Petőfi Népe, 1975. április (30. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-22 / 93. szám

1975. április 22. • PETŐFI NÉPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN SPORT. SPORT • SPORT Lakiteleken félbeszakadt a mérkőzés •Videoton—SBTC 3:1 (1:1) Székesfehérvár. 6000 néző. Ve­zette: Müncz. A Videoton, az idei legjobb já­tékával megérdemelten győzte le a második félidőre erősen vissza­eső Salgótarjánt. Góllövők: Jan- kovics 2, Nagv II.. illetve Varga. Haladás VSE—DVTK 3:0 (1:0) Szombathely. 6000 néző. Vezet­te: Marton. Már az első félidőben is job­ban játszott a szombathelyi csa­pat és Horváth Á. góljával meg­érdemelten jutott vezetéshez. A második félidőben, főleg a szom­bathelyi Bokor kiállítása után nagyon kétséges lett a Haladás győzelme, amit' végül csak az utolsó öt percben biztosítottak be. Góllövők: Horváth A.. Hauzer, Király Kiállítva Bokor a 62. percben. MTK VM SK—Tatabánya 1:0 (1:0) Hungária körút. 2000 néző. Ve­zette: Győri. Sokat támadott az MTK VM SK, de csak a 19. percben tud­tak végre gólt lőni. Utáná már csak a második félidőben volt is­mét MTK-fölény. de a kapukat senki sem veszélyeztette. Góllövő: Takács. ZTE—Rába ETO 2:2 (1:0) Győr. 4000 néző. Vezette: Hé­vízi. Kétszer is vezetést szerzett a sokkal nagyobb lelkesedéssél ját­szó ZTE. A 88. percben mégis egy súlyos bírói tévedés fosztotta meg őket a győzelemtől Hévízi egy véletlen kezezésért Ítélt 11-est, m ebből egyenlített a R$ba ETO. Góllövők: Soós, Bogáti,"illetve Szabó, Pozsgai 11-esből. Kiállítva Tóth Gy. a 89. percben. Vasas—Újpesti Dózsa 3:0 (0:0) Népstadion. 45 000 néző. Vezet­te: Somlai. A Vasas győzelme — főleg an­nak aránya — meglepetés, de tel­jesen megérdemelt. Csapkodó, rossz első félidő után. a második­ban döntő fölénybe kerültek a pi­ros-kékek. A 77." és 78. percben két 11-est is ítélt a játékvezető, s a másodikat értékesítették. Góllövők: Müller 2. Gase 11-es­ből HP- Honvéd—Ferencváros M (0:0) Népstadion. 45 000 néző. Vezet­te: Petri. Az első 45 percben szinte sem­mi érdekes nem történt a pá­lyán. A szünet után élénkebb lett a játék, főleg amikor a Hon­véd megszerezte a vezetést. Az FTC ezután rohamozott és egy védelmi hibából egyenlített. Góllövők: Kozma, illetve Ma­gyar. Csepel—Békéscsaba 0:0 Csepel. 2000 néző. Vezette: Kő­rös. Az első félidőben előbb a Cse­pel, majd a Békéscsaba táma­dott sikertelenül. A szünet után nyomasztó hazai fölény közben sem esett gól. Az NB I. állása 1. Ü. Dózsa 2. Honvéd 3. FTC 4. Videoton 8. Qsepel 8. ZTE 7. DVTK «. R. ETO 9. Vasas 10. MTK-VM. 11. Tatabánya 12. Pécs 13. SBTC 14. Békéscsaba 18. Haladás Az NB II. 1. SZEOL 2. Komló 3. Rákóczi 4. Volán 8. Dorog 8. MÁV D. 7. DVSC 8. Szekszárd 9. D.iljváros 10. Várpalota 11. Bp. Spart. 12. Olajb. 13. Budafok 14. SZMTE 18. Oroszlány 18. Kossuth 17. FOSPED 18. Ganz-MAVAG 19. Eger 10. Ózd 21 17 2 2 55-22 36 22 14 7 1 43-14 35 21 9 9 3 38-20 27 22 8 8 6 26-29 24 21 9 5 7 26-20 23 22 8 4 10 21-26 20 22 6 8 8 24-31 20 22 8 3 11 33-36 19 21 8 3 10 32-39 19 21 6 6 9 24-31 18 21 6 5 10 17-22 17 21 5 7 9 21-31 17 22 6 5 11 25-38 17 22 4 7 11 20-30 15 21 6 3 12 21-37 15 állása 27 18 5 7 48-29 35 27 10 12 5 29-24 32 27 13 5 9 42-27 31 27 13 5 9 41-31 31 27 11 8 8 29-28 30 27 8 13 6 36-28 29 27 11 79 37-32 29 27 10 9 8 38-42 29 27 9 9 9 34-35 27 27 10 6 11 35-31 26 27 8 19 9 43-40 26 27 9 8 10 49-37 26 27 8 10 9 36-35 26 27 9 8 10 30-31 26 27 8 'M 7 23-32 26 27 9 7 11 27-38 25 27 9 * 7 11 32-41 25 27 S 9 12 25-32 21 27 8 4 15 26-43 20 27 7 6 14 26-44 20 Ózdi Kohász—Ganz-MAVAG 1:0 Komlói Bányász—MÁV DAC 2:0 Bp. Spartacus—(Budafok 2:2 Oroszlány—Debrecen 1 :l SZEOL—Szolnoki MTE 3:1 Xa4>osvárl Rákóczi—Dörögi AC 1:0 Nagy kanizsai olajb.—D.új v. K. 1:8 Kossuth KFSE—Volán SC 1:0 'Várpalotai Bányász—Szekszárdi D. 2:0 Kger—FÖSPED Szállítók 3:2 . Egyenes adás Belgrádból A Crvena Zvezda éa a Jugoszláv Te­levízió megegyezett, hogy a szerdal Kupagyőztesek Európa Kupája elő­döntő mérkőzést egyenes adásban közvetítik Belgrádból. A jugoszláv kupagyőztes és a Ferencváros talál­kozóját Így a Magyar Televízió nem este felvételről, rövidítve, hanem 17.88 drától egyenesben közvetíti. Gyors gólok után keserves győzelem Kecskeméti SC—ÉPGÉP 3:2 (2:2) • Ebből lett a 11-es. A 3. percben a 4-es számú Dénes a kapu előtt becsúszva akarta szerelni Oskolást, de csak a lábát találta el. A kép valóban a játékvezető ítéletét igazolja, mert jól látszik, hogy a becsúszó láb csak a csatár lábát érte. (Banczlk István felvétele.) Kecskemét, Széktói Stadion, 1500 néző. Vezette: dr. Jármai. KSC: Gór — Oláh, Kecskés, Herbály, Diószegi, Pasek, Loson- czi (Kókai), Ónodi (Feleki), Os- kólás, Szabó, Simon. Edző: Bá­nyai Nándor. EPCEP: Gergely — Domokos (Katona), Rákos, Kovács, Dénes, Szalai, Tímár (Gál), Török, Pós- tás, Bleicher, Ligeti. Edző: Dom­bóvári József. A kezdés után mindjárt a bal oldalon indult kecskeméti táma­dás. Pasek hosszú beadásába Tö­rök a 16-oson belenyúlt és lábáról felpertíült a labda saját kapuja felé. Gergely kapus felugorva akarta megfogni, de az erősen pergő labdát kiejtette, éppen az ott álldogáló Simon elé, aki egy kicsit meglepődött, de aztán nagy nyugalommal a hálóba rúgta. 1:0. A 3. percben Oskolás a 16-os sarkánál Kováccsal ütközött és a labda nála maradt. Tovább futott vele és Dénes hátulról felvágta. A 11-est Ónodi a jobb sarokba rúgta. 2:0. Az ÉPGÉP csapatát alaposan megzavarta a gyors eredmény. Kapkodtak, idegeskedtek és a KSC ezt nem tudta kihasználni, pedig helyzet akadt bőven. A 10. perc­ben ónodi nagy lövését a kapus szögletre ütötte. A 14. percben Szabó labdájával Simon nagy helyzetbe került, de lövése a jobb oldali kapufáról kipattant. Szabó újból rálőtte, de ez már mellé ment. A kétgólos vezetés könnyelmű­vé tette a kecskeméti védőket is és ez megbosszulta magát, mert az is kiderült hamaiv hogy az ÉPGÉP csatárai még semmit sem adtak fel. A 16, percben Herbály elegánsan akarta szerelni a 16-os sarkánál Szálait, aki azonban át­játszotta, majd befelé húzva_ a vetődő Gór mellett nagy gólt lőtt. 2:1. Változatos játék alakult ki, amelynek során a középpályán visszaeső KSC-vél szemben az ÉPGÉP többet birtokolta a lab­dát, de a nagy helyzetek mégis a kecskeméti csatárok előtt adód­tak. A 30. percben Oskolás közelről lőtt fölé. A 36. percben Simon labdáját Szabó visszagurította Pasekhoz, aki hatalmas bombát küldött a léc fölé, A 42. percben Szabó ügyesen visszafejelte Si­monhoz, aki ugyancsak fejjel küldte kapura, de a kapus védte. Már mindenki az óráját nézte, amikor a 45. perc végén Postás elment Oláh mellett. Beadásával Bleicher kifordult és védhetetle- nül lőtt a jobb alsó sarokba. 2:2. Már csak kezdésre volt idő. A szünet után majdnem ÉP- GÉP-góllal kezdődött. Török be­adását Gór rosszul öklözte, de a kapu torkában lövéshez készülő­dő Bleicher lábára dobta magát és a labda kipattant róla. Az 52. percben Simon Szabóhoz játszott, aki szorongatott helyzetben, a lá­bak közt mégis a hálóba rúgta a labdát. 3:2. A 65. percben szöglet után a kecskeméti kapu torkában elsu­hant a labda a védők és szeren­csére a csatárok orra előtt is. A 68. percben Szabó remek fejesét a kapus szögletre ütötte. A KSC nagyon visszaesett és nagy nyo­más nehezedett a kapura. Csak az utolsó néhány percben sikerült ismét elől tartani a labdát. A 88. percben Pasek legurította a sza­badrúgást Kókaihoz, aki lőtt, és a kapus a felső sarokból ' ütötte szögletre a labdát. Furcsa mérkőzés volt. A gyors gólok után a KSC még folytathat­ta volna, de helyette az egyre in­kább magárataláló ÉPGÉP tá­madásait láttuk. Ki is egyenlítet­tek, sőt ahhoz sem hiányzott sok, hogy a második félidő elején a vezetést is megszerezzék. Az újabb vezetés sem adott szárnya­kat a kecskemétieknek és bizony vergődve húzták ki a-mérkőzés végéig. A csapatból a védelem időnként nagy munkában volt, s a gólokat nagy hibák előzték meg. Oláh, Diószegi és Simon ját­szott időnként jól is. Az ÉPGÉP kapusa az első nagy hiba után a bravúrok sorozatát mutatta be. Erre szükség is volt, mert a védelmük ingadozott. A támadósoruk viszont jól játszott. Postást, Bleichert csak nehezen lehetett tartani. sftbessH '.robI névnoíf :'-jÜA .aiaoo/i .a gubásai;-.Aöfij iöci ­Az Izzó volt a szerencsésebb Vasas Izzó—Honvéd Mezőfi SE 2:0 (1:0) Bp., Tábor utca. 500 néző. Ve­zette : Pádár. Vasas Izzó: Horváth — Hu­szár, Szántó, Fekete, Vágvölgyi, Hanzel, Bozi (Szilágyi), Majsai. Menczel, Rostás, Pintér. Edző: Kovács József. Honvéd Mezőfi SE: Gulyás — Szabovik, Szegezdi, Nagyhegyesi, Gubacsi, Kovács, Szabó, Ra­dies, Tóth, Némedi (Magyar), Nagy (Patyi). Edző: Krivy Ottó. Kellemes napsütésben, nagy számú nézősereg előtt játszottak. Már az első percben gólt lőtt az Izzó. Vágvölgyi indult meg és a Mezőfi SE védelme szétnyílt. Vágvölgyi 14 méterről a hálóba lőtt. 10. Ezután a Mezőfi SE vezetett támadásokat. A 10. percben Ra­dies beadását Némedi mellé lőt­te. A 23. percben Szántó átadá­sával ismét Némedi tört kapura és lövését csak nagy bravúrral hárította a kapus. A 35. percben Rostást szerelték gólhelyzetben, majd a szünetig még kihagyott néhány gólhelyzetet az Izzó. A szünet után meddő mezőny­játék folyt, a kecskemétiek eny­he fölényével. Menczel szabad­rúgását védte Gulyás, majd Ros­tást cselsorozat után szerelték. A 70. percben Patyi lefutotta a vé­dőket, de lövése a kapufa mel­lett ment ki. A 75. percben Pin­tér kapott labdát. A partjelző lest intett, de a játékvezető fe­lülbírálta és a leálló védelem mellett Pintér gólt lőtt. 2:1. A jóiramú mérkőzésen a Me­zőfi SE egy pillanatig sem ját­szót alárendelt szerepet. Lelke­sen és jól játszott a csapat, de nem volt szerencséje. Jók: Sze­gezdi, Szabó, Szabovik. Érsekcsanád—Izsák 1:0 (1:0) Izsák. 200 néző Vezette: Ke­resztes. Érsekcsanád: Csordás — B. Szabó, Marinké. Gyuricza, Szabó, Melcher. Soós. Koszorús, Vinkó, Tüske. Melcher II. (Felső). Izsák: Mezei I. — Matkovics, Höss. Bakonyi. Laki. Tóth, Lan­tos (Bánhídi). Mezei II., Szász, Birkás. Bőti. Edző: Máté Ferenc. A mérkőzést az Izsák végigtá­madta. a kitűnően záró védelem mindent hárított. A 16. percben lőtt góllal a mérkőzést is meg­nyerte. Góllövő: Marinkó, Jók: B. Szabó. Marinkó. Gyulicza, il­letve Laki. Tóth. Matkovics. Ifjúsági csapat eredménye: 0:0. Kalocsai VTSK—Vaskút 1:0 (0:0) Kalocsa. 700 néző. Vezette: Martines. Kalocsai VTSK: Búzái — Ka­pitány. Pécsi, Meggyes, Szabó, Farkas II.. Lakatos. Posztobányi, Vén. Matos. Gerber. Edző: Mol­nár Ferenc. Vaskút: Leitchner — Germán, Matus. Welchner. Hodovány, Gyulavári, Palatinszki. Péter, Zo- rity. Bedzsula. Benkovics, Edző: Wéber János. A görcsös akarással játszó, de a holtbiztos helyzeteit is kihagyó VTSK, csak a 85. percben Bara­básnak fejes góljával tudta meg­szerezni a rendkívül fontos két bajnoki pontot. Jók: Matos, Bú­zái. Pécsi, illetve Gyulavári, Ben­kovics. Ifjúsági csapat eredménye: 1:1. Fájsz—Bácsalmás 5:2 (1:2) Fájsz: 400 néző. Vezette: Czen- czik Fájsz: Gilián — Kollár, Débics, Gombkötő II.. Galambos. Szilágyi, Szabó, Kráczer. Erdős. Kovács, Ádám. Edző: Rónai Sándor. Bácsalmás: Kormány — Zsem- beri. Aradi. Narancsik. Bizáncz, Szál. Krisztin. (Knepik), Futó, Piukovics (Józsa). Rudics, Markó. Edző: Molnár József. * % A könnvelműsködő Fájsz ellen a 10 percben már 2:0-ra vezetett a Bácsalmás. Kriscztin. és Piuko­vics góljaival. A 40. percben Krá- czernek sikerült szépíteni. Szünet után nagy fölénybe került a faj- szi csapat, könnyén érték góljai­kat a hazaiak. Góllövők: Kollár, Kráczer 2. Szilágyi, és Ádám, il­letve Krisztin és Piukovics. Jók: Kollár. Szilágyi. Kráczer, Erdős, illetve Zsemberi. Aradi Ifjúsági csapat eredménye 4:1 Fájsz javára. Kunszentmiklós—Kun Béla SE 1:1 (1:1) Kunszentmiklós. 400 néző. Ve- zete: Szűcs Kunszentmiklós: Alács — Ku­li sity. Csovcsics. Pozsári, Torma, Gyengési, Bérezés I. (Bérezés II.), Kalamán. Forró' (Takács), Szabó, Patai. Edző: Dobos József. Kun Béla SE: Gulyás — Iványi, Horváth. Kovács. Lantos, Don­gó, Dobra. Varga I.. (Bátyai). Sa- hin. Tánczos. Varga II. Edző: Lantos János Nagy taktikai harc. közepes iram. A csatársorok nem bírtak a jól záró védőkkel. Pontosztoz­kodás igazságos. Góllövők: Bér­Biztos jánoshalmi siker Jánoshalma—Kecskeméti TE 2:0 (1:0) Sérülések, kiállítás, 11-es Ceglédi VSE—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:1 (0:1) Jánoshalma, 1200 néző. Vezet­te: Alföldi» Jánoshalma: Csernák, Faddi, Németh, Bucsi, Fenyvesi IV., Maráczi, Ádám II., Angeli, Ádám I., Csermák, Fenyvesi III. Edző: Gacs. Tibor. KTE: Nagy, Görbe, Gyorsa, Nagy II., Komáromi II., Bende, Mányoki, Porhanda, Virágh, 3o- hács (Horváth), Komáromi I. (Zubornyák). Edző: Varga Béla. A KTE játszott először a szél támogatásával. Bohács lövése után Ádám II. Fenyvesi III-nak adott jó labdát, aki elhúzott a bal oldalon. Beadását Csermák 8 méterről fölé fejelte. A KTE har- colt ki mezőnyfölényt, de komoly veszélyt nem jelentetlek a jános­halmi kapura. A hazaiak szoros emberfogása nem ízlett a KTE- nek. Bucsi Bohácsot, Marázci pedig Porhandát fogta és ez szinte megbénította a kecskeméti támadósort. Csak szögleteket harcolt ki a KTE. Csernák kirú­gását a 18. percben Bende meg­szerezte és kapura emelte vagy 40 méterről. A visszafutó kapus a léc alól öklözte ki. Bohácsot szerelték szabálytalanul a 16-os sarkánál, de a szabadrúgás mellé szállt. Mányoki lőtt élesen kö­zépre, de Bende lemaradt a lab­dáról. Fordult ezután a kocka. Maráczi jól adott középre és kapkodva tisztázott a KTE-vé- delem. Fenyvesi III. beadása után is nagy zavar támadt a kecskeméti kapu előtt. A 29. percben Angeli átadá­sával Maróczi húzott el. Beadását Csermák tovább sarkalta és Fenyvesi III. a rövid sarokba' bombázta. 1:0. A 33. percben Ádám I. ug­rott ki és Görbe az ötös sar­kánál szögletre szerelte. A szög­letből Németh a kapufára fejelt. A 43. percben Ádám I. vissza­gurított Csermákhoz, de Gyorsa jó ütemben lépett közbe. A forduló után csak az 53. percben láttuk az első jánoshal­mi támadást. Ádám II. lövését Nagy bravúrral hárította. A to­vábbiakban is a KTE játszott me­zőnyfölényben, de csak a 16-osig tartott a tudományuk. A 65. percben Maráczi elől tisztázott a KTE védelme. A 66. percben Csermák elgurította a labdát a kifutó Nagy mellett, de a kapus sarkáról mégis szögletre pattant Bohács szabadrúgása átszállt Németh fölöitt és Bende 10 mé­terről alig fejelt mellé. A 71. percben Fenyvesi III. szabadrúgásánál a berobbanó Maráczi elől Görbe kézzel ütötte el a labdát. A büntetőt Feny­vesi III. értékesítette. 2:0. Utána már csak a mezőnyben folyt a játék. A KTE támadásai erőtlenek voltak, és egy pillanatig sem volt költséges a hazaiak győzelme, bár viszonylag kevesebbet birtokol­ták a labdát. Jók: Bucsi, Né­meth, Fenyvesi IV., Angeli, Feny­vesi III., illetve: Gyorsa, Görbe, Virágh, Nagy. Madarász Ferenc Cegléd, 600 néző. Vezette: Mile. CVSE: Rétfalvi — Cseh, Lend- vai, Zsemlye, Zátonyi, Jurács (Fekete), Dobozi, Kábák, Kres- ják. Liptai, Darányi. Edző: Da­rányi Miklós. Kiskunhalasi MEDOSZ: Dö­mény — Nagy, Tóth, Juhász K., Csáki, Juhász I,., Szőke, Oláh, Csermák, Karsai (Kühner). Edző: Zag József. A 2. percben Kábák lövését hárította Dömény, majd a másik oldalon Szőke lőtt kapura. A 15. percben Csermákot feltartot­ták. A legurított szabadrúgás­ból Oláh nagy gólt lőtt. 0:1. A 20. percben Karsai a kapus fölött átemelte a labdát, de az a kapu helyett a háló tetejére hullott. Ezután Kresják letal­palta Juhász L.-t. akit 3 percig ápoltak. A 28. percben a felfutó Cseh nagy lövését véjdte Dö­mény. A 42. percben Zsemlye célozta meg a halasi kaput és Dömény kiütötte a nagy bom­bát. A 43. percben Szőke ugrott ki, s már csak a kapussal állt szemben, de kisodródott és lö­vését védte Rétfalvi. Nagy hazai rohamokkal kezdő­dött a második félidő. A 47. percben egy balról belőtt labdát Juhász K. mellel vett le, s a labda közben a leszorított kezét érte. A játékvezető 11-est ítélt, amit Cseh vágott a hálóba. 1:1. (A játékvezető .később azt mond­ta, hogy ő a tömörülésben úgy látta, hogy Juhász felemelte a kezét.) A 65. percben Kresják labda nélkül terítette le Kocsist. Mind­járt utána a ceglédi kapu előtt Csermák, majd Karsai lába előtt volt a labda a kapu torkában, de a fekvő kapus mellett sem tud­tak gólt rúgni. A 70. percben Kábák az ötös­ről lőtt a hálóba. 2rl. A 76. percben Csermákot lesen találta a Labda. Nem hallotta a sípszót a nagy hangzavarban és kapura lőtt. A játékvezető a lab­da elrúgásáért kiállította. A 87. percben Karsai megsérült * és Kühner állt be. A második félidőre feljavult ceglédiek megfordították az ered­ményt. Jók: Zsemlye, Kábák, Zátonyi, illetve: Dömény, Tóth. Oláh, Karsai. Szalai László NB ül. Délkeleti csoport 1. Izzó 27 18 7 2 56-14 43 2. Szol. MÁV 27 18 4 5 63-26 40 3. KSC 27 17 6 4 44-19 40 4. Szarvas 27 13 8 6 43-30 34 5. BTASK 27 15 2 10 52-47 32 6. SZVSE 26 12 6 9 38-28 30 7. KTE 27 10 9 8 41-36 29 8. ÉPGÉP 27 9 10 8 38-38 28 9. ÉGSZÖV 27 9 9 9 39-34 27 10. Láng 27 12 3 12 39-37 27 11. Szabó SE 27 10 7 10 34-33 27 12. Sz. Dózsa 27 12 2 13 43-34 26 13. Jánoshalma 27 9 6 12 31-33 24 14. Cegléd 27 6 11 10 36-48 23 15. KELTEK 27 7 8 12 32-42 22 16. ESMTK 27 9 4 14 43-54 22 17. Gyula 27 8 5 14 33-56 21 18. Kk.halas 27 6 7 14 25-47 19 .19. Mezőfi SE 27 4 8 15 15-45 16 20. KFSE 27 4 2 21 22-66 10 Szolnoki MÁV—Szegedi Dózsa 4:0 EGSZÖV MED.—Szarvasi F- Sp. 0:0 Vasas Láng-Gyulai SE 3:1 KELTEX—Szegedi VSE l:o Békéscsabai TASK-Kilián FSC 3:2 Erzsébeti Sp. MTK­-Szabó L. SE 3:2 czes I.. illetve Sahin. Jók: Gyen­gési. Szabó, illetve Horváth, T4p- ezos. Sahin Ifjúsági csapat eredménye: 4:0 a Kun Béla SE iavára. Kiskőrös—Tompa 1:1 (1:1) Kiskőrös, 1000 néző. Vezette: Horváth S. Kiskőrös: Ba — Balogh II., Szlovák II., Balogh I.. Antal, Po- lereczki. Bor. Szlovák I., László, Szlifka, Lábát, (Töviski). Edző: Biácsi Sándor. Tompa: Borosai — Szűcs, Czom- bos, Barta. Francziskovics, Nagy, Sass, Zsifkó. Czeigersmith, Czia- nov. Füredi. Edző: Födi István. A tompaiaknak kemény játék­kal sikerült pontot szerezni Kis­kőrösön. Szünet után a hazaiak nagy fölényben játszottak, de a csatáraik a legjobb gólhelyzete­ket kihagyták. Szlovák II. a megítélt 11-est a kapu mellé rúgta. Góllövők: Szlifka. illetve Füredi. Jók: Po- lareczki, Szlifka. Balogh II., illet­ve Füredi. Zsifko. Ifjúsági csapa eredménye: 7:0 Kiskőrös javára. Sükösd—Gábor Áron SE 4:1 (2:0) Kiskunhalas. 150 néző Vezette: Kávai. Sükösd: Szente— Bogárdi, (Benda), Nagy, Kálmán (Németh), Katus. Radics. Tóth. Sudár, Kol­lár. Marcusa. Szabó. Edző: Varga Imre. Gábor Áron SE: Kecskés — Földes, Minorics. Köpe, Fritt- mann. Somogyi. Mészáros (Vágó), Páncsics. Barta. Prikidánovics, Csizmadia. (Hohrfer). Edző: Ké­vés Ferenc. A jó iramú mérkő­zésen az esélyesebb Sükösd jól használta ki helyzeteit. A máso­dik félidőben feljavult a Gábor Áron SE. de csak szépített. Gól­lövők: Sudár 2. Németh, Kollár, illetve Páncsics. Kecskeméti Fémmunkás— Soltvadkert 2:0 (2:0) Kecskeméti Széktói edzőpálya: 100 néző. vezette: Horváth I. / K. Fémmunkás: Bende — Kiss, Palincsár. ölvedi. Vajda), Ko­vács, N^agó. Márkli. Koltai, Kál­iéi I. Edző: Mikus Mihály. Soltvadkert: Mayer — Kiss, Meskó. Wolf. Mezei. Fábián, Eiler, Dobszai, (Erdős). Mogyorósi, Sö­rös. Bozóki Edző: Zsikla Tamás. Kemény küzdelmet vívott a két csapat egymással, s a gólképe- sebb Kecskeméti Fémmunkás megérdemelten győzött. Góllövők: Kállai I.. Márkli. Jók: Bende, Pa­lincsár, Vajda. Magó, Kállai II., illetve Meskó. Eiler. Ifjúsági csapat eredménye: 3:0 Soltvadkert iavára. Hajós—Lakitelek 2:0 (0:0) (félbeszakadt) Lakitelek. 200 néző. Vezette: Bélák. Hajós: Csesznék — Follárt, Hayenbacher. Czeicz. (Mendler), Páncsics. Ribánszki. Kovács, Ba­logh. Dobler. Bagó, Szebeni. Edző: dr. Koch József. Lakitelek: Takács — Hankovsz- ki. Dóka. Tóth. Kakó f... Harczos, Parádi II.. (Kakó II.). Mogyoró, Rubányi. Csík. Balatoni. Edző: Fekete József. A kiegyenlített első félidő után a 48. percben Bagó. az 57. perc­ben Dobler góljával 2:0-ra ve­zetett a hajósi csapat, amikor Ka­kó Il-őt a játékvezető-kiállította, aki vonakodott a pályát elhagyni, s a játékvezető a mérkőzést be­szüntette. Bajai SK—Honvéd Radnóti SE 2:1 (1:0) Baja. 200 néző. Vezette: Szalai. Baja: Magó — Andruskó, Mol­nár. Győrfi. Baráth. Márity, Óno­di. Bartos (Kemény). Kocsis, Ma­gyar (Csehók). Petresevics. Edző: Tüske Kálmán. .Honvéd Radnóti SE: Rátkai — Török. (Szabó). Janovich, Labai, Balázs. Kormos. Szabó. Boróczki, Füredi, őrző. Oláh. Edző: őrző István Nagy fölényben játszott a Bajai SK. csatáraik nehezen tudták át­törni a jól tömörülő Radnóti SE védelmét Góllövők: Petresevics, Csehók. illetve Füredi. Jók: Mol­nár, Magó. illetve Rátkai, Ba­lázs A' MEGYEI I. OSZTÁLYÚ labdarügö-bajnoksag Állasa 1. Kun Béla SE 2. Fájsz 3. Kalocsa 4. Tompa 8. Kiskörös 6. Bajai SK 7. Sükösd 8. Gábor Áron SE 9. Érsekcsanád 10. Kunszentmiklós 11. Izsák 12. Hajós 13. Soütvadkert 14. Bácsalmás 18. Vaskút 18. Kecsk. Férrr. 17. Radnóti SE 18. Lakltelek 24 16 4 4 54-22 36 24 16 3 5 61-33 35 24 15 5 4 66-41 35 24 15 3 6 51-31 33 24 13 6 5 55-23 32 24 10 6 8 28-28 26 24 9 7 8 36-35 25' 24 8 6 10 37-40 22 24 8 6 10 34-44 22 24 8 6 10 52-66 22 24 5 12 7 27-44 22 23 6 9 8 31-34 21 24 8 4 21 44-48 20 24 5 9 10 29-41 19 24 6 5 13 33-38 17 24 6 4 14 30-43 16 24 3 8 13 33-58 14 23 5 3 15 36-68 13 Megjegyzés: A 0:2-es állásnál félbe­szakadt Lakitelek—Hajó6 eredményét a táblázatba nem számítottuk be.