Petőfi Népe, 1975. április (30. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-30 / 100. szám

1975. április 30. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT- SPORT Kállai ezüstérmet, Mandl és Sárközi bronzot szerzett Szombat-vasárnap Budapesten a Játékcsarnok kör-szőnyegein rendezte meg az MBSZ az idei kötött- és szabadfogású országos ifjúsági birkózóbajnokságot Me­gyénkből 3 kiskunfélegyházi, 1 bajai, és 5 kecskeméti fiú került be a legjobbak közé. Kötöttfo­gásban 60 kg-ban Kállai Mihály (KSC) „huszáros-' rohamokkal küzdötte fel magát az ezüstére­mig. Kállai a területi bajnoksá­gon 10 dekával átesett az 56 kg-os súlyhatáron, és így fentebb már a vidéki bajnokságon is. Az el­ső fordulóban kétvállas veresé­get szenvedett Kársaitól (Vasas), Ezután hatalmas küzdelemben tussal verte Keresőt (Kaposvár). 16:10-es szoros mérkőzésállásnál a gong előtt ugyancsak kétvállra fektette a roppant erejű Matusát (Vasas), aki egyébként a verseny- győztesét is megverte. A döntőre elfáradt és tussal vesztett a szol­noki Bíró ellen. 65 kg-ban Sár­közi Mihály ugyancsak vereség­gel kezdett, a Fóris elleni mér­kőzésen. Utána azonban tussal verte Vérségit (Lehel SC). Nyit- rait (Jászapáti) leléptették ellene. A döntőben kétvállas vereséget szenvedett Pullaitól (FTC) és így a 3. helyen végzett. 70 kg-ban Kónyári (Kkfháza) nem jutott helyezéshez. Ugyanebben a súly­ban a két Dinnyés testvér közül Józsefnek sikerült a 6. helyet megszereznie. Szabadfogásban 48 kg-ban a bajai Feketét meghívta a szövetség, de az orvos nem engedte indulni. Bállá (KSC) vi­szont ugyancsak meghívással szép küzdelmekben 5. helyen végzett élete első országos bajnokságán. 65 kg-ban Konkoly (KSC) vitat­hatatlanul betussolta egy gáncsos csípődobással a kétszeres magyar bajnok Muhorait (FTC), de a bírák nem tudtak „megegyezni”, s Maróthi János szőnyeg-elnök továbbot intett... Versenyzőnk elkeseredett küzdelemben, nagy pontfölény közben még egyszer levitte a ferencvárosi versenyzőt, de a bírák „öntust” ítéltek Kon­koly ellen, aki ráadásul még meg is sérült a küzdelemben. 81 kg-ban E. Kovács erőtlenül birkózott. Külön kell szólnunk az 56 kg-ban 3. helyezett bajai Mandl Gáborról. Ragyogó lábra- menéseivel sorra aratta győzel­meit Tőzsér (FTC), Pozsa (BHSE), Ördögh (Kazincbarcika) ellen. Ki­kapott viszont az első helyezett győri Orbántól, és Gumillertől (Haladás SE). Teljesítményével, különösen stílusos, szép birkózá­sával így is sikert aratott. Az olmpiai pontversenybe:! a KSC 13 pontot, a BSK 4 pontot, a Kkfházi Vasas TK 1 pontot gyűjtött. K. S. Teke Szegedi AK—Kecskeméti MÁV 5:3 (2362—2238) NB I. női. Kecskemét. SZAK: Veresné 364, Süliné 420, Tom- páné 422, Abrahám 373. Szombathelyi 375, dr. Szarr.'osszeginé 408. K. MÁV: Tóth K. 414, Rimaszécsi 342, Túri 412. Nagyné 398, Lajos £. 328, Pokornyné 344. A megfiatalított kecskeméti csapat nem birt a rutinos szegediekkel. A MÁV csapatát már csak a gyors fej­lődés mentheti meg a kieséstől. Kecskeméti SC—Ceglédi KÖZÉP 6:2 (2582—2568) !' 1 1Y NB II. férfi. Kecskemét. KSC: Gyebrovszki 431. Kun 391, Do­rogi 404. Faragó S. 427, Orbán 490, Kiss «39. Cegléd: Pákozdi 428. Varga 414. Ki­rály 454, Molnár1 426, Raffai 420, Nyíri 426. A nagy lelkesedéssel küzdő ceglédi csapat nehezen adta meg magát. Csak Orbán remek eredményével sikerült nvegfordiatni a már vesztésre álló mérkőzést. NB IH-AS EREDMÉNYEK Kkh. MED—ZIM V. 6:2 (2460—2314) K. SütőiDar—Szegedi P. 6:2 (2378—2354) Makói VSE—-K. MÁV 6:2 (2532—2378) KTE—Gyulai L. 2:6 (2346—2357) A MEGYEI BADVTOKSAG EREDMÉNYEI K. Vörös M.—KTE C. 7:1 (2275—2160) ZIM V.—Vörös M. 6:2 (2397—2361) KSC B.—K. MÁV C. 7:1 (2404—2056) KTE B.—K. ÉDitŐk 3:5 (2100—2305) K. Építők—K. MÁV B. 5:3 (2406—2379) Űj kanadai világcsúcs Kanada úszósDortla a múltban min­dig fel tudott nvutatni kitűnő versenyzőt, de a legutóbbi években a nagy fellődéssel alig-alig tudtak lé­pést tartani. A jövő évi, montreali olimpia azonban mintha megsokszo­rozná a kanadaiak erejét, tehetséges fiataljaik már az idén is felhívták ma­gukra a figyelmet. Brantfordban (On­tario állam) a 13 éves Nancy Garaoick a 200 méteres női hátúszásban 2:16.33 perccel káprázatos időt úszott. A régi világcsúcsot Ulrike Richter, az NDK kitűnősége tartotta 2:17.35 perccel. (MTT) Az Északi csoportban 2 pont a K. MÁV előnye Északi csoport Kméti MÁV—Kkfházi Vörös Csillag Tsz SK 2:0 (1:0) Kecskemét, 100 néző, vezette: Nagyczirok. A viharos erejű szélben a jó játék nem alakulhatott ki, a MÁV-csapat sokkal többet tá­madott, s biztosán’ nyertek a lel- < kés vendégcsapat ellen. Góllövő Dorogi 2, (mindkettőt U-é§bőI.’,K Jók: Kecskés, Dorogi, Pongrácz, illetve Solymosi, Karsai. Ifjúsági eredmény: 2:0: a Kméti MÁV javára. Tiszakécske—Hetényegyháza 2:2 (0:1) Tiszakécske: 400 néző, vezet­te : Danics. Igen durva mérkőzés, Hetény- egyháza szerencsével vitte haza £lz egyik pontot. Góllövők: Bo­ros, Józsa, illetve Varga és Sindricz. Jók: Varga (a mezőny legjobbja) Boros, Almási, illetve Sindricz, Söröli, Pólyák. Ifjúsági eredmény: 3:0 Tisza­kécske javára. Kecel—Kiskun ma jsa 4:2 (2:2) Kecel, 400 néző, vezette: Zsigó. A lelkesen játszó hazai csa­pat már a 15. percben 2:0-ás ve­zetést ért el, amit a vendégcsa­pat 10 perc alatt kiegyenlített. Szünetre a vendégcsapat elfá­radt, a hazaiak vették át játék irányítását. Góllövők: Vajda 3, Majorosi, illetve Gera, Szatmári 11-esből. Jók: Vajda (a mezőny legjobbja), Kövesdi, Szabó, il­letve Halász, Szatmári. Ifjúsági eredmény: 5:1 Kecel javára. Kkíh. Vasutas SK—Tiszaalpár 2:2 (1:0) Kkfháza, 100 néző, vezette: Varga. A Vasutas kétszer szerezte meg a vezetést, de a lelkesen játszó, és a mezőnyben jól ado­gató Tiszaalpárnak sikerült az egyenlítés. Góllövők: Ézsi, Nagy, illetve Benkó, Palásti. Jók: Dinnyés, Sikár, Ézsi, illetve Szá­raz, Kanalas, Benkó. Ifjúsági eredmény: 2:0 Tisza­alpár javára. MFSC—Lajosmizse 1:1 (1:0) Kmét MFSC-pálya, 200 néző. Kozma szerzett vezetést a ha­zai csapatnak az első félidő 25. percében. A 30. percben Gulyást (MFSC) utánrúgásért kiállította a játékvezető. A második fél­időben a vendégcsapat támadott többet, a 70. percben Kutasi ál­lította be a végeredményt. Jók: Kozma, illetve Kutasi, Kislő- rincz. Ifjúsági eredmény: 1:0 az MFSC javára. Szánk—Kerekegyháza 4:2 (0:2) Szánk, 150 néző, vezette: Ki­rály. Szünet után mutatott játék aalpján ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek a hazaiak. Góllövők: M. Tóth 2, Papp II., Trója, illetve Gogolák, Laczko- vics. Jók: László, Dékány, illet­ve Gogolák. Ifjúsági eredmény: 4:2V -Szank jayára. Helvécia—Csengőd 2:1 (0:0) Csengőd, 100 néző. Alacsony színvonalú mérkőzés, a szerencsésebb csapat nyert. Góllövők: Fürj, Zsákai 11-esből, illetve Drigán. Jók: Pintér, Ge­bei, illetve Drigán. Ifjúsági eredmény: 0:0. DÉLI CSOPORT Császártöltés—Miske 7:1 (3:1) Császártöltés, 200 néző, vezet­te: Tóth. A megfiatalított hazai együt­tes jó csatárjátékkal még na­gyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövők: Varga 3, Albert Török, Lakner, Györgye, illetve Mészáros. Jók: Szeicz II. (a mezőny legjobbja), Lakner, Var­ga, Györgye. Ifjúsági eredmény: 3:0 Csá­szártöltés javára. Kkhalasi MÁV—Dunapataj 2:1 (1:1) Kiskunhalas, 100 néző, vezet­te. Horváth S. A közepes színvonalú játék közben az erős szél sokszor oko­zott váratlan helyzeteket. A MÁV egy szerencsés akcióból szerezte meg a győzelmet. A 80. percben Kiss (Kkhalasi MÁV) a kiállítás sorsára jutott. Góljö- vők: Blaskovics 2, illetve Kiss Gy. Jók: Doszkocs, Agod, Ke­resztes, illetve Horváth, Kiss Gy., Taba. Ifjúsági eredmény: 2:2. Dávöd—Mélykút 3:3 (2:0) Dávod, 400 néző. A 15. és a 28. percben Valkai I. góljaival 2:0-ra vezetett a Dá­vod. Szünet után az 51. percben Zeller ért el újabb gólt. 3:0. Ekkor a vendégek feljöttek, és az 54. percben, a 60. percben, majd a 84. percben lőtt gólok­kal sikerült egyenlíteniük. Gól­lövők: Valkai I. 2, Zeller, illet­ve Kovács I.. Gerendás, Kovács II. 11-esből. Jók: István, Borko- vics, Valkai I., illetve Kovács II., Molnár, Kárász. Ifjúsági eredmény 4:1 Mélykút javára. Csávoly—Szamuely SE 1:0 (0:0) Kalocsa, 200 néző, vezette: Ró­nai. , Formáján alul játszó Szamuely SE csapat megérdemelten vesz­tett a csávolyiak ellen. Góllövő: Forgó. Jó: Szekulity II. Ifjúsági eredmény: 2:0 Csá­voly javára. Solt—Kinizsi SE 4:0 (1:0) Solt, 300 néző, vezette: Keresz­tes. A kiegyenlített első félidő után a Soltiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A má­sodik félidőre elfáradt a Kinizsi SE. Góllövők: Hantos, Tóth 2, Peczurka, Fehér 2. Jók: Vitek, Fehér I., Szilágyi, illetve Csor­dás, Kruss. Gara—Katymár 2:1 (0:0) Gara, 300 néző, vezette: Hor­váth. Az egyforma erők küzdelméből a garai csapat — jobb csatárso­ra révén — megérdemelten nyert. Góllövők: Takács 2, illetve Szi- tarics. Jók: Ósztrogonácz, Tóth, Takács, illetve Balogh, Ispano- vics, Madora. Ifjúsági eredmény: 4:0 Gara javára. Bácsbokod—Dunavecse 1:0 (1:0) Dunavecse, 100 néző, vezette: Weisz. A helyzeteit jobban kihaszná­ló vendégek megérdemelten nyertek. Góllövő: Győré. Jók: Péter, Havasi, illetve Herczeg, Hegedűs. Ifjúsági eredmény: 11:0 Bács­bokod javára. Madaras—Kunbaja 1:0 (1:0) Madaras, 300 néző, vezette: S. Juhász. Madaras nagy irammal kez­dett, de a csatárai több gólhely­zetet kihagytak. Az első félidő­ben ß hazaiak, szünet után a vendégcsapat támadott . többet. Géllövő: Juhász. Jók: Kormány, Babos, illetve Bohus, Ács. Ifjúsági eredmény: 4:2 Mada­ras javára. A MEGYEI II. OSZTAI.YÜ 1.481) 4RCGO-BAJNOKSAG Állasa ÉSZAKI CSOPORT 1. K. MÁV 2. MFSC 3. Kkíh. Vasutas 4. Lajosmizse 5. Tiszaalpár 6. Tiszakécske 7. Kecel 8. Kkíh. V. Cs. 9. Hetényegyháza 10. Kerekegyháza 11. Helvécia 12. Szánk 13. Kiskunmajsa 14. Csengőd** Megjegyzés: A **-gal jelzett tói 4 büntetőpont levonva. 19 14 19 12 19 12 19 10 19 6 19 8 19 6 19 8 19 8 19 6 19 4 19 5 19 3 19 1 3 5 3 4 10 5 6 2 2 3 6 9 4 10 5 11 2 16 47- 16' 31 36-14 29 48- 26 27 41- 25 24 36-26 22 45-33 21 42- 37 18 29-29 18 27-34 18 41-40 15 31-40 14 27-51 14 23-42 11 11-75 — csapat­DÉLI CSOPORT 1. Gara 2. Császártöltés 3. Dávod 4. Madaras 5. Katymár 6. Solt 7. Bácsbokod 8. Kunbaja 9. Szamuely SE 10. Dunapataj 11. Kinizsi SE 12. Kkh. MÁV IX Miske 14. Dunavecse 15. Mélykút 16. Csávoly 21 19 1 1 67-19 39 21 13 4 4 54-26 30 21 11 4 6 40-24 26 21 11 3 7 49-40 25 21 9 6 6 28-21 24 21 9 4 8 35-31 22 21 8 6 7 38-35 22 21 7 7 7 29-30 21 21 7 6 8 41-34 20 21 9 2 10 40-44 20 21 8 2 11 35-38 18 21 6 3 12 22-44 15 21 5 4 12 37-61 14 21 4 6 11 24-51 14 21 4 5 12 22-49 13 21 4 5 12 20-39 13 KOSÁRLABDA Kiskunfélegyházi Vasas— Tipográfia 59:58 (20:34) NB II. női. Budapest. Vezette: Szász, Halasi. Kkfházi Vasas: Bódi (8), Feke­te (12) — Farkasné (8) — Paults- ka (9), Beliczai (14). Csere: Si­A serdülő I—II. o. csapatbaj­noksággal tornában is megkez­dődtek a szövetségi versenyek. A kis tornászpalánták eddig a kis­dobos- illetve az úttörőolimpia versenyein vettek részt. A megyei csapatbajnokságon 10 együttes küzdött a bajnoki címért, vala­mint a helyezésekért. A győzel­met mindkét osztályban a Kis­kunhalasi AC Sí versenyzői sze­rezték meg. Figyelemreméltó a Fazekas Gábor testnevelés tago­KÉZILABDA Négy mérkőzés ­kár (4), Pálinkás E. (4). Edző: Bódi Tivadar. Bravúros győzelem volt, mert 3 perccel a befejezés előtt tnég 10 ponttal vezetett a Tipográfia. A lelkes félegyházi csapat azon­ban megfordította az eredményt. zatosainak szereplése. A legjob­bak az I. osztályban is megáll- ták a helyüket. A kisebbek a II. osztályban értek el értékes eredményt. Serdülő I. o. csapatbajnokság: 1. KAC Sí (Martinov, Dómján, Csóti, Jaksa, Opóczki. Albert), 2. Kalocsai ITSK, 3. KAC SI B. Serdülő II. o. csapatbajnokság: 1. KAC Sí A. (Báthory, Bozár, Gazdag, Botond), 2. KAC Sí B„ 3. KAC SI C. négy vereség Hivatalosan is beiktatták Anatolij Karpovot, az új világbajnokot! Folyó hó 25-én Max Euwe ex-világ- bajnok, a FIDE elnöke Moszkvában hivatalosan is beiktatta a szovjet Ana­tolij Karpov nagymestert világbajno­ki címére, tisztségére. Az ünnepségen megjelentek a vezető sakk-hatalmiak képviselői, köztük Szerényi Sándor, a Magyar Sakkszövetség elnöke is. Az ünnepséget követei sajtótájékoz­tatón Karpov világbajnok kiielentottc. hogy a maga részéről szeretett volna Fischer ellen játszani. Erkölcsileg na­gyobb elégtétel lett volna a tábla mel­lett dönteni. Nem érti. '"1"‘ "em véd­te meg Fischer címét, de reméli, hoev nem vész él a sakkozás számára, mert csodálatos verenyzőnek tartja, akinek távozása a sakkozás porondjáról az egyetemes sakkélet nagy vesztesége volna. Karpov elnvondotta azt is. hogy haj­landó Fischer ellen egy barátságos párosmérkőzésre kiállni. A kezdemé­nyezést azonban Fischernek kell meg­tennie a találkozó létrejötte érdeké­ben. A külföldi nagymesterek közül egy­két évig még iszámol pár idősebb el­lenféllel, a későbbiekben azonban a svéd Anderssont, a Jugoszláv Ljubo- jevicset, a brazil Meckinget. a nyugat­német Hübnert és a két magyart: R!b- lit és Adoriánt tekinti legveszélyesebb ellenfeleinek. Megyei serdülő tornász-csapatbajnokság Bp. Volán Metró—Kecskeméti Építők 27:16 (16:5) NB II. férfi mérkőzés. Kecske­mét, 200 néző. Vezette: Szűcs, Czikkely. K. Építők: Kovács — Liptai, Fazekas, Nagy — Filó, Tóth,Rön­ké. Csere: Sebessy, Szulyovszki, Patocskai, Horváth, Barna. Edző. Czagány Károly. Góldobók: Ronkó 6, Fazekas 5, Tóth 4, Liptai. A váratlan, nagyarányú vere­ségről, tudósítás helyett álljon itt Czagány Károly edző nyilatkoza­ta. — Valójában még most sem tudom mi történt a csapattal. Teljes rövidzárlat volt. Pedig mi­lyen nagy lehetőséget szalasztot­tunk el. Ha győzünk, most 3 ponttal vezethetnénk a bajnok­ságban. Ügy kezdődött, hogy min­denki szinte remegett az ideges­ségtől. Kihagytunk két „ziccert” és a 7. percben még 0:0 volt az állás. Ezután jött a katasztrófa. Támadásban kapkodtunk, s amit hátul csináltunk, azt mindennek lehet nevezni, csak védekezésnek nem. A kapusuhl- például több­ször is az elleni,1 ek dobta ki a labdát. Jellemzi, íogy az ellen­fél mindösSZé három szabaddo­báshoz jutott, ami kézilabdában szin-te hihetetlen. Ennyire nem védekeztünk. A második félidő­ben már kiegyenlítetteb volt a játék, de akkor s lehagytunk 3 ziccert és 3 hetest is, s közben felállítottuk a kapufalövés világ­rekordját. Szóval semmi sem si­került és teljesen megérdemelten kaptunk ki. Salgótarjáni BTC—Kecskeméti TE 18:14 (9:8) NB Il-es nő mérkőzés, Salgó- tarjián, 200 néző. KTE: Abonyi — Búzás, Tiha­nyi, Szakolczay — Márki, Szűcs, Tomasovszki. Csere: Kiss, Cs. Ko­vács, Kocsis, Takács. Edző: Bol­dog Mihály. Szoros félidő után 5 és 2 perces emberhátrányba került a KTE, amit a salgótarjániak gólokkal használtak ki. Góldobók: Tiha­nyi 7, Takács, Szűcs 2—2, Toma­sovszki, Márki, Kiss. Szolnoki MTE—Jánoshalmi Spartacus 10:8 (5:4) NB Il-es női mérkőzés, János­halma, 300 néző. Jánoshalma: Karip — Gál, Fenyvesi. Mikó I. — Mikó II., De- bella I., Debella II. Csere: Len­gyel, Bartók, Csesznegi. Edző: Rátái Róbertné. Rendkívül idegesen, kapkodva kezdett a jánoshalmi csapat. Már a mérkőzés elejét 2 hétméterest hagytak kihasználatlanul. Nyolc— tíz alkalommal a kapufát találták el. Góldobók: Gáli 2, Fenyvesi, Mikó 1., Mikó II., Debella I., Csesznegi, Mikó I. Jók: Bartók, Csesznegi. Váci PENOMAH—Kiskunhalasi AC 12:8 (6:5) NB Il-es női mérkőzés, Kiskun­halas, 300 néző. Vezette: Hor- nyik. Szabó. KAC: Rácz — Péntek, Takács, Erdész — Kovács, Várkövi, Zisik- la. Csere: Deák, Szabó, Horváth, Kocsis. Edző: Horváth István. Alacsony szírivonalú mérkőzé­sen megérdemelten vesztett a KAC. Góldobók: Erdész 4, Takács 3, Kocsis. A Petőfi Népe TOTÓ-tanácsadója Kiesőjelöltek éllovasok ellen A totó 18. heti, május 4-i szelvényén négy osztályból ismételten egyenlő el­osztásban szerepelnek az olasz és ma­gyar csapatok. Az olasz A-osztályt a Lazlo—Florentina, a Sampdoria—Ro­ma, a Torino—Napoll rangadó és « Varese—Milan rr.'í-vképviseli. Az NB II-ből a szelvényre került együt­tesek (Kossuth—Spartacus, FÖSPED— Dorog, Várpalota—Szolnok, Oroszlány —Dunaújváros) közül tulajdonképpen a két első mérkőzés hazai csapatainak kell nagyon a két pont, mivel ök a veszélyes zónában tanyáznak és a MA- VAG vasárnapi győzelmével szorosab­bá tette a tabella alját, s így még együttest fenyeget a kiesés veszélye. Az NB III-ból csak a Délnyugati cso­portban szereplők kerültek a szelvény­re. (Siófok—Bp. Építők, Lőrinci Fonó —Szfv. MÁV. Törekvés—Pécs, III. kér. TTVE—BKV Előre), ahol az első he­lyért küzdő Pécs és az Előre idegen­ben lépnek pályára. Az olasz B-osz- tálv néev nt*hon játszó egy ül lesére vár nehéz feladat a kiesés miatt. Tippjeink: 1. Lazio—Florentina. Olasz A-osztály. A Lazio súlyos vereséggel távozott Torinöhöl. ahol a Juventus fölénye­sen győzött ellene. Hazai oálván némi esélve van a javításra, de még a har­madik helyért is nagyon meg kell küz­denie a i avuló Fiorentina ellen. Tippünk: 1. 2. Sampdoria—AS. Roma. Olasz A- osztálv. A Rorr.'a együttese az egész bainoki évben nagyszerűen szereoelt, amit igazol előkelő helye a tabellán. A hazaiak vasárnapi győzelmükkel valószínűleg elkerülték a kiesést. Tippünk: x, 1. 3. Torino—Napoli. Olasz A-osztály. A két osapat rangadóién eldőlhet a má­sodik hely sorsa is. Erre legnagyobb eséllyel a Napoll pályázhat, mivel egy döntetlen is őket segíti. Tippünk: X, 1. 4. Varese—Milan, olasz A-osztály. A Varese már kiesének tekinthető, mivel annyi pontot nem tud szerezni, ami­vel bentmaradhatna. A Milan jobb és könnyen nyerhet idegenben is. Tippünk: 2. 5. Kossuth KFSE—Bp. Spartacus. NB II. A főiskolás együttesnek az utóbbi időben nem megy a látók és könnven kieshetnek, ha a hátralevő mérkőzé­seken is ilyen rosszul szereoelnek. A Spartacus sem dicsekedhet tavaszi eredrr.’énveivel. Tippünk: 1, x. 6. FÖSPED Szállítók—Dorogi AC. NB II. A Szállítók k kieső zóna elke­rüléséért. a dorogiak jobb helyezésért, esetleg a második hely megszerzéséért küzdenek. Tippünk: x, l. 7. Várpalotai Bányász—Szolnoki MTE. NB II. Nincs lényeges különb­ség a két együttes között és egymás elleni mérkőzésükön a hazai pálya elő­nye Bá-'vá'sz sikert ígér. Tippünk: 1. 8. Oroszlányi Bányász—Dunaúivárosl Kohász. NB II. Egyforma pontszámmal állnak a tabellán és ha a Bányász folytatta múlthetl nagyszerű szereplé­sét (Szekszárdon nyert a Dózsa ellen) akkor otthon tarthatja mind a két pontot. Tippünk: 1, x. 9. Siófoki Bányász—Bo. Éoitők. NB III. Délnyugati csoport. Mindketten jól állnak a bajnokságban és csak a jobb helyezésért küzden"’’' \ S'ófok Kaposvárott is tudott gvőzni. a gyen­ge Vasas ellen. Itt is esélye van a győ­zelemre. Tippünk: 1. 10. Lőrinci Fonó—Székesfehérvári MÁV. NB III. A hazaiak még nem ad­ták fel a bentmaradást rem'ényüket és a rapszodikusan szereplő MÁV ellen sikerülhet is a ió helytállás, ha a ha­zai pálya előnyét kihasználják. Tippünk: x. 1. 11. Törekvés SE—Pécsi VSK. NB III. Délnyugati csoport. A tavaszi rajtnál még három ponttal vezető pécsiek már két pont hátrányban vannak a lista­vezető BVSC mögött. A kiesés elke­rüléséért küzdő hazaiakra igen nehéz másfél óra vár még otthonukban is a jobb vasutasok ellen. Tippünk. 2. 12. III. kér. TTVE—BK Előre. NB III. Délnyugati csoport. Az Előre is harcol az első helyért, melyre esélye is van. de vigyázniuk kell, mert a kerületie­ket meg a kiesés vészéivé fenveeeti. s így nagy küzdelemre lehet számítani kettőjük: mérkőzésén. Tippünk: x, 2. 13. Taranto—Perugia. Olasz B-osz- tály. Az éllovas egy veszélyes zónában tanyázó otthonába látogat, akik hazai környezetben szeretnék megszerezni a bentmaradáshoz szükséges pontokat. Tippünk: x, 1. +1 mérkőzés: 14. Parma—Como. Olasz B-osztály. A Como együttese az egyik, amely a fel­jutást jelentő harmadik hely váromá­nyosa és eddigi sikeres szereplésük alapján minden reményük jogosnak tűnik. A hazaiak az alsó régió tagjai és részükre még nagyon fonto6 min­den megszerzett pont. Tippünk: x. A további mérkőzésekre tippjeink: 1, 1. O. I. Az új világbajnok továbbra is ját­szani akar. Májusban a dél-uráli ver­senyen. júniusban egy jugoszláviai nemzetközi tornán, júliusban pedig Leningrádban« a szovjet spartakiadon vesz részt. Jurij Averbach nagymester, a szov­jet sakkszövetség elnöke elmondta, hogy bár az amerikai Edmundson ..papír világbajnoknak” nevezi Karpo­vot ez a jelző szerinte inkább Fi- scherre illik, mért ő 1972 óta világbaj­noki cime megszerzésétől kezdve nem ült asztalhoz. Karpov pedig egymás­után aratta nemzetközi sikereit, s két­szeres Oscar-díjas Is lett. Megyei csapatbajnokság: Bajai Spartacus—Kiskunfélegyházi Műanyag 6:6 Fekete—Pallos L. 1:0, Petaltts—Bak- sai 1:0. Kormányos—Vass 0:1, Harsá­ny!—Farkas 0:1, Borsodi—Pallos J. ér­tékelendő, dr. Sásdi—Mészáros A. 0.5:0 5. Nagy-Szabó—Buri 1:0, Koltai— Dudás P. 0.5:0.5, Schön—Rácz l:o, György—Horváth 1:0. Varga—Szabó 0:1. Ferencz!—Kukucska 0:1. A MEB Borsodi—Pallos J. mérkőzést 0:l-re értékelte, igy a csapat-végered­mény 6:6 lett. A bajnokság állása: 1. Kecsk. Ep. il. 3 2 — 1 20:16 4 2. Madaras 2 2 — — 18:6 4 3. Kecsk. Tlpog. 2 2 — — 15:9 4 4. Kecsk. MFSC 2 1 1 — 16:8 3 5. Bajai Sp. 3 — 2 1 16,5:19,5 2 6. Kalocsai VTSK 2 1 — 1 11:13 2 7. Kecsk. Sp. 3 — 1 2 15:21 1 8. Kkfh. Műanyag 2 — 1 1 10,5:13,5 1 9. Jánosh. Sp. 3 — 1 2 10:26 1 A bajnokság állása a továbbjutás szempontjából: 1. Madaras 2 2 — — 18:6 4 2. Kecsk. MFSC 2 1 1 — 16:8 3 3. Bajai Sp. 2 — 2 — 12:12 2 4. Kecsk. Tipog. 1 1 — — 7,5:4,5 2 5. Kai. VTSK 1 1 — — 7:5 2 6. Kecsk. Sp. 3 — 1 2 15:21 1 7. Kkfh. Műanyag 2 — 1 1 10,5:13,5 1 8. Jánosh. Sp. 3 — 1 2 10:26 1 Kecsk. Ép. II. 3 2 — 1 20:16 4 Az alábbiakban a budapesti felsza­badulási emlékverseny egyik Játszmá­ját közöljük: Kirov MariottI (bolgár) (olasz) Budapest, 1975. HOLLANDI VÉDELEM 1. Hf3 e6 2. g3 f5 3. Fg2 Hf6 4. c4 Fe7 5. 0—0 0—0 6. Hc3 d5 7. d3 Hc6 8. cd: ed: 9. Vb3 Kh8 10. Ff4 d4 11. Hb5 Hd5 12. Fd2 Hb6 13 Ff4 Hd5 14. Fd2 Hb6 15. a4 aS 16. Bad Ff6 17. e3 de: 18. Fe3t HdS 19. Fc5 Be8 20. Bfel Fe6 21. Hfd« Hd4: 22. Hd4: Fd4: 23. Fd4: 23. — HM 24. Fg7:t Kg8 25. Be6: He6: 26. Fe5 Bc8 27. d4 b6 28. Fd5 Kf7 29. Bc6 Vd7 30. VÍ3 Kg6 31. g4 és sötét fel­adta. (1:0). Gimes György Rekordeső Rekordeső hullott a kubai nem­zeti atlétikai bajnokságon. A ver­senyzők országos csúcsokat döntöt­tek meg, s több számban túlszár­nyalták a montreali olimpiai szin­tet. Silvo Leonard az idén már hatod­szor ért el 100 méteren 10 másod­perces Időt, Juan Jarvis pedig 83,50 méterre hajította gerelyét, Francis­co Gomez távolban ugyan 8 métert ugrott, de eredményét hátszél miatt nem hitelesítették. Egy Jellemző történet: a 100 m-es rekorder, Leonardo a verseny előtt egy erős bemelegítőt futott. A mö­götte beérkező 2. és 3. helyezett eredménye olimpiai szint, 10,2 mp volt. Mint kiderült mindketten tá­volugrók és csak edzőpartnernek „szálltak be”. SAKK