Petőfi Népe, 1974. november (29. évfolyam, 256-280. szám)

1974-11-05 / 259. szám

1974. november 5. • PETŐFI NÉPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Csepel—Bp. Honvéd 1:1 (1:0) Kispest, 3500 néző. Vezette: Csernefalvy. A Csepel szoros emberfogás­sal védekezett és az egyik pon­tért harcolt, ami végül sikerült is. A Honvéd elég kényelmesen játszott. Góllövők: Csordás, illet-, ve Kozma. Rába ETO—Haladás 1:0 (0:0) Győr, 2Ö00 néző. Vezette Tátrai. A győriek mezőnyfölényben ját­szottak, de iram és színvonal nél­kül. Az ETO azzal nyert, hogy a végén felgyorsította a játékot. Góllövő: Pénzes. Tatabánya—Ferencváros 1:1 (1:1) Üllői út. 7000 néző. Vezette: Mohácsi. A Ferencváros nagy lendülettel rohamozott, a Tatabánya védeke­zett és lassítani igyekezett a já­tékot. Góllövők: Arany, illetve Máté. MTK—Pécsi MSC 1:1 (1:0) Hungária körút, 1500 néző. Ve­zette : Hévízi. Nyomasztó MTK-fölény jelle­mezte az első félórát, majd az. MTK megszerezte a vezetést. A Pécs a 86. percben egyenlített. Góllövők: Kiss, illetve Kovács B. (öngól). Újpesti Dózsa—ZTE 2:0 (2:0) Zalaegerszeg, 12 000 néző. Ve­zette: Petri. A ZTE hazai pályán, a nagy közönség előtt is csak védeke­zésre rendezkedett be. Nagy fö­lényben volt a Dózsa, s két gólt is lőtt. A második játékrészben a Zalaegerszeg is támadásokkal próbálkozott. Góllövők: Papp II. (öngól), Bene. Vasas—Videoton 3:3 (2:0) Székesfehérvár, 6000 néző. Ve­zette: Müncz. A Vasas hátulról indított gyors támadásokkal kísérletezett és kétgólos vezetést szerzett. A má­sodik félidő 65. percében már 3:1 árnyban vezetett a Vasas. Ez­után a Videoton remekül játszott és kiegyenlített, sőt, ha van még néhány perc, talán a győztes gólt is megszerezhették volna. Góllö­vők: .Komjáti, Szabó, Gass, illet­ve Nagy IÍ., Wollek, Karsai, Diósgyőr—Békéscsaba 1:0 (1:0) Békéscsaba, 12 000 néző. Vezet­te: Bárha. A gyorsan megszerzett vezetés után a DVTK bevonult védekez­ni. A második félidőben egyka- pura folyt a játék, de nem sike­rült az egyenlítés. Góllövő: Ko- leszárik. Egyetértés—Salgótarján 0:0 Szőnyi út, 500 néző Vezette: Halász. Gyenge játék volt, rengeteg hi­bával. az iyn i. Állasa 1. Ü. Dózsa 12 10 2 — 37-13 22 2. Honvéd 12 8 3 1 27-8 19 3. FTC 12 5 5 2 22-12 15 4. Videoton 12 5 4 3 16-14 14 5. ZTE 12 6 1 5 15-15 13 6. Csepel 12 4 4 4 15-14 12 7. MTK 12 3 6 3 12-12 12 8. DVTK 12 5 2 5 20-21 12 9. B.-csaba 12 4 2 6 18-21 10 10. Vasas 12 4 2 6 15-19 10 11. Tatabánya 12 3 4 5 8-12 10 12. ETO 12 3 3 6 14-19 9 13. Egyetértés 12 2 5 5 14-21 9 14. PMSC . 12 2 5 5 11-20 9 15. SBTC . 12 2 4 6 8-17 8 16. Haladás 12 3 2 7 10-24 8 az np ti. Állasa 1. Szeged 15 9 3 3 28-15 21 2. Kaposvár Í5 7 5 3 24-12 19 3. MÁV D. 15 6 7 2 24-14 19 4. Bp. Sp. 15 6 6 3 27-20 18 5. Nagykanizsa 15 6 5 4 26-19 17 6. Volán SC 15 7 3 5 25-20 17 7. Komló 15 6 5 4 16-17 17 8. Oroszlány 15 4 8 3 14-18 16 9. Budafok 15 5 5 5 24-22 15 10. KKFSE 15 6 3 6 16-17 15 11. FÖSPED 15 1 1 7 17-21 15 12. Várpalota 15 6 2 7 20-20 14 13. Szolnok 15 5 4 6 19-19 14 14. Dunaújváros 15 4 6 5 23-24 14 15. Dorog 15 5 4 6 16-19 14 16. Ganz.-M. 15 3 7 5 15-16 13 17. Szekszárd 15 4 4 7 21-32 12 18. Debrecen 15 4 3 8 15-20 11 19. ózd 15 4 3 0 15-26 11 20. Eger 15 3 2 10 12-26 8 FÖSPED Szállítók—Komló Szeged—Kaposvár Budafok—Szolnok Oroszlány—Volán SC Várpalota—Dorog Dunaújváros—Ganz-MAVAG Debrecen—Eger ózd—Kossuth KFSE Bp. Spartacus—«Nagykanizsa Szekszárd—MÁV DAC 2:1 1:1 2:2 3:2 2:0 3:0 1:0 0:0 1:1 2:0 az Ab hl délkeleti csoport Állasa 1. Izzó 2. Szóin. MÁV 3. KTE 4. KSC 5. Szarvas 6. Szabó SE 7. ÉPGÉP 8. SZVSE 9. BVTSK 10. Láng 11. ÉGSZÖV 12. Sz. 'Dózsa 13. Jánoshalma 14. KELTEX 15. Kk.halas 16. Cegléd 17. Mezői! 18. ESMTK 19. Gyula' 20. Kilián 15 12 2 .1 38-6 26 15 11 1 3 37-15 23 15 7 6 2 32-17 20 15 8 4 3 23-12 20 15 9 1 5 26-21 19 14 7 4 3 19-15 18 15 6 5 4 24-25 17 15 6 4 5 21-17 16 15 8 — 7 34-31 16 15 7 1 7 25-24 15 15 5 4 6 27-25 14 15 6 1 8 26-19 13 14 5 3 6 18-13 13 15 5 3 7 22-26 13 15 4 4 7 22-26 12 15 2 6 7 19-28 10 15 4 2 9 9-28 10 15 4 1 10 20-34 9 15 4 1 10 16-38 9 15 2 1 12 13-43 5 Otthonában vesztett a Kun Béla SE Megérdemelt győzelem Kecskeméti SC—Kilián FSE 1:0 (1:0) Szolnok, 100 néző. Vezette: Ki­rály. KSC: Gór — Kecskés, Kuru- Coai (Puskás), Herbály — Diósze­gi, Pasek. — Kókai, Oláh, Sza­bó, Losónczi, Oskolás (Simon). Edző: Bányai Nándor. Kilián FSE: Varga — Kántor, Nagy I. (Horváth), Nagy A. — Holler, Fehér — Hegyesi, Plau- sin. Török, Tóth, Csordás; Edző: Halász József. Az első félidőben a KSC él­vezte a viharos szél támogatását. Ez meg is látszott a játék képén. Bár a nagyon rossz talajú pá­lyán számos jó elgondolás hiú­sult meg, de a kecskeméti csa­pat sokkal többet támadott, fö­lényüket azonban csak szögletek jelezték. A 15. percben a Kilián FSE jutott szöglethez, s közben Kurucsai megsérült. Helyette Puskás állt be. - A két pont sor­sát eldöntő gól a 25. percben született, mégpedig érdekes kö­rülmények között: Varga kapus Védte Pasek lövését, s kirúgás­hoz készülődött. Letette a labdát a földre, felvette, majd ismét le­tette a labdát, amit már a já­tékvezető is megsokalt, s köz­vetett szabadrúgást ítélt a kapu előteréből. Az első lövés vissza­pattant a sorfalról, . de másod­szorra Pasek nem hibázott. 1:0. A szünet' után nagyon rákap­csolt a Kilián FSE. A szél is segítette őket, ám a sok pontat­lan labda miatt igazi veszélyt nem jelentettek a kecskeméti kapura. A KSC higgadtan véde­kezett, s a támadások rendre elakadtak. A 75. percben Holler a 16-oson. belül eleSett Kecskés és Herbály között. A játékvezé- J tő nem ítélt büntetőt (nem is volt rá ok), de ez az eset felbor­zolta a kedélyeket. Egymást kö­vették a szabálytalanságok, s a durva belemenések. A rossz ta­lajú pályán és a metszőén hideg szélben jó játék nem is alakul­hatott ki. A KSC sokkal határo­zottabban, jobban . játszott és az egygólos győzelme feltétlenül megérdemelt. Jók: Gór, Diószegi, Pasek, illetve Nagy A., Holler, -Tóth. Palágyi Béla (Szolnok) Egy kapura folyt a játék Kecskeméti TE—Szegedi VSE 0:0 9 Franczkó csavart szabadrúgását öklözte ki a felső sarokból a szegedi kapus. Kecskemét, Városi pálya, 1000 néző. Vezette: Hoff er. KTE: Nagy E. — Görbe, Franczkó, Gyorsa — Komáromi II., Bende — Mányoki, Porhan- da, Csordás, Böhács, Horváth (Zubornyákj. Edző: Varga Béla. SZVSE: Bolya — Hajdú, Ter­hes I.) Kovács M. — Tímár, Ti­hanyi — Takó, Tóth, Sándor, Terhes II., Dpbó. Edző: Rábai László. A szegedieket támogatta az erős, helyenként -viharos erejű szél, mégis a KTE támadott va­lamivel többet. A 15. percben Sándor erős szabadrúgását Nagy E. véde biztosan. A 20. percben Mányoki remek labdáját Csor­dás szépen vette át és .megin­dult a kapu felé, de a 16-osnál Terhes I. hátulról fellökte. A szabadrúgást Porhanda Csordás elé gurította, aki viszont nagy helyzetben hosszan szöktette ma­gát. A 25. percben Horváth bal­ról ívelt be. Bohács keresztbe­futva visszasarkallta a labdát, de Porhanda messze a kapu fö­lé rúgta. A 32. percben Bohács ívelt szabadrúgást a sarokzász- ló kjjzeléből. A labda ott patto­gott ’a szegedi kapu torkában. Mányoki nagy lövése azonban a tömörülő védőkről lepattant. Bo- hácstól láttunk még ezután egy szép alakítást. Mellel vette le a labdát, s mielőtt földet ért vol­na, hátrahúzással lőtte kapura. Sajnos, célt tévesztett. A szünet után a szél segítsé­gével a KTE szinte a kapujához szegezte ellenfélét. Záporoztak a nagy. lövések, fejesek, de a 10 emberrel védekező szegediek há­rítani tudtak. Bolya kapus időn­ként fantasztikus dolgokat pro­dukált, s gólnak látszó labdá­kat hárított sorozatban. Volt né­mi szerencséje is; mert sok lab­da elakadt a védőkben, s a. ka­pufa is mentett néhányszor. Áz 56. percben például ^Mányoki lövésére Bolya jobbra vetődött, majd a labda egy védőről balra pattant, s a kapus a levegőben fordult meg, s még elcsípte a vonalnál. Az 58. percben Por­handa okosan átlépte a labdát, ám Horváth teljesen tiszta hely­zetben a kapu mellé perdített. A 70. percben Franczkó, csavart szabadrúgását a felső sarokból nyomta ki Bolya. A 72. percben Porhanda centiméterekkel fejelt a léc mellé. A 75. percben Bo­hács csavart szögletét Zubor- nyák 4 lépésről, fejelte, s a ka- pm- u,j jheegyel.... nyomtaa lab- dát a kapufára. Az utolsó percig folyt az egyoldalú, mégis ered­ménytelen küzdelem. A KTE kapusa a második félidőben mindössze háromszor ért labdá­hoz. A szívósan védekező ’ szegedi­ek sikerrel állták a KTE roha­mait, s időnként a szerencsével sem álltak hadilábon. Bolya — mint mondani szokás — kivédte a KTE csatárok szemét is. Jók: Bende, Porhanda, Franczkó, il­letve Bolya, Hajdú, Kovács M., Timár. Szabó Zoltán Balszerencsés gólokat kapott a MEDOSZ Vasas Láng—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:0 (1:0) Bp., Rozsnyai u., 100 néző. Ve­zette: Tóth B. Vasas Láng: Furák — Miha- lovics, Varga, Szalai — Bognár, Sárvári — Mészáros, Ridács. Kiss (Rozsnyói), Prandócz.d, Ács. Edző: Gulyás Géza. Kiskunhalasi MEDOSZ: Ágos­ton — Juhász I., Rádi, Kocsis — Dobra, Juhász II., — Kühner (Szőke), Csáki, Jáger, Csermák, Oláh. Edző: Zag József. A hazai csapat a szél segítsé­gével támadásba lendült,- mégis a 3. percben Oláh lőtt először kapura. A 4. percbe furcsa já­tékvezetői döntés juttatta veze­téshez a hazaiakat. A kapu tor­kában Ágoston kapus és a men­teni akaró Juhász összeütközött és a labda estében Juhász kezét érve szögletre pattant. A part­jelző szögletet jelzett, a távolabb álló játékvezető viszont 11-est ítélt, bár szándékos kezezésről szó sem lehetett. A büntetőt Varga értékesítette. 1:0. Ezután ,a MEDQSZ nagy erővel táma­dott. Jáger lövése a kapusról pattant szögletre, majd Csermák lövését a léc alól ütötíe ki a ka­pus. Ezután Ágoston, a MEDOSZ fiatal kapusa hárított néhányszor bravúrosan. A 42. percben Csá­ki gurított tiszta helyzetből a léc mellé. A szünet után. a széltől támo­gatott MEDOSZ került fö­lénybe. Az 57. percben Juhász II. jól időzített labdájára Cser­mák robbant be a védők közé, de a szel felgyorsította a lab­dát. s így a kapus fel tudta szed­ni a csatár elől. Á 75. percben egy ártalmatlan labda Kocsis sarkáról a saját kapuja felé pat­tant. Rozsnyói a bal sarokba helyezte az ajándéklabdát. 2:0. A 88. percben Sárvári labdáját Ágoston fa bal oldali kapufa mellett vetődve csípte el. A MEDOSZ jól játszott és nem érdemelt vereséget. Balszeren­csés gólokat kaptak. A játék alapján a döntetlen lett volna igazságos eredmény. Jók: Varga, Sárvári, Ridács, illetve Ágoston, Rádi, Oláh. Szalai László Lakitelek—Bajai SK 3:2 (2:2) Lakitelek. 150 néző. Lakitelek: Boros — Hankovsz- ki, Harczos. Tóth. — Kakó II. Gangli — Parádi II., Bartha (Ka­kó I.), Rubányi. Csík. Szabó. Ed­ző: Fekete József. BSK: Tóth — Bene. Vidosa, Győrfí — Baráth (Turzó),' Márity — Czellár, Kemény, Magyar, Ko­csis. Petresevics. Edző: Tüske Kálmán. Kiegyenlített első félidő után kétszeri bajai vezetés után is si­került a Lakiteleknek az j ered­ményt megfordításai. Góllövők: Rubányi 2. Parádi II.. illetve Ma­gyar, Kemény. Jók: Harczos, Ru­bányi, Parádi II.. Csík, illetve Tóth, Márity, Vidosa. Ifjúsági eredmény: 4:1 a Bajai SK javára. Kalocsai VTSK—Kunszentmiklós 2:2 (1:0) Kunszentmiklós. 200 néző, ve­zette: Horváth G. Kalocsa: Nizner (Balaton) — Kapitány, Szécsí. Szabó. — Ma­tos, Gerber — Osztobányi, Bara­bás. Vén. Lakatos. Jenei. Edző: Molnár János. Kszmiklós: Gyetvai — Berta (Szombati) Janovics. Beles — Po- zsári, Gyengési — Bérezés. To- ponári. Forró, Szabó. Patai. Ed­ző: Dobos József Nagy iramú, végig küzdelmes mérkőzés volt. A Kunszentmik­lós végig irányította a játékot, de csatárai a gólhelyzetek tömkele­gét hagyták ki. Kalocsa egyenlí­tő gólja a 85. percben úgy szü­letett meg. hogy Gyetvai kezé­ből Gerber kirúgta a labdát, s utána a hálóba küldte. Góllövők: Vén. Gerber, illetve Bérezés 2. Jók: Balatoni. Vén. Jenei. illetve Szabó (a mezőny legjobbja). Ja­novics'. Ifjúsági eredmény: 2:0 Kalo­csa javára. Tompa—Radnóti SE 3:1 (3:1) Tompa. 300 néző, vezette: Varga. Tompa: Barkóczi —Budincse- vics, Czombos, Franciskovics — Bartha, Virágh —, Zsifkó, Füre­di, Czeigersmidt. Csapiáros, Ká­bái. Edző: Födi István. Radnóti SE: Oláh — Rékási, Tamon, Nagy B. — Kormos, Bak- sa, — Boróczki, Nagy Z., Tari, Balázs, Pataki,—Edző; Veres Ist­ván. Az első félidőben a hátszéltől támogatott tompái csapat bebiz­tosította a győzelmét Góllövők: Csapiáros Czeigersmidt, Zsifkó, illetve . Nagy Z. Jók: Czeiger­smidt. Füredi. Zsifkó. illetve Nagy Z., Tamon. Hajós —Vaskút 1:1 (1:1) Hajós. 300 néző. vezette: Hor­váth S. Hajós: Csesznák — Huber. Páncsics. Kollár — Szeitz, Csá- nyi, — Balogh, Szabó, Kovács. Szebeni. Molnár. Edző: dr. Koch József Vaskút: Németh — Dority, Ma­tus, Hodován — Hirmann, Vel- chner — Bedzsula. Dombóvári, Gyulavári. Palatinszki. Péter. Edző: Wéber János. Változatos, közepes iramú mér­kőzésen a csatárok sok gólhely­zetet elügyetlenkedtek. Góllövők: Kovács, illetve Palatinszki. Jók: Csesznák (a mezőny legjobbja). Szeitz. illetve Matus. Péter. Ifjúsági eredmény: 5:0 Vaskút javára. Sollvadkert—Kun Béla SE 1:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, ve­zette: Szűcs Solt vadkert: Mayer — Szomor (Galántai), Somogyi, Meskó — Mezei. Eiler — Benkó. Kiss. Fá­bián. Sörös. Tóth. Edző: Viszkok Sándor. | Kun B. SE: Papp — Iványi I.. Horváth. Tímár (Jókai) — Don­gó, Lantos —, — Tóth. Rigó I.. Farkas. Tánczos. Iványi II. Ed­ző: Lantos János. Az első félidőben a Soltvad- kert játszott széllel hátban, még­is a hazai csapat jutott többször helyzethez. De elügyetlenkedték. Szünet után rossz felfogásban játszott a Kun B. SE. rendre ma­gas labdákat küldtek a kapu elé, melyet Meskóék fejjel könnyen hárítottak. A Soltvadkert egy el­futásból szerezte győztes gólját. A félegyházi csapat kiábrándí­tóan játszott. Góllövő: Eiler. Jók: Somogyi, Meskó. Eiler. illetve Horváth, Dongó, Rigó I., Ifjúsági eredmény: 1:0 a Kun B. SE javára. Kecskeméti Fémmunkás— Bácsalmás 1:0 (0:0) Bácsalmás. 200 néző. vezette: Szalai. ' K. Fémmunkás:' Bende — Kiss. Palincsár, Bakó — Padlás, Bállá — Dómján, Nagy. Földi. Bakos, Kállai I. Edző: Mikus Mihály. Bácsalmás: Futó — Zsemberi, Bizánc. Rudies — TurcsányL Markó — Hustyi. Piukovics, Molnár, Hutterer. Prikidánovics. A hazai csapat végig támadta a mérkőzést, s egy védelmi hiba folytán a 82. percben Padlásnak sikerült a győztes gólt megsze­reznie Jók: Bende. Palincsár. Padlás, illetve Rudics (a mezőny legjobbja). Turcsányi. Ifjúsági eredmény: 3:0 Bács­almás javára. Izsák—Gábor A. SE 1:1 (0:0) Izsák. 200 néző, vezette: Nagy L. Izsák: Mezei I. — Matkovics. Höss, Bakonyi — Birkás (Haj­nal). Mezei II. — Bánhídi. Nagy. Szász, Boti. Lantos Edző: Máté Ferenc. Gábor Á. SE: Csima — Mi­nor ics, Száll. Krisztin — Zsebő. Bartha (É’óczik) — Csizmadia, Mészáros, Ádám, Vágó, Maczkó. Edző: Kévés Ferenc. Kitűnő játékvezetés mellett kö­zepes iramú mérkőzésen igazsá­gos pontosztozkodás. Góllövők: Szász, illetve Zsebő. Jók: Matko­vics, Höss. Bakonyi, illetve Száll, Zsebő. Ádám Kiskőrös—Sükösd 0:0 Kiskőrös, 800 néző, vezette: Kávai. | Kiskőrös: Ba Balogh II., Szlo­vák II., Balogh I. Jenei. Fo- lareczki (Takács) — Sári (Bor). Szlovák I., Szabó, László. Lábát Edző: Biácsi Sándor ' Sükösd: Szén te — Bogárdi, Ka­tus, Kovács — Szabó, Nagy — Sudár, Tóth. Páncsics. Maruzsa. Tóth (Kollár). Edző: Varga Imre. Eseménytelen, unalmas játék folyt. A kiskőrösi csapat végig mezőnyfölényben játszott, de ^ a csatársor egyetlen veszélyes gól­helyzetet sem tudott összehozni. A lelkes sükösdi csapat megérde­melten vitte haza az egyik pon­tot. Jók: Balogh II.. Szlovák II.. illetve Katus. Szabó, Ifjúsági eredmény: 3:1 Kiskő­rös javára. Fájsz—Érsekcsanád 1:0 (0:0) A telefonvonal hibája miatt csak az eredményt tudjuk Jkö- zölni. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ labdarOgö-bajnoksaG Állasa 1. Kai. VTSK 2. Kiskőrös 3. Kun B. SE 4. Tompa 5. Fájsz 6. Sükösd 1 7. Hajós 8. Izsák 9. soltvadkert 10. Bajai SK 11. Ksz.miklós 12. Gábor A. SE 13. Bácsalmás 14. K. Fémrtiunkás 15. Radnóti SE 16. Érsekcsanád 17. Lakitelek 18. Vaskút 14 9 4 1 42-28 22 14 8 4 2 32-13 20 13 8 2 3 32-15 18 14 9 — 5 35-25 18 13 7 3 3 32-19 17 14 5 5 4 23-26 15 14 4 6 4 22-19 14 14 2 10 2 19-23 14 14 5 3 6 29-28 13 14 5 3 .6 19-21 13 14 4 5 5 32-49 13 13 4 4 5 23-24 12 14 3 6 5 18-20 12 14 4 4 6 19-22 12 14 3 4 7 24-32 10 14 3 3 8 14-29 9 13 3 1 9 24-35 9 14 2 3 9 18-30 7 Igazságos döntetlen Gólképtelen a Mezőfi SE támadósora Szegedi Dózsa—Mezőfi SE 2:0 (0:0) Kecskemét, 300 héző. Vezette- Mi le. Szegedi Dózsa: Bánfi- (Újhe­gyi) — Szalai, Emődi, Nagy — Pikó, Bíró, Nyári — Csömör, Vörös, Csongor, Héger dr. (Pé­csik). Edző: Zallár Andor. Mezőfi SE: Horváth — Illés, Gubacsi, Nagy hegy esi — Lévai, Meggyes — Fehér (Magyar), Szabó, Szegezdi (Patyi), Zsíros, Filyó. Edző: Krivy Ottó. Az 5. percben a kapus labda­tartása miatt a játékvezető köz­vetett szabadrúgást ítélt a sze-' gediek ellen. Meggyes lövése a felső kapufáról lepattant, s nem volt közelben kecskeméti csa­tár. A 10. percben a szegediek rúgtak szabadrúgást 20 méter­ről, s Bíró lövése a sorfalról pattant vissza. A 17. percben a kecskeméti védők hibájából Csö­mör lőtt közelről, szerencsére fölé. A 27. percben Filyó került' nagy helyzetbe, de 10 lépésről a kapust találta el. A 29. percben Fehér beadását Bánfi; merítette Filyó elől. A 42. percben Magyar nagy lövését védte a szegedi ka­pus. A 46. percben Nyári kapott Jó labdát, de lövése a kapus mellett suhant el. Az 52. percben Patyi ívelt a kapu elé, s Újhe­gyi jól - öklözött. Meggyest tal­palták le, s a szabadrúgás után Meggyes lövését bravúrral ütöt­te szögletre a kapus. A 64. perc­ben hibázott a kecskeméti véde­lem. Csömör közelről lőtt a ka­puba. 1:0. A 67. percben Patyit buktatták. A szabadrúgása el­suhant a sorfal mellett és Új­hegyi ezt is szögletre tolta. A 77. percben Filyó lőtt - fölé. A 78. percben Nyárit Illés buktatta. A szabadrúgást Nyári beívelte, s Bíró felugorva fejelt a hálóba. 2:0. A Szegedi Dózsa ezután beállt védekezni és tartották a labdát Sikerült is megőrizniök a kapu­jukat, bár az is igaz, hogy a Mezőfi SE játékosai nem is na­gyon veszélyeztették. A mély talajú pályán nagyon alacsony színvonalú, helyenként keménykedésekkel tarkított mér­kőzés folyt, A Dózsa csapata a második félidőben — az erős széllel szemben — kihasználta mindkét kínálkozó helyzetét. Jók: Bánfi, Emődi, Bíró, Nyá­ri, illetve Illés, Gubacsi, Filyó. Merényi Béla Jánoshalma—ÉPGÉP 0:0 Jánoshalma, 1200 néző. Vezet­te: dr. Jármai. Jánoshalma: Csernák — Fad- di, Mizser, Szécsi — Angeli, Ádám, Fenyvesi IV. — Burá­nyi (Németh), Csermák, Vasza- ri, Fenyvesi III. Edző: GacsTi­bor. ÉPGÉP: Gergely — Domokos, Papp, KÖlkedi — Kovács, Ti- miár — Török, Szalai, Bleicher, Postás, Ligeti. Edző: Németh László. Az erős széltől támogatott Já­noshalma rohamozottJ az első 10 percben. A II. percben Fenyvesi III. szabadrúgásból hatalmas erővel 'lőtt a bal felső sárok mellé. A 18. percben Postás ke­verte meg a jánoshalmi védő­ket, de begurított labdáját Blei­cher elügyetlenkedte. Ádám csa­vart lövését védte a kapus, majd Fenyvesi IV. bombázott a kapu mellé". A fordulás ‘ után a vendégcsa­pat támadásait láthattuk. Veszé­lyes helyzetet azonban az ÉP­GÉP csatárai sem tudtak kidol­gozni. A 61. percben Török erős lövését védte Csernák. A 67. percben Török beadását Szalai gyengén Csernák kezébe fejelte. A 74. percben a kapura törő Fenyves IV. elől Kovács be­csúszva mentett. A 87. perc­ben Angeli futott el. Beadása átszállt a védők fölött és Cser­mák jó helyzetből fejelhetett, ám a labda a kapu fölé' szállt. Nem volt igazán jó mérkőzés. Egyik csapat sem érdemelt vol­na győzelmet. Jók: Csermák, Faddi, Fenyvesi IV., Ádám, il­letve Kovács, Timár, Török.