Petőfi Népe, 1974. október (29. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-01 / 229. szám

m Á hét eseményeiből A CSZK Moszkva labdarúgó- , csapata Kecskeméten Áz Ür Dózsa öregfiúk Kiskunhalason SZERDÁN érdekes labdarugó-cse­megét láthatnak a kefcskemétl szur­kolók. A Honvéd SE vendégeként ha­zánkban tartózkodó CSZK ' Moszkva labdarúgócsapata 15 órakor' Kecske­méten,. a S^éktói Stadionban á KSG csapatával játszik barátságos mérkő­zést. A szerdai nap programjához tar­tozik tnég a kecskeméti városi sport-, csarnokban Í6.30-kor kezdődő KSC— Videoton férfi kosárlabda előkészületi mérkőzés. , • " , •( . CSÜTÖRTÖKÖN 'délután Kiskunha­lason lesz látványos mérkőzés-. Az Üj- pesti ' Dózsa Őrégfiúk csapata 15.30 kezdettel a Kiskunhalasi1 öregfiúk csa­patával játszik a városi pályán. Az Ú. Dózsa csapatában olyan régi nagyhírű játékosok vonulnak fel, mint Szerit- mihályi, Várhídi, Göröcs, Deák, Nagy­marosi, Kuharszki stb. A halasi csapat Hődör, Várhelyi, Virágh, Tóth l, Tóth H., Jäger ék még fegy sor régi neves játékosból áll majd. • Kecskeméten; csütörtökön délután 14 órakór kezdődik az általános isko­lai tömegverseny második fordulója á Széktói Stadionban. PÉNTEKEN 17 órakor kezdődik Kecskemétén, a városi sportésarnok klubtermében a kosárlabda-játékveze­tők továbbképző íanfoiyarha. f Az NB II. állása 1; MÁV' DAC v 10 4 6 — 15-7 14 2. Szeged 10 6 2 2 18-11 14 3. K. Rákóczi 10 <5/ 3 2 16-9 13 4. Volán 10 5 3-2 16-10 m 5. Komló ia 5 3 2 12-12 13 6. Bp.' Spart. 10 4 4 2 19-14 12 7. N.-kanízsa 10 4 3 3 17-12 11 8; Dorog 10 4 3 3 11-n 11 FÖSPED 10 5 1 4 11-11 11 ló. Ganz-M. 10' 2' •6 2 10-9 10 11. Dunaújváros 10 3 4 3 15-15 10 12. Szolnok 10 3 3 4 12-13 9 13. Oroszlány * 10 2 5 3 7-13 9 14: Várpalota 10 3 2 5 44-14 8 15. Budafok. 10 2 4 4 13-16 8 16. Özd 10 3 2 5 12-J5 8 27., kkfse’ 10 3 2 5 10-14 8 18. Szekszárd ' ' 10 2 3 5 14-21 7 19. DVSC ’ Í0 2L 2 6 8-14 6 20. Eger 10 2 1 7 9-18 5 A Bp, Spartacus—;KKF$E (2:0) 'mér­kőzést hét közben játszották le. Várpalota—SZMTE ■ 3:1 K. Rákóczi—Budafok y 1:1 FÖSPED—Dorog " 1:0 Szekszárd—Debrecen 1:0 Ganz-MÁVAG—Nágykanizsa . 2:2 Dunaü j város—Oroszlány 0:0 Özd—Eger 3:0 SZEOL—MÁV DAC 1 1:1 Komló—Volán « 1:0 ASZTALITENISZ Az asztalitenisz-szövetségben már kijelölték az október n—13 között Miskolcon sorra kerülő tízek bajnok­ságának mezőnyét, amely:-', a követke­ző: Férfiak: Jónyer,- Tímár, Kocsis (Bp. Spartacus), Gergely, Börzsei, Rózsás (ÖVSC), Asztalos, Kocsis n. (Ganz- MAVAG), Frank (S.zoridy SE), Bánla­ki (VM. Közért). . Nők: Magos, Kisházi, Papp, Lotaller, Kuchár, Szabó (valamennyi Statiszti­ka), Molnár, Hernádi (31. Építők), Iváskó Ruzsenszky (BSE). Klampárt fegyelmi ügyei miatt nem hívták meg. (MTI) 1* SPORT- SPORT-SPORT Kiegyenlített játék Kiskunhalasi MEDOSZ—Kecskeméti SC 0:0 , Kiskunhalas, 500 néző. Vezette^ Faragó. Kiskunhalasi MEDOSZ: Dö- mény — Juhász, Rádi, Dobra — Kocsis IX. (Tápai),'1 Gulyás — Szőke, Kiss R. (Csáki), Csermák, Oláh, Jáger II. Edző: Zag József. KSC: Gór — Oláh, Gyiffkó dr., Herbály — Diószegi, Losonczi — Horváth, Ónodi (Sere?), Szabó, Czirkos (Kecskés), Oskolás. Ed­ző: Bányai Nándor. Az első gyors tám'adást a ME­DOSZ vezette, s Kocsis II. lö­vése Gyiffkó dr.-ról vágódott le. A 3. percben Gyiffkó dr. 35 méterről lőtt a kapu fölé. A 7. percben Rádi hazaadása túlju­tott Döményen, de a labda el­suhant a léc mellett. A 24. perc­ben Czirkos lövését védte a ha­lasi kapus. A 28. percben Szabó lőtt fordulásból, de a labda célt tévesztett. A 30. percben formás jobboldali támadás végén Szőke beadását Csermák mellel miaga- elé tette, de lövése; a léc fölé Szállt. A 33. percben a kecske­méti csapat már a második cse­rére kényszerült sérülések miatt. Előbb Ónodi, majd Czirkos hagy­ta el a pályát. A 36. percben Ju­hász beadásából Oláh lőtt mellé. Az ellentámadásnál Kecskés át­adására Szabó jó ütemben indult, de Dömény kifutott és megsze­rezte a labdát a csatár elől. A szünet ■ után a KSC kezdett jobban. A 46. percben Oskolás lőtt kapásból mellé. Az 50. perc­ben Szőke lefutotta Herbályt, de a futtából leadott lövés messze elment a léc mellett. Az 53. percben a. változatosság kedvé­ért Horváth lőtt csunyján mellé a 16-os közeléből. Az 56. és 58. percben Csermák próbálkozott lövésekkel. A 72. percben szöglet után Oláh nagy lövését látvá­nyosan hárította, a kecskeméti kapus. A 79. percben a kecske­méti Oláh tört előre. Labdáját Horváth felőrevetődve kapura fe­jelte, de Dömény kezébe szállt a labda. A 87. percben Horváth beadását Losonczi a védők gyű­rűjéből/ csak centiméterekkel fe­jelte a bal kapufa mellé. A 89. percben KSC-támadás végén Szabó lesről lőtt a hálóba. A partjelző és a játékvezető is egyértelműen döntött, s a kecs­kemétiek sem tiltakoztak. \ A mérkőzés jellemzője: A ME­DOSZ határtalan lelkesedéssel, a KSC kulturáltabban játszott. Mindkét csapat kihagyta a hely­zeteit. A gól nélküli döntetlen te­hát igazságos eredmény. Jók: Rádi, Dobra, Gulyás, il- létve Gór, Gyiffkó dr., Diószegi. , Szálai László Többet támadott a Mezőfi SE Mezőfi SE—Kecskeméti TE 1:1 (1:0) Kecskemét, Városi pálya, 2000 héző.' Vezette: Tátrai. Mezőfi SE: Magó — Lévai, Szegezdi, Illés —- Kulik (Guba­csi),' Meggyes — Patyi, Szabó, Némedi, Fehér, Nagyhegyesi. Ed- :ző: Krivy Ottó. KTE: Nagy E. — Görbe, Gyor­sa,. Nagy J. — Komáromi II., Csordás, Bende Zubornyák, Mányoki, Bohács, Magyar (Hor­váth F.). Edző: Varga. Béla. Az 1. percben Patyi labdáját Komáromi II. mentette szögletre. A 4. percben ismét Patyi ugrott ki. Hosszan szöktette magát és Nagy E. bravúros kivetődéssel megszerezte előle a labdát. A 6. percben Lévai nagyszerűen ívelt az üresen álló Némedihez, A csatái ügyesen átemelje a labdát ■Gyorsán, aki kézzel ütötte el. A játékvezető 11-est ítélt, amit Meggyes nagy erővel bombázott ß .bal sarokba. 1:0. A KTE első helyzetét Bohács hagyta ki a 12. percben, öt lé­pésről emelt a kapu fölé. A kö­vetkező percben is Bohács ug­rott ki, a lövése azonban elsu­hant a bal oldali léc tövénél: Fel­jött a KTE, ám a Mezőfi SE ka­pujára ez sem jelentett komoly veszélyt. A • 15. percben Szabó hazaadását Magó csak vetődve csípte el. Üjabb Patyi , elfutás végén Gyorsa mentett szögletre. A 25. percben a mérkőzés leg­nagyobb helyzeté maradt ki. Meggyes szabadrúgása a sorfal mellett süvített a jobb sarokra. Nagy E. rajta volt, de az erős lövés kipattant a melléről, éppen a befutó Fehér lábára, öt méter-' ről a kapu közepéről lőhetett, s nem zavarta senki. Fehér azon­ban kapkodott és lábáról az alapvonalon túlra perdült a lab­da. Továbbra is a Mezőfi SE tá­madásait láthattuk, s többnyire a jobb oldalon vezették rohamai­kat, ahol nagy rés tátongott a KTE védelmén. A 36. percben is Patyi futott el, s csak nehezen szerelték szögletre. A 40. perc­ben egy gyorsan elvégzett sza­badrúgás nyomán Csordás lőhe­tett, de kissé oldalt keveredett, és labdáját Magó hárította. A szünet után annyit válto­zott a kép, hogy mdst a KTE próbálkozott támadásokkaL A 48. percben egy jobboldali támadás végén Mányoki. a 16-os sarkánál kapura lőtt} A rendkívüli erővel meglőtt labda éppen fejbe talál­ta az alig 3 lépésre álló Kulikot, aki elterült és percek múlva tért magához. A lövés valósággal ki­ütötte. Nem is tudott tovább ját­szani, és Gubacsi állt a helyére. A KTE három perc múlva egyen­lített. Az 51. percben Mányoki, szin­te ugyanarról a helyről lőhetett kapura. Most is alaposan elta­lálta a labdát és az a jobb sa­rokra tartott. Magó arra vető­dött, közben a lövés Szabó lábán irányt változtatva az ellenkező sarokban kötött ki. öngól. 1:1. Ismét a Mezőfi SE vette át a játék irányítását. Nagyhegyesi lőtt fölé, majd a másik oldalon Bohács három csel után lőtt, de Magó védte a kapu közepébe tartó, egyébként erős. lökést: A 79. percben Némedi a 16-oson be­lül átesett Gyorsa lábán. Kissé 11-es gyanús volt az eset, de a jól bíráskodó Tátrai nem látott szabálytalanságot. A 85. percben Zubornyák éle­sen belőtt labdáját előbb a vé­dők hibázták el, majd az ötösön Bende lába közt is átcsúszott, s végül Horváth F.-ről pattant a kapushoz. A következő percben Némedi beadása után támadt za­var a KTE kapuja előtt, majd egy újabb Mezőfi SE támadással ért véget a találkozó. A rangadón élég nagy iramú, bár nem túlságosan magas szín­vonalú játék folyt. A játékidő nagy részében a Mezőfi SE irá­nyított. A támadásaikban több volt az elképzelés. Helyzetük is lényegesen több akadt, csupán egy szemfüles támadó-hiányzótt, aki kihasználja a kínálkozó le­hetőségeket. A KTE ^védelme kapkodott, s az egész együttes inkább görcsösen erőlködött, mint játszott. Jók: Meggyes, Szabó, Lévai, Patyi,'illetve Komáromi II., Má­nyoki, Görbe. Szabó Zoltán 1971. október 1. •' PETŐFI NÉPE • 7 KÖSÁRLABDA 0 Egy kecskeméti, és egy volt kecskeméti játékos ' a képen. Kovácsné Táczi-Szabó Éva kosarat dob, Makayné Magyar Márta elkésett a közbeavat­kozással. Bajai SK— Vasas Izzó 78:73 (43:37) NB I. férfi. Bp. Izzó-terem.. Vezette: Dé­kéy. Miha- • ílyovszky. BSK: Bová- novics (12), Ágfalyi, Ko­vács (10), Ka­rácsonyi (24), Iván (16). Cse­re: Kancsáp (16). Ikotity. Edző: Tax Im­re. ''.’V­A BSK ta­vasszal ottho­nában szenve­dett vereséget az Izzótól, és most Budapes­ten vágott vissza. A Ba- ■ja a mérkőzés 8. percében már 10 ponttal vezetett és elő­nyét végig megtartva, ke­mény. gyors, változatos küz­delemben győ­zött. A BSK elsősorban a palánk alatti határozottabb iátékávaí, va­lamint a kitűnően.megszervezett, fegyelmezett védekezésével tűnt ki. Jók: Kovács. Karácsonyi, Kancsár. Iván. illetve Donlcó A., Török. Ganz-MÁVAG—Kecskeméti SC 71:67 (36:42) NB I. férfi. Kecskemét, 400 né­ző. Vezette: Szabó II.. Bánsági. KSC: Kovács (16).'Szabó (6) — Farkas (26) —; •Székedi (4), Pajor (6). Csere: Ruszkai! (7). Felföldi (2). Molnár. Edző: Tóth Győző. _ Remek első félidőt láttunk. A MÁVAG „dobógépei’’ közül Új­vári és Galamb nem jeleskedett, csak Gál lefogását nem tudták megoldani a kecskemétiek. A KSC-ből Kovács és Farkas nagy­szerűen dobott és. Székedi is jó játékkal tűnt ki. Sajnos, hamar kipontozódott. ­A szünet után öt perc alatt feljött a MÁVAG és 44=42-remár ők vezettek. A 13. percben 58:58 volt az állás, és itt mutatkoz­tak először a fáradtság jelei* a KSC-játékosokon. A következő négy perc alatt 66:58-ra húzott el a Ganz-MÁVAG. majd 71:60 volt az állás. A végén letáma­dással sikerült a kecskemétiek­nek valamit lefaragni a -hát­rányból, de a győzeléfrtre mát nem- volt esélyük. Jók: Kovács, Farkas, Székedi. illetve Gál (29). Kalmár (12). MTK—Kecskeméti SC 86:66 (43:30) NB I. női. Kecskemét. 200 né­ző. Vezette: Szittya. Újvári. Jól kezdett' a kecskeméti csa­pat. s mezőnyben egyenrangú ellenfél volt, sót mintegy lu per­cig a /tábla állása is egyenlő volt. Csak a. félidő 'második felében — elsősorban a középjátékosok , eredményességével — szerzett előnyt a bajnokcsapat. A szünet után Adamik edző láthatólag feladta, mert fiatalo­kat küldött a ' pályára, akik né­hány idősebb játékos irányításá­val bár ügyesen játszottak, de ■ a rutinos MTK-játékosok pontszer­zését nem tudták megakadályoz­ni. A várakozásnak' megfelelően az MTK biztosán győzött. Ld.: Üjváriné 16, Beloberk 16, Ká­rász 16, Mahayné 12, illetve Za- kiján 20, Domokos 12, Király 11. Jók: Üjjváriné, Beloberk, Kárász, Makayné, illetve Zakiján. Do­mokos, Táczi-Szabó, Király. Kiskunfélegyházi Vasas— Karcagi Fáklya 82:38 (36:14) NB III. női. Karcag. Vezette: Szilágyi. Karsai. Kfh. Vasas: Szabó (18). Bódi A. (16) — Pálinkás A. (8) — Kot- roczó (21). Fekete (15), Csere: Farkas (4). Juhász. Sikár. Edző: Bódi Tivádar. Karcagi Fáklya— . Kkfh. Lenin Tsz SK 78:57 (36:37) NB III. férfi. Karcag. Vezette: Szilágyi. Karsai. ■ Lenin Tsz SK: Németh (6), Ta­nács (8) —= Mészáros (17) — Nemcsok • (5). Kerék (14). Csere: Ágoston (7). K. Czakó. ' Edző: Mészáros Gyula. A mezőnyfölény kévésnek bizonyult Gyulai SE—Jánoshalma 2:0 (2:0) Gyula, 700 néző.. Vezette: Sza­bó J. Gyulai Juhász — Somos, Fá­bián, Kimpfc^n — Otott,- Szabó — Novák (Nagy), .Molnár, Tóth, Kádár, Sass (Túri). Edző: Hi- ,mer József./ Jánoshalma: Cse’rnák — Fad- di,. Németh (Liliom), Fehyvesi IV., Bocsi: — Angéla Ádám — Csermák, Mizsér, Vaszari (Bu­rányi), Fenyvesi III. Edző: Gacs ; Tibor. 4 Nagy lelkesedéssel játszott a hazai együttes. Az 5. percben Kimpián lefutotta a Védőket és 8 méteres lövését Csernák csak nagy bravúrral védte. A 10. percben Angeli, a ( Csermáktól Visszakapott labdával tört kapu­fa'. Buktatták, de a . játékvezető nem látott okot a 11-esre. A 20. percben Molnár futott el a jobb- szélen és a peadást Kádár a jobb alsó sarokba fejelte. 1:0. A 25; percben Fenyvesi IV. két Védőt is kicselezett, de lövését Juhasz hárítötta. A 45: percben -egy előreívelt labdánál ‘ Németh ás Fenyvesi' IV. egymást 'zavar­ta. Kádár rácsapott a labdára és 10 méterről nagy erővel a bál sarokba vágta. 2:0. A fordulás után változott a já­ték ^képe. Sorozatos jánoshalmi 'támadásokat láttunk. Az 55. percben Ádám labdájával An­geli a kapus mellett is elhúzott, végül mégis hibázott. A 63. perc­ben Csermák küldött -kapásból, vagy > 16 méterről 'nagy lövést, amit a kapus ismét bravúrral há­rított. A kétgólos vezetés birto­kában szívósan védekezett a Gyu­la és a jánoshalmi támadók nem tudták áttörni a jól- záró védel­met. A 80. percben Kádár egye­dül úgrott ki a labdával és Cser­nák kifutva, a 16-osnál mentett. Az utolsó 10 perc is jánoshalmi támadásokkal telt el, de komoly helyzet nélkül. A győzelem , teljesen megérde­melt. Jók: Somos, Otott, Szabó, Kádár, illetve Angeli, Ádám. Madarász Ferenc AZ NB m. DÉLKELETI CSOPORT Állasa • 1. V. Izzó 10 8 1' 1 23-1 17 2. Sz. MÁV 10 7 1 2 22-10 15 3. Szarvas 10 7 1 2 21-9 15 4. BVTSK 10 6 — 4 29-23 12 5i, KTE 10 4 4 2 20-14 12 6. Szabó L. 10 5 2 3 14-1? 12 7. Sz. Dózsa 10 5 1 4 19-8 11 8. SZVSE 10, 4 3 3 17-11 11 9. KSC 10 4 3 3 14-10 11 10. V. Láng 10 5 1 4 19-18 11 11. ÉPGÉP 10 4 2 4 1M9 10 12. ÉGSZÖV 10 3 3 4 17-16 9 13. Mezőfi SE 10. 4 1 5 7-19 9 14. Jánoshalma 10 3 2 5 12-10 8 15. KELTEX 10 3 2 5 15-18 8 16. Kiskunhalas 10 2 4 4 7-16 8 17. ESMTK 10 3 1 6 15-22 7 18. Cegléd 10 1 5 4 13-21 7 19: Kilián FSE 10 2 — 8 9-31 4 20. Gyula 10 1 1 8 9-28 3 Sikeres hét vége ökölvívásban \ Áz elmúlt hét .yégén Debre­cenben rendezték meg a város okolyívó bajnokságát, ■ -amelyen 26 sportegyesület. 135 versenyző-; .je lépett' szórítóba. Közöttük & KSC, a Kun Béla. SE és a Kis­kunhalasi MEDOSZ versenyzői. A serdülő győztesek között van Halász (KSC), Pintér (Kun Bé­la SE), Komlós (Kiskunhalas). Az ifjúsági papírsúlyban: 3. Sze- leczky, a kisyáltósúlyban: 3: Gö­rög, a váltósúlyban: 2. Virágh (mindhárom KSC). Szombaton este Szegeden zaj­lottak le az országos egyéni fel­nőtt vidékbajnokság,döntői, ame­lyekben a Kun Béla SJ5 verseny­zői szép sikert értek el. A lég­súlyban. bajnok: 'Timár László (edzője: Tóth György), 2 Hor­váth. Harmatsúlyban bajnok: Sű­rű Béla (edzőbe: Tóth Qyörgy). Nagy váltósúlyban: 2. Kertli. BEFEJEZŐDTEK AZ ORSZÁGOS LOVASNAPOK — EGYÉNI BAJNOK FÜLÖP SÁNDOR A csapatversenyben a mélykúti Alkotmány Tsz győzött Vasárnap befejeződött Mélykúton a XII. Magyar Hajtó Derby és az idei országos haj­tóbajnokság harmadik, egyben utolsó fordu­lója. Az országos lovasnapokat, mint már hí­rül adtuk, a Magyar Lovasszövetség és a he­lyi Alkotmány Termelőszövetkezet rendezte. Szombaton reggel 8 órakor kezdték a maratoni hajtást. En­nek eredményeit az alábbiakban közöljük. Az A csoportban: 1. Tóth Bá­rányt Sándor, kecskeméti Ma­gyar—Szovjet Barátság Termelő- szövetkezet, 2. Papp József, döm- södi Aranykalász Termelőszövet­kezet, 3. Muity Ferenc, mélykú-. ti Alkotmány Termelőszövetke­zet, 4. ‘Fülöp Sándor, Kiskunsági Állami Gazdaság: Muity Sándor, mélykúti Alkotmány Termelőszc-' vetkezet fogatával 6. lett. A B csoportban': 1. Kali Mi- . hály, mélykúti Alkotmány Ter­melőszövetkezet, 2. Rédei Sándor, Üllői Fajtaellenőrző Állomás, 3. 1 Dani Gábor, solti Szikra Terme­lőszövetkezet, 4. Abonyi Géza, kiskunfélegyházi Egyesült Lenin Termelőszövetkezet. Vasárnap került sor az A és B csoport hajtóinak akadályverse­nyeire. Az A csoportban: 1. Jakab Miklós, mezőkeresztesi Aranyka­lász Termelőszövetkezet, 2. Papp József, dömsödi Aranykalász Ter­melőszövetkezet, 3. Muity Ferenc, mélykúti Alkotmány Termelőszö­vetkezet, 4. Fülöp Sándor, Kis­kunsági Állaipi Gazdaság, 5. Mu- ity Sándor, mélykúti Alkotmány Termelőszövetkezet, 6. Tóth Ba- ranyi Sándor, kecskeméti Ma­gyar—Szovjet Barátság Terme­lőszövetkezet. A B csoportban: 1. Dani .Gá­bor, solti Szikra Termelőszövet­kezet, 2. Kiss Imre, Mezőhegye- si Állami Gazdaság. Az országos hajtóbajnokság harmadik fordulójának eredmé­nyei alapján a következő lett a sorrend: Egyéni: 1. Papp József, dömsödi Arany­kalász Termelőszövetkezet, 2. Fü- löp Sándor, Kiskunsági Állami Gazdaság, 3. Muity Ferenc, mély­kúti Alkotmány Termelőszövet­kezet, 4. Tóth Bar any i Sándor, kecskeméti Magyar—Szovjet Ba­rátság Termelőszövetkezet, 5. Muity Sándor, mélykúti Alkot­mány Termelőszövetkezet, 6. Ja­kab Miklós, mezőkeresztesi Aranykalász Termelőszövetkezet. Csapat: 1. Mélykút, Alkotmány Terme­lőszövetkezet,- 2. mezqkeresztesi Aranykalász Termelőszövetkezet, 3. Hortobágyi Állami Gazdaság. A Magyar Népköztársaság 1974. évi egyéni hajtó 'bajnoka Fülöp Sándor, Kiskunsági Állaim Gazdaság. További sorrend: Bárdos György, Gyöngyösi Állami 'Gaz­daság; Papp József,, dömsödi Aranykalász Termelőszövetkezét; Muity Ferenc, mélykúti Alkot­mány Termelőszövetkezet; Muity Sándor, mélykúti Alkotmány Ter­melőszövetkezet; Jakab Miklós, mezőkeresztesi Aranykalász Tér-1 melőszövetkezet. Az idei csapatbajnokságot a mélykúti Alkotmány Termelőszö­vetkezet nyerte.'A csapat tagjai: Muity Sándor és Muity Ferenc. A XII. Magyar Hajtó Derby győztese Papp József, dömsödi Aranykalász Termelőszövetkezet. A lovasnapokat vasárnap sok érdekes műsor színesítette. Reg­gel a kiskunhalasi Határőr Dó­zsa, a dömsödi Aranykalász Ter­melőszövetkezet és a mélykúti Alkotmány lovas sportköre tag­jainak ugrószámaiban gyönyör­ködhettek'a nézők A «- 'orszá- mok közbeii nemzetiségi xítur- csoportok léptek fel, az úttörő­zenekar adott /nüsort, bemutat­ták a Koch-ötöst, a csikósok szó­rakoztatták a nézőközönséget, A résztvevők színpompás felvonu­lása is nagy sikert aratott A késő ■ délutáni órákban ke­rült sor a díjkiosztásra, amelyet fáklyás felvonulás követett. 0 A csapat- . verseny győztesei, Muity Sándor és fia Muity Ferenc átveszik a tiszteletdijakat. (Tóth Sándor felvételei) 0 Papp József a XII. Magyar Hajtó Derby győztese sikerrel küzdötte le az akadályokat. / i I /