Petőfi Népe, 1974. május (29. évfolyam, 100-125. szám)

1974-05-28 / 122. szám

1974. május 28. • PETŐFI NÉPE • U SPORT - SPORT • SPORT Két pontot hozott a nagyobb lelkesedés Kecskeméti SC—Várpalota 2:1 (1:0) EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Videoton—Tatabánya 3:1 (0:0) Székesfehérvár, 7000 néző, ve­zette: Bana. A Videoton a második félidő-, ben nyújtott játéka alapján akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövők: Kovács J., Szál. másy, Karsai (ll-esből), illetve' Kőműves. , > Csepel—VM Egyetértés 0:0 ' Csepel, 3000 néző, vezette (Szkokén. Rendkívül alacsony színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Ferencváros—Bp. Honvéd 2:2 (0:0) Kispest, 8000 néző, vezette: Petri. A Honvéd góljai szerencsés körülmények között estek, de helyzetei alapján akár a mér­kőzést is megnyerhette volna. Góllövők: Branikovits, Máté, il­letve Kozma 2. Rába ETO—Dorog 3:1 (OK)) Dorog, 4000 néző, vezette: Mo­hácsi. A dorogiak nagy küzdelemre késztették a győrieket, de hely­zeteiket nem tudták7 kihasznál­ni. Góllövők: Glázer R. 3. illet­ve Horváth P. Salgótarjáni BTC—Haladás VSE 1:0 (0:0) Szmbathely, 8000 néző, vezette: Palotai. A salgótarjáni csapat a széle­ken vezetett gyors támadásaival sok gólveszélyt teremtett a Ha­ladás kapuja előtt. Góllövő: Ko­vács. Vasas—Újpesti Dózsa 2:2 (1:1) Fáy utca, 18 000 néző, vezette: MÜncz. A Vasasnak volt több helyze­te, a győzelmet is megszerezhet­te volna. Végül is a döntetlen megfelel í a játék képének. Gól­lövők: Müller, Váradi. illetve Dunai IH.> Horváth. Pécsi MSC—MTK 2:0 (1:0) Hungária krt., 2000 néző, ve­zette: Emsberger. A pécsiek játszottak ötleteseb­ben, korszerűbben és megérde­melten szerezték meg a két baj­noki pontot. Góllövők: Juhász, Bencsik. Szegedi EOL—Zalaegerszegi TE 2:0 (1:0) Szeged, 5000 néző, vezette: Sqjlvási. Csak a második félidőben volt élvezetes a játék. Ekkor a ZTE volt fölényben, de csatárai sokat kbrülményeskedtek. Góllövők: Antal, Szeghalmi. aznbl allasa 1. U. Dózsa 29 18 6 5 74-30 42 2. FTC 29 14 9 6 52-28 37 3. ETO 29 15 7 7 42-34 37 4. Videoton 29 14 7 8 37-30 35 5. Tatabánya 29 13 9 7 36-36 35 6. Honvéd 29 IS­6 10 51-35 32 7. Pécs 29 II 10 8 23-26 32 8. Vasas 29 9 13 7 34-30 31 9. SBTC 29 9 12 8 24-28 30 10. MTK 29 11 6 12 43-39 28 11. Csepel 29 10 6 13 34-42 26 12. ZTE 29 10 4 15 27-42 24 13. Haladás 29 8 7 14 30-43 23 14. Egyetértés 29 4 14 11 24-47 22 15. Szeged 29 5 10 14 23-44 20 16. Dorog 29 2 6 21 23-53 10 r CSELGÁNCS Második helyen a KSC az ifjúsági MNK-ban Budapesten rendezték meg a cselgáncs ifjúsági MNK egyéni csapatversenyt, amelyen mind a kecskeméti, mind pedig a bajái cselgancsozók szép eredményt ér­tek el. 58 kg: 1. Katona (Honvéd), 2. Buri (Esztergom), 3. Kolarovsz- ki (Szalvad SE) és Jerkus (Kecs­keméti SC). 65 kg: 1. Nagysolymosi Sán­dor (KSC), 2. Szimcsák (Honvéd), 3. Faraga (Honvéd) és Vörös (Ba­jai SK). 7J kg: 1. Gáspár (Bajai SK), 2. Morner (Bp. Spart.),. 3. Blasko- vics (KSC) és Ercsényi (Bajai SK). 85 kg: 1. Katona (Bp. „Spart.), 2. Sándor Miklós (KSC), 3. Ber­kes (Tatabánya) és Tomszer (Honvéd).. A nehézsúlyban nem volt me­gyénkből induló. Abszolút kát.: 1. Tomszer (Hon­véd), 2. Sándor (KSC), 3. Gáspár (Bajai SK) és Ózsvár (Honvéd). Az MNK pontversenye: 1. Bp. Honvéd 41, 2. Kecskeméti SC 34, 3. Tatabánya 32, 4. Bajai SK 21. 5. Bp. Spartacus 20 pont. — Nem volt nagy létszámú verseny, de azért színvonalas, ke­mény küzdelem folyt — mondta Varga András, a KSC vezető ed­zője. — Én elsősorban Jerkus eredményének örülök. Az MNK A. kategóriájú verseny, és rang­ban mindjárt a bajnokság után következik. Jerkus először indult ilyen fontos versenyen és 3 győ­zelem után egy vereséggel lett harmadik. Nagysolymosi még náncs igazi formában és ezért el­sősorban földharookkal nyert. Blaskovicsnak sem ment jól. Sándor Miklós teljesítményével elégedettek .lehetünk. A 85 kg- osok küzdelmében legyőzte Tom- szert, a későbbi abszolút győz­test. Várpalota. 2000 néző. Vezette: Hámori. KSC: Gór — Kurucsai, Lantos, Kecskés — Diószegi. Pabek (Ónodi a 61. percben), Oskolás (Czirkos a 77. percben). Gyifkó dr., Szabó, Kókai. Molnár. Edző: dr. Dezsőii Ferenc Várpalota: Palotai — Süke, Al- bu. Szili — Müller. Kisbej — Horváth E.. Kerkai — Bertalan (Kun a szünetben). Horváth L., Mártái. Edző: Terbe Benjamin. A KSC lendült támadásba és a 2. percben Pasek nagy lövése ju­tott a kapu fölé. A 6. percben Gyifkó dr. 25 méterről ívelt sza­badrúgását Kókai a kapus kezébe fejelte. Továbbra is a KSC táma­dásait láthattuk. Pasek 20 méteres szabadrúgása is a kapu fölött hagyta el a játékteret. A 8. perc­ben Oskolás beadása a léc alá csavarodott és Palotai csak nagy bravúrral tólta szögletre. A 10. percben Molnár ugratta ki Szabót. A lövést vetődve hárította a vár­palotai kapus. A 17. percben Már- tai szabadrúgását Gór előrevetőd, ve tisztázta. Az első 20 perc után a hazai együttes került mezőnyfölénybg. Kétszer is csak szöglet árán men­tett a KSC-védelem. A 38. perc­ben újabb kettős szöglet után sza­badult csak fel a kecskeméti ka­pu. A 40. percben Szabó távolról lőtt a kapu mellé A 42. percben Horváth L. ka­pott tisztán labdát. Már csak Gór- ral állt szemben de szerencsére csúnyán mellé lőtt. A 43. percben szöglethez jutott a KSC. Molnár ívelt be a bal ol­dalról. Lantos élesen felelte a Jobb fel Kecskemét, Városi pálya, 600 néző, vezette: Pádár. KTE: Varga — Virágh, Franczkó, Gyorsa — Bende, Ko­máromi II. —j Nagyhegyest, Má- nyókf, cS&r&aá, ‘Porhända, ° Hbr- váth. Edző: Varga Béla. Bp. Építők: Takács — Papazog- lu, Bállá, Gelesits — Vass, Gyo- vai — Windt, Karel, Rozsnyó, Budai, Nagy. Edző: Bolvári Fe­renc. Sáros, csúszós talajon mind­járt góllal kezdődött. A 2. perc­ben az elcsúszó Varga mellett Budai a hálóba lőtt. 0:1. A 4. percben a jobbról ívelt labdát a felugró Csordás a jobb kapufa mellett a hálóba fejelte. 1:1. A 12. percben Varga csak nehezen, lábbal tudott menteni. A 14. percben Nagyhegyesit a 16-osnál Kiskunhalas, 500 néző, vezette: Dravecz. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász, Barna (Kiss L.) Dobra — Kiss R., Kocsis — Szőke (Udvari I.), Tóth IV.', Kiss A., Oláh, Cser­mák. Edző: Virágh István. Bcs. VTSK: Kovács — Han- csák, Laczó, Lukoviczki — Bodó, Kolaróvszki — Varga M., Szász, Zahorán, Varga B. (Viczián), Lip- ták. Edző1 Sülé István. Már az első percben Szőke át­adása után Csermák lövését csak nagy bravúrral hárította Kovács kapus. A 6. percben Zahorán ug­ratta ki Varga B.-t, akit Dobra a 16-os előtt buktatott. A 10. percben Oláh cselezett, majd átadását Kovács kivetődve sze­rezte meg Csermák elől. A 17. percben Zahorán szabadrúgását Dömény szögletre ütötte. Válto­zatos mezőnyjáték után a 30. percben Tóth IV. labdája fel­pattanva a léc alá tartott, de a kapus egy . reflexmozdulattal a kapu fölé tolta a labdát. A 40. Szombaton és vasárnap Kecs­keméten az országos, vidéki ifjú­sági női és férfi egyéni tekebaj­noksággal avatták fel a MÁV új, automata tekepályáját. Az új pá­lya kitűnőre vizsgázott, bár egye­lőre kissé nehéznek tűnik. A meg­nyitó során Tóth József, a megyei tekeszövetség elnöke mondott be­szédet. majd átadta rendeltetésé­nek az új létesítményt. ső sarokra és Palotai csak bele- ütni tudott, de a labda a báló­ba vágódott. 1:0. A 44. percben Szabó beadását Oskolás a hálóba nyomta, de a játékvezető elfogadta a partjelző téves beintését és nem adta meg a gólt. A szünet után is a KSC kez­dett jobban. A 46. percben Molnár hagyott ki nagy helyzetet. A 48. percben Oskolás húzott el a védő­je mellett. Beadását Kókai fölé fejelte. Az 52. percben Szabó lőtt mellé. Az 53. percben Diószegi labdájával Molnár futott el és nagy helyzetbe is került, de kö­zelről a kapusba rúgta a labdát. Az 57. percben Horváth E. nagy lövését Gór kiütötte és tisztázott a védelem Az 59. percben Szabó a bal ol­dalon lefutotta a védőket. ' A badását a védők közé berob­banó Oskolás egyből a hálóba továbbította. 2:0. Nagy volt az öröm. Talán túl nagy. mert a 60. percben, mind­járt a kezdés után könnyelműs- ködött a védelem. Mártái beadta a labdát. Ketten is elfejelhették volna, de Kurucsai és Diószegi is hagy­ta, végül Horváth E. lehajolva fejelte a hálóba. 2:1. A Várpalota ezután nagy erővel támadni próbált. A gyors Horváth E. háromszor is otthogyta Kecs­kést. Szerencsére nem lett gól egyik akcióból sem. A 64. percben Horváth L. lö­vése a kapufáról pattant vissza. A 72. percben Szabó adott be a jobb oldalról. Kókai teljesen tiszta helyzetből a kapu mellé fejelt. A 89. percben Gyifkó dr. visszahúzták. A szabadrúgást Franezkó laposan a bal sarokba lőtte. 2=1. A 20. percben Nagy- hegvesi kicselezte Gelesitset, aki utána rúgott a KTE-játékosnak. A játékvezető azonnal kiállította és 11-est ítélt. Porhanda a bün­tetőrúgás közben kissé megcsú­szott és a labda a kapu fölé ment. Csordás lövését ütötte fölé a kapus. A 40. percben Budai lab­dáját ketten is elhibázták, végül Karel, a hálóba vágta. 2:2. Az 52. percben Mányoki labdáját Por­handa lekezelte és a lest rekla­máló védők között nagy nyuga­lommal a hálóba vágta. 3:2. A 61. percben Csordás lefutotta Ballát és egyedül vezette a ka­pura a labdát, majd a kimozduló kapusba rúgta. A 70. percben Rozsnyói szabadrúgása mintegy 30 méterről Varga fölött a kápu­percben Kiss A. labdájával Cser­mák kicselezte Lukoviczkit, majd az alapvonal közeléből az ellen­kező kapufára lőtte a labdát, és onnan a hálóba pattant. A szünet után a hátszél segít­ségével a VTSK lendült táma­dásba. .Laczó távoli lövését Dö­mény nehezen védte. Az 54. percben Szőke az oldalhálóba lőtt. A 62. percben Viczián nagy lövésére Dömény kivetődött és a kapufáról visszapattanó labda éppen Dömény kezébe esett. A 75. percben tévedett a játékve­zető. Juhász szerelte — szerin­tünk teljesen szabályosan — a felfutó Kolarovszkit. A játékve­zető meglepetésre 11-est adott. Ezt Zahorán belőtte. 1:1. A 78. percben újabb bírói té­vedés. A felugró Kocsis és Kola- rovszki felugorva a. levegőben összefejelt, majd mindketten a földre huppantak. A játékvezető mindkettőt kiállította, bár ;mi egyiknél sem láttunk semmiféle szabálytalanságot. A 80. percben Eredmények: • Nők: (41 induló) 1. Dömötör (Győr megye) 420. 2. Majorosné (Zala m.) 404. 3. .Kovács (Győr m. 403. 4. Litterer (Békés m.) 402, 5. Szabó (Pest m.) 399. 6. Túri E. (Bács m.) 394. Férfiak: (38 ind.): 1. Sági (Veszprém m.) 443. 2. Vezér (Za­la m.) 424. 3. Tarsoly (Tolna m.) 423. 4. Horváth (Tolna m.) 422, partdobását a kifutó Palotai majdnem a saját kapujába ejtette. Sajnos, Czirkos nem számított er­re a hibára és csak nézte, hogy Palotai a labda után futott és a gólvonal előtt utóléri. A játékvezető — teljesen ért­hetetlenül — csak a 94. perc vé­gén fújta le a találkozót. Igaz, Kurucsai sérülésénél 2 perc hoGZ- szabbítást mutatott amit aztán alaposan „túlteljesített”. A KSC nagy lelkesedéssel küz­dött és megérdemelten győzött. A hazaiaknak volt egy kb. 20 per­ces időszakuk, amikor valóban fölényben voltak, de igazi gól­helyzetük akkor sem akadt. A kecskemétiek még így is csak a biztos helyzeteik töredékét hasz­nálták ki. Jók: Lantos. Diószegi, Oskolás. Gyifkó dr.. Szabó, illet­ve Müller. Horváth L.. Kerkai. Merényi Béla az NB l b. Állasa 1. Diósgyér 31 18 8 5 62-23 44 2. Komló 31 17 7 7 38-21 41 3. B.csaba 31 15 10 6 38-25 40 4. Szolnok 31 13 9 9 40-30 35 5. MÁV DAC 31 12 9 10 39-31 33 6. Dunaújváros 31 11 11 9 45-40 33 7. KKFSE 31 11 9 11 37-37 31 8. Budafok 31 10 11 10 35-40 31 9. Eger 31 11 8 12 40-44 30 10. Olajbányász 31 10 10 11 34-41 30 11. Szekszárd 31 10 9 12 29-30 29 12l Ganz-M. 31 9 11 11 24-36 20 13. Bp. Spart. 31 10 7 14 33-44 27 14. Debrecen 31 6 15 10 27-34 27 15. Kecskemét 31 8 11 12 36-49 27 16. PénzUgyór 31 10 6 15 42-52 26 17. Oroszlány 31 * 8 8 15 26-39 24 18. Várpalota 31 6 9 18 22-36 21 MÁV DAC (Győr)—Szolnok 2:0 Bp. Spartacus— Ganz-MAVAG 3:1 Szekszárd—Oroszlány 1:0 Dunaújváros—Debrecen 0:0 Pénzügyőr SE— Budafok 3:0 Komló—Kossuth KFSE 1:0 Békéscsaba—Olaj bányász SE 2:1 Eger—Diósgyőr 2:2 Hullottak a gólok Kecskeméti TE—Bp. Építők 4:4 (2:2) Ajándék 11-essel egyenlített a VTSK Kiskunhalasi 1VXEDOSZ—Békéscsabai VTSK 1:1 (1:0) teke | Felavatták az új automata pályát Kecskeméten fára és onnan a hálóba pattant. 3:3. A 78. percben Franczkó ki­cselezte a védőket és a hálóba lőtt. 4:3. A 81. percben egy sza­badrúgás átszállt Varga fölött :és Budai közelről a kapuba nyomta. 4:4. Az utolsó pillanatban Windt egyedül tört a KTE kapujára és a kiinduló Varga nagy szeren­csével hárított. A mérkőzés a csúszós talajon nagy iramban és sok hibával folyt. A KTE nagy lelkesedéssel játszott és háromszor is meg­szerezte a vezetést, de a vendég­csapat — némi szerencsével — mindig egyenlíteni tudott. Mind­két oldalon kimaradt néhány nagy helyzet. Jók' Franczkó, Bende, Csordás, Mányoki, illet­ve Gyovai, Windt (a mezőny legjobbja), Karel, Rozsnyó. Szabó Zoltán Viczián lőtt fölé. A 83. percben Oláh lövését Kovács védte. Helyenként egészen jó iramú, kemény mérkőzésen a vendég­csapat egy ajándék 11-essel vitte haza az egyik pontot. Jók: Dö­mény, Juhász, Kiss R., Csermák, illetve Hancsák, Varga M., Za­horán. Szalai László NB II. KELETI CSOPORT 1. FÖSPED . 27 23 2 2 77-20 48 2. Volán SC 27 20 4 3 66-22 44 3. Szabó SE 27 13 7 7 36-24 33 4. Sz. Dózsa 27 14 5 8 41-33 33 5. DEAC 27 13 4 10 53-46 30 6. SZVSE 27 8 12 7 31-28 28 7. BVTSK 27 9 7 11 45-53 25 8. Láng 27 9 6 12 36-39 24 9. Cegléd 27 7 10 10 34-41 24 10. Bp. Építők 27 8 8 11 44-57 24 11. DMTE 27 10 3 14 41-43 23 12. Hajdúböször. 27 8 7 12 34-42 23 13. III. kér. 27 8 6 13 44-46 22 14. Sz. MÁV 27 7 5 15 32-59 19 15. KTE 27 6 6 15 27-49 18 16. Kiskunhalas 27 4 6 17 27-66 14 FOSPED Szállítók —Szabó L. SE 3:2 Volán SC—Vasas Láng 2:1 Ceglédi VSE—IH. kéri TTVE 4:2 Szegedi Dózsa—SZVSE 2:0 5. Hlavics (Pest m.) 420. 6. Kecs­kés (Bács m.) 406. BKV Előre—Kecskeméti MÁV 7:1 (2645—2361) NB I. női. Bp. Knopp utca. BKV Előre: Harcné 460, Haisz* né 455. Szabó 446. Petzné 466. Hársné 405. Peténé 413. K. MÁV: Bácsné 396 Vancsai- né 405, Nagyné 392, Meggyesi I-né 381, Tóth K. 443. Medgyesi L-né 341 Kiskőrös legyőzte a bajnokjelöltet Kiskőrös—MEDOSZ Érdért 2: Kiskőrös, 1000 néző. Vezette: Oláh. Kiskőrös: Ba — Bőr, Szlovák II., Balogh — Polereczkí, Takács — Sárközi (László), Herczig, Szlo­vák I., Bohács, Lábát. Edző: Biá- csi Sándor. Régen látott nagyszerű mérkő­zést vívott a kiskőrösi csapat Az együttes megőrizte a két hónap óta tartó hazai veretlenségi so­rozatát és most a bajnokjelöltet fektették kétvállra. A 13. perc­ben Szlovák I. labdájával Sárközi ugrott ki, de túlfutott az alapvo­nalon. A 17. percben Bohács-sza­badrúgása 25 méterről a bal ka­pufára, majd onnan kapuba vá­gódott. 1:0. A vendégek. Tusinger és Kam­rás irányításával' sorra vezették a veszélyes támadásokat. A 40. percben Bohács. egyedül ugrott ki a balösszekötő helyén. Kicse­Mezőfi SE—Ganz Villany 3:0 Kecskemét, 400 néző, vezette: Forsztei. Mezöfi SE: Magó — Lévai (Molnár), Szegezdi, Szabó, Sági — Angeli, Meggyesi (Filyó) — Zubornyák, Losonczi, Némedi, Jódis. Edző: Krivy Ottó. Váltakozva támadott mindkét csapat. A 12. percben Zubornyák tiszta helyzetben mellé lőtt. A 16. és ‘a 21. percben Magó nagysze­rűen védett. A 34. percben Bódis cselsorozat után fölé lőtt. Ahogy telt az idő, egyre inkább a hazai csapat vette át a játék irányítá­sát. Az 52. percben Angeli nagy­szerű labdával szöktette Némedit, 0 (2:0) lezte Marosit és védhetetlen gólt rúgott. 2:0. A 44. percben Tu­singer bombáját a felső sarokból. ütötte ki a kiskőrösi kapus. A második félidőben hatalmas ira­mot diktált a kiskőrösi csapat. Az 50. percben Ba öklözött, majd a 60. percben Kamrás elől kive­tődéssel mentett. A 65. percben már a kifutó Ba kapuson is túl­jutott a labda, de Polereczkí. ön- íeláldozóan mentett. A 70. perc­ben Tusinger bombáját védte Ba. A 80. percben Bohács erős lövé­sét a kapus csak kiütni tudta és Szlovák I. lövése a védőkről szög­letre pattant. A 82. és a 85. perc­ben Kamrás -gólbatartó lövéseit bravúrosan hárította a kiskőrösi kapus. A közönség vastapsával ért véget a mérkőzés. Jók: Ba a mezőny legjobbja, Bohács, Szlovák II., Bőr, illetve Marosi és Tusinger. (0:0) s a csatár 8 méterről futtából laposan a hálóba lőtte a labdát. 1:0. Most már teljesen a hazai csapat vette át a játék irányí­tását. A 74. percben Bódis az alapvonalról élesen rúgta be a labdát, s Némedi védhetetlen gólt lőtt. 2:0. Tovább támadott a hazai csapat. A 83. percben Bódis beadását Filyó kapásból lőtte á hálóba. 3=0. Ezután Zu­bornyák hibázott tiszta helyzet­ben. Lelkes játékkal, és a jobb erőnlét alapján jlyen arányban is teljesen megérdemelten nyert a Mezőfi. Jók: Lévai, Angeli, | Szegezdi, Némedi. Fekete Ferene Jánoshalma—Apátfalva 7:1 (2:1) ■ Jánoshalma, 1300 néző, vezette: Walfisch. f Jánoshalma: Csemák — Faddi, Németh, Bucsi — Vaszari, Mi- zser — Ádám (Bátyai), Csermák, Fenyvesi IV., Fenyvesi III. Edző: Zag József. Kellemes időben, szép számú közönség előtt rögtön a János­halma lépett fel támadólag. Cser­mák és Fenyvesi IV. hagyott ki gólhelyzetet. Meglepetésre a ven­dégcsapat nem állt be védekez­ni, hanem — vesztére — a táma­dást erőltette. A 15. percben Fenyvesi IV. elfutott a bal olda­lon. Becsapta a védőket és 18 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 1:0. A kezdés után mindjárt szög­lethez jutott a Jánoshalma. Eb­ből kavarodás támadt a kapu előtt, amelynek végén Maráczi a hálóba fejelt. 2:0. Nagy erővel támadott tovább a Jánoshalma. í Fenyvesi XII. lövését. a. kapus, ki­ütötte. Adám ismételt, de a ka­pus most is mentett. A 27. perc­ben Maráczi 12 méterről nagy helyzetben hibázott. A sorozatos, Jánoshalma-támadások közben meglepetésként jött a szépítő gól. A 40. percben Szilágyi lövé­sét Csernák még lábbal hárítot­ta, de a kipattanó, labdát Vári 8 méterről a kapuba továbbítot­ta. 2:1. A második félidőben a nagy hazai lendület megtörte az ellen­állást. Csermák a gólvonalról hi­bázott, majd Fenyvesi III: lőtt mellé nagy helyzetből. Ezekben a percekben nagy volt a tudás- különbség a két csapat között Az 59.. percben Fenyvesi III. be­adását Csermák a bal sarokba fejelte. 3:1. A 69. percben Cser­nák védett szépen. A 70. percben Maráczit gólhelyzetben felvág­ták. A 11-est Faddi a jobb sa­rokba lőtte. 4:1. A 73. percben Bátyai lövését Varga hárította, a kipattanó labdát Csermák a vé­dőkbe lőtte. A 74. percben Cser­mák lőtt gólt. 5:1. A 82. perc­ben Vári lőtt 16 méterről. A lab­da egy jánoshalmi védőn irányt változtatott és Csernák a léc alól ütötte ki. A 85. percben Csermák növel­te az eredményt. 6:1. A 86. perc­ben Fenyvesi III. begurítását Ma­ráczi mellé lőtte. A 87. percben fenyvesi TH? egy cselsoroaaVBtán lőtt a hálóba. 7:1. A Jánoshalma ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jók: Fenyvesi IV. (a mezőny leg­jobbja), Fenyvesi III., Németh, Vaszari, illetve Varga, Nagy, Vári.- Ifjúsági eredmény: 0:0. Budapest, Csörsz u., 100 néző, vezette: Harth. Kalpcsai VTSK■ Niezner — Lajtos, Gerber, Szabó S. — Gá­bor, Pécsi — Szabó J., Kapitány, Vén, Lakatos, Jenei. Edző: Petro- vics Ferenc. Ideális labdarúgóidőben, föl­des talajú pályán indult a játék. A MOM fokozatosan lendült já­tékba és tartós mezőnyfölényt harcolt ki. A VTSK-védelem egészen a 40. percig állta a ha­zai ostromot: ekkor ugyanis egy előreívelt labdát Tóth a késle­kedő Niezner mellett a hálóba fejelt. 1:0. A gól megzavarta a VTSK-t és a 43. percben Szabó S. nem tudott felszabadítani, a szemfüles Tóth pedig ismét ered­ményes volt. 2:0. Szünet után a VTSK átvette a játék irányítását, de fölényét csak kihagyott helyzetei jelezték. Lassan elfogyott a lelkesedés is, a csapát egyre idegesebben ját­szott. A 60. percben Vén kakas­kodott, s a játékvezető kiállítot­ta. A 65. percben Szalai lesgya­nús helyzetben elfutott és a rek­lamáló VTSK-védők mellett megszerezte a harmadikat. 3:0. A 75. percben 9 főre csökkent a VTSK legénysége: a feleselő Gá­bor is előbb mehetett az öltöző­be. Ideges hangulatban, csapko­dó mezőnyjátékkal ért véget a mérkőzés. Jók: Gerber. Pécsi, Jenei, illetve Szalai, Tóth. Kiskunfélegyházi Vasas—Békéscsabai Agyagi))ar 1:1 (1:1) Békéscsaba, 200 néző, vezette: Mihály. Kkfh. Vasas: Gulyás — Iványi I., Sahin, Szegő, Horváth — Don­gó, Lantos (Iványi II.), — Rágó, Fartcas, Patyi, Jenei. Edző: Lan­tos János. Egyik legnehezebb mérkőzését játszotta a Vasas Békéscsabán, hiszen ősszel az Agyagipari Fél­egyházáról mindkét pontot haza­vitte. Most úgy látszott, hogy a piros-kék gárda vissza tud vág­ni, mert Sahin már a 10. perc­ben 20 méteres szabadrúgásból vezetést szerzett. 1:0. Ezután több helyzet maradt a hazai kapu előtt kihasználatlanul. Farkas, majd Patyi hibáztak kecsegtető helyzetben. A 30. percben egyen­lített az Agyagipar. Kúti telje­sen tisztán vette át a labdát és senkitől sem zavartatva 8 méter­ről a hálóba lőtt. 1:1. Szünet után az előrehúzódó Sa­hin a felső lécet találta el, majd Laczó rontott kecsegtető helyzet­ben. • A Vasas jobb erőnléte ré­vén fölényt harcolt ki, de a ha­zai csapat jól védekezett, s így csak az egyik pont megszerzé­se sikerült. Jók: Sahin, Horváth, Lantos. Ifjúsági eredmény: 2:1. Békés­csaba javára. Pálfi József Április 4. Vasas—Bajai SK 1:0 (0:0) Baja, 300 néző. Vezette: Glüczk. BSK: Péter — Andruskó, Vi- dosa, Petresevics, Viszmeg — Pál­mai II., Győrfi — Herceg, Ke­mény, Radics (Bódi), Lakd. Edző: Schmidt Lajos. Kiegyenlített mezőnyjáték folyt a kezdés után. A 6. percben Pál­mai II. átadása után Herceg ívelt középre, de a védők szögletre mentettek. A 7. percben Hirm beadása után Pataki jó helyzet­ben lyukat rúgott. Egyik csapat sem tudott fölényt kiharcolni. Sok hibával tartatott mezőnyjátékot láthattunk. A 18. percben Radics elől kivetődve mentett a kapus, majd folytatódott az unalmas mezőnyjáték. Időnként a gyors Hirm elfutásai jelentettek némi izgalmat A 42. percben lesről lőtt érvénytelen gólt a vendég­csapat. A szünet után az 52. percben mindkét oldalon egy-egy támadás akadt el lesen. Az 55. percben a gyors Mátrai kiugrott. Lövését Viszmeg elvetődve kéz­zel ütötte ki. A jogos 11-est Hirm értékesítette. 1:0. A 79. percben Herceg szépen gurított vissza,' de Kemény késlekedett és elrúgták a labdát. A 86. percben Péter miatt mintegy 10 méterről köz­vetett szabadrúgást ítélt a játék­vezető a bajaiak ellen. A leguri- tott labdát Pataki a kapufára lőtte. Az alacsony színvonalú mér­kőzésen megérdemelten nyert a vendégcsapat. A bajai együttes­ből csak Andruskó játékával le­hettünk elégedettek. Borsodi József MOM—Kalocsai VTSK 3:0 (2:0)