Petőfi Népe, 1974. augusztus (29. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-06 / 182. szám

1974. augusztus 6. • PETŐFI NfiPE • 7 A KTE nyerte a rangadót Kecskeméti TE—Kecskeméti SC 2:1 (1:1) Kecskemét, Széktói Stadion, 3500 néző, vezette: Pádár. Kecskeméti TE: Nagy — Gör­be, Franczkó, Gyorsa — Csordás, Bende — Zubornyák, Mányoki, Porhanda (Komáromi II.), Bo- hács, Horváth. Edző: Varga Bá­la. KSC: Gór — Kurucsai, Gyiff- kó dr., Herbály — Diószegi, Lo- sonczi — Oskolás, Ónodi, Szabó, Pasek (Czirkos), Kókai (Kecs­kés). Edző: Molnár Ferenc. Változatos játékkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. perctől átvet­te a játék irányítását a Kecs­keméti TE. A 8. percben Por­handa 25 méterről nagy lövést küldött kapura, amelyet Gór vé­dett. A 12. percben a játékve­zető 25 méterről szabadrúgást ítélt a KSC ellen. Ezt Porhanda ívelte a kapu elé. A védelem hi­bázott, a labda Csordás elé ke­rült, aki Bohácshoz játszott, s ő a bal felső sarokba küldte a lab­dát. 1:0. A 22. percben Osko­lás jó labdával futott el, beadá­sára Szabó érkezett, de elbuktat­ták. A játékvezető 11-est ítélt, amelyet Ónodi értékesített. 1:1. Ezután mindkét kapu előtt ma­radtak ki helyzetek. A 29. perc­ben 25 méteres szabadrúgást ítélt a játékvezető a KSC ellen. Franczkó nagy lövése elsuhant a sorfal mellett, s Gór csak ne­hezen ütötte ki a labdát. A 31. percben Oskolás lesről futtatta Szabót, akinek a lövésébe a ka­pus jó érzékkel nyúlt bele. A visszapattanó labdát a védők mentették. A 37. percben szög­letet ért el a KTE. A beívelt szögletet a védők röviden men­tettért, a labda Bohács elé ke­rült, akinek a lövését Gór véd­te. A 48. percben Zubornyák tisztára cselezte magát a védők­• Bohács fejesgólja eldöntötte a két pont sorsát. (Banczik István felvétele) kel szemben, s 10 méterről le­adott nagy lövése a felső ka­pufáról pattant vissza. Az 54. percben Oskolás beadását Szabó közelről a kapu mellé küldte. Az 58. percben Bohács 20 méterről küldött szabadrúgását Gór elve­tődve kiütötte. A 67. percben Horváth lövése az egyik védőről szögletre pattant, a beívelt szög­letet a védők újra szögletre men­tették. Utána a KTE erősen ro­hamozott, de csak két szögletre jutott erejükből. A 72. perc­ben Diószegi labdáját a lesen álló Oskolás ugyan a hálóba küldte, de a játékvezető nem ad­ta meg. A 75. percben Görbe elől mentettek szögletre a KSC védői. A beívelt szögletből újabb szög­letet ért el a KTE, melyet vé­gül sikerült a védőknek mente­niük. A 85. percben Kurucsai hibájából Horváth elfutott és kö­zelről kapu mellé küldte a lab­dát. A 87. percben Szabó kiugrott, s a kifutó kapusba vezette a labdát. A 88. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Mányo- ki a baloldalon támadást veze­tett, beadását Bohács közelről a hálóba fejelte. 2:1. A helyi rangadón a végig tá­madó és igen nagy lelkesedéssel játszó KTE megérdemelte a győ­zelmet. Jók: Görbe, Franczkó, Bende, Bohács, Horváth, illet­ve Kurucsai, Gyiffkó dr., Ónodi. Merényi Béla Szép győzelem az utolsó percben Kiskunhalasi MEDOSZ—Gyulai TE 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 400 néző, vezet­te: Szabó J. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász, Kiss L., Dobra, Barna-nro Kiss R., Szőke — Tóth, Nagy, Oláh, Csermák. Edző: Zag Jó­zsef. Gyula: Szerb — Somos, Fá­bián, Otott, Szabó — Ökrös (He­gedűs), Szatmári, Nagy — Tóth, Sas, Cserháti (Túri). Edző: Vas­vári Péter. A 2. percben Csermák beadá­sát Fábián az utolsó pillanatban vágta ki az oldalvonalon túlra. A 10. percben Oláh gólhelyzetbe cselezte magát, de lövés helyett középre gurított, s Otott felsza­badított. A 14. percben Oláh lát­ványos cselek után a léc mellé lőtt. A 17. percben Sas nagyere­jű lövése Barnáról pattant szög­letre. A 31. percben Szőke hosz- a^zú „^kt^séyel Csermák tört ‘Tcápurat" dé -Somos a 16-os előtt buktatta. Csermák estében ka­pura ívelt, s a labda a kifutó kapus fölött a hálóba esett. A játékvezető azonban lefújta a szabálytalanságot, s szabadrú­gást ítélt. Tóth 17 méteres lö­vését Szerb remek vetődéssel ütötte szögletre a jobb felső sa­rokból. A 39. percben Szabó be­adását Sas közelről a léc mellé perdítette. Szünet után, az 50. percben Csermák hatalmas lövését csak öklözéssel tudta hárítani a ka­pus. A 63. percben Nagy hatal­mas lövése centiméterekkel a kapufa mellett hagyta el a já­tékteret. Ezután a gyulai Nagy előbb Dömény kezébe fejelt, majd két perc múlva a sarok­ból hárította lövését a kiskun- halasi kapus. A 75. percben a remekül védő Szerb a léc alól tornászta ki Csermák lövését. A 84. percben Szőke veszélyezte­tett. Már-már mindkét csapat beletörődni látszott a döntetlen­be, amikor a 89. percben Szőke kiugratta Csermákot a jobbol­dalon, a csatár elhúzta a labdát a kifutó Szerb mellett és éles szögből a kapuba lőtt. 1:0. Jók: Juhász, Kiss R., Szőke, Csermák, illetve Szerb, Fábián, Szatmári, Sas. Szalai László Ejtőernyős VB A XII. ejtőernyős világbajnok- sák versenyzőinek a hétvége semmiben sem különbözött a korábbi napoktól. Vasárnap már kora reggel az egyéni célbaug- rás hatodik sorozatával folytató­dott a verseny. Tíz órára a me­zőny valamennyi versenyzője tel­jesítette az egyéni célbaugrás minimális ugrásszámát, így már biztos, hogy ebben a számban is lesz világbajnok. A jelenlegi ál­lás szerint a férfiak között er­re a lengyel Sidornak van a leg­nagyobb esélye, aki utolsó ug­rásakor is pontos volt, és válto­zatlanul egy centiméternyi té­vedés szerepel a neve mellett. Mögötte az NDK-beli Rainer kö­vetkezik, majd négy versenyző azonos teljesítménnyel. A nők mezőnyét Mamai szov­jet versenyző vezeti honfitársa Szergejeva előtt. Itt a harmadik a bolgár Dicseva, amennyiben újabb cébaugrásokra a következő napokban nem lesz lehetőség, ez marad a végső sorrend. Ha vi­szont tudják folytatni ezt a szá­mot, tíz sorozat alapján hirdet­nek végeredményt. A magyarok közül Mészárovics György áll a legjobban, de utolsó gyengébb ugrásával kisebb az esélye az éremre. Vasárnap délelőtt már kezdetét vette a csapat célbaugrás is. Egy- egy országot négy versenyző kép­visel, akik ezer méter magasság­ban lépcsőzetesen hagyják el a repülőgépet és a négy verseny­ző összesített teljesítménye adja a csapateredményt. Meglepő ese­ményekkel kezdődött ez a szám. A szovjet férficsapat például 12 méter körüli eredményt ért el, ami meglehetősen gyenge, külö­nösen akkor, ha az alig jegyzett svájciak nyolcvan centiméteres eredményét mellétesszük. Egyébként az első sorozatban meglehetősen gyenge eredmé­nyek születtek, jónéhány csapat mint a francia, román és szovjet, NDK, a célkört is alig tudták megközelíteni. A magyar fér­fiak viszont kitűnően rajtoltak, az első sorozat után az ötödik helyen álltak. A lányok a me­zőny végén következtek. Boros Erzsi már majdnem földet ért, amikor megszólalt egy csengő, amelyik a megengedettnél na­gyobb szélerősséget jelezte. Így a csapat eredményét nem érté­kelték. Az ismétlés eléggé kö­zepesen sikerült. Délután már a második soro­zatot ugrották, sőt, hétfő reggel­től a harmadikat is megkezdték. 7 óra 11 percig nem, de akkor hirtelen megerősödött a szél és a versenyt délután négyig fel kel­lett függeszteni. Több csapat így is túl jutott a harmadik soro­zaton, és kellemes meglepetés, hogy a férfiak mezőnyében az NDK mögött a magyar csapat áll, rendkívül jó átlagteljesít­ménnyel. Ecsédi András például mindhárom ugrását százszáza­lékosan teljesítette, de a többi­ek is kitettek magukért, hiszen a harmadik sorozatban négyen mindössze 19 centimétert hibáz­tak. Végre tehát magyar ver­senyzőkért is lehet izgulni. Forró Tamás Gólzápor a megyei I. osztályban Soltvadkerti TE—Vaskút 4:2 (2:0) Soltvadkert. 400 néző. vezette: Horváth I. Soltvadkert: Mayer — Viszkók, Meskó, Wolf — Somogyi (Boros), Bozorádi. Eiler (Kiss) — Fábián, Benkő. Sörös. Bozóki. Edző: Ágh József. Vaskút Fábik (Németh) — Dombóvári. Merkler. Hodovány, Gyulavári — Zórity (Bíró), Si- pőcz, Péter — Palatinszki, Bed- zsula. Lazányi. Edző: Wéber Já­nos. A 27. percben Fábián beadását Eiler ívelte a kifutó kapus fö­lött. s a menteni akaró Merkler- ről a saját kapujába került a lab­da. 1:0 (öngól). A 34. percben Fá­bián jobb oldali beadását kiejtet­te a vaskúti kapus és a résen le­vő Bozóki közelről a hálóba to­vábbított. 2:0. A 60. percben Ben­kő—Fábián össziáték után Fá­bián 14 méterről szerezte a solt- vadkertiek 3. gólját. 3:0. A 79. percben Borost visszarántotta Merkler. ezért a játékvezető ki­állította. A megítélt 20 méteres szabadrúgást Bozóki a bal felső sarokba lőtte. 4:0. A 83. percben Lazányi szépített. 4:1. A 87. perc­ben Viszkok rövid hazaadását Lazányi elcsípte és a kifutó ka­pus mellett a hálóba lőtte a lab­dát. 4:2. Jók: Wolf. Benkő, Fá­bián. illetve Hodovány, Gyula­vári. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Solt­vadkerti TE javára. Fájsz—Radnóti SE 6:3 (2:2) Fájsz. 400 néző. vezette: Nagy. Fájsz: Gilián — Kollár, Dé- bics. Gombkötő I. — Galambos (Lajtos), Szilágyi — Herner, Krá- czer (Horváth). Kovács. Gombkö­tő II.. Ádám. Edző: Rónai Sán­dor. Radnóti SE: Szabó I. — Rékási, Kulisity. Nagy (Barna) — Őrző, Szabó II. — Boróczki (Karakas), Puskás. Tamon. Szőlősi. Pataki. Edző: Veres István. A fajszi csapat jobban kihasz­nálta helyzeteit és megérdemelt győzelmet aratott. Góllövők: Dé- fcics 2. Gombkötő II.. Kovács, Kráczer. Lajtos, illetve Puskás 3. Jók: Débics. Gombkötő I.. Ko­vács. Gombkötő II.. illetve Kuli­sity. Puskás. Ifjúsági eredmény: 14:0 a Fájsz javára. Kiskőrösi Petőfi Spartacus— Kecskeméti Fémmunkás 2:1 (1:0) Kiskőrös. 500 néző. vezette: őze. Kiskőrös: Ba — Cs. Kovács, 3alogh II.. Szlovák. II. — Balogh I.. Bor — Polareszki. Sárközi, Szlovák I.. Sári. Herczeg. Edző: Biácsi Sándor. K. Fémmunkás: Bende III. — Kovács. Bakó. ölvedi — Dómján, Bállá — Kiss. Márkli. Kállai II., Endre. Kállai I. Edző: Mikus Mi­hály. Nagy iramban kezdtek a kiskő­rösiek. A 15- percben Szlovák I. kicselezte a védőket és közelről megszerezte a vezetést. 1:0. A 40. percben Kállai Il-t utánrúgásért kiállította. Szünet után nagy fö­lényben játszottak a hazaiak. A 60. percben Balogh I. labdáját Szlovák I. a felső sarokba to­vábbította. 2:0. A 88. percben Kiss elé került a labda, aki szé­pített. 2:1. Jók; Szlovák. I. (a me­zőny legjobbja). Szlovák II., illet­ve Kovács és Bakó. Ifjúsági eredmény: 4:0 a Kis­kőrös javára. Kalocsai VTSK—Érsekcsanád 5:2 (0:1) Érsekcsanád. 250 néző. vezette: Dobra. Az első félidőben az érsekcsa- nádiak támadtak többet, s a 43. percben Koszorús révén értek el vezetést. 0:1. A 48. percben Ma­rinké növelte az előnyt. 0:2. Ezt követően az érsekcsanádiak visz- szaestek. s a kalocsai csapat könnyedén érte el góljait. Az 55. percben Vén volt eredményes. 1:2. A 65. percben Pécsi egyen­lített. 2:2. A 75. percben Vén szerzett vezetést. 3:2. A 77. perc­ben Posztobánvi lőtt gólt. 4:2. A 81. percben Lakatos állította be a végeredményt. 5:2. Jók; Vén, Varga. Lajtos, illetve B. Szabó, Szabó. Ifjúsági eredmény: 8:0 a Ka­locsai VTSK javára. Sükösd—Hajós 2-2 (2:0) Hajós. 500 néző. vezette: Brú­der. A játék első részében a Sükösd szünet után a Hajós irányította a játékot. Góllövők: Lógó, Kollár, illetve Kovács II. Jók: Tóth, Szente. Kollár, illetve Hajenba- cher, Perényi. Tallósi. Ifjúsági eredmény: 2:1 Sükösd javára. Kunszentmikiós—Bácsalmás 3:3 (2:1) Kunszentmikiós. 200 néző, ve­zette: Varga. Kunszentmikiós: Zsirka — Berta (Erdős). Torma. Beles — Takács. Németh — Bérezés, Ka- laman. Forró. Szabó. Pozsári, Pa­tai. Edző: Dobos József. Bácsalmás: Futó — Zsemberi, Aradi Narancsik (Andrási) — Turcsányi. Markó. — Bizánc, Hutterer (Szál). Geiger, Wéber, Prikidánovics. Edző: Molnár Jó­zsef. Közepes - -színvonal, idényeleji . forma jellemezte a mérkőzést. A 10. percben Forró ért el gólt. 1:0. A 30. percben Geiger egyenlített védelmi hibából. 1:1. A 40. perc­ben Bérezés ismét vezetést szer­zett. a kunszentmiklósiaknak. 2:1. A 65. percben Prikidánovics- nak ismét sikerült az egyenlítés. 2:2. A 69. percben Patai lőtt gólt 3:2. A 72. percben Bizánc talált a hálóba. 3:3. Jók: Németh, Bér­ezés. Kalaman. Patai, illetve Bi­zánc. Geiger. Prikidánovics. Ifjúság eredmény: 3:1 Bácsal­más javára. Szív nélkül nem megy ÉGSZÖV MEDOSZ—Mezőfi SE 2:0 (1:0) A döntetlen reálisabb lett volna KELTEX—Jánoshalmi Spartacus 2:1 (1:0) Kiskuniacháza, 400 néző, ve­zette: Geiger. ÉGSZÖV MEDOSZ: Szeles — Földi, Mányó, Tóth, Pirisi — Giócz, Prádel, Sallai — Zsoldos, Gulek, Horák. Edző: Sipos Fe­renc. Mezőfi SE: Magó — Sági, Sze- gezdi, Nagyhegyes! — Szabó, Meggyes —^Zsíros (Illés), Patyi, Fehér, Némedii, Filyó (Tóth I.). Edző: Krivy Ottó. Már a 4. percben gólt. ért el a hazai csapat. Bal oldali szöglet­rúgásnál laposan belőtt labda hat Mezőfi-védő közé esett akik egy­másra vártak az elrúgással. A berobbanó Gulek 5 méterről a hálóba lőtt. 1:0 Enyhe mezőnyfö­lényt harcolt ki a Mezőfi SE, de csatársora nem tudott gólhelyzet­be kerülni. A 27. percben Mező- fi-szögletrúgás után Szegezd! há­rom lépésről kapu mellé fejelte a labdát. A 41. percben Horák át­játszotta a Mezőfi SE védelmét, de Magó bravúrosan védett. Szünet után teljesen visszaesett a Mezőfi SE csapata, csatárai per­cekig sem tudták tartani a lab­dát. A 65. percben Horák átját­szotta Ságit, lefutott az alapvona­lig és a visszarúgott labdát Gu­lek a hálóba vágta. 2:0. A 78. perceben a hazai középhátvéd lyukat rúgott, a labda Patyi elé került, aki nyolc, méterről nagy erővel az üres kapu mellé lőtte a .labdát. Ezután Iskplajátékot mutatott ibe a hazai csapat. A Mezőfi-játékosok céltalanul sza­ladgáltak a labda után. Tuda­tosabb játékával teljesen megér­demelten nyert a hazai csapat. Szomorú, hogy a néhány új játé­kos a Mezöfiben lélektelenül, szív nélkül játszott. Különösen a csatársorban. Jók: Mányo, Pirisi, Zsoldos, illetve Magó, Meggyes. Fekete Ferenc Budafoki út, 300 néző, vezette: Marmoly. KELT EX: Kábel — Faragó (Szlamek), Kovács, Gáldi, Cseh — Pozsgai, Kiss — Potykievicz, Kecskés, Karikó, Tóth (Mészá­ros). Edző: Cserjés István. Jánoshalma: Csemák — Faddi (Dobos), Németh, Bucsi, Maráczi — Angeli, Ádám — Csermák, Murányi (Liliom), Vaszari, Feny­vesi III. Edző: Mrazek Tibor. Jó talajú pályán, rékkenő hő­ségben kezdődött a találkozó. Az első 5 perc tapogató játékkal telt el. A következő félórában a já- noshalmiak sokat kezdeményez­tek, de az akciók befejezése nem sikerült. A 36. percben Tóth el­futott a bal oldalon, kereszbe- adott labdáját Kiss a kapu elé lőtte, ahonnan Kerekes védhetet- len gólt lőtt. 1:0. Fordulás után góllal kezdett a KELTEX. A 47. percben Németh rosszul gurított szabadrúgását Kis elcsípte, beadását Kerekes kapta, aki elől a kifutó Csernák vette fel a labdát. Kerekes azon­ban' kirúgta a labdát a kapus ke­zéből és az üres kapuba gurí­totta. 2:0. A 66. percben Cser­mák veszélyeztetett. A 70. perc­ben Fenyvesi III. elől Kovács ön­feláldozó vetődéssel mentett. Két perccel később Németh feltar­totta Kisst. A megítélt szabadrú­gást Németh vitatta, ezért a já­tékvezető kiállította. A 76. perc­ben Csermák lövését Gáldi kéz­zel ütötte szögletre. Ezt követően Vaszari a középpályán összecsa­pott Karikóval, meglepetésre a játékvezető Vaszarit is leküldte a pályáról. A kilenc főre fogyat­kozott jánoshalmi csapat elkese­redetten támadott. A 88. percben Csermákot szerelték szabályta­lanul a 16-oson belül. A megítélt 11-est Fenyvesi III. értékesítette. 2:1. Madarász Ferenc A Nemzetközi Olimpiai Bizott- ; ság laussanne-i titkársága pénte- < ken közzétette az „orvosi szabály­zatot’’, amely azzal kapcsolatos, ] hogy a NOB szigorúan tiltja a i játékokon részt vevő sportolóknak ■ a serkentőszer használatát. A sza- i bály szövege: 1. Minden 'olimpiai résztvevő köteles alávetni magát egy ellen­őrző vizsgálatnak, és egy orvosi vizsgálatnak. 2. A serkentőszer használata tilos, a NOB hamarosan közzé­teszi ennek teljes listáját. 3. Az a versenyző, aks nem haj- ‘ landó részt venni a dopping-vizs­gálaton, vagy ezen „bűnösnek” bizonyul, nem versenyezhet to­vább. Ha a sportoló csapattag, a mér­kőzés, a verseny eredményét megsemmisítik. Ha a vizsgálatnál több ver­senyzőnél mutatják ki a dopping- 1 használatot, az illetékes nemzet­közi szövetséggel történő megbe­MAI MÍÍSOR TELEVÍZIÓ 17.23.: Hírek. 17.35: Piros, tilos. Óvodások film- műsora. (Ism.) 18.10: Honvéd! kórház. Riport- műsor. 18.40: Játék a betűkkel. 19.05: Reklámműsor. 19.10: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Magyar Bajnokok Tornája. Labdarúgó-döntő mérkőzés Közvetítés a Népstadion­ból. ­21.50: Magyar egyfelvonásosok a ' képernyőn. Gyurkovics Ti­bor: Fekete vasárnap. 22.25: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Rolf Schneider: Richard (színes!) Waverly pere Tv-játék (ism.). 21.25: Tv-híradó 2. 21.50: A kalandra hívó tenger. (Színest) Ismeretterjesztő filmsorozat. V. rész: Tró­pusi halvadászat. KOSSUTH 8.20: Harsan a kürtszó! 8.56: Dohizetti: A csengő. 10.05: Iskolarádió. (Ism.) 10.25: A Magyar Rádió és Tele­vízió szimfonikus zene­kara játszik. 11.14: Gondolat. A Rádió iro­dalmi lapja. (Ism.) 12.35: Melódiakoktél. 14.07: Achmed és a tevehaj­csár. Mesejáték. (Ism.) 14.50: Éneklő Ifjúság. 15.10: Verdi: A végzet hatalma - Alvaro áriája, Jelenet és kettős a UI. felvonás­ból. 15.30: Boross Lajos népi zene­kara játszik, Reiter Já­nos énekel. 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Beethoven: G-dúr szoná­ta Op. 14. 16.20: Elhangzott.. • 16.40: Maya. Részletek Fényes Szabolcs—Harmath Imre operettjéből. 17.05: Fiatalok Stúdiója. 17.25: Polkák. 17.35: Honnan vegyék? 18.00: Könnyűzenei Olimpia. — Döntő. vm. rész. 18.30: A Szabó-család. 19.25: Madarász Katalin és Do- mahidi László népdalokat énekel. Béres János fu­rulyázik. 20.00: Mi a titka? Hans JKnap- pertsbusch művészete. 21.03: Kilátó. A Rádió világ- irodalmi folyóirata. 22.30: Válaszút. Tanulmányok a XVII. század zepéjéről. (Ism.) 22.58: Részletek Offenbach Pé- richole és A tamburma- jor lánya c. operettjéből. 0.10: Jannequin-kórusok. PETŐFI 8.05: Zenekari muzsika. 9.03: Kóru^oK és népi zeneka­rok műsorából. 9.52: Fehér a fehéren. Mezei András verse. 10.00: Zenés műsor üdülőknek. 12.03: A Janacek vonósnégyes felvételeiből. 12.49: Bolíviai népi dallamok a „Los Carrilanos” együttes előadásában. 13.20: Abu Hasszán. Részletek Weber operájából. 14.00: Kettőtől hatig... 18.10: Génjeink veszélyben? Környezetszennyezés és genetika. 18.35: „Zúgni kezd á térkép tengere.** Zenés baran­golás szovjet földön. H. rész. (Ism.) 19.01: Gitárral angolul! 19.16: Közvetítés a magyar baj­nokok tornájáról. 19.45: Peter Nere és zenekara játszik. 20.25: Oj könyvek. (Ism.) 20.28: Irodalmi kirándulások. 20.58: Közvetítés a magyar baj­nokok tornájáról. 21.50: Zenekari muzsika. 22.24: Nóták. 3. MŰSOR 18.10: Századunk zenéjéből. 18.34: Gépek az egészségért. 18.44: Mozart összes szimfóniái. 19.54: Magnósok, figyelem! 20.42: Schubert: B-dúr szonáta Op. post. 21.30: Dzsesszfelvételeinkből. 22.00: Pillangókisasszony. Rész­letek Puccini operájából. szélés után kizárják őket az olimpiai játékokról. Abban az esetben, ha egy csa­pat a fenti okokból kifolyólag nem szerepelhetne tovább, a NOB engedélye alapján a tartalékok részt vehetnek az egyéni verse­nyen. 4. A női versenyzőknek köte­lező a megjelenés a szex-vizsgá­laton. 5. A NOB-döntéssel érem is visszavonható. 6. Az orvosi bizottság alakul a szabályzatok legszigorúbb betar­tására. 7. A fenti pontokban nem sze­repel az, hogy a nemzetközi szö­vetségek milyen büntetést szab­hatnak ki a vétkesekre. Erről ké­sőbb történik intézkedés. (MTI) TOTÓ A 31. heti totónyeremények az ille­ték levonása után a kővetkezők: 13 talalatos szelvény 29 darab, nye­reményük egyenként lt 288 forint. Ezek közül 13 plusz 1 találatos szel­vény 19 darab, a nyeremény és a Ju­talom együttesen 38 477 forint. 12 ta­lálatos 895 darab nyereményük egyen­ként 395 forint, 11 találatos 9432 darab, nyereményük egyenként 27 forint, 10 találatos szelvény 66 484 darab, nyere­ményük egyenként 10 forint. A közölt adatok tájékoztató Jellegűek. (MTI) A TOTO 31. HETI EREDMÉNYE 1. Dorog—SZMTE 1 1, 3. Oad—Olajbányász 1 2d 3. FÖSPED—Oroszlány 1 2d 4. KKFSE—DVSC 1 1:0 5. K. Rákóczi—Szekszárd 1 -2d 6. Bp. Spart.—Dunaújváros I 4:1 7. Volán—G.-MAVÁG x 2d 8. Eger—MAV DAC 2 ld 9. Szóin. MÁV—Izzó 1 ld 10. Szarvas—Szabó L. SE 1 2d 11. SZVSE—Szeg. Dózsa 1 ld 12. Dunaújv. Ép.—Táncsics 1 Cd 13. Bp. Építők—BVSC x Od +1 14. Aluminium—Győri D. 1 ld A NOB „orvosi” szabályzata