Petőfi Népe, 1975. április (30. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-03 / 78. szám

1975. április 3. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT- SPORI Továbbjutott a Kalocsai I. István Gimnázium Ma érkeznek a Slovan Bojnice és a Lech Poznan úszói * Nincs már veretlen csapat a megyei II. osztályban sem Lejátszották az országos selej­tezőket a középfokú iskolai lab­darúgó-bajnokságban. A megyén­ket képviselő Kalocsai I. Ist­ván Gimnázium Jobb gólará- jiyával továbbjutott és bekerült a legjobb 12 iskola köz£. A két mérkőzés eredménye: Kalocsai I. István Gimn.— Sátoraljaújhelyi Kossuth Gimn. 3:0 (1:0) Kalocsa, 500 néző. Vezette: Vargacz. Kalocsa: Hermann — Szalon- tai, Perényi, Rideg, Horváth (Tóth) — Zsáky, Czár, Bóta — Tomay, Halász, Benedeczky. Nagy nyomás nehezedett a vendégcsapat kapujára. A 27. percben Halász a kapufát talál­ta el, majd a 35. percben Bóra szögletéből Rideg szerzett veze­tést. 1:0. Az 51. percben Tóth átadásával Halász ugrott ki és a bal sarokba lőtt. 2:0. A 65. percben is Halász volt a gól­szerző. 3:0. A visszavágóra Sátoraljaújhe­lyei} elég nehéz körülmények közt került sor. Salakos pályán, viharos szélben játszottak és a hazaiak már a 4. percben gólt lőttek egy kavarodásból. A 10. percben egy legurított szabadrú­gás után Halász vagy 40 méter­ről bombázott védhetetlenül a kapuba. ljJ. Nem sokkal később a hazaiak egy védelmi hibát kihasználtak és Nyikos vezetést szerzett. 2:1. A második félidő­ben a kalocsai csapat védezett. A megyei bajnokcsapatunk a legjobb játékosa, Mohácsi nél­kül volt kénytelen kiállni, de így is megérdemelten jutott to­vább. T Hírek a szakszervezeti sportmozgalomról PEDAGÓGUS MEGYEI SPORTÜNNEPÉLY JÁNOSHALMÁN A Pedagógus Szakszervezet MB és sportbizottságán még ez év elején megtörténtek az előké­születek, a hagyományos pedagó­gus megyei sportünnepély lebo­nyolítására. A sportünnepélyre Jánoshalmán április 8-ári kerül majd sor. Máris igen nagy az érdeklődés a szakszervezeti bi­zottságok és sportszerető dolgo­zók köréből. A megyei sportün­nepély a szakma területén a ju­bileumi év tiszteletére kerül megrendezésre, melynek érdeké­ben jelentős részt vállalnak a jánoshalmi pedagógus tantestü­let tagjai is. A KÖZALKALMAZOTT MEGYEI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓTORNÁJA A nagysikerű sakk megyei döntő lebonyolítása után máris megkezdődött a közalkalmazot­tak kispályás labdarúgó-bajnok­ságának lebonyolítása, a területi versenyek, majd a megyei dön­tők előkészítése. Ez a verseny is a jubileumi év jegyében bonyo­lódik le. AZ ÉDOSZ- SPORTÜNNEPÉLY KECSKEMÉTEN LESZ Az ÉDOSZ megyei bizottsága és sportbizottsága a jubileum évében is megrendezi az élel­miszeripari dolgozók hagyomá­nyos nagyszabású sportünnepé­lyét, amelyre május 18-án a Széktói Stadionban kerül sor. A sportünnepélyre a megye élelmi- szeripari vállalati dolgozói és a fiatalok köréből máris igen nagy az érdeklődés. A megyei sport- ünnepélyt előzőleg nagyszabású tömeges házi versenyek és baj­nokságok előzik meg. i Teljes erő­ből folynak az előkészületek Kecskeméten az április 4-én és 5-én a fe­dett uszodá­ban sorra ke­rülő Felszaba­dulási nem­zetközi úszóversenyre. A rende­ző Kecskeméti SC elnöksége és úszószakosztálya mindent meg­tett azért, hogy a verseny részt­vevői valóban jól is érezzék, ma­gukat Kecskeméten. A Slovan Bojnice és a Lech Poznan együttese ma a déli órákban érkezik. A csehszlovák együttes 17 tagú. Néhány kitűnő úszó van közöttük, bár a .több­ség inkább csak a középmezőny­höz tartozik. A lengyelek 8 fős csapat érkezését jelentették be. valamennyien élvonalbeli úszók, sőt országos válogatottak. Tehát a szakemberek a Lech Poznan úszóit várják az első helyre, de a magyar együttesek is felvonul­tatnak néhány neves versenyzőt. Akad ilyen bőven Tatabányán is, például Valent Vera és Goldscmith. A- pécsiek közt is van néhány, a kecskeméti úszók közül pedig Balogh Gabriella, Bikádi, Karácsonyi, Bencsura, Szemenkár, vagy a Hajdú test­vérek is érhetnek el jobb ered­ményt. Április 4-én, pénteken délután 16.30- kor kezdődik az első versenyszám a nemzetközi úszóversenyből. A 400 m női gyorsúszás résztvevői állnak rajt- kőre. Ezt követi a 400 m férfi vegyes­úszás, a 100 m női korosztályos mell­úszás. a 100 m férfi hát. 100 m nőt hát, 100 m férfi mellúszás (korosztályos), a 100 m női és férfi Dillangó és végül a 4x100 m női és férfi gyorsváltó. Szombaton, április 5-én délelőtt 10.30- kor folytatódik a verseny a 200 m női pillangóúszással, majd következik a 200 m férfi és női mellúszás, a 200 m férfi és női hátúszás, a 200 m férfi pillangó, a 100 m női és férfi korosz­tályos gyorsúszás és végül a 4x100 m női és férfi vegyesváltó lesz a befeje­ző szám. A hét sportkrónikájából Túl vagyunk a labdarúgó NB II. tavaszi ötödik fordulóján, s gyre inkább tisztázódnak a reá- is erőviszonyok. Sajnos az is, íogy az öt megyei NB III-as csa­piunkból csak háromnak a lelyzete biztos, sőt — a vasárna- ií vereség után — a Mezőfi SE már alaposan leszakadt és a Kis­kunhalasi MEDOSZ hívei sem bíznak már igazán csapatukban. 'Az élen sem változott a helyzet^ A KSC Gyulán elszenvedett ve­reséggel -elszalasztottá a felzár­kózás lehetőségét. Három kapitány és egy szép lesgól Ami azt illeti, a Mezőfi SE— Kilián FSE kiesési rangadó nem tartozott a látványos, izgalmas, színvonalas események közé, mé­gis történt itt néhány említésre- méltó esemény. Az egyik, hogy a Mezőfi SE kapitányi karszalagja háromszor is, gazdát cserélt a 90 perc alatt. Először a 8-as Szabó viselte, de megsérült. Gubacsi vette át, s 83. percig ő volt a kapitány, de neki is le kellett vetni még a lefújás előtt, mert kiállították. Szabovik volt hozzá legközelebb, így hát ő húzta a karjára har­madiknak. A másik érdekesség, hogy itt láttuk az utóbbi idők legaranyo­sabb lesgólját. A 44. percben jártunk és már mindenki a kijá­rat felé nézegetett, amikor a Ki­lián FSE 9-ese, a nyurga Baran kapott egy hoisszú labdát. Leg­alább 5 méteres lesen állt, s mi­vel volt némi önkritikája, elő­ször el sem akart indulni. Aztán, mikor meglátta, hogy kint az oldalvonalnál Bacsa partjelző futva továbbot integet, mégis megiramodott. A partjelző pedig közben tovább szorgalmasan mu­togatott a pálya közepe felé, je­lezve,. hogy szerinte azért nincs les, mert ott még van, sőt van­nak játékosok. Valóban voltak. Ketten is, csak az volt a bök­kenő a dologban, hogy azok is Kilián-csatárok voltak, szintén jó nagy leshelyzetben. Baran az­tán berúgta, a távolálló játékve­zető pedig megadta. Még mosoly­gott is hozzá. Igaz, a közönség is inkább derült, mint bosszan­kodott az eseten, sőt a Mezőfi SE játékosai sem tiltakoztak túlságo­san. ök már úgyis beletörődtek. Nem volt sima a 3:0 Békéscsabán 3:0-ra nyert a KSC. Három gól, biztos győzelem, si­ma mérkőzés. Az eredményből erre lehetne következtetni. Per­sze ez a megállapítás eléggé messze jár az igazságtól. A ha­zai tudósító szerint a 90 percből legalább hetvenet a Békéscsaba támadott, de képtelenek voltak' rést találni a kecskeméti véde­lemben. Az igazsághoz tartozik, hogy egyszer azért támadt egy kis nyílás ott középen. Az tör­tént ugyanis, hogy a kapura ne­hezedő nyomás alatt pattanásig feszültek az idegek is. Már 1:0- ra a KSC vezetett, amikor egy rosszul sikerült szerelés után Diószegi olyat mondott Kecskés­nek ... Szóval ezt ne részletez­zük. A lényeg, hogy Kecskés így reagált: na akkor én lemegyek. És valóban leballagott, de csak a kispadig. Ott Bányai mester mondott valamit neki, vagy ta­lán Kecskés gondolt mást, mert végül mégsem ment le, hanem küzdött tovább. A rés tehát újra bezárult, s szerencsére baj sem lett belőle, mert ezalatt Paseké$ éppen a csabai térfélen tették- vették a labdát. A hazai kö­zönség pedig, akik már kezdtek örülni a védelem megbomlásá­nak, csalódottan vették tudomá­sul, hogy nincs csere. Illetőleg volt, csak jóval később, a 70. percben, amikor a két gólt elért. Simon ment le egy sérülés miatt. Akkor pedig mór nem tehettek mást, mint megtapsolták a levo­nuló ügyes játékost. A véleményünk nem változott Az ősszel a Széktói Stadionban lejátszott KSC—Erzsébeti Spar­tacus MTK mérkőzés után meg­írtuk, hogy az erzsébetiek az NB III. legdurvábban játszó csapa­ta. Nos, ez a véleményünk a va­sárnapi találkozó után sem vál­tozott. Persze ez a megállapítás nem minden játékosukra vonat­kozik, de néhányan sajnos a lab­da helyett kizárólag lábra men­nek. Komolyabb sérülés csak azért nem lett belőle, mert a KTE-játékosok ügyesen elugrál­tak az otthagyott lábak, betar­tott talpak elől. A kitűnően bí­ráskodó Mile így is leküldte Ste- inbeiszert, igaz nem durvaságért, hanem reklamálásért. De ugyan­így kiállíthatta volna Dudást is, akinek úgyszólván egyetlen sza­bályos megmozdulása sem volt. Amikor aztán Mányokit hátulról csúnyán felrúgta, ügyesen szín­lelte a sérülést. Annyira, hogy a játékvezető is megsajnálta és nem küldte le. Pedig igazán rá­szolgált egy kis zuhanyozásra. Szabó Zoltán ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméti MÁV— Tiszakécske 3:0 (0:0) Kecskemét MÁV pálya. 200 né­ző. Vezette: Vágó. Az első félidőben kiegyenlített játék, szünet után elfáradó ven­dégcsapat ellen megérdemelten nyertek a hazaiak. Góllövők: Do­rogi 2, Bimbó. Jók: Gyöngyösi, Kovács, Tormási II., illetve Váczi, Bus. Ifjúsági csapat eredménye 3:2 TiszakécJüe javára. MFSC—Kerekegyháza 3:2 (2:1) Kerekegyháza 100 néző. A változatos nagy iramú küzde­lem utón a vendégcsapat meg­érdemelte a győzelmet. Góllövők: Berkes, Sándor, Fellegi, illetve Gogolák, Bauer. Ifjúsági csapat eredménye 5:2 az MFSC javára. Tiszaalpár—Kiskunmajsa 3:3 (3:2) Kiskunmajsa 200 néző. Vezet­te: Horváth. Egyenlő erők küzdelme, s mindkét csapat egyik pontnak a megszerzésére törekedett. Góllö­vök: Szabó 3, illetve Sztrenka, Kozma, Veszelka. Jók: Szabó a mezőny legjobbja, Száraz, illet­ve Tóth. Ifjúsági csapat eredménye 1:1. Kiskunfélegyházi Vasutas SK— Csengőd 5:0 (2:0) Kiskunfélegyháza 150 néző. Vezette: Dobos. A hazaiak mindvégig nagy fö­lényben játszottak. Góllövők: Ézsi 2, Kratofill, Görög, Rácz ön­gól. Jók: Görög, Barta, Dinnyés, illetve Rácz, Polareczki, Tóth. Ifjúsági csapat eredménye 5:0 Kiskunfélegyházi Vasutas SK ja­Kecel—Hetényegyháza 3:0 (1:0) Kecel 400 néző. Vezette: Megy- gyesh Közepes iramú és színvonalú mérkőzés volt, sok szabálytalan­sággal. A 60. percben Bacsa (He­tényegyháza) és a 85. percben Szabó (Kecel) a kiállítás sorsára jutottak. Gól’.i ők: Béleczki 2, (egyiket tizem /esből), s Vajda. Jók;. Béleczki, Vajda; Ledényi, illetve Pólyák, .Sipka, Sörös. Ifjúsági csapat eredményé 6:2 Kecel javára. Lajosmizse—Kiskunfélegyházi Vörös Csillag Tsz SK 2:0 (0:0) Lajosmizse 100 néző. A helyzeteiket jobban kihasz­náló hazai csapat megérdemelten győzött. Góllövők: Kislőrincz, Görög. Jók: Kocsis, Kisjuhász, Tasi. Ifjúsági csapat eredménye 1:0 Lajosmizse javára. Helvécia—Szánk 2:1 (2:0) Ifjúsági eredmény 3:0 Helvé­cia javára. (Részletes tudósítás nem ér­kezett.) DÉLI CSOPORT Kinizsi SE—Dunapataj 4:2 (0:2) Baja 100 néző. Vezette: Cson­ka. A Kinizsi SE a második fél­időben megfordította az ered­ményt. Góllövők: Krasznai, Cse- ke, Nemes, Sótonyi, illetve Vaj­da 2. Jók: Krasznai, Sótonyi, il­letve Varga. Honvéd Szamuely SE— Dunavecse 8:1 (4:1) Kalocsa 300 néző. Vezette: Schaffer. Szamuely SE végig nagy fö­lényben játszott. Góllövők: Tóth 2, Dinnyés 2, Vékony 2, Kapi­tány és Csillag, illetve Bíró. Jók: Vékony, Czupper, Kapi­tány, illetve Bíró. Ifjúsági csapat eredménye 1:1. Bácsbököd—Dávod 2:1 (0:1) Dávod 450 néző. Vezette: Esze. Az 5. percben Vallai II. szer­zett vezetést (0:1), szünet utón' Havasi és Hárs góljaival bács- bokodiaknak sikerült a győzel­met megszerezni. Jók: Bátyity, Salamon, Havasi, illetve István, Borkovias. Ifjúsági csapat eredménye 5:0 Bácsbokod javára. Kunbaja—Mélykút 3:2 (0:1) Mélykút 400 néző. Vezette: Ma­ta jsz. Élvezetes nagy iramú mérkőzés a 40. percben Molnár szerez ve­zetést 0:1. Szünet után a kunba- jaiak nagy fölénybe kerültek, s a 75. percben Gálfi egyenlít, majd a 76. percben Nagyváradi eredményes, 2:1. A 77. percben Nagynak sikerül a kiegyenlítés, 2:2, a 85. percben Hebők révén sikerült a győzelmet megszerez­niük. 3:2. Jók: Kovács a mezőny legjobbja, Deák, Molnár, illetve Latinyák I. Ifjúsági csapat eredménye 3:1 Mélykút javára. Solt—Csávoly 1:0 (0:0) Solt 300 néző. Vezette: Bolvá- ri. Mindvégig a Soltiak irányítot­ták a játékot. Góllövő: Peczur- ka. Jók: Vitek, Kara II., illetve Szekulity és Forgó. Ifjúsági csapat eredménye 1:2. Madaras—Miske 5:2 (2:0) Madaras 200 néző. Vezette: Bo­bok. Jó iramú mérkőzés, a 15. perc­ben Vajda ért el gólt 1:0, majd a 28. percben Fülöp 2:0, 47. és 65. percben Kollár ért el újabb gólokat, 4:0, a 68. percben Ju­hász^ :0y a 75. percben Dézsi, 5:1, a 83. percben Urbán 5:2. Az 59. percben Fülöp (Madaras) a ki- óll.tás sorsára jutott. Jók: Var­ga, Vankó, Kormány, illetve Dér zsi. Kiskunhalasi MÁV—Katymár 2:1 (0:0) Kiskunhalas iüű néző. Vezette: Domcsók. Közepes színvonalas mérkőzés. Góllövők: Bodó, Keresztes, illet­ve Tumbácz. Jók: Agód, Blasko- vics, Keresztes, illetve Dunai, Madoncza. Ifjúsági csapat eredménye 3:2 Katymár javára. Császártöltés—Gara 2:0 (0:0) Császártöltés 500 néző. Vezet­te: Czenczik. A hazai csapat végig nagy fö­lényben játszott és megérdemel­ten győzött. Góllövők: Czeicz I., Czeicz II. Jók: Györgye, a me­zőny legjobbja, Szamosi, illetve Tényi és Miklós. Ifjúsági csapat eredménye 3:0 Gara javáray A MEGYEI U. OSZTÁLYÚ LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Állasa Felszabadulásunk 30. évfor­dulója alkalmából kitüntetése­ket, jutalmakat adtak ót a leg­jobb sportaktivistáknak, sport­ban dolgozó társadalmi mun-_ kásoknak. Tegnap Budapesten" dr. Beckl Sándor államtitkár, az Országos Testnevelési és Sport- hivatal elnöke a Sport Érdem­érem ezüst fokozata kitüntetés­sel' jutalmazta Bencz,e Istvánt, a Bajai SK labdarúgó-szakosztá­lyának edzőjét. A Sport Érdem­érem bronz fokozatát kapta Theil Ferdinánd, a megyei sport- szövetségi és rendezvényiroda gazdasági vezetője. Kecskeméten Borszéki Lajos,,, a • megyei testnevelési és sport- hivatal elnöke adta át a ki­tüntetéseket ék a jutalmakat. A Testnevelési ás Sport Kiváló Dol­gozója kitüntetést kapta Fehér László, a megyei labdarúgó-szö­vetség főtitkára, Szűcs Sándor, a megyei TSH szakszövetségi előadója, és Magó Gábor, a Kecskeméti SC úszóedzője. A Testnevelés és Sport Érdemes Dolgozója kitüntetéssel jutalmaz­ták Dékány Dezsőnét, a Kecs­keméti SC adminisztrátorát. Ba- lanyi Ferencnét, a sportszövet­ségi és rendezvényiroda mun­katársa pedig Kiváló Dolgozó kitüntetést kapott. RÖPLABDA Székesfehérvári Volán­Kecskeméti SC 3:2 (6, 16. —2, —13 16) NB I. férfi. Székesfehérvár, Ve­zette: Kiss, L. KSC: Konyári. Pápai. Kocsis — Börcsök, Hegedűs Z., Hegedűs S. Csere: Nagy P.. Mizsei, Nagy T. Edző: Dunszt Ferenc. Magas színvonalú, jó játék folyt a találkozón A két csapat találkozóin az utóbbi időben a leggyakoribb az ötjátszmás mér­kőzés volt, s most is így történt. Az első játszmában könnyen nyertek a hazaiak a teremhez nehezen alkalmazkodó kecskemé­tiek ellen. A másodikban kiegyen­lítődtek az erőviszonyok és élese­dett a küzdelem, s a KSC több pontot szerzett, mint amennyi ál­talában egy játszma megnyeré­séhez elég. Mégis már 2:0 arány­ban vezetett a Volán A harma­dikban aztán nagyon könnyen - nyertek a kecskemétiek, majd a negyedik játszmában, igaz már nagyobb küzdelemben egyenlí­tett a KSC. A döntő játszmában aztán a játékvezető is „oroszlán- részt” vállalt és végül a Vo­lán nyert. Igaz. a kecskemétieken is sok múlott, hiszen már 9:l-re vezettek és az NB I-ben innen még bírói nyomással sem szabad i veszíteni. Jók: Konyári. Hegedűs, Börcsök TEKE ÉSZAKI CSOPORT 1. K. MÁV 15 10 3 2. KMFSC 15 10 3 3. Kkfháza Vasuta® 15 10 1 4. Lajosmizse 15 9 1 5. Tiszaalpár 15 5 7 6. Hetényegyháza 15 8 I 7. Tiszakécske 15 6 4 8. Kkfh. V. Cs. 15 7 2 9. Kerekegyháza 15 5 2 10. Kecel 15 4 4 11. Helvécia 15 3 5 12. Szánk 15 3 4 13. Kiskunmajsa 15 3 3 14. Csengőd** 15 1 2 Megjegyzés: **-gal Jelzett 4 büntetőpont levonva. DELI CSOPORT 2 38-15 23 2 27-11 23 4 37-20 21 5 35-20 19 3 26-21 17 6 23-25 17 5 34-28 16 6 25-18 16 8 33-30 12 7 31-31 12 7 26-32 11 8 20-41 10 9 18-34 9 11 10-61 — csapattól 1. Gara 17 16 _ 1 58-15 32 2. Császártöltés 17 12 4 1 45-18 28 3. Dávod 17 9 3 5 32-19 21 4. Madaras 17 8 3 6 42-36 19 5. Katymár 17 7 5 5 22-27 19 6. Kunbaja 17 7 5 5 27-24 19 7. Szamuely SE 17 6 5 6 36-30 17 8. Solt 17 7 3 7 28-29 17 9. Bácsbokod 17 5 6 6 31-30 16 10. Dunapataj 17 7 2 8 34-39 16 11. Klmizsi SE 17 7 1 9 32-31 15 12. Kkh. MÁV 17 5 2 10 18-36 12 13. Dunavecse 17 4 4 9 21-46 12 14. Miske 17 4 3 10 34-51 11 15. Mélykút 17 3 4 10 18-41 :o 16. Csávoly 17 2 4 11 13-34 8 Tatabányai Bányász— Kecskeméti MÁV 6:2 (2317—2149) NB I. női. Tatabánya. Tatabányai B.: Kerekes 399, Meggyesiné 437. Povedókné 434, Szabó 338. Juhos 361,. Gábrics 348. K. MÁV: Tóth K. 416, Túri 337, Nagvné 400. Bácsné 337, La­jos 329, Pokorniné 330 Biztosan győzött a Tatabánya. kecskeméti SC—Bo. Postás 3:5 (2519—2586) NB II férfi, Kecskemét. KSC: Dorogi 419, Faragó 449. Gyeb- rovszkl 428. Kecskés 386, Orbán 460, Kiss. 407. BP. Postás: Németh 427. Fischer 419, Budai 413, Szakái 434, Kósa 446, Szanyl 447. A Postás minden játékosa remekül dobott, a kecskemétieknél pedig be­csúszott egy gyengébb teljesítmény is. A KSC ezzel ötévesi hazai veretlensé­gét vesztette el.­NB III-AS EREDMÉNYEK Battonya—Kkh. MED. 6:2 (2732—2441) KTE—ZIM Vasas 6:2 (2542—2399) Hódm.v.—K. MÁV 3:5 (2375—2392) Békéscs.—K. Sütőipar 1:7 (2383—2405) Kiskunhalas—Békéscs. 6:2 (2466—2251) Mai mi sor TELEVÍZIÓ 16.18: Hírek. 16.25: Brokoffok. Csehszlovák rö­vidfilm. 16.55: Tizen Túliak Társasága. 17.45: Meseműsor. Pici mesék pi­cinyeknek. Levél Ügyet­lenkének. Szovjet rajzfil­mek. 18.00: DlszOnnepség. Hazánk fel- szabadulásának 30. évfor­dulóján. Helyszíni közvetí­tés az Erkel Színházból, (színes 1) 19.30: TV-híradó. 20.00: Karinthy Ferenc: Gellérthegyi álmok. Tévé­játék. 21.40: TV-híradó 3. 21.50: Ünnepi műsor hazánk fel- szabadulásának 30. évfor­dulóján. Közvetítés az Er­kel Színházból, (színes!) 2. MŰSOR: 20.00: Opatljal Dalfesztivál ’75. Zenés film. 21.00: TV-hlradó 2. 21.20: Két fivér. Lermontov kis­regényének magyarul be­szélő csehszlovák filmvál­tozata. (színes 1) 22.00: Obrazcov. Portréfilm. (lsm.) (színes 1) KOSSUTH 8.22: Lányok, asszonyok. 8.42: Népi zene. A Magyar Nép­hadsereg Művészegyütte­sének népi zenekara ját­szik, Szalay Antal vezeté­sével. 9.00: Budapesti tavasz. Részle­tek Karinthy Ferenc re­gényéből — V. rész. 9.20: Stefánia Woytowlcz és Eberhard WCchter énekel 10.05: Rádlószinház. Dollárpapa. Gábor Andor komédiája rádióra alkalmazva. 11.20: Ede* anyanyelvűnk. 11.25: Zenekari muzsika. 12.20: Zenei anyanyelvűnk. 12.30: Magyarán szólva ... 12.45: Melödiakoktél. 13.30: Kitárt kapuk. 13.40: Fiataloknak! 14.25: Üj Zenei üjság. 15.05: Kis magyar néprajz. 15.10: Kőrössy Mariann népdalo­kat és régi magyar dalo­kat énekel, Kecskés And­rás gitározik. 15.30: Maros Rudolf: Monumen­tum 1945. 15.49: Mintha tegnap történt volna. A felszabadulást követő évek sajtótermé­keiből. 11.05: Az őrök hiány köszörűjén. 17.10: Budapesti beszélgetés Jev- genylj Nyeszterenkoval. 17.55: Dlszűnnepség hazánk fel- szabadulásának 30. évfor­dulóján. Helyszíni közve­títés az Állami Operaház Erkel Színházából. 18.50: Lendvay Kamtlló—Garat Gábor: Üj kor nyitánya — kantáta. 19.25: Ötvös Csaba népdalokat énekel, Sára Ferenc furu­lyázik. 19.50: Mozgó világ. Irodalmi est 30 év alkotásaiból. 20.46: Fischer Annie zenekari zongoraestje a Zeneakadé­mia nagytermében. 22.20: A beat kedvelőinek. 23.05: Magyar szerzők műveiből. 0.10: Melódiakoktél. 9.03 9.45: 10.00 12.00 12.20: 12.50 13.03 14.00 14.48: PETŐFI 1.05: Barokk muzsika. 15.00 18.05 15.27 16.05 16.34: 16.55: 17.44: 18.10: : Berki István népi zenekara játszik, Győri Márta és Merán Lajos nótákat éne­kel. Válaszolung hallgatóink- , nak. A zene hullámhosszán. : Magyar fúvósátiratok. Az MRT énekkara énekel. : „Jelképek erdején át. . .” : Schubert: Esz-dur trió. Napraforgó. A Forradalmi Ifjúsági Napok dalaiból — III. rész. Orvosi tanácsok. Janine Mlcheau énekel. Szerkesztőségi beszélge­tés a Falurádióban. Évfordulók nyomában . . . Liszt: Hungária — szimfo­nikus költemény. A hét népzenei műsorából. Mit csinál egy mérnök- biológus? Közkívánatra! 19.35: Üttörő-t&bortűz. 20.13: Koldusopera. Welll— Brecht színművének zené­je. 21.14: Robert RozsgyesztvenszklJ költeménye. 21.44: Félóra sanzon. 22.14: XVIII. századi operákból. 23.15: Tánczene éjfélig. 3. MŰSOR 12.23: 12.52: 13.53: 15.20: 16.45: 18.10: 19.50: 20.10: 21.08: 22.05: A Bartók vonósnégyei fel­vételeiből. Puccini operáiból. Zenekari muzsika. Kapcsoljuk a 6-os stúdiót. Délutáni hangverseny. Ötórai tea. Hándel- és Purcell-művek. Gustav Brom zenekara « k. s (észlemezek. Századunk zenéjéből. Polinyln ezredes szerelme. Horgászatot kedvelő fiataloknak A szabad idő. az iskolai szünidő kul­turált eltöltésének egyik hasznos for­mája a horgászás. A sporthorgászat közben szerzett Ismeretek természet- tudományok bővítését is szolgálják, s lói egészítik ki a gyakorlati képzést Is. Ezekből a megfontolásokból a Bács- Klskun megyei Tanács V. B. Művelő­désügyi Osztálya és a Magyar Orszá­gos Horgász Szövetség Bács-Kiskun megyei Területi Bizottsága kezdemé­nyezésére Kecskeméten, április 7-én, 9 órai kezdettel a Technika Házában a TIT közreműködésével a horgászat­ról, Ismertebb halainkról, vizeinkről filmvetítéssel összekötött előadást tart a kecskeméti Hírős Sport Horgász Egyesület. Az előadáson az Alföld Aruház horgászcikk-bemutatót is tart. 14 éves korig a helyszínen térítés ellenében az ország összes vizeire ér­vényes horgászjegy megváltható. Hasonló rendezvényekre kerül sor hamarosan Soitvadkerten és Dunapa­taj on Is. i Kitüntették a legjobbakat