Petőfi Népe, 1974. október (29. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-08 / 235. szám

1974. október 8. • PETŐFI NÉPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Tatabánya—Csepel 1:0 (1:0) Csepel, Í000 néző, vezette: Pa­lotai. I A Tatabánya szervezetten vé­dekezett és gyors ellentámadá­sokat Vezetett, s ennek meg is 'lett az eredménye. Góllövő: Csa­pó. Rába iETO—Békéscsaba 1:1 (0:0) Győr, 4000 néző, vezette: Szil- vási. A Békéscsaba harcos felfogás­ban játszott, s rászolgált az egyik pontra., Góllövők: Mile, illetve Németh. Bp. Honvéd—Salgótar ján 3:0 (2:0) Kispest, Honvéd-pálya, 2000 néző, vezette: Somlai. Az első .játékrészben nyomasz­tó fölényben »játszott a Honvéd, s ekkor el is döntötte a mérkő­zés sorsát. Góllövők: Kozma “2, Kocsis. . Vasas—Diósgyőr 2:0 (2:0) Fáy utca, 1000 néző, vezette: Petri. . A Vasas alacsony színvonalú mérkőzésen gyenge játékkal is meg tudta szerezni a két pontot a megilletődötten játszó DVTK- val szemben. Góllövők: Gass, Komjáti. Videoton—Ű. í>ózsa 1:1 (0:0) Székesfehérvár, 7000 néző, ve­zette: Hévízi. A Videoton a mérkőzés nagy részében méltó ellenfele' volt a bajnokság éllovasának. Góllövők: Nagy II., illetve Tóth. Haladás—Egyetértés 2:0 (1:0), Szombathely, 6000 néző, vezet­te: Kőrös. A mély talajú pálya ellenére igen jóiramú jnérkőzést vívott a két csapat. A szombathelyiek akár nagyobb arányban is nyer­hettek volna. Góllövők: Király, Horváth Z. MTK—Ferencváros 0:0 Népstadion, 10 000 néző, vezet­te: Emsberger. Közepes iramú mérkőzésen mindkét csapat elsősorban arra törekedett, hogy megőrizze kapu­ját a góltól. így azonban a talál­kozó sok bosszúságot okozott a szurkolóknak. Pécsi MSC—Zalaegerszegi TE 0:0 Pécs, 3000 néző, vezette: Müncz. A PMSC csak helyenként ját- .szott elfogadhatóan. Helyzetei is voltak, de ezeket ném tudta ér­tékesíteni. az nb l Állasa 1. O. Dózsa 7 6 1 _ 2 2-7 13 2. Honvéd 8 6 1 1 18-5 13 3. FTC 8 4 3 1 18-7 11 4. Videoton 8 3 3 2 10-8 9 5. Tatabánya 8 3 3 2 6-5 9 6. ZTE 8 4 1' 3 8-10 9 7. B.-osaba i 3 2 3 16-16 8 8. MTK 8 2 3 3 9-11 7 8. ETO 8 2 3 3 12-15 7 10. Haladás 8 3 1 4 10-20 7 11. Pécs 7 1 4 2 6-7 8 12. Csepel 8 2 2 4 10-12 6 13. Vasas 8 3 — 5 10-13 6 14. PVTK 8 2 2 4 11-15 6 15. Egyetértés 8 1 3 4 5-12 5 16. SBTC 8 1 2 5 5-13 4 A félbeszakadt Újpesti Dózsa—PMSC (1:0) mérkőzést október 16-án újra­játsszék. , Az NB II. állása 1. Szeged 11 7 2 2 22-11 16 2. Volán 11 6 3 2 19-11 15 3. Komló 11 6 3 2 14-12 15 4. Bp. Spartacus 11 5 4 “2 22-15 14 5. MÁV D. 11 4 6 1 16-9 14 6. Nagykanizsa 11 5 3 3 19-13 13 7. Kaposvár 11 5 3 3 17-11 13 8. Dunaújváros 11 3 5 3 16-16 11 9. FÖSPED 11 5 1 5 12-14 11 10. Dorog 11 4 3 4 11-13 11 11. Oroszlány 11 3 5 3 9-14 11 12. Várpalota 11 4 2 5 16-14 10 13. Budafok 11 3 4 4 15-16 10 14. Ganz-M. 11 2 6 3 10-11 10 15. KKFSE 11 4 2 5 12-15 10 16. Szolnok 11 3 3 5 13-15 9 17. Ózd 11 3 2 6 13-18 8 18. DVSC 11 2 3 6 9-15 7 19. Szekszárd 11 2 3 6 14-23 7 20. Eger- 11 2 1 8 9-22 5 Budafok—Szekszárd 2:0 Oroszlány—SZMTE | 2:1 Kossuth KFSE—Kaposv. R.. 2:1 Nagykanizsa—MÁV DAC 2:1 Bp. Spartacus—FÖSPED Szállítók 3:1 SZEOL—Eger 4 :o Komló—Dorog 2:0 Volán—özd 3:i Várpalota—Ganz-MÄ V AG 2:0 Dunaújváros—Debrecen 1 :i A könnyűsúly új világbajnoka • • • Az angol John Confab IS me­netes mérkőzésen győzte le az argentin Jorge Ahumadát, és ezzel kivívta a könnyűsúlyú ökölvívás világbajnoka eimet. (Telefoto AP—MTI—KS) SPORT • SPORT SPORT Könnyen győzött a KTE Kecskeméti TE—Gyulai SE 5:0 (3:0) Városi pálya, 1000 néző. Vezet­te: Szailer. KTE: Nagy E. — ' Görbe, Franczkó, Gyorsa — Bende, Ko­máromi II. — Zubornyák, (Ma­gyar), Mányoki, Bohács, Csordás, Horváth F. Edző:] Varga Béla. ■Gyulai SE: j Juhász — Novák (Cserháti), Fábián, Otott, Szabó, Kimpián (Nagy), Molnár — Bú­zás, Kádár, Sass, Tóth. Edző: Himer József. A 2. percben Bóhácsot lökték a 16-óson belül, majd a 3. perc­ben Bohács élesen lőtt mellé. A 6. percben Horváth F. ívelt be. Labdája átszállt a védők és a kapus fölött is, és a bal kapufa mellett a hálóba hullott. 1:0. A 10. percben Horváth F. ívelt balról szögletet és Csordás a jobb sarokba fejelte. 2:0. A gyorsan megszerzett ■ két gólos vezetés után is a KTE ját­szott fölényben. A 14. percben Gyorsa lőtt az üres kapura, de az elég jól meglőtt labda pontosan a gólvonalon elakadt a sárban. A 17. percben Szabó lőtt szabad­rúgásból a KTE kamuja mellé. A 18. percben két szögletet is ível­tek a vendégek és másodikat Nagy E. csak nehezen tisztázta. A 26. percben Bohács lövése a kapufát érintve perdült ki az alapvonalon. A 38. percben Má­nyoki robbant ki a védők közül. Már jóval a 16-oson belül járt, amikor hátulról buktatták. A li­est Bohács értékesítette. 3:0. A szünet után is a KTE fölé­nyével folytatódott a játék. Az 55. percben egy előrevágptt lab­dánál - Fábián elcsúszott és Zu- bíomyák egyedül indult kapura, de elhamarkodva a kapus kezé­be emfelt. Az 58. percben Zubor­nyák lövésébe beléptek és a labda szögletre pattant. A be­ívelés után vagy fél percig pat-‘ togott a labda ide-oda a gyulai kapu. előtt. Végül Bende 20 mé­terről a bal felső sarokba vágta. 4:0. I ­A 63. percben Csordás beadá­sát Bohács előrevetődve fejelte a jöbb kapufára. A 75. percben Mányoki lövése leperdült a ka­pus kezéről, de a kapus szeren­cséjére ismét a gólvonalon a sár­ban halt el. A 80. percben Ká­dár 3 KTE védőt is kicselezett, majd a kapussal szembenállva, teljesen tiszta helyzetből a léc mellé lőtt. A 82. percben Csor­dás labdájával Bohács indult meg. Előbb egy védőt cselezett ki, majd a kifutó kapus mellett is elhúzta a labdát. A kapus utá­nanyúlva elkapta Bohács lábát, aki azonban tovább ment és bukdácsolva is a hálóba rúgta a labdát. 5:0. A 86. percben Csordás belőtt labdája egy védő lábáról a ka­puba tartott, de most is a gól­vonalon akadt el a sárban. A KTE a nehéz talajon sokkal jobban játszott és a nagy iramot erővel is jól bírták a kecskemé­tiek. Kis szerencsével és szára­zabb pályán 2—3 góllal többet is lőhettek Volna. Jók: Bende, Görbe, Csordás, Horváth F., il­letve Juhász, Fábián, Molnár, Búzás. Szabó Zoltán Javuló játék, négy gól a Széktói Stadionban Kecskeméti SC—ÉGSZÖV MEDOSZ 4:1 (2:0) Kecskemét, Széktói Stadion, 3Ö0 néző. Vezette: Mile. KSC: Gór — Oláh, Gyiffkó dr., Herbály — Diószegi, Pasek — Oskolás, Ónodi (Seres), Szabó, Losonczi, Simon. Edző: Bányai Nándor. ÉGSZÖV MEDOSZ: Szeles — Pagela, Tóth, Csatári — Prádel (Kovács), Szikora, Sallai, Erdősi, Horák, Polgár, Gubik. Edző: Sí­pos Ferenc. A KSC kezdte a játékot. A 3. percben Pasek jobblábas lövése jutott a kapu mellé. A 6. perc­ben Simon lőtt elég gyengén. A 11. percben, az első MEDOSZ- támadást Herbály szögletre men­tette. A 21. percben ismét Pasek lőtt és a kapus védett. A 23. percben Szabó visszagurított lab­dáját Pasek nagy erővel bombáz­ta a hálóba. 1:0. A 28. percben Oláh beadására Szabó ugrott fel. A kapus nem tudott közbelépni és a lefejelt labdát Simon a hálóba nyomta. 2:0. A 30. percben Szabó hatalmas lövését a kapus szögletre ütötte. A 35. percben a legürított sza­badrúgást Ónodi csúnyán a kapu mellé rúgta. Nagy mezőnyfölény­ben játszott ezután a KSC, de nem sikerült gólt lőni. A fordulás után az 56. percben Horák labdáját Gór lábbal rúg­ta szögletre. A beívelt szögletnél egymásra vártak a védők és Gubik a hálóba fejelt. 2:1. A 61. percben Losonczi átadá­sával Szabó cselezgetett. Hosszan szöktette magát, '& úgy látszott; hogy a labda a kapus zsákmánya lesz, A KSC szerencséjére a gu­ruló labda elakadt a sárban, s így mégis Szabó érte el előbb, s a hálóba rúgta. 3:1. A 69. percben Oskolás átadá­sát Szabó közelről lőtte a kapu mellé. A 76. percben újabb hely­zet maradt ki. Oskolás beadásá­ra Szabó ráfutott, s nagy hely­zetből lecsúszott a lábáról a lab­da és a kapu mellé gurult. A 78. percben nagy kavarodás támadt az ÉGSZÖV kapuja előtt. Végül < Simon lőtt, és a kapus a kapufára ütötte a labdát, majd onnan a mezőnybe pattant. A 87. percben Oskolás futott eL A be­adással Szabó kiugrott, s a kifu­tó kapus mellett a hálóba gurí­tott 4:1. A nehéz talajú, vizes pályán a KSC nagy fölényben volt. Több gólt is lőhetek volna, de a csatá­rok lövés helyett gyakran csak oldalt adogattak, vagy cselezget­tek. Jók: Oláh, Diószegi, Oskolás, Pasek, Szabó, illetve Pagela, Tóth, Szikora, Bubik. Merényi Béla kapott a MEDOSZ Négy perc alatt három gólt KELTEX—Kiskunhalasi MEDOSZ 4:1 (3:0) Budafoki út. 100 néző. vezette: Léndrt KELTEX: Bábel — Túri, Ivitz, Kovács. I„ Cseh. Kovács II., Mé­száros (Odor). Urbán. Kerekes, Dvorák. Szlame'n (Pénzes). Edző: Cserjés István. Kkfh. MEDOSZ: Dömény — Ju­hász. Rádi, Dobra. Kocsis, Gulyás, Nagy (Csáki). Kühner. Oláh, Kiss R„ Csermák. Edző: Zag József. A 6. percben Oláh került lövő helyzetbe, de kapu mellé durran- tott. Mezőnyjáték után a 22. perc­ben Cseh fejelt kapu fölé.' A 25. percben Csermák lapos lövését Bábel vetődve csípte el. A 28. percben nagy gólhelyzet maradt ki. Kühner labdájával Nagy tör­hetett kapura, de öt méterről a kapu mellé küldte a labdát. A 30. percben Oláh erős lövése a ka-- pusról vágódott vissza, és a védők felszabadítottak, öt perccel ké­sőbb Urbán fejesét védte Dö­mény. A 36. nercben Kühner tá­voli lövése alig kerülte el a ka­put. A 38. percben Mészáros lö­vésszerű beadását Dömény csak kiütni tudta, s Rádi szögletre mentett a berobbanó Kerekes elől. A 40. percben Gulyás reme­kül futott el a bal oldalon. Ólá­hoz továbbított, akinek a lövésé­be belenyúltak, és szögletre ke­rült a labda. A következő négy perc alatt eldőlt a mérkőzés sor­sa. A 41. percben Juhász elcsú­szott. Szlamen ott /termett és kö­zelről a hálóba vágta a labdát. 1:0. Egy perc múlva Mészáros beadásából Kerekes a jobb sa­rokba lőtt. 2:0. A 44. percben a felfutó Dvorák bombázott a ka­puba. 3:0. Szünet után a 47. nercben Cser­mák elől mentettek a védők. Az 50. percben a kapufáról vissza­pattanó labdát Gulvás fejelte a hálóba. 3:1. A MEDOSZ nem so­káig örülhetett a szépítő gólnak. Az 52. percben jobb oldali beadás után Cseh elé került a labda, aki a vetődő Döménv mellett lőtt a kapuba. 4:1. A MEDOSZ ezután sem adta fel. De mezőnyfölényéi nem tudta gólokra váltani. Az utolsó tíz perc a KELTEX táma­dásaival telt el. de áz eredmény már nem változott. Jók: Túri, Ivitz. Dvorák. illetve Rádi. Gu­lyás, Kühner. Szalai László Nagy siker volt Hosszú évek.' óta néni volt olyan látványos tomászesemény Magyarországon, mint amilyen­nek a hétvégi magyar—japán kö­zös bemutató bizonyult. Első íz-' ben kaptak lehetőséget a torná­szok, hogy a főváros jelenlegi legkorszerűbb és legalkalmasabb fedett sportlétesítményében, az Olimpiai Csamokbaii szerepelje­nek, s ugyancsak először látha­tott a közönség idehaza olyan bemutató versenyt, amelyen a pontszámokat, az eredményeket nem hozták nyilvánosságrar csak a délelőtti és délutáni műsor leg­jobbjait hirdették ki, illetve ju­talmazták meg. Tíz év után sze­repelt újra Budapesten az extra- klasszis japán küldöttség (ez el­sősorban férfiversenyzőikre vo­natkozik). A bemutató után a Magyar Torn a Szövetség intéző bizottsá­ga meghallgatta a válogatott ed­zők javaslatát és ez alapján ki­jelölte az október 20—27-i vár­nai világbajnokságra a magyar együtteseket. Ezek a következők: Nők: Császár (Bp: Postás), Medveczky (Vasas), Bánfai (Bp. Spartacus), Kovácsné Nagy Zsu­zsa (BSE), Matulai (Bp. Sparta­cus), Egervári (Bp. Éonvéd), Szommer (BSE). Férfiak: Bánrévi (Bp. Honvéd), B. Kiss (Vasas Izzó), Donáth (TFSE), Laufet (KSI), Magyar (Ferencváros), Molnár (V. Dó­zsa), Sivadó (TFSE). Á magyar csapatok a kiutazá­sig hátralevő időt a japánok tár­saságában a tatai edzőtáborban töltik. (MTI) Sorsdöntő 11-esek Ceglédi VSE—Mezőfi SE 3:1 (1:1) Cegléd, 200 néző, vezette: Brinken: CVSE: Fekete — Zsemlye, Lendvai, Dobozi — Kresják, Zá­tonyi — Jurás, Oláh, Kábák Liptai, Fekete T. Edző: Darányi Miklós. Mezőfi SE: Magó — Lévai, Sze- gezdi, Illés-Fehér (Kulik), Megy- gyes — Zsíros, Szabó, Patyi, Nagyhegyesi (Filyó), Némedi. Ed­ző: Krivy Ottó. . Kisméretű salakos pályán ke­rült sor a mérkőzésre. A 4. percben Magó elvetődve fogott egy labdát a befutó Kábák át­emelt Magón, miré a játékveze­tő 11-est ítélt. A büntetőt Oláh értékesítette. 1:0. A Mezőfi át­vette a játék irányítását. A 14. percben Meggyesi átadásából Patyi egyenlített. 1:1. Tovább tá­madott a Mezőfi. Előbb Fehér lövését fogta bravúrosan a ka­pus, majd Meggyesi szabadrúgá­sa csattant a kapufán. A második félidőben a hazai­ak vették át a játék irányítását. A 70. percben kapu előtti tömö­rülésnél a játékvezető szabadrú­gást ítélt a Mezőfi javára. A partjelző. jelzésére - az . ítéletet megváltoztatta és újabb büntetőt ítélt Á Mezőfi ellen. Ezt a 11-est is Oláh értékesítette. 2:1. Elkese­redetten támadott a Mezőfi az egyenlítésért. A 81. percben Pa­tyi, lefutotta a hazai védelmet, de gyengén a kapus kezébe lőtte a labdát. A 84. percben Kábák futott el a balszélen, élesen be­lőtt átadását három Mezőfi-védő nézte. A jó ütemben érkező Fe­kete a hálóba lőtte a labdát. 3:1 Ez­után Meggyes jól eltalált lövését védte bravúrosan a hazai kapus. Tapasztaltabb játékosai révén a II. félidei' játéka alapján meg­érdemelten nyert a hazai csapat. Jók: Meggyes (a mezőny legjobb­ja), Szabó, Illés. Fekete Ferenc. AZ NB III. DÉLKELETI CSOPORT Állasa 1. V. Izzó 11 9 1 1 26-1 19 2. Sz. MÁV . 11, 8 1 2 25-10 17 3. Szarvas 11 7 1 3 21-12 15 4. KTE 11 5 4 2 25-14 14 5. SZVSE 11 5 3 3 18-11 13 KSC 11 5 3 3 18-11 13 7. Vasas Láng 11 6 1 4 20-18 13 8. BVTSK 11 6 — 5 29-26 12 9. Szabó L. 10-5 2 3 14-13 12 10. Sz. Dózsa TI 5 1 5 19-9 11 1L ÉPGEP 11 4 3 4 17-21 11 12. KELTEX 11 4 2 5 19-19 10 13. ÉGSZÖV 11 3 3 5T8-20 9 14. Cegléd 11 2 5 4 16-22 9 15. Mezőfi SE 11 4 1 6 8-22 9 16. Jánoshalma 10 3 2 5 12-10 8 17. Kiskunhalas 11, 2 4 5 8-20 8 18. ESMTK 11 3 1 7 15-23 *7 19. KFSE 11 2 1. 8 11-33 5 20. Gyula 11 1 1 9 9-32 3 Jánoshalmán elmaradt a mérkőzés A Jánoshalmi Spartacus—Szabó La­jos SE NB III-as labdarúgó-mérkőzés eirfiaradt. A játékvezetők gépkocsin Indultak Jánoshalmára, a Jármű azon­ban útközben elromlott, s a játékve­zetők csak 15 óra után érkeztek a ta­lálkozó színhelyére. A csapatok a vá­rakozási idő letelte után 2x30 perces edzőmérkőzést játszottak. Három csapat idegenben is nyerni tudott A VTSK megerősítette vezető helyét Tompa—Ersekcsanád 4:1 (1:1) Tompa, 300 néző. vezette: Sza­bó J. Tompa: Barkóczi — Gyiffkó, Czombos. Bruz — Sass, Virágh — Jenovai (Nagy), Füredi, Czei- gersmidt. Csapiáros. Kábái. Edző: Födi István. Érsekcsanád: Csordás —> Iko- tity. Boros. Gyuricza — Soós, Sza­bó — Vinkó. Mentus. Koszorús, Kiss. Polvák. Edző: Bartha György. Erősen csúszós, jó iramú mér­kőzésen a második félidei gólra- törőbb játékával megérdemelten győzött a tompái csapat. Góllö­vők: Czeigersmidt 2. Füredi, Ká­bái, illetve Pólyák. Jók: Füredi, Virágh, C?,eigersmidt. illetve Vin­kó. Pólyák. Ifjúsági eredmény: 0:0. Kun Béla SE—Vaskút 2:1 (1:0) Kiskunfélegyháza. 300 néző, ve­zette: Szűcs. Kun B. SE: Gulyás — Iványi I. (Dongó). Sahin. Kovács — Var­ga. Tóth — Horváth. Rácz (Far­kas), Tánczos. Jókai. Rigó I. Ed­ző: Lantos János. Vaskút: Fábik — Leitner, Velk- ner. Odován. (Péter) — Dombóvá­ri. Zórity — Germán. (Hirmann), Bíró. Lazányi. Palatinszki, Bend- zsula. Edző: Wéber János. A felázott, mély talajú pályán a hazai csapat az első félidőben Rigó »kapufáján kívül sok gól­helyzetet hagyott ki. Szünet után a lelkes Vaskút egyenrangú ellen­fele volt a honvéd együttesnek. Góllövők: Tánczos. Zority (öngól), illetve Horváth (öngól). Jók: Ri­gó, Varga, Sahin. illetve Leitner, Bendzsula. Palatinszki. Ifjúsági eredmény: 5:0 a Kun Béla SE javára. Sükösd—Bácsalmás 2:1 (0:1) Bácsalmás. 300 néző. vezette: Szalai. Sükösd: Szente — Bogárdi, Ka­tus. Kovács — Radics, Nagy (Kollár) — Sudái. Tóth, Pán- csics (Bajai). Maruzsa. Tóth. Ed­ző: Varga' Imre. Bácsalmás: Futó — Bizánc, Zsemberi. Narancsik — Turvá- nyi. Markó — Kónya, (Fülöp), Piukovics. Hutterer. Véber, Pri- kidánovics. Edző: Molnár Józsefe A sok helyzetet kihagyó hazai csapat ellen a keményen játszó vendégek Kollár két góljával ‘’megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Góllövők: Kollár 2, il­letve Prikidánovics. Jók: Radics, Sudár. Kollár, illetve Bizánc. Ifjúsági eredmény: 1:0 Bácsal­más jayára. Kunszentmiklós—Fájsz 2:2 (0:0) Kunszentmiklós. 200 néző, ve­zette: Czenczik. Kunszentmiklós: Gvetvai —Ta­kács., Janovics. Bélés — Pozsá; ri. Kalamán — Szombati (Torna), Bérezés. Szabó. Forró (Gyengési), Patai. Edző: Dobos József. Fájsz: Gilián — Kollár, Dé- bics. .Gombkötő I.. — Lajtos, Ga­lambos — Szabó. Herner, Krá- czer (Márkól. Gombkötő II., Ádám. Edző: Rónai Sándor. Nagy iramú mérkőzést vívott a két csapat. A Kunszentmiklós irányította a játékot, s a Fájsz szerencsével jutott az egyik pont­hoz. Góllövők: Bérezés. Kalamán, illetve Herner 2. Jók:i Kalamán, Patai. Szabó, illetve Kilián, Gombkötő II.. Kráczer. Ifjúsági eredmény: 3:1 Fájsz javára. Izsák—Soltvadkert 2:2 (0:1) Izsák. 300 néző. vezette: id. Molnár K. Izsák: Mezei I. — Matkovics, Bende. Bakonyi — Antal (Szász), Mezei II. — , Bánhídi. Birkás, Tóth. Höss. B. Szabó. Edző: Má­té Ferenc. Soltvadkert: Sörös — Mezei, Fábián. Wolf — Benkő. Meskó — Erdős (Frith). Kiss. Eiler. Boros, Bozóki (Somogyi). Edző: Tagai József. Jó iramú mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született. Góllö­vők: Birkás. Bende. illetve Bozó­ki. Kiss. Jók: Matkovics, Bako­nyi, Bende. illetve Fábián, Bizó- ki. Benkő. Ifjúsági eredmény: 4:1 Izsák javára. Kalocsai VTSK— Kecskeméti Fémmunkás 3:2 (2:1) Kecskemét. Széktói edzőpályá,. vezette: Almási. Kai. VTSK: Nizner (Balatoni) — kapitány. Pécsi. Kovács — Je­néi. Surmann — Farkas (Halász), Posztobányi. Vén. Lakatos, Bara-. bás. Edző: Molnár Ferenc. K. Fémmunkás: Szűcs (Bende) — Kovács. Magó. ölvedi — Dóm­ján. Bakó — Kiss. Padlás, Kállai 11., Márkli. Földi (Sz. Nagy). Ed­ző: Mikus Mihály. A csúszós, vizes pályán, jó já­ték nem alakulhatott ki. A tarta­lékos Fémmunkás megérdemelte a vereséget. Góllövők: Vén 2, Posztobányi. illetve Padlás, Sz. Nagy. Az if júsági mérkőzést, a játék­vezető nem vezette le. á nagy eső miatt. Radnóti SE—Lakitelek 3:1 (0:1) Lakitelek. 150 néző. vezette: Kávai. Radnóti SE: Oláh — Rékási, Füredi. Nagy I. — Kormos, Nagy II. — Balázs. Kulisics, Szabó, Baksa (Rédai). Pataki. Edző: Ve­res István. Lakitelek: Takács — Han- kovszki. Harczos. Tóth — Kakó 1., (Kakó II.). Gangli — Parádi 11., Rubányi. Parádi I., Csík, (Koncz). Bartha. Edző: Fekete József. Második félidei jobb játékával megérdemelten győzött a Radnóti SE. Góllövők: Kulisity. Pataki, Rédei. illetve Parádi I., Jók: Oláh. Kormos. Pataki, illetve Pa­rádi I.. Tóth. Hankovszki. Ifjúsági eredmény: 3:1 a Rad­nóti SE javájra. Kiskőrös—Hajós 2:1 (1:0) Bajai SK—Gábor Á. SE 0:0 A MEGYEI L OSZTÁLYÚ labdarügo-bajnoksag allasa 1. Kai. VTSK 10 8 1 1 33-20 17 2. Kun B. SE 9 7 1 1 27-10 15 3. Kiskőrös ' 10 6 2 2 26-10 14 4. Fájsz 9 6 ■1 2 28-14 14 5. Tompa 10 7 — 3 24-16 14 6. Hajós 10 3 4 3 17-13 10 7. BSK 10 4 2 4 14-15 10 8. Izsák 10 2 6 2 14-18 10 9. Soltvadkert 10 3 3 4 22-19 9 10. Bácsalmás 10 3 3 4 14-15 9 11. Kunszentmiklós 10 3 3 4 23-38 9 12. Radnóti SE 9 3 2 4 17-20 8 13. K. Fémmunkás 10 3 2 5 14-17 8 14. Lakitelek 9 3 1 5 19-24 7 15. Sükösd 9 2 3 4 11-22 7 16. Érsekcsanád ­10 1 2 7 9-26 6 17. Gábor Á. SE 7 2 1 4 11-15 5 18. Vaskút 10 1 1 8 13-24 3 Második helyen végzett a KSC birkózócsapata Szombaton, a késő esti órákban ért véget az FTC jubileumi ifjú­sági vándordíjas nemzetközi bir­kózóversenye, ahol 108 jóképes­ségű birkózó vetélkedett az érté­kes tiszteletdíjakért. Mindenki elindult, aki jelenleg számottevő ifjúsági versenyző hazánkban és még ott voltak a lipcsei és lodzi legények, akik ugyancsak meg­izzasztották a babérokra éhes hazai mezőnyt. A KSC versenyzői nagy becs­vággyal küzdöttek és ez ismét eredményre vezetett. 48 kg-ban a nemrégiben felfe­dezett Tranacsik ismét kitűnőre vizsgázott állóképességből és küz­deni tudásból. Prejch (Lodz) el­len az utolsó másodpercekben léptették le 3:2 arányban zárt birkózásért. A Ganz-os Pocsait is mét biztosan verte 14:10 arány­ban, de az utolsó pillanatban rá­szaladt egy csípődobásra és két­vállal vesztett. (Rutinhiány!) A dunaújvárosi Basát másodpercek alatt legyőzte, s ezzel a harma­dik helyen végzett. 56 kg-ban (új' súlycsoportjában) Kállai nagy­szerűen helytállt, csak a magyar bajnok Horváth (DVSC) ellen vesztett a 12 fős mezőnyben. Le­győzte Terényit (MTK). Ignatovsz- kit (Lodz), Nyékit (Ganz), Woszczakot (Lodz) és ezüstér­met nyert. Sárközi átesett a 65 kg-ba és három győzelemmel, két vereséggel nem tudott dobogóra jutni a 26 (!) fős mezőnyben. 75 kg-ban (10 induló) Greksa a vá­logatott Zeke (FTC) mögött a 2. helyen végzett legyőzve Mur- gulyt (Vasas), Hanist (Újpesti D.), Kalikowszkit (Lodz), Weitert (FTC). 87 kg-ban Dakó, Gömö- rit (MTK), Lengyelt (Vasas), Kol­lárt (Ganz) utasította maga mö­gé. Vesztett a lodzi Filipcseszki ellen és 2. lett. Szűcs a nehéz­súlyban indiszponáltan verseny­zett. Az utolsó pillanatban verte Némethet (FTC), Püschelt (Lip­cse), öntusba esett Kill (MTK) ellen, tusolta a győztes Kozmát (DKSE) és második lett. Ha győz, pontversenyben első a KSC. Így 2 pont hátránnyal az FTC mö­gött végzett csapatunk. , Szabadfogású versenyzőink kö­zül a 65 kg-os Konkoly 18 induló között 3 kétvállas győzelemmel, 2 vereséggel 5. helyen végzett K. a