Petőfi Népe, 1974. október (29. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-04 / 232. szám

1974. október 4. • PETŐFI NÉPE • Piber István elköszönt A Kecskeméti Sport Club ' Nagykőrösi utcai klubhelyiségében rövid kis ünnepségen köszöntötte a KSC labdarúgó szakosztá­lya a most nyugdíjba vo­nuló Piber István edzőt. Piber István a sikerek­ben gazdag labdarúgóedzői pályafutása során többször is működött Kecskeméten a Dózsánál, de ma is sze­retettel emlékeznek rá pél­dául Zalaegerszegen, ahol a mostani nagy csapat alapjait segített lerakni, vagy Debrecenben, ahol irányítása alatt az utóbbi években a legjobb eredmé­nyét érte el a DVSC. Ed­zői pályafytásának utolsó állomása is Kecskemét lett, s bár a KSC-benra kezde­ti sikerek után már nem tudta a tőle elvárt ered­ményt produkálni, ezért az eredménytelenségért Pi­ber István siemély szerint aligha okolható. Az elmúlt év során a KSC ifjúsági csapatánál oktatta a lab­darúgás tudományát. A nyugdíjba vonuló Pi­ber Istvánt a KSC labda­rúgó-szakosztálya részéről Donáth Tibor, a szakosz­tály elnöke köszöntötte, s adta át az egyesület aján­dékát. Az ünnepségen részt vett Reile Géza, a Kecske­méti SC elnöke is. Szabó Zoltán SPORT. SPORT FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. Jó formában a BSK Nagy volt a tudáskülönbség Küzdelem a labdáért a pécsi palánk alatt. Bajai SK—Pécsi VSK 96:72 (43:36) Baja, 400 néző, vezette: Sza­mosi és Hitter. BSK Kovács (19), Karácsonyi (21), Vörös (2), Ágfalvi (16), Iván (18). Csere: Bovánovics (14), Iko- -tity (—), Kancsár (4), Pék (—), Csanádi (2). Edző: Tax Imre. PVSK: Dr. Naumpv (2), Va- rasdi' (14), Pálvölgyi (16), Rabb I| (1), Rabb II. (14). Csere: Tahi (8), Hosszú (2), Meszler (—). Edző: Szamosi Nándor. Két nagyszerű formában levő csapat találkozóját láttuk. Az el­ső percben a hazaiak 4 pontos előnyhöz jutottak, de a vendégek gyorsan egyenlítettek. Döntő fö­lényre egyik csapat sem tudott szert tenni. A 15. perctől kezdve a bajaiak rendre megszerezték az átadásokat és ezzel 14 pontos vezetéshez jutottak. Elég volt (Szabó Ferenc felvétele) azonban egy pillanatnyi kihagyás és máris 7 pontra csökkent az előny. A második félidő PVSK-kosár- ral kezdődött és az előny csupán 5—7 pont volt a 10. percig. Ek­kor a vasutasok elfáradtak és ettől kezdve, a közönség fergete­ges biztatásától kísérve, a BSK növelte előnyét. A mérkőzés jó hírverése volt a kosárlabdának. Mindkét csa­pat kitett magáért -és a hazai szurkolók nem véletlenül féltek a pécsiektől. Végeredményben a hazaiak jobb cseresoruknak és erőnlétüknek köszönhetik győ­zelmüket. Jók: Ágfalvi, Kovács, Karácsonyi, Bovánovics, Iván, il­letve Pálvölgyi, Varasdi, Rabb I., Rabb II. ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉS Videoton—Kecskeméti SC 91:66 (42:30) Férfimérkőzés, Kecskemét, ve­zette: Szabó, Perjési. Lövészverseny Kiskunfélegyházán Döntetlen a megyei rangadón Kiskunhalasi MÁV—Kecskeméti TE 11:11 (6:4) NB Il-es női kézilabda-mérkőzés', Kiskunhalas, 50 néző, vezette: Humel, Hucker. Kiskunhalas: Rácz — Takács M., Szabó, Erdész, Borosné, Riegler, Ko­vács. Csere: Péterné, Bátorfalusi, Vár- kövi, Horváth, Zsikla. Kecskemét: Abonyi — Kiss, Szakol- czay, Feketéné, Nagy né, Szabó £., Bú­zás, Farkas, Takács. Edző: Győrii Pál. A halasiak már 11 :-7-re elhúztak, de a KTE ezútán sem adta fel a küzdel­met. Góldobók: Riegler 6, Bátorfalusi 2, Takács M. 2, Erdész illetve Nagyné 7, Kiss, Szakolézay, Búzás. Takács. Kiskőrösi Petőfi Spartacus— Szarvasi Főiskola 8:7 NB Il-es n$i kézilabda-jnérközés. Tiszaföldvári Tsz SK— Kecskeméti Építők 14:12 (7:5) NB Il-es férfi kézilabda-mérkőzés. Tiszaiföldvár, 200 néző, vezette: Fagy- gyas, Szőke. K. Építők: Sebessy — Farkas, Ron- kó, Filó, Nagy, Tóth, Szeverényi. Cse­re : ' Demeter, Szabó. Edző: Czagány1 Károly. A döntetlen reálisabb lett volna. Gól­dobók: Farkas 5, Ronkó 3, Tóth 2, Nagy, Szabó.' DÉLÉP—Lajosmizse 20:18 NB Il-es férfi kézilabda-mérkőzés. Soltvadkert—Jánoshaliria 2:2 (1:0) Megyei |. osztályú bajnokság, János­halma, vezette: Hódos, Farkas. # A felnőtt férfi egyéni verseny győztese, Jancsek, átveszi a díjat Kővágó Mihálytól. (Rádi József felvétele) Vasárnap harmadízben ren­dezte meg a Barátság Kupa lö­vészversenyt a félegyházi lövész klub. A városi csapatokon kívül Tiszakécske, Kiskunmajsa, Pető- íiszállás versenyzői is vetélked­tek a helyezésekért. A verseny eredményei a kö­vetkezők: Ifjúsági férfi csapatbajnokság: 1. Kiskunfélegyházi Városi Lö-. vészklub, 2. Tiszakécske, 3. Vegyipari Gépgyár. Egyéniben: 1. Fehér.József (Városi Löv. Klub), 2. Kenderesi Antal (Városi Löv. Klub), 3. Banga Antal (Kkmajsa). Ifjúsági női csapatban: 1. Kis­kunfélegyházi Városi Lövészklub, 2. Vegyipari Gépgyár, 3. Tarta­lékos Klub. Egyéniben: 1 Nagy­'iván Lajosné (Vegyipari Gép­gyár), 2. Csontos Irén (Városi Lövészklub), 3. Lajos Judit (Kis­kunmajsa). Férfiak csapatban: 1. Vegyipari Gépgyár, 2. Tiszakécs­ke, 3. Kiskunmajsa. Egyéniben: i. Jancsek (Vegyipari Gépgy.), 2. Vereb (Petőfiszállás), 3. Kolom­pár (Tiszakécske). Női csapatban: 1. Villamosszigetelő és Műanyag­gyár, 2. Vegyipari Gépgyár, 3. Városi Lövészklub. Egyéniben: 1. Farkas Márta (Vili. szig. és Műanyaggyár), 2. Benke Mária ÍTartalékos Klub),- 3. Tóth Jó- zsefné (Tartalékos Klub), A győztes csapatok 1975. áp­rilisáig őrzik a kupákat, mert akkor kerül megrendezésre, a ne­gyedik Barátság Kupa. CSZKA Moszkva—Kecskeméti SC 9:2 (2:0) Kecskemét, Széktói Stadion, 2500 néző, vezette: Szabó J. CSZKA Moszkva: Asztopolsz- ki — Utkin, Babenkov, Isztomin — Kaplifcsníj' (Papajev), Morozov (Cserbakov), Szmirnov, Kopej­kin, Darafejev, Kuznyecov, Du- darenko. Edző: Vlagyimir Aga- pov. g&Sgf KSC: Gór (Divinyi) — Oláh (Kecskés), Gyiffkó dr., Herbály — Diószegi, Seres (Horváth) — Oskolás, Pasek (Puskás), Szabó (Ágoston), Losonczi (Czirkos), Simon. Edző: Bányai Nándor. A 4. percben Szabó elől kive­tődve öklözte el a labdát a szov­jet csapat kapusa. A 8. percben Oláh mentett szögletre Kopejkin elől. A 12. percben Dudarenko kicselezte Oláht, majd a kifutó Gór mellett lőtt a hálóba. 1:0. A 15. percben Darafejev futtában hátrasarkalta a labdát és Ba­benkov 25 méterről a léc alá bombázta. 2:0. Szabó fejelte ez­után kapurá Oskolás beadását, de a kapus vetődve megfogta. Pasek 'célozta meg nagy erővel a kaput, és Asztopolszki bravúro­san kinyomta a labdát a jobb felső sarokból. A 28. percben Gyiffkó dr. szabadrúgását * ütötte ki a moszkvai kapus. A szünet utáni cserék alapo­stul meggyengítették a KSC-t. Az 53. percben Kecskés elenged­te Dudarenkót. A beadást Dara­fejev nyomta a hálóba. 3:0. A 61. percben Simon szögletét Pus­kás a kapuba fejelte. 3:1. A 65. percben Simon lőtt kapásból fö­lé. A 70. percben a legurított szabadrúgást Papajev lőtte a há­lóba. 4:1. A 73. percben Cserba­kov lőtte az ötödiket. 5:1. A 76. percben Dudarenkó beadásából Kopejkin volt a gólszerző. 6:1. A 77. percben ismét Darafejev tatáit a hálóba. 7:1. A 78. perc­ben Kopejkin ért el újabb gólt. 8:1. A 79. percben Horváth szé­pített. 8:2. A 82. percben Darafe­• A CSZKA Moszkva csapata. 9 Az első moszkvai gól. Dudarenko a kifutó Gór mellett lő a kapuba. (Banczik István felvételei) jev átemelte Divinyi felett a lab­dát, s az a kapufáról pattant vissza Divinyi kezébe. A 85. perc­ben Drafejev labdáját Kopejkin nagy erővel vágta « hálóbaí 9:2. Az első félidőben még jól állt ellen a rohamoknak a KSC, sőt akár gólt is lőhettek volna a kecskemétiek. A szünet után a Felszabadulási Kupa-mérkőzések Siófoki Bányász— kecskeméti TE 4:0 (0:0) Kecskemét. Városi pálya, 100 néző. vezette: Tóth L. Siófok Bálics • (Zugonyi) — Vieder. Szilágyi.- Horváth K. Kékesi. Bednák — Jovan, Hor­váth I.. Bihari. Pith. Kovács. KTE: Nagy E. — Görbe, Gyor­sa (Nagy L.), Nagy J., — Komá­romi II.. Bende — Magyar, Má- nyoki. Bohács. Csordás (Zubor- nyák).1 Horváth F. Az első félidőben a KTE tá- madgatott. Sokkal többet birto-* kolták a labdát, de igy is ritkán jutottak a siófoki kapu közelébe. A Bányász ebben a játékrészben nem nagyon erőltetette a táma­dást. Szünet után cserélt a KTE és az addig elég jól záró kecskemé­ti védelem átiáróház lett. a 60. percben egy jobboldali beadás­nál Nagy L. a labda mellé rúgott és Kovács kihasználta a lehető­séget. 1:0. A következő percben Bohács erős lövését védte a ka­pus. majd ismét Bohács lőtt a ka­pu mellé A 71. és a 72. percben Nagy E. két szép védését láttuk. A 75. percben a pálya jobbolda­lán futott ismét a siófoki táma­dás. Most Nagy J. hibázott és a Jovan közeiről növelte a gólok számát. 2:0. A 80. percben Nagy ' L. nem vette észre, hogy Nagy E, kiindul a kapujából és a haza­adása a hálóban kötött ki. ön­gól. 3:0. A 87. percben ismét egy ártatlannak látszó támadásnál Nagy L. nem találta el a labdát, Bihari rácsapott és a hálóba he­lyezte. 4:0. A KTE csalódást kel­tett. Jók: Bálics. Kékesi. Kovács, illetve Görbe'. Komáromi II. Kiskunhalasi MEDOSZ— Ceglédi VSE 4:1 (2:0) Kiskunhalas. 100 néző. vezette: Kávai. Kkh. MEDOSZ:, Dömény (Ágos­ton) Udvafi"6!- Rádi,: Tídbrád' Kocsis ilr — Kühner. Gulyás — Csermák. Tápai. Csáki. Oláh, Jä­ger II. A 10. percben Oláh a kapufát találta el. A 23. percben Tápai átadásából Jäger II. szerezte meg a vezetést. 1:0. A 25. percben újabb MEDOSZ-támadás végén Csermák labdáját Gulyás vágta a hálóba. 2:0. A 25. percben Fe­kete beadása után a labda a ka­pufa tetejéről pattant az alapvo­nalon túlra. A 43. percben a ceg­lédi Varga találta el a kapufát. Az 55. percben Csermák ügyes cselekkel ment át a védőkön és megszerezte a harmadik gólt. 3:0. A 66. percben Fekete ugrott ki a halasi védők közül és közelről szépített. 3:1. A 85. percben Csá­ki beadását Kocsis II. nagy erő­vel a kapusba lőtte. A követke­ző tárnádéi során Csermák kö­zelről vette be a ceglédi kaput. 4:1. Közepes iramú' mérkőzésen a MEDOSZ jól használta ki hely­zeteit. Jók: Rádi. Kocsis. Kühner,, illetve Zsemlye. Lendvai, Kábák. Szekszárdi Dózsa— Jánoshalmi Spartacus 2:0 (1:0) Jánoshalma. 500 néző. vezette: Nyári. Szekszárd: Pólyák — Fodor, Korner, Lubastyik— Simon, vá­gó — Pusztai. Mezei. Szentes, Freppán, Márkus (Micskó). Két szabadrúgásból lőtt góllal simán győzött az NB II-es csa­pat. Góllövők: Mezei. Lubastyik. Jók: Lubastyik. Vágó, Mezei, il­letve Fenyvesi IV.. Mizser, Cser- nák. 1V1AI MŰSOR TELEVÍZIÓ 8.05: Iskolatévé: Matematika. (Alt. isk. 8. oszt.) Egyen­let és egyenlőtlenség. 9.05: Földrajz. (Alt. isk. 6. oszt.) Baráti országok a Balti­tenger partján: Lengyel- ország» NDK. 9.35: Lottósorsolás. 10.05: Élővilág (ált. isk. 5. oszt.). 10.35: Tízen túliak társasága. 11.05: Fizika. (Alt. isk. 8. oszt.) \ Összefüggés a feszültség, az ellenállás és az áram­erősség főzött. 12.10: Francia nyelv. (Középisk. Ill—IV. oszt.) A vívómes­ter. 13.35: Matematika. (Ism.) f4.30: Földrajz. (Ism.) 15.25: Élővilág. (Ism.) . 16.25: Fizika. (Ism.) 17.13: Hírek. 17.20: Bach: D-dúr szvit. 17.40: öt perc meteorológia. 17.45: Reklám. 17.50: Hogyan élnek a munkás­családok az NDK-ban? 19.10: Reklámmüsor. 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Budapesti Művészeti He­tek. Rákosi Gergely: Tig­risugrás. (Színes.) Tévé- film. (14 éven felüliek­nek !) 21.25: Budapesti Művészeti He­tek. A Tv Galériája. Be- ' mutatjuk Kovács Tamás grafikusművészt. 21.55: Tv-híradó — 3. 22.05: Szovjetunió—Kanada jég­korong-mérkőzés. 2. MŰSOR: 20.00: Mario Del Monaco. Olasz portréfilm a világhírű te­noristáról. 20.45: A forradalom ünnepnap­jai. Szovjet rövidfilm. 21.25: Reklámműsor. 21.30: A férfi és a lány. Magya­rul beszélő, NDK tv-film. KOSSUTH 8.22: Népdalest. (Ism.) 9.22: A Prometheus-rejtély. Szemelvények Mesterházi Lajos regényéből. VI. rész. 9.42: Ravel: G-dúr hegedű­zongora- szonáta. 10.05: Iskolarádió. 10.30: Édes anyanyelvűnk. 10.35:^ Bach: D-dúr versenymű három hegedűre és zene­karra. 11.00: HoJ járt, mit csinált? 11.10: Puccini operáiból. 11.49: Kritikusok fóruma. 12.35: Tánczenei koktél; 19.30: 13.20: Albert István népi zene- 19.40: kára játszik. 20.00: 13.45: Együtt — egy felé. 20.52: 14.00: Születésnapi ajándék. 21.22: 14.25: 15.10: 15.25: 15.35: 15.49: 16.00: 16.05: 17.05: 17^.20: 18.00: 18.16: „Nyitnikék”. — Kisiskolá­sok műsora. Magyarán szólva ... Kóruspódium. Nelson Eddy énekel. Az élő népdál* A világgazdaság hírei. Versszínpad. Külpolitikai figyelő. Jean-Pierre Rámpái és. a. Pasquier trió Mozart-í el- * vételeiből. Budapesti Művészeti He­tek. Mikrofórum. A film és a fiatalok. Az Ifjúsági Mirella Freni énekel. Budapesti Művészeti He­tek. A Rádiószínház be­mutatója. Szívdobogás a cseresznyefa alatt. Rádiód játék. Irta: Gyárfás Miklós. Sporthíradó. Félóra sanzon. Félóra sanzon. Mindenki könyvtára. Lemezmúzeum. 23.15: Tánczene éjfélig. 22.50: Meditáció. 23.00: Magyar előadóművészek Schumann-felvételeiből. 3. MŰSOR PETŐFI 8.25: 9.03 10.00: 12.00: 12.45 13.03: 14.00: 18.05: 18.20: 18.51,: 19.41: 20.13: 20.33: 21.08: 22.00: 22.20: Sibelius: V. szimfónia. Ezeregy délelőtt. A zene huullámhosszán. Hallgassuk együtt. Natan Milstein hegedül, zongorán kísér Leon Pom­mers. Röse Bampton és Rafael Arié énekel. Kettőtől hatig ... Külpolitikai figyeld. (Ism.) Bach: Parasztkantáta. Lépésváltás. Magyar fúvószene. Láttuk, hallottuk — a szín­házban és a moziban. Régi magyar históriák. Népdalok, néptáncok. Zenekari muzsika. Lili bárónő. Részletek Huszká Jenő—Martos Fe­renc operettjéből. 18.05: Iskolarádió. 18.25: A Debreceni Dzsesszna- pok felvételeiből. 18.55: Miért? Gondolatok három dimenzióban. 19.05: Johann Strauss: A cigány­báró. — Nyitány. 19.15: Magyar Irodalmi Arckép- / csarnok. 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadé­mia nagytermét. Durkó Zsolt szerzői estje a Bu­dapesti Zenei Heteken. Közben: Kb. 20.20: Esti kérdés. Babits Mi­hály, Kosztolányi Dezső és Tóth Árpád versei. (Ism.) 20.40: A hang verseny közvetítés folytatása. 21.25: 2000 feléj.'..^ Az Ifjúsági Rádió folyóirata. Kb. 22.00: Operaáriák. 22.35: A Svájci' Olasz Rádió énekkára Monteverdi-mü- veket énekel, vezényel CSZKA Moszkva csatárai azt csi­náltak a kecskeméti védelem­mel, amit akartak. Nagy különb­ség volt a két csapat között, ami persze nem meglepetés. Jók: Isz­tomin, Szmirnov, Kopejkin, Da­rafejev, illetve Gór, Diószegi, Pa­sek, Gyiffkó dr. Tartalék- és ifjúsági mérkőzések Kecskeméti SC—Szabó Lajos SE 2:0 (ISO) NB III-as tartalékmérkőzés, Kecske­mét, vezette: Tóth L. Góllövők: Farkas, Ágoston. Kecskeméti SC—Szabó Lajos SE 3:3 (0:3) NB-s ifjúsági mérkőzés, Kecske­mét, vezette: Madarász. Góllövők: Túró, Farkas, Losonczi illetve Zolnai, Szappanos. Kálvai. További eredmények, ifjúságiak: Jánoshalmi Spartacus—Szegedi Dózsa 1:3 (1:2), Békéscsabai Előre Spartacus —Kecskeméti TE 4:1 (3:0), Szolnoki MTE—Kiskunhalasi MEDOSZ 0:0. Horgászoknak... A MOHOSZ Bács megyei Te­rületi Bizottsága felkérésére a Bajai Sport-Horgászegyesiilet ok­tóber 6-án 9 órai kezdettel hor­gász dobósport-bemutatót ren­dez Baján. A bemutatót Varga, György vi­lágbajnok tartja. Egyben részle­tes tájékoztatót ad a dobósport kialakulásáról, fejlődéséről. Is­meretes, hogy a bajai egyesület­nek számos ■ kiváló versenyzője van ebben a sportágban. Az el­múlt évek . során megrendezett összetett versenyek között szere­pel a dobósport is. Ezért .vált szükségessé, hogy a megyei hor­gászegyesületek is ‘megismerked­jenek ennek a sportágnak a szak­mai fogásaival. Az idei területi versenyeket kö­vető országos, majd emlékver­senyeken való részvétel fontos feltételei a dobószámok Voltak, így a jövő évi rendezvényekre szükséges, hogy a megyénkben eddig alig néhány helyen ismert sportágat is megismerjék. ■ A megyei horgászegyesületek küldöttei Baján a hargászegye- sület szigeti sporttelepén kapják meg a részletes tájékoztatót, hogy az egyesületeikben oktatói legyenek ennek a sportágnak. A téli oktatások megkezdése is a küszöbön áll. A megyei oktatói gárda október második felében tartja első megbeszélését Kiskun­halason. Ennek a találkozónak a keretében bemutatásra kerülnek a MOHOSZ legújabb oktatófilm­jei is. Az első találkozón kerül sor a kölcsönös tapasztalatcserére is. Szükséges, hogy a közelmúltban alakult területi bizottság egy jól felkészült oktatói gárdával ren­delkezzék, hogy horgászaink kel­lő tájékoztatásban részesüljenek a horgászattal kapcsolatos szak­mai kérdésekben. A társadalmi halőri gárda fej­lesztésére is szükség* van. Ezért a közeli' napokban minden egye­sület megkapja a halőri vizsga­anyagot. Az oktatási felelősök feladata lesz, hogy a társadalmi halőröket a vizsgára felkészítsék. Bartos Gyula