Petőfi Népe, 1975. május (30. évfolyam, 101-126. szám)

1975-05-13 / 110. szám

PETŐFI NEPE • 7 Ez történt az NB I-ben Tatabánya—Salgótarján 3:1 (2:1) Tatabánya. 4000 néző. vezette: ■Szávó Helyzetei alánján a Tatabánya nagyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövők: Szabó, Sallói, Takács, illetve Miklós. Diósgyőr—Újpesti Dózsa 0:0 Diósgyőr, 8000 néző. vezette: Müncz A diósgyőriek nyerési lehetősé­get szalasztottak el azzal, hogy csak a védekezésre ügyeltek a gyenge napot kifogó újpestiekkel szemben. Pécsi MSC—Bd. Vasas 1:1 (0:0) Fáy u.. 4000 néző. vezette: Kő­rös. A PMSC fegyelmezett taktiká­jának köszönhette az egyik pont megszerzését. Góllövők: Dárdai, Englóner (öngól). Csepel—Haladás VSE 2:1 (1:1) Csepel. 3000 néző. vezette: Mo­hácsi, Változatos, időnként izgalmas mérkőzést vívott a két csapat. A hajrában a Haladásnak volt lehe­tősége az egyenlítésre, de kihagy­ta. Góllövők: Gulyás (11-esből), Vellai. illetve Farkas. Bp. Honvéd— Videoton 4:1 (3:0) Kispest. 8000 néző. vezette: Győri. A Honvéd korszerű, sokmozgá- sos játkával ilven arányban is megérdemelte a győzelmet. Góllö­vők: Fehérvári. Kozma, Kocsis, Pál. illetve Szalmásv. 'Békéscsaba—Ferencváros 1:0 (0:0) Békéscsaba. 22 000 néző, vezet­te: Somlai. Már-már úgy látszott, hogy mindkét csapat beletörődik a dön­tetlenbe. amikor a 72. percben Klrályvárl gólja felrázta a küz­dőkedvet. Az FTC azonban látha­tóan már a szerdai mérkőzésre tartalékolta ereiét. A 90. percben Juhászt kiállította a játékvezető. MTK—VM SK —Bába ETO 1:0 (0:0) Hungária körút, 4000 néző, ve* zette: Petri. Az ETO átengedte a kezdemé­nyezést Az MTK élt a lehetőség­gel és végigtámadta a mérköséetu Góllövő: Kunszt. Az NB I. állása 1. Ü. Dózsa 24 19 5 1 83-1« 4) 2. Honvéd 25 15 8 2 50-11 M 3. FTC 24 10 10 4 40-11 N 4. Csepel 24 11 5 8 31-24 27 5. Videoton 25 8 10 7 29-39 21 6. ZTE 24 9 5 10 23-27 23 7. Vasas 24 8 6 10 34-41 22 8. DVTK 25 6 10 9 25-34 22 9. MTK-VM. 24 7 7 10 26-33 21 10. SBTC 25 8 5 12 29-41 21 11. Rába E. 24 8 4 12 36-40 20 12. Tatabányai 24 7 5 12 22-29 19 13. B.-csaba 24 5 8 11 21-30 18 14. PMSC 24 5 8 11 22-35 18 15. Haladás 24 7 4 13 24-40 18 Az NB II. állása 1. SZEOL « 31 17 9 9 94-33 39 2. Volán 31 16 6 9 47-33 39 3. Komló 31 11 19 9 37-31 37 4. Kaposvár 31 15 6 10 49-31 96 5. Dorog 31 12 11 8 33-31 39 8. Debrecen 31 13 8 10 42-37 32 7. MÁV DAC 31 9 14 8 41-37 32 1. Dunaújváros 31 10 12 9 40-37 32 1. Szolnok 31 11 9 11 35-33 31 10. flzekazárd 31 11 9 11 42-53 31 11. KKFSK 31 11 8 12 33-39 30 1L Oroszlány 31 7 16 8 26-36 30 11. Várpalota 31 10 9 12 39-36 29 14. Bp. Spart. 31 9 11 11 49-48 29 15. FOSPED 31 10 9 12 38-44 29 10. Olajb. 31 9 10 12 43-44 28 17. Budafok 31 9 10 12 39-41 28 18. Ganz-M. 31 7 11 13 29-35 25 19. Eger 31 10 5 16 32-50 25 20. Ózd 31 8 6 17 32-51 22 Komló—Dorog 1:1 Szolnok—Oroszlány 0:0 Eger—SZEOL 1:0 Várpalota—Ganz-MAVÁG 1:1 Volán SC—Ózd 2:0 Kossuth KFSE—Kaposvár 2:1 Dunaú j város—Debrecen 4:0 Szekszárd—Budafoki MTE 2:1 Naykanlzsa—MÁV DAC 2:2 FÖSPED Sz.—Bp. Spartacus 4:0 NB ra. Délkeleti csoport állása 1. Izzó 2. KSC 3. Sz. MÁV 4. Szarvas 5. BTASK 6. SZVSE 7. Sz. Dózsa 8. Szabó SE 9. KTE 10. ÉGSZÖV 11. ÉPGÉP 12. Jánoshalma 13. V. Láng .14. KELTEX 15. Cegléd 18. ES MTK 17. Gyula 18. Kk.halas «18. Mezőfi 20. Kilián 31 21 » 2 66-18 50 31 20 7 4 52-21 47 31 20 4 7 76-36 44 31 15 10 fi 49-34 40 31 18 2 11 58-52 3K 31 14 6 11 44-35 34 31 14 4 13 50-35 32 31 12 8 11 3fi-34 32 31 11 9 11 43-44 31 31 10 10 11 44-38 30 31 9 12 10 42-45 30 31 10 7 14 34-39 27 31 12 3 16 39-45 27 31 8 10 13 36-46 26 31 7 12 12 42-54 26 31 10 5 16 47-59 25 31 9 6 16 38-63 24 31 7 8 16 27-52 22 31 6 9 16 22-51 21 31 5 4 22 26-70 14 1:1 5:2 1:0 4:0 9:1 ÉPGÉP—Kilián FSE Vasas Izzó—©.cs. Agyagipar SK Xrzsébetl Sp. MTK—Szegedi VSE Szegedi Dózsa—Láng Vasas Szarvasi Fök*k. Sp.—Szol. MÁV SPORT. SPORT «SPORT Biztos győzelem Kiskunlacházán Kecskeméti SC—EGSZÖV MEDOSZ 2:1 (0:0) Kiskunlacháza, 1000 néző. Ve­zette: Balogh. KSC: Gór — Oláh (Ónodi), Her- bály, Szegő, Kecskés, Losonczi, Pasek, Simon, Oskolás, Szabó, Kókai (Feleki). Edző: Bányai Nándor. ÉGSZÖV MEDOSZ: Szeles — Pagela, Mángó, Prádel, Földi, Czikora, Dárdai, Vécsei (Szondi), Horák, Polgár, Gubek. Edző: Sí­pos Ferenc, Elképzelhetetlenül rossz talajú pályán játszották a mérkőzést. Gödrök, fűcsomók, s mindenek­előtt por akadályozta a játékot. Időnként alig látszottak a játé­kosok és a labda a porfelhőben. A MEDOSZ lendült támadásba és Gór kétszer biztos kézzel há­rított. A 8. percben a 16-os oldal­vonalától Gubek ívelt be szabad­rúgást, Polgár pedig közelről a kapu mellé emelt. A 11. percben Pasek átadását Losonczi elől Föl­di a kapushoz pöccintette a lab­dát, amikor a KSC-csatár már gólhelyzetben volt. A kirúgott labdából Simon egyből lőtt, saj­nos fölé ment a labda. A 28. percben Pasek ívelt sza­badrúgását Szabó fejéről húzta le a kapus. A 25. percben Horák egyedül futott a labdával a kapu felé. Gór a 16-oson kívülre futva önfeláldozóan fejelte el a labdát a lövésre lendülő csatár elől. A 28. percben a 16-oson belül ítélt közvetett szabadrúgást a já­tékvezető Kókai feltartásáért. Si­mon lőtte rá a legurított labdát, de a lövés Mángó lábáról vissza­pattant. A 38. percben Szabó lőtt fölé vagy 25 méterről. A 44. percben szöglet után Szabó fe­jelt kapura, s Pagela mentett. A 49. percben Oskolás beadá­sát Kókai Pasek elé fejelte, aki közelről a jobb alsó sarokba küld­te. 1:0. (A gól elsősorban Oskolás érdeme, aki három védőn át- menve szépen adott be. Pasek na­gyon higgadtan használta ki a lehetőséget.) Az 52. percben Prádel csúnyán felvágta Szabót. Hasonló szabály­talanságokért a játékvezető elő­zőleg már kétszer is figyelmez­tette a játékost, most pedig ki­állította. A 65. percben Herbály és Lo­sonczi a 16-osnál .közös erővel felvágták Polgárt. A játékvezető 11-est ítélt, amit Czikora bizto­san értékesített. 1:1. (A szabály­talanság éppen a 16-os vonalon történt, ami sajnos a szabályok szerint már a büntetőterület. A közelben álló játékvezető habo­zás nélkül meg is adta.) Most az ÉGSZÖV támadott nagy erővel, de a KSC védelme jól zárt, így csak távoli lövések­hez jutottak, vagy szögleteket ér­tek el. A 76. percben Vécsei helyett Szondit küldte pályára Sípos Fe­renc edző. A beálló játékos első megmoizdulásából mindjárt gól lett. Ugyanis röviden gurította haza a labdát. Pasek ráfutott és a bal alsó sarokba vágta. 2:1. (A hazai játékos figyelmetlenségén kívül természetesen Pasek szem- füiességét dicséri a gól.) Innen a KSC vette át az irá­nyítást. Ügyesen tartották a lab­dát, rendszerint az ellenfél tér­felén s a hazaiak ritkán jutot­tak szóhoz. Jók: Gór, Herbály, Kecskés, Szegő, Losonczi, illetve Födi, Czi­kora, Horák. Merényi Béla Kétszer is vezetett a Cegléd Honvéd Mezőfi SE—Ceglédi VSE 3:2 (0:1) Kecskemét, Szolnoki úti pálya. 500 néző. Vezette: Tóth B. Mezőfi SE: Gulyás — Szabo- vik, Kovács, Nagy hegy esi. Szabó, Tóth, Magyar, Radics (Szereg- nyi), Puskás (Gubacsi), Némedi, Nagy Gy. Edző: Krivy Ottó. Cegléd: Rétfalvi — Cseh, Lend- vai. Zsemlye, Zátonyi, Dobozi, Jurás, Kábák, Liptai, Fekete (Zá- goni), Darányi. Edző: Darányi Miklós. A kecskeméti csapat támadá­saival telt el az első húsz perc. Radics beadását Némedi ügyet- lenkedte el, majd Tóth labdájá­val Radics várt sokat, és szerel­ték. A 35. percben Darányi — Kábák adogatás után Kábák vilsz­szafejelte Darányi elé, aki 3 lé­pésről lőtt a hálóba. 0:1. A második félidő a Mezőfi SE rohamaival kezdődött. Az 50. percben Némedi jobbról ívelt be, és Radics a hálóba fejelte a lab­dát. 1:1. Alig két perc telt el, amikor Kovács a 16-oson belül buktatta Kabakot. A játékvezető 11-est ítélt, amit Cseh értékesített. 1:2, Az utolsó percben ismét a kecs­keméti csapat támadásait láthat­tuk. A 71. percben egy baloldali támadás végén nagy kavarodás támadt a ceglédi kapu előtt. A pattogó labdát végül Radics „ta­lálta meg", és a hálóba nyom­ta. 2:2. A 75. percben Radics a bal oldalon vitte fel a labdát, majd 20. méterről lőtt, és a jól elta­lált labda nagy erővel vágódott a hálóba. 3:2. A Cegléd elkeseredetten pró­bált egyenlíteni. A 90, percben szögletet értek el. Cseh a kapu­fára fejelte a labdát, majd ami­kor visszapattant, Liptai fölé emelte. A ceglédi csapat kétszer is megszerezte a vezetést, de a lel­kesen játszó Mezőfi SE Radics mesterhármasával mégis a maga javára fordította az eredményt. Jók: Kovács, Szabovik, Radics, Nagy Gy., illetve Darányi, Záto­nyi, Cseh. Egyszer hibázott a jánoshalmi védelem Stabó Lajos SE—Jánoshalma 1:0 (0:0) Mezőtúr, 500 néző. Vezette: Kóezó. Stabó L. SE: Frák — Neu­mann, Jancsa, Lakatos II., Papp, Halla, Gugyerás, Mondi, Kirch­ner (Fekete II.), Gáspár, Tóth (Fekete I.). Edző: Bencsik Gyu­la. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Bucsi, Fenyves IV., Szécsi, Ma- ráczi, Angeli, Ádám I. (Németh), Csermák (Mészáros), Ádám II., Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Az elején me/.őfölényben ját­szott a Jánosholmu. A 15. perc­ben Fenyvesi 111. beadását Cser­mák Ibié fejelte. A 30. percben Adám 11. buktatásáért megítélt szabadrúgásból Fenyvesi 111. lőtt a léc mellé. A 33. percben Adám IT. elment Neumann mellett. Be­adását a keresztező Jancsa kéz­zel ütötte az alapvonalon túlra. A játékvezető 11-es helyett szög­letet ítélt. A 36. percben Tóth lövését Csernák hárította. Ez volt a hazaiak első próbálkozása. A 43. percben Ádám I. labdáját Csermák mellé perdítette. A fordulás után az 55. percben Gáspár partdobással indította Neuman nt, aki vagy 30 méteren át vezette a labdát, majd 14 mé­terről rálótte. Nem találta el jól, de a pattogós lövésre Csernák sem időben vetődött, s a labda a kezéről a hálóba jutott. 1:0. (Eb­ben a gólban jó néhán.van benne voltak a jánoshalmi védők kö­zül.) A gól kissé felhozta a ha­zaiakat, de komoly veszélyben már nem volt a jánoshalmi iva- pu. A 70. perctől elkeseredetten támadott a Jánoshalma, de túl sok volt az adogatás, s a védők mindig közbe tudtak lépni. Ange­li lövését védte Frák, majd Ádám II. csúsztatott fejesét is hárította a kapus. Hiába támadott 7—8 em­berrel is a jánoshalmi csapat, az egyenlítés nem sikerült. A 89. percben Mészáros 3 védőt is ki­cselezett. Visszagurította a lab­dát, ám az ötösön Németh és Maráczi egymást zavarták, s így kimaradt ez a nagy helyzet is. Jók: Jancsa, Lakatos II., Papp, Gáspár, illetve Adám II., Feny­vesi IV., Szécsi, Angeli. Madarász Ferenc Itthon sem tudott gólt lőni a MEDOSZ ra Szőkéhez, aki elhlrtelenkedve a kapus kezébe emelt. Két szög­let után Oláh fejesét a kapus új­ból szögletre mentette. A 30. percben Németh szabadrúgása a sorfalról Gulyás elé pattant, akit a kapus zavart, s így nagy hely­zetben fölé emelt A 40. percben Mészáros elöl menntettek szög­letre a védők. A szünet után még nagyobb lett a MEDOSZ nyomása, de a jól védő Szentirmai mindent hárí­tott. A 73. percben Gulyás meg­sérült, majd'Szabó kapust is le­teritették. Horák került még a sérültek listájára. A 88. percben Csermák labdájával Szőke egye­dül tört kapura, de a kifutó ka­pusba rúgta a „mérkőzéslab­dát”. A MEDOSZ — főleg a második félidőben — számos helyzetet dolgozott ki, s néhány jó lövés is ment a kapura, de Szentirmai kapusnak ezen a napon nem le­hetett gólt lőni. Jók: Tóth, Csáki, Mészáros, illetve Szentirmai, Fa­ragó, Kerekes. Szalai László Kiskunhalasi MEDOSZ—KELTEX 0:0 Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: Tóth L. Kiskunhalas: Szabó — Juhász, Tóth, Gulyás (Tápai), Csáki, Ko­csis, Szőke, Mészáros, Csermák, Oláh, Jáger (Udvari). Edző: Zag József. KELTEX: Szentirmai — Fara­gó, Kovács, Rozsnyai, Túri, Dvo- rák (Gáidi), Cseh, Németh, Poty- kievicz, Csengéi (Ivicz), Kerekes. Edző: Cserjés István. Az 5. percben Jáger az ötö­sön belül elcsúszott. A 7. perc­ben Jáger beadása átszállt jobb­Űjabb KTE-vereség Gyulai SE—Kecskeméti TE 2:0 (1:0) Gyula, 1100 néző. Vezette: dr. Jármai. Gyula: Széplaki — Somos, Molnár, Otott, No- vák, Szabó, Csőke, Cserháti (Szatmári), Tóth, Ká­dár, Búzás (Sas). Edző: Himer József. KTE: Nagy — Görbe, Gyorsa. Virágh, Komáromi II. (Komáromi I.), Bende. Magyar. Mányoki, Zu- bornyák. Porhanda (Nagy), Horváth F. Edző: Var­ga Béla. Mindkét félidőben a gyulaiak kezdtek jobban, de a második játékrészben feljött a KTE. Á két csa­pat nagyjából azonos számú helyzetet dolgozott ki, de a hazaiak ebből kettőt ki is használtak, a KTE támadósora pedig gólképtelennek bizonyult. Ez főleg az utolsó percekben volt szembetűnő, amikor a kecskeméti csapat teljesen beszorította a hazaiakat, mégsem sikerült még szépíteni sem. Góllövők: Csőke, Kádár. Jók: Molnár. Novák, Cső­ke, Tóth, illetve Nagy, Qörbe, Mányoki. JUBILEUMI ÖTTUSA VERSENY • A Magyar Öttusa Szövetség jubileumi nemzet* közi versenyt rendezett a Nemzeti Lovardában. Az akadály fölött a szovjet Onylscsenko. (MTI-fotó, Kovács Gyula felvétele — telefotó — KS) ÖKÖLVÍVÁS Halász és Hideg országos ifjúsági bajnok Mintegy félezer néző előtt zaj­lottak le a budapesti Sportcsar­nokban vasárnap délelőtt az idei országos egyéni ifjúsági ökölvívó­bajnokság döntő küzdelmei. Me­gyénket öt ökölvívó képviselte, akik a KSC, a Kun Béla SE és a Kiskunhalasi AC színeiben léptek szorítóba. A kisváltósúlyban (8 induló’ között), bajnok: Halász Jenő (Kecskeméti SC, edzője: Zsikla Tibor), 3. Borbély M. (Kun Béla SE). Halász az első mérkő­zésen Balogh (Mohács) ellen győ­zött a 2. menetben test k. o-val. Második mérkőzésén Deákot (Bp. Ép. Fém.) a 2. menetben lelép­tették sorozatos szabálytalanko­dásért. A döntőben Bőgi (SVSE) ellen győzött a 2. menetben döntő fölénnyel. Váltósúlyban (8 indu­ló) : 3. Pintér (Kun Béla SE). Nagy váltósúlyban (8 induló): 1. Hideg László (Kun Béla SE, ed­zője: Tóth György). Hideg a döntőben pontozással győzte le Bánkútit (MÉMTE). Félnehéz­súlyban (8 induló): 3. Komlós (Kiskunhalasi AC). Még három bajnokjelölt van a megyei I. osztályban Kiskőrös—Hajós 3:2 (1:1) Hajós, 500 néző, vezette: Hor­váth. Kiskőrös: Cs. Kovács-Balogh II., Balogh I., Antal, Polareczki, Bor, Szlovák I., László, .Szlivka, Lábát, Ambrus. Edző: Biácsi Sán­dor. Hajós: Csesznák — Kollár, Áyenbacher, Huber, Ribánszki, Balogh, Páncsics, Bagó, Kovács, Molnár, Szebeni. Edző: dr. Koch József. A nagy iramú mérkőzésen az első félidőben a kiskőrösi csapat, a második félidőben a hajósi csapat játszott jobban. A döntet­len jobban megfelelt volna a látottaknak. Góllövők: Szlivka 3, illetve Molnár, Szebeni. Jók: Cs. Kovács, Balogh I., Szlivka, illet­ve Páncsics, Balogh, Szebeni. Ifjúsági eredmény: £:0 Kiskő­rös javára. Fájsz— Kunszentmiklós 8:1 (3:1) meth), Szabó, Tóth, Kollár, Su­dár. Marusa, Edző: Varga Imre. Bácsalmás: Kormány (Köves) — Zsemberi, Aradi, Máté, Futó, Száll. Knetig, Bizáncz, Pivko- vics_ (Hustyi), Krisztin, Rudics? Edző: Molnár József. Sükösd irányította az első fél­időben a játékot, a 13. percben Kollár, a 22. percben Marusa második félidő első 20 percében góljaival vezetést értek el. A második félidő első 20 percében a Bácsalmás kezdeményezett, mégis a Sükösd jutott 11-eshez Németh buktatásáért. A büntetőt Sudár a jobb felső sarok mellé lőtte. Innentől kezdve sorozato­san került veszélybe a bácsalmási kapu. A 72. percben Marusa újabb gólt ért el. 3:0. Jók: Benda, Marusa, Bajai, illetve Futó, Száll. Ifjúsági eredmény: 2:1 Sükösd javára. Lakltelek—Radnóti S® 1:0 (1:0) Fájsz, 400 néző, vezette: Szabó. Fájsz: Gilián (Markó) — Kol­lár, Galambos, Gombkötő II, Ko­vács, Szilágyi, Szabó (Púpos), Horváth, Kráczer, Erdős, Ádám. Edző: Rónai Sándor. Kunszentmiklós: Alács — Po- zsár, Janovich, Torma, Bérezés, II., Gyengéi, Bérezés I., Topo- nári. Forró, Szabó, Patai. Edző: Dobos József. A nagy lelkesedéssel játszó hazai együttes a 8 gól mellett még öt kapufát is lőtt. A 65. percben 8:l-es állásnál Gilián kapust súlyos sérüléssel kór­házba kellett szállítani. Góllövők: Ádám 2, Kráczer 2, Erdős, Hor­váth, Gombkötő 2, Szilágyi, il­letve Bérezés 1. Jók: Horváth, Erdős, Gombkötő II., illetve Bér­ezés I. Ifjúsági eredmény 11:0 Fájsz javára. Soltvadkert—Izsák 2:1 (0:0) Soltvadkert, 500 néző, vezette: Czenczik. Sotvadkeirt: Máyer — Mezei, Meskó, Csermák, Eiler, Fábián, (Erdős), Dobszai, Mogyorósi (Szá­vai), Sörös, Bozóki, Kiss. Edző: Zsikla Tamás. Izsák: Mezei I. — Matkovics, Hős, Bakonyi, Mezei II., Tóth, Bánhidi, Hajnal, Birkás, Pál, B. Szabó. Edző: Máté Ferenc. A Soltvadkert végig támadta a mérkőzést, az 55. percben sike­rült Eiler révén a vezetést meg­szerezni. 1:0. A 72. percben Mo­gyorósi növelte az előnyt. 2:0. A 85. percben B. Szabó szépített. 2:1. Matkovicsot kiállította a já­tékvezető. Jók: Bozóki, Kiss, Dobszai, illetve Hős, Tóth L., Bánhidi. Ifjúsági eredmény 1:0 Soltvad­kert javára. Honvéd Gábor Áron s®— Bajai SK 1:1 (1:1) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Horváth I. Honvéd Gábor Áron SE: Kecs­kés — Zsebő, Csont, Barta, Ko­vács, Frittmann, Hóner, Mészá­ros (Vidocsa), Vágó, Jenei (Tra- vecz), Prikidánovics. Edző: Kévés Ferenc. BSK: Magó — Mucsalov — Molnár, Győrfi, Baráth (Zengő), Márity, Ónodi, Kemény, Kocsis, (Cshók), Magyar, Petresevics. Ed­ző : Tüske Kálmán. A gyengébb színvonalú első félidőben Magyar góljával a BSK vezetett. A hazaiak 3 perc múlva már egyenlítettek. A szünet után élénkült a já­ték, de több gól nem esett. Gól­lövők: Prikidánovics, illetve Ma­gyar. Jók: Kecskés, Csont, Barta, illetve Győrfi. Márity (a mezőny legjobbja), Magyar. Sükösd—Bácsalmás 3d) (2d)) Sükösd, 350 néző, vezette: Al­mási. Sükösd: Zente — Kaman, Ka­tus, Bajai, Benda, Radics (Né­Szabadszállás, 100 néző, vezet­te: Baán. Lakitelek: Takács, — Han- kovszki', Dóka, Tóth I., Har- ezos, Kakó I., Kiss, Magyoró, Rubányi, Csik, Balatoni (Ora- vecz). Edzőf Fekete József. Radnóti SE: Besze — Dlabai, Janovich, Nagy B. (Balázs), Nagy J., Szabó, Boróczki, Füredi, őr­ző (Tóth), Szabó II., Pataki. Ed­ző: Veres István. A Lakitelek a 10. percben Kakó I. lövésével vezetéshez jutott, ettől kezdve a Radnóti irányítot­ta végig a játékot. Csatársora gólképtel ennek bizonyult. Jók: Dóka, Mogyoró, Csik, illetve Dlabai (a mezőny legjobbja) Bróczki. Crsekcsanád—Tompa 2:1 (1:0) Érsekcsanád, 300 néző, vezette: Szalai. Igen nagy iramú mérkőzés, biz­tos hazai győzelem született. Fü­redit (Tompa) a labda elrúgásá- ért a játékvezető kiállította. Góllövők: Koszorús I., Boros* illetve Czeigerschmit. Jók: Csor­dás, Guricza, Koszorús, illetve Czombos, Czeigerschmit. Ifjúsági eredmény: 5:1 Érsek­csanád javára. Kun Béla SE—Vaskút 4:0 (1:0) Vaskút, 300 néző, vezette: Bé­lák. Kun Béla SE: Papp — Iványi, Horváth, Dobra, Varga I., Don­gó, Dobos, Bátyai, Farkas, Tán- ezos, Varga II. Edző: Lantos János. Vaskút: Leitner — Csóti, Ma­tus, Hodovány, Weither, Gyula­vári, Benkovics, Bedzsula, Zó- rity (Keresztes), Körmendi, Pala- tinszki. Edző: Wéber János. Honvéd Kun Béla SE terv­szerűbb és gólratörőbb játékával megérdemelten győzött. Góllö­vők: Farkas hármat, és Tánczos, Jók: Horváth, Farkas, Dongó, il­letve Körmendi, Csóti, Matus. Ifjúsági eredmény: 2:1 Kun Béla SE javára. Kalocsai VTSK— K. Fémmunkás 5:1 (5:1) Részletes tudósítást nem kap­tunk. Ifjúsági eredmény: 5:0 KVTSK javára. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ labdarügő-bajnoksag Állasa 1. Fájsz 2. Kalocsa 3. Kuni Béla SE 4. Tompa 5. Kiskőrös 6. Sükösd . 7. Bajai SK 8. Hajós 9. Soltvadkert 10. Gábor Áron SE 11. Énsekcsanád 12. Kunszentmik. 13. Izsák 14. Bácsalmás 15. Vaskút 16. Fémmunkás 17. Radnóti se 18. Lakótelek 27 19 3 5 80-36 41 27 18 5 4 79-44 41 27,18 4 5 63-24 40 27 17 3 7 56-34 37 27 15 6 6 61-30 36 27 11 8 8 42-37 30 27 10 8 9 30-33 28 27 9 9 9 40-38 27 27 10 5 12 47-49 25 27 9 7 12 42-46 25 27 9 7 11 37-48 25 27 8 7 12 54-78 23 27 5 12 10 28-50 22 27 8 9 12 31-46 21 27 6 5 16 34-47 17 27 6 4 17 33-52 18 27 4 6 15 38-61 18 27 6 4 17 39-78 18 /