Edző: Borsodi József. Nagy iramban kezdeti mindkét csapat. Változatos támadások után Czombos öngólt védett. 0:1. Utána a vendégcsapat nagy fö­lénybe került. A 45. percben Czeigerschmidtnek sikerült ki­egyenlíteni 1:1. Szünet után az 50 percben Tüske révén vezetés­hez jutott, az érsekcsanádí csa­pat. 1:2. A 60 percben Füredi góljával egyenlítettek a hazaiak, majd a 70. pe.*et)cn Füredinek a U-esböl elért góljával a győ­zelmet is megszerezték. Koszorús II. a kiállítás sorsá­ra jutott. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Szűcs. Nagy, illetve: Mariaké. Tüske. Ifjúságiak: Tompa—Ersekcsa. nád 1:1 (1:0) Góllövők: Kábái III., illetve: Bárdos. Bajai SK—Izsák 1:0 (0:0) Izsák. 300 néző, vezette: Hor­váth. Jó iramú, változatos mérkőzés volt. A gól a 75. percben esett 11-esből. amit Havasi értékesí­tett. Kiállítva: Pataki (Izsák), Havasi (Bajai SK). Jók: Glava- tity. Ispanovics. illetve: Seges- di. Hős. Ifjúságiak: Bajai SK—Izsák 3:0 (0:0) Fájsz—Kecskeméti Fémmunkás 4:0 (3:0) Fájsz. 500 néző, vezette: Zsigó. Góllövő: Vasvári 3. Fájsz: Gilián — Kollár, Dé- bics. Lajtos, Kovács, Szilágyi, Szabó. Kráczer, Erdős, Gomb­kötő II., Zsákai. Edző: Rónai Sándor. K. Fémmunkás: Szőke — Ko­vács, Haraszti, ölvedi. Palincsár. Bállá, Márkli, Kun. Vajda. (Po- loznik), Komáromi, Kállai II. Ed­ző: Szabó István. A fajszi csapat kitűnő játéká­val már az első félidőben be­biztosította a győzelmét. Góllö­vők: Kollár, Szabó. Kráczer. Gombkötő II. Jók: Gilián, Zsá­kai, Szilágyi, Débics. illetve: Márkli. Kállai II., Haraszti. Ifjúságiak: Fájsz—K. Fémmun­kás 5:0 (4:0) Góllövők: Pagonyi 2. Zsiga, Gabala. Tornai. Kiskunhalasi MEDOSZ— Kunszrntmiklós 4:2 (2:1) Kiskunhalas, 300 néző, vezet­te: Nagy L.. Győzelemmel kezdett if júsági válogatottunk Bács megye—Zala megye 4:3 (3:1) Ifjúsági válogatottak országos tornája, Cegléd, V. csoport, ve­zette: Hídvégi. Bács: Brindza (Abonyi) — Ha­lász I., Boda, Bállá, Zsáki, Ud­varhelyi (Knoll), Tumó, Hájer, Fuksz, Agócs, Halász II., Edző: C/agány Mihá'y. Zala: Hajba (Benő)'— Török, Keskeny, Gyuravecz, Csányi, Dó- czi (Gájer, Fitos),. Jandovics, Tóth (Horváth), Hadászi, Nagy, Kiss. Edző: Gyurkó, Kálmán. A mérkőzés előtt nagy felhő- szakadás zúdult a pályára, ezért Czagány edző megváltoztatta az eredetileg tervezett összeállítást. A mérkőzés 2. percében így is meglepetés érte csapatunkat. Dóczi elfutott a védők mellett és vezetést szerzett Zala megye csa­patának. 0:1. Az 5. percben Tu­mó tört a kapu felé és 16 mé­terről védhetetlen gólt lőtt. 1 :L A 10. percben Agócs beadását Ha jer kapásból bombázta a léc alá. 2:1. A 37. percben Halász egyéni játék után szerzett gólt a Bács megyei csapatnak. 3:1. Szünet után a 67. percben Tóth egyéni játék után szépített. 3:2. A 75. percben Agócs átcselezte a zalai védelmet és 4:2-re ala­kította az eredményt. A mérkő­zés utolsó percében Vadászi jól eltalált labdája jelentette a 4:3-as végeredményt. Megyeválogatottunk jó csapat benyomását keltette az első mér­kőzésen. Olyan együttest győ­zött le, amelynek gerincét az NB I-es ZTE ifjúsági játékosai és sportiskolás fiatalok alkották. Jók: Halász (a mezőny legjobbja), Hajer, Zsáki, Bada, illetve Csá­nyi, Török, Jandovics. Országos szakszervezeti asztalitenisz találkozó Kiskunhalason Az Orvos-Egészségügyi Dolgozók tavaly Kiskunhalason megrendezett megyei döntőinek sikeres lebonyolí­tása jutalmául a II. országos asztali­tenisz-találkozónak Kiskunhalas lesz a színhelye. A nagyszabásúnak ígér­kező verseny augusztus 23-án és 24-én kerül lebonyolításra a II. Rákóczi Fe­renc Mg. Szakközépiskola tornacsar­nokában. A 23-1 ünnepélyes megnyltú után 9 órától a nőt és férfi csapat- versenyeket — 19 megye és a főváros csapataival — 24-én. vasárnap 8 órá­tól az egyéni mérkőzéseket bonyolít­ják le. rrrajd 15 órakor kerül sor az ünnepélyes díjkiosztásra. Sz. L. Üli mmmm mm W MISOK 21.00: Dalok, táncok a Szovjet­unióból (színes). 21.05: Riporter kerestetik! I. Középdöntő. 22.35: Tv-híradó 3. 9.00 9.20 10.05 10.30 10.35: TELEVÍZIÓ 2. MŰSOR: 17.23: 17.30: 17.45: 10.35: 18.40: 15.05: 19.15: 19.30: 20.00: 20.05: Hírek. Tutankhamon. Egyiptomi rövidfilm Tfzen Túliak Társasága, öt perc meteorológia. Műsorainkat ajánljuk! Reklámműsor. Esti mese (színes). Tv-híradó. Idósebbek is elkezdhe­tik ... Tv-toma. Balzac nagy. szerelme (dzínes). Magyarul beszóló lengyel—francia tv-fllm­sorozat. 20.00: Nyári színházi esték. Ivan Bukovcan: Mielőtt a kakas megszólal. Dráma két részben. A Miskolri Nemzeti Színház előadása, felvételről. (14 éven felülieknek!) 20.50: Közben: Tv-híradó 2.. 22.20: Nagy László. Portréfilm (ism.). 11.110 11.10 11.49: 12.35: 13.20: 13.51: 14.13: 14.19 KOSSUTH 14.34: 15.10: 15.25: 8.20: A Moszkvai kar Játszik. Kamarazene­16.0(1: 16.05: A Pickwick Klub. Népdalok. Éneklő világ (ism.). Édes anyanyelvűnk. Vl'ághírű hegedűművészek lel vételeiből. Változó világtérkép. Házy Erzsébet és Jámbor László énekel. Béládi Miklós könyvszem­léje. Tánczenei koktél. Népi zene. Kósa G'"-’v műveiből. Dávid Gyula—Rales István: Égő szavakkal — kantáta. A magyar népköltészet he­te. Csicseri bolt (ism.). Magyarán szólva .. , Chopin: f-moll zongora­verseny. A világgazdaság hírei. Magyar Remekírók. 16.35 17.20 17.35 18.09 19.30 20 10 20.27 21.00 22.20 22.30 23.00 23.15: 0.10 Offenbach operettjeiből. Glannl Poggl énekel. Láttuk, hallottuk — a szín­házban és a moziban. Az Ifjúsági Rádió Vidám Színpada. Gyárfás Endre: Don Juan dédunokája. Ze­nés rádiókomédia. A román kulidra hete. Énekszóval, muzsikával. Minős király szigetén. Házimuzsika Sopronban, a Liszt Ferenc Művelődési Központban. Meditáció. Félóra sanzon. A román kultúra hete. Richard Strauss: Az ár­nyék nélkíllt asszony. Részletek az operából. Dobsa Sándor táncdalaiból. PETŐFI 8.05 8.50 9.03 10.00 12.03 12.23 12.50 13.03 14.00 18.05 18.20 18.35 18.50: 19.36 20.28 20.54 21.53 : örökzöld dallamok. Tíz perc külpolitika (ism.). Ezeregy délelőtt. Zenés műsor üdülőknek. Magyar táncokról (ism.). Kórusok, hangszerszólók. Nagyvárosi madarak. Csa­nádi Imre versei. Barokk muzsika. Kettőtől hatig . .. Külpolitikai figyelő (ism.). Gulyás László: Békési es­ték. Az első Zeppelin útnak in­dul. Magyar zenemüvek. Olvasólámpa. Honegger: II. szimfónia. Híres történetek — nagy egyéniségek. Nóták. 22.20: Beethoven: VI. „Pastoral” szimfónia. 23.15: Könnyűzene Kerekes János szerzeményeiből. 3. MŰSOR 18.05: 18.25: 19.52: 20.11: 20.33: 20.55: 21.27: 22.07: 22.32: Holnap közvetítjük ... Bach-müvek. Magyar Irodalmi Arckép- csarnok (Ism). Verdi: A végzet hatalma — Alvaro áriája. Jelenet és kettős a III. felvonásból. A román kultúra hete.' Tudor Arghezi: Optikus a három szemüveghez. Rá­diójáték. Tánczene. Zenekari hangverseny. SherlII Milnes énekel. A Kodály-vonósnégye, Ját­szik. Kh. MEDOSZ: Dömeny (Sza­bó) — Juhász I.. Tóto, Juhász 1)., Gulyás. Udvari I. (Udvari II.) Nagy. Szőke. Mészáros. Oláh, Jegei. Edző: Virágh István. Kanszfintmiklós: Székely —Po- zsári, Janovich, Torma, Bara, Csóvcsics (Bérezés II.), Bérezés I., Toponári, Forró (Kiss), Sza­bó, Patai. Edző: Ferró Ferenc. Az első félidő kiegyensúlyo­zott játékot hozott némi hazai fölénnyel. Az első gól a 21. perc­ben rossz hazaadásból született, amelyet Oláh juttatott a hálóba. 1:0. A 30. percben a felfutó Gu­lyás talált a hálóba. 2:0. A 43. percben Forró révén sikerült szépíteniük a vendégeknek. 2:1. Szünet után rákapcsolt a Kh. MEDOSZ. s végig irányította a játékot. Az 58. percben Oláh. a 62. percben Nagy talált a háló­ba. 4:t. A 90. percben 11-eshez jutott a kunszentmiklósi csapat, s ezt Bérezés I. értékesítette. 4:2. Jók: Juhász II., Oláh. Nagy, Mészáros, illetve: Bérezés I.. Patai, Pozsári. Hajós—K. MÁV 10:3 (6:1) Hajós, 300 néző, vezette: Ihos. Hajós: Csesznék — Follárdt, (Szigeti), Balogh, Huber, Beré- nyi, Pandúr, Kovács, Schön. Dobler, Bagó, Csicsirkó, (Fegy- veri). Edző: Balogh Gáspár. K. MÁV: Kecskés (Szalai) — Tormási. Pongrácz, Kállai, Taní­tó, Jäger, Bogdány I.. Bogiány II., Bimbó. Dorogi. Gedei (Csil­lag). Edző: Balanyi Miklós. Az első húsz percben egyenlő erők küzdelme folyt, majd a for­mába lendült hajósi csatársor 12 perc alatt 5 gólt ért el. Szünet után fo1 'hatódott a hazai csapat nagy fölénye. A Kecskeméti MÁ't cc’oata végig sportszerű­en küzdött. Góllövők: S^hőn 3, Kovács. Bagó, Dobler 2-2, Csi­csirkó, illetve: Bogdány I.. Bim­bó. Dorogi. Jók: Sc^őn Dobler. Ba’rtgh. illetve: Bogdány I„ Do­rogi. Hiúságiak: Hajós—K. MAv 5:2 (2:0) Góllövők: Szauter 3 Ragó Há­zi illetve: Kókai. Szabó. Honvéd Gábor Áron SE— Soltvadkert 2:1 (1:1) Soltvadkert, 300 néző. vezet­te: Vereb. Gábor Áron SE: Kecskés — Zsebő, Hodosa, Kovács, Fritt- mann, Turcsik, Mészáros. Jenei. Csont (Barta), Vágó, Prikidáno- vics. Edző: Kévés Ferenc. Soltvadkert: Mayer — Mezei, Meskó, Wolf (Galántai). Kiss. Erdőts, Fábián, Szávai, Dobszai, Tóth (Balogh), Sörös Edző.Zsik- la Tamás. Mindkét csapat heves táma­dásokba kezdett, s a 35. perc­ben Prikidánovics távoli gyenge lövését Mayer elhibázta. 1:0. A 40. percben Sörösnek sikerült egyenlítenie. 1:1 Szünet után Vadkert erősen visszaesett. A 60. percben Zsebő megszerezte a győztes gólt. 2:1. Mészáros (Gá­bor Áron SFJ a kiállítás sorsá­ra jutott. Jók: Frittmann. Ko­vács. Zsebő. illetve: Kiss. Erdős. A MEGYEI I. O. LAtn ARÜGÖ- B AJNOKS \G allasa 1. Mezöfi SE 3 3 — — 9-1 e 2. Kkh. MEDOSZ 3 3 — — 10-4 6 3. Kun Béla SE 3 3 — — Q-4 fi 4. Tompa 3 9 — — fi 5. Fájsz 3 2 — 1 9-4 4 6. Gábor Áron SE 3 2 — 1 7-4 4 7. Bajai SK 3 2 — 1 3-1 4 8. Soltvadkert 3 1 — 0 d-*» 2 9. Hálós 3 1 — 0 17-0 o 10. Kiskőrös 2 1 — 1 1-2 2 11. K. Fémmunkás 3 1 — 2 4-7 6» Kunszentmlkló«. 3 1 — 2 4-7 2 Ersekcsanád 3 1 — 0 A-7 2 14. K MAV 3 1 — 2 5-13 2 15. T^sák 3 — 1 2 3-5 1 16. Bácsalmás 3 — 1 2 2-7 1 17. Sükösd 3 — — 3 o-q • ­18. Gara 2 — — 2 0-4 — A MEGYEI I. O. IFJÜSAGI LABDARÜGÓ-BAJNOKSAG Állasa 1. Hajós 3 3---------15-5 8 2. Bajai SK 3 3---------10-3 6 3. Fájsz 3 2 — %1 10-6 4 On in'? A 4. Izsák 3 2-19-7 4 Kun Béla SE 3 2-19-7 4 6. Ersekcsanád 2 11-4-2 3 7. Tompa 3 1115-6 3 8. Soltvadkert 2 1—1 10-4 2 9. Sükösd 3-214-6 2 10. Kh. MEDOSZ 1 — 1 — 2-2 1 11. Bácsalmás 2-114-5 1 12. Kiskőrös 2—113-5 1 13. Kunszentmlklós 2—113-6 t 14. K. MAV 2 -------2 3-10 — 15 . K. Fémmunkás 2-------2 1-9 — 16 . Gara 2-------2 3-12 — M egjegyzés: A táblázatból hiányzik a Kiskunhalasi MEDOSZ—Kunszent- miklós tfj. nvérkőzé« eredménye, ame­lyet nem kaptunk meg. SOROKBAN — Hazaérkezett spanyolországi vendégszerepléséről a MTK-VM labdarúgócsapata. A kék-fehér együttes utolsó mérkőzésén 0:0 arányban játszott a Las Palmas- sal. Hírügynökségi jelentésekkel el­lentétben az MTK-VM tornagyő- zelme során a döntőben nem a francia Dijon, hanem a spanyol Gijon csapatát győzte le. (MTI) A Zalaegerszegi TE labdarúgó- csapata csütörtökön Spanyolor- országba utazott. A ZTE az Elche' nemzetközi tornáján szerepel, pénteken és szombaton az Elche, illetve a Murcia együttesével, szerdán pedig a Valencia ellen lép pályára. J