Petőfi Népe, 1974. november (29. évfolyam, 256-280. szám)

1974-11-13 / 265. szám

1974. november 13. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT- SPORT-SPORT OKISZ Kupa kézilabda­döntők a sportcsarnokban TEKE MA: Ismét nagy verseny színhelye volt a kecskeméti városi sport- csarnok. Szombaton és vasárnap rendezték meg itt az OKISZ Ku­pa országos kézilabdadöntőket. A versenysorozaton 117 csapat vett részt — mondta Kugler Zol­tán, aki a Bács-Kiskun megyei Ipari Szövetkezetek sportbizott­ságát képviselte, és mint a szer­vezési bizottság elnöke tevékeny­kedett. Ide Kecskemétre már csak a .4 legjobb férfi és 3 női csapat jöhetett el és mérkőztek a végső győzelemért., Az ünnepélyes megnyitót szom­baton — a felsorakozott csapa­tok előtt — Fodor Mária, a KI- SZÖV elnökhelyettese mondta, s mindjárt utána a Bp. Elektro­mosipari Szövetkezei—Tatai Hű­tőipari Szövetkezet férficsapatai léptek a pályára. Ez a. találkozó — mint utóbb kiderült — mindjárt döntőnek is bizonyult, mert a továbbiak­ban a két együttes sorra aratta a győzelmeket. A döntőt egy góllal az Elektromos nyerte, s így ők vitték haza a kupát. Az Elektromos csapatában régi vá­logatottak egész sora vonult fel. A technikai trükkök és bomba­erős lövések egész sorát mutat­ták be. Igaz, -a futás már nem volt erős oldala a korban es súlyban meggyarapodott pesti fiúknak, de győzték taktikával. Amit pedig a kézilabdából be­mutattak, azt érdemes volt meg­nézni. A nőknél biztosan győzött a Győri Szolgáltató. Eredmények: FÉRFIAK: Elektromos—Tatai Hűtőipar 17:16. Lg.: Bíró 8, illetve Cser­fői I. 5. Tiszafüred—Dombóvár 16:15. Lg.: Felneczi, Bodó 5—5, illetve Bernáth 6. Tata—Tiszafü­red 13:8. Lg.: Cserfői TI. 6, il­letve Felneczi 5. Elektromos- Dombóvár 27:13. Lg.: JuháS&ji&g iHétllfé*níPótKöbés-j Rernáth / ílr-r^-r Lg.: Pfeifer ’ !j. illetve Nágjy 4.' Tata—Dombóvár 20:15. Lg.: Bo­kor 6, illetve Bernáth és Sava­nyú 4—4. ' 9 Fodor Mária, a KISZÖV elnök­helyettese nyitotta meg a versenyt. 9 Bíró (Elektromos) lövését két tatai védő sem tudja meg­akadályozni VÉGEREDMÉNY: 1. Bp. Elekt­romos 6' pont, 2. Tatai Hűtőip. Szöv. 4, 3. Tiszafüredi Építő és Vegyesip. Szöv. 2, 4. Dombóvá­ri Vegyesip. Szöv NŐK: Debreceni Művészfotó— Dombóvár 14:12. Lg.': Winter 4, illetve Paliga 6. Győr—Debrecen 19:13. Lg.: Relich 7, illetve An- dorká 7. Győr—Dombóvár 13:12. Líg>«<ffíebsuer; aígzéredi 4—4, il- lÍ$e Pap 5. a " T,e$őfiA Szolgáltatóip. < Szö-v. 4 pont, 2. Debreceni Művészfotó Szöv. 2, 3. Dombóvári Vegyesipari Szöv. Kecskeméti ,SC—Miskolci ÉMTE 6:2 (2585—2486) NB II. férfi, Kecskeinét. • KSC: Gyebrovszki 459, Kun 429, Tá-nai 441, Dorogi 386, Or­bán 432, Czira 442. MÉMTE: Hanzák 408, Németh 434, Kubacsek 415, Németh Z. 434, Kovács 380. Szarhosí 415. November 7-én páros verseny formájában rendeztek emlékver­senyt Kecskeméten. Végered­mény: 1. MÁV-férficsapat 852, 2. MÁV-női csapat 813, 3. ZIM Vasas 795, 4. Sütőipar 794, 5. KSC 788, 6. KTE 771. 7. Építők 763. 8. Vörös Meteor 757. Kosárlabda Kiskunfélegyházi Lenin TSZ SK —MFSC 81:45 (34:27) NB III. férfi, Kiskunfélegyhá­za, 100 néző, vezette: Patay, dr. Frizy. Lenin TSZ SK: Németh (4), Tanács (6) — 'Mészáros (26) — Bódi (26). Nemcsok (6). Csere: Kerék (11), Fekete (2); Beliczai. Edző: Mészáros Gyula. MFSC: Halász (2), Tóth (2) — Krizsán II. (2) — Vasvári (17), Mikó (10). Csere: Nyilas (4),’Kri­zsán I , Farkas, Sümegi (8). Az NB III-as megyei rang­adón a második félidőben na­gyon jól játszott a félegyházi csapat. Kiskunfélegyházi Vasas — Kecskeméti Sí 58:42 (17:21) NB III. női, Kecskemét, vezet­te: Perjési.. ~ Kkfh. Vasas: Fekete (9), Kot- roczó (7) — Sikár — Pálinkás M. (17), Pálinkás A. (16). Csere: Szabó (4), Bódi (5), Pálinkás E., Juhász, Farkas. Edző: Bódi Ti­vadar. A Vasas Kecskeméten játszot­ta utolsó NB III-as mérkőzését. A félegyhází lányok, megnyer­ték a bajnokságot és feljutottak az NB II-be. 1A labdarúgó Felszabadulási. Kupáért: Jánoshalmi Spartacus— Máza-Szászvár. Jánoshalmán. Kiskunhalasi MEDOSZ—Lőrinci Fonó. Kiskunhalason. Kecskemé­ti TE—Április 4. Vasas. Kecske­méten Valamennyi mérkőzés 13 órakor kezdődik. Az MNK-ért.. Mint köztudott, idén három megyei csapatunk jut a labdarúgó MNK ’ országos kö­zépdöntőjébe. Közülük kettő már sikerrel vette az akadályokat, a Bajai SK és a Soltvadkerti TE már a legjobb 64 csapat között van. A mai mérkőzés: Szamuely SE—Mezőfi SE győztese csatlako­zik maid hozzájuk. A találkozó egyébként Kalocsán. 13 órakor kezdődik • A labdarúgó MNK idei utolsó fordulóját november 20-án tart­ják. s ebbe már az NB I-es csa­patok is bekapcsolódnak. Az áll­va maradó 32 együttes tavasszal foíytatja a versengést. Megyei I. osztály Fájsz—Hajós 3:1 (1:1) Fájsz, 300 néző, vezette: Dobra Fájsz: Rácz — Kollár, Débics, Gombkötő I. — Kovács, Galam­bos — Kráczer, Herner, Lajtos (Horváth), Gombkötő II (Sza­bó), Ádám. Hajós: Csesznák — Huber, Farkas. Szeitz — Páncsics, Fol- lár — Kovács, Balogh, Haijen- bacher. Bagó, Szebeni. Változatos küzdelemben,biz­tosan győzött a fajszi csapat. Góllövők: Kráczer, Ádám. Dé­bics, illetve Kovács. Jók: Débics, Gombkötő I., Ádám, illetve Csesznák, Kovács. Ifjúsági eredmény: 3:2 Fájsz javára. SAKK Az OB II. rangadóján KECSKEMÉTI ÉPÍTŐK— TAPOLCAI MERESZJEV SE 6:6 (2) Az országos csapatbajnokság XII. fordulójában rangadó jellegű mérkő­zésre került sor Kecskeméten, ahol a Nyugati csoport két listavezetője talál­kozott egymással. A tapolcaiak há­rompontos előnnyel érkeztek, s így számukra már a döntetlen eredmény is a bajnoki címet eredményezhette volna. Az Építők csapatának azonban mindenképp győznie kellett, ha a fel­jutás kérdésébe még bele akart szól­ni. Rendkívüli izgalmak közepétte kez­dődött a találkozó, amely az értéke­lésbe kerülő játszmákon kívül döntet­lenre áll. Részletes eredmények: Lovass—Perényi 1:0, Csala—Bartha 1:0, Kormányos—Szabó 0:1, Abel— Czeripp értékelendő, Borsos—Mufics 0:1, Miklós—Berki 1:0; Szabó—Vajthó 0:1, Sztrikinácz—Zartier 1:0, Kocziha— Mészáros 0:1, Hajagos—Szalánczy ér­tékelendő, Lénárt—Lami 1:0. Gyarma­ti—Molnár 1:0. Lévai—Vida 0:1, Tar- nóy—Vitéz 0:1. Bár az első -játszmát Lénárt, a kecs­kemétiek versenyzője nyerte nehéz órák következtek, mivel állandóan az ellenfél vezetett 2—3 ponttal. Azonban szerencsére ebberT a vert helyzetben is helyén volt az Építők versenyzői­nek a szíve, s hallatlan akarással, óriási küzdőképesséjggél fordították meg az eredményt saját javukra. Ugyanis mindkét értékelendő játszma gyakorlatilag nyertnek tekinthető. A küzdelem nagyságára jellemző, hogy a 14 játszma közül egy sem vég­ződött döntetlenül. A kecskemétiek a listavezető elleni várható győzelemmel ismét nyílttá tet­ték az OB L-be jutás «kérdését. Az utolsó fordulóban a Tapolcai Meresz- jev a Győri MÁV-DAC csapatával, míg a Kecskeméti Építők Budapesten a Ganz-MÁVAG csapatával mérkőz­nek a bajnoki cím elhődításáért, az OB I.-be jutásért. A mérkőzés két értékelendő játsz­májának végállása: 1 1. Abel (K. Építők)—Czeripp (T. Me­reszjev)- Világos következik. r 2. Hajagos (K. Építők)—Szalánczy (T. Mereszjev) Sötét következik. Első helyre került a Kecskeméti MÁV A Petőfi Népe TOTÓ-tanácsadója Hazai pályán a kiesőjelöltek A totó 46. heti, noyember 17-i szel­vényén nem szerepel olasz A-osztá- _lyú mérkőzés,, mert az olasz válo­gatott EB-selejtezöt játszik Hollan­dia csapatával.' Helyette ismét fel­került a szelvényre néhány B-osz- tályú együttes találkozója a magyar NB Il-es és NB III-as csapatok mellé. Az NB Il-es találkozókat az Özd — Komló összecsapás vezeti, ahol a ha­zaiaknak nagyon kell a két pont, mivel a kiesési zónában tanyáznak, de a szelvényen szereplő többi négy mérkőzés is (Várpalota—Kap. Rá­kóczi, Szekszárd—Volán — itt is a hazaiaknak kell jobban a pont — Szolnok—MÁV DAC ~és Budafok— Ganz-MÁVAG) változatosnak és mindegyik csapat számára fontosnak tűnik, vagy a feljutás, vagy a jobb helyezés miatt. Az NB m. néhány mérkőzése,, mely a szelvényen található, szintén küzdelmesnek. valamint az élen levő együttesek részére nehéznek ígérke­zik, mivel vendégként lépnek pályár ra, de olyan csapatok ellen, akik a kiesés ellen harcolnak. (Növényolaj —Pécsi VSK, III. kér. TTVE—Duna­újvárosi Építők és a pótmérkőzésen , található v Kistereny e—Ny íregyháza.) Az olasz B-osztály négy mérkőzé­sén megoszlanak az erőviszonyok, és nem lenne meglepetés, érzésűnk szc-, rint, még a vendéggyőzelem sem. Tippjeink: 1. ózdi Kohász—Komlói Bányász. NB n. A lényegesen rutinosabb és tapasztaltabb játékosokkal rendelke­ző vendégek, idegenben is esélye­sebbek, mint a gyengén szereplő ha­zai együttes. Tippünk: 2, x. g, Várpalotai Bányász—Kaposvári Rákóczi. NB II. A Kaposvár a tö­mör élmezőny tagja, és’ biztosan tartja második helyét. Várpalotán nehéz mérkőzésen kell helyt állnia, a középcsoDorthoz tartozó hazaiak ellen. Tippünk: x, 3. Szekszárdi Dózsa—Volán SC. NB II. Ä Dózsa a veszélyes hely elke­rüléséért, míg a Volán a 1obb pozí­ció visszaszerzéséért küzd. A ha­zaiak az elmúlt héten értékes két pontot szereztek az utolsó helyezett Egertől, annak otthonában. Tippünk: x, 1. 4. Szolnoki MTE—MÁV DAC (Győr), NB II. A győriek jóval többre ké­pesek, mint a szolnokiak. Nagy kérdés, hogy idegenben sikerül-e ezt bizonyítaniuk? Tippünk: 1, x. 5. Budafoki MTE—Ganz-MAVAG. NB II. Nincs lényeges különbség a két együttes között, a pontjaik szá­ma is egyenlő. A hazai pálya elő­nye döntő lehet. Tippünk: 1, x. 6. Sashalom—BKV Előre. NB Tll. Délnyugati csoport. Az újonc sas­halmi együttes nehéz ellenfele lehet a jobb fővárosi csapatnak. Döntet­len körüli eredmény a legvalószí­nűbb. Tippünk: x, 1. 7. Növényolaj—Pécsi VSK. NB ül. Délnyugati csoport.. A nagyobb já­tékerőt a pécsiek képviselik, ami elég lehet a pontszerzéshez, a gyen­gén szereplő hazaiak ellen. Tippünk: x, 2. 8. III. kér. TTVE—Dunaújvárosi Építők. NB III. Délnyugati .csoport. A kerületiek %u&gyon visszaestek, és a kieső zónába kerültek. A vendég dunaújvárosiak még harcban van­nak az első helyért, s így szeret­nének jól szerepelni idegenben is. Tippünk: 1, x. 9. Salgótarjáni KSE—Nagybátonyi Bányász. NB III. Északkeleti csoport. A hazaiak súlyos vereséget szenved­tek az elmúlt ' fordulóban, míg . a Nagybátony nagyarányú győzelmet aratott, hazai pályán. Az egyik pontra feltétlenül jók, még idegen­ben’ is. Tippünk: x, 1. 10. Brindisi—Perugia. Olasz B-osz­tály. A Perugia idei szereplése jól sikerült 'eddig, és biztos második a tabellán, míg a hazai együttes vál­tozatlanul gyengélkedik. AZ otthoni környezet sokat segíthet a Brindisi csapatán. Tippünk: x, 2. 11. Foggia—Spal. Olasz B-osztály. Az A-osztályból kiesett Foggia nem kezdte biztatóan az új bajnoki évet a B-osztályban sem. Az elmúlt va­sárnap mindketten vesztettek (a Spal hazai pályán, és most a hazai palya előnye javításra ad lehetőséget a Foggia együttesének. Tippünk: 1, x. 12. Palermo—Parma. Olasz B-osz­tály, A vendégek állnak jobban a bajnokságban, de nem mehetnek biztosra, mert a Palermo együttese, hazai pályán jóé szökött szerepelni. A legvalószínűbbnek a pontosztoz­, kodást tartjuk. Tippünk: x, 1. 13. Reggiana—Brescia. Olasz B-osz­tály. A hazai együttesnek ebben az évben sem megy a játék (még nye­retlenek), és a lényegesen jobb vendégek idegenben is esélyesebbek. Tippünk: x, 2. + 1 mérkőzés: 14. Kisterenyei Bányász Építők— Nyíregyházi Spartacus. NB ni. Észak­keleti csoport, A Kisterenye gyen­ge szereplése miatt a kiesés ellen küzd, míg a nyíregyházi együttesnek van esélye az első hely megszerzét séhez is.' Tippünk: 2, x. A további mérkőzésekre tippjeink: 1,1, m D. I. Kiskunfélegyházi Vörös .Csillag— Kerekegyháza (1:1 (1:0) . Kiskunfélegyháza, 150 . néző. Vezette: Farkas. * Az ‘ első félidőben sok hagy helyzetet ügyetlenkedett el a fél- egyházi csapát. A kitűnően védő kerekegyház! kapus. Csörgő, még Karsai 11-esét is hárította. A 83. percben Kulmant kiállította a já­tékvezető. Gólíövő: Rádi, illetve Gogolák. Jók: Solymosi, Rádi, Németh, illetve Csörgő (a mezőny ■ legjobbja). Bauer. Szélesi. Ifjúsági eredmény: 2:0 a.Vörös Csillag javárá. ■ Hetényegyháza—Kiskunma jsa 3:0 (2:0) He tény egy háza, 50 néző. Vezet­te: Ferró, Közepes színvonalú, de élénk iramú mérkőzés. Góllövők: Fá­bián 2. Horváth Jók: Nagy, Sö­röli. Kócsó. Fábián, illetve Ve- szelka. Gere. Ifjúsági eredmény: 2:0 Hetény- egyháza javára. Kecskeméti MÁV— Kkfházi Reménység 2:0 (1:0) Kecskemét. 150 néző. Vezette: Daubner. Sportszerű, szép mérkőzés volt a vasutas csapatok találkozója. A jó formában 'levő kecskemétiek nyertek ' megérdemelten. Góllö­vök: Bimbó. Tormási I Jók: Csil­lag. Tormási I.: Gyöngyösi, illet­ve Dóra. Sikár. Görög. Ifjúsági eredmény: 1:0 a K MÁV javára. Tiszakécskc—Szánk 3:0 (0:0) Tiszakécske. 200 néző. Vezette: Horváth S A kécskei csapat a szünet után magára talált és ilyen arányban is megérdemelten győzött. Góllö­vők; Seres 2. Po.ós. Jók: Poós, Varga. Seres, illetve Fekecs, Med- gves, Kulu. Ifjúsági ererdmény 6:0 Tisza­kécske javára. Helvécia—Lajosmizse 2:1 (1:0) Helvécia. 100 néző. Vezette: Baán. Alacsony színvonalú, de eléggé iramos mérkőzés volt A 20. perc­ben Zsákai szerzett vezetést. 1:0. A 49. percben Görög egyenlített. 1:1 A 74. percben Zsákai Il-es-' bői lőtte a győztes gólt 2:1. Jók: Pintér (a mezőny legjobbja), Né­meth, illetve Kisiuhász III., Nagy. Ifjúsági eredmény: 1:1. Tiszaalpár—MFSC 1:1 (1:0) Kecskemét, MFSC-pálya. Rosszul, idegesen-játszott a fő­iskolás csapat. Sportszerűbb, jaT tékkal talán nyerhetett volna a vendégcsapat.. Csengőd—Kecel mérkőzés elmaradt/ A kiküldött három játékvezető iközül egyik sem jelent meg. . I Csstvoly—Dunapataj 4:1 (2:0) | .Csávolv. 50 néző. Vezette: Ró- ri'äi­'A nagy lelkesedéssel játszó csávolyi csapat megérdemelte a szép győzelmet. Gól lövők: Szeku-- lity I. 2. Forgó. Putnik. illetve Szjlasi. Jók: Bodor. Szekulity. I., illetve Ocskó. Ifjúsági eredmény: 2:1 Duna­pataj javára.. Gara—Madaras 3:1 (1:1) Gara. 100 néző. Vezette: Mól-. nár. A Madaras az első félidőben ■ egyenrangú ellenfél volt. de a második félidőre elfáradtak. A jól játszó garai csapat megérde­melten. nvert. Góllővök: Csiba- lin. Zpmhafcsevics. Tomaskov, illetve Kollár üresből Jók: Ku- batov Forrai. Zomborcsevics, il­letve. Baranvi. Kormány. Juhász. Ifjúsági eredmény: 5:0 Gara javára. Dávod—Szamuelv SE 3:1 (1:0) Kalocsa. 150 néző Vezette: Klein Jó iramú, érdekes mérkőzésen a Szamuely SE csatárai a leg­jobb helyzeteket is kihagyták, a Dávod pedig a kevesebb helyzet­ből is három góU lett. Kiállítva Czupper Góllövők.: Zeller. Ken­der. Borkovics. illetve Nyári. Jók: Divinvi. Mák. Faragó., illet­ve Jeszenszki, Horváth. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Sza­muely SE iávára. Kinizsi SE—Katymár 1:0 (0:0) Katvmár. 100 néző. Vezette: Horváth. Közepei iramú és színvonalú mérkőzésen a Kinizsi SE a 88. percben Karcsin góljával szerez­te meg a győzelmet. Jók: Csor­dás. Schelk. Karcsin, illetve Fu- lai. Balogh Ifjúsági eredmény 2-1-a Kinizsi SE javára Bácsbokod—Mélykút 1:1 (1:1) Bácsbokod. 100 néző. Vezette: Kocsis. Alacsony színvonalú, gyenge mérkőzésen igazságos döntetlen eredmény született. Góljövök: Kollár, illetve Molnár Jók: Mák, Hári. illetve Ábélhardt. Molnár. Ifjúsági eredmény:. 3:0 Bácsi boko.d javára. Kunbaja—Miske 2:1 (0:0) Kunbaja: 150 néző.- Vezette: Martinecz: Gyenge mérkőzésen a ha&ai- csapat rengeteg helyzetet hibá­zott, Az, 50. percben Ács góljával 1:6 A 67., nercben Petrecz egyen- ’ lített. 1:1. LatinVák I. a 89.' perc­ben lőtte' a .győztes gólt,. 2:1. Ki- , állítva Urbán és Kökai. Jók: Ács, Pásztor. Markó. illetve Petrecz. Ifjúsági eredmény: 2:2. Császártöltés. 207'néző, Vezet­te: Szalai A kiskunhalasiak védekezésre rendezkedtek be, és egy félidőn át kihúzták gól nélkül. A második játékrészben, sok kihagyott lehe­tőség után. Albert és Török gól­jával nyert a Császártöltés. Jók: Szamosi, Ledniczki, Tábornok, illetve Juhász. Ifjúsági eredmény: 5:1 Császár­töltés javára Dunavecse—Solt 2:1 (0:1) Dunavecse. 100 néző. Vezette: ' Csonka. Bolti rohamok és nagy küzde­lem az első félidőben. A máso­dikban a jól játszó Dunavecse megfordította az eredményt. Ki­állítva a 75. percben Vajda (Solt). Góllövők: Bíró. Farkas, illetve Németh Jók: Kovács I., illetve Németh. Ifjúsági eredmény: 3:0 Duna­vecse javára. A MEGYEI IL OSZTALYÜ labdarügö-bajnoksag Állasa ÉSZAKI CSOPORT A forduló további eredményei: Nagykanizsai Vasas—BKV, Előre 5:8. (1). Dunaújvárosi Kohász—XÍU. kér. Petőfi 5:8 (1). Tatabányai Bányász— Ságvári 5.5:8,5, Utasellátó—OTP 10:4, Postás—Ganz-MAVAG 8:6. . Videoton—Győri MÁV-DAC mérkő- ■ zésről eredmény nem érkezett. ; A bajnokság állása: 1. Tapolcai Mereszjev 103 (2) ,2. K. Építők 100 (2) 3. Bp. Utasellátó 97 4. Bp. Postás 95,5 5. XIII. kér. Petőfi ' 91,5 (1) 6. BKV Előre 87 (1) r 7. Ganz-MÁVAG 85,5 8. D.újv.s Kohász . ' . 80 . (i) 9. Bp. Ságvári 78 10. Győri Máv-DAC ... 77 11« 11. Tatabányai Bányász 75 12. OTP 71 13. Nagy kanizsai ■ V asas 60 (1) 14. Videoton *56.5 (14) Sajnos, nem sikerült megyénk baj­1. K. MÁV 13 8 3 2 34-15 19 2. MFSC ló 8 2 — 20-5 18 3. Kkfh. Remény. 13 8 1 4 30-19 17 4. Hetény egy háza 13 8 1 4 23-20 17 5. Lajosmizse 13 ‘ 7 1 5 31-20 15 6. Tiszakécske 12 6 3 3 31-22 15 7. Kkfh. V. Cs. 13 6 2 5 23-16 14 8. Tiszaalpár 12 4 5 3 17-14 13 9. kerekegyháza 12 5 2 3 29-21 12 10. Kk.majsa 13 3 2 7 15-30 8 U. Helvécia 12 2 3 7 22-29 7 12. Szánk 12 . 2 3 7 14-36 .7 13. Kecel 12 2 2 7 22-29 6 14. Csengőd** 12 1 2 9 14-49 —?■ Megjegyzés: A **­-gal jelzett csapat­nokcsapaiának a. Kecskeméti Tipográ­fia együttesének a kalocsai osztályo­zó. Nyeretlenül végeztek a negyedik helyen, -s így nem jutottak magasabb osztálybá. Az h osztályozó részletes eredményét anyagtorlódás miatt jövő heti rovatunkban közöljük. FEJTÖRŐ: A XI'1. számú feladványunk helyes megfejtésé: d8H! XI 2. számú feladványunk: Világos indul és matt két' lépésben 1 tói 4 büntetőpont levonva. , DELI CSOPORT 1. Gara 13 13 — 48-12 26 2. Császártölt. 13 10 2 1 37-15 22 3. Dávod 13 8 2 3 27rl3 18 4. Kunbaja 13 6 5 2 21-15 17 5. Katymár 13 5 5 3 18-15 15 6. Madaras 13 6 2 5 34-31 14 7. Bácsbokod 13 4 4 5 27-24 12 8. Solt 12 5 2 5 19-25 12 9. Dunavecse 13 4 3 6 18-30 11 10. Szamuely SE 13 3 4 6 22-26 10 li. Dunapataj 13 4 2 7 24-32 10 12. Kkh. MÁV 12 4 1 7 13-24 9 13. Mélykút 12 3 2 7 13-24 8 14. Miske 13 2 3 8 26-36 7 15. Kinizsi SE 12 3 1 8 18-27 7 16. Cásvply 13 2 3 8 13-29 7 Az ábraállások: Világos Kh3 Vb'2 Bg5 Fh6 He5 He6 (6) Sötét Ke3 Bga g7 (3) A megfejtésekét kérjük legkésőbb 1974. november 18-ig beküldeni a kö­vetkező címre: Gímes György, 6001. Kecskemét. Pf13Í. Gímes György Kézilabdacsapat-vezetők és -játékvezetők továbbképzése A megyéi Testnevelési és Sporthivatal Kézilabda Szövetsége no­vember 19—20-án kétnapos szakmar továbbképző tánfolyamot tart a megyei kézilabdacsapatok vezetői és játékvezetői részére. A me­gyei játékvezetők részvétele kötelező. A kunfehértói sportvezető és edzőtáborban sorra kerülő tanfolyamon díjmentes szállást és étkezést biztosítanak a résztvevőknek. <