Petőfi Népe, 1975. április (30. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-02 / 77. szám

1975. április 2. • PETŐFI NÉPE • 7 2 NBII. állása IZEOL ? Volán Rákóczi « áAV DAC <omló 6 3orog Szekszárd C. 3ZMTE 9. Bp. Spart. Olajbányász BMTE :: DVSC Oroszlány Dunaújváros Várpalota KKFSE FÖSPED 24 14 4 6 44-26 32 24 12 4 8 38-29 28 24 11 5 8 37-24 27 24 8 11 5 35-25 27 24 8’ 11 5 26-24 27 24 9 8 7 25-26 26 24 9 8 7 35-39 26 24 9 7 -8 28-25 25 24 8 8 8 40-36 24 24 6 12 6 38-34 24 24 8 8 8 33-30 24 24 9 6 9 32-29 24 24 6 12 6 21-28 24 24, 7 9 8 30-33 23 24 8 6 10 30-29 22 24 8 6 10 25-33 22 24 8 6 10 27-33 22 24 6 9 9 25-27 21 24 6 4 14 22-38,16 24 5 6 13 21-40 16 0:0 4:1 1:1 2:1 K. 1:1 4:0 3:1 2:0 2:1 2:1 Ganz-M. Eger Űzd jln. MTE—FOSPED Szállítók akszárdí Dózsa—Ózdi Kohász oszlány—Nagykanizsai Olajb. ri Dózsa—Bp. Spartacus imlói Bányász—Dunaújvárosi inz-MÁVAG—Kossuth KFSE >rog—Volán ibrecen—Szeged ÁV DAC—Kaposvári Rákóczi idafoki MTE—Várpalotai B. SPORT-SPORT • SPORT Hazai támadások, de a KSC rúgta a gólokat Kecskeméti SC—Békéscsabai TASK 3:0 (1:0) Békéscsaba, 2000 néző. Vezette: Pádár. KSC: Gór — Oláh, Kecskés, Diószegi, Herbály — Losonczi, Pasek, Ónodi — Oskolás, Szabó, Simon (Feleki). Edző: Bányai Nándor. BCS. TASK: Gulyás — Han- csák, Gaál, Laczó — Kiss, Hajas (Kuti II.) — Soós, Varga M. (Rét­laki), Zahorán, Varga B., Bunda. Edző: Loos József. Nagyiramú, színvonalas mérkő­zést vívott a két csapat. A játék­idő nagyobb részében a békés­csabaiak támadását láthattuk, de a KSC-védelem igazán jól zárt, s így a hazai csapat a 16-osoiv belülre már ritkán jutott. A KSC. támadásai viszont mindig veszélyt jelentettek. Az első félidőben Si­mon szerzett vezetést a KSC-nek. 1:0. A szünet után a csabaiak el­keseredetten támadtak és a 60. percben egy támadás során előbb Zahorán, majd néhány másodperc múlva Varga B. lövése pattant vissza a kapufáról. Űjabb hazai támadás következett majd az ellentámadásból Simon lőtt gólt. 2:0. Továbbra is a Békéscsaba maradt támadásban és a KSC szerzett újabb gólt Szabó révén. 3:0. A 70. percben Simon megsé­rült és Feleki állt a helyére. Végeredményben, bár a mérkő­zés végéig a hazaiak támadtak, a kecskeméti csapot teljesen meg­érdemelten nyerte meg a mérkő­zést. Jók: Simon, Ónodi, Diósze­gi, Losonczi, illetve Gaál, Soós. Machalek István Nagy iramú, kemény küzdelem volt Kecskeméti TE—Erzsébeti Spartacus MTK 2:0 (1:0) ÍB III. lélkeleti csoport . Izzó 24 17 6 1 53-12 40 !, Szolnoki MÁV 24 17 3 4 55-20 37 I. KSC 24 14 •6 4 37-16 34 :. SZVSE 24 12 6 6 38-24 30 i. Szarvon 24 11 7 6 33-29 29 . KTS 24 9 9 9 39-32 27 F, ?G£ > 24 9 9 6 36-32 21 :. BTASK 24 12 2 10 42-41 26 *. Sz. Dózsa. 24 11 2 11.41-27 24 i. Szabó SE 24 9 6 9 29-30 24 L. ÉGSZÖV 24 8 7 9 37-34 23 2. Láng 24 10 2 12 32-34 22 3. Jánoshalma 24 8 5 11 27-30 21 4. KELTEX 24 6 8 10 31-40 20 3. ESMTK 24 8 3 13 38-46 19 5. Cegléd 24 .4 11 9 32-44 19 7. Kk.halas 24 5 7 12 22-43 17 3. Gyula 24 6 5 13 28-55 17 3. Mezőfi SE 24 4 6 14 11-39 14 0. KFSE 24 4 2 18 20-59 10 íyulaí SE—Szolnoki MÁV 0:0 :PGÉP—Szarvasi Főiskola Spart. 0:0 izegedi Dózisai—ÉGSZÖV MED. 2:0 izabó Lajos SE—KELTEX 3:1 fasas Izzó—Ceglédi VSE 2:1 roTó .. Torino—Juventus l 3:2 5. Bologna—Lazio 2 1:2 t. Lanerossi—Fioremúna 2 0:1 l. Napoli—Milan 1 2:0 «5. DVSC—SZEOL 1 2:0 . Dunaújváros—Komló X 1:1 .. MÁV DAC—Kaposvár 1 2:1 8. Gyula—Szolnoki MÁV X 0:0 9. Békéscsaba TASK—ESC 2 0:3 10. Bábolna—SVSE 1 2:0 11. Bakony V—Sabaria 1 2:1 12. Esztergom—KOMÉP X 0:0 L3. Foggia—Palermo X 0:0 +1 14. Catanzaro—Como 1 1:0 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közleménye szerint a totó 13. já­tékhetén 13 plusz 1 találatos szelvény nem akadt: A nyeremények: 13 találat 2 darab 537 535 forint; 12 találat 68 'db 10 540 forint; 11 találat 1181 db 607 forint; 10 találat 10 842 db 99 forint. Az ezer forinton aluli nyereménye­ket április 5-től, az ezer forint felet­tieket április 10-töl fizetik ki. (MTI) Kecskemét, Városi pálya, 1500 néző. Vezette: Mile. • KTE: Sebestyén — Csordás, Gyorsa, Virágh (Kovács) — Zu­bornyák, Mányoki, Porhanda, Bo- hács, Komáromi I. (Nagy J.). Ed­ző Varga Béla. ESMTK: Solymosi — Torma, Oberfrank, Steinbeiszer, Dudás — Sátrán, Bárányos (Pálinkás), Martin — Gyurováth, Szekeres, Szécsi (Wéber). Edző: Molnár Pé­ter. Gyors, lendületes KTE-támadá- sok, kemény erzsébeti „belépők”. Ezzel kezdődött a mérkőzés. Ben- de fejelt mellé, majd Zubornyák beadását Komáromi I. kapásból vágta fölé. Változatlanul nagy volt az iram. Virágh beadását Bo­hács ügyetlenkedte el, majd Má­nyoki hosszan szöktette magát. A 28 percben Martin középen be­csapta Gyorsát és egyedül tört Kecskemét, Szolnoki úti pá­lya, 700 néző. Vezette: Szabó J. Kilián FSE: Kupái — Tóth M., Kántor, Czinkos, Kiss — Plausin (Nagy J.), Csordás (Tér­jék) — Baran, Holler, Hegyesi, Moldován. Edző: Keserű János. Mezőfi SE: Horváth — Sza- bovik, Gubacsi, Nagyhegyesi — Toth, Kovács, Magyar — Ra­dies, Szabó (Szeregnyi), Néme- di (Páfjrt), 'Nagy Gy. Edzők Kri- vy Ottó. Az első félidőben a Mezőfi SE sorra hagyta ki a nagy hely­zeteket. Az 5. percben Némedi, a 22. percben Kovács közeli fe­jesét védte bravúrosan a szol­kapura, de a kifutó Sebestyén alatt az üres kapu mellé lőtt. Az ellentámadásnál Zubornyák már a 16-oson belül járt, amikor Dudás hátulról fellökte. A játékvezető 11-est ítélt amit Bohács nagy erő­vel lőtt a léc alá. 1:0. Két pero- múlva Torma a 16-os előtt Bohácsot buktatta. Steinbei­szer reklamált és a játékvezető kiállította. A 32. percben nagy tűzijátékot rendeztek a KTE-csa- tárok, gól azonban nem lett be­lőle, sőt a félidő végéig lanyhult az iram is. A 47. percben Zubornyák lapo­san lőtt a hosszú sarok mellé. Az 52. percben Bende 4 lépésről, le­hajolva fejelt mellé. Az 54. perc­ben Dudás hátulról felrúgta Má- nyokit, de sérülést színlelt és megúszta a kiállítást. A 60. perc­ben ismét Zubornyák lőtt jó helyzetből csúnyán mellé. A 61. noki kapus. Nagy Gy. hagyott ki ezután közelről egy nagy le­hetőséget. A 38. percben jobb ol­dali szögletből Kovács a háló* ba fejelt. 0:1. A kecskemétiek továbbra is fölényben játszottak. A 44. percben Baran vagy 5 méteres lesen kapta a labdát a jobbszélen, és középen is két társa volt ugyancsak leshelyzet­ben. A partjelző mégis továbbot intett és Baran a leálló védők mellett gólt lőtt. 1:1. A második félidőben a Kilián FSE kezdett jobban. Az 54. percben Csordás elvette a lab­dát Nagyhegyesitől. Beadását Holler a hálóba vágta. 2:1. Ét­percben Gyorsa lyukat rúgott. Gyurováth kiugrott a labdával, de szerencsére a 16-osig kifutó Sebestyénbe vezette. A következő percben Virágh könnyelműen dobta haza a partdobást és Se­bestyén csak önfeláldozó beleve- tődéssel mentett Szekeres elől. A 65 percben Bohács elvitte a lab­dát Torma mellett és az alap­vonalról pontosan gurított be. Mányoki rálépett a labdára, majd 5 méterről a hálóba vágta. 2:0. A mérkőzés végéig a KTE tá­madott, de több gól már nem esett. Nagyiramú, kemény küzde­lem volt A KTE jól játszott és a helyzetek alapján akár több gólt is lőhetett volna. Az erzsébe­tiek csak a durva belemenéseik- kel tűntek ki. . Jók: Sebestyén, Komáromi II., Porhanda, Gyorsa, illetve Sáfrán, Gyurováth, Solymosi. tői kezdve a Mezőfi SE elke­seredetten küzdött az egyenlíté­sért, de a - legjobb helyzeteket sem tudták kihasználni. Nagy Gy. kétszer is holtbiztosnak látszó gólhelyzetben hibázott. A 83. percben a kiv , -j Barant Guba­csi lerántotta, s a játékvezető kiállította. Gyenge mérkőzés volt. Eg> - más hibáiból éltek a csapatok és a gólok is csak durva védel­mi, vagy bírói hibákból estek. Valójában egyik csapat sem, ér­demelt volna itt győzelmet. Jók: Kántor, Plausin, Baran, il­letve Szabovik, Tóth, Radics. Merényi Béla Gyenge mérkőzés, súlyos védelmi hibákkal Honvéd Kilián FSE—Honvéd Mezőfi SE 2:1 (1:1) A Petőfi Népe TOTÓ-tanácsadója Több kiesőjelölt nehéz másfél órája Jánoshalmán sem volt nagy iram Láng Vasas—Jánoshalma 1:0 Jánoshalma, 1200 néző. Ve­zette : Sabácz. Láng Vasas: - Lesi — Szabó, Varga, Mihalovics — Oglizán, Antal — Kiss, Prandóczki, Hor­váth, Sárvári, Ács. Edző: Gu­lyás .Géza. Jánoshalma: Csernák — Fad- di, Németh, Maráczi, Szécsi — Angeli, Ádám II., Bucsi (Bu­rányi) — Ádám I., Csermák, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. A 2. percben Csernák védte Acs lövését. A 12. percben Ádám I. lövésszerű beadását hárította Lesi, majd Fenyvesi III. csa­vart beadását Ádám I. fejelte kapura, de a kapus védett Fenyvesi III. szabadrúgása ment mellé, a másik oldalon pedig szöglet után Prandóczki fejelt a léc mellé. Ádám II. egyedül tört már kapura, de a 11-es ponton Varga becsúszva szerel­(0:0) te. A fordulás után sem válto­zóit sokat a játék. Az 50. perc­ben Csermák lőtt csúnyán fö'- lé. Az 54. percben Csernákot is az utolsó pillanatban szerelték. Az 59. percben Szabó végigve­zette a labdát a pályán, majd 10 méterről mellé lőtt. A 78. perc­ben a jánoshalmi 11-es pont táján pattogott a labda. A vé­dők egymásra vártak és a szem­füles Horváth beugorva a kapu bal oldalába küldte. 1;0. A 86. percben Csernák bra­vúrosan védte Horváth lövését, majd Kiss közelről nem találta el a kaput. ' A két, nagyjából egyenlő ere­jű csapat közül a gólratörőbben játszó Láng győzött megérde-. melten. Jók: Varga, Kiss, Hor­váth, Sárvári, illetve .Csernák, Maráczi, Szécsi. Madarász Ferenc Tizenegyes és három potyagól Szegedi VSE—Kiskunhalasi MEDQSZ 4:0 (1:0) Szeged, 500 néző. Vezette: Mé­zes. SZVSE: Bolya — Bulgár, Ter­hes, Tihanyi — Róth, Herold — Tímár, Horváth, Tóth J., Sán­dor (Takó), Kovács Z. Edző: Rá­bai László. Kiskunhalas: Dömény m— Ju­hász, Tóth, Kocsis — Jáger II. (Karsai), Mészáros, ' Csáki — Gulyás, Szőke, Oláh, Csermák (Tápai). ^Edző: Zag József. Az 1. percben Oláh lövése alig kerülte el a felső sarkot. Az 5. percben Tóth kézzel lök­te el Tóth J.-t, s a játékvezető 11-est adott. Tihanyi értékesí­tette. 1:0. Közepes iramban folyt a játék, sok kihagyott helyzet­tel. Inkább csak szabadrúgások­ból . veszélyeztették a kapukat. A 43. percben Kocsist lökték el a 16-oson belül, de ezért csak közvetett szabadrúgást adott a játékvezető. A 72. percben Ko­vács Z. szöglete után Tóth J. labdája a hálóba gurult. 2:0. A 78. percben Tímár futott fel. Beadására a védők nem mozdultak és Tóth J. egyből, a jobb sarokba lőtt. 3:0. A 85. percben Takó adott be és Kovács Z. lőtt a hálóba. 4:0. A második félidő végére felja­vult szegedi csapat ilyen arány­ban is megérdemelten győzött. Jók: Róth, Terhes, Horváth, Kovács Z., illetve Mészáros, Oláh. Szalai László' Ismét Budapesten játszik a Torpedó A totó 14. heti, április 6-i szelvényén csak olasz A- és B-ösztályú együtte- sek szerepelnek, mivel a magyar csa­patok mérkőzései az ünnepek alatt kerül lejátszásra. Az olasz A-osztály hét összecsapása közül egyet sem le­het külön kiemelni, mert minden egyes találkozónak megvan a saját jelentősége. Első helyen találjuk a Ce- sena—Lanerosisi kiesési rangadót, me­lyet sorrendben követ a jobb helyezé­sért, valamint a kiesés elkerüléséért harcoló együttesek mérkőzései: Fio- rentlna—Roma, a Lazio—Torino ran­gadó, a Milan—Cagliari, a Samndoria— Ascoli, a Ternana—Inter, a Varese— Bologna találkozók. A B-osztály kilenc mérkőzése na­gyon hasonlít az A-osztálvhoz abból a szempontból, hogy itt is felváltva sze­repelnek olyan csapatok, melyek ér­dekelve vannak ,a feljutásban, vagy a kiesésben. A szelvényre került tizen­nyolc együttesnek tehát nem mindegy az eredmény végső állása, mert a megszerzett pontok, a továbbiakban döntőek lehetnék. Tipoléink: 1. Cesena—Lanerossi Vicenza. Olasz A-osztály. A két együttes Igen fontos mérkőzése. A Ceseina pont nélkül tért haza Milánóból, ahol az Inter ellen nem sikerült a szereplésük. A Lane­rossi az elmúlt héten otthonában vesz­tett a Florentlna ellen é« lehet, hogy a két elvesztett pont á végén nagyon fog hiányozni. Tipoünk: x. 1. 2. Florentina—A. s. Roma. olasz A- osztály. A Rom'a a tömörülő élme­zőnynek a> tagía és esélye van vala­melyik dobogós helyre. A hazaiak szép elkért értek el Vicenzában a La­nerossi ellen és otthoni környezetben egy ió látókkal meglephetik a Roma együttesét is. Tippünk: í. x. 3. Lazio—Torino. Olasz A-OsZtály. A Lazio egy-két gyenge szereplés után váratlanul nyert Bolognában a helyiek ellen és most sa inálhatia a római ran­gadón elvesztett két Dontját. A ranga­dón. mely háromesélyes, pontosztoz­kodásra lehet számítani. , Tipoünk; x. 1. 4. Milan—Cagliari. Olasz A-osztálv. A Roma után Ismét egy erősebb és nagymúltú együtte« jutott ellenfélként a veszélyes zóna közelében tartózkodó Cagliari csaoatámak. A Milan Náooly- han kikapott, de hazai pályán lénye­gesen jobban szerepel, c így nem sok esélyt adunk a vendégeknek. Tippünk, 1. 5. Sampdoria—Ascoli. Olasz A-osz- •tály. A két gyengén szereplő együttes kiesési mérkőzése. A hazaiak újra otthon Játszanak és ha megszerzik a két pontot, feljebb kerülhetnek a ta­bellán. Tippünk: l, x. 6. Ternana—Internazionale. Olasz A-osztály. A veszélyes helyen tanyá­zó hazaiakra nehéz másfél óra vár, még hazai pályán is. A kiesőjelöltek közül talán nekik jutott a legnehezebb ellenfél az Inter együttesében. Az egy pont megszerzése is szép teljesítmény lenne. Tippünk: 2. x. 7. Varese—Bologna. Olasz A-osztály. A Varese együttesének is igen nehéz dolga lesz a jobb Bologna ellen (igaz, az elmúlt héten otthon vesztett a La- zlóval szemben) és nem biztos, hogy sikerrel veszi fel a küzdelmet ellene, de érzésünk szerint az egyik pontot otthon tarthatják. Tippünk: x. ' 8. Arezzo—Atalanta. Olasz B-osztály. A hazaiak nagyon mérsékelten szere­pelnek és a kiesőjelöltek között van­nak. A vendégek némileg jobbcin áll­nak, de még vigyázniuk kell, nehogy meglepetés érje őket. Tippünk: X, 1. 9. Avelllno—Catanzaro. Olasz B-osz- tály. A Catanzaro az elmúlt heti győ­zelmével esélyes lett a harmadik he­lyért vívott harcnak. A hazaiak ugyan­csak jól szerepelnek, mely nagy küz­delmet ígér kettőlük találkozóján, döntetlen körüli eredménnyel. Tippünk: x. 10. Cdttto—Genoa. Olasz B-osztály. Csökkent az esélye a Como együttesé­nek a harmadig hely megszerzésében, mert vasárnapi vereségével és a Pa­lermo pontszerzésével nőtt a paler- mólak előnye. Amit viszont még be lehet hozni, mivel több mérkőzés van hátra a bajnokságban. Tippünk: 1, x. 11. Parma—Palermo, olasz B-osztály. A vendégek nagy harcot folytatnak a harmadik helyért, s erre esélyük is van. A hazaiak pedig szeretnének fel­jebb kerülni, hogy elkerüljék a veszé­lyes zónát. A Palermo nagy küzdelem után ponttal térhet haza. Tippünk: x. 12. Spal—Foggia. Olasz B-osztály. A hazaiak hetek óta nagyszerűen .szere­pelnek, és több váratlan eredményt értek el közben. Most is esélyesebbek a vendégeknél, mert a Foggia együt­tese viszont mostanában kezd gyen­gébben játszánl, melynek következté­ben nagyon leestek a tabellán. Tippünk: 1, x. 13. Taranto—Verona. Olasz B-osztály. Nagy tudásbeli különbség van a két csapat között a Verona javára, de nem mehetnek biztosra, mert a hazaiaknak is sokat jelent minden egyes pont a veszélyes zóna miatt. Tippünk: 1, 2. +1 mérkőzés: 14. Novara—Alessandria. Olasz B-osz­tály. A NOwara rapszódikus szereplé­se az együttest a középmezőnybe jut­tatta. A vendégeknek jól jönne a pont­szerzés. de kérdés, hogy idegenben mire lesznek képesek az Alessandria csapatának tagjai? Tippünk: 1. A további mérkőzésekre tippjeink: 1, 1. D. I. Megérkezett Budapestre a-Tor­pedó Moszkva labdarúgócsapata. Az együttes szerdán 15.30 órai kezdettel a Fáy utcai pályán 28 esztendő után ismét Buda­pesten mérkőzik a Vasassal. A moszkvai küldöttség kedden délelőtt a Vasas Szakszervezet fogadásán, vett részt. Gyenes Klára országos bajnok Kecskemét atlétikai sportjában eddig egyedülálló siker született az országos mezei- futóbajnoksá­gon. Gyenes Klára, a Kecskeméti Sportiskola futója, a Leninvárosi Ált. Iskola 8. b. osztályú tanuló­ja először állt fel a dobogóra, és mindjárt a legmagasabbik foká­ra. Bátor versenyzéssel utasítot­ta maga mögé a korcsoportjá­nak mintegy 120 indulóját. Az 1500-as táv közben az első ezer méteren is -az élcsoportban fu­tott, majd elhúzott a többiektől és közel 50 méteres előnnyel fu­tott be elsőként. Gyenes Klára, aki tavaly ebben a mezőnyben még csak 52. volt, egész éven át lelkiismeretesen vé­gezte az edzéseket és az idén a városi, a megyei és a területi versenyen elért győzelme után korosztályában az ország legjobb­ja lett. Hasonílóan kiemelkedő teljesít­mény H. Szabó Sándornak, a KSC ifjúsági korú atlétájának be­törése az élvonalba. H. Szabó a 7,5 km-es távon tagja volt a há­rom fős élcsoportnak. Hamar el­húztak a többiektől és a kecske- .méti fiú kis különbséggel lett harmadik. Szép eredmény még a felnőtt 12 km-es távon a KSC csapatának 8. helyezése. A ba- jaiak közül Dancsa csak a hajrá­ban szorult a második helyre. Eredmények: Leányok (14 évesek) táv 1500 m: Országos bajnok: Gyenes Klára (Kecs­keméti Sí) 5:47,6 (edző: Grcwán Pál). Csapatban 8. Kecskeméti Sí 145 pont­tal. (Gyenes, Tóth, Bari, Holecz). Radnóti SE—Sükösd 0:0 Szabadszállás. 200 néző. Vezet­te: Szabó J. Radnóti SE: Rátkai — Török, Janovics, Dlabai, Nagy J., (Kara- kas). Kormos. Boróczi. Nagy Z. (Pálfi), Tóth. Szabó. Pataki. Ed­ző: őrző István. Sükösd: Szente — Bogárdi, Ka­tus, Bajai, Szabó, Nagy, Kollár, Tóth. Sudár. Marusa. Bende (Né­meth).. Edző: Varga Imre. Jó iramú mérkőzésen, igazsá­gos eredmény. Jók: Janovics (a mezőny leg­jobbja), Kormos. Dlabai, illetve Katus, Tóth, Nagy. Kun Béla SE—Bácsalmás 3:1 (2:0) Kiskunfélegyháza. 700 néző. Vezette: Szűcs. Kun Béla SE: Gulyás — Ivá- nyi I.. Horváth. Kovács, Dongó,- Sahin. Jókai. Varga I., Farkas (Rigó), Tánczos, Varga II. Edző: Lantos János. Bácsalmás: Kormány — Zsem- beri. Aradi. Narancsik, Száll, Markó, Knetikk. Józsa, Józsa, Futó, Krisztin. Piukovics. Edző: Molnár József. A hazai csapat, különösen a második félidőben sok gólhelyzetet hagytak ki. A Kun Béla SE mindhárom gólja fejesből esett. Góllövők: Varga I. 2. Varga II.. illetve Aradi 11-es- ből. Jók: Horváth. Kovács, Jókai, Varga I.. illetve Zsemberi, Száll, Kormány • Ifjúsági csapat eredménye: 4:0 a Kun Béla SE javára. Bajai SK—Hajós 2:1 (1:0) Hajós. 400 néző. Vezette: Baán. Közepes iramú mérkőzésen a döntetlen eredmény felelt volna jobban meg. Góllövők: Kocsis 2, illetve Follárttt Jók: Molnár, Márity, Kocsis, illetve Huber, Ri- bánszki 4 Ifjúsági csapat eredménye: 4:0 Hajós javára. Ersekcsanád— Kecskeméti Fémmunkás 3:0 (2:0) Ersekcsanád. 250 néző. Vezette: Daubner. Érdekcsanád: Csordás — D. Szabó. Maricskó. Gyuricza — Szabó. Melher II. (Kákonyi) — Koszorús II., Koszorús I., Vinkó, Tüske. Kiss. Edző: Bartha György. Fémmunkás: Bende — Kiss, Palincsár. Kovács. — Dómján, Bállá (Kemény) — Nagy, Bakos, Padlás. Márkli. Vaida. Edző: Mi- kus Mihály. A 2. percben Dómján öngólt vétett. 1:0. A 19. percben kavar rodásból Koszorús II. lőtt gólt. 2:0. A 67. percben Koszorús I. állította be a végeredményt. 3:0. Jók: Csordás. Marinkó, Tüske, Vinkó, illetve Kovács. Padlás, Márkli. Ifjúsági eredmény: 4:1 Érsek- csanád javára. Tompa—Lakitelek 2:1 (1:1) Tompa. 900 néző. Vezette: Kiss. Tompa: Borosai — Szűcs, Czom- bos. Oravecz (Barta) — Franczis- kovics I., Nagy — Virágh (Ká­bái), Zsivkó. Füredi. Czeiger- scmidt. Tass. Edző: Födi József. Lakitelek: Takács — Harczos, Szabó, Kakó I. — Tóth. Kakó II. — Sütő (Rohos). Mogyoró, Rubá- nyL_Qsík. Kiss. Edző: Fekete Jó­zsef. A szél segítségével játszó Lakitelek a 4. percben Rubányj • Gyenes Klára országos bajnok. Fiúk (14 évesek) 3000 m; 2. Dancsa Bálint (BSK) 11:40. 18 éve* ifj. fiúk: (táv 6000 m) 6. Csó­ka J. (BSK). IS éves ifj. fiúk: (táv 7500 m) 3. H. Szabó Sándor (KSC) 25:39. Férfi felnőtt csapatban: (táv 12 000 IW) 8. KSC (Tóth M., Pataki, Slmsi, Zsoldos) 214 pont. góljával megszerezte a vezetést. 0:1. A 35. percben Czeigerschmidt egyenlített. 1:1. A 49. percben a győztes gólt is Czeigerschmidt lőt­te. 2:1. Ezután a helyzetek töme­gét hagyta ici a tompái csapat. Jók: Szűcs. Czeigerschmidt, illet­ve Kakó II. Ifjúsági eredmény: 4:0 Tompa javára. Fájsz—Gábor Áron SE 3:1 (2:0) Fájsz, 500 néző. Vezette: Var­ga II. Fájsz: Gilián — Kollár, Dé- bics. Gombkötő II. (Szabó), Hor­váth, Kovácsi Kráczer,i Erdős, Púpos. Galambos. Ádám. Edző: Rónai Sándor. Gábor Áron SE: Kazinczi — Minorics. Vidosa. Frittmann, Ol­ler, Mészáros, Páncsics, Somogyi, Vágó, Prikidánovics. Edző: Kévés Ferenc. Jó iramú sportszerű mér­kőzést vívott a két csapat egy­mással. Góllövők: Kovács, Krá- czer. Erdős, illetve Somogyi. Jók: Kovács, Erdős. Púpos. Gombkö­tő II., illetve Minorics. Páncsics, Vágó. Kiskőrös—Izsák 6:0 (3:0) Kiskőrös. 1000 néző. Vezette: ifj. Molnár K A tartalékos izsáki csapat nem bírt ellentállni a hazai rohamok­nak. Góllövők: Szlivka 2, Bor 2, Szlovák I. 1. Antal 1. Jók: Szliv­ka. Bor, Lábát, illetve Bánhídi, Matkovics. Ifjúsági csapat eredménye 4:1 a Kiskőrös javára. Kalocsai VTSK—Soltvadkert 4:1 (2d) Soltvadkert 500 néző. Vezette: Kállai. Kalocsa: Balaton — Kapitány, Pécsi, Gerber. Szabó. Farkas, Meggyes. Lakatos. Barabás, Vén, Halász. Edző: Molnár Ferenc. Soltvadkert: Mayer — Cser­mák, Fábián. Meskó. Wolf, Eiler, Kiss. Boros, Dobszai. Sörös, Tóth. Edző: Zsikla Tamás. Szerencsés gólokkal, de a min­den csapatrészben jobb kalo­csaiak megérdemelten győztek. Góllövők: Lakatos 2. Gerber 2, il­letve Boros. Jók: Lakatos, Ger­ber, Meggyes, illetve Eiler, Fá­bián. Ifjúsági csapat eredménye: 3:0 Kalocsa javára. Kunszentmiklós—V askút 1:0 (1:0) Vaskút: 500 néző. Vezette: Al- mási. Az enerváltan küzdő vaskútiak ellen megérdemelten győztek a vendégek. Góllövők: Bérezés, Jók: Bérezés. Patai. Ifjúsági csapat eredménye: 6:1 Vaskút javára. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Állasa 1. Kun Béla SE 21 15 2 4 45-20 32 2. Kiskörös 21 12 5 4 50-18 29 3. Fájsz 21 13 3 5 52-30 29 4. Kalocsa 21 12 5 4 56-40 29 5. Tompa 21 13 2 6 46-28 28 6. Sükösd 21 8 6 7 32-32 22 7. Bajai SK 21 8 6 7 25-25 22 8. Izsák 21 5 12 4 26-34 22 9. Gábor Áron SE 21 8 5 8 33-32 21 10. Kunszentmiklós 21 8 5 8 47-59 21 11. Soltvadkert 21 7 4 10 41-43 18 12. Hajós 21 5 8 8 30-34 18 13. Bácsalmás 21 5 8 8 26-34 18 14. Érsekcsanád 21 5 6 10 24-41 16 15. Vaskút 21 5 4 12 32-37 14 16. K. Fémmunkás 21 5 4 12 27-40 14 17. Radnóti SE 21 S 7 11 31-48 13 18. Lakitelek 21 5 2 14 33-60 12 i • Az élen semmi sem változott