Petőfi Népe, 1974. október (29. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-15 / 241. szám

1974. ektóber 15. PETŐFI NÉPE • Réczi és Rovnyai bronzérmes Sl'Okl-SPORT-SPORT mm l. Szeged 12 8 2 2 24-12 18 2. MÁV DAC 12 5 6 1 20-9 16 3. Komló 12 6 4 2 15-18 16 4. Kaposvár 12 6 3 3 3,9-11 15 5. Bp Spart. 12 5 5 2 23-16 15 6. Voián 12 6­3 3 20-13 15 7. N.-kanizsá 12 5 3 4 20-15 13 8. Dorog.. 12 5 3 4 14-13 13 9. D. új város 12* 3 6 . 3 20-20 12 ló. KKFSE 12 5 2 5 14-16 12 11. Oroszlány 12 3 6 3 9-14 12 12. Szolnok 12 4 3 5 15-16 11 13. Ganz.-M 12 2 ,7 3 10-11 11 14. FOSPED 12 5 1 6 12-16 11 15. Budafok 12 3 $ 5 16-18 10 Várpalota 12 4 2 6 16-18 10 17. Ózd 12 3 2 7 13-21 8 18. NSzeJcszárd 12 2 4 6 18-27 8-tsebröopn . 12. 2 3 7 10-17 7 20. Eger _ 12 3 1 8 11-23 7 Sárba fulladt az egyik pont Kecskeméti SC—Ceglédi VSE 1:1 (0:0) . Vasárnap utolsó felvonásához érkezett a Kötöttfogású .birkózó világbajnokság Katowicében. A 62 kg-os súlycsoport döntőjében a kiskunfélegyházi Réczi László lépett5 szőnyegre a lengyel Lipíen ellen. Réczi sérülten is dereka.- sah megállta • a helyet, s bár 7:4-es vereségével vesztesként hagyta eí a küzdőteret, egy .na­gyon értékes bronzérmet szer­zett. A Kiskunfélegyházi Vasas hu­szonhat esztendős ' bí rkózój a 'ez­úttal harmadik világbajnokság gán vett részt. Besze László ta­nítványa azóta a legmegbízha­tóbb' magyar kötöttfogású bir-. kózónak számít á 62 kg-os súly- csoportban. Három éve a világ , élvonalába küzdötte fel magát. Katowicéi bronzérme a jövőben erőt,, bizalmat acjhat egy néme- sebbre is. • • 8§ Róvnyai János a nehézsúlyú döntőben a bolgár Tómovval csatázott, 7 :l-ré ' vesztett. Élete első világbajnoságán bronzérmét szerzett, ami.* további sikerekre jogosít, Magyarország az országok kö­zötti éremtáblázaton a 6 arannyal, 3 ezüsttel és . egy bronzéremmel az élen álló Szov­jetunió mögött a 6. helyen vég­zett. A pontversenyben pedig 5. lett. Az NB II. állása Az első öt -helyezett nem tudott győzni a megyei I. osztályban Kecskemét, 1200 néző, vezet­te: Szabó I. KSC: Gór — Kecskés, Gyiff- kó ár-, Herbály — Seres, Pá­séit jp Oskolás, Ónodi, Szabó, Losoncai, Simon (Kókai). Edző: Bányai Nándor. CVSE:. Fekete — "Zsemlye, Lendvai, Dobozi —. Kresják, Zá­tonyi — Jurás, Oláh, Kábák, Liptai, Fekete T. (Varga). Edző: Darányi Miklós. Az eső' miatt a lényegesen jobb talajú edzőpályán került sor a találkozóra. Sajnos, a ka­puk előtt itt is mély sár fogad­ta a csapatokat, ami sajnos, ké­sőbb lényeges szerepet játszott az eredmény alakulásában. Az első negyedórában szinte semmi' , sem történt. A KSC Valamivel többet kezdeményezett, de a ka­puig alig jutottak el a csatárok, A 15. percben kimaradt az első nagyon nagy , helyzet. Oskolás középen kiugrott Lefutotta a védőket és kicselezte a kapust is, majd mintegy 14 méterről az üres kapura rúgta a labdát, amely azonban még a gólvona­lig sem jutott el, mert elakadt a nagy sárban, s a visszafutó Dobozi a mezőnybe továbbítot­ta. A másik oldalon Liptai (fölé lőtte a szabadrúgást, majd a 21. percben Oskolás ívelt be és Sza- . bó szorongatott helyzétben nem ’ tudta kapura fejelni. A 24. perc­ben ismét bosszantó mellékkö­rülmény fosztotta’ meg a KSC-t, a vezetéstől. Oskolást a, jobbösz- szekötő helyén ugratták ki. A kapus későn indult ki, és a csa­tár — tanulni akart az előbbi esetből — az üres kapura emel­te a labdát, amely azonban pon­tosan a gólvonalon földet ért, és ott is maradt a sárban. A 30. percbén Oskolást hátulról, a de­rekánál fogva rántotta földre Dobozi, de a játékvezető — bái; közel volt — még csak nem is figyelmeztette. A 3?. ...percben Gyiffkó dr. könnyelműen gurí­totta haza a labdát, amely a vi­zes fűben lelassult és Liptai el­csípte. Gór kétségbeesetten ki­futott, és a csatár a 16-o^nál ép­pen a vetődő kapusba rúgta a labdát. Ezután a Cegléd táma­dott, és szögleteket ért el. Gór háromszor is öklözéssel hárított. A szünet után Kókai állt be Simon helyére. A kezdésből Os­kolás kapott labdát a baT olda­lon. Az alapvonalról beívelt és a jókor érkező Kókai a bal alsó sarokba fejelt. 1:0. A másik oldalon Gyiffkó dr. mentett. szögletre, majd Oskolás beadását Szabó a kapus kezébe fejelte. Az 51. percben kavaro­dás támadt a ceglédi kapu előtt. Kókai ravaszul sarkallta' hátra a labdát, de éppen egy védő lábá­ban akadt el. Ezután a KSC fokozatosan visszaesett és a ceg­lédiek ’jóval többet kezdemé­nyeztek. A kecskeméti középpá­lyások fáradtan mozogtak. A KSC-védelem azonban elég jól zárt egészen a 87. percig. Ekkor Gyiffkó dr. hátrált, majd a 16-os vonalnál szabálytalankodott. A szabadrúgást a sorfal fölött Zsemlye a jobb felső sarokba bombázta úgy, hogy a labda a Jól játszott a kecskeméti csapat Szabó L. SE—Kecskeméti TE 0:0 Mezőtúr, .250 néző, vezette: Tóth. . ; Szabó L.: Kovács —.Neumann,, Jaricsa, Kirchner — Papp, Cziff- ra — Horváth (Gugyerás), Fekete (Mondi), Kálmán, Gáspár, Tóth. Edző: Bencsik Gyula.' KTE: Nagy — Görbe, Francz- kó, Gyorsa — ‘Komáromi II., Bende — Zubornyák, Mányoki, Csordás, Bohács, Horváth,, , F,, •Edző; j ,V arggigels-j. .ina Zuhogó- esőben ,.. kezdődőit a, mérkőzés, 5 az első negyedórá­ban a vendégcsapat játszott je­lentős fölényben. Negyedóra el­teltével a Szabó Lajos SE vette át az irányítást, a vendégcsapat védelme azonban rendre maga­biztosan tisztázott, • s nem egy esetben úgy, hogy a szerencse is a vendégek mellé, szegődött. A 25. percben Kálmán kiugrott a védők közül és a kifutó kapusba lőtt. Mezőtúri fölény ellenére iga­zi gólhelyzet nem alakult ki a KTE kapuja előtt, s ez elsősorban a korszerűen és lelkesen véde­kező vendégek érdeme ,volt. A második félidő hatalmas gólhelyzettel keZűődöjt,' SEhÖzSiak számára, ám Tóth nem tudott él­ni a kínálkozó lehetőségekkal: Az 55. percben Horváth már Nagyot is .elfektette, de a lövéssel kivárt és .a berobbanó védők szögletre mentettek. A 65. percben üres volt a kecskeméti kapu, ám Tóth centiméterekké! mellé lőtt. A 68. percben szabadrúgás következett a hazaiak javára, mely a kapu­fáról vágódott ki. A mezőtúriak végig jelentős mezőfölényben ját­szottak, ám a befejezésben min­dig megzavarták csatáraikat a kecskeméti védők. A végig sza- kadó esőben dicséretes sportsze­rűséggel játszott mindkét csapat. J Hágaiak .valamivel közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Kirch­ner, Neumann, Papp, Jancsa, il­letve Nagy, Mányoki, Fránczkó. Palágyi Béla Gyenge játékkal vesztett a Mezőfi SE Gyulai SE—Mezőfi SE 2:1 (1:1) Gvula, 400 néző, vezette: Bal­ia Gy. Gyula: Juhász — Sömos, Otott, Novák — Szabó, Csőké, Cserháti, Tóth, Kádár, Sass (Molnár),. Bú­zás. Edző: Himer József. Mezőfi SE: Magó — Gubacsi, Szegedi, Lévai — Fehér, Megy- gyes — ’ Zsíros, Szabó, Némedi (Magyar), Patyi, Kulik. Edző: Krivy Ottó. Szemerkélő csőben kitűnő ta­lajú pályán került sor a mérkő­zésre. Mezőfi. SE támadásokat láthattunk a mérkőzés elején. Az 5, percben Meggyes jó labdával indította Patyit, a csatát egy csel után a kimozduló kapus mellett a hosszú sarokba lőtte a labdát. 0:1. Tovább támadott a Mezőfi, de a lövések nagyon pontatlanok voltak és elkerülték a kaput. A 37. pereben szögletet ért el a ha­zai csapat. A beívelt labdút Sass három Mezőfi védő között fel­ugorva a hálóba fejelte. 1:1. A második félidőben fokozatosan jött fel a házai csapat. A lassan és körülményesen játszó Mezőfi SE-csatárok percekre nem Eger—Nagykanizsa 2:1 Bp. Spartacus—Komló 1:1 Kossuth IÍFSE—Budafok' 2:1 SZEOL—Volán SO ,.2:1 OahzrMAV AG—Oroszlány 0:0 K. Ráltóézi—FÖSPED Szállítók 2:0 Dorog—Ózd •» 3:0 MÁV DAC—Várpalota ' • 4:0 Szolnok—Debrecen 2:1 Dunaújváros—Szekszárd - 4:4 A brazil Fittipaldi nyerte a Forma 1. világbajnokságöt Világszerte hátaliúas érdeklődés kí­sérte a Watkins Glenben -megrendezett Forma l-es gépkocsik.-amerikai Grand Prix-jét, amely a 15., egyben utolsó rutantá vplt az Idei világbajnokság­nak. Huszonhét gépkocsi állt rajthoz és az útvonalat körüíálló 200 000 néző előtt 3le km 898 métert tettek meg 58 körben. Egy i kör hossza 5422 méter volt. \ ' A rajtot az argentin Reutémann vet- , te a legjobban, és már az első kör' után vezetett Hunt (angol), Pace.,(bra­zil), Lauda (osztrák), scheckter (dél­afrikai) , Fittipaldi (brazil) és, RegaZ- zonl (svájci) előtt. Végeredményben Reutemann fölé- - nyes biztonsággal, lfli;70 km/ó átlag­gal, nyerte az amerikai Grand Prix-t, míg a negyedik helyen beérkezett Fittipaldi lett a Forma 1, -Idei világ­bajnoka — ezúttal másodszor. Először 1972-ben volt győztes. ^Közben halálos: baleset, isi történt. A 8. körben a fiatal osztrák Heimúth Köinigg — ez volt a második szerep­lése — elvesztette uralmát a kormány felett, kifutott a pályáról, a védőkor­látnak ütközött, és fejsérüléséibe rö­viddel utána belehalt. Jó játékkal is vereség Szolnoki MÁV—Kiskunhalasi MEDOSZ 4:2 (2:0) Kiskunhalas, 100 néző, vezet­te: Drigán. Sz. MÁV: Fehér — Csontos, Repká, Tóth — Földesi, Varga — Pagonyi, Kalmár (Géczi),- Molnár, Szabó, Papp. Edző: Himer István. K. MÉDOSZ: Dömény — Ju­hász; Rádi, Gulyás — Dobra, Szőke '— Kühner, Csáki (Jäger), Nagy (Kocsis), Csermák, Oláh. Edző: Zag József. Jól kezdett a MEDOSZ. A 3. percben Oláh hátrasarkallt lab­dáját Szőke elhirtelenkedve' mel­lé lőtte. A 6. percben Gulyás lö­vése szállt fölé. A 10. percben vezették a Vendégek az első tá­madást. Dömény kifutva lábbal mentett, ;fnajd Dobra szögletre vágta a labdát. ‘A 12. percben Rádi fején ..irányt változtatva, szögletre vágódott egy 20 méte­res szabadrúgás. A 20. percben szabadrúgásból Szabó a sorfal fölött á hálóba ívelt. ‘1:0. A 44., percben, a -kiugró Molnárt a 16-osoö. belül Dömény szabályta-' Tanul, akasztotta, A 11-est Pago­nyi értékesítette. 2:0. A . szünet után ismét a ME­DOSZ kezdeményezett, és a 48. percben : Oiáh átadását Csermák leshelyzetből is a kapusba rúg­ta. Az ■ 50. percben Kühner lab- dájá - lésen találta Nagyot, majd Csermák a sorfalba vágta a sza­badrúgást. A 65. percben a fel­futó Csontos hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. 3:0. A 75. percben Oláh beadása átszállt a, védők fölött és Cser­mák a léc alá bombázott. 3:1. A 78. percben a kiugró. 'Mol­nár lövésével szemben Dömény tehetetlen volt. 4:1. . .4 84. percben ismét Oláh iveit be,- és Kocsis a léc alá vágta <ji labdát. 4:2. A MEDOSZ nem játszott alá­rendelt szerepet, de 3:0 után már csak szépítésre futottá az erőből. Jók: Csontos* Repka, Szabó, illetve Gulyás, Kühner. Szálai László AZ NB III. DÉLKELETI CSOPORT Állasa tudták tartani a. labdát. A 72. percben Kádár kicselezte az egész kecskeméti védelmet és a kimoz­duló Magó mellett a kapuba gu­rította a labdát. 2:1. Most már teljesen visszaesett a Mézőfi SE csapata. Erőtlenül céltalanul sza­ladgáltak a játékosok így a hazai csapat gyámoltlanságán múlott, hogy több gól nem született. A játék képe alapján teljesen megérdemelt a hazai csapat győ­zelme. Igyekezetéért Gubacsit és Kulikot lehet megdicsérni. Fekete Ferenc Moszkvában lesz a kézilabda VB VELENCE A Nemzetközi Kézilabda Szövetség kongresszusa úgy döntött, hogy a leg­közelebbi világbajnokságot Moszkva rendezi. A játékszabályokban nem hoztak semmi módosítást, minden ma­rad a régiben az. .1976. évi olimpiáig. A nemzetközi szövetség legközelebbi, kongresszusát i976-*ban Lisszabonban tartja. (MTI) SÜKÖSD—LAKITELEK 3:0 (1:0) Sükösd, 250'néző, vezette: Hor- váth mi , Sükösd: Kuzman — Bpgárdi, Katus, Nagy, Kovács, Toth -I., Szabó, Kollár, Sudár,. Marása, Tóth II. Edző: Varga Imre. Lakitelek: Takács (Boros) — •Kakó J., Koncz, Tóth, Harcos, Gangli, Parádi II. (Szabó), Ru- bányi, Parádi I., Kakó M., Bär- tha. Edző: Fekete József. Kollár már az 5. percben meg- , szerezte a vezetést a sükösdiek- nek. 1:0. A 60. percben Tóth II., majd ä 74. percben Tóth I. nö­velte a gólok számát. 3:0. Jók: Nagy, Kovács, Tóth fcy illetve Kakó I., Kakó II., Tóth. • Ifjúsági eredmény:' 15:0 Sü­kösd javára. KUNSZENTMIKLÖS— SOLTVADKERT 3:2 (1:2) Soltvadkert, 100 néző, vezette: Nagy L. Kunszentmiklós: Gyetvai — Takács, Janovics, Beles, Pozsáií, Kalamán, Bárczes, Tormá (Pa­tai), Szombati, Szabó, Toporiári. Edző: Dobos József. Soltvadkert: Sörös — Szorhor, Fábián, Wolf, Meskó, Somogyi, Erdős (Szávai), Kiss (Franck), Eiler, Boros, Dobszai. Edző: Viszkók Sándor. Nagy iramú, küzdelmes mér­kőzést vívott a két csapat. A döntetlen igazságosabb lett vol­na. Góllövők: Bérezés 2, Topo- nári, illetve Kiss, Somogyi. Jók: Janovics, Bérezés, Szabó. ÉRSEKCSANÁD— KUN BÉLA SE 2:1 (1:1) Érsekcsanád, 100 néző, vezet­te: Varga. ’ Érsekcsanád: Csordás ■— . R- Szabó, Boros, Soós (KSkoöyi), Gyuricza, Melcher, Pólyák (Sza­bó), Koszorús, Tüske,-. Kiás, Vinkó. Edző: Barta György., . Kun Béla SE: Papp — Iyányi, Sahin, Kovács, Lantos, Varga, Rigó I., Farkas, Tánczós, Jókai, Rácz. Edző: Lantos János. A lekesebben küzdő érsekcsa- nádi csapat megérdemelten nyert. Góllövők: Tüske 2, liléi­vé Tánczos. Jók: Tüske, Melcher, , illetve Jókai. Lantos... , , Ifjúságid eredmény-■3-:2 a Kun ■■ Béla SE javára. RADNÓTI SE— IZSÁKI MEDOSZ 0:0 Szabadszállás, 200 néző, vezet­te: Horváth S. Radnóti SE: Oláh —Rékási, Füredi (Marton), Nagjr L, Kor­mos, Nagy II., Sabácz (Rédei), Balázs, Kulisics, Szabó, Pataki. Edző: Veres István. Izsák: Mezei I. — Matkovics, Höss, Bakonyi, Antal, Mezei II., Bánhidi, Brkiás, Tóth B., Szabó, Benedek. Edző: Máté Ferenc. A csúszós talajú pályán *nem alakulhatott ki jó játék. Mind­két csapat sókat kapkodott. Az eredmény igazságos. Jók: Olály Kormos, Szabó, Kulisics, illetve Tóth, Höss, Antal. Ifjúsági eredmény: 3:0 Izsák javára. fejelte á hálóba 0:1. A 19. perc­ben Hutterer egyenlített. 1:1. A 36. percben Prikidánovics 18 mé­teres lövéssel szerzett vezetést a bácsalmásiaknak. 2:1. A 47. perc- -feen Vén egyenlített. 2:2. A 89. percben már úgy látszo’tt, hogy . Prikidánovics gólja végleg a bácsalmásiak javára döntötte el • a mérkőzést. 3:2. A 90. percben azonban. Lakatos szép fejesgól­lal egyenlített. 3:3. Jók: Prikidá­novics (a mezőny legjobbja), Fu­tó, illetve Vén, Surmann. If júsági eredmény: 10:1 a Ka­locsai VTSK javára. KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS— GÁBOR Á. SE 2:2 (2:1) Kiskunhalas, 50 néző, vezette: Ficsor. , ' Fémmunkás: Bende — Kiss, Magó, Kovács — Bakó, Bállá — Márkit, Kállai II., Dómján, Pa- lincsár, Kállai I. Edző: Mikus Mihály.'- : ' Gábor Ä. SE: .Csima — Mino- rics, ázál, Zsebő, Frittman, Csiz­madia, 'Turcsik, | Ádám, Krisztin, Mészáros,'Vágó. Edző: Kévés Fe­renc.' Két ellentétes félidőt láthatott a közönség.' Az első játékrész­ben- a Fémmunkás, szünet után a Gábor-’Á. SE játszott fölény­ben; A.,Gábor Á. SE a 89. perc­ben ' egyenlített. Góllövők: Kál­lai 1. 2, iiletVe Vágó 2. Jók: Ma­gó, Kiss, RdUncsar, Kállai I., il­letve. Minör-ics,. Szál, Csizmadia, Vágó. ; FÁJSZ—KISKŐRÖS 0:0.- Fájsz,. 300 néző, vezette: Ká- .Vaí. A. tartalékos. fajszi csapattal Szembál igén ' jól védekezett a kiskőrösi csapát. Igazságos ered­mény született. Jók: Débics, Mar- kó; Kóváoá, illetve Ba (a me­zőny legjobbja), Szlovák II., Ba­logh I. . . HÁJÖSt-TOMPA 4:3 (2:1) Kájós,. 3Ö0 aéző, vézette: Baán. . Nagy iíámú, yáltozatos mér- köz^én 2]»-ás. vezetés; után igen néjjézen nyertek “a hazaiak. Gól- lövők: Mólfiár- 2, Bagó, Szebeni, ille tve Czéi'gersmidt 2, Csapié- vós. Jók: «Bagó,' Balogh, Molnár, Tallósi, illetve Czpmbos, Czeiger- SrftfdT : VÄSKÜT—BAJA 2:1 (0:1) Vaskút, ffiöO néző, vezette: Döhra-.; Vas Köt: Fábik,— Leitner, Ma- tűs, Velknér.' — Dombóvári, Dörity — Palatinszki, Ladányi (Merkíér), BédzSula, Bíró (Ho- doványi), Péter. Edző: Véber János, . Bajai SK: Tóth — Andrusko, Molnár, Viszmeg’. — Baráth. Má- rity — Magyár, Kémény, Tumó, Céllár, Petresévrcs (Karhesz). Edző: Tüske Káímán. Nagy -küzdelem után nyert a vaskúti csapat.; Góllövők: Pala- tinszki, Péter, ’illetve Kemény. Jók: Matus; Fábi, Zori, Uletve Tóth,' Molnár. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ L ABD ARÜGÖ-B A JNOKS AG Állasa BÁCSALMÁS— 1. Kai. VTSK Hi 8 2 1 36-23 18 KALOCSAI VTSK 3:3 (2:1) 2. Kun B SE 10 7 1 2 28-12 15 3. Kiskőrös' • H 6 3 2 26-10 15 Kalocsa, .200 néző, vezette: 4. Fájsz 10 6 2 3 28-14 15 Bruder. 5. Tompa 11 7 — 4.27-20 14 Bácsalmás: Futó — Zsemberi, 6. Hajós 11 4 4 3 21-16 lí Bizáncz, Narancsik, Turcsányi, i. Izsák 11 2 7 2 14-16 11 Mrakó, Rudics, Piukovics, Mól-1 8» Kszmiklós 11 4 3 4 26-40 11 nár, Hutterer, Prikidánovics. 9. Bácsalmás 11 3 4 4 17-15 10 Edző: Molnár József. 10, Bajai SK 11 4 2 5 15-17 10 Kalocsa: Niezner (Balaton) — 11. SoltvadkeTt 11 3 3 5 24-22 9 Kapitány, Pécsi, Kováes, Gábor 12. Radnóti SE. 10 3 3 4 20-^3. 9 (Romsics), Surmann, Farkas II., 13. K. Fémmunkás 11^ 3 3 5 16-19 9 Vén, Posztobányi, Lakatos, Ba­14. Sükösd 10 3 3 4 13-23 9 rabás. Edző: Molnár Ferenc. 15. Lakitelek . 10 3 I 6 18-27 7 Sáros, mély talajú' pályán ke­16. Gábor A.. SE 8 2 2 4 13-17 6 rült sor a mérkőzésre, A 17. 17. JErsékcsánád 11 2 2 7 11-27 6 percben Farkas II. beadását Vén 18.e Vaskút 11 2 1 8 15-25 5 Szabálytalan góllal vesztett a Spartacus Békéscsabai VrSK—Jánoshalma 1:0 (0:0) 1. V. 'Izzó . 12 10 1 1 30-4 21 2. Sz. MÁV 12 9 1 2 29*12 19 3. Szarvas 12 8 1. 3 23-13 17 4. KTE- 12 5 5 2 25-14 15 5. SZVSE 12 6 3 3 20-12 15 6. KSC ? 12 5 4 3 19-12 14 7. BVTSK 12 7 — 5 30-26 %i 8. V. Láng 12 6 1 5 21-20 13 9. Szabó SE 11 5 3 3 14-13 13 10. ÉPGÉP 12 5 3 4 21-23 13 11. Sz. Dózsa 12 5 1 6 22-13 11 12. KELTEX 12 4 3 5 20-20 11 13t ÉGSZÖV 12 3 4 5 19-21 10 14. Cegléd 12 2 6 4 17-23 10 15. Mezőfi SE 12 4 1 M 9-24 9 16. Jánoshalma 11 3 2 6 12-11 8 17. Kk.halas 12 2 f 6 10-24 8 18. ESMTK 12' 3 1 8 17-27 7 19. Kilián 12 2 1­9 12-35 5 20. Gyula 12 2 1 9 11-34 5 Békéscsaba, 300. néző, vezette: Kószó. ' . '. Bcs. VTSK: Gulyás — Csicsely, Bódó, Kalcsó — Hancsák, Kiss — Palotai,' Varga M>, Tűrések, Hajas (Kátai), Soós. Edző: Loós József. ‘ ,­Jánoshalma: Csernák (Filádel- fij — Faddi,_ Németh; Fenyvesi IV, — Dobos (Burányi), Angeli, Ádám — Csermák, Mizser, Szé- qái,- Fényvesi Ili. Edző:' Gacs Ti­bor,. ; Jánoshalma kezdte - a játékot, .'és mindjárt támadásba, lendült. Fenyvesi III. lövését védte a ka­pus, majd Csermák lőtt fölé. Fel­jött a hazai együttes. Turcsek és Soós próbálkozott lövéssel. A ■15; percben Ádám fejesét a ka­pus nagy bravúrral védte. A 21. percben Palotai 20 métérés sza­badrúgása érintette a kapufát. A 23. percben Angeli lövésébe léptek bele a védők. A 28. perc­ben Csermák beadását Fenyvesi III. öt lépésről fejelte. Gulyás kapus már verve volt, mégis ró­la pattant szögletre a labda. A 42. percben Turcsek húzott ka­pura és Fenyvesi IV. látványo­san szerelte. ■ A fordulás után, a szemerkélő esőben nagy iramban folytató­dott a játék. Az 53. percben Fenyvesi, III. nagy lövése oko­zott gondot a csabai kapusnak Csernák hárított kifutással Ha­jas .elől. A 61. percben Fenyve­si IIL szabadrúgása a kapusról kipattant, és Burányi 2 méter­ről mellé lőtt A 71. percben Ádám a kifutó kapus fölött akarta átemelni a labdát ' Gu­lyás ujjheggyel Csermák elé tol­ta. A csatár lövése a kapusról ■Burányi elé pattant de ebbe a lövésbe a védők belenyúltak. A 80. percben Faddi lőtt 30 méter­ről. . , A 87. percben dőlt el a mér­kőzés. Fenyvesi IV. szögletre szerelt. Az elsőt ismét szögletbe hárították, majd a másodiknál a kiinduló Csemákot Kiss el­buktatta, a labda pedig Kalcsó fejéiül a hálóba jutott. 1:0. Hiá­ba tiltakoztak — egyébként tel­jés joggal —, a jánoshalmiak a kapus akadályozásáért, a játék­vezető- gólt ítélt. Nagy iramú mérkőzésen a já­noshalmi csapat jól játszott, de a • kihagyott helyzetek és a sza­bálytalan gól miatt még pontot sem szerzett. Jók: Gulyás, Bo- dó, Kiss,' illetve Csernák, Feny­vesi III., Angeli, Fenyvesi IV. Madarász Ferenc • A ceglédi kapus és Dobozi egyesfiit erővel hárítják Sza­bó fejesét. (Banczik István felvétele) kapufa alsó lapjáról pattant a gólvonal mögé. 1:1. A KSC ezután lendült csak előre, de hiába volt még három biztos gólhelyzet, nem sikerült hálóba találni. A 88. percben Seres és Liptai a kiállítás sor­sára jutott. A KSC az első félidőben jobb volt, s a két biztos gólhelyzet a sárba fulladt. A szünet után viszont a ceglédiek játszottak jobban, és így a döntetlen igaz­ságos eredmény. Jók: Gór, Kecs­kés, illetve Lendvai, Kábák. Szabó Zoltán Béczl László.