Petőfi Népe, 1974. november (29. évfolyam, 256-280. szám)

1974-11-26 / 276. szám

1974. november 26. • PETŐFI NÉPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN SPORT- SPORT-SPORT Újpesti Dózsa—Tatabánya 2:0 (2:0) Tatabánya. 7500 néző, vezette: Halász. A bajnokcsapat nemcsak takti­kailag, hanem erőnlétileg is fe­lülmúlta ellenfelét. Góllövők: Tóth, Bene. Diósgyőr—Salgótarján 0:0 Diósgyőr. 5000 néző, vezette: Somlai. A diósgyőriek támadtak többet, de igazán veszélyes helyzet mégis a hazaiak kapuja előtt adódott. az nb i. allasa 1. U. Dózsa 2. Honvéd 3. FTC 4. Csepel 5. Videoton 6. Békéscsaba 7. MTK 8. DVTK 9. ZTE 10. Egyetértés 11. ETO 12. Vasas 13. PMSC 14. SBTC 15. Tatabánya 16. Haladás 14 12 2 — 41-13 26 14 9 4 1 30-9 22 14 6 6 2 25-12 18 14 6 4 4 19-16 16 14 5 6 3 18-16 16 14 5 3 6 19-21 13 14 3 7 4 13-15 13 14 5 3 6 20-23 13 14 6 1 7 15-22 13 14 3 5 6 18-22 11 14 4 3 7 16-21 11 14 4 3 7 16-22 11 14 3 5 6 14-22 11 14 3 5 6 9-17 11 14 3 4 7 8-15 10 14 3 3 8 12-27 9 AZ NB n. ALLASA 1. SZEOL 18 10 4 2. Kaposvár 18 9 5 3. MÁV D. 18 6 10 4. Bp. Sp. 18 7 8 5. Volán SC 18 9 3 6. Komló 18 8 5 7. KKFSE 18 8 4 8. Budafok 18 6 6 9. FÖSPED 18 8 2 10. Kanizsa 18 6 5 11. Várpalota 18 7 12. Dunaújváros 18 5 13. Dorog 18 5 14. Oroszlány 18 4 15. Szekszárd 18 6 16. Ganz-M. 18 4 17. SZMTE 18 5 18. Ózd 18 5 19. DVSC 18 4 20. Eger 18 4 Komló—SZEOL Volán—Dunaújváros FÖSPED Szállítók—Nagykanizsa Ózd—Budafoki MTE Debreceni VSC—Bp. Spartacus Eger—SZMTE Kaposvári Rákóczi—Oroszlányi B. Kossuth KFSE—Várpalota Dorog—Szekszárd MÁV DAC—Ganz-M A VÁG 4 34-20 24 4 28-15 23 2 24-14 22 3 31-23 22 6 31-22 21 5 22-20 21 8 20-19 20 6 26-24 18 8 24-30 18 7 31-28 17 8 22-22 17 6 25-27 17 6 17-20 17 5 14-20 17 7 25-34 17 6 17-18 16 8 20-22 15 8 18-28 15 .. 9 20-27 13 2 12 15-31 10 3:0 3:0 5:3 0:0 8:3 1:0 1:0 2:1 0:0 0:0 MA: NB I-es férfi kosárlabda-mér­kőzés: Kecskeméti SC—MAFC, Kecskemét, Sportcsarnok, 17.30. Az Exprésszel az asztalitenisz Vb-re, Kalkuttába Az Express Ifjúsági és Diák Utazási Iroda kedvezményes tár­sasutazást szervez Kalkuttába, az 1975 februárjában sorra kerülő asztalitenisz-világbajnokságra. Az Express gondoskodik az utazásról, a szállásról, a teljes ellátásról és a belépőjegyekről. Jelentkezni lehet az Express Ifjúsági és Diák Utazási Irodá­ban, Budapest, Szabadság tér 16. alatt. (MTI) Rangadó volt a javából Vasas Izzó—Kecskeméti SC 1:1 (1:0) m • Négy fehérmezes Izzó-játékos és a kapus néz bánatosan a halóba tartó labda után. A gólszerző Szabó viszont^ nem látszik a képén, pedig a hatalmas bombát ő küldte a hosszú sarokba. .... (Banzik István felvétele) Széktói Stadion, 2000 néző. Ve­zette: Lauber. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Gálhivli — Menczel, Maj- sai — Bozi, Rostás, Szilágyi, Sar- czer (Hanzel), Pintér. Edző: Ko­vács József. KSC: Gór — Kecskés, Kuru- csai, Herbály — Diószegi, Pasek — Oskolás, Gyiffkó dr., Szabó, Puskás, Simon (Petényi). Edző: Bányai Nándor. A sok eső nem ártott a Széktói Stadion talajának. Kitűnő pá­lyán hatalmas iramban indult a játék. Az Izzó már az első perc­ben szabadrúgáshoz jutott. Ezt Bozi ívelte középre és Diószegi fejelte ki. A 3. percben a kiugró rostás lövését védte Gór. Ezután a KSC jött fel. Az 5. percben Gyiffkó dr. elő- readását Horváth a 16-os vonal­nál öklözte el Szabó elől. A 14. percben adódott az első nagyon nagy helyzet. Szabó az alapvo­nalról pontosan adott Oskoláshoz, aki a kapuval szemben állva, ballal a léc mellé lőtt. A 18. percben Puskás lőtt kö­zelről a kapus kezébe, majd szöglethez jutott a KSC. Oskolás ívelte be és Kurucsai nagy erő­vel a jobb kapufára fejelte a lab­dát. Ez nagy balszerencse volt. A 21. percben Menczel 25 méteres szabadrúgását Gór a léc alól tol­ta szögletre. A 24. percben Szabó fejelt kapura és a kapus vetőd­ve kiütötte. Sajnos nem volt kö­zelben kecskeméti csatár. A 26. percben egy hátulról kapott lab­dát Szabó ügyesen húzott el Szántó mellett és 10 méterről ép­pen lövéshez lendült, amikor Szántó hátulról elkaszálta. A„ 11-es iskolapéldája volt, de Lau­ber semmit sem látott. A 30. percben Szabó lőtt újból mellé. A 32. percben Puskás fejelt gyengén a< kapus kezébe. A kö­vetkező percben a védők közt át­perdült a labda a kapu előtt ál­ló Puskás elé, aki azonban lövés helyett le akarta kezelni és köz­ben kisodródott. A 37. percben újabb szabadrúgásból Menczel a léc fölé bombázott. A 41. perc­ben Pasek jó cselekkel, már a 16-osnál járt, amikor Puskás „le­szerelte” és mindjárt el is vesz­tette a labdát, amivel Révész elő­retört a jobb oldalon. A beadást a két kecskeméti védő közt be­futó Rostás 11 méterről a bal sarokba fejelte. 1:0. (A hibák so­rozata előzte meg a gólt.) A szünet után a 48. percben Szilágyi lapos lövését Gór a jobb kapufa tövénél elvetődve védte. Puskás fejelt közelről a kapus kezébe. Az 55. percben 22 méter­ről Pasek lőtt szabadrúgást, amit Horváth szögletre hárított. A be­ívelt szöglet átszállt a védők fö­lött és éppen Szabó előtt pattant le, aki kapásból a hosszú sarok­ba bombázta. 1:1. Az 59. percben Petényi Szabó elé adott, aki -azonban magasan mellé és fölé is lőtte a labdát. A 74. percben Pasek erős lövését ütötte szögletre a kapus. Nagy harc folyt a győztes gólért ezek­ben a percekben. A KSC táma­dott többet, de időnként a széle­ken az Izzó is előre lendült. A 89. percben Pintér futotta le Kecskést, majd az oldalhálóba lőtt. A rangadón végig nagy iramú, izgalmas küzdelem folyt. A KSC- nek az első félidőben megvol­tak a helyzetei 2—3 gólhoz is, amit sajnos nem sikerült kihasz­nálni. Jók: Szántó, Menczel, Rostás, illetve Kurucsai, Diószegi, Pasek, Herbály. , - ' - ; Lauber játékvezető a határo­zottság látszatát akarta kelteni. Valójában gyenge bíró volt és inkább az Izzónak vezetett. A 11-es meg nem adásával döntő hibát is vétett. Ennyivel jobb volt a MEDOSZ ÉGSZÖV MEDOSZ—Jánoshalmi Spartacus 2:1 (1:0) Kiskunlacháza, .600 néző, ve­zette: Drigán. n ÉGSZÖV: Szeles — Pagella, Mángó, Tóth — Földi, Czikora — Sallai, Prádel, Horák, Gubek (Csatári), Polgár. Edző: Sípos Ferenc. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Fenyvesi M. — Liliom Angeli — Ádám, Csermák, Ma- ráczi, Vaszari, Fenyvesi L. Edző: Perdi Mihály. Rossz talajú pályán a hazai együttes kezdett jobban. A 7. percben már a nyolcadik veszé­lyes szögletet ívelték be. s ezt Csernák a felső sarokból tor­nászta ki. A 15. percben Mará- czi éles lövése kipattant Szeles kezéből.' Csernák rácsapott, de nem tudt.a; a.'hálóhá 21. percben. Horáki .ívelt be szög-v letet. Az elmélázó védők között a labda lepattant és Polgár a há­lóba küldte. 1:0. A gól után is a hazai csapat maradt támadásban. A 35. perc­ben Horák nagy lövését védte Csernák. A fordulás után alább­hagyott a MEDOSZ lendülete, s a Jánoshalma irányított. Mará- czi távoli lövése veszélyeztette a kaput. Az 57. percben Angeli szabadrúgásból csavart a kapu elé és a felugró Csermák 6 mé­terről fejelt a hálóba. 1:1. A 63. percben Vaszari egyedül tört kapura. Lövés helyett be­gurított és Csermák lekésett a labdáról. Egyre több'MEDOSZ- tárhadás gördült ismét* a - jános­halmi kapu felé. Á 75. percben nagy „tűzijáték” folyt a jánoshal­mi kapu előtt. Németh kifejelte a labdát, de Tóth mintegy 22 méterről újból lőtt, s az éles lö­vés lepattanva a hálóba vágó­dott. 2:1. A 78. percben Csernák bra- várral védte Horák lövését. Könnyelműsködött a jánoshalmi védelem sezrencsére Csatári 5 méterről fölé lőtt. A lelkesebben és erőszakosab­ban játszó ÉGSZÖV MEDOSZ megérdemelten nyert. Jók: Horák, Prádel, Sallai, Czikora, illetve Csernák, Angeli, Csermák. Madarász Ferenc A góllövés most sem sikerült Szarvasi Főiskolai Spartacus—Mezőfi SE 3:0 (1:0) A Kun Béla SE az őszi első Radnóti SE—Hajós 3:3 (2:1) Szabadszállás. 150 néző, vezet­te: Daubner. Radnóti SE: Szabó I. — Rédei (Zsilák), Balázs, Nagy I., Kormos, Nagy II.. Dlavai. Szabó II., Tari (Boroczki). Marton. Pataki. Edző: Veres István. Hajós: Csesznák — Huber, Varga. Szeitz, Páncsics. Csicsirkó, Németh. Balogh. Kovács, Bagó* Molnár. Edző: Dr. Koch József. Nagy iramú, kemény mérkőzé­sen, igazságos eredmény szüle­tett. Góllövők: Pataki. Szabó II., Boróczki. illetve Páncsics, Mol­nár, Kovács. Jók: Szabó I., Kor­mos, Nagy II.. illetve Páncsics, Farkas. Csicsirkó. Gábor A. SE—Tompa 1:0 (0:0) Kisszállás, 300 néző. vezette: Horváth. Gábor Á. SE: Csima — Mino- rics. Szál. Zsebő. Barta. Frittman, Maczkó, Ádám. Krisztin, Vágó (Póczik). Mészáros. Edző: Kévés Ferenc. Tompa: Borosai — Budincse- vics. Zsiflcó. Francziskovics, Bar­ta, Virág, Nagy (Czianov), Füre­di, Csapiáros. Czeigerschmidt, Ká­bái. Edző: Födi István. A semleges pályán lebonyolított mérkőzésen nagy csatát vívott a két csapat. A jobban játszó Gá­bor Á. SE megérdemelten jutott a két ponthoz. Góllövő: Maczkó. Jók: Szál, Zsebő. Maczkó, Krisz­tin, illetve Zsifkó, Barta,. Csap­iáros. Sükösd—Érsekcsanád 4:0 (2:0) Sükösd, 700 néző, vezette: Czen- czik. Sükösd: Szente — Bogárdi, Ka­tus, Nagy, Kovács, Radics, (Ma- rusa), Tóth I.. Szabó. Sudár, Páncsics. Tóth II. (Kollár), Edző: Varga Imre. Érsekcsanád: Csordás — Ma­rinké, Boros, Gyuricza. Sós, Mel­cher, Pólyák, B. Szabó, Tüske, Vinkó. Koszorús (Szabó D.), Ed­ző: Barta György. ' A két „szomszédvár” összecsa­pása nagy küzdelmet hozott. A sükösdiek mindvégig irányították a játékot és biztos győzelmet arattak. A 38. és a 41. percben Páncsics szerzett gólt. 2:0. A 40. percben Pólyák a kiállítás sorsá­ra jutott. A második félidő ele­jén Marusa 20 méteres kapáslö­vésével 3:0-ra alakult az ered­mény. Ä 70. percben Sudár egyé­ni akcióból állította be a vég­eredményt. 4:0. Jók: Bogárdi, Páncsics. Sudár, illetve Boros. Vaskút—Lakitelek 5:1 (3:0) I Vaskút. l<SO'«éz§y vezettem Va*« Í gacz. .dig ijf-wassáiosE Vaskút: Németh — Zority, Ma­tus, Merkler, Welcher. Dombóvá­ri (Leitner). Gyulavári. Bedzsula, Palatinszki, Keresztes (Lazányi), Péter. Edző: Wéber János. Lakitelek: Takács — Szabó, Iíarczos. Tóth. Kakó M., Gangli. Hankovszkv, Kakó J.. Rubányi, Csík, Boros. Edző: Fekete József. A mindvégig fölényben játszó vaskúti csapat akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. A 80. percben Kakó M. a kiállítás sorsára jutott. Góllövők: Pala­tinszki 2. Keresztes. Péter, Lazá­nyi. illetve Rubánvi. Fájsz—Soltvadkert 2:1 (0:1) Soltvadkert. 400 néző, vezette: Nagy L. Fájsz: Gilián — Kollár, Débics, Markó. Kovács (Szilágyi), Krá- czer, Horváth. Herner. Galambos, Gombkötő II.. Adám. Edző: Rónai Sándor. Soltvadkert: Maver — Mezei, Somogyi. Wolf. Szomor. Meskó, Eiler. Sörös. Benkő. Fábián. Kiss (Tóth). Edző: Viszkók Sándor. A soltvadkerti csapat sok hely­zetet hagyott ki, míg a vendégek két védeimi hibából megszerez­ték a győzelmet. Débicset a já- i tékvezető kiállította. Góllövők: Kréczer. Horváth, illetve Meskó. i Jók: Wolf. Sörös, illetve Gomb­i kötő II.. Ádám. l Ifjúsági eredmény: 3:0 Soltvad­• kert javára. : Kunszentmiklós— i Kecskeméti Fémmunkás 4:2 (1:0) ■ ■ Kecskemét. 100 néző, i Kunszentmiklós: Halász — Ta­■ kács. Janovics. Beles. Pozsári, s Gyengési, Bérezés, Toponári, For­ró, Szabó. Patai (Berta). Edző: Dobos József. . Fémmunkás: Földi — Kovács,- Palincsár. ölvedi. Dómján, Bállá, f Kiss, Márkli. Bakos. Kállai II.« Sz. Nagy. Edző: Mikus Mihály. A kunszentmiklósi csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert, Bállá," illetve Forró a kiállítás - sorsara jutott. Góllövők: Bérezés 2 (ll-esből), Toponári. Forró, il­letve Kállai II. (ll-esből), Halács (öngól). Ifjúsági eredmény: 3:0 a K. Fémmunkás javára. Kun Béla SE—Kalocsai VTSK 2:1 (1:0) Kalocsa, 1000 néző. vezette: Ke- resztes. Kun Béla SE: Gulyás — Ivá- , nyi I., Horváth, Kovács, Lantos, Dongó, Tímár, Dukai, Farkas, Tánczos, Iványi II. Edző: Lantos János. . Kalocsa: Niezper — Kovács, Pécsi, Szabó. Gerber. Matos, ^Ka­pitány % (Jenei), Vén, Posztobányi, Lakatos, Farkas II. (Barabás). Edző: Molnár Ferenc. A megyei I. osztály rangadója az -ifjúsági mérkőzésen történt kettős lábtörés miatt, amely az egyik kalocsai fiúval történt, túl­fűtött hangulatban kezdődött. A VTSK irányította a játékot, de a 18. percben mégis a vendégek szerezték meg a vezetést. Egy szabadrúgás után a lepattanó lab­da Iványi II-höz került, aki nagy erővel lőtt a bal alsó sarokba. 1:0. Szünet után egy súlyos ka­pushiba miatt végleg á vendégek javára-dőlt el a mérkőzés. Az 50. percben Tánczos gyenge lövése kötött ki a kapuba. 2:0. A VTSK a találkozó hátralevő, részében már csak szépíteni tudott. Az 57. percben Maitos lőtt gólt. 2:1. Jók: Gulyás , (a mezőny , legjobbja), Iványi, Tánczos, illetve Szabó, Pécsi. Matos. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Ka­locsai VTSK javára. Izsák—Bácsalmás 1:0 (0:0) Bácsalmás. 300 néző.' vezette: Kávai. Izsák: Mezéi I. — Matkovics, Höss. Bakonyi, Bende. Mezei II., Szász, Nagy, Tóth. Boti (Lantos), B. Szabó. Edző: Máté Ferenc. Bácsalmás: Futó — ZsembAi, Bizáncz, Narancsik, Turcsányi, Rudics. Husztyi (Fiilöp), Piuko- vics, Geiger (Kónya), Markó, Pri- kidánovics. A bácsalmási csapat végigtá­madta a mérkőzést, de lestaktiká­ja megbosszulta magát. A 62. percben gyors adogatás után Boti állva hagyta a védőket^ és meg­szerezte a vendégek .győztes gól­ját. _ , Ifjúsági eredmény: 4:1 a Bacs­. Bajai.SK— . ...... 3 °líífsTfötöSi ^feroff Sflartacus 2:0(1:01 ^ Baja, 200 néző. vezette: Hor­váth. , , BSK: Tóth — Andrusko, Mol­nár, Petresevity. Gyorfi. Baráth, Márity, Hohner. Radics (Magyar), Kemény. Kocsis. Edző: Tüske Kálmán. , , TT Kiskőrös: Ba — Balogh II-, Szlovák II-, Balogh I.. Takacs, Pólereczki. Sárközi (Fábián), Bor, Szlovák I.. Szabó. Lábát. Edző: Biácsi Sándor. , . - . Jó iramú, színvonalas mérkőzé­sén a határozottabban játszó BSK nagyobb arányban is nyerhetett volna. A 20. percben Márity visz- szafejelt labdáját Kocsis 6 mé­terről lőtte a kapuba. 1:0. Az 54. percben Molnár labdáját a betű-* tó Márity a kapus fölött továbbí­totta a hálóba. 2:0.. Jók: Andrus- kó, Petresevity, Márity. illetve Po- lereczki. Szabó. Lábát. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Bajai SK javára. Szarvas, 500 néző. Vezette: Mizsei. Szarvas: Pocsai — Szabovik, Gajdos, Kerekes — Szeljak, Ma­gyar Gy. — Lancsa, Magyar T., B. Tóth, Plastyik, Orovecz (Koz­ma). Edző: Bánáti Rezső. iMezőfi SE: Gulyás — Illés (Kovács), Gubacsi, Nagy hegy esi — Kulik, Szabó — Miklós, Megy- gyes, Magyar (Fehér), Tóth, Né- medi. Edző: Krivy Ottó. Sáros pályán a Mezőfi SE tá­madásaival kezdődött. Az 5. percben Tóth átadásánál Megy- gyes gólhelyzetben nem találta el a labdát. A 14. percben Ma­gyar várt ki jó helyzetben és szerelték. A 21. percben Magyar T. 20 méterről váratlanul lőtt és a labda Gulyás keze fölött a léc alá vágódott. 1:0. Ezután ismét Magyar T., majd Orovecz hagyott ki nagy helyze­tét. A 41. percben Pocsai kiejtet­Jurij Bazsanov, a Trud jégko­rong szemleírója nagy cikkben ■foglalkozik a jövő eseményeivel, jégkorong-találkozóival és meg­állapítja, hogy az eddigieknél még keményebbé válik majd a küzdelem. Ez elsősorban a VB-re vonat­kozik, mert a NOB bécsi kong­resszusán a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a Nemzetközi Jég­te a labdát Némedi elé, áki 6 méterről az üres kapu helyett ismét a kapus kezébe emelte. A szünet után a Mezőfi SE jól játszott. Az egyenlítés a levegő­ben lógott. Meggyes közelről melléfejelt. Végül egy 20 méteres szabadrúgásból Kerekes növelte a hazai gólok számát. 2:0. A 73. percben Tóth lefutotta a védőket, de addig várt, amíg Pocsai rávetődéssel megszerezte előle a labdát. A 78. percben szöglet után Gulyás kiütötte a labdát, de ép­pen Lancsa fejére, aki az üres kapuba „bólintotta”, 3:0. Még Miklós és Némedi hagyott ki jó helyzetet az utolsó percekben is. A mérkőzés nagyobb részében támadó Mezőfi SE most sem tu­dott gólt lőni, s a hazaiak a ked­vesebb helyzetből is háromszor betaláltak. Jók: Gubacsi, Kulik, Tóth. Fekete Ferenc korong Szövetség képviselői nem hivatalos eszmecsere keretében megegyeztek abban, hogy az 1976. évi világbajnokságon a pro­fik is részt vehetnek. Ez elsősor­ban Kanadát érinti kedvezően, hiszen a nagy múltú csapat újra ott lehet majd a világbajnoki tornán, de ugyanakkor a svédek és a finnek is erősíthetik együt­teseiket a jelenleg tengerentúl­szereplő hivatásos játékosaikkal. . Kiskunhalas, 400 néző, vezette: Ssbácz. KTE: Sebestyén — Görbe, Gyorsa, Virágh — Komáromi, Bende — Magyar, Mányoki, Por­handa, Bohács, Horváth. Edző: Varga Béla. Kkhalas: Dömény — Juhász I., Kocsis, Gulyás — Tápai (Juhász II.), Csáki — Szőke, Lévai (Jä­ger), Karsai, Csermák, Oláh. Ed­ző: Zag József. A KTE — súlyos kapushibából — már a 3. percben megszerezte a vezetést. Bohács szögletét is­mét csak szögletre hárították^a halasi védők. A másodikat Do- mény előbb lehúzta, majd kiej­tette a kezéből és Mányoki közel­ről a hálóba sodorta. 1:0. Az 5. percben Sebestyén me­rész kivetődéssel mentett Cser­mák előL A 12. percben a har­madik KTE-szöglet jelezte a kecskemétiek mezőnyfölényét. A 20. percben a mindenütt felbuk­kanó Bohács lövése Gulyásról pattant vissza. A másik oldalon Görbe ügyesen adott haza Kar­sai elől. A 25. percben Oláh fe­jese felfelé pattant és Sebestyén zsákmánya lett. A 30. percben Bohács belőtt labdájánál Dömény hibázott, de Porhanda is elron- . tóttá a kínálkozó alkalmat. _ A 32. percben Görbe lábáról Oláh elé pattant a labda, de a halasi csa­tár a vetődő Sebestyént találta telibe. A 47. percben majdnem újabb gólt ért el a KTE. Bohács esté­ben balra ívelt. Magyar lövése Döményről Mányokihoz pattant, aki elhirtelenkedve az üres kapu fölé lőtt. Az 52. percben Bohács ugratta ki Magyart, aki futtából nagy pssssBasssssmmmmmmimmmmmsmm Még keményebbé válik a küzdelem lövést küldött és labdája a bal kapufát érintve ment ki._ A 70. percben Csáki átadását Oláh átlépte és Csermák 20 mé­terről hatalmas gólt lőtt. 1:1. Az egyenlítés után a MEDOSZ előrelendült a KTE pedig be­állt védekezni. Csak Bohács és Magyar tartózkodott elől, mégis a 82- percben Bohács beadása után Mányoki élesen fejeit a sa­rok felé és Dömény szögletre tolta a’ labdát A 88. percben Szőke labdájával Csermák hú­zott kapura. A kifutó Sebestyén elől balra perdi tett és Jáger százszázalékos helyzetben az üres kapu fölé lőtt. A végig jó iramú mérkőzés ki­tűnő játékvezetés mellett folyt. Az első játékrészben a KTE ját­szott fölényben. A MEDOSZ csak áz egyenlítés után javult fel. A döntetlen igazságos. Jók: Görbe, Gyorsa, Virágh, Porhanda, illetve Juhász I., Gulyás, Cser­mák, Oláh. Szalai László AZ NB HL DÉLKELETI CSOPORT ALLASA 1. Izzó 18 13 4 1 42-8 30 2. Sz. MÁV 18.14 1 3 46-16 29 3. KSC 18 10 5 3 27-13 25 4. Szarvas 18 11 2 5 33-22 24 5. KTE 18 7 8 3 34-25 22 6. SZVSE 18 9 4 5 27-19 22 7. EPGEP 18 7 7 4 32-27 21 8. Szabó SE 17 8 4 5 20-18 20 9. ÉGSZÖV 18 7 4 7 33-30 18 10. BVTSK 18 9 — 9 36-36 18 11. Sz. Dózsa 18 8 1 9 33-20 17 12. KELTEX ­18 6 4 8 27-30 16 13. Láng 18 7 2 9 26-29 16 14. Jánoshalma 17 6 3 8 21*19 15 IS. Kk.halas 18 4 6 8 19-32 14 16. Cegléd 18 3 7 8 24-36 13 17. ESMTK 18 5 1 12 24-39 11 18. Mezőfi 18 4 3 11 9-32 11 19. Gyula 18 4 2 12 20-49 10 20. Kilián 18 2 2 14 15-46 6 A MEGYEI I. OSZTÁLYÜ LABDARCGO-BAJNOKSAG allasa 1. Kun B. SE 17 12 2 3 38-16 26 2. Kai. VTSK :■ 17 10 4 3 45-35 24 3. Fájsz 17 10 3 4 42-26 23 4. Tompa- 17 11 6 41-26 22 5. Kiskőrös 17 8 5 4, 34-18 21 6. Izsák 17 4 11 2 23-25 19 7. Bajai SK 17 7 4 6 23-22 18 8. Sükösd 17 6 5 6 27-29 17 9. Hajós 17 4 8. 5 .27-26 16 10. Gábor Á. SE 17 5 6 6 27-27 16 11. Bácsalmás 17 4v 7 6 21-24 15 12. Ksz.miklós 17 ■ 5 5 7 36-54 15; 13. Soltvadkert 16 5 4 7 31-30 14 14. K. Fémmunkás 17 5 4 8 26-29 14 15. Radnóti SE 17 3 6 8 28-38 12 16. Lakitelek 17 5 2 10 31-48 12 17. Érsekcsanád 16 3 4 9 15-34 10 18. Vaskút 17 3 3 11 26-35 9 Megjegyzés: A Soltvadkert—Érsek- csanád mérkőzést december 1-én le kell játszani. Az őszi forduló ezzel ér véget. Műkorcsolya—csontból Sok egyedülálló érdekesség fo­gadja a látogatókat az esztergo­mi Balassa Múzeumban. Első ízben rríutatják be például azo­kat a csontkorcsolyákat, amelyek a XIV. századból valók. A ritka sportemlékeket régebben az esz­tergomi Labor Műszeripari Mű­vek területén találták. Ennek helyén állt az 1300-as években a Szentpálfalvának nevezett tele­pülés, ahol a szájhagyományok szerint egy korcsolyakészitő is la­kott. A muzeológusok most okleve­les iratokkal bizonyították be ennek igaz voltát. Látható a ki­állításon az az adásvételi szerző­dés is, amelyet a szentkirályi ke­reszteslovagok állítottak ki. A korabeli írás Hench diett korcho- lyas (Henz, a korcsolyás) néven emlékszik meg a mesterről. Megállapították a muzeológu­sok azt is, hogy a korcsolyák — amelyek formája nagyon hason­lít a műkorcsolyához — marha- lábszárcsontból készültek. Olyan is van köztük, amelyet nem fe­jezett be a mester. A jól csúszó „szerszámokat”, amelyekkel ha­von és jégen egyaránt közleked­tek, 1 szíjakkal erősítették a láb­belikre. A néprajzi kutatások sze­rint más célra is használták. Hat-hét korcsolyát sorba kötöt­tek és a szánkó talpára erősítet­ték. A keskeny felület kevésbé tapadt a hóhoz, és igy még gyor­sabban. siklott a szán. M Nagy iramú megyei rangadó Kecskeméti TE—Kiskunhalasi MEDOSZ 1:1 (1:0)