Petőfi Népe, 1974. június (29. évfolyam, 126-151. szám)

1974-06-28 / 149. szám

1974. június 28. • PETŐFI NfiPE 9 7 SPORT- SPORT Kiskunfélegyházán tanácskoznak megyénk labdarúgó-játékvezetői Kiskunfélegyházán szerdán dél­előtt ünnepélyes tábornyitással megkezdődött megyénk labdarú­gó-játékvezetőinek négynapos tanácskozása és továbbképzése. Hagyomány már, hogy a legnép­szerűbb sportág .játékvezetői évente egyszer, több ' napos közös táborozás keretében találkoznak. Előadásokat hallgatnak, tanul­nak, vitatkoznak, s egymást se­gítve igyekeznek szélesíteni tu­dásukat. Valamikor Kiskunfél­egyháza volt az állandó „szék­helye” -ezeknek a tanácskozások­nak, csak mostanában, amióta a megyei edzőtábor Kunfehértón működik, rendezték ott az össze­jöveteleket. Az idén viszont is­mét Kiskunfélegyháza lett a há-- zigazda. Vajon miért? Erre válaszolt Kürtössy István táborparancsnok, a kiskunfélegyházi- JB elnöke, s egyben azt is elmondta, hogy a négy nap alatt mit tanulnak, ho­gyan élnek,, szórakoznak Félegy-, házán a játékvezetők. — Először is azt szeretném el­mondani, hogy igazán nagy örömmel és szeretettel vártuk és üdvözöltük ismét Félegyházán megyénk játékvezetőit, a me­gyei tanács vb testnevelési és sporthivatalának, valamint az MLSZ képviselőit. Kiskunfélegyháza az idén 20b éves jubileumát ünnepli, és ez az edzőtáborozás szorosan fűző­dik a sportfelügyelőség 1974. évi programjába. Éppen ezért is köszöntünk minden résztvevőt külön is, és megköszönjük, hogy eljöttek és velünk együtt ünnep­ük a mi, valaha nagyon elma­radott, de ma rohamos tempó­ban épülő, fejlődő kis városun­kat. Tanácskozásunk célja, hogy Ismét - megtárgyaljuk azokat a szabályokat, döntvényeket, ame­lyek a közelmúltban léptek élet­be, s megbeszéljük azokat a problémákat, amelyek feltétlenül szükségesek ahhoz, hogy a most induló bajnokságban a játékve­zetői felfogás még egységesebb és jobb legyen. Otthonában a A Szabad Föld Kupa döntőjének két résztvevője oda-vissza alapon- .barátsá­gos visszavágó mérkőzésben egyezett meg. Az első találkozót Faddon ját­szották és némi bírósegédlettel a ha­zaiak nyertek. Fadd—Hercegszántó 5:1 (1:1) Fadd, 400 néző, vezette: Tóth Gy. Fadd: Soponyaj I. — Aradi. Kovács D., Kertész — Papp III., Szűcs — Ko­vács J., Kiss II., Fenyvesi II., Kiss I.. Horváthszabó. Csere: Schuszter, papp II.. Soponyai I. Hercegszántó: Gyuricity — Grézló. Molnár, Nagy Glavadty, Nagy X.., Szálas-Klár, Kovacsev, Barna, Ju- liász. Csere: Nagy J., Hlavatity. Likár. A mérkőzés Fenyvesi II. mellélövé­sével kezdődött, azonban a Szabad Föld kupagyőztes hamar átvette a já­ték irányítását az ,,álmos” hazaiak el­len. A 4. percben Klär jó helyzetben mellé lőtt, majd a 10. percben Barna elől Soponyai I. bravúrosan mentett. A 13. percben Barna hatalmas lövése Kovács D. fejéről vágódott szögletre. A 17. percben Klär megugrott, de jó helyzetben mellé lőtt. A 19. percben Kovacsev hagyott ki biztos gólhely­zetet'. A 21. percben Klär csak Sopo­Visszatérünk persze a régi és életben levő szabályokra és azo­kat szüntelenül ismételjük, hogy a pályán a játékvezetők a leg­magasabb szinten < teljesíthessék feladatukat. Ez a táborozás a sportoktatás, a hasznos tanulás érdekében, pihenéssel, szórako­zással egybekötve, nemes célt szolgál. Mi, a tábor vezetői min­den lehetőt megteszünk azért, hogy a résztvevők a tanulás mellett jól szórakozzanak és sportolhassanak. Közel egy hó­napja folyik a szervező munka és azt szeretnénk, ha legalább úgy sikerülne, mint a korábbi fél­egyházi táborozások. Hogyan telt az első nap? — A tábornyitás után Fehér László, a megyei labdarúgó-szö­vetség főtitkára tartott rövid be­vezetőt, majd Czenczik István, a megyei JB elnöke következett. S a további, program? — Csütörtökön és pénteken az MLSZ kiküldöttei tartanak elő­adást. Pénteken ülést tart a me­gyei JB elnöksége, szombaton pe­dig taggyűlést tartunk, majd a játékvezetők kérdéseket tehet­nek fel a JB és a szövetség ve­zetőinek. Naponta délelőtt tarta­nak az előadások, viták, délután pedig szabadfoglalkozás van. A tábori élet színesebbé téte­le érdekében megrendezzük a Kiskun KUpa labdarúgó-bajnok­ságot, amelynek első díját, egy szép serleget Csendes Mihály, a városi sportfelügyelőség elnöke ajánlotta fel. A díjak kiosztása a péntek esti záróvacsorán tör­ténik, ahol „Hogy volt...?” címmel egy rövid kis műsorral is kedveskedünk az elmúlt tábo­rok emlékeiből. Kiskunfélegyházán tehát el­kezdődött. A labdarúgó-játékve­zetőink, a csapatokat is meg­előzve, készülnek fel az őszi fordulóra, amelytől mindenki azt várja, hogy új fejezetet nyit majd labdarúgásunk történeté­ben. Rajtuk nem fog múltni... Szabó Zoltán Fadd győzött nyai l-gyel állt szemben, de a kapus­ba vágta a labdát. Három perc múlva Fenyvesi II. távolról fölé lőtt. A 2». percben a jól játszó Klär megszerezte csapatának a vezetést. 0:1. Az egyen­lítés a 33. percben sikerült, Horváth- szabó talált a hálóba. 1:1. Szünet után mintha kicserélték vol­na a hazai csapatot. Az 52. percben Papp III. távoli lövését Gyurkity nem tudta védeni. 2:1. Az 55. percben Ko­vács J. jó lövése a védőkről szögletre vágódott. Háföm perc múlva Kova­csev távoli bombáját Soponyai I. csak másodszorra kaparintotta meg. A 07. percben Papp II. szögletet iveit a ka­pu elé. Schuszter magasra felugorva a földre fejelte a labdát, mely a visz- szapattant a csatár elé, aki a hálóba vágta. 3:1. A vendégek lest reklamál­tak. Ettől kezdve a Hercegszántó „le­állt”, s a faddi győzelem akár na­gyobb arányú is lehetett volna. A 79. percben Kovács J., a 83. percben Feny­vesi II. szerzett még gólt. 5:1. Az utol­só percben Klär szépíthetett volna, de kapufára fejelte a labdát. Jók: Sopo­nyai I., Aradi, Szűcs. Kovács D.. illet­ve Klär, Glavatity, Szálas, Grézló. A visszavágó .vasárnap Hercegszán­tón lesz. NAGY HARC A KÖZÉPDÖNTŐ NYITÁNYÁN Mit ígér a papírforma? 9 A Gelsenkirchenben tartott Hollandia—Argentína-mérközéscn klasszis különbséggel, 4:0-ra győzött a holland csapat. Képünkön: szabadrúgás a 74. percben, Teich és Rep összecsapása után. (Telefoto—AP—MTI—KS) Lezajlott az el­ső forduló a X, labdarúgó-világ­ba jnolcság közép­döntőjében. Az eredmények nem okoztak váratlan meglepetést, s az erőviszonyoknak megfelelően ala­kultak. Annál inkább nagy csa­lódást keltett a meglehetősen ala­csony színvonalú játék. Különö­sen^ Brazília—NDK és az NSZK —Jugoszlávia mérkőzésen. A tak­tikázás tovább folyik, ami azt jel­zi, hogy a csapatok legtöbbje tart egymástól. A taktikának aláren­delt játék azonban eddig csak a közönség füttyel kinyilvánított véleményét „vívta ki”. Marad tehát a bizakodás, hogy az elkö­vetkező mérkőzések jobbak lesz­nek. De addig is nézzük, hogyan áll a középdöntő mezőnye az el­ső forduló után. Az „A” csoportban: Brazília— NDK 1:0, Hollandia—Argentína 4:0. az „A" csoport Állasa 1. Hollandia 1 1-----4-0 2 2 . Brazília 1 l----------í-o 2 3 . NDK 1----------10-1 — 4 . Argentina l-------l 0-4 — A Brazília—NDK összecsapá­son hosszú percek unalmas, csap­kodó játéka után az keltette az első „izgalmat”, hogy a játék­vezető „osztogatta” a sárga lapo­kat a braziloknak. A nagy érdek­lődéssel várt találkozó csalódást okozott. A brazilok semmi újat nem mutattak, az NDK-beliek igen — vesztükre... Egészen mást akartak játszani, mint amit már jól tudnak. A brazilok egy szerencsés szabadrúgásgóllal nyer­tek. A másik mérkőzésen — a hírügynökségi jelentések szerint — a hollandok akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Ez önmagáért beszél... A középdöntő vasárnapi mű­sora: NDK—Hollandia Gelsen­kirchenben, 16 órakor. Argentina —Brazília Hannoverben, 16 óra­kor. A „B” csoportban: NSZK—Ju­goszlávia 2:0, Lengyelország—• Svédország 1:0. a ,.b" csoport Állasa 1. NSZK 1 1---------2-0 2 2 . Lengyelország 1 1---------1-0 2 3 . Svédország 1-------1 0-1 — 4 . Jugoszlávia 1-------1 0-2 — A z NSZK—Jugoszlávia találko­zó sem felet meg a várakozásnak. Déli szomszédaink játéka nagyon leszűkült a védekezésre, körülmé­nyesen szőtték a támadásaikat. Az NSZK minden csapatrészében jobb volt, s megérdemelten nyert. A lengyel—svéd mérkőzés a len­gyelek támadásaival és gólhelyze­teivel kezdődött, amelyekből egyet sikerült értékesíteni, s ez ma­radt a végeredmény is. A középdöntő vasárnapi műso­ra: NSZK—Svédország Düssel­dorfban, 19.30-kor. Lengyelország —Jugoszlávia Frankfurtban, 16 órakor. Mi várható a papírforma sze­rint? A nemzetközi sportsajtó mind nagyobb teret szentel az esélyek latolgatásának. Többek szerint a csoportok jelenlegi állá­sa nem sokat változik. Vagyis Hollandia—NSZK döntő lesz, mert a nyugatnémetek minden bizonnyal legyőzik majd a své­déket, a tulipános válogatott pe­dig az NDK együttesét, s a július 3-i, utolsó fordulóban elég lesz a... De várjunk még egy kicsit, ahhoz, hogy tisztábban, s főleg pontosabban lássunk. Hiszen, ha a papírforma nem is ellentétes az eddig látottakkal, még semmi sem olyan biztos. Csak valószínű, hogy Argentínának nem sok ke­resnivalója van az „A” csoport­ban. A „B”-ben a rapszodikus ju­goszláv csapat még okozhat meg­lepetést, ha „használt” nekik a düsseldorfi lecke ... B. I. Tartalékosok honvédelmi versenye Kiskunfélegyházán Kiskunfélegyházán nagy siker­rel rendezték meg a tartalékosok honvédelmi versenyét, amelyen a Vegyipari Gépgyár és a Vil­lamos Szigetelő és Műanyag­gyár -csapatai „végeztek az első helyeken. A versenyben hat csa­pat indult. Eredmények: 35 év alattiak: 1. Villamos- Sziget.ejo ,é£., Műanyaggyár, má­sodik -csapata. -2. Vegyipari Gép­gyár, 3. Villamos Szigetelő és Műanyaggyár első csapata. 35 év felettiek: 1. Vegyipari Gépgyár, 2. Villamos -Szigetelő és Műanyaggyár- 1 9 Pisztollyal is lőttek a versenyzők. (Rádi József felvételei) 9 A 35 cv felettiek versenyének győztese, a Vegy­ipari Gépgyár csapata. (Balról Erdős, Bujdosó, Kocsis.) SÚLYEMELÉS Postás-jubileum A győzelem már biztos Finnország ellen Nizzában A sporkőr 75 éves jubileuma alkalmából országos sportnapokat rendez a Bp. Postás SE, amely­nek a. területi döntőit asztalite­nisz és sakk sportágakban Szen­tesen bonyolították le, s Bács, Békés és Csongrád megyék leg­jobb postás sportolói küzdöttek az augusztus elején Budapesten sorra kerülő országos döntőbe va­ló jutásért. Szép Bács megyei si­ker született. Asztaliteniszben: 3. lett Horváth Katalin (Kecskemét) és jogosult részt venni az országos döntőn. Sakkban a három megye kilenc legjobb sakkozója körmérkőzésen döntötte el a helyezéseket. 1. Su­gár György (Kecskemét) 7 pont, 2. Konstantin (Baja) 7 pont. Csak az egymás elleni eredmény dön­tött Sugár javára. Sakkban ök ketten képviselik a Szegedi Igaz­gatóság területét az országos dön­tőn. A nizzai sakkolimpián legutóbb a 12. fordulóra került sor. A ma­gyar válogatott Finnországgal ült asztalhoz, s 2.5:0.5 arányú veze­tést szerzett, egy játszma függő­ben maradt. A győzelem tehát már biztos. Az élcsoportban helycserék tör­téntek. Az Egyesült Államok a 4. hely­re jött fel. megelőzte Hollandiát. Magyarország viszont továbbra is a hatodik helven áll. A csapatversenv élmezőnyének állása a 12. forduló után: Szov­jetunió 36 pont. Jugoszlávia 32,5 pont. Bulgária 29.3 pont. Egyesült Államok 28 pont (2). Hollandia 28 (1), Magyarország 27.5 pont (1). NSZK 25.5 pont (1). Csehszlová­kia 23 pont (1) (MTI) Magyarország a következő hetekben rangos nemzetközi súlyemelő találko­zók színhelye lesz. A miskolci sport- csarnokban július 5-től bonyolítják le a másodszor kiirt junior Duna Kupa nyitó fordulóját, július végén pedig a Budapesti Sportcsarnokban több föld­rész. 15 ország kiválóságai csapnak össze a teljes magyar élgárdával a Pannónia Kupa küzdelmeiben. Anglia, Ausztria. Bulgária, Csehszlovákia, Franciaország. Jugoszlávia, Kuba, Lengyelország, az NDK, az NSZK, Olaszország. Románia, Svájc, a Szov­jetunió és Törökország már visszaiga­zolta részvételét, várható még több afrikai ország érkezése is. MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 9.00: Ahol mindenki felfedez. Továbbképzés alsótagoza­tos nevelőknek. 10.00: Építsük fel a matematikát. Továbbképzés felsőtagoza­tos nevelőknek. 17.28: Hírek. 17.35: Természetbarát. 17.55: öt perc meteorológia. 18.00: Műsorainkat ajánljuk! 18.25: Az Országházból jelentjük. 19.15: Esti mese. 19.30: Tv-híradÓ. 20.00: Fehér kövek (színes!). Ma­gyarul beszélő, szovjet film. 21.10: Színházi album. 22.15: Tv-híradó — 2. kiadás. 22.35: Nyitott könyv: Cseres Ti­bor — Itt a földön is. *2. MOSOK: 20.00: Bolondulunk érted Duke Ellington. Amerikai zenés film. (Színes!) 21.00: Tíz perc a Szovjetunióban. Kujbisev. 21.10: Tv-híradó — 1. kiadás. 21.40: Kuvait az olajoázis. Doku­mentumfilm, II. rész. KOSSUTH 8.20: A csudálatos Mary. P. L. Travers regénye 8.42: Józsa Ibolya és Szalay László nótákat énekel. 9.15: Ádámcsutka. Mykoías Sluckis regénye 9.35: Szervánszky Endre: Kla­rinétszerenád. 10.05: Édes ányanyelvünk. 10.10: Rendezte: Cseres Miklós dr. Rossz asszony. * Veres Péter regénye rádióra 11.00: Hogyan azonosítják az embert? 11.14: Marija Biesu és Ernest Blanc énekel. 11.49: Kritikusok fóruma. 12.25: Ki nyer ma? 12.35: Így láttuk... A labdarú­gó-világbajnokságról je­lentjük. 12.55: Tánczenei koktél. 13.40: Faragó Laura népdalokat énekel. 14.00: Csicseri bolt. '14.25: Emlékezés nagy utazókra. 15.10: Magyarán szólva ... 15.25: Fúvósátiratok. 15.43: Kórusok magyar költők verseire. 15.59: Hallgatóink figyelmébe! 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: 1793. Victor Hugo regé­nye rádióra 16.36: Brahms: f-ntoll szonáta. 17.05: Külpolitikai figyelő. 17.20: Beszélgetés Jasper Bellá­val. 17.45: Rendezte: Cseres Miklós dr. Prágai János ezredes. Rádiójáték. Irta: Tűri András és Magyar Vilma. 18.26: Mozart: Esz-dtir szimfó­nia K. 543. 19.40: Mindenki könyvtára. 20.10: Sanzon-lexikon. 20.41: Láttuk, hallottuk — a szín­házban és a moziban. 21.04: Adám Jenő: Szép violám — magyar népdalfeldolgo­zások. 21.19: „Munkából támad a bő­ség ..III. rész. 21.29: Lemezek közt válogatva. 22.20: Meditáció — az új tudo­mányágról. 22.30: Dietrich Fischer-Dieskau és a Schubcrt-dalok. 23.26: Nóták. 0.10: Alekszandr Pirogov éne­kel. PETŐFI 8.03: Két Bcethoven-trió. 9.03: Ezeregy délelőtt. 10.00: Zenés műsor üdülőknek. 12.03: Zenekari muzsika. Közben: 12.45: Dominikai, költők versei. 14.00: Kettőtől hatig ... 17.25: Közvetítés a Csehszlová­kia — Kuba — Magyaror­szág nemzetközi atlétikai viadalról. 18.0-1: Külpolitikai figyelő. (Isin.) 18.20: Lukács György gondolat- világa. 18.30: Muzeális lemezeinkből. Sovánka Nándor népi ze­nekara muzsikál. 18.42: Gitárral angolul! 18.57: tJj könyvek. (Isin.) 19.00: Közvetítés a Csehszlová­kia — Kuba — Magyaror- száz nemzetközi atlétikai viadalról, Prágából. 19.15: Jó estét, gyerekek! 19.20: Kapcsoljuk a 6-os stú­diót. Kocsis Zoltán és Ránk! Dezső Mozart-cik- lusa. III. rész. Kb. 21.00: „Túlélni — New York va­donábán .. Kb. 21.15: Egy falusi mizantróp. Gozsdu Elek elbeszélése Kb.-21.40: Operettdalok. 22.15: Hangversenynaptár. 22.30: Népdalok. 23.15: Mendelssphn-müvek, 3. MŰSOR .18,05: Rameau: Castor és Pol­lux. ötfelvonásos opera 21.12: Dizzy Gillespie felvételei­ből. 21.44: Romantikus zene. Gyulán már eldőlt Szerdán, az NB I B-s csapatok osztályozójának második mérkő­zésén már végérvényesen eldőlt, hogy a három együttes közül a Várpalota jutott be az új bajnoki rendszer NB Il-es csoportjába. A KSC vasárnapi veresége után va­lójában alig reménykedtünk. Ke­vés volt a lehetőség arra, hogy a Kecskemét ellen győztes Vár­palotát a Pénzügyőr meg tudja állítani. Valóban így is történt. Várpalota—Pénzügyőr 2:1 (1:1) Gyula, 300 néző. Vezette: Müncz. Góllövők: Horváth L. 2, illetve Sashegyi 11-esből. A KSC tehát kiesett, s a to­vábbiakban csak az NB Ill-ban folytathatja a küzdelmet. Ez most már tény..S, hogy miért kö­vetkezett be? Ennek értékelése elsősorban a szakemberek, szak­osztályvezetők, sportköri vezetők dolga, s nyilván a közeljövőben meg is fog történni. Természete­sen, mi is foglalkozunk vele. Kevés reménye lehet a Vasasnak Kilián FSE—Kiskunfélegyházi Vasas 4:0 (2:0) Kecskemét. Széktói Stadion, 300 néző. Vezette: Nagy B. Kilián FSE: Varga — Bartos, Nagy L, Holler— Nagy A., Molnár — Plau- sin, Tóth, Hegyesi, Kerepesi, Szaba­dos (Török). Edző: Halász József. Kkfházi Vasas: Gulyás — Iványi I., Sahin, Horváth — Szegő, Varga (Lan­tos), Dongó — Rigó I., Farkas, Patyi, Iványi n. (Tóth Cs.). Edző: Lantos János. Nagy lendülettel, de kissé ide­genkedve kezdett mindkét csa­pat, hiszen ettől a mérkőzéstől sok függött. A 2. percben Tóth éles lövése a felső sarok mellett zúgott el. A 4. percben Patyi fu­totta le a védőket, és visszagurí- tását Farkas kapásból messze mellé küldte. A 6. percben Far­kas remek cselek után Iványi II. elé adott, aki erős lövést küldött a rövid sarokra. Varga kiejtette a labdát, majd végül mégis meg­szerezte. A 15. percben Molnár vitte fel a labdát. Hirtelen fel­gyorsítva elhúzott a védők mel­lett és futtából szép gólt lőtt 1:0. A 28. percben Nagy A. ment át a védőkön. Lapos lövése a bal kapufáról kipattant, és a bero­hanó Molnár lövését Gulyás nagy bravúrral hárította. A 30. percben Farkas lövését Varga ujjheggyel tolta szögletre. A 44. percben Sahin két kézzel húzott le a félpálya közepén egy . lab- öáí, majd eldobta. Mivel a ..szol­noki Tóth A. szerezte meg, a já­tékvezető előnyszabályt alkalma­zott A csatar a leálló védők mel­lett kiugrott és a hálóba lőtt. 2.0. A szünet után Lantos edző Sa­hint előrevitte a támadósorba. Támadott a Vasas. Patyit a 16- oson bejül Holler kél kézzel el­lökte de a játékvezető nem lá­tott szabalvtalanságot.. Patyi lö­vésébe Varga belenyúlt, és Far­kas a kapu torkában centiméte­rekkel maradt le. Az 53. perc­ben Hegyes! kapott remek lab­dát középen. Lefutóita a védőket és a jobb sarokba lőtt. A 62, percben Martos — akit a játékvezető előzőleg inár figyel­meztetett — csúnyán megrúgta Patyit és ezért a kiállítás sor­sára jutott. A játék változatos volt. A Vasas támadott, de ko­moly helyzetük nem akadt. Köz­ben a szolnokiak lefutásul min­dig nagy gólveszélyt jelentetlek. A 90. percben Holler buktatta Patyit. A játékvezető tovább en­gedte a játékot. A pillanatnyi za­vart Molnár ügyesen kihasznál­ta és kíugorva megszerezte a ne­gyedik gólt. 4:0. A Kilián FSE lényegesen jobban játszott és teljesen megérdemelten nyert. A szolnokiak ezzel már maid- nem biztos feljutók. A Vasas széteső, gyenge játékot mutatott. Jók: Varga, Nagy I.. Nagy A.. Molnár, Tóth. il­letve Sahin. Szegő, Lantos. Szabó Zoltán MOFÉM Hubertus—Bitaszéki Vasutas 3:1 (0:0) Kecskemét. Városi pálya. 100 néző. Vezette: Alföldi. MOFÉM: Fekete — Rácz. Székács, Major — Szinhardt. Pausics — (Don­ner) — Pápai. Mezei. Varga, Sztojka (Mészáros). Fenyvesi. Edző: Kozári Imre. Bátaszék: Pénzes — Pomsár, Aradi, Hollósi — Topor, Makk — Kovács. Zá- gonyi (Hurtony), Holacsek Tóth I., (Péter). Kaposi. Edző: Tóth János. Az első húsz percben nagy erővel támadott a MOFÉM. de csak szöglete­ket’ tudtak kiharcolni. A 13. percben Pomsár rosszul fejelt haza. \ kaous a gólvonalon hátrányúlpa ütötte ki a hazaadást majd az ötösön megszerez- te a labdát. A játékvezető szögletet adott, bár szerintünk gólt kellett vol­na ítélnie. A 31. percben vezette első komoly támadását a Bátaszék és szögletet ért el. A 35. percben Kovács kivárt és a védők * mentettek. A 40. percben is Kovács hibázott jo helyzetben. A szünet után Pápai beadását Varga kézzel tette maga elé, maid fölé lőtte. A 64. percben Mezei hozta fel a lab­dát. Átívelt a tisztán álló Fenyvesihez, aki a hálóba fejelt. 1:0. A 78. nercben Varga labdájával Mészáros kiugrott és a hálóba lőtt. 2:0. A 82. percben Péter beivelését Ko­vács fejelte a kaDUba. 2:1. A 87. penc- ben Pápai beadását Mészáros kapás­ból küldte a bátaszéki kapuba. 3:1. Merényi Béla Az osztályozó állása 1. Kilián FSE 2 2----7-1 4 2 . Kkfh. Vasas 2 1 — 1 3-4 2 3. MOFÉM 2 1 — 13-4 2 4. Bátaszék 2-------2 2-6 —