Petőfi Népe, 1975. február (30. évfolyam, 27-50. szám)

1975-02-11 / 35. szám

* 1975. február 11. • PETŐFI NÉPE • 1 \ SPORT* SPORT Látványos verseny, méltó befejezés KOSÁRLABDA Rajt a férfi NB I-ben Szombaton délután megkezdő­dött a küzdelem a férfi kosárlab­da NB I-ben. Csapatainknak ne­héz ellenfél jutott a rajtnál, még­hozzá mindkettő idegenben. Bp. Honvéd—Bajai SK 114:87 (59:45) Bp. Dózsa György út. 700 néző. Vezette: Kassai. Wein. BSK: Bovánovics (14), Kovács jl3) — Kubatov (9) — Karácso­nyi (29), Kancsár (16). Csere: Vö­rös (6), Bánhídi. Pék, Ikotity, Csanádi. Edző: Mihályfi János. Az első 10 perc szoros ered­ményt hozott, majd a félidőig el­húzott a Honvéd. A sokszoros bajnokcsapat a második félidő­ben is növelte előnyét. A főváro­siak gyors indításai ellen a bajai csapatnak nem volt ellenszere. Csepel—Kecskeméti SC 84:54 (49:28) Bp. Sportcsarnok. Vezette: Szé- csi, Gergely. KSC; Kovács (6). Szabó (6) — Farkas (8) — Csikai (6), Felföldi (2). Csere: Bogschütz (12), Mol­nár (6), Pajor (8). Tóth. Edző: Adamik Ferenc és Polányi Ist­ván. A Csepel végig vezetett. A má­sodik félidőben a KSC-ből Szabó, Felföldi, Bogschütz. Molnár és Pajor is kipontozódott. A szünet után jól játszott a KSC FERENCVÁROS—KECSKEMÉTI SC 5:2 (4:0) • A Ferencváros csapata. Széktói Stadion, 3500 néző. Ve­zette: Nyári. __i. F TC: Géczi (Dómján) — Mar­tos, Bálint Megyesi Rab Mucha — Pusztai Juhász Máté Brani- kovits, Magyar. Edző: Dálnoki Jenő. KSC: Gór (Divinyi) — Oláh, Diószegi, Kecskés, Herbály — Gyiffkó dr. (Losonczi), Ónodi, Pasek (Puskás) — Oskolás, Sza­bó, Kókai (Simon). Edző: Bányai Nándor. Már az első percekben is nagy fölényben volt az FTC. A kecs­keméti játékosok kissé elfogó- dottan játszottak. Túlságosan tisztelték a neves ellenfeleket. Az FTC-csatárok sorra alakították ki a veszélyes helyzeteket Gór kapuja előtt. A 10. percben Mu­cha erős lövése kiperdült Gór ke­zéből és a berohanó Pusztai kö­zelről a hálóba nyomta. 1:0. A 13. percben már a második gól is a hálóban volt. Juhász ívelt szabadrúgása az ötösön elszállt a fejek mellett és Pusztai kapásból a kapuba továbbította. 2:0. A KSC csak a 23. percben ve­zette az első támadást és Gyiffkó dr. lövése a kapu mellé jutott. A 29. percben Branikovits lövése pattant le a védőkről Máté elé, aki közelről nem hibázott. 3:0. Érdekes módon, a mérkőzés el­ső szögletrúgását csak a 32. perc­ben ívelte be a Ferencváros. A 34. percben Gyiffkó dr. hibás át­adása Magyarhoz pattant, aki rögtön kihasználta a lehetőséget és a tehetetlen Gór mellett a há­lóba lőtt. 4:0. A 36. percben Gyiffkó dr. ira­modott meg a jobb oldalon, de a beadást könnyen hárították a fe­rencvárosi védők. A 43. percben .Branikovits leadását Juhász tel­jesen tiszta helyzetből gurította a bal;, sárökfeyr.'&e, $úr sm£‘X$­. tüdőssel elcsípte a labdát, instíiail A szünet után nagyot változott a játék képe. A fiatalok beállítá­sával a KSC játéka felgyorsult, s ebben a játékrészben nem hagyták szabadon építeni a pálya közepén Juhászt és társait. Mint­egy negyedórás KSC-táfmadásso- rozat következett. Az 58. percben Dómján a 16-oson kívül ütött kézzel a labdába. Szabó hatal­mas lövését Dómján a mezőny­be ütötte. Az 59. percben Oskolás erős lövését Dómján csak kiütni tudta és Simon a hálóba fejelte. 4:1. A 62. percben KSC-szöglet után Losonczi emelt a kapus ke­zébe. A 64. percben Ónodi lőtt fölé, majd újabb szögletet Bálint fejelte ki. A 71. percben Simon lőtt közelről fölfelé. Ezután Simon megsérült és elhagyta a pályát. A KSC 10 emberrel játszott to­vább. A 73. percben két szöglet jelezte, hogy ismét feljött az FTC. A 76. percben Pusztai egy pillanatra szabadon maradt és mindjárt ki is használta. Nagy lövése a jobb sarokba jutott. 5:1. A 89. percben jártunk, amikor Szabó az alapvonalnál megsze­rezte a labdát Bálint elől. A 16- os vonalán belül járt, amikor Bálint hátulról buktatta. Vitat­hatatlan 11-es volt. A büntetőt Ónodi a bal sarokba vágta. 5:2. Már csak kezdésre volt idő. Az első félidőben a sokat moz­gó FTC-csatárok mellett a KSC játékosainak sokszor csak a néző szerepe jutott. A szünet után — ha nem is volt fordított a hely­zet — de a kecskemétiek lega­lább egyenrangú ellenfelei voltak a Ferencvárosnak. Jók: Megyesi,. Rab, Mucha Juhász Pusztai il­letve Diószegi, Kecskés, Losonczi, Ónodi. Az országos vidékbajnokság eredményei: • A 80 kg-os súlycsoport helyezettjei a dobogón. (Banczik István felvételei.) A kecskemé­ti ^Városi Sport­csarnokban szombaton dél­után 3 órakor László József, a megyei Sporthivatal csoportvezető j e nyitotta meg az országos vi­déki I. o. fel­nőtt egyéni cselgáncsbaj - nokságot. Ezen a napon a há­rom felső súly­csoport mérkő­zéseit láthat­tuk. A 80 kg-ban 28 induló volt, s itt alakult ki a legnagyobb küzdelem. A sorsolás sze­szélye folytán a két esélyes, Kiss E. és a szegedi Sza- bics I. azonos ágra kerültek. Ez a tény — mint kiderült — Szabics szá­mára volt kel­lemetlenebb, mert a cso­portelsőségért vívott küzde­lemben, bár szoros mérkőzésen, de Kiss E. győzött két kokával (3 pontos akció). A másik ágon a győri Klemencsics besétált a döntőbe. Ezután előbb Szabics és a kecskeméti Németh Z. vívta ki a vigaszágon a bronzérmet, majd következett a döntő Kiss E. ve­zetett, majd a 2. percben egy alkaros fojtással nyert. A 93 kg-osoknál a békéscsabai Román könnyen nyert három mérkőzést. A győri Sághegyi a csoportelsőségért Kristófot győzte le, majd a döntőben is jobbnak bizonyult. A nehézsúlyban 9 induló kö­zül Petrovszki három, a debre­ceni Vass Barna 2 győzelemmel jutott a döntőig, ahol a nagy ere­jű Petrovszki hamar levitte és le­szorította ellenfelét. Vasárnap reggel a 63, 70 kg-osok és az abszolút kategória népes mezőnyével folytatódott a verseny. Mindhárom csoportban egyformán 29 volt az indulók szá­ma, s így a verseny alaposan el­húzód otV'ék'Hóyal 3 óra után ke­rült sor az utolsó eredményhirde­tésre. A 63 kg-ban a kecskeméti Kál­mán szépen haladt a döntőig, csak a csoportelsőségért vívott kemény és szó szerint „véres” küzdelmet a csabai Hipszkivel. A döntőben aztán nem bírt az apró termetű, de hihetetlenül erős Véghel. A 70 kg-os súlycsoport egy ki­csit „háziverseny” volt. Mármint a kecskemétiek és bajalak házi­versenye. A fiatal Nagysolymosi például nem tisztelte Pulait, aki­nek nagyon meg kellett dolgoz­nia a győzelemért, Pulai aztán, a nagyobb rutinjával legyőzte Ke­rekest is. A döntőbe Pulai és Deli került. Látszott, hogy mind­ketten tökéletesen ismerik egy­más „fegyvertárát”, s úgy tűnt, nem bírnak pontot érő akciót ve­zetni. A befejezés előtt 40 má­sodperccel Pulainak mégis sike­rült egy 3 pontos akciót befejez­ni. Folytatás sajnos már nem volt, mert Deli bokasérülés miatt harcképtelen lett. A hagyományoknak megfele­lően a legtöbb meglepetést most is az abszolút kategória hozta. Itt látszott csak igazán, hogy a cselgáncsban az erővel szemben mennyit jelent a technikai tudás. Az egykori kecskeméti, de most a SZEOL színeiben versenyző Zsámboki például sorra csinálta a pontot érő akciókat a nála vagy 30 kg-al nehezebb győri Glázer ellen, s a második waazarival meg is nyerte a mérkőzést. Nagy sikere volt Aztán folvtatódott az érdekes sorozat. A szegedi Szabics I. a 93 kg-os Rámán ellen nyert biz­tosan A kecskeméti Kiss Endre is szépen haladt a döntő felé. Sorra győzte le a nála nehezebb ellen­feleket.,, A békéscsabai Kristófot, a 93 kg-os bajnok Sághegyit, majd ismét előző napi éttenfelét, Kemencsicset verte meg. Következett a döntő, s az ellen­fél a magyar cselgáncssport „leg­súlyosabb egyénisége”, az ugyan­csak válogatott és többszörös ne­hézsúlyú Petrovszki Mihály. Ép­pen 37 kilóval nehezebb Kiss Endrénél. Ügy látszott sokáig, hogy nem bírnak egymással. Mindkét ol­dalon 1—1 intés. Kiss Endre többször is próbált dobást indíta­ni, de a közel 120 kilót nem könnyű kiemelni. Egy ilyen Kiss által indított akcióból Petrovszki jutott 3 ponthoz. Ügy látszott, hogy ez elég a győzelemhez. Ta­lán 20 másodperc volt hátra, amikor Kiss Endre indította ked­venc fogását, a „balra kaszáló gáncsot”. Jól elkapta a pillana­tot, mert P.etrovszki felemelke­dett és a hatalmas test nagyot puffant a szőnyegen. Ippon volt, mégpedig a kétnapos bajnokság legszebb akciója. Méltó befeje­zése „a vidékbajnokságnak. • Horváth (KSC) nagy küzdel­met vívott Szabóval (SZEOL). 63 kg (29 induló): 1. Végh Géza (Oroszlányi Bányász), 2. Kálmán (KSC), 3. Varga Z. (MVSC) és Hipszki (Szatvai SE). 70 kg (29 Induló): 1. Pulai János (KSC), 2. Dell (KSC), 3. Hangyási (BSK) és Kerekes (KSC). R0 kg (28 induló): 1. Kiss Endre (KSC), 2. Kllemencsics (Győri Dózsa), 3. Németh Z. (KSC) és Szabics I. (SZEOL). 93 kg (10 induló): 1. Sághegyi Ele­mér (Győri Dózsa), 2. Román (Szalvai SE), 3. Kristóf (Szalvai SE) és Nagy S. (KSC). Nehézsúly (9 induló): 1. Petrovszki Mihály (Szalvai SE), 2. Vass B. (Deb­receni Dózsa), 3. Glázer (Győri Dózsa) és Komlósi (Szatvai SE). Abszolút kategória (29 induló): 1. Kiss Endre (KSC). 2. petrovszki (Szal­vai SE), 3. Klemencsics (Győri Dózsa) és Szabics I. (SZEOL). Izsák—Radnóti SE 3:1 (2:1) Izsák. 200 néző. Vezette: Baán. Izsák: Mezei I. — Laki, Hős, Bakonyi — Jávorka. B. Szabó — Lantos (Nagy I.), Szász, Mezei II. Birkás, Boti (Fejszés). Radnóti SE: Szabó I. — Török, Balázs, Szabó II. — Nagy Z. Ja­novich —1 Boróczki. Kormos, Tóth. Karakas. Pataki. Jó iramú mérkőzésen megér­demelten nyert aiz Izsák. Góllö­vők: Boti, Mezei II., Birkás, il­letve B. Szabó öngól. Jók: Birkás. Mezei II.. Hős, il­letve Kormos. Boróczki. Tóth. Sükösd—Érsekcsanád 4:0 (3:0) Sükösd, 250 néző. Vezette: Zsigó. Sükösd: Szén te —• Bogárdi (Benda) Katus, Nagy. Kovács — Tóth. Szabó — Maruzsa, Kollár, Páncsics. Sudár. Érsekcsanád: Csordás — B. Szabó (Ikotity). Marinko, Vinkó, Soós — Gyuricza. Melcher, Ko­szorús II. (Kiss) Boros, Tüske. A 20. percben Kollár szögleté­ből Maruzsa szerezte meg a ve­zetést, a 30. és 40. percben Sudár két szép góllal növelte az előnyt. A 82. percben Katus 20 méterről küldött lövése alakította ki a végeredményt. 4:0. Jók: Szabó. Páncsics, Sudár, il­letve Koszorús I. és Vinkó. Fájsz—Hajós 4:3 (4:1) Hajós, 300 néző. Vezette: Bru­der. Fájsz: Gilián — Kollár, Débics, Galambos — Kovács. Sziládi — Horváth, Kráczer, Lajtos, Szabó, Ádám. Edző: Rónai Sándor. Hajós: Cseszneki — Szeicz, Farkas. Szebeni — Huber, Ri- bánszki — Kovács. Balogh, Dob­iéi'. Bagói. .Molnár. Edző: dr. Koch József. Az, első félidőben a fajszi csa­pat játszott jobban, szünet után viszont a hajósiak támadtak töb­bet. 4:2-es állásnál Farkas, Ha­jós 11-esi kihagyott. Góllövők: Szabó 2. Kráczer, Szeicz öngól, illetve Kovács, Dobler, Bagó. Jók: Gilián. Kráczer, Ádám. illetve Bagó, Balogh, Huber. Kunszentmiklós— Kecskeméti Fémmunkás 1:0 (1:0) Kunszentmiklós. 200 néző. Ve­zette: ifi. Molnár. Kunszentmiklós: Alács — Po- zsári (Berta). Ulisity. Janovich — Bérezés II.,- Gyehgési (Takács II.) — Bérezés I.. Kalámár. Toponári, Szabó, Patai (Takács I), Edző: Dobos József. Fémmunkás: Szőke — Kiss, Bakos, Kovács — Dómján, Márk- li — Nagy. Vajda. Koltai, Kállai II. Földi (Kemény). Edző: Mikus Mihály. Az első félidőben változatos iramú játék folyt, s a 31. perc­ben kapus labdatartásáért 16-oson belül közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető. A legurított labdát szétugró sorfal mellett Bérezés I. a jobb alsó sarokba gurította. 1:0. Szünet után mezőnyfölény­be került a Kunszentmiklós, de a csatárai nem bírták áttörni a Fémmunkás védelmét. Jók: Kulisity. Bérezés I., To­ponári, illetve Szőke. Bakos, Ko­vács, Márkli. Bácsalmás—Vaskút 3:2 (2:0) Bácsalmás. 300 néző. Vezette: Bélák. Bácsalmás: Kormány — Zseni­ben, Aradi, Narancsik — Tur- csán.vi. Markó — Bizáncz, Futó, Molnár (Józsa), Rudics, Prikida- novics. Edző: Molnár József. Vaskút: Fábik (Leitner) —Ger­mán, Matus. Velchner — Merk- lert Hodovány »— Palatinszki, Peczura, Zority, Keresztes, Pé­ter. Edző: Véber János. Kemény küzdelmet láthatott a közönség, a 22. percben Futó szerzett vezetést. 1:0. A 28. perc­ben Narancsik 11-el növelte a hazaiak előnyét. 2:0. Szünet után erősített a vendég­csapat, s a 60—70. percben Pa­latinszki révén sikerült egyenlí­teniük. 2:2. A 84. percben Markó érte el a győztes gólt. 3:2. Jók: Markó. Futó. Aradi, illet­ve Palatinszki. Hodovány. \I VI Mí SOR TELEVÍZIÓ 3.05: Iskolatévé: Matematika. (Alt. isk. 5. oszt.) A tégla­lap és a négyzet területe. 3.00: Énekeljünk együtt! Hol jártál báránykám? 3.05: Környezetismeret. (Ált. isk. Zí oszt.) A kismalac és a farkasok. 3.55: Fizika. (Alt. isk. 6. oszt.). Forrás, lecsapódás. 13.35: Matematika. (Ism.) 14.30: Énekeljünk együtt! (Ism.) 14.35: Környezetismeret. (Ism.) 15.25: Fizika. (Ism.) *17.13: Hírek. 17.20: Expedíció a kőkorszaki emberek nyomában. Cseh­szlovák útirajzfilm-soro­zat. VI. (befejező) rész. 17.50: Pengető. Verses-zenés mű­sor gyermekeknek. Bóbita álmos (ism.). 18.10: Falu 1975. Szakmai művelt­ség Baksán. 18.40: Játék a betűkkel. 19.05: Reklámműsor. 19.10: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: A városparancsnok. Doku- mentum-riportfilm. I. T. Zamercev tábornokról. 20.50: A boszorkány. Magyarul beszélő francia film. 22.25: Tv-híradó — 3. 2. MŰSOR: 20.00: Autós hegyiversenyek. A Volán Filmstúdió filmje (színes!) 20.50: Tv-híradó — 2. 21.10: Barátok. Jugoszláv rövid­film. 21.25: Beszélgetés dr. Dienes Va­lériával. II. rész. KOSSUTH 8.22: Nóták. 9.00: Harsan a kürtszó! 9.35: Fauré: A-dur szonáta. 10.05: Iskolarádió. 10.35: Vajthó tanár úr tanárai. 10.45: Zenekari muzsika. 12.35: Melódiakoktél. 13.45: Párbeszéd magunkról. 14.05 vAz élő népdal. 14.15: A mókus, a Palacsinta és a Pintyőke. 14.49: Éneklő ifjúság. 15.10: Magyar fúvósátiratok. 15.24: Rádióiskola. IS.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Miről írnak az üzemi la­pok? 16.15: Ludovic Spiess énekel. 16.36: Jókai és korunk. Sőtér István előadása — H. rész. 17.05: Hallgassuk együtt! 17.50: Hol járt, mit csinált? 18.05: Budai Ilona és lukácsi Huba népdalokat énekel. 18.30: A Szabó-család. 19.40: Kapcsoljuk a Csepeli Munkásotthont! A Magyar Állami Hang­versenyzenekar hangver­senye. Közben: Kb. 20.15: A szarvassá változott fiú kiáltozása a titkok kapu­jából. Részletek Juhász Ferenc költeményéből. Kb. 20.34: A hangverseny-közvetítés folytatása. 21.20: Verbunkosok, nóták. 22.30: Vers és dal. Berzsenyi: „A közelítő tél” c^ költe­ménye Kodály megzené­sítésében. 23.07: Tánczene. 0.10: Britten-kórusok. PETŐFI 8.05: Barokk muzsika. 9.03: Zenés játékokból. 9.50: Kritikusok fóruma. 10.00: A zene hullámhosszán. 11.45: Egy délelőtt az Állat­egészségügyi Intézetben. 12.00: Népdal a zeneszerző és a költő szemével. 13.03: Kórusok, hangszerszólók. 14.00: Kettőtől hatig... 18.10: Van-e nálunk feketepiac? 18.40: Liszt zongoraművek — I. rész. 19.30: Nyári Károly népi zene­kara játszik. 20.28: Páholyból. 21.15: Vox Humana. Rádióorató­rium. Irta: Nádor Tamás. 21.51: Beethoven: B-dur vonós­négyes. Op. 130. 22.30: Népdalok. 23.15: Rettegett Iván. Részletek Bizet operájából. 3. MŰSOR 18.10: Iskolarádió. 18.25: Telemann: A türelmes Szokrátész. 20.07: A Montreuxi dzesszfesz- tivál felvételeiből. 20.40: A szocialista irodalomról. I. rész. 21.15: Mozart: B-dur vonósötös. 21.43: Külföldi tudósoké a szó. 21.58: A Rotterdami Filharmoni­kus zenekar hangverse­nye a holland fesztiválon. Gábor Áron SE—Soltvadkert 2:2 (2:0) Kiskunhalas. 200 néző. Vezette: Horváth S. Gábor Áron SE: Kazinczi — Köpe, Minorics. Zsebő, Szál (Fnttman) — Barta. Maczkó, Pé­csik (Megyesí) — Ádám, Vágó, Csizmadia. Edző: Kévés Ferenc. Soltvadkert: Máver — Szomor (Mezei), Mesko. Eyler — Wolf (Holczimmer). Erdős, Kiss, Szávai (Tóth). Fábián. Dobszai, Sörös. Edző: Viszkoch Sándor. Enyhe hazai fölény az első fél­időben, a második félidőben Solt­vadkert irányította a játékot. Góllövők: Vágó. Csizmadia, il­letve Dobszai. Meskó 11-esből. A 11-es rúgásoknál 4:1 arány­ban a Soltvadkert győzött. Jók: Minorics. Maczko, Csiz­madia, illetve Mesko. Fábián és Sörös Lakitelek—Kun Béla SE 3:2 (1:1) Lakitelek. 200 néző. Vezette: Almást. Lakitelek: Takács — Gangli, Harczos, Kakó II. — Kotvics, Koncz —. Hankovszki. Mogyoró, Rubányi, Csík. Barta. Edző: Fe­kete József. Kun Béla SE: Gulyás -r- Ivá- nyi I., Horváth. Kovács — Tímár, Sahin — Dongó, Varga, Farkas, Tánczos, Jókai; Edző: Lantos Já­nos. A 3. percben Tánczos ért el gólt. 0:1. Majd a 40. percben Kakó II. egyenlített. 1:1. Az 50. percbén Sabin szabadrúgásból újból vezetést szerzett a Kun Béla’ SE-nek. A 6Ö. percben Kakó II. labdáját Rubányi fejelte a hálóba. 2:2. A 74. percben Tóth hatalmas gólt lőtt 18 méterről. 3:2. A Lakitelek a második fél­időben nagy fölényben játszott. Kovácsot (Kun Béla SE) az első félidőben utánrúgásért a játék­vezető kiállította. Jók: Kakó II.. a mezőny leg­jobbja, Harczos. Csík. Tóth, illet­ve Tánczos, Gulyás. Sahin. Tompa — Bajai SK: 1:1 (0:0) Baja. 300 néző. Góllövők: Kemény és Füredi. A 11-es rúgások után 6:5 arányban a tompaiak bizonyultak jobbnak. Kalocsa—Kiskőrös 1:0 (1:0) A Kalocsán játszott mérkőzés­ről nem kaptunk tudósítást. A FELSZABADULÁSI kupa Állasa f, 5 , » y I. CSOPORT 1. Kunszentmiklós 2 2-------4-2 4 2. Kun Béla SE 2 1 — 16-4 2 3. Izsák 2 1 — 15-4 2 4. Lakitelek 2 1 — 14-4 2 5. Radnóti SE 2 1 — 13-4 2 6. K. Fémmunkás 2 4-------2 1-5 * — II. CSOPORT 1. Solt 3 3-------3.5 6 2. Kalocsa 2 2-------2-0 4 3. Fájsz 2 1 — 14-4 2 4. Kiskőrös 3 1 — 2 2-4 2 5. Gábor Á. SE 2 •------2 3-3 — 6. Hajós 2 ■------2 5-8 — I II. CSOPORT 1. Tompa 2 2-------2-2 4 2. Vaskút 2 1 — 16-3 2 3. Bajai SK 2 1 — 13-2 2 4. Sükösd 2 í*— 1 4-4 2 Bácsalmás 2 1 — 14-4 2 6. Érsekcsanád 2 *------2 1-5 — 4. és 5. hely Minden igényt kielégítően szerepel­tek a magyar asztalitenisz-csapatok a Calcutta! világbajnokságon. A hői vá­logatott Japán ellen óriási csatát ví­vott a 3. helyért, már é:0-ra vezetett, de a páros elvesztése fordulópontot jelentett, s a japánok 3«2-re győztek. Ezzel a magyar válogatott a 4. helyen végzett, akárcsak az 1973. évi világbaj­nokságon és most is megőrizte euró­pai elsőségét. Japán is megtartotta 3. helyét. A férfiak ezen a világbajnokságon másodszor találkoztak Japán csapatá­val és az eddigi legsúlyosabb veresé­get mérték ellenfelükre. Jónyerék a múlt heti 5:3-as győzelem után most 5:l-re nyertek és ezzel az ötödik he­lyem végeztek. Ez jelentős előbbre lé­pés, hiszen két éve a mostaninál tel­jesebb csapattal, 7.-ek voltak. TOTÓ 1. Bologna—Fiorentina 1 1:0 2. Cagliari—Intemazionale 2 0:1 3. MiLan—Juventus 2 1:2 4. Napoli—Róma 1 2:0 5. Temana—Cesena 1 1:0 6. Varese—Sampdoria 1 4:0 7. Brindisi—Arezzo 1 3:1 8. Novara—Perugia x 0:0 9. Palermo—Catamzaro x 0:0 10. Parma—Brescia x 1 :l 11. Pescara—Atalanta x 1:1 12. Samben.—Alessandria 1 1:0 13. Spal—Taranto 1 2:0 +1 14. Genoa—Avellino x 1:1 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 6. heti totónye- remónyek az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 21 darab, nyereményük egyenként 53 633 forint, ezek közül 13 plusz 1 találatos szelvény 5 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 137 062 forint. 12 talá- lato® 371 darab, nyereményük egyen­ként 2024 forint, 11 lalálatos szelvény 4350 darab, nyereményük egyenként 173 forint. A tíztal'álatos szelvények száma 29 393 darab, nyereményük egyenként 38 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. (MTI) • A kecskeméti Deli egyik látványos akciója a bajai Gáspár ellen. Felszabadulási Kupa