Petőfi Népe, 1975. április (30. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-16 / 88. szám

1975. április 16. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT-SPORT KOSÁRLABDA Bajai győzelem, kecskeméti vereség Bajai SK—TFSE 75:73 (39:41) NB I. férfi, Baja, 800 néző. Vezette: Pajor, Berki. BSK: Kovács (13), Ikotity (G) — Vörös — Karácsonyi (26), Kancsár (4). Csere: Kubatov (12), Iván (4), Bovánovics (10). Edző: Mihály fi János. TFSE: Daróczi (12), Spaszon (—) — Novák (11) — Demeter (20), Kamarás (13). Csere: Mé­száros (10). Rusznyák (7). Edző: Bánki Ferenc. A pécsi győzelem után most is mindenki biztos hazai sikert várt. Bár ez nem is maradt el, csak sokkal nehezebben szüle­tett meg, mint ahogyan azt vár­ták. Diósgyőri VTK—Kecskeméti SC 69:47 (38:18) NB I. női. Diósgyőr. Vezette: Bánsági, Král. Változatlanul gyenge formában játszik a kecskeméti csapat. A mérkőzés már az első félidőben elveszett, s bár a másodikban ki­egyenlített volt a küzdelem, az első játékrészben megszerzett előnyét még valamivel növelni is tudta a DVTK. Kandó K. MFSC—Kkfházi Vasas 57:44 (31:22) ' NB II. női, Bp. Vezette: Hor­váth E. Ld.: Fekete 18. Beliczai 9. Kkfházi Lenin Tsz SK—Békés 78:47 (36:21) NB II. férfi. Békés. Vezette: Szabó. Lenin Tsz SK: Bódi (15), Nem- csok (5) — Mészáros (21) — Szűcs (10), Hegedűs (8). Csere: Fekete (5), Tanács (5), Somogy- vári (5), Nádasdi (4), K. Czakó. Edző: Mészáros Gyula. MA: NB I-es kosárlabda Kecskeméti SC—Ganz-MÁ­VAG, női. Városi sportcsarnok, 16.30. Merre billen a mérleg? Ma ismét a futballszerda áll a sportkedvelők érdeklődésének középpontjában Európaszerte. A klubcsapatok múlt heti mérkőzé­sei után a válogatottakon a sor, hogy bizonyítsanak. A tét nem más, mint az Európa-bajnokság selejtező csoportjaiból való sike­res továbbjutás. Válogatottunk Wales legjobb nemzeti 11-ét fogadja. S remél­hetőleg eloszlatja mjd a magyar szurkolók nem is jogtalan két­ségeit és végre eredményes já­tékkal veszi a nem éppen köny- nyű akadályt. Mert Mike Smith, a walesi válogatott új menedzsere nem is titkolja optimizmusát. Bízik csa­patában. Arra számít, hogy Ma­gyarország és Ausztria között „nevető harmadikként" ők jut­nak tovább. Wales válogatottja ellen ed­dig hat alkalommal szerepeltünk. Ennek során két magyar győze­lem, két walesi győzelem és két döntetlen eredmény született. Reméljük, hogy ma a magyar válogatott felé billen az eddigi 50 százalékos mérleg. Tanácskozás Montrealról és az első atlétikai világbajnokságról Kedden elutazott Nairobiba dr. Sír József, a Nemzetközi Atlé­tikai Szövetség soron következő tanácsülésére. Kenyába indulása előtt a kövekező rövid nyilatko­zatot adta az MTI-nek: — A nemzetközi szövetség ta­nácsára fontos feladatok várnak Nairobiban — mondta. — Szó lesz az 1976. évi nyári olimpiai játékok atlétikai versenyeiről, a nevezési és kvalifikációs szintek­ről. Ennek előterjesztését a Nem­zetközi Atlétikai Szövetség rám bízta. Elvi döntés várható az el­ső atlétikai világbajnokság, meg­rendezésével kapcsolatban, to­vábbá a Kínai Népköztársaság, illetve Dél-Afrika ügyében. Dr. Sír József Kenyából Zam­biába utazik, ahol a Nemzetközi Atlétikai Szövetség szakmai se­gélyprogramjának keretében elő­adásokat tart. (MTI) A Petőfi Népe TOTÓ-tanácsadója Idegenben az éllovasok, nehéz mérkőzések előtt •A totó 16. heti, április 20-1 szelvé­nyének az az érdekessége, hogy azon nem találunk olasz A-osztályú mérkő­zéseket, s igy több magyar NB Il-es és NB nx-as együttes szerepelhet raj­ta. Mindez talán megkönnyítheti a tip- pelést, mivel a hazai csapatokat job­ban ismerjük. De azért, hogy ne le­gyen csupa magyar hét a totóban, a tizenkettedik helytől végig olasz B- osztályú együtteseket találunk. Az NB II-ből az első helyen talál­juk a Budafok—Spartacus fővárosi összecsapást, melyet öt vidéki mérkő­zés követ. Az NB irr-ból a szelvényre került Délnyugati csoportban szereplő éllo­vasok Idegenben, lépnek pályára és közülük az Előre van kedvezőbb hely­zetben. Még ebből az osztályból két nagyon fontos mérkőzés — Esztergom —•Bábolna, az Északnyugati és Hajdú Vasas^Gyöngyösi Spartacus az Észak­keleti csoportból'— található a szelvé­nyen. Az olasz B-osztálv néhány mérkőzé­se közül a legérdekesebbnek a három vezető együttes vidéki játéka érdemel említést. (Avellino—Perugia, Parma— Verona, Spal—Palermo.) Tippjeink: 1. Budafoki MTE-Bp. Spartacus. NB n. A két veszélyesen szereplő fővá­rosi együttes, közel egyforma teljesít­ménnyel áll a tabella alsó felében.' A Spartacus tavasszal nem tud magára találni, melynek következtében a csa­pat egyre leHebb esett a tabellán. Pontosztozkodás várható. Tippünk: x. 2. Kaposvári Rákóczi—Dorogi AC. NB II. Vasárnapi vereségével a Rákó­czi visszaesett az ötödik helyre, a Do­rog pedig győzelmével felkerült a ne­gyedikre. így mondhatjuk kettőjük ta­lálkozóját rangadónak Is, mivel harc­ban vannak a második helyért. Tippünk: x, 1. 3. Kossuth KFSE—Volán SC. NB II. Egy pomitelőnnyel áll a második he­lyen a Volán és a mérsékelten szerep­lő főiskolások ellen még idegenben is esélyesebb. A hazaiak közel kerültek a kieső zónához és ha továbbra is ilyen gyengén szerepelnek, könnyen kieshetnek. Tippünk: x, 2. 4. özdl Kohász—Ganz-MAVAG. NB n. Az ózdiak meglepő biztos győzel­met aratto-k Szolnokon, az MTE el- lén és a MAVAG elleni kieső „ranga­dón” ha győznek szorosabb, lesz a ta­bella, amely reményt nyújt a továb­biakban a bentmaradáshoz. ' Tippünk: I. 5. Olajbányász SE (Nagykanizsa)- Dunaújvárosi Kohász. NB II. A nagy- kanizsaiaknak nagyon kellene a két pont, mivel a tabella alsó felében ta­nyáznak. A Kohász az elmúlt héten a listavezető Szegedet győzte le, ami persze nem Jelenti azt, hogy a hazaiak ne tudnák otthon tartani a két pon­tot. Tippünk: i. 6. Oroszlányi Bányász—Debreceni VSC. NB II. A Debrecen folytatja si­keres szereplését és eredményével a tavaszi szezon legjobb együttesével lé­pett elő. A Bányász viszont megtor­pant, mely nagyon visszavetette a csapatot. Nagy küzdelemben pontosz­tozkodás várható. Tippünk: x. 7. Dunaújvárosi Építők—Pécsi VSK. NB III. Délnyugati csoport. A pécsiek leestek a második helyre, mivel ott­honukban csak döntetlenre futotta erejükből. A hazai csapat súlyos ve­reséget szenvedett, az Előrétől a múlt héten és így elvesztették reményüket a feljutásra. Tippünk: x, 1. 8. Lőrinci Fonó—BKV Előre. NB III. Délnyugati csoport. A hazai csapat a kiesés elkerüléséért, a vendégek fel­jutásért küzdenek. Nagy tudásbeli kü­lönbség van a két együttes között, az Előre javára, ami'szerintünk elég lesz a két pont megszerzéséhez. Tippünk: 2. 9. Szigetvári VSZ SE—BVSC. NB III. Délnyugati csoport. Az éllovasra ne­héz másfél óra vár. Szigetváron, és nem biztos, hogy győzelemmel tér vissza a fővárosba. Tippünk: x, 1. 10. Esztergomi Vasas—Bábolnai SE. NB III. Északnyugati csoport. A Bá­bolna nagyon megközelítette az első helyen levő KOMÉP csapatát és esé­lye van a feljutásra. Ehhez idegenben Is jól! kell szerepelniük. A kiesés elől menekülő Vasas otthonában nehéz lesz a pontszerzés. Tippünk: 1, x. 11. Hajdú Vasas (Téglás)—Gyöngyösi Spartacus. NB III. Északkeleti csonort. A bajnokságra törő Gyöngyösnek, a feljavult hazaiak ellen keményen meg kell küzdeniük a pontszerzésért. Tippünk: X. 2. 12. Avellino—Perugia. Olasz B-osz- tály. Az éllovas ismét idegenben és ugyanosak egy jó erőben levő csapat­nál vendégeskedik. A pontszerzésre most is van esélye. Tippünk: x. 13. Parma—Verona. Olasz B-osztály. A Verona hazai pontvesztése ellenére tartja második helyét és biztos feliu­tónak látszik. A Parma elleni mérkő­zésen az egyik pontot megszerezhetik. Tippünk: x, 1. +1 mérkőzés: 14. Spal—Palermo. Olasz B-osztály. A vendégeknek nagyon vigyázniuk kell, mert többen szorosan követik a tabellán, akik esélyesek a feljutásra. A feljövőben levő hazadak ellen már az egy pont megszerzése Is siker len­ne. Tippünk: x, 1. A további mérkőzésekre tippjeimk: D. I. Négy sportág versenyei után . SAKK a kertészeti főiskola első a pontversenyben A Felszabadulási Hétfőn a késő délutáni órák­ban fejeződött be Kecskeméten a megyei testnevelési és sport- hivatal, valamint a KISZ' me­gyei bizottsága által rendezett megyei főiskolai tömegsportver­seny. A négy sportágban lebo­nyolított vetélkedőkön mintegy kétszáz főiskolás fiatal küzdött az elsőségért illetve a helyezése­kért. A versenyeket megtekin­tette dr. Horváth István, az MSZMP Bács-Kiskun megyei Bi­zottságának első titkára, Kata- nics Sándor, a megyei pártbi­zottság titkára is. A vendégek Borszéki Lajosnak, a megyei testnevelési és sporthivatal elnö­kének kalauzolásával járták vé­gig a mérkőzések színhelyeit. A legnagyobb érdeklődés a női kispályás labdarúgást kísérte, amelyben öt női csapat mérkő­zött. Eredmények: Bajai Tanító­képző—Kecskeméti MFSC 2:2, Kecskeméti Óvónőképző—Bajai Vízügy 0:1, Kertészeti—Vízügy 0:1, MFSC—Vízügy 1:0, Kerté­szeti—Óvónőképző 2:0, Tanító­képző—Vízügy 0:1, MFSC—Óvó­nőképző 2:1, Kertészeti—Tanító­képző 1:0. A VÉGEREDMÉNY 1. Kertészeti 2. Vízügy 3. MFSC 4. Tanítóképző 5. Óvónőképző 4 3 — 16-16 4 3 — 13-16 4 2 1 15-65 4 — 2 2 2-4 2 4 — 1 3 1-5 1 Férfiak: Kertészeti—Tanítókép­ző 6:1, Vízügy—MFSC 2:2, Víz­ügy—Kertészeti 0:3, Tanítóképző —MFSC 0:4, Vízügy—Tanítókélp- ző 1:3, Kertészeti—MFSC 2:0. A VÉGEREDMÉNY 1. Kertészeti 2. MFSC 3. Tanítóképző 4. Vízügy 3 3-------11-1 6 3 1116-43 3 1—2 4-11 2 3—123-81 Kézilabdában — ugyancsak az MFSC sporttelepén — négy női és három férficsapat mérkő­zött. Eredmények, nők: MFSC— Óvónőképző 3:3, Tanítóképző— Óvónőképző 8:2, Kertészeti—Ta­nítóképző 1:3, Óvónőképző—Ker­tészeti 7:1, MFSC—Kertészeti 1:1, Tanítóképző—MFSC 12:2. A VÉGEREDMÉNY 1. Tanítóképző 2. Kertészeti 3. MFSC 4. óvónőképző 3 3 ------- 23:5 6 3 1 1 1 9:5 3 3 — 2 1 6:16 2 3 — 1 2 6:18 1 Férfiak: Vízügy—MFSC 15:25, MFSC—Ker|f^etíif14:10, ^ízügy —Kertészeti 7:21* príbH aő >f A VÉGEREDMÉNY 1. MFSC 2 2 -------- 35:29 4 2 . Kertészeti 2 1 — 1 31:21 2 3. Vízügy 2 ------- 2 29:35 — A röplabdamérkőzéseket a vá­rosi sportcsarnokban rendezték meg, ahol három női és két fér­fi csapat lépett a háló elé. Ered­mények, nők: Óvónőképző—Ta­nítóképző 2:0 Kertészeti—Taní­tóképző 0:2, Óvónőképző—Kerté­szeti 2:0. Emlékverseny játszmáiból • A Bajai Tanítóképző győztes kézilabdacsapata. Felszabadulásunk 30. évfordulója tiszteletére a TUNGSRAM-gyárral kö­zösen nemzetközi emlékversenyt ren­dezett Budapestem a Magyar Sakkszö­vetség. E verseny a szovjet Poluga- jevszkij és a. fiatal magyar Ribli nagy­mesterek sikerét hozták, ők végeztek az első helyen holtversenyben. A két győztes egy-egy játszmája: Mariotti Ribli (olasz) (magyar) Budapest. 1975. SZICÍLIAI VÉDELEM 1. e4 c5 2. Hf3 d6 3. d4 cd: 4. Hd4: Hf6 5. Hc3 a6 6. Fc4 e6 7. a3 Fe7 8. Fa2 0—0 9. f4 Hc6 10. Hde2 b5 11. 0—0 a5 12. Hg3 b4 13. Ha4 Vc7 14. Í5 ef: 15. Hf5: He4: 16. Vd5 Ff5: 17. VÍ5: Hf6 18. Fe3 He5 19. ab: g6 20.. Vf4 ab: 21. Hb6 21. — Ba2: 22. Ba2: Bb8 23. Bfal Bb6: 24. Ba8f Bb8 25. Vb4- Ba8: 26. Ba8:t Kg7 27. Vb8 Vb8: 28. Bb8: Hd5 29. Ff2 Kf6 30. Bb7 Ke6 31. b4 Hc4 32. b5 Fd8 33. Fd4 h5 34. Kf2 g5 35. g3 Ha3 36. c3 Hc2 37. Ke2 Hd4:t 38. cd: g4 39. Kd3 h4 és világos fe:adta. (0:1). Polugajevszkij Hulak (szovjet) (jugoszláv) Budapest. 1975. BENŐNI-VÉDELEM • Csorba János (MFSC) keze dobásra lendül a Kertészeti Főiskola csapatának védői mellett. (Banczik István felvétele) A VÉGEREDMÉNY 1. Óvónőképző 2. Tanítóképző 3. Kertészeti A VÉGEREDMÉNY 1. MFSC 2. vízügy 3. Kertészeti 2 2 — 97:86 4 2 1 1 100:101 2 2 — 2 89:99 — Férfiak;- MFSC—Kertészeti 2:0. A legtovább a kosárlabda- mérkőzések tartottak, amelyeket a kertészeti főiskola impozáns tornacsarnokában bonyolítottak (le négy női és három , férfi csa- ; pat részvételével. Eredmények, nők': ' Óvónőképző—MFSC 23:13, Tanítóképző—Kertészeti 25:17, Kertészeti—Óvónőképző 54:17, Tanítóképző—MFSC 42:11, Taní­tóképző—Óvónőképző 50:8, Ker­tészeti—MFSC 33:28. A VÉGEREDMÉNY 1. Tanítóképző 3 3 — 117:36 6 2. Kertészeti 3 1 2 75:99 2 3. Óvónőképző 3 1 2 48:115 2 4. MFSC 3 — 3 50:98 — Férfiak: Vízügy—Kertészeti 50:47, MFSC—Vízügy 54:44, MFSC—Kertészeti 43:42. A főiskolák közötti pontver­seny állása a lebonyolított négy sportág versenyei alapján: 1. Kertészeti 68 (nők: 34, férfiak: 34) ponttal, 2. MFSC 60 (nők: 16, férfiak: 44), 3. Tanítóképző 42 (nők: 36, férfiak: 6), 4. Vízügy 26 (nők: 8, férfiak: 18), 5. Óvó­nőképző 24 (nők: 24) ponttal. A főiskolák közötti vetélkedő következő, második (egyben be­fejező) fordulójára május 5-én kerül sor, amikor asztalitenisz, sakk, lövészet és atlétikai sport­ágakban mérkőzhetnek a fiata­lok. Ezt követően tartják majd meg az eredményhirdetést is, amikoris az összesített verseny­ben a legtöbb pontot gyűjtő fő­iskolát értékes jutalomban része­sítik. B. I. 1. d4 Hf6 2. c4 c5 3. d5 e6 4. Hc3 ed: 5. cd: g6 6. ed: d6 7. Hf3 Fg7 8. Feg 0—0 9. 0—0 Fg4 10. Hd2 Fe2: 11. Ve2: Hbd7 12. Hc4 Hb6 13. He3 Be8 14. f3 Hh5 15. a4 Hf4 16. Vdl Fd4 17. Khl Hh5 18. Hb5 Fe3: 19. Fe3: Hc4 20. Fel a6 21. Hc3 Vh4 22. Kgl f5 23. a5 He5 24. ef: gf: 25. Ba4 c4 26. Fe3 Bae8 27. Vd2 f4 28. Ff2 Vg5 29. Fd4 Vg6 30. Bb4 Bc7 31. Fe5: Be5: 32. Bb6 Be3 33. He4 Bd3 34. Vb4 Bg7 35. g3 fg: 36. h4 g2 37. Bel Hf4 38. Hg5 h6 39. Bd6: hg: 40. Bg6: Bg6 41. H5 3g7 42. Vc4: Kh7 43. Kh2 Kh6 44. Be8 Bh7 45. Ve4 glVj 46. Kgl: Bút# 47. Kf2 Bd2t 48. Kel Be2t 49. Ve2: He2: 50. Ke2: Bd7 51. Be5 Kh5: 52. Ke3 és sötét feladta. (1:0). Lovass és Abel (Kecskeméti Epitők) holtversenyben elsők a megyei egyéni bajnokságban! 1. Lovass Imre és Abel Lajos (Kecs­keméti Éoitők) 8—8, 3. Szántó István (Kalocsa) 7.5, 4. Csata Imre (Kecske­méti 7, 5. Rajnai István (Ma­daras) 6,5, 6. Pallos László (Fkfbáza) 6. 7—12. Ruppáner (Kalocsa). Soós és Zsiros (Kecsk. Tipográfia). Molnár; (Keosk. Építők). Fekete (Baja) és Ba­logh János (Kecsk. Tipográfia) 5.5— 5.5, 13. Sztriklnácz (Kecsk. Építők) 4.5. 14—15. Baksai (Kkfháza) és Czibulka (Kalocsa) 4—4. 16. dr. Németh József (Kalocsa) 3 ponttal. A megyei „B”-verseny végeredmé­nye: 1. Kurucsiai István (Jánoshalma), 2. Kurucaai Istvánná (Jánoshalma). 3. Brta Sándor (Madaras). 4. Pólyák Ist­ván (K. Építők). 5. Ceglédi Zsolt (K. Építők). 6—8. Kóródl. Földesi és Fara­gó (mindhárom Kalocsa). HÍREK — A megyei szövetség versenybíró­sága az elmaradt Kecskeméti MFSC— Kalocsai VTSK megyei csaDatbajnoki mérkőzés ügyében elrendelte a mér­kőzés 1975. szeptember 28-án. történő lUni Ófcvócál Pontot vesztett az MFSC Kecskeméten - 0:2-ről nyert a Gara Dunavecsén ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméti MÁV—Helvécia 2:1 (2:0) Kecskemét. MÁV-pálya, 100 néző. vezette: Németh. Az első félidőben nagy fölény­ben játszottak a hazaiak. Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék. Góllövők: Jäger. Bimbó, illetve Gebei Jók: Kecskés. Szabó, Jä­ger, illetve Pintér. Gebei. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Kecs­keméti MÁV javára. Tiszaalpár—Kecel 2:2 (0:1) Kecel, 300 néző. vezette: Ferró. Közepes színvonalú mérkőzés, igazságos eredmény. A 80. perc­ben Száraz (Tiszaalpár) a kiállí­tás sorsára jutott. Góllövők: Sza­bó, Kanalas, illetve Filus, Bé- reczki (11-esből). Jók: Polgár (a mezőny legjobbja). Mezei I., Le- dényi, illetve Novák. Kanalas, Szabó Ifjúsági eredmény: 2:1 Tiszaal­pár javára. Tiszakécske—Csengőd 4:0 (3:0) Tiszakécske. 200 néző. vezette: Dömötör. A tiszakécskei csapat, biztosan nyerte a mérkőzést. Góllövők: Sántha, Boros. Váczi. Büs. A 87. percben Boros (Tiszakécske) a kiállítás sorsára jutott. Jók: Var­ga, Sánlíta, Bus, illetve Rácz, Ká- konyi. Farkas. — Ifjúsági eredmény: 3:0 Ti- szakécske javára. Kiskunfélegyházi Vasutas SK— Hetényegyháza 3:1 (1:1) Kisklunfélegyháza. 150 néző, vezette: Karácsonyi. \ A vendégek a 30. percben ve­zetést szereztek, amelyet csak a 43. percben tudott a hazai csapat kiegyenlíteni. A 60. percben l:l-es állásnál Pólyák (Hetény­egyháza) a kiállítás sorsára ju­tott. Góllövők: Ézsi. Kratofill, Nagy. illetve Antal. Jók: Rádi, Nagy, illetye Káplár. Horváth. Ifjúsági eredmény: 4:3 a Vas­utas SK javára. Kfházi Vörös Csillag Tsz SK— Szánk 2:1 (2:0) Szánk. 150 néző. vezette: Cson­ka. Igen alacsony színvonalú mér­kőzésen. a szerencsésebb csapat nyert. Góllövők: Korsós. Barbon (öngól), illetve Meggyes. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Kfhá­zi Vörös Csillag javára. Lajosmizse—Kerekegyháza 3:2 (3:0) Lajosmizse, 200 néző, vezette: Meggyesi. Az 5. percben Kisjuhász II. szerzett vezetést. 1:0. A 7. perc- .ben Hasur volt eredményes. 2:0. A 15 percben Kislőrincz növelte a lajosmizseiek előnyét. 3:0. A 46. és a 60. percben Taskó szé­pített. 3:2. Jók: Trabant, Kislő­rincz. illetve Kulman. Taskó. Ifjúsági eredmény: 9:0 Lajos­mizse iávára. MFSC—Kiskunmaisa 1:1 (1:1) Kecskemét. MFSC-pálya. Részletes tudósítást nem kap­tunk. DÉLI CSOPORT Solt—Dunapata.i 3:1 (1:0) Solt. 200 néző. vezette: Nagy. A nagy iramú, sportszerű mér­kőzésen biztosan győzött a terv­szerűbben játszó solti csapat. Góllövők: Fehér II.. Peczurka, Pavelkö (öngól), illetve Pavelkó. Jók: Viczek. Fehér II.. Peczurka, Kara II.. illetve Pavelkó, Hor­váth. Ifjúsági eredmény: 2:1 Solt ja­vára. Khalasi MÁV—Csávoly 2:2 (0:0) Kiskunhalas. 100 néző. vezette: Kara. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen igazságos eredmény született. Góllövők: Dávid 2. illetve Rauch, Szekulity. Dávod—Miske 3:0 (3:0) Dávod. 400 néző. vezette: Ró­nai. Változatos mérkőzésen a 6. és 13. percben Borhonics lőtt gólt. A 20. percben Zeller állította be a végeredményt. A mérkőzés' háraíevő részében változatos volt a küzdelem. Jók: Borhonics. Valkai I.. illetve Kó- kai. Csörgő II. Ifjúsági eredmény: 2:0 Miske javára. Madaras—Mélykút 4:0 (2:0) Madaras. 200 nézd: vezette: Horváth F. A hazai csapat mindjárt tá­madólag lépett fel. A 8. percben Babos,, a 35. percben Kollár lőtt gólt. 2:0. Szünet után változatos volt a Játék. A 66. percben Ba­bos. 3:0-ra növelte az előnyt, majd a 75. percben Kollár állítot­ta be a végeredményt. 4:0. Jók: Kormány. Kollár. Bízik, illetve, Odrobina. Kiss. Balázs. Ifjúsági csapat eredménye: 2:1 Madaras javára. Gara—Dunavecse 4:2 (0:2) Dunavecse. 150 néző, vezette: Szalai. Izgalmas, változatos mérkőzést vívott a két csapat. A vendégek ötletesebb támadóiátékuknak kö­szönhették a győzelmet. Góllö­vők: Tényi 2. Tomaskov, Zom- borcsevics. illetve Herczeg, Bot- lik. Jók: Tényi. Tomaskov, illet­ve, Pandur és Varga. Ifjúsági eredmény: 2:1 Duna­vecse javára. Kunbaja—Honvéd Kinizsi SE 1:1 (1:0) Kunbaja. 150 néző. vezette: Se- verácz. Végig fölényben voltak a ha- zgiak. de csatáraik igen sok gól­helyzetet hagytak kihasználatla­nul. Góllövők: Ács. illetve Cseke. Jók: Bóchener. Ács. illetve Csor­dás, Cseke. Bácsbokod—Császártöltés 1:0 (1:0) Császártöltés. 200 néző. A császártöltésiek nagy fölény­ben játszottak, de csatáraik a gól­helyzetek tömekelegét hagyták kihasználatlanul. Szeicz és Liska (Császártöltés) a kiállítás sorsára jutottak Góllövő: Varga. Jók: Berger és Gvőrfi. Ifjúsági eredmény: 4:2 Bács­bokod iavára. Kalymár—Szamuely SE 1:0 (0:0) Kalocsa, 300 néző. vezette: Klein. Élvezetes, ió iramú mérkőzést vívott a két csapat. A szerencsé­sebbnek sikerült győzni. Góllövő: Keresztesi. Jók: Ispánovics, Ke­resztesi. illetve Szabó. Supper. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Sza­muely SE iavára. A MEGYEI II. OSZTÁLYÚ labdarügö-bajnokság Állasa ÉSZAKI CSOPORT 1. K. MÁV 17 12 3 2 43-16 27 2. MFSC 17 11 4 2 30-13 26 3. Kkfh. V, SK 17 11 2 4 41-22 24 4: Lajosmizse 17 10 2 5 39-23 22 5. Tiszaalpár 17 5 9 3 29-24 19 6. Tiszakécske 17 7 4 6 39-30 18 7. Kkfh. VCS 17 8 2 7 27-22 18 8. Hetényegyháza 17 8 1 8 25-30 17 9. Kecel 17 5 5 7 36-33 15 10. Kerekegyháza 17 6 2 9 37-34 14 11. Helvécia 17 3 6 8 28-35 12 12. Szánk 17 4 4 9 23-44 12 13. Kk.majsa 17 3 4 10 20-37 10 14. Csengőd** 17 1 2 14 10-68 — Megjegyzés: A **■-gal jelzett csapat­tói két büntetőpont levonva. DÉLI CSOPORT 1. Gara 19 17 1 1 62-17 35 2. Császártöltés 19 12 4 3 46-22 28 3. Dávod 19 11 3 5 37-20 25 4. Katymár 19 9 5 5 26-18 23 5. Madaras 19 9 3 7 46-39 21 6. Bácsbokod 19 7 6 6 35-30 20 7. Kunbaja 19 7 7­5 28-25 20 8. Solt 19 8 4 7 31-3Ö 20 9. Szamuely SE 19 6 6 7 36-31 18 10. Kinizsi SE 19 8 2 9 34-32 18 11. Du napa táj 19 8 2 9 38-42 18 12. Kkh. MÁV 19 5 3 11 20-41 IS 13. Dunavecse 19 4 5 10 23-50 13 14. Miske 19 4 4 11 34-54 12 15. Mélykút 19 3 4 12 18-46 10 16. Csávoly 19 2 5 12 16-38 »