Petőfi Népe, 1975. június (30. évfolyam, 127-151. szám)

1975-06-17 / 140. szám

1975. június 17. • PETŐFI NEPE SPORT-SPORT A győztes portréja Mit csinál a sakkozó a pi­henőnapon? Természetesen sakkozik.. A csütörtöki füg- gőnap délután­ján Honfi Ká­roly nemzetkö­zi mester a fedett uszoda strandján ül­dögélt. Persze nem a vízben, hanem a par­ton felállított sakkasztal mel­lett. Van ilyen kettő is, amit gondos kezek tettek oda, leg­feljebb a szak­értelem hiányzott, mert éppen keresztbe áll. De sebaj! Egy nemzetközi mesternél minaig kézben van a sajátja. • így hát Honfi Károly, a tűző napon, és a csillogó víz partján elmélyül- ien rakosgatta a futót, a huszárt és a gyalogokat, s közben a jegyzeteit nézegette. A verseny már meg volt nyerve akkor, vagy mindössze fél pont pont kellett hozzá. Nem zavartuk. A díjkiosztáson és a záróban­ketten aztán alkalom nyílt né­hány rövid kérdésre. Hogy készült erre a versenyre? — Őszintén szólva sphogy. Ké­szülni ugyan mindig készülök, de a versenyre nem is számí­tottam, hiszen nem voltam a meghívottak között. A megnyi­tás déálelőttjén, még a munka- lyemen dolgoztam, s ott kaptam az értestiést, hogy jöjjek azonnal, mert a román Párbos lemondott. így hát a meg­nyitón még nem is vol­tam itt, s az első partim is később kezdő­dött. Az elsőt mindjárt meg is nyertem, s tatán ez adott egy kis bizta­tást. Gondolt ar­ra, hogy meg­nyeri? — Nem, de­hogy. Ebben a mezőnyben? Mindenki Hoi- movot tippelte. Én is. Ami­kor Forintos Kecskemét tehát szép emlék lesz? — Nekem Kecskemét már eddig is szép volt, hiszen p. nemzetközi mesteri címet is itt szereztem. Most pedig — úgy érzem — ez a verseny az eddigi legnagyobb sikerem. Honfi Károly tehá megnyerte az 5. Tóth László-emlékversenyt, s közben teljesítette a nagy­mesteri normát, a 9 pontot. Elő­ször, tehát ez még nem jelent címet. Ebben a sportágban két­szer kell bizonyítani, de mint a zái ószavaiban Szerényi Sándor, a sakkszövetség elnöke is hang­súlyozta, lesz még alkalma a teljesítésre. A kecskeméti közön­ség végig szurkolta pzt a ver­senyt, s a győztesnél nem volt senki népszerűbb. Nemcsak azért, mert győzött, hanem mert álta­lában mindig nyerni akart. Re­méljük, hamarosan valóban nagymeserként üdvözölhetjük Honfi Károlyt Kecskeméten. A rutinosabb csapat győzött Kecskeméti SC—Erzsébeti Spartacus 3:1 (1:0) Bp. Ady E. utca. 1500 néző. Vezette: Tompa. Kecskeméti SC: Gór — Lipo- katich, Herjsály, Kecskés, Kuru- csai, Losoriczi, Kókai (Farkas), Seres, Oskolás, Szabó, Simon (Feleki). Edző: Bányai Nándor. Erzsébeti Sp.: Solymosi —Wé- ber, Oberfrank, Dudás, Sáfrán, Steinbeiszer, Szécsi, Erdei (Bá­rányos), Gyurováth, Matin, Sze­keres. Edző: Molnár Péter. Nagy melegben kezdődött a játék, és az "első esemény Sza­bó jól eltalált lövése volt, amit azonban a kapus hárítani tudott. Néhány hazai roham, követke­zett, s a legveszélyesebbeket a 9. percben láthattuk; amikor Gyurováth nagy lövését Gór bravúrosan mentette. A 15. percben Oskolás került nagy gólhelyzetbe, de lövés helyett le­adta a labdát és a védők fel­szabadítottak. Ezután . fölénybe került a kecskeméti csapat. MA: Végre egy szép siker Kecskeméti TE—ÉPGÉP 3:1 (1:1) I Porhanda egyenlítő gólja az EPGÉP hálójában. Kecskemét, Városi pálya, 600 néző Vezette: Kószó. KTE: Nagy E. — Görbe, Gyor­sa, Nagy J., Komáromi II., Ben- de, Zubornyák (Horváth), Csor­dás (Virágh), Mánvoki, Porhan­da, Magyar. Edző: Szőczey Lajos. ÉPGÉP: Jantner — Dénes, Rá­kos (Posta), Papp, Kovács, Tí­már (Domonkos), Nagy, Tóth, Bleicher, Mohácsik, Ligeti. Ed­ző: Dombóvári József. Ragyogó időben, az ÉPGÉP támadásaival kezdődött a mér­kőzés és a 3. percben a veze­tést is megszerezték. Csordás el­vesztette a labdát, majd Komá­romi II. is elcsúszott (érdekes, hogy ezt a produkcióját egyéb­ként többször is megismételte később). Mohácsik akadálytala­nul futott a labdával az alap­vonalig, s beívelte. A labda Blei­cher fejéről a jobb sarokba pat­tant. 0:1. A vezetés birtokában az ÉP­GÉP továbbra is támadott. A KTE csak nehezen találta meg a gyors akciók ellenszerét, de utána nagy mezőnyfölénybe ke­rült. Mányoki lövését szögletre nyomta a kapus. A 21. percben Porhanda baloldalt kicselezte a védőket, majd 14 méterről, éles szögből lapos lövést küldött a Előbb Szabó lőtt a kapu mellé, majd a 31, percben megszerez­ték a vezetést. Oskolás balról futott fel a lab­dával, majd átcsúsztatta a vele- tartó Szabónak, aki futtából, éles szögből, á hálóba lőtte. l:Q. Izgalmas percek következtek. Szabó hibázott gólhelyzetben, majd Gór hárított nagy bravúr­ral szögletre. A második félidő Oskolás sé­rülésével kezdődött, de rövid ápolás után tovább játszott. Len­dületes vólt most a KSC és hamar növelte az előnyét a csa­pat. Az 50. percben Szabó elvet­te a labdát a védőktől, majd pontos beadását a lendületesen befutó Simon csukafejessel küld­te a jobb alsó sarokba. 2:0. Mindjárt utána Seres lőhetett volna újabb gólt de szögletre szerelték. Kettős KSC-csere kö­vetkezett ezután és a hazaiak rohamoztak nagy erővel. Egy összecsapásnál Kecskés megsé­Csak egy félidőn át tartotta magát a MEDOSZ Vasas Izzó—Kiskunhalasi MEDSZ 6:1 (1:0) Bp. Tábor utca, 500 néző. Ve­zette : Szilvási. Izzó: Horváth — Révész, Szán­tó, Majsai, Bene II.. Vágvölgyi, Menczel, Markovics, Pintér, Ros­tás (Bódis), Sebes (Szilágyi). Ed­ző: Kovács József. Kiskunhalas: Ágoston — Ju­hász, Tóth, Gulyás, Kocsis, Je­néi (Csáki). Nagy. Szőke, Ud­vari (Agócs), Csermák, Jáger. Edző: Zag József. Az első félidő kiegyensúlyozott játékot hozott. Az egyetlen gólt a 35. percben Menczel lőtte sza­badrúgásból. Ágoston ugyan raj­ta volt a labdán, de az előreve- tödő kapus alatt az éles lövés mégis a hálóba csúszott. 1:0. A szünet után visszaesett a MEDOSZ, s az Izzó — Menczel vezérletével — álandóan táma­dásban vöt. A MEDOSZ ekkor csak védekezett. Az 52. percben jobb oldali támadás végén Ros­tás beadását Menczel lőtte a hálóba. 2:0. Az 58. percben Csi­kós növelte a gólok számát. 3:0. A 78. percben Rostás buktatása miatt 11-eshez jutott az Izzó. A büntetőt Menczel vágta a háló­ba. 4:0. Ezután formás támadás­ból Csikós talált a hálóba. 5:0. • Ez nagyobb helyzet volt, mégsem lett belőle gól. Mányoki elhúzta a labdát a fekvő kapus mellett, s aztán a háló helyett a fotósunkat találta el. (Banczik István felvételei) hálóba. 1:1. A 37. percben is­mét Mohácsik ugrott ki a vbal oldalon, majd Bleicher középre gurított A jól érkező Tóthnak éppen az ötösön jött lábra a labda, de nagy gólt akart rúg­ni, és hatalmas lyukat rúgott. A 40. percben a nap legnagyobb helyzetét láttuk, Magyar szögle­te után Csordás 1 méterről (a kapu közepéből) mellé rúgta a labdát. Egy perc múlva Magyar helyezett labdája a kapufát ér­te. A szünet után sokáig a két 16-os között pattogott a labda. Porhanda ugratta ki Csordást, akit azonban az egyik védő könnyedén lefutott és (szerelt Az 56. percben a kapus kiejtette a labdát, de Mányoki ismét a kapusba lőtte. Sokáig csak Ma­gyar szögletei jelentettek ve­szélyt a kapura, majd a 67. percben Porhanda 25 méterről hatalmas gólt lőtt. 2:1. Megjött a KTE-csatárok játék­kedve. A 81. percben biztosítot­ták be a győzelmet. Porhanda átadását Mányoki szépen levet­te, majd elfektette a kapust és a hálóba lőtt. 3:1. Hosszú idő óta ismét felcsat­tant a taps a KTE-pályán is a mérkőzés után. A kecskeméti csapat végig jobban játszott, és nagyon biztosan győzött a me­zőnyben egyenrangú, és időnként gyors ellentámadásokra képes ÉPGÉP ellen. Jók: Mányoki, Porhanda, Magyar, illetve Timár, Mohácsik, Bleichei-. R. I. Az országos középiskolás röplabda­bajnokság és a röplabda középiskolás kupa mérkőzései Kecskeméten. A fiú csapatok a Sportcsarnokban, a leány csapatok a Kertészeti Főiskola torna­csarnokában mérkőznek reggel 8 órá­tól. Labdarúgó NB II. 1. Kaposvár 36 20 6 10 58-32 46 2. SZEOL 36 19 7 10 62-39 45 3. Volán 36 19 6 11 55-40 44 4. Komló 36 13 17 6 42-34 43 5. DVSC 36 16 9 11 51-42 41 6. Dunaújváros 36 13 13 19 50-44 39 7. MÁV DAC 36 12 14 10 51-43 38 8. Dorog 36 12 14 10 36-36 38 9. Szekszárd 36 13 11 12 48-58 3T 10. Szolnok 36 12 12 12 39-38 36 11. Oroszlány 36 10 16 10 35-44 36 12. Várpalota 36 12 10 14 46-43 34 13. Nagykanizsa 36 12 10 14 51-51 34 14. Kossuth KFSE 36 12 9 15 36-45 33 15. Budafok 36 10 12 14 42-45 32 16. Bp. Spart. if 10 12 14 54-58 32 17. FÖSPED 36 11 10 15 42-52 32 18. Ganz-MÁVAG 36 7 13 16 34-45 2T 19. Eger 36 11 5 20 41-63 2T 20. Ózd 36 9 8 19 34-55 26 DVSC—Volán 4:1 Oroszlány—Dorog 2:1 Budafok—Komló 0:9 Ózd—FOSPED 2 d SZEOL—Kossuth KFSE 3:2 Szekszárd—Eger 4:1 MÁV DAC—Dunaújváros 3:1 Kaposvár—Nagykanizsa 1:0 Szolnoki MTE—G.-MÁVAG 1:1 Várpalota—Bp. Spartacus 3:2 NB III. Délkeleti csoport 1. V. Izzó 36 24 9 3 78-20 57 2. KSC 36 22 9 5 58-24 53 3. Szolnoki MÁV 36 23 5 8 91-38 51 4. Szarvas 36 16 13 7 57-41 45 5. BTASK 36 20 4 12 66-58 44 6. SZVSE 36 16 8 12 49-40 40 7. Szegedi D. 36 17 4 15 62-44 38 8. ÉGSZÖV 36 12 13 14 53-41 37 9. Szabó L. SE 36 13 11 12 42-40 37 10. ÉPGÉP 36 10 14 12 48-53 34 11. KTE 36 12 9 15 49-52 33 12. Láng V. 36 13 7 16 48-52 33 13. Jánoshajima 36 12 7 17 43-54 31 14. KELTEK 36 9 12 15 39-53 30 15. Cegléd 36 8 14­14 45-64 30 16. Gyula 36 11 8 17 45-67 30 17. ESMTK 36 11 7 18 53-67 29 18. Mezőfi SE 36 9 10 17 27-54 28 19. Kiskunhalas 36 8 8 20 34-73 24 20. Kilián 36 5 6 25 29-81 16 rült és a földön maradt, közben a beívelt labdát Sáfrány a háló­ba fejelte. 2:1. Felcsillant tehát az erzsébeti­ek előtt a remény az egyik pont megszerzésére. Támadtak, és a KSC-védelem jól állta a roha­mokat. Már mindenki a befeje­ző sípszót várta, amikor egy utolsó rohamot indított a KSC. Farkas becsapta a védőjét, majd Szabóhoz küldte a labdát, aki hatalmas gólt ragasztott a ka­puba. 3:1. A rutinosabb kecskeméti együttes minden csapatrészében felülmúlta az erzsébetieket. A védelem biztosan állt a lábán, s a pálya közepén Losonczi irá­nyított. Szabó a mezőny legjobb­ja volt és Oskolás is jól ját­szott. A hazai csapatból Ober- írarnk. Sáfrány és Szekeres já­téka emelhető ld. A kemény, küzdelmes mérkőzést Tompa já­tékvezető hibátlanul vezette. Nehéz, de megérdemelt győzelem Jánoshalma—Szarvasi Főiskolai Spartacus 2:1 (0:0) » Jánoshalma, 1000 néző. Vezet­te : Dravecz. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Bucsi, Maráczi, Fenyvesi IV., Ádám I. (Szécsi), Ádám II., Mi- zser, Burányi, Németh, Feny­vesi III. Edző: Gacs Tibor. Szarvas: Pocsai—Makai, Gaj­dos, Kiitas, Szeljak, Magyar Gy. Lancsa, Magyar T., Brakszató- risz, Linka (B. Tóth), Plástyik. Edző: Bánáti Rezső. Jánoshalmi támadással kezdő­dött, majd az első nagy lövést Magyar Gy. küldte kapura vagy 40 méterről. A hatalmas bombát Csernák bravúrosan hárította. Ezután Ádám I., majd Ádám II. lövése kerülte el a kaput, a másik oldalon pedig Magyar Gy., Brakszatórisz és Magyar T. próbálkozott sikertelenül. Az el­ső félidő váltakozó,. gyors tá­madásokkal tel el. A Jánoshalma volt mezőnyfölényben, de a szarvasi ellentámadások is min­dig veszélyesek voltak. Csernák, és a másik kapuban Pocsai is többször mentett. A szünet után hatalmas jános­halmi rohamokkal indult a já­ték és ez már a 47. percben meghozta a vezetést. Fenyvesi III. lövésébe Németh beletette a fejét és a labda nagy erővel csapódott a jobb felső sarokba. 1:0. A gólra heves szarvasi ellen- támadások következtek. Magyar Gy. újabb — ismét mintegy 40 méterről küldött — bombáját Csernák nagy bravúrral tornász­ta a léc fölé. Gól azonban csak Nagy fölény, gól nélkül Mezőfi SE—Szegedi VSE 0:0 A 86. percben újabb 11-esből Menczel állította be a végered­ményt. 6:0. A kiskunhalasi csapat az au­tóbusz meghibásodása miatt ké­sőn érkezett, s bemelegítésre sem volt idő. Az első félidőben a tartalékos csapat még lelkesedés­sel és erővel is bírta, de a má­sodik félidőre elfáradtak. Az Iz­zó tetszés szerint rúghatta a gó­lokat. Jók: Menczel (a mezőny legjobbja), Szántó, Vágvölgyi, Pintér. A kiskunhalasi csapatból nem akadt kiemelhető teljesít­mény. Kecskemét. Szolnoki úti pálya, 500 néző. Vezette: Hoffer. Mezőfi SE: Horváth — Szabo- vik. Szegezdi, Nagyhegyesi. Szabó, Kovács, Magyar (Gubacsi). Patyi, Némedi, Puskás (Radics), Nagy. Edző: Krivy Ottó. SZVSE: Bolya — Czibere, Ter­hes. Kovács I, Tímár, Horváth, Róth, Tóth. Sándor (Szabó), Kre- nács. Kovács Z. (Kovács S.). Ed­ző: Rábai László. Változatos, kapkodó mezőnyjá­tékkal indult a játék. A szegedi csapat valamivel többet volt tá­madásban. A 10. perctől aztán a Mezőfi SE teljesen átvette az irá­nyítást. A 11. percben Magyar lö­vésébe Nagy beletette fejét, és az ellenkező sarok felé tartó labdát Bólya nagy bravúrral védte. A 19. percben Puskás lövését a kapus kiejtette. Nagy kavarodás támadt, s közben a labda a 16-oson kí­vülre került és a kirohanó Bólya itt követett el szabálytalanságot. Ebből Magyar lövése már túlju­tott a sorfalon, de Bólya védett. A 22. percben Némedi gurított közelről mellé. A 27. percben Czi­bere szabálytalansága miatt 22 méterről Puskás lőtt szabadrúgást Pontosan a jobb kapufát találta telibe. A 40. percben partdobás után Puskás egyből fölé lőtt. A 44. percben a kapus kiejtette Magyar szabadrúgását, de nem volt közel­ben kecskeméti csatár. A Mezőfi SE a szünet után is folytatódott. A 48. percben Nagy beívelt szögletét Szegezdi mellé fejelte. A 66. percben Nagyhegye­si lőtt fölé. A 73. percben Kovács a 81. percben eseti, amikor Ádám II. növelte az eredményt. 2:0. A vége a játékvezető jóvoltá­ból egy kicsi izgalmasabb volt a vártnál. A 88. percben B. Tóth a 16-oson belül elesett. A játék­vezető 11-est adott, amit Ma­gyar Gy. bombázott a kapuba. 2:1. a lefújásig nagy izgalmak közt folyt a játék és a szarvasiak támadtak, de az eredmény már nem változott. A küzdelmes, helyenként igen kemény mérkőzésen a Jánoshal­ma fontos győzelmet aratott, és ezzel nagy lépést tett a bent- maradás felé. Jók: Csernák, Fenyvesi IV., Ádám II., Mizser, illetve Gajdos, Magyar Gy., Lan­csa. lövését ütötte ki a kapus, majd a szegedi Kovács szabálytalanko­dott Radics ellen. A szabadrúgás után kavarodás támadt, majd Pa­tyi lövése a felső léc alsó éléről pattant vissza. A 79. percben Nagy szabadrúgása Kovácsról pattant a kapu mellé. A 82. perc­ben Gubacsi lőtt 18 méterről. A kecskeméti csapat nem tudta gólokra váltani a nagy mezőny­fölényét. mert a szegedi védelem nagyon jól zárt, s a kapuban pe­dig Bólya gólnak látszó lövéseket védett A szegediek — élükön Cziberével — nagyot^ sokat sza­bálytalankodtak. Jók: Szegezdi, Nagyhegyesi, Szabó. Kovács, illetve Bólya, Ter­hes, Horváth. Krenács. Merényi Béla 11 r=£J 11 f=ü 11 i?=£J 11 í?=£J 11 i h.—’i ír mm mmmm TOTÓ MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 17.33: Hírek. 17.45: Papírsárkány. 18.20: Szomszédolás. Kassa — Dunaújváros. 19.00: A pénztárosnő. Dokumen- tumfilm (ism.). 19.10: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Idősebbek ls elkezdhetik. Tévétorna. 20.05: A kikötő Máriája. Magya­rul beszélő francia film. 21.40: Az idős Verdi. A hallgatás évei. Requiem. 22.35: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Cigányiskola. Dokumen . tumfilm. III. rész. 20.50: Tv-híradó 2. 21.10: Japán harci játékok (szí nes). Francia dokumen tumfilm. KOSSUTH 8.20: Lendvay Kamilló: Kis szvit 8.30: Harsan a kürtszó! A Gyer- mekrádió műsora.( 9.05: Fárkas Ferenc: A bűvös szekrény. Kétfelvonásos vígopera. 10.05: Iskolarádió. 10.25: Rikiki V. Gyurkovics Tibor elbeszélése. 10.31: Az operaközvetítés folyta­tása. 11.11: Izlandi irodalmi műsor. Szabad emberei fiai. 11.31: Bizet. Szimfónia. 12.20: Ki nyer ma? Játék és mu­zsika^ tíz percben. Melód iakoktél. Törvénykönyv. Mire vi­gyázzunk nyáron? í- 14.03: ^VTaja, a méhecske. Mese­játék. Waldemar Bonsels regénye rádióra alkalmaz­va. (Ism.) Éneklő ifjúság. Világhírű szólisták felvéte­leiből. 12.35: 13.48: 14.46: 15.10: 15.48: Paul Robeson énekel. 16.05: Az élő népdal. 16.15: Gounod: Faust — Valpur- gis éji jelenet. 16.39: Vas István költészete. III. rész. 17.05: Népzene. Ifj. Sánta Ferenc zenekara játszik, Kárpáti István nótákat énekel. 18.00 18.30 19.25; 19.30: 21.06 21.31 22.20; 22.30: 23.00: 17.30: Munkásklub. a gyárat. Megálmodni 23.15: Nyolc rádió, nyolc dala. A bolgár, a román, a cseh­szlovák, a lengyel, a finn, az NDK, a szovjet és a Magyar Rádió közös tánc­zenei műsora. A Szabó család. Jelentés az országos öltu- sabajnokságröl. Beethoven: zongoramüvek. Szvjatos/.lav Richter zon­goraestje a Győri Kisfalu­dy Színházban. Égre néző ablakok. A Föld új felfedezése. Népdalok. Dévai Nagy Ka­milla és az MRT énekkara énekel. Sára Ferenc furu­lyázik. Tíz perc külpolitika. Félóra sanzon. A zöld hegyek szülötte. Elbeszélés írta: Frskluc Caldwell. Magyar előadőmííveszek felvételeiből. 0.10: Az operabál. Részletek Heuberger operettjéből. PETŐFI 8.05: Két versenymű. 9.03: Népdalok, néptáncok. 9.50: Kritikusok, fóruma. Kenye­res Zoltán: Gondolkodó irodalom. (Ism.) 10.00: Zenés műsor üdülőknek. 12.03: Mozart kamarazenéjéből. 12.50: József Attila két verse. 13.03: Dalok. Erika Köth c*> Alf­redo Kraus énekel. 13.35: Az európai széppróza klasszikusai. XT rész. 14.00: Kettőtől — hatig ... A Pe­tőfi Rádió zenés délutánja. 18.10: A néző a színpadon. A szinháztörf énész mondja. 18.25: Balladáink világa. VI. (Ism.) 18.42: Ravel-művek. 19.25: Hosszú gyeplő, rövid gyeplő. I rész. 19.40: Operelldalok. Hilde Güclen énekel. 19.54: Jó estét, gyerekek! 20.25: ÍJj könyvek. (Ism.) 20.28: A világ legkisebb szerel­me. Hangjáték. (Lsin.) 21.16: Dalok. Martha Angelici és Rafaej Arié énekel. 21.55: Könnyűzene. Deák Tamás szerzeményeiből. 22.23: Szabó Ferenc müveiből. 3. MŰSOR 18.10.: Kórusfesztivál. A Budapes­ti kamarakórus hangver­senyeiből. 19.01: Mindenki tűzoltó. Kopányi György liangjáléka. (Zseb­rádiószínház) 19.20: Dzsessz. A Szegedi Dzsessz- fesztivál felvételeiből. A Benkó Dixieland együttes játszik. 20.00: Operarészletek. Moniuszko A kisértetkastély. 20.50: Külföldi tudósoké a szó. Az üveg új alkalmazása. 21.05: Bartók-müvek. 21.25: Vivaldi-müvck. i. Budafok—Komló X 0:0 2. Ózd—FÖSPED 1 2:1 3. Nagykanizsa—Kaposvár 2 0:1 4. Oroszlány—Dorog 1 1 2:1 5. Debrecen—Volán 4:1 6. Szekszárd—rEger 1 4:1 7. Lehel—Nagybátony 2 0:1 8. SKSE—DMTE 1 2:0 9. Kisvárda—Nyíregyháza 1 3:1 10. Kisterenye—Gyöngyös 1 1:0 11. Törekvés—D.újváros Építők 2 2:3 ■*­12. III. kér.—Pénzügyőr 1 4:3 13. Növényolaj—Előre +1 1 3:0 14. ESMTK—KSC 2 1:3 A 24. heti tolónyeremények az ille­ték levonása után a következők: 13 találatos 11 darab, a nyeremény egyenként 108 928 forint. Ezek közül 13 plusz i találatos 4 darab, a nyere­mény és a jutalom egy ült. 557 416 fo­rint. 280 12-es szelvényt találtak nye­reményük egyenként 2853 forint. A 3233 li találatos totószelvény, egyen­ként 247 forintot ér. Tiztalálatos 23 742 darab, nyereményük egyenként 50 fo­rint. (MTI) /