Petőfi Népe, 1974. augusztus (29. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-22 / 195. szám

1974. augusztus 22. • PETŐFI NÉPE • 7 MA: Csütörtökön délelőtt 10 órakor Kecskeméten a városi sportcsar- nokbah kezdődik a hagyományos Aranyhomok Kupa nemzetközi férfi kosárlabda-torna. A koráb­ban már közölt műsorban csu­pán annyi a változás, -hogy az ünnepélyes megnyitó délután 18 óra helyett 19 órakor, a Bajai SK —KSC mérkőzés után lesz. Az első napi program: 10 óra Csepel—BKV Előre, 11 óra G.- MÁVAG—SZEOL, 12 óra Cső­szer—Vasas Izzó, 13 .óra KSC— Szovjet katonai válogatott, 14 óra Videoton—KKS Poloriia Warsa- wa, 15 óra Bácska Topolya—Ba­jai SK, 16 óra Szovjet katonai válogatott—SZEOL, 17 óra KKS Polonia Warsawa—Csőszer, 10 óra Bajai SK—KSC, 19 óra. Ün­nepélyes megnyitó, 19.15 Video­ton—Csepel, 20.15 Bácska Topo­lya—G.-MA VÁG. Az NB II. állása 1. K. Rákóczi 3 2 1 — 6-2 5 2. Volán 3 1 2 — 7-4 4 3. Bp. Spart. 3 1 2 —■ 5-2 4 SZEOL 3 2 — 1 5-2 4 5. MÁV DAC 3 1 2 — 4-2 4 6. FÖSPED 3 2 — 1 7-6 4 7. Komló 3 2 — 1 4-3 4 8. Dorog 3 1 2 — 2-1 4 9. Ganz-M. 3 — 3 •— 2-2 3 Oroszlány 3 1 1 1 2-2 3 ózd 3 1 1 1 2-2 3 12. Dunaújváros 3 1 1 1 4-5 3 KKFSE 3 1 1 1 4-5 3 14. DVSC 3 1 — 2 3-4 2 15. Várpalota. 3 1 — 2 2-3, 2 16. Olajbányász 3 1 — 2 4-6 2 17. Eger 3 1 — 2 6-9 2 18. Budafok 3 1 — 2 4-7 2 19. Szekszárd 3 — 1 2 7-10 1 20. Szolnok 3 — 1 2 1-4 1 Dunaújváros—Kossuth KFSE 2:0 Komló—Debrecen 2 :l FÖSPED Szállítók.—Szekszárdi D. 4:3 SZEOL—Várpalota . 1:0 Budafok—Olajbányász 3:1 Bp. Spartacus-----Ganz-MAVAG 0:0 V olán SC—Eger 5:2 MÁV DAC—Dorog 1:1 Ózdi Kohász—Oroszlányi Bányász . 0:0 Kaposvári Rákóczi—Szolnoki MTE 2:0 CSELGÁNCS Szegeden augusztus 19—20-án rendezték meg az Alkotmány Ku­pa cselgáncsversenyt. Eredmé­nyek: ,63 kg: 1. Szolasch (Wroclav), 2. Hipszki (Szalvai SE), 3. Szán­tó (KSC) és Robert (Győri Dó­70 kg: 1. Deli (KSC), 2. Pulai (KSC), 3. Szabó (SZEOL) és Dö­me (Szalvai SE). 80 kg: 1. Szabics (SZEOL), 2. Zsámboki (SZEOL). 3. Németh. (KSC) és Németh (SZEOL). 93 kg: 1. Sághegyi (Győri Dó­zsa), 2. Nagy (KSC), 3. Benkő (KSC) és Vor ah (Wroclav). Nehézsúly: 1. Petrovszki (Szal­vai SE), 2. Sansz (Wroclav), 3. E. Kovács (KSC) és Vetési (Szal­vai SE). Abszolút kategória: 1. ■ Petrov­szki (Szalvai SE), 2. Sansz (Wroc­lav), 3. Benkő (KSC) és Sághe­gyi (Győri Dózsa). Befejeződött az országos ifjú­sági válogatott edzőtáborozása, s tábor végén rendezett kiválasztó­versenyen mindhárom kecskemé­ti cselgáncsozó első helyen vég­zett. 58 kg-ban Kiriki (KSC), 65 kg-ban Nagysolymosi (KSC), 75 kg-ban Sándor (KSC) lett első a súlycsoportjában. SPORT-SPORT - SPORT Taktikai győzelem Szolnokon Kecskeméti TE—Szolnoki MÁV 2:0 (1:0) Szolnok, 1100 néző. Vezette: Al­földi. KTE: Nagy — /Görbe, "Francz- kó, Gyorsa — Komáromi II., Bende — Zubornyák, Mányoki, Porhanda, Bohács, Horváth (Vi- rágh). Edző: Varga Béla. Szolnoki MÁV: Fehér — Cson­tos, Repka, Tóth Gy. — Molnár, Varga (Földesi) — Pagonyi, Kal­már, Kollár, Papp, M. Szabó (Kó- kai). Edző: Himer István. A biztos győzelem tudatában pályára lépő szolnokiak minden erőt a támadásra összpontosítot­tak. A vasutas csapat nagy len­dülettel kezdett. Sorra ívelgették a szögleteket és rúgták a sza­badrúgásokat, de a kapujuk elő­terét megszálló KTE-játékosok minden támadást meghiúsítottak. A 37. percben aztán Mányoki el­futott, s mielőtt a szolnoki védők feleszméltek volna, hatalmas gólt ragasztott a kapuba. 1:0. A szünet után változatosabb Jett a játék. A KTE ekkor már sokat támadott és a vérszegény szolnoki akciókat sorra hárítot­ták, s Nagy kapus is kitűnő for­mában védett. A szolnokiak kétségbeesetten igyekeztek,, s nem sikerült sem­mi. Himer edző ekkor úgy cse­rélt, hogy a 3-as számmal játszó Repkát küldte előre a támadó­sorba és Kókai állt a helyére a védelem közepébe. Ezután Vi- rágh nagyszerűen futott el. Be­adásában Kókai fejjel belenyúlt és a labda a kifutó kapus mellett a hálóba jutott.' öngól. 2:Ú. A szolnoki csapat mindent megpróbált. Papp lövése a felső lécről a góvonal közelébe és on­nan kifelé pattant. Ennél többre nem tellett a hazaiak erejéből. A KTE végeredményben telje­sen megérdemelt, taktikai győzel­met aratott. A KTE kapusa, Nagy volt a mezőny legjobbja, s vele együtt Görbe, Franezkó és Gyor­sa is nagyszerűen játszott. Elől Mányoki és Porhanda vezérelte a KTE támadásait, amelyek rit­kábbak, de veszélyesebbek és fő­leg eredményesebbek voltak mint a szolnoki csatárok próbálkozásai. Pataki István Végig fölényben Jánoshalma Jánoshalma—Honvéd Kilián FSE 1:0 (0:0) Szolnok, 260 néző. Vezette: Jármai dr. Jánoshalma: Csemák — Bucsi, Maráczi, Fenyvesi IV. — Mizser, Angeli, Ádám — Burányi (Fad- di), Vaszari, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Kilián SE: Varga — Kántor, Nagy I., Holler — Nagy A., Tóth (Holász), Plausim, Tóth A., Fe­hér, Hegyesi, Török (Csillik). Ed­ző: Halász József. A 10. percben Angeli a kapu fölé lőtt. A 15. percben Csermák lőtt kitűnő helyzetből a kapu Kiskunhalas, 500 néző. Vezette: Hámori. Kkh. MEDOSZ: Dömény — Juhász, Kiss L., Dobra, — Kiss R., Szőke, Lévai (Udvari) —Tóth * Ökerrnáky -'TídBsis ' 4t> (Gülyásjf Oláh. Edző: Zag József. BVTSK: Gulyás — Kátai, Tur- csek, Lukoviezki — Csicsely, Palotai (Kolarovszki), Hajas — Bunda, Zahorán, Varga M. (Var­ga B.), Kalcsó. Edző: Sülé István. Megnövekedett szurkolótábor várta a vasárnapi mérkőzést, s az első öt perc után fergeteges biz­tatásba kezdett. A középpályások, jól dobták harcba a csatárokat, akik veszélyes helyzeteket terem­tettek az ellenfél kapuja előtt A 10. percben Csermák elől a kifutó kapus fejelte el a lab­dát. Két perccel később Lévai tört kapura, de az utolsó pilla­natban szögletre hárítottak előle a védők. A 15. percben a jobb ol­dalon felbukkanó Dobra tört be mellé. A 20. percben Ádám legu­rított szabadrúgását Fenyvesi III. az óldalhálóba küldte. A 22. percben Mizser ugrott ki, de gyenge lövését védte a kapus. A 25. percben Fenyvesi III. hatal­mas kapáslövését Varga csak ki­ütni tudta. A 33. percben Fehér beadását Török lőtte kapura és Csermák szögletre hárított. A 35. percben Ilegyesi szabadrúgása a sorfalban akadt el. A 43. perc­ben egy lepattanó labdát Feny­vesi III. lőtt ismét kapura, de Varga védte a lövést. a kapu előterébe, de őt is szög­letre szerelték. A 20. percben Bunda — egy ellentámadás so­rán — jól adott középre, de sze­rencsére Zahotant lesen találta a labda. A^ 35*. bércben Csicsely kézzel rántotta vissza Csermákot. A szabadrúgást Oláh kapu fölé lőtte. A 44. percben Szőke lab­dája Turcsek fejéről Oláh elé pattant, aki a kapu fölé emelt. Szünet után a MEDOSZ to­vábbra is támadott. Az 50. perc­ben Oláh a védők gyűrűjéből lőtte a labdát a bal sarokba. 1:0. A 60. percben Tóth átadása a kifutó Gulyásról pattant Cser­mákhoz, aki az üres kapuba he­lyezte a labdát. 2:0. A 62. perc­ben Hajas beadására Varga M. érkezett, két csel után lőni ké­szült, de elcsúszott és Dömény fölszedte előle a labdát. A 64. percben Oláh megjegyzését sé­relmesnek vélte a játékvezető, ezért kiállította. A tíz főre csök­A 49. percben Holler beadását Hegyesi közelről mellé lőtte. Az 52. percben Csermák, Angeli ado­gatás után Fenyvesi III. lőtt a hálóba. 1:0. A 75. percben Tóth A. erős lövését védte Csemák. A 85. percben Csermák közeli lö­vését védte bravúrosan a szol­noki kapus. A helyzetek és a má­sodik félidőben mutatott játék alapján a Jánoshalma nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Bucsi, Fenyvesi IV., Feny­vesi III., Ádám, illetve Varga, Holler. kent MEDOSZ tovább rohamo­zott. A 75. percben Csermák a kifutó kapus fölött emelt a há­lóba. 3:0. A 77. percben Zahorán két csel . után a kapufát találta el.. A 8lL percben Lévai Jabdája­vai' Gulyás "Bűzött" kapürá. 'Név­rokona — az ellenfél kapusa — a csatár elé ütötte a lövést, aki másodszorra nem hibázott. 4:0. A 83. percben Kiss L. szögletre há­rított Varga B. elől. A csatár el­esett, amiért a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Zahorán értéke­sítette. 4:1. A 86. percben Zaho­rán szögletét Dömény kiejtette, s a résen levő Varga B. a há­lóba lőtte a labdát. 4:2. A 88. percben Udvari az oldalvonalon túljutott labdát elrúgta, amiért a játékvezető azonnal kiállította. A MEDOSZ a BVTSK elleni győzelmével átvette a vezetést a táblázaton. Jók: Kiss R., Szőke, Lévai, Csermák illetve Turcsek, Hajas. Szalai László Hat gól a második félidőben Kiskunhalasi MEDOSZ—Békéscsabai VTSK 4:2 (0:0) INGYENES házgyári és általános könnyűgépkezelq tanfolyam indul az ÉYM által korszerűsített követelményeknek megfelelően JELENTKEZHETNEK: női, férfi segédmunkások, akik von­zalmat éreznek a különböző típusú építőipari házgyári gépek kezeléséhez. A tanfolyam vizsgája országos érvényű. Költségeit a válla­lat fizeti. A tanfolyamra jelentkezők a tanfolyam elvégzése után 1 évig kötelesek a vállalatnál dolgozni, x Helye: Kecskemét házgyár Kezdete: 1974. szeptember 9. tartama 9 hónap Felvétel: 19—45 éves életkor, 9 általános iskolai végzettség A tanfolyam ideje alatt és után folyamatos munkát, jó ke­reseti lehetőséget, munkásszállást és ebédet biztosítunk. Különélés! pótlékot és utazási hozzájárulást fizetünk. MINDEN HETEN SZABAD SZOMBAT. P Y :; I Jelentkezés személyesen vagy írásban Bács megyei Állami Építőipari Vállalat Kecskemét, Klapka utca 34. 3830 Könnyelmüsködések miatt Mezőfi SE—KELTEX 3:2 (1:0) Budapest, 150 néző. Vezette: Molnár. Mezőfi SE: Magó — Sági, Sze­gezd i, ■ Szabó, Illés — Meggyes, Nagyhegyesi, Magyar — Miklós (Fehér), Patyi, Némedi. Edző: Krivy Ottó. KELTEX: Rábel — Faragó, Kovács, Gáldi (Kiss) — Cseh, Po­zsonyi, Urbán — Potykievicz, Ke­rekes, Karikó (Mészáros), Cseh. Edző: Cserjés Is|tyán. A kitűnő talajú, de igen kis méretű pályán, rekkenö hőség­ben kezdődött a játék. A 8. percben Patyi átadásából Némedi nagy lövést küldött kapura, de Rábel bravúrosan védett. A 15. percben Magyar szögletét Megy- gyes magasra ugorva fejelte a léc alá. 1:0. A 19. percben Patyi lőtt mellé tiszta helyzetből. A 28. percben Miklós 2 lépésről az üres kapu fölé emelt. A másik oldalon Magó kapusnak alig akadt védeni valója. Jól kezdő­dött ä második félidő is. A 47. percben Nagyhegyesi vitte fel a labdát, majd 18 méterről rálőtte és a labda a‘jobb kapufa mellett vágódott a hálóba. 2:0. Az 55. percben 20 méteres szabadrúgás­hoz jutott a Mezőfi SE. Magyar hatamas lövésére a kapus még megmozdulni sem tudott. 3:0. A háromgólos vezetés könnyel- műsködésre és helytelen taktiká­ra késztette a kecskeméti játé­kosokat. A védők hátul tartogat­ták a labdát és az ellenfél tá­madókedve is megjött. A 68. percben hárman is egymásra vár­tak, közben Kerekes a hálóba lőtt. 3:1. A 76. percben egy rosz- szul alkalmazott lestaktika oko­zott újabb gólt. Szegezdi későn és feleslegesen lépett ki, és Kerekes besétált a labdával a kapuba. 3:2. A végén a teljesen megfflva- rodott védelem mögött csak Magó bravúros védései mentették meg a két pontot. A fáradt csapat már nem tudott ritmust változtatni és így az utolsó 10 percben nagy nyomás nehezedett a Mezőfi SE kapujára. A 86. percben , még Meggyes fejelt 5 méterről a kapu fölé. A kecskeméti csapat a fegyel­mezetlenséggel csak a saját dol­gukat nehezítették és tették iz­galmassá az egyébként nagyon si­mának induló győzelmet. Jók: Nagyhegyesi, Magó, Meggyes, Magyar. Fekete Ferenc AZ NB III. délkeleti csoport Állasa i 1. Kiskunhalas 3 2 1 — 5-2 5 KTE 3 2 1 — 5-2 5 3. V. Izzó 3 2 — 1 7-1 4 4. BVTSK 3 2 — 1 9-7 4 5. CVSE 3 1 2 — 7-5 4 6. Szarvas 3 2 — 1 5-3 4 7. Sz. MÁV 3 2 — 1 3-3 4 8. ÉGSZÖV 3 1 1 1 4-3 3 9. KELTEX 3 1 1 1 5-5 3 10. Szabó L. SE 3 1 1 1 2-3 3 11. ESMTK 3 1 1 1 3-5 3 12. KSC ■ 2 1 — 1 6-4 2 13. Jánoshalma • 3 1 — 2 3-4 2 Mezőfi SE 2 1 — 1 3-4 2 15. Sz. Dózsa 3 1 — 2 2-3 2 16. ÉPGÉP 3 1 — 2 4-6 2 17. Kilián FSE 1 — 2 3-7 2 18. SZVSE ir 1 — 2 1-4 2 19. Vasas L. 3 < — 1 2 5-7 1 20. Gyulai TE 3 ■ — 1 2 3-7 1 A 2. fordulóban elmaradt Mezőfi SE —KSC mérkőzést későbbi időpontban játsszák le. EPGEP—Szegedi VSE 2:0 Szarvasi Fő..Sp.—Szegedi Dózsa 2:1 Vasas Izzó—Erzsébeti Sp. MTK 3:0 Vasas Láng—Ceglédi VSE 3:3 Szabó Lajos SE—MEDOSZ ÉGSZÖV, 2:1 ■ L'/ Két pályaválasztó otthonában vesztett pontot Kunszentmiklós—Izsák 2:2 (1:0) Kunszentmiklós. 200 néző, ve­zette: Nagy L. Közepes iramú, változatos mér­kőzést vívott a két csapat, a 44. percben Kalaman egyéni játék után, 16 méterről nagy gólt lőtt. 1:0. Az 50. percben a közvetett szabadrúgás után Bánhídi elé pattant a labda, aki .nem hibá­zott. 1.1. A 65. percben Kala­man lövését a kapus Forró elé ütötte, aki 2:l-re alakította az eredményt. A 82. percben kava­rodás támadt a kunszentmikló- si kapu előtt, amikor a lábak között Birkás talált a hálóba. 2:2. Jók: Forró. Takács. Szabó, Kala­man. illetve Tóth. B. Szabó, Ba­konyi. Ifjúsági eredmény: 4:0 Izsák javára. Soltvadkert—Sükösd 4:1 (2:1) Soltvadkert. 400 néző. vezette: Kávai. Az első félidőben a soltvad- kertiek. szünet után pedig a sü- kösdiek támadtak többet. Góllö­vők: Bozókv 2. Benkő, t illetve Czecsei (öngól). Maruzsa Jók: Fá­bián, Bozóky. Bozorádi, illetve Katus. Szabó. Ifjúsági eredmény: 1:1. Fájsz—Kalocsi VTSK 6:2 (2:1) Fájsz. 700 néző. vezette: Sza­bó S. A minden csapatrészében jobb fajszi együttes ilyen arányban is rászolgált a győzelemre. Góllö­vők: Débics. 2. Herner, Ádám, Gombkötő II.. Kovács, illetve Farkas. Lakatos. Jók: Kovács (a mezőny legjobbja). Ádám, Gomb­kötő I.. Gombkötő II., illetve Matos. Ifjúsági eredmény: 2:1 Fájsz javára. Hajós—Gábor Á. SE 3:0 (1:0) Hajós. 400 néző. vezette: Bélák. Közepes iramú mérkőzésen jobb csatárjátékukkal nyertek a hajósiak. Góllövők: Bagó, Fe- deri. Folláth. Jók: Szeicz, Folláth, Bagó. illetve Frittmann. Zsibó. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt, mert a Gábor A. SE nem jelent meg. Tompa—Bácsalmás 2:1 (0:0) Tompa, 500 néző. vezette: Hor­váth. Jó iramú mérkőzésen a bácsal­másiak 80 percen keresztül tar­tották magukat: Góllövők: Czei- gersmidt 2. illetve Turcsányi. Jók: Barta. Czeigersmidt, illetve Turcsányi. Hutterer. Ifjúsági eredfnény: 1:0 Tompa javára. Vaskút—Radnóti SE 1:1 (1:0) Vaskút. 200 néző. vezette: Al- mási. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen igazságos pontosztozkodás születe.tt.. Góllövők: Dombóvári, illetve Szabó. Jók: Dombóvári, Hodován. illetve Farkas, Szabó. Ifjúsági eredmény: 8:1 Vaskút javára. Ersekcsanád—Bajai SK 2:1 (2:0) Érsekcsanád. 400 néző. vezette: Czenczik. A lelkes érsekcsanádi csapat megérdemelten győzte le bajai ellenfelét. Góllövők: Tüske, illet­ve Molnár (öngól). Juhász, Jók: Boros. Marinkó. Szabó. Pólyák, illetve Viszmeg. Ifjúsági eredmény: 6:0 a Bajai SK javára. Kiskőrös—Lakitelek 6:2 (2:1) Kiskőrös. 600 néző. vezette: Vereb. A nagy melegben is nagy ira­mú mérkőzést vívott a két csa­pat. A köztük levő különbséget csak a kétszámjegyű eredmény fejezte volna ki hűen. A hazaiak gyenge játékán még így is sokat bosszankodott a közönség. Góllö­vők: Szlovák II. 3 (kettőt 11-es- ből). Lábát. Szlovák I.. Herczig illetve Parádi I. 2. Harczost a 85. percben kiállította a játékvezető. Jók: Szlovák II.. Takács, illetve Parádi I.. Kiss. Ifjúsági eredmény: 6:0 Kiskő­rös javára. A MEGYEI L O. BAJNOKSÁG ALLASA 1 9 O _ _ 19_R 4 1. F ájsz 2 2 — — 12-5 4 2. Soltvadkert 3 2 — 1 11-7 4 3. Kiskőrös 3 2 — 1 8-4 4 4. Hajós 3 1 2 — 6-3 4 5. 'Kunszentm. 3 1 2 —' 8-7 4 6. Izsák 3 1 2 — 6-5 4 7. Tompa 3 2 — 1 3-2 4 8. Bácsalmás 23 1 1 1 5-5 3 9. Kalocsa 3 1 1 1 8-9 3 10. Radnóti SE 3 1 1 1 8-10 3 11. Kun B. SE 1 1 — — 2-0 2 12. Gábor A. SE 2 1 — 1 4-4 2 13. Bajai SK 3 1 — 2 2-4 2 14. Ersekcsanád 2 1 — 2 4-10 2 15. Sükösd 2 — 1 1 3-6 1 16. Vaskút 3 — 1 2 5-8 1 17. Lakitelek 3 — 1 2 5-10 1 18. K. Fémmunkás 2 — — 2 2-4 — Sok gól a H. osztály nyitányán ÉSZAKI CSOPORT Kiskunfélegyházi Vörös Csillag— Kiskunmajsa 4:1 (2:1) Kiskunmajsa. vezette: Brúder. A kiskunfélegyházi csapat mindvégig fölényben játszott. Góllövők: Karsai (11-esből), Szarka, Popovics. Rádi, illetve Pasa. Jók: Karsai. Kürti, Rádi, illetve Fekete. Ifjúsági eredmény: 7:0 Kiskun­majsa javára. Hctényegyháza—Lajosmizse 2:1 (2:1) Lajosmizse. 200 néző. vezette: Benke. Csapkodó játék jellemezte a ta­lálkozót. amelyen a szerencsé­sebb csapat győzött. Góllövők Fábián 2, illetve Tasi. Jók: Pó­lyák. Sipka I. Ifjúsági eredmény: 6:0 Lajos­mizse javára. Szánk—Csengőd 3:3 (3:3) Szánk. 150 néző. vezette: Fi- csór. A csengődiek a 27. percben már 3:l-re vezettek. A II. fél­időben 17:3 volt a szögletarány a szankiak javára. Góllövők: M. Tóth, Sípos. Péter, illetve Borsik, Gyurgyik. Farkas (11-esből). Jók: Szél. Tóth A.. Cserényi, Fekete, illetve Deák, Varga. Borsik. Ifjúsági eredmény: 5:0 Szánk javára. • A Kecskeméti MÁV—Kecske­méti MFSC és a Kecel—Helvécia mérkőzéseket elhalasztották. A Tiszakécske—Kiskunfélegyházi Reménység és a Kerekegyháza— Tiszaalpár mérkőzések eredmé­nyei nem érkeztek be lapzártáig. DÉLI CSOPORT Solt—Bács bököd 4:2 (1:0) Solt. 200 néző. vezette: Bolvári. A sok gólhelyzetet kihagyó Sol­tiak nagyobb arányban is nyer­hettek Yűlna a sportszerűen küz­dő vendégekkel szemben. Góllö­vők: Németh 2. Tóth. Peczurka, illetve Havasi. Papp. Jók: Pe­czurka. Tóth. Kara I., illetve Papp. Ifjúsági eredmény: 4:0 Bács- bokod javára. Madaras—Csávoly 4:1 (2:1) Madaras. 400 néző. vezette: Rónai. Szünet után nagy fölényben játszottak a madarasiak. Góllö­vök: Babos 2. Kollár. Varga, il­letve Forgó. Jók: Babos, Bízik, illetve Forgó. Szekulity I. Ifjúsági eredmény: 3:0 Csávoly javára. Dunapataj—Mélykút 3:1 (2:0) z Mélykút. 100 néző, vezette: Martinecz. A dunapataji csapat mindvé­gig többet támadott és megérde­melten szerezte meg a győzelmet. Góllövők: Vajda. II.. Zsibók, Ocskó. illetve Szalai. Jók: Dömö­tör. Ocskó. illetve Kovács, Mé­száros. Ifjúsági eredmény 7:2 Mélykút javára. Gara—Kiskunhalasi MÁV 5:0 (2:0) Kiskunhalas. 50 néző. vezette: Juhász. A garaiak mindvégig fölényben játszottak. Góllövők: Takács 2, Tényi. Asztrogónácz. Bergmann. Jók: Kubatov. Takács. Forrai, il-. letve Doszkocs. Ifjúsági eredmény: 3:1 Gara javára. Szamuely SE—Kunbaja 22 (12) Kalocsa. 200 néző, vezette: Zsombor Változatos mérkőzésen a kun­bajai együttes szerzett vezetést. A félidő befejezése előtt már 2:0-ra vezettek Gálfi góljaival. Dinnyés előbb szépített, majd a 60. percben kiegyenlített. Jók: Málik. Dinnyés. Vékony, illetve Bóhner. Ifjúsági eredmény: 12:0 Szánk javára. Császártöltés—Dunavecse 4:1 (2:0) A Kinizsi SE—Miske mérkő­zésről nem kaptunk tudósítást. Béreljen 25-ös magnetofont, különböző fényképező­gépeket, vakut, lemezjátszót. az Iparcikk Kölcsönző és Szolgáltató Vállalattól. Kecskemét, Móricz Zs. u. 5. Telefon: 13-400. 3837 V • l